Remington Rand vijftig jaar in Nederland HOE BESTEL IK MIJN PATROON? ROMAN VAN CHARLES GARVICE ZATERDAG 27 FEBRUARI 1954 PAGINA 4 MARILYN MONROE De bazen in Hollywood, die zich de ver ontwaardiging in Engeland herinnerden over een andere film: „Objectiva Burma", waarin Errol Flynn als Amerikaanse pa rachutist bijna in zijn eentje de Burma- oorlog won, zijn gauw een versie gaan maken a raison van duizenden dollars. Dit maal zonder Amerikanen. Bovendien is de titel gewijzigd in „Three miles to dawn" (Drie mijlen tot de dageraad). Intussen hebben de krijgshaftige Sioux- Indianen de strijdbijl weer eens opgegra ven tegen een Hollywoodse filmmaat schappij. „Black Hoop" (Zwarte Hoepel), hoof<j van de stamraad der Standing Rock Sioux te Fort Yates in Zuid-Dakota, heeft aangekondigd, dat hij een speciale zitting van de raad zal bijeenroepen om te pro testeren tegen het besluit van de maat schappij om het leven van „Sitting Bull" (Zittende Stier), het grootste opperhoofd van de Sioux, in Mexico te verfilmen in plaats van in Zuid-Dakota. Marilyn Monroe treedt op het ogenblik in hoogst eigen persoon op voor de Ameri kaanse soldaten in Korea. Toen ze uit het vliegtuig stapte, dat haar van Tokio naar Seoel had gebracht en de soldaten zag, riep ze verbaasd uit: ,,Ik heb er nog nooit zoveel bij elkaar gezien". Tijdens een der voorstellingen, die ze gaf was de geestdrift zo groot, dat één hun ner onder de voet werd gelopen en ernstig gewond. (C3), hoewel z(j elkaar niet volkomen dekken. Twentieth Century Fox heeft tegen de acteur Marlon Brando een eis tot scha devergoeding van twee millioen dollars (ƒ7.142.850) ingediend, omdat hij zou heb ben geweigerd in de film „The Egyptian" op te treden. Marlon Brando heeft name lijk, zoals wij reeds hebben gemeld, Holly wood plotseling de rug toegekeerd en zijn toevlucht gezocht in zijn New Yorkse flat, waar hij weigert bezoekers te ontvangen. Toch opende Brando onmiddellijk zijn deur, toen een d.eurwaarder verscheen om hem de dagvaarding van de rechtbank te overhandigen. Een onbegrijpelijke hou ding, die echter later door de deurwaarder Raymond Enright, werd verklaard: „Ik belde doodeenvoudig aan en riep: Ik kom vertellen, dat je in aanmerking komt voor een film Acadamy Award (Oscar) als de beste acteur van het jaar voor je rol in „Julius Caesar" Salvador Dali, de Spaanse schilder, die met zijn surrealistische kunst een vermo gen heeft verdiend, gaat nu een surrealis tische film maken. Over een vrouw die verliefd wordt op een handwagen. Dal: is zoals altijd zeker van zijn succes Volgens hem zal de film, zijn eersteling, ■ie hij in 'n Frans litterair tijdschrift aan kondigde, niet de laatste surrealistische film zijn. „De handwagen van vlees", zoals de film zal heten, zal volgens Dali „de ware geschiedenis zijn van een geestes zieke vrouw, die verliefd wordt op een handwagen en die droomt van alle eigen schappen van haar beminde, wiens lichaam in dit nederige transportmiddel is ver anderd. Tenslotte wordt de handwagen „gereincarneerd" tot de man die zij lief heeft. Maar als 't scenario van de Maestro volgens plan wordt uitgewekrt, zullen de toeschouwers eerst nog heel wat vreemde beelden te zien krijgen Om er een paar te noemen: zes opgezette witte zwanen vol explosieve stoffen zullen in een vertraagde opname in de lucht vliegen; een kudde nijlpaarden zal uit het raam in de Trevi- fontein van Rome springen, waarbij het water, dat zij opwerpen, in zwarte para- pluies zal veranderen; tweeduizend pries ters zullen per fiets over de Parijse Place de la Concorde rijden met portretten van Molotof; een kaal geschoren vrouw zal op een bevroren meer staan met een ome- lette op haar hoofd en telkens als die omelette er afglijdt hetgeen volgens Maestro Dali zeer vaak zal gebeuren, zal ze veranderen in een Portugees, die uit het kille water opduikt. Deze film niet dwazer dan Dali's schilderijen, die hem rijk en beroemd heb ben gemaakt, zal hem een nieuw vermogen opleveren. „De handwagen van vlees", zal", aldus heeft hij verklaard, „niet alleen