échter de Poldervaart A. J. C. van Oppen overleden hen verdiensteliik schiedammer i met grote werkkracht ging heen f j In Memoriam A. J. C. van KINDEREN UITEN ZICH OUDE TIJD Reclame Nieuws uit STAD EN OMTREK Maakt Nieuw Raadhuis te Naaldwijk Kath. Volkspartij Statenkring Delft Voorbeeld voor katholiek Schiedam De busdienst van de W. S. M. Waar is „Josien"? NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT PAGINA 2 DONDERDAG 11 FEBRUARI 1954 Een prijsvraag Groslijststemming j i - Confrontatie nieuwe met Kustvaartuig over tijd NED. VRACHTENMARKT DAUWTRAPPEN" EN DE ZONDAGSWET EEN VREEMDE VOGEL DOOR DE GLADHEID BURGERLIJKE STAND Het uit de tweede helft van de zestien de eeuw daterende raadhuis te Naald wijk biedt sinds lang geen voldoende huisvesting voor de gemeentelijke admi nistratie. In verband hiermede werd overgegaan tot het uitschrijven van 'n besloten prijs vraag voor de bouw van een nieuw raad huis. De architecten M. F. Duintjer, te Amsterdam, J. H. A. Huysmans te Maas tricht en prof. ir C. Wegener Sieeswijk te Amsterdam, werden uitgenodigd aan deze prijsvraag deel te nemen. De jury, welke de vóór 1 November a.s. in te zenden schetsontwerpen zal beoordelen, bestaat o.a. uit de architecten J. P. L. Hendriks, te Rotterdam, ir H. Hoekstra te 's-Gra- venhage en J. W. H. C. Pot te Amsterdam. Het raadhuis zal t.z.t. worden gebouwd aan het Wilhelminaplein, waaraan het huidige raadhuis en tevens het uit de middeleeuwen daterende fraaie kerkge bouw der Ned. Hervormde Gemeente zijn gelegen. Een aantal panden, dat de gemeente in middels in eigendom heeft verkregen, zal voor deze raadhuisbouw moeten worden gesloopt. Op Zondag 28 Februari zal voor de vaststelling van de definitieve lijst der candidaten voor het lidmaatschap der Provinciale Staten van Zuid-Holland, in de verschillende plaatselijke afdelingen van de Katholieke Volkspartij, behorende tot de Statenkring Delft een referendum worden gehouden, waarin de kiezers ge legenheid krijgen de volgorde der can didaten te bepalen. Door de daarvoor aangewezen commis sie in voormelde Statenkring is het vol gende advies uitgebracht. 1. F. J. G. Spieksma, Rijswijk; 2. L. P. Duyvestijn, Loosduinen; 3. L. Andriessen, Vlaardin- gen; 4. M. P. A. Meissen, Wateringen; 5. J. Bakker, 's-Gravenhage; 6. L Weeber, Delft. ben, heb je vanavond iets om over na te denken.. Alles wat hier in Ke- thel is gebeurd, is voor de mensen in de stad klaar gemaakt. Ik ben de laatste om te zeggen, dat er voor die lui niets gebeuren moest. Ik weet niet, wie er voor deze gang van za ken aansprakelijk is, maar als ik hoor. dat sommige van die personen daar' met een hoge borst rondlopen, omdat ze het toch zo goed voor heb ben met Kethel. dan wordt ik misse- lijk. Die mooie riolering van jou, ligt er voor Tuindorp, zelfs Blijdorp, waar dat ding voorbij komt, werd niet aangesloten. Het gas komt niet verder dan Tuindorp. Tuindorp werd direct volop in de straatverlichting gezet, terwijl de rest van Kethel op de knieën moest om een paar straat lantaarns op de buitenwegen te krij gen. Je moet voor de aardigheid de verlichting van de Groeneweg, de Broekkade en het laatste stuk van de Kerkweg eens gaan bekijken. Heb jij hier buiten gebrek aan frisse lucht, heb jij dat recreatie-oord nodig? Voetballen kunnen de jongens uit de buurt op mijn wei. Wie zwemmen wil springt in de Schie of de Poldervaart. Hoeveel huurverhoging heb jij laatst gehad en ga jij eens aan je buurman vragen hoeveel hij minder van Drees trekt als z'n kennissen uit Tuindorp, 't oude Dorp of Bijdorp Moet je eens naar onze busverbinding kijken. Het is de duurste verbinding van 't hele Rotterdamse stadsnet en een frequentie, waar een paar gehuch ten in de Peel geen genoegen mee zouden nemen. Is het wonder, dat de samenwer king tussen de oud-Kethelse vereni gingen en de overeenkomstige stads- verenigingen maar matigjes is en dat de mensen hier zitten te gillen om een Wijkraad, in de hoop op er kenning?" Nog nooit had ik de oude Barend zo in vuur en vlam gezien. Hij sprong onder z'n laatste koe vandaan en baste „Je moet van de week maar eens op ons kaartavondje komen, dan zullen de buren en ik je eens 'n boekje open doen over de gemeen telijke grondprijzen- ditiek en zo". Toen kroop buurman op z'n zolder boven de stal en woest vlogen grote plukken hooi naar beneden. Dat was het