Tulpen Rallye bevat dit jaar nog méér speciale etappes PAGINA 5 MAANDAG 15 FEBRUARI 1954 Accent wordt weer op de rijders gelegd Oost-Nederland tegen West-Duitsland T U LPE N-RALLYE 19 5 4 vont van fine Moyenne 54,55 km. Drentse slot-zege INTERNATIONALE [HAMBURG NEDER- ENCELAND LAND Bialefeld LONDEN .Eindhoven tySSEL LAND "Nürhürgnng Mainz ehankrvk Saarnrücken PARUS MÜNCHEI iMól'heim g| Startplaatsen Aanlooproute's Gezamenl route Route-controle's O Tijd-controle's BERN - Nürburgring 515 k BRUSSEL 500, DEN HAAG 500. HAMBURG 505, LONDEN 535. MUNCHEN 520, PARUS 505, Nürburgring- Noordwijk a Zee 2840, 8elfort 17 J, I ZWITSER'c... (1 BERN LAND lampagnole De Duitse specialist professor Hans Reindell heeft de bekende Britse athleet Gordon Pirie het advies gegeven niet te veel hooi bp zijn vork te nemen wat be treft het lopen over lange afstanden en zich voorlopig meer toe te leggen op wed strijden op de korte afstand. Professor Reindell heeft hem deze raad gegeven in verband met het feit, dat Piries hart nog niet volgroeid is. „Binnen drie jaar hoop ik physiek vol groeid te zijn en dan mijn topvorm te be reiken" verklaarde de Britse athleet naar aanleiding hiervan. Pirie zal dit seizoen zes of zevenmaal uitkomen in wedstrijden op de mijl. Tevens zal hij zijn Britse titel op de zes mijl verdedigen en voorts hoopt hij bij de Europese athletiekkampioen- schapperi in Bern aan de 10.000 meter te kunnen deelnemen. Intussen heeft de bekende Duitse coach Woldemar Gerschler de verwachting uit gesproken, dat Pirie .naar Freiburg zal komen om daar onder zijn leiding tot April te trainen. Hij hoopte eveneens, dat Pirie aan een internationale wedstrijd in Freiburg zal deelnemen op 8 Maart a.s. De Amerikaanse gewichtheffer Shep- pard bracht het wereldrecord tweehan dig trekken van de Rus Vorobiev van HfO.5 kg. tot Df3,5 kg Bourg- en-Bressej >t Claude Chornbéry Valence Het was precies een maand geleden, dat de publiciteits-rage rond de toen startende Rallye Monte Carlo werd door kruist door het eerste pers-communiqué van de R.A..C.-West inzake de drie maan den later geprojecteerde Tulpen Rallye; een communiqué, welks tijdstip van pu blicatie wij toen méér om de wel zeer listig gehanteerde opportuniteit dan om zijn, o.i. overtreden, „sportiviteit" konden bewonderen. De R.A.C.-West heeft thans haar tweede communiqué het licht doen zien en dat zegt het volgende: Op Maandag 26 April, 's morgens om streeks 5 uur, zal op het concentratiepunt Nuerburgring de eerste deelnemer gestart worden voor de 2850 km lange „gemeen- schapelijke route" van de 6e Internationale Tulpen-Rallye der R.A.C.-West De zeven aanlooproutes beginnende te Bern, Brussel, Den Haag, Hamburg, Lon den, München en Parijs, hebben een lengte van circa 500 km en worden in zoverre buiten „wedstrijd'-verband afgelegd, dal de deelnemers op de route naar de Nuer burgring geen tijd-controles behoeven aan te doen. Op dit punt van samenkomst worden de wagens in zodanige volgorde gestart, dat de diverse types zoveel mogelijk bijeen komen, zodat in de klassementsproeven en in de speciale etappes het inhalen tot een minimum beperkt wordt. Dit jaar zal het aantal speciale etappes groter zijn dan voorheen, waar tegenover staat, dat de lengte van deze etappes is ingekort. Hiermede is aan de wens van vele deelnemers voldaan. Voorts is de Rallye zo opgezet, dat de rijders op verschillende comfortabele plaatsen tijdens de gemeenschappelijke route van 30 tot 60 minuten rust kan wor den toegestaan, welke rusttijd uiteraard wordt geneutraliseerd. De gemiddelde snelheid zal in deze route in het algemeen 54.55 km per uur bedragen (d.i. 10 km in 11 minuten), doch in de spe ciale etappes kan een hoger gemiddelde worden voorgeschreven. Teneinde met de weers- en wegomstan- digheden tijdens de Rallye te kunnen rekening houden, zullen twee verschillende gemiddelde snelheden worden bepaald, waaruit ter plaatse door de organisatoren een keuze zal worden gedaan. Voor de klassementsproeven (snelheids proeven met lopende motor) zal een geheel nieuw systeem worden gevolgd, waardoor de voorsprong in tijd, die de deelnemers aan de kop zullen behalen op de volgende rijders, mede tot uitdrukking zal komen. De proeven «uilen steeds op voor ander verkeer afgesloten wegen worden ge houden, waarmede de veiligheid ten zeerste is gebaat. Ook ditmaal zal de bepaling van de uit slag weer zó geschieden, dat winnnaar wordt degene, die in zijn eigen groep van wagentypen de naar verhouding tot de resultaten in de andere groepen beste prestatie zal hebben geleverd Dit betekent en dit is in de Rallye- werel.d nog steeds uniek dat iedere goede rijder, ongeacht welk wagentype hij in de strijd brengt, dit sportieve evene ment kan winnen en zulks zonder gevaar voor zichzelf of voor zijn automobiel. De gezamenlijke route voert de rijders dit jaar door de Franse Alpen, «Auvergne en de Vogezen (Dinsdag 27 April) en door de Luxemburgse Ardennen, België en Ne derland naar Noordwijk, waar de aan komst is bepaald op Woensdag 28 April. Na één rustdag staat voor Vrijdag 30 April de snelheidsproef op het circuit van Zandvoort op het programma- De prijsuitreiking en het slotfeest vinden Za terdag 1 Mei plaats. Er kan worden ingeschreven in 5 ver schillende categorieën tot Woensdag 31 Maart 1954 en daarna tegen verhoogd inleggeld tot 12 April 1954. Voor het eerst zal ditmaal ook gestreden worden om een landen-trophy, waarvoor teams van vijf equipes kunnen worden aangewezen, 'waarvan de drie best ge plaatste zullen tellen. Aan de jury van drie Nederlandse leden (K.N.A.C.) zal een gedelegeerde van iedere A.C.N. (buitenlandse nationale automobiel club) worden toegevoegd, die een team voor de landen-trophy heeft ingeschreven. Intussen had men in Haulerwijk niet alleen een grote, maar ook een interes sante bezetting, en het was voor de Frie zen ongetwijfeld aan sensatie te veel, dat niet hun kampioen, Geert Dijkstra, doch de Drentse titelhouder Luuk Fidder (An- nen) met de 100 naar huis ging. Dijk stra bleef op de derde plaats, aangezien hij twee maal met klein verschil door de oud-kampioen Jan Pomper (Jubbega) werd verslagen, er men aan de eindstrijd toe was. In de laatste ritten ging toen de snelle Drent, na een tweevoudige gede cideerde zege op Pomper, met de zege strijken. Een andere niet-Fries, namelijk de Groninger wielrenner Eppie Warta, viel op de vierde plaats ook nog in de prijzen. Én daarmee is dan het doek over de Noordelijke korte-baanraces 1954 geval len.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5