Resultaten H.A.L. stelden niet teleur SCHEEPV AARTBERICHTEN Louis Zimmermann overleden FLINKE BROODBEZORGER PLAATST EEN KAMPIOEN! Reisbureau „M.E.G.6.A." Pieter Canneeieter's AVONTUREN f 1 r EXCLUSIEVE OOSTENRIJK-REIS Winsten van scheepvaartmaatschappijen Eenmalige bron van 19,5 min viel in 1953 weg De Eindhovense S chouwbur gplannen ADVERTENTIEN Coöperatie O.E.S. - Schiedam GEVRAAGD 3ETSIE ENGERS HULP IN DE HUISHOUDING R.K. HUISHOUDSTER A. 10-daagse 6 MAANDAG 8 MAART 1954 S PAGINA ft OOK BIJ VAN OMMEREN IS IN 1953 EENMALIGE GROTE WINST WEGGEVALLEN Van Ommeren boekte in 1952 grote winst op ver kochte schepen SCHILDERSKNECHT VERDRONKEN Met fiets te water geraakt PHILIPS HUURDE FABRIEKSTERREIN BIJ HASSELT DODELIJKE AUTO BOTSING Drie architecten mogen het nog eens proberen „GEESTELIJKE VOLKSGEZONDHEID" Befaamd concertmeester uit de gloriejaren van het Concert gebouworkest NEDERLANDSE SCHEPEN WILHELMUS KOELING Maria Elisabeth Bosman M. J. VAN DAM en een LEERLING-VERKOOPSTER K. v. VUUREN R.K. VAKSCHOOL VOOR MEISJES HET KOPEN VAN EEN HORLOGE IS EEN ZAAK VAN VERTROUWEN standplaats KöSSEN—TYROL inclusief algehele verzorging 135.p.p. J End* Nagekomen tijdingen RIVIERTIJDINGEN PASSAGIERS- SCHEPEN WATERSTANDEN Het jaarverslag van de Holland Amerika Lijn over 1953 heeft in sommige kringen teleurstelling gewekt. De teleurstelling werd veroorzaakt door het feit dat de to tale winst welke in de verlies- en winst rekening tot uitdrukking komt, in 1953 een gevoelige verlaging vertoont t. o. v. de winst over 1952. Wij menen dat het goed is -er op te wijzen, dat in werkelijkheid het resultaat over 1953 in het geheel niet teleurstelde, aangezien een winstdaling van grote omvang in 1952 moest worden verwacht, terwijl toch het feitelijke resul taat nog zeer gunstig genoemd mag wor den. In 1952 onderging de winst van de H.A. L. een sterke stijging niet als gevolg van het feit dat de werkelijk door het bedrijf behaalde exploitatiewinst een flinke ver betering onderging t. o. v. 1951, doch al leen als gevolg van eenmalige baten. Er werd in de winst- en verliesrekening over 1952 een winst vóór afschrf ingen van 54.391.000 (1951: ƒ35.249.000) verantwoord doch hierin waren bijzondere eenmalige baten begrepen. Hoe groot deze bijzondere baten waren, werd niet afzonderlijk ver meld. doch wij menen op goede gronden te kunnen stellen dat de winststijging in 1952 geheel veroorzaakt werd door toeval lige eenmalige baten. De exploitatiewinst 1952 heeft dus weinig afwijking vertoond, bij die over 1951. Toen wij in November 1953 een beschouwing aan de H. A. L. wijdden en weer een gunstig resultaat in het vooruitzicht stelden heben wij er met nadruk op gewezen dat men. gezien de buitengewone baten van 1952, voor 1953 op een veel lagere totale winst dan in 1952 zou moeten rekenen- Voor 1953 moest men zich dus ongeveer baseren op het resultaat van 1951. Wij spraken toen de verwachting uit dat het resultaat van 1953 wellicht wat ten achter zou blijven bij dat van 1952, doch dat deze achteruit gang geen grote omvang zou aannemen, niettegenstaande de vrachtenoorlog. De winst welke vóór afschrijvingen be schikbaar is blijkt ƒ30.351.000 (1952: 54.391.000, 1951 34.649.000) te hebben bedragen. De- achteruitgang van de winst vóór afschrijvingen blijkt dus vergeleken met 1951 nog geen 15 pet te hebben bedra gen. Aangezien 1951 (evenals 1952) een zeer gunstig jaar was, is het resultaat over 1953 dus nog wel zeer bevredigend. Vergeleken met de winstdaling van de K.N.S.M., wel ke circa 20 pet beliep, was de achteruit gang bij de H.A.L. iets geringer. Men mag niet uit het oog verliezen, dat de winst vóór afschrijvingen ad 30,35 millioen, welke de H.A.L. in 1953 behaal de, ongeveer gelijk was aan 50 pet van het kapitaal en dat zij berekend is nadat voor alle belastingen is gereserveerd. Hierbij is van belang, dat de H.A.L., zo als wij in vorige beschouwingen reeds en kele malen hebben geschreven, steeds ook reserveert voor de latente belastingver plichtingen, welke in de toekomst ontstaan als gevolg van het feit, dat gebruik wordt gemaakt van faciliteiten, welke de bepa lingen in zake zg. „vervroegde afschrij vingen" geven. Doo.r de vervroegde af schrijving wordt een verschuiving van het betalen van verschuldigde belasting naar de toekomst bewerkstelligd. Maar conser vatief als het financiële beleid van de H. A.L. is heeft men hiermede bij het reser veren voor de belastingen rekening ge houden. Als gevolg van de diverse reser veringen voor belastingen in de loop der jaren, waaronder voor .latente belasting verplichtingen, komt deze reservering, welke in de balanspost „diverse schulden" ad 45 millioen is opgenomen, met 'n flink bedrag in de balans voor. Het totaal zal, naar wij menen te mogen aannemen, niet ver van de 20 a 22 miliioen af blijven. De vraag is ook gesteld of gezien de grote liquiditeit de emissie van f 20 mil lioen aandelen a pari in 1953 niet te vroeg is gekomen. De geldmiddelen zijn nl. ge stegen van f 81,25 millioen uit. 1952 tot f 111,56 millioen uit. 1953. Bij gelegenheid van de emissie hebben wij uiteengezet dat de H.A.L. tot de emissie overging omdat zij een bouwprogram van ongeveer vijf jaar gereed had. Zij wenste de middelen voor dit program op tafel te hebben en wilde niet het risico lopen dat op een ge geven moment de winsten niet ruim ge noeg zouden vloeien zodat de financiering van het bouwprogram in gevaar zou kun nen komen. Besteld is thans een passa- saldo winst zal zien, dat een behoorlijk be drag ten achter blijft bij dat over 1952 ad f 15,5 millioen. Toch zal wel blijken dat het werkelijke bedrijfsresultaat geenszins ongunstig was in 1953. De daling van de zeetankvrachten heeft geen grote invloed op de bedrijfsresultaten van de zeevloot gehad, omdat Van Ommeren het grootste deel van haar vloot op langdurige charters heeft verhuurd. De tankopslag zal een wat grotere bijdrage tot de resultaten hebben geleverd dan in 1952 als gevolg van het ge reed komen van nieuwe opslagruimte. Het agentuurbedrijf zal als gevolg van de on- giersschip van 21.000 ton dat ongeveer f 40 gunstiger resultaten in de scheepvaart millioen zal kosten, een vrachtschip van 11.000 ton dat circa f 16 millioen zal eisen (dit vrachtschip is voorzien van een grote koelruimte en biedt plaats aan 16 passa giers in luxe accommodatie). Daarnaast moeten nog twee kleinere schepen besteld worden, welke in totaal circa 18.000 ton groot zullen worden en wel circa f 18 mil lioen zullen moeten kosten. In totaal geeft dit dus voor het in het prospectus vermel de bouwprogram een bedrag van circa f 74 millioen. De geldmiddelen belopen per uit. 1953 f 111,56 millioen. Trekt men hiervan het saldo van crediteuren en uit te keren winst minus diverse vorderingen af, welk saldo circa f 32,5 millioen bedraagt, dan resteert circa f 79 millioen. Dit bedrag is op f 5 millioen aa ongeveer gelijk aan de f 74 millioen welke het bouwprogram, vermeld in het prospectus, zal eisen. En de bewuste f 5 millioen zijn opzij gelegd om met de f 12.158.000 Grootboek Wederopbouw te moeten dienen als een deel van het bedrag dat de H.A.L. zelf in een nieuw vlagge- schip wil steken. Een verbetering, welke in de verslagge ving van de H.A.L. is aangebracht, is dat voor het eerst een grafiek van de aanwe zige tonnage, alsmede van die in aanbouw en in koop, is opgenomen. Toch dient naai een verdere verbetering te worden ge streefd. Op de eerste plaats dient aan het verzoek van de Ver. v. d. Effectenhandel om vergelijkende cijfers van het vooraf gaande jaar in balans, winst- en verlies rekening op te nemen, te worden voldaan. Daarnaast zou een illustratie met foto's, zoals de Amerikaanse concurrent de U.S Lines doet, een goede verbetering zijn. Een andere Rotterdamse scheepvaart maatschappij, welke in het jaar 1952 ook een zeer belangrijke eenmalige bate in haar winst- en verliesrekening opvoerde was Phs. van Ommeren. Op de creditzijde van de verlies- en winst kwamen voor: f 22,87 millioen saldo bedrijfsreker.mg zeeschepen, 22,59 mil lioen saldo bedrijfsrekening binnensche pen, tankopslag en agentuurbedrijf, f 915.492 uitkeringen op deelnemingen en interest, alsmede diverse inkomsten van f 8.760.546 (v. j. 3.228.157). Deze f 8,76 mil lioen bestond in hoofdzaak uit winst op verkochte schepen. Nu is er in 1953 slechts een schip verkocht, de Langleegale, waar op niet meer dan 1 a 1,5 millioen winst zal zijn gemaakt, naar wij taxeren. Voor 1953 zal dus de winst op verkochte schepen zeer aanzienlijk, nl. wellicht circa 6,5 7 millioen ten achter blijve.i bij de overeenkomstige eenmalige bate van 1952. Dit moet uiteraard een flinke daling van de totale winst tot gevolg hebben. Men moet dus niet schrikken indien men in het jaarverslag van v. Ommeren over 1953 een wellicht een wat mindere bijdrage tot de winst hebben geleverd. Ook de zuivere zeescheepvaart, buiten de tankvaart, zal het niveau van 1952 wel niet geheel heb ben gehaald. Alles bij elkaar menen wij de verwach ting te mogen uitspreken dat het werke lijke bedrijfsresultaat van Van Ommeren geen grote daling in 1953 t.o.v. 1952 heeft ondergaan en dat het zeker gunstig zal zijn te noemen. Maar de totale winst zal als ge volg van het wegvallen van de grote een malige winst in 1952 op verkochte sche pen voor 1953 wel een behoorlijk bedrag lager moeten uitvallen. Hierdoor moet men zich echter bij het beoordelen van het resultaat niet van zijn stuk laten brengen. In de nacht van Zaterdag op Zondag is de 44-jarige schildersknecht W. W„ ver moedelijk door de duisternis misleid, nabij de Leembrug te Hijker-Smilde met zijn rijwiel te water geraakt en verdronken. Het ongeval werd eerst in de loop van de Zondag bekend, nadat de familie van de verdronkene kennis gaf van vermis sing, omdat W. niet was thuisgekomen van een bezoek in de buurt van de Leembrug, vanwaar hij te half twee 's nachts was vertrokken. Bij dregging ter plaatse door de politie werd het stoffelijk overschot van W. met zijn rijwiel opgehaald. De Eindhovense maatschappij, die, zoals wij Zaterdag reeds meldden, bouwterrein bij Hasselt in België heeft gehuurd, is de N. V. Philips. In dit bericht berichtten wij voorts dat de volgende maand al met de bouw van een fabriek, die op korte ter mijn werkgelegenheid zou bieden aan 809 arbeiders, zou worden begonnen. Men deelt ons echter mede, dat hiervan de volgende maand nog geen sprake kan zijn Wat in de mettertijd te bouwen fabriek zal worden geproduceerd, staat nog niet vast. Vrijdagmiddag zijn twee personenauto's op 't kruispunt Schiphol—IJweg in de Haar lemmermeer op elkaar gebotst. De bei de bestuurders die alleen in hun wagens zaten werden daarbij gewond. De heer K de V., uit Halfweg, kreeg een schedel- basisfractuur en is naar een ziekenhuis in Haarlem vervoerd, waar hij in de nacht daarop is overleden. De heer J. G. P. uit Aflfnsterdam, werd licht gewond en kon naar zijn woning worden gebracht. De aanrijding gebeurde doordat de heer De V., die van de IJweg uit de richting Zwanenburg kwam. geen voorrang ver leende aan de heer P., die over de voor- rangsweg uit Haarlem naderde. Beide auto's werden ernstig beschadigd. In Juni 1952 heeft de gemeenteraad van Eindhoven een meervoudige op dracht verstrekt aan de architecten Jos Bedaux tè Goirle, C. H. de Bever, ir J. C. van Buytenen, B. Clement, ir C. G. Geenen, allen te Eindhoven en ar chitectenbureau ir E. H. Kraaijvanger te Rotterdam, tot het maken van een ontwerp voor een stadsschouwburg te Eindhoven, beantwoordend aan een program van eisen, dat in Maart 1953 gereed kwam. De jury, bestaande uit de burge meester van Eindhoven, mr H. A. M. T. Kolfschoten, voorzitter, ir G. J. P. M. Bolsius te Vught, ir B. Bijvoet te Haarlem, P. J. Houtman te Utrecht, ir F. P. J. Peutz 1*3 Heerlen, Jacques Snoek te Amsterdam en ir W. H. Vroom te Eindhoven, is thans met een rapport verschenen, dat aan het college van B. en W. is ingezonden. Van de zes ontwerpen heeft geen enkel de jury kunnen overtuigen v'an een ge slaagde greep en van een alleszins be vredigende uitwerking van de op dracht. In de ontwerpen van de architecten De Bever, ir Geenen (die zich verze kerd heeft van de medewerking van zijn compagnon ir Oskam) en archi tectenbureau ir E. H. en H. M. Kraaij vanger heeft de jury echter dusdanige waardeerbare elementen aangetroffen, dat zij gaarne in de gelegenheid ge steld zou worden om nieuwe produc ten van deze architecten op hun ar chitectonische beloften nader te be proeven. De jury beveelt dan ook B. en W. van Eindhoven aan de drie genoemde architecten op te dragen hun schetsen met dit doel om te werken. De kwali teit van de gewijzigde ontwerpen zal dan beslissend zijn of de jury zal over gaan tot het advies aan B. en W. om een der architecten een definitieve op dracht te verstrekken. De Katholieke Centrale Vereniging voor Geestelijke Volksgezondheid houdt haar jaarvergadering op Woensdag 7 April cm 13.30 uur in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen, Mariaplaats 27 te Utrecht. Tijdens deze vergadering zal door een drietal sprekers de invloed van de paeda- gogische situatie op de geestelijke volks gezondheid worden ingeleid. Dr E. Ringel uit Wenen zal dit vraag stuk behandelen voor wat betreft de situa tie in Oostenrijk. Prof. dr A. Kriekmans uit Leuven zal bij het behandelen van dit probleem uitgaan van de situatie in Bel gië; prof. F. J. J. Buytendijk uit Utrecht zal uitgaan van de situatie in Nederland. In de nacht van Vrgdag op Zaterdag is op 80-jarige leeftijd in zyn woning te Amsterdam overleden de violist Louis Zimmermann, oud-eerste-concertmeester van het Concertgebouw-orkest. Louis Jonann Heinrich Zimmermann werd op 19 Juli 1873 te Groningen gebo ren. Hij ontving zijn eerste viool-onder richt van zijn vader en volgde op 13-jarige leeftijd de vioollessen van Poortman van de Groninger muziekschool. Hij kreeg theorie-onderricht van Muller. Op 17-ja- rige leeftijd ging hij naar het conservato rium te Leipzig. Daarna genoot hij een verdere opleiding bij Ysaye te Brussel. Op twintigjarige leeftijd werd Louis Zimmermann eerste concertmeester te Hamburg; twee jaar later volgde zijn be noeming tot concertmeester aan de Hof opera te Darmstadt. In 1899 werd hij aangesteld tot tweede concertmeester bij het Concertgebouw-or kest te Amsterdam, hetgeen hij tot 1904 bleef. In 1904 werd Zimmermann hoog leraar aan de Royal Academy of Music" te Londen, welke functie hij tot 1910 be kleedde. In dat jaar werd hij eerste con certmeester van het Concertgebouw-or kest, hetgeen hij in de^loriejaren van het orkest is gebleven. Zimmermann schreef o.a. verscheidene liederen, stukken voor viool en piano, 'n strijkkwartet en cadensen voor 't con cert van Beethoven en Brahms. Tal van malen trad hij op als solist bij 't Concert gebouw-orkest. Hij was officier in de orde van Oranje- Nassau. officier in de Leopold-orde, rid der in het legioen van eer en „Officier de l'Instruction Publique". Voorts werden hem o.a. verleend de verguld zilveren me daille van de stad Amsterdam, van de Bach-vereniging te Haarlem en van de Leidse studenten-organisatie „Semper Crescendo". Behalve in Londen heeft hij zich ook in andere steden in het buiten land met succes laten horen. ROTTERDAM. Aangekomen, 6 Maart: American Counselor, New York, stukg., U.S.L., U.S.L., Merweh. M.; Borculo, Port Lyautey, erts N.R.V.; Waalh. 72; Markab N, Londen, meel, Wagenborg, Binnenhaven. W.Z.; Port Gentil, Pt Jerome, olie, v. Ommeren, 2e Petr.h. R.; Nautilus. Kongmoon, erts. Kersten Hunik, Waalh., Frans Swarttouw; Chandler, Bremen, stukg., Meyer, Lekh. T.H.B.; Lillohus, Stockholm, ledig, Van Ommeren, B.P.M. 1; Octane, Orcher, olie, v. Ommeren, 2e Petr.h.; Medée, Caen, erts, Mul ler, Waalh. T.H.B.; Ary Schef- fer, Wisbech, stukg., Olie- Scheepvaart, Merweh. 2e; Dui- veland, Grangemouth, kolen S.S.M., Merweh. 3a; Crampian Coast, Londen, ledig, Burger, IJselh. O.Z.; Spika, Hamburg, ledig, Koudijs, Binnenh.; Skau- vann, Halifax, stukg., Meyer, Merweh., C. Swarttouw; Issia, Montevideo, stukg., C. C. M., Maash. 1; Eastwood, Sluiskil, ledig, R.K.C., Waalh. 30; Tra- quair, Methil, kolen. Burger, Merweh. S.S.M.Baarn, Antw., stukg., Hudig Veder. Lek haven O.Z. 7 Maart: Palermo, Genua, stukg., Vinke, Merweh., C. Swarttouw; Gaasterland, Gran gemouth, stukg. en kolen, S.S.M.Merweh. S.S.M.Zee land, Londen, ethyfluid, Hol- scher. Stieltjeskade; Bantam, Djakarta, stukg., K.R.L., Schie- haven; Annie, Londen, stuxg., De Poorter, Dordrecht; Doklaan. Londen, ledig, N.C.K., Vlaar* dingen; Tubo, Londen, suiker, Alpina. 2e Kat.h. O.Z.; Prins Willem III, Valencia, stukg. Anth. Veder, Parkkade; Trom penburgh, Kingslynn, stukg-, Muller. Merweh. 3e; Tampa. Khorramshar, stukg., Cornelder Maash. T.H.B.; Antigoon, Lon den, ledig, v. Uden, IJselh. W.Z Kiedrecht, Kobe, stukg., V.N.S. Maash. N.Z.; Ingeborg, Frede- rikstad, ledig, A.V.K., Oostkous; Batavier II. Londen, stukg.. Muller, Jobskade; Esso, Rotter dam, Aruba, olie, Esso Neder land, 2e Petr.h.; Inger, Klai peda, pek, v. Uden, 2e Kat.h., V.K.M.Arkeldijk. Bremen, stukg.. H.A.L., Rijnh. N.Z.; Bree Helle, Londen, stukg.. V A. M., Merweh. K.V.Eliza Nubel. Cartagena, erts, S.E.A.M. Waalh. 90; Globe, Goole, kolen, S.S.M., Parkkade; Creekdawn, Londen, stukg., Ruys, IJselh.; Timo, Londen, stukg., Invotra, Binnenh.; Erika Fritzen. Bona, erts. S.E.A.M., Waalh. T.H.B.; Perseus. Liverpool, stukg., Meyer, Merweh., C. Swarttouw; Kerkwood, Londen, led., R.K.C., Waalh. 28; Badzo, Londen, stg., U.L.L., Rijnh. O.Z.; Brillant, Oporto, stukg.. Voigt, 2e Kat.h. O.Z.; Eben Haezer, Londen, suiker, Furness, 2e Kat.h. O.Z.; Tudor, Oslo, stukg., Cornelder, Maash. T.H.B.; Stad Vlaardin- gen, Kirkenaes, erts. Vulcaan, Vulcaanhaven; Pernille Maersk, Antw., ledig, v. Nievelt Gou- driaan, Nieuwe Matex, Vlaar dingen; Bury, Hull, stukg., Ver. Humber, Parkh.; Hennln Oldendorff. Emden, ledig, Hanno, Rijnh. 6; Nabob, Port Arthur, graan, Wambersie, Maash. 8; Dione, Lissabon, stg., en ets, Oudkerk, 2e Kat.h. O.Z.; Overijsel, Bremen, stukg., R. L. L., Lloydkade; Arnedyk, Ham- burg, stukg., H.A.L., Wilhel- Ruvs, Merweh. Q.D.; Dicky W, Londen, suiker. Baseier Rijn vaart Mij, Merweh, 2e; Elisa beth H. Fisser, Valencia, fruit, Anth. Veder, Merweh. K.V. Triton, Huil, tanks; Schellen, Merweh. Q.D.Lia, Z.-Afrika, stukg., Muller, Merweh. M; Alouette, Londen, stukg., VAM, Merweh. K.V.; Jabranjendra, Bremen, stukg., Furness, Maas haven 13; Cord Eckelmann, Oslebshausen, benzine, Van Ommeren, 2e Petr.h., boei R. 8 Maart: Aegir, Grangemouth, kolen, S. S. M., Merweh. 3e; Ehrenfeld, Hamburg, ledig, Worms, Waalh. 10; Surmanvik, Heraklion, stukg., Kuyper, v. Dam Smeer, IJselh. W.Z.; Westerdok, Odda, stukg., N.T.B. Stieltjeskade; Loide Cuba, San tos, stukg., Kersten Hunik, Merweh. Q.D.; Oleum, Bilbao, ledig, Hugo Stinnes, Parkkade; Widar, Narvik, erts. Mannes* mann, Waalh. 34; Corburn, Lon den, ledig, R.K.C., Waalh. S. H. V.; Victory, Hull, tanks, Schellen, Merweh. Q.D.; Alkaid, B. Aires, stukg., v. Nievelt Gou- driaan, Lekh.; Ponza, Swansea, kolen, R.K.C., Parkkade; Sun- da' ^»emen' stukg., Gen. Steam, R.D.M.Gunda, Hamburg, stg., Ruys, Merweh. Q.D.; Akashisan Maru, Antw., stukg.. Pakhuis- meesteren, Merweh., C. Swart touw; Rosa Smith, Hamburg, stukg., Muller, Merweh.; Cape dear. Londen, ledig, Ruys, R. D. M.; Bornrif, Newcastle, kolen, S. S. M. Vertrokken 6 Maart: Konings berg, Londen; Iimport, Lissa bon; Kollada, Karachi; Blidum Antw.; Barok, Oslo; Aliothi Rio de Janeiro; Clangula, Liver pool; Trito, Dublin; Fen, Lon den; Kurt Arlt, Valencia; Per- rigny, Nantes; Tigre, Khor ramshar; Aironne, Tampa; Maria Theresia, Dubin; World Concord, Tripoli; Inspec. Mel- lema, Bordeaux; Volharding, Dublin, Akka, Narvik; Heeren gracht, Nantes; Viggen, Huil; Comet, Bremen; Heike Schulter, Kolding; Charles Eckelmann, Hamburg; Sibylle, Londen; Berend N., Hamburg; Kota Agoeng, Djakarta; Marylynn. Cardiff; Baron Renfrew, Car diff; Kent County, Casablanca; Nuculuna, Stanlow; Polydorus, Avonmouth; Assashio Maru. Hamb.; Jakob Oorburg, Midd- lèsbro; Rebecka E, Hamburg; Antares, Kotka; Appingedyk Hamburg; Jan Kreumer, Bos ton; Holdernain, Londen; Al fonso, Hull; Rollon, Palermo; Merak N., Hamburg; Hunze- borg, Belfast; Alnati, Hamburg; Donacilla, Fredericia; Nieuw- land, Grangemouth: Romanya, Rijeka; Flying Foam, New York; Benledi, Hamburg; Bir mingham, Harlingen; Reine As- trid, Gothenburg; Ragoa, Lis sabon; Hasselburg, Hamburg; Ma Walenburgh. Bordeaux; Ptarmigan, Londen; Rex, Ant werpen; City of Amsterdam, Cork; Mutatie. Gothenburg; Abrio, Boston; Jaba, Londen; Neritina, Saltend; Jacob Rusch, Caen; Averdyk, Tampico; He- riot, Leith; Springci-ag, Lon den; Erich, Bremen; Tai Yin, Hamburg; Nyenburgh, Middles- bro; Astrea, Bergen; Olivian Coast, Newcastle; Reinbek, Hamburg; Blyth, Hull; Pebane. Antw.; Oranjepolder, Londen; Sheringham, Harwich; Algarve. Londen; Rudolf, Rostock; Eems. Rostock; Paramount, Hamburg; minakade; Flora, Saloniki, stg., Oosterburgh, Stockholm; Arai bella, Savona; Prins Bernhard, Haugesund; Dora Oldendorff, Alexandrië; Carpo, Dublin; Benlawers. Antwerpen; North America, Mena al Ahmadi; Ilos, Havre. 7 Maart. Brigit Maersk, Kaap stad; Benrinnes, Hull; Maria Eck, Bilbao; Black Falcon, Hamburg; Liten, Kopenhagen; Port Gentil, Port Jerome; Black Hawk, New York; Tynefield, Newcastle; Wilhelm Doeren- kamp, Amstm- Velutina, Singa pore; Lisa Essberger, Hamburg; Fiat, Londen; Sobat, Esbjerg; Rio Belgrano, Antw.; Nassau- haven, Antw.; American Coun selor, Boston; Essen, Hamburg; Octane, Havre; Sepia, Svolvaer. IJMUIDEN aangekomen 6 Maart. Phoenix. Liverpool, chem.; Geziena Hendrika, Gdy nia, stukg.; Strabo, Gothen burg, stukg.; H. de Weert, Ko penhagen. ledig; Wietze, Ham burg, stukg. 7 Maart: Spes, Swansea, kolen; Congostroom, W.-Afrika, stukg.; Borneo, Swansea, kolen Amstelstroom, Londen, stukg.; Roepat, Indonesië, stukg.; Swift, Londen, stukg.; Theano, Waterford, stukg.; W. Doeren- kamp, Hamburg, stukg,; Bran- daris, Londen, stukg.; Capri, Par, klei; Bolbek, Swansea, kolen; Zaanstroom. Hull, stukg. D. Waltraud, Hamburg, stukg.; IJstroom, Plymouth, klei; La- renberg, Freetown, stukg.; Marstenen, W. Afrika, stukg.; Boreas, Malaga, stukg.; Crich- toun, Leith, stukg.; Jelo, Hal- den, stukg.; Netherlands Coast, Newcastle, stukg. Vertrokken 6 Maart; Thor, Malmo, Roland Russ, Hamburg Westerdok, Londen; Amstel- park, Indonesië; Hondsbosch, Londen; Delfinus, Stavanger; Holderness, Goole; Falcon, Londen; Eemstroom, Leith; Niagara, Hamburg; Spaarne- stroom, Hull; Rijnstroom, Lon den Atlantis, Bremen; Argos, Lissabon; Leersum, Hamburg; Noordland, Hamburg; Phidias, Gothenburgh; Belgrano, Antw.; Disarfell, Thorshaven, Merca tor, Sarpsborg. 7 Maart: Boskoop. Hamburg; Teucer, Indonesië. 8 Maart: Dymas, Londen. Aagtedyk 7. 390 m. ONO. van Paramaribo. Aalsum 7, 430 m. ONO. v. St. Helena. Aardyk 5 van N. Orleans naar Havre. Abbedyk 6 te Antw. Admiraal Courbet 8 te Antw. Admiraal de Ruyter 8 te Naks- lov verw. Admiraal Nelson p. 7 l.s. Smith Knoll. Admiralengracht p. 7 Dunge- ness, Agamemnon 6 te Barahona. Akkrumdyk 7, 280 m. ZW. van eil. Sable. Albireo p. 8 St. Pauls Rock. Alchiba 7, 120 m. NW. v. St. Pauls Rock. Alcyone 7, 90 m. NNO. v. Fi- nisterre. Aldabi 7 te Vitoria. Algarve 8 v. Antw. n. Garston. Algenib 7 te Santos. Alhena 8 te Montevideo verw. Alioth p. 7 Ouessant, Almdyk 7, 150 m. Z. v. de Ber muda's. Tot onze diepe droefheid overleed In de Dr Nolet- stichting, na een kortstondig ziekbed, nog voorzien van het H. Oliesel, mijn innig geliefde Man en onze zorgzame Vader, Behuwd- en Grootvader, Broeder, Be- huwdbroeder en Oom, de Heer Echtgenoot van Mevrouw Lid van de Derde Orde van de H. Dominieus; Lid van de Herenbroederschap van de Zoete Naam; Koster van de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper in de ouderdom van bijna 68 jaar. Uit aller naam: M. E. KOELINGBöSMAN Schiedam, 7 Maart 1954 Hoogstraat 83 Rozenkransgebed Maandag- en Dinsdagavond te 8 uur in de Maria-kapel, ingang Lange Haven. De H.H. Uitvaartdiensten waarbij U beleefd wordt uit genodigd, zullen gehouden worden Woensdag 10 Maart a.s. In de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper, Lange Haven 72. De stille H.H. Missen te 7.45 en 8.15 uur, de gezongen H, Mis van Requiem te 9.30 uur, waarna de begrafenis zal plaats vinden van uit de kerk op de R.K. Begraafplaats te Schiedam. Geen bezoek Gaarne H. Missen. Met leedwezen geven wij kennis van het plotseling overlijden van ons Personeelslid Wij verliezen in hem een uitstekend medewerker, waaraan wij een goede herinnering zullen blijven be waren. BESTUUR COÖPERATIE D.E.S. Schiedam, 5 Maart 1954. «mimi voor de kruideniersafdeling. Aanmelden dagelijks Kethelstir 10. Voor pasfoto's naar in eén dag gereed levens grote sortering futoltjsien q Hoogstraat IQfi. Tel. 66720 ft'dam, geeft de hoogste prezen voor net gedragen Dames- en Herenkleding Tel 50932 Ie Mytdell sti 23 GEVRAAGD van 82 uur. Dames BRUYNEL Broersvest 10 c Kinderwagenkappen overtrek ken f 9.-, prima leerdoek, re genzeiltjes met mica f 4.75. Wagens spuiten, verchromen en bekleden. Wordt ook afge haald. Bouterse, Boezemstraat 64, R'dam, Tel. 21144. Galgewater 1 - Leiden Gevraagd per 1 Mei 1954: een als Hoofd van de Hulshouding, in het bezit van het dlpl Huishoudkundige voor Inrichtingen Leeft, minstens 30 jr Sollicitaties zo spoedig mogelijk aan de Directrice, Mei.' M. A A. H. Sehreurs. LAJ Onze 50 >arige reputatie is voor U een waarborg van de soliditeit van de MERCEDES HORLOGES 15-steens anker. onbr. glas, anti* magnetisch38.75 idem, waterdicht, stofvrij 49.75 idem, luxe, goud plaque 5T50 Schr.garantieX )2 jaar verzekerd tegen ver nes en cüetstal WINKELCENTRUM-BINNENWEG ROTTERDAM L» sta"dplaats in het welbekende Gasthof zur Post. Per comfortabele autocar. Geen nachtritten. 1c Prima hotelverzorging. 1c Alle kamers stromend water. 1c Vertrek elke Maandagmorgen. Deskundige relsieldlng ter plaatse. ür Centraal gelegen voor het maken van wandeltochten en uitstapjes per touringcar. Vraagt uitgebreid prospectus! Hoofdkantoor: le Middeliandstr. 42 R'dam, Tel. 50528-52999 b.g.g. 65765 Kantoor „Zuid" <A. Groffen) Groene Hllledljk 288 - Rotterdam - Telefoon 71009 w/ih' ■zwsmm 343. Manetoet was geheel de kluts kwijt. „Wat moet ik doen?" schalde hij over de maan, „dat ding komt steeds dichter bij.ik kan het met mijn blote oog al zien.ik weet me geen raad!" De man rende van het kastje naar de muur, greep naar de kijker, de balustrade en zijn hoofd en wist het toen nóg niet. „Die machine MAG niet op de maan komen!" gilde hij half. „Ik duld hier geen ander.... IK ben Manetoet en de maan is van MIJ!" Maar toch kwam er weer een plan in zijn hoofd op. Met trillende benen snel de hij de trappen van de uitkijktoren af en rende naar zijn vuur werk-magazijn. „Een botsing moet het worden!" riep hij. „Mijn grootste donderbus stuur ik naar die raket!" Zenuwachtig sjouwde hij het zware stuk vuurwerk naar buiten en legde het op het randje van de maan neer. Snel stak hij het lont aan en rende toen weg tot op veilige afstand. Pangdaar stoof de donderbus weg in de richting van het naderende toestel. Alnati 7 te Bremen. Alphacca 8 te Philadelphia. Alpherat 7 v. Las Palmas naar Rottm. Aludra 7, 60 m. W. v. Finis- terre. Alwaki 7, 700 m. O. v. Para maribo. Amerskerk 7, 60 m. W. v.Guar- dafui. Ampenan 7, 400 m. OZO. v. So- cotra. Amstelbrug 7 te Rio Grande. Amsteldyk 7, 450 m. O. v. de Bermuda's. Amstelland 7 te St. Vincent, (CV).- Amstelpark 8 te Southampton. Anna Henny p. 7 Lizard. Anna Silvia 7 bij eil. Man ge ankerd. Annenkerk p. 7 Vliss., uitg. Antilope 8 v. Vliss., n. Boston Appingedyk 7 te Hamburg. Arendsdyk 9 te B. Aires verw. Arendskerk 7, 350 m. ZO. van Dakar. Argos p. 7 Dover. Ariadne 7 v. Tanger n. S. Feliu Aries p. 7 Land's End. Arkeldvk 7 te Rottm. Arnedyk 7 te Rottm. Arnoudspolder 9 te Lissabon verw. Aruba 7 v. Vliss.. n Avonmouth Arundo p. 7 Gibraltar. Averdyk 7 te Antw. Axeldyk 7, 360 m. Z. v. Kaap Race. Baarn 6 te Rottm. Bab T 6, 25 m. NW. Oporto. Bacchus 6, 625 m. WZW. Land's End. Banka 6 v. Singapore n. La- buan. Bantam 7 te Rottm. Barendrecht 8, 740 m. ONO. v. Guadaloupe. Batoela 6 v. Fakfak n. Kaimana Bebox 6 bij St. Malo geankerd. Beekbergen 8 te Bilbao. Billiton 7 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Binnenhaven p. 7 Ouessant. Boissevain 9 te Kaapstad verw. Boreas 8 te Amsterdam. Borneo p. 7 Gibraltar. Bornrif p. 7 de Washbaai. Boschfontein 7 te Genua. Breda 7 te Arica. Gallisto p. 7 Flores. Caltex Delft p. 7 Kaap Bou- caroni. Caltex Leiden p. 7 Kreta. Caltex Nederland p. 7 Kaap Boucaroni. Caltex Padang p. 7 Sabang. Caltex Pernis p. 7 Vliss., uitg. Caltex the Hagua 7. 90 m. O. v. Kaap St. Vincent. Castor 6, 550 m. NO. v. de Azoren. Chama 7, 920 m. NO. v. Mar- tinique. Charis p. 7 Kaap Boucaroni. Cistula 6 te Pladju. Cleodora 7 te Davao. Confiance 8 v. Vliss., n. Wick- low. Cornelia B 2 p. 7 Burlings. Corrie B vertr. 8 v. Ipswich n. Windau. Coryda p. 7 Malta. Daje Bohmer 9 bij Ouessant verw. Dalerdyk 8 te Galveston. Delfland 6 v. Bremen n. Amstm Delfshaven 7, 120 m. ZZW. v. Montevideo. Delft 7 te Callao. Delta 8 v. Antw. n. Queenboro. Deni 7 te Antw. Dido 8, 250 m. Z. v. Ouessant. Diligentia 7 te Birkenhead. Domburgh p. 8 Finisterre. Drente 14 te Rottm. yerw. Duivendrecht p. 7 Land's End. Eendracht 6, 240 m. O. v. Gi braltar. Elisa 7 te Bayonnefc Eljo p. 8 Zeebrugge. Elsenburgh 8 te Duinkerken. Enggano 8 v. Aden n. Rottm. Erebus p. 7 Vliss. (uitg.). Erinna 7 v. Stanlow n. Curasao. Esso Amsterdam p. 7 Pitboei. Esso Den Haag 6 v. Sidon n. Antwerpen. Esso Rotterdam 7 te Rottm. Fedala p. 7 Oand Frans Bohmer 7, 20 myl W. v. de Gironde. Frejo 6, 100 mijl N.W. v. Lands Friesland (S.S.M.) p. 6 Oporto. Gaasterkerk 7, 60 mijl N.W. v. de Cocos-eil. Gaasterland p. 7 Finisterre. Gadlla 7 v. Yokoh. n. Curagao Ganymedes 6 v. St Nicolas n Port Suero. Garoet 7 v. Port Sudan n. Rott. Geert Bodewes p. 6 Lissabon. Gooiland 7 te Itajahi. Gouwe, 6. 150 mijl W. v. Kaap St Vincent. Haarlem 7. 400 mijl N.N.W. v. Finisterre. Hathor p. 8 Finisterre. Hebe Nobel 7 te Brussel. Hector 6 v. Sevilla n. Algiers Helder 7 v. Punta Arenas n. Guatamala. Helena 7 v. Hamburg n. Antw Henrica B. p. 8 Land's End. He.ra 7, 150 mijl N.W. v. eil, Sombrero. Hermes 7, 160 mijl N.W. v. Curacao. Hilversum 6, 100 mijl W. van Cyprus. Hoe Vinces 7 te Huil. Hydra 8. 950 mijl Z.W. v. Flores Ida Jacoba 6, 360 mijl O.N.O. v. Fayal. Ilos p. 7 East Goodwin. Inspec. Mellema p. 7 l.s. Royal Sovereign. Ittersum 7 te Rio Janeiro. Jacoba Catharina 7, 105 mij) Z.W. v. Ouessant. Jagersfontein 7 te East London, Jan Herman p. 6 Prawlepoint. Jan Kreumer 7 te Boston. Japara (K.R.L.) 7 te Surabaja Jonex 1 8 v. Vliss. n. Londen Jongkind 8 te Amstm verw. Joost p. 8 Kp St Vincent. Karimata 6 v. Djakarta n. Bela* wan. Karimun 6 nog op rede van Donggala. Kieldrecht 7 te Rottm. Kota Agoeng 8 v. Southampton n. Djakarta. Kota Gede p. 6 Key West. Kota Inten 7, 140 mijl N.W. Djeddah. Laagkerk p. 7 Kuria Muna Baai. Langkoeas 7, 240 mijl W. van Colombo. Larenberg 7 te Amstm. Laurenskerk 6 te Bombay. Lawak 7, 240 mijl O. v. Luzon. Leemans p. 8 Belle lie. Leersum 8 te Bremen. Leopoldskerk 7 te Hamburg. Lindekerk p. 7 Ouessant. Loenerkerk p. 7 Kreta. Lombok 6 v. Dar es Salaam n Tanga. Loosdrecht 7 v. Colombo n. Rotterdam. Lucas Bols 2, 7 v. Requejada n. Antwerpen. Lugano 7 bij Dungeness geank. Lijnbaansgracht p. 7 Uto. Maas 7. 220 mijl W.Z.W. van Ouessant. Maashaven p. 7 Lissabon. Manoeran 7 te Makassar. Manto 6, 100 m. N.O. v. Kaap Vilano. Mariekerk p. 7 Gibraltar. Markab N p. 7 Bornholm. Marken 7 nog te Khorramshar. Mataram 6 te Damman. Maymere (ch) 7 te Liverpool. Medea p. 7 Casquets. Meike 6 v. Vliss. n. Cork. Merak p. 7 Lizard. Merak N 7 te Hamburg. Mercurius 7 te Grangemouth. Merwehaven 8 te Rouaan. Metula 7. 170 m. O.Z.O. van Santa Maria. Midas 6 in de Duitse bocht. Mirzam N p. 8 de Burlings. Moby Dick 7, 65 m. N. van Gyon. Modjokerto 8 te Balik Papan. Muiderkerk 7, 840 m. Z.O. v. Guardafui. Muphrid N 9 te Genua verw. Mvonia 6. 70 m. O.N.O. van Billiton. Nestor 8 te Paramaribo. Nieuwehaven 7 op de Elbe. Noorderhaven 6 te Antw. Oberon 6 v. Puerto Cabello n. Jacmel. Omala p. 6 Belawan. Omlandia p. 7 Barcelona. Ondina 8 te Calcutta. Ootmarsum 6, 300 m. W N W v. Finisterre. Oranjefontein 7, 430 m. Z.Z.O v. Dakar. Overijssel 7 te Rottm. Onon 7, 60 m. W. v. Sicilië. Ovula 7. 220 m. N.N.O. van Fortaleza. Peperkust 8 te Antw. verw. Perregaux 7, 200 m. Z. v. Kaap St Vincent. Peter Swenden p. 8 Wight. Phidias 7 op de Elbe. Polydorus 6 v. Rottm. naar Avonmouth. Poseidon p. 7 Kaap Hatteras. Prima 6 te Partington. Prins Alexander 7, 320 m. W. v. Scilly. Prins Bernhard 8 150 m. N. v. Texel. Prins Maurits p. 8 Gibraltar. Prins Willem III 7 te Rottm. Prins Willem IV 8 te Valencia. Prins Willem V p. 6 Malta. Prins Willem v. Oranje 6 v. St John n. Antw. Prinsengracht p. 6 Vliss. (ing. i Prior 7 te Kopenhagen. Rafaela 7 te Bangkok. Regiena p. 8 Vliss. <ing.). Riouw 7 v. Port Said n. Dja karta. Roebiah p. 7 Suez. Roepat 7 te Amstm. Rondo p. 7 Gibraltar. Rotti 7 v. Semarang n. Cheri- bon. Rotula 8 te Curacao. Salatiga 7, 100 m. N.N.O. van Bahrein. Salawati 6 te Damman. Salland 7 v. Santos n. Amstm Sarangen 6, 200 m. Z.W. van Karachi. Sarpedon 8 te Philadelphia. Schie .7 te Napels. Schipersgracht p. 8 Oland. Singkep 7 te Port Sudan. Sirrah 7, 400 m. O.Z.O. van Albany. Sloterdyk 6 te New Orleans. Soestdyk 8 te Port Swettenham Spurt p. 7 Vliss. (uitg.). Stad Amsterdam 8 te Casa blanca. Stad Arnhem 7, 120 m. W.Z.W. v. Ras Fartak. Stad Schiedam 8 te Civita Vec- chia verw. Stad Vlaardingen 7 te Rottm. Straat Bali 6 v. Singapore naar Hongkong. Straat Banka 7 bij Beira geank Straat Soenda 7, 90 m. N.O. v. Mauritius. Strijpe p. 8 Vliss. (ing.). Sumatra 8 te Colombo. Swallow p. 6 Kaap St Vincent Tabian 7 te Los Angeles. Talisse 7, 440 m. O. v. Ceylon Tamo p. 7 Finisterre. Tara vertr. 8 v. B. Aires naar Rottm. Tarakan 8 te Madras. Taria 7, 360 m. N.W. v. Manilla Tawali p. 7 Rome. Teiresias p. 7 Socotra. Tero 7 te Hamburg. Teucer 7 v. Amstm n. Djakarta Texel p. 6 Casquets. Thalatta 10 te Suez verw. Themisto 7, 210 m. O.N.O. v. Norfolk. Tiba 6 v. St Vincent (CV) n. Rottm. Tibia 7 te Umm Said. Titus 6 te Alexandrie. Tjiluwah p. 7 eil. Banka. Tomini p. 7 Kaap St. Vincent. Tompri 7 v. Hamburg n. Rottm. Tom van der Heide 7, 80 m. Z.W. v. lie de Seine, Trajanus 6, 480 m. W. v. Flores Triton 7 v. Ciudad Trujillo n. Maracaibo. Trompenberg 7, 500 m. W.N.W. V. d. Azoren. Utrecht 6 v. Makassar n. Ban- juwangi. Valbella p. 8 Barfleur. Van Linschoten 6, 250 m. N. v. Dakar. Vrouwepolder vertr. 9 van Oporto n. Antw. Waal 7, 140 m. Z.W. v. Oues sant. Walenburgh p. 7 Beachyhead. Westland 7, 190 m. N.N.O. v. St Pauls Rock. Wieldrecht 7, 110 m. N.W. v. Muscat. Woensdrecht 7, 350 m. O. v. Ceylon. Wonogiri 7 V. Belawan naar Rottm. Wonosari 7, 90 m. Z.W. van Kreta. IJsel p. 7 Vliss. (ing.l. Use! 8 v. Megara n. Nauplia. Zeeland (KRLI 7, 620 m. OZO v. Kaap Race. Zeeland (SSM) 6 op de Theems Zonnewijk 8 110 m. O. van Cyprus. Aagtekerk 7 v. Hongkong n. Manilla. Advent 5 te Goole. Afiena 7 te Boston. Albergen vertr. 9 v. Bayonne n. Requejada. Alkaid 8 te Rottm. Alphard 7 v. Paranagua naar Rottm. Altair 7 v. Hamburg n. Rottm. Att S 8 nog te Avonmouth. Batavier III p. 7 Kaap St. Vin cent. Betty Anne S vertr. 8 v. Par tington n. Setubal. Blitar 7 te Port Kembla. Blommersdyk 7 te Norfolk. Borculo 6 te Rottm. Bornrif 8 te Rottm. Boskoop 7 v. Amstm n. Ham burg. Caland 5 te Marans. Congostroom 7 te Amstm. Coolhaven 6 te Casablanca. Cornelia B 1, 5 te Galway. Daniel 7 te Cork. Depa 8 te Ellesmereport verw. Dina 7 v. Skagen n. IJmuiden. Dollard 7 te Kopenhagen. Dongedyk 7 v. Middlesbro n. Antw. Driebergen vertr. 8 v. Savona n. Manchester. Ebenhaezer 7 v. Londen n. Rottm. Eemland p. 7 Finisterre. Ellewoutsdijk 6 te Roscoff. Elmina 7 te Bordeaux. Erkalin 7 te Huil. Escaut 6 te Duclair. Evertsen 6 v. Hamburg n Goole Express 6 v. Parijs n. Rottm. Farmsum 6, 320 m. W. v. Nica ragua. Flevo p. 8 Dungeness. Gazelle 6 te Hamburg. Gerry S vertr. 8 v. Rottm n. Hamburg. Geziena Hendrika 6 te Amstm. Goote 8 v. La Pallice n. Dakar. Gordias 7 v. Gibraltar n Rottm. Grootekerk p. 8 Vliss.. uitg. Hartel 8 te Wormerveer verw. Hondsrug 7 te Norwich. Hoogkerk 9 te Djibouti verw. Ida Pieter 8 te Granville. Ilias 7 v. Famagusta n. Limasol Jorina 6 te W. Hartlepool. Julia Mary 6 te Londen. Kortenaer 7 te Portsmouth. Lievevrouwekerk 6, 130 m. NW v. Perim. Lucas Bols 1 8 te Kingslynn verw. Luna 7 v. Patras n. Piraeus. Ludia 6 te Bayonne. Maartje 6 v. Dieppe n. Goole. Maasym N 6 te Helsingborg. Madoera 6 te Mombassa. Marcella 7. 100 m. WNW. v. d. Faroereil. Maria Theresia 6 v. Rottm. n. Dublin. Marlet je Bohmer 6, 20 m. ZW. v. K?.>j» Roca. Marpessa 7, 250 m. WNW. v. Fremantle. Martien 6 v. Galway n. Fowey. Matthew 8 te Billingham. Meuse 7 te Oscarshnmn. Mies 6 v. Amble n. Hamburg. Mirza p. 7 eil. Mindoro. Monica 8 te Billingham verw. Mvpuck 6 v. Esbjerg n. Parijs Nassauhaven 7 te Antw. Neeltje B 8 te Melilla verw. Nieuw Holland 7, 480 m. W. v. de Torrestraat. Noord 8 te Bergen. Noorderlicht 7 v. Newport n. Pontrieux. Noordstad p. 8 Terschelling. Oosterburgh p. 8 Kiel. Pavo 6 v. Bastia n. Ajaccio. Perna 7, 300 m. N.O. v. eiland Pitcairn. Peter 7 v. Bremen n. Garston Phecda 6 v. Port Lyautey naar Marseille. Phoenix 8 v. Amstm n. Ham burg. Poortvliet 8 nog te Rouaan. Rempang 6, 520 m. N.W. v. Cure-eil. Rijnhaven 6 te Rouaan. Snmarinda 7, 430 m. W. van eiland Guam. Spora 6 te Antw. Stad Alkmaar 6 te Glasgow. Stad Breda 6 te Glasgow. Stad Maassluis 9 te Narvik verwacht. Stad Rotterdam 7, 80 m. Z.W. v. Rorvikk. Strabo 6 te Amstm. Theodora vertr. 8 v. Rottm. n Londen. Trito 8 te Dublin. Tyro 8 te Amstm. X?-n, B^atel 7 te Gravelines. Vlieland 7 te Gothenburg. Yryburgh 7 te Casablanca. Walcheren 6 te North Shields Westerdok 8 te Rottm. Westersingel 6 te Leixoes. Westlaan 8 te Rottm. verw. Wilhelmine 8, 60 m. Z.W. v. IJmuiden. LOBITH, 6 MAART Gapasseerd voor 13 uur en besemd voor ROTTERDAM: Hilvetia, Pruyn; Rissa, Ver- berght} Helena, De Graaf; Hoop Blonk; Alvracht II, Wilting; Pieternella, Broekmeulen; Or pheus, Reinarz; Zaanbrug, Blaauw; Rival, De Weerd; Ar nold, v. Wyck; Esso 19, Schulz; Baden. Debusser; Seydlitz, Rochner; H. Kurier 26, Wasser burger; Leo 29, Ter Schuren; Muller, Oltmans; Harpen 3, Breitenbach; Harpen 80, Gor- gen; Erst Christofh, Wirz; Eva 8 Freidonk; Matterhorn, Balk; AMSTERDAM: Anton Hugo 2, Pikaart; Rheiland, Hulsman; Hudson. Kuyte. VEGHEL: Her mann, v. Gent. HENGELO: Wivina, Staes. WIJK BIJ DUUR- St Ant°nius, Bosman. ZWIJNDRECHT: Zuid Holland, Cornet. HEERENVEEN: Geertje Schouwstra. DE STEEG: Result, Boontjes. LEIDEN: Agnes, Mol. IJMUIDEN: Wilhelmina, Kra mer; Maria Dcbora, Roelofs. En Avant, Bastiannsen WAPEN VELD: Onderneming, Snijder. MAARSSEN: Rij an. De Bie. ZWARTSLUIS: Rival 3. Rem merden. ARNHEM: Bertha, Diepenveen. DEDEMSVAART: Expeditie 3, Drenth. UTRECHT; Nelly 2. v. d. Klooster. HAAR LEM: Graaf Adolf, Snoey. APELDOORN: Niets Bestendig. ECHT: ornelia. Van Putten. ZAANDAM: St Maria 2, Van Daelen. DEN BOSCH: Middel burg. Koster. VILVOORDEN: Jodefra. v. Schtfndel. DORDT: Mare, Hanssel. BELGIë: Corina, Buisman; Maco. Pik; Herjo, Lentjes; Ter- monde 2, Warrens; Dankbaar heid. De Jong; Johanna, Lee mans; Vertrouwen, v. Dijk; Anjo. v. Fessen; Graubunden, Koch; Nostrano. Scharer; Ex press 38, Swartjes; Maurice, Delporte; Renate, Buhren; Amadus, Meijburg. DUITSLAND: Roek, Buter; Main, v. d. Weide; Frederika, Dijkman; Neerlandia, Groenhof Joal. Tenge; Joal. Tang'y F'».. Bleeker; Maria 2, v. R"- Ika, Bakker; Goretti T Marie Therese. Hendriks' L Lukassen; Maris Stella Vertrouwen, v. Oosten Pio T Stegers: Helena. Kok: \V' Goemaat; Cosmopoliet, Blo-r Adolf Johanna, Lubblnge: Phil- lippine, Koster; Cormornn, Wijnholt; Sambre. Fransbergen; Pieternella. v. d. Bos: Borussia, De Jong: Goede Hoop, De Waardt.; Avontuur, Schoenma ker; St Antonius. v. Wijck; Hean. v. Bommel: Rijnland, Wanders: Cosmopoliet. Fern- hout: Eben Haezer. Verheul: Leonidas 9, Boeree; Helvetia, v. d. Laan; Nenuphar. Toering; Haanswijk. Kleinhaus; Joseph, Hiemstra; Merwestad, Diikema; Germarant. De Bot; Themar, v. d. Horst; Catharina, v. Bon; Hema. v. Megen; Johanna. Pols; Leonardo. Super; Ostade. Rut- jes; Silezia, Nieuwdorp: Gelria, Mr ter Horst- Keüzers; Mathilde Smits; Holda, Mol; Gerhard, Lucassen; Theodor. De Jong; Arnica, Rieckenbach: Ex press 53. Smits; Primula. Hesse; Albula. v. Sliedrecht; Vernela Ceresola; Rhenania 58, Herbert; Frauenberg, Hug; T.R.G. 12', Bach; Rhenus 12, Seyband; Baden 53, Augsburger; 'Mann heim 244, Loffler; Esso 55. Heitz; Motor 10. Helmecke; Herta, Geis; Adeline, Vispoel; Nirvana, Tanghe; Pax. Greiff; Halvo, v. Hal; Gidske. De Prins Geroldstein. Goudswaard; Sau- mur, Vohwinkel. BAZEL: Musignv, Ubrich; Mentor, Schwalz: Capricornia, v. Ero: Novara, Spier HANSWEERT, 6 MAART Gepasseerd om 4 uur en be stemd voor: ROTTERDAM: Damco 51, Geutjes; Helche, Maljers; Tele graaf 5. Staal: Maria. Stoop; Edelweiss 32. Kronenburg: Jo hannes. Kruithof: Arjama. Kerkhof; Toiler 5. Goudswaard Butania 3. Vredenborg; Dia mant, v. d. Vliet; St. Joseph 1, ?«TPer: ?ldv- Smit: Vatenhan- d v- d- Kruvt; Koophandel, Del cassia. Vilein. DORDRECHT:Tonga. Schram Hendrika v. d. Adel: St. Jo seph 2, Meurs. KERKDRIETV Martha, Van Zanten; AAR- HUTJS: Lelie, Westers. LEER DAM: Citerna XI, Praet. GEERTRUIDENBER GFm a - nu el, Decker. AMSTERDAM: Amstel 8. Heyboer. VEGHEL: Maria Antonia, v. d. Vliet. AM STERDAM: Libia, Mudde. ZAANDAM: Cornelia, Vermeu len: Vertrouwen, v. d. Vliet. R^R^KENS: Christinq. WiscpR T.r-rrpDAM: Wtlja. Hóllebra-dse AMSTERDAM- Ooeland. Kor net. GORTNCHEMLeba. Van' Vvven. ZAANDAM: Sn- lutis. Van Hout. GOOR: Vol harding. Van Dalen. WERKEN DAM: 7or(t jjoowpp- doorn. DtNTE-T OORD: polo, V. d. Broek. DELFT: Anna. Gort. STRAATSBURG* Marechal Foeb. M-rG' Maroc. Neuer: DUITSLAND: Damco 83. De Jong: Gleconman. Jorens: Her- ne. Dachart: Guinea. Blom- St. Antonius. Peters: August Kar- nber. Weikoriiria; rïeertie. v. d. Giesen; EHsabefb v^n Fe: Mo- rea. v. d. Bercr; Frik,-, qté'uerer Ranto 24. Kruien; Hisp^ma. Kern veneers; Solange, Ver- ber^ht. BESEL: Arbedo, Erkelens: Louisa, Meurs: Silvaolana. Blank: Rheihpreuss«»n 5. Albers Kurfurst. Dann: Express 29. Beekmans; Sonvico. Hoek; Thurgau. Jaeggi; Riederalo. Maler; Zurich, Van Ingen; Rif- £»ieip. Goud: Grebbeland.. Van £henu* 129' Hof mann; Carl Geldner. Riemons; StelviO, Merfens- Alcedn. Van Gent BELGIE: Niedersachsen 4. Weischmann; Berlioz. Mochelu|P Leentje, Van Yzerlooy; Ex press 31, Reinders; Rijn. Tel kens; Irung, Bruinsma; Baden 347. Platz: Spora, v. d. Boom; 3 Gebroeders, De Pape; Ronco, Bon; Wilcor, Van de Voorde; Ilsa, Verweyh; Zoomland. Neyenhuis: Solothurn, Eroni- mus; Peanfra, Van Dusseldorp; Express 8, Akkermans; Grit. De Koninck; Thetis, Kuipers; En Avant 22, Wagenmakers; Citer- na 15, Van Ertvelde; Hoop op Zegen. OosterhofSuzan. Kreeft: Lero 2 Buvtaert; Avon tuur, Visser; Stad Amsterdam 10. Korstanje; Fiat, Tersteeg; Admiraal, Hoogeland; Hargee. Brons; Tony, Geirnaert; CEM 3. Zaal: Elfra, De Haan; Saaie, Westerlinck; Anna. Kieboom: Nelly. Hovestadt; 5 Gebroeders, Van Gils; Risico 2. De Ronde; Cardinal Mercier, Meyer: Tru- de. v. d. Heuvel; Montgomery Rottiers; Liberté. Meyer: Quo Vadis. Van Leusden; Risico 1, Pols; Lisomar. Van Loock* Ver trouwen. Theunisse: Lijac, Lindhout; Arnhem, Henkens. Bonaire, Amsterdam naai Georgetown, 8 te Barbados Groote Beer, Rotterdam naar New York, 7 op 190 mijl West van Scilly. Johan van Oldenharnc^m' Sydney naar Amsterdam. 7 op 60 mijl N.-W. van Alexandrië. Maasdam 8 van Cristobal te Kingston. Nieuw Amsterdam 6 van New York naar San Juan. Oranjestad Amsterdam naar Cristobal, 6 van Curacao. Ryndam, New York naar Rot terdam, 6 op 180 mijl Z.O. va'n eiland Sable. Slbajak, Rotterdam naar Syd ney, 8 te Melbourne. Waterman, Rotterdam naar Halifax. 7 op 600 mijl Oost van Kaap Race. Willemstad. Cristobal naar Amsterdam. 7 te Londen. Zuiderkruis, Amsterdam naar Kaapstad, 7 op 150 mijl Zuid van Teneriffe. VAN 8 MAART Rheinfelden 1.96 (0.04); Breisach 1.10 (—0.14); Straats burg 2.04 (—0.10); Maxau 3.81 I0.09); Mannheim 2.30 0.07) Mainz 2.34 (—0.07); Bingen 1.58 (—0.04); Caub 1.66 (—0,04); Trier 2.18 (—0.19); Coblenz 2.10 (—0.05); Keulen 1.92 (—0.04); Ruhrort 4.04 (—0.06); Lobith 10.20 (—0.08); Nijmegen 7.98 (—0.07); Arnhem 8.07 (—0.08); Eefde (IJssel) 3.77 0.05); Deventer 2.80 0.06); Monsin 55.40 (—0.40); Visé 51.02 (—0.36) Borgharen 41.37 (—0.35): Bel- feld 12.18 (—0.72); Grave (be neden de sluis) 5.28 0.42) Namen 1.74 0.12). MINSTE VAARWATER- DIEPTEN Heveadorp-Amsterdam Rijn kanaal 2.50. Amsterdam-Rijn kanaal-Vreeswijk 2.65. HOOGWATER TE ROTTERDAM 20JlM"rt: 16 W 7'35 uur; 2e t)J hoogwater te DORDRECHT "Maan: le ttj 8.14 uur; 2e tij 20.36 uur. SCHEEPVAARTBEWEGING NIEUWE WATERWEG Gedurende de afgelopen week zijn in de Nieuwe Waterweg aangekomen 366 *1 schepen met een Inhoud van 632.609 netto reg. tons tegen 313 schepen met 545 617 tons in de overeenkom stige week van 1953. Hiervan waren bestemd voor: Rotterdam (met