verhaal van Barend. P. E. RIFERIO. Wegens de gladheid heeft gisteren de busdienst van de W.S.M. gedurende ver schillende uren practisch geheel stil gele gen. Gisterenmorgen tot half tien kwamen alle 7 lijndiensten Naaldwijk binnen; daarna toen het wat was gaan regenen, was het mis. Een enkele kleine bus kwam nog binnen, doch vertrok niet meer. Om streeks helf drie, gisterenmiddag, liep de dienst, voorzover dit mogelijk was, weer vrij normaal. Het 499 brt metende Nederlandse kust vaartuig „Josien", eigendom J. Vermaas' Scheepvaartbedrijf te Rotterdam, is over tijd. Het schip 'was op 31 Januari ver trokken uit Bayonne naar Londen met een lading hout aan boord. Via Scheveningen- Radio is de scheepvaart gisteren verzocht naar de „Josien" uit te kijken. Het schip is op 8 Februari Ouessant gepasseerd. Naar wij van de rederij vernemen, ls het niet onwaarschijnlijk, dat de „Josien" tengevolge van het slechte weer in het Engelse Kanaal een schuilplaats heeft gezocht. Door de omstandigheid, dat de „Josien" vermoedelijk een defecte radio- tefelonie-installatie heeft, was het de rederij nog niet mogelijk contact met de boot op te nemen Reden tot ongerustheid hoeft men niet te hebben, zo meent de rederij, daar de „Josien" in een druk be varen route is. Oppen reeds baanbrekend werk verricht. Sohiedams bevolking zal met deernis van dit te vroege verscheiden, na n uiterst werkzaam leven, vernemen. De heer Van Oppen is 57 jaar oud geworden. De begrafenis vindt plaats a.s. Zater dag op de R. K. Begraafplaats alhier. Daar zal, evenals aan de pastorie, gele genheid zjjn tot rouwbeklag. ROTTERDAM, 10 Februari 1954. 9 Februari n.m.: 450 ton super Wageningen; 200 ton cellulose Maastricht; 100 ton pitten lig- gen/varen Zaanstreek; 2410 ton granen vletten. 6 Vletreizen. 10 Februari v.m.: 455 ton kolen liggen/varen; 180 en 155 ton stammen Eindhoven. gewerkt aan de oprichting van de „Ge zinszorg" en uitbreiding van het „Wit Gele Kruis". Als penningmeester van ons Kerkbe stuur heeft hij de 2'ware financiële zorgen door zijn accuraat beleid steeds trachten te verlichten. In rusteloze arbeid ging zijn leven voorbij, moge hij nu rust vinden bij God. Wij zullen in dankbare herinnering aan hem, een prikkel vinden tot werken en voortbouwen. Wij zullen hem herden ken in ons gebed. p. Oorsprong O.P. Pastoor der St. Janskerk. De heer F., wonende Tuinlaan, bemerkte gisteren in zijn tuin een vreemde, hoogst merkwaardige vogel. Het dier was grijs blauw van kleur, had blauwe poten en een lange, vuurrode snavel en het had de grootte van een meeuw. Toen hij het op pakte, hetgeen het zich tamelijk gewillig liet doen, waaruit te concluderen valt, dat het vermoedelijk door honger en kou uitgeput was, zag hij, dat het om een poot een ring had. Daarop stond te lezen „Vogel warte Helgoland". De heer F. bracht de vogel naar de heer v. d. S., aan de Hoogstraat, waar het bij een vogeldes- kundige een goed onderdak vond. Men stelde zich met het Natuur Historisch Mu seum te Leiden in verbinding en het is daarheen opgezonden. De „Vogelwarte Helgoland" was een instituut, dat trek vogels van ringen voorzag, als controle op het trekken. Het is ons niet bekend, of het thans weer werkt. Zoals men weet, is Helgoland na de oorlog door de Engelsen als doelwit bij proefnemingen voor hun bombardementsvliegtuigen gebruikt en pas kort geleden weer vrijgegeven ter bewoning. Het was tijdens de oorlog bijna geheel ontruimd, terwijl de Engelsen daar na de laatste overgebleven bewoners naar het vasteland voerden. De 63-jarige J. v. d. G., wonende Pen- drechtsestraat, is gisteren tengevolge van de gladheid in de Zwijndrechtsestraat ko men te vallen. Hij bekwam een heupfrac tuur en moest in het Gemeenteziekenhuis ter verpleging worden opgenomen. GEBOREN: Yvonne d. van J. W. Na- terop en H. Hersbach, Jory J. D. d. van W. Brinkman en G. H. A. van Belkum, Johannes z. van A. Valkenburg en M. Gerritse, Marijke d. van J. Gille en W. Brouwer, Adrianus M. z. van L. S. M. van Riemsdijk en J. Nijs. OVERLEDEN: J. A. de Jong 79 jaar weduwe van C. J. van Dongen L. Guis, 83 jaar vr. van C. Blokland. O4GBIA0 VOOR SCMISOAM IM OfWMM» 76ste Jaargang No. 22379 de Lange Haven het Bochove knipt 't lint door Woensdagavond is in de Koopmansbeurs aan Tafeltenniscentrum geopend. Wethouder mr P. v.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2