het werk zijn van een genie, maar ook de meest commerciële film van deze tijd, omdat iedereen ervan houdt overbluft te worden „ik heb er nog nooit zoveel bij elkaar gezien door één enkele kwaliteit het verba zingwekkende". Het maken van films is beslist geen sine cure. Hollywood is nog maar net ontsnapt aan een daverende ruzie met Canada. Het ging over een nieuwe film: „Dieppe Raid" waarin de raid werd uitgebeeld, die in 1942 over het Kanaal is gemaakt door 7.000 man, hoofdzakelijk Canadezen met enige Britten en Fransen en een paar Ameri kanen. De film toonde bijna niets anders dan Amerikanen en daartegen is door de adviseur van de Canadese censuur be zwaar gemaakt. Nu het voorjaar weer voor de deur staat, gaan de dames haar garderobe eens nakijken; zij vullen dat eens aan met een mooie deux-pièces. Bijgaand model heeft een zeer aparte kraag. Het jasje is aaneen en heeft aan het voorpand een apart stuk er overheen dat met een knoop vast gezet wordt. Dit model kleedt hijzonder goed af, daar het zonder taille-naad is. Men kan hier verschillende soorten stof voor gebruiken in effen of ge werkt. De rok is glad en heeft van achte ren een plooi. De mouw is met een manchet afgewerkt. Dit model is verkrijgbaar in maat 40, 44, 46, 48, 50 a 0.85. Marlon Brando als Marcus Antonius in de verfilming van William Shakespeare's „Julius Caesar Plak aan de adreszijde van een briefkaart, naast en buiten het frankeerzegel het verschuldigde bedrag aan geldige postzegels en zend deze naar ATELIER CROON, BEATRIJSSTRAAT 4, ROTTERDAM Plak nooit meer dan f 1.— aan postzegels op een kaart, wat meer geplakt wordt is waardeloos. Vermeld aan de andere zijde duidelijk uw naam, adres, woonplaats en maat en nummer van het gewenste model. Girostortingen eveneens ten name van Atelier Croon op nummer 271291. Patronen worden niet geruild. Bestellingen onder rembours worden niet uitgevoerd. Die cijfers houden dus een waarschu wing in voor allen, die een passende voor zichtigheid willen betrachten by de keuze van het te bezoeken bioscoopprogramma. Op deze wqze is het mogelijk geworden om meer films „toelaatbaar" te verkla ren dan aanvaardbaar zou zyn geweest, wanneer by de keuze „C" en „D" steeds ten volle rekening zou moeten worden ge houden met de personen van 1820 jaar en andere minder levenservarenen. In onze courant worden de termen C2 en C3, die voor het bioscooppubliek nizt duidelijk genoeg worden geacht, vervangen door „volw." (voor C2) en „Strikt volw." Op de terreinen van de Verenigde Hol landse Lucifersfabrieken te Breda is giste renmiddag een boom losgeraakt van een hoog geladen vrachtwagen, waardoor de 23-jarige arbeider A. C. te R„ die bij het lossen hielp, op slag werd gedood. LESLIE CARON krijgt hoofdrol in „Het Glazen Muiltje", het verhaal van Assepoester i Daan werd door de mensenzee, die de trottoirs overstroomde, meegesleept. Hij was bijna te verward, te verbijsterd om te kunnen denken. Onverwacht, plotse ling, was hij om zo te zeggen een rijk man geworden, met het bewijs van z'n welgesteldheid, in de vorm van een cheque ten bedrage van vijfhonderd pond sterling in z'n zak Vervolgens werd hij er zich van be wust, dat hij niet z'o voldaan was, als hij had moeten zijn. Dan herinnerde hij zich met een snijdende hartepijn, Stella. Wat baat het een man, indien hij al het goud van de wereld ontvangt en de vrouw ver liest, die hij bemint? Indien zij, Stella het bakvisje, heb kind was gebleven, niet hoog verheven was, maar de dochter van een vluchteling indien zij een meisje van zijn eigen stand was; indien zij een be woonster van Selby Gardens was evenals Emily Baker, wat zou hij zich dan geluk kig gevoeld hebben, haar te gaan vertel len van de grote som, van het heerlijke vooruitzicht, dat hij voor zich had, het grote huis en al het andere, waarover mijnheer Mountjoy had gesproken! Helaas, er schuilt veel ellende en ook veel geluk in het woordje „indien" en de arme Daan voelde evenals velen van ons, dat de glimlachjes van Fortuna soms wrede scherts vertolken Hoe het ook zij, het verschafte hem toch enig genoegen om de grote veran dering in z'n leven, die in uitzicht ge stelde rijkdom aan zijn moeder te vertel len. Evenals hij, was ook zij verbijsterd in 't begin: Maar verbaasd? Weineen! Zij zou niet verbaasd geweest zijn, al was hij binnengekomen om haar te komen zeg gen, dat hij tot eerste minister was geko zen, of opperbevelhebber van het leger, of admiraal van de Engelse vloot. Want elke goede moeder koestert het diepe ge loof, dat haar zoon de hoogste eer waar dig is. Zij was zelfs niet verbaasd, toen Daan zei, dat hij voornemens was, met haar in het eenvoudige, alledaagse huis je, waarin hij geboren was, te blijven wonen. Maar indien u ooit zin heeft om royaler te gaan wonen en leven, moeder, zeg het dan gerust hoor. Ik voor mij ben tevreden om op de oude voet door te gaan. Maar u moet geen kamers meer verhuren. Maar jongen, ik kan het niet van mij verkrijgen, om die goede mijnheer Naylor de huur op te heggen. Ik geloof zeker dat 't zijn hart zou breken, pleit te zij. Daar hoor ik het goede hart van mijn moedertje weer! riep Daan. Nu, goed, maar hij moet de laatste zijn. En wat denkt u van een meisje om Topsey te helpen? Nog een meisje! echode zij. blijkbaar ontzet door het idee. Wat moet ik met een dienstbode aanvangen? Twee nog wel! We zouden over elkaar struikelen. Bo vendien zou ze van mij verwachten, dat edelste vrouw van de wereld. Zij en ik hebben ons hele leven samen gelukkig met elkaar geleefd. Ik ben nooit meer dan een paar dagen van huis geweest, vóór dit werk mü wegriep. Zij behoort tot haar eigen stand mijn stand en zij zou zich niet gelukkig voelen, niet op haar gemak in het grote huis, waarvan u spreekt; zij zal er niet naar verlangen om haar levenswijze te veranderen. Waarom zou zij het? En ik zou haar niet willen verlaten. Ik hoop dat u mij be grijpt, mijnheer Mountjoy. Kom hier kerel, geef mij een hand! riep Mountjoy, terwijl hij opstond en Daan z'n hand toestak. Anderson zei, dat je uit het goede hout was gesneden en waarachtig, hij had gelijk. Houd je aan je moeder Daan! Het grote huis en al het overige komt vanzelf wel, als 't no dig blijkt. Ga u maar naar je moeder. Waarachtig! Je bent van het goede soort en nu weet ik, van wie je het hebt jon gen: van haar! Ja ik zie wel, dat ik mij niet bedrogen heb; wij zullen 't best sa men vinden. Wilt u dat ik morgen hier kom? Hoe laat, mijnheer? Helemaal niet, antwoordde Mount joy. Wat je nodig hebt is rust en die ga je nu eerst nemen. Eerst moet er wat meer vlees om je beenderen komen en die rimpels uit je gezicht. Je zal gauw genoeg bijgegroeid zijn en ik wil geen gebruik van je motorische kracht ma ken, voor je op en top de oude bent. Weer legde hij zijn hand op Daan's schouder. Daan het spijt me dat je er zo slecht uitziet. Je hebt ongetwijfeld 'n kwade t(jd achter de rug. Maar je bent jong en 't is wonderlijk, hoe gauw een jonge man zich kan herstellen, alles te boven te komen en alles van zich af kan werpen. Indien er iets is. dat je hindert of bezwaart, hij keek Daan doordrin gend aan gooi dat dan over boord, want, je zal al je verstand nodig hebben, om in dit bedrijf je werk te doen dat zeg ik je eerlijk. Dat begrijp ik, zei Daan kalm. Ik zal mijn best doen. Meer behoef je niet te zeggen; je goede wil is mij voldoende, zei Mountjoy. Ga nu maar naar huis en neem het er van neem het er van versta je? Met een hartelijke handdruk namen zij afscheid en toen Daan zich verwijderde, z'ei Mountjoy, terwijl hij enige papieren rangschikte: O ja, wat ik zeggen wil, gisteravond heb ik bij de familie Manville gedineerd Ze spraken over jou en ik zei toevallig, dat je terug was. Je zal er goed aan doen, je belofte te gaan vervullen. Welke belofte was dat, mijnheer? vroeg Daan. Och, ik geloof, dat jc vroeger aan Lady Aminta hebt beloofd, dat je eens een visite zou maken, antwoordde Mount joy onverschillig en drukte op 't knopje van de electrische schel ten teken dat de volgende bezoeker kon binnengelaten worden. KLEIN NEST

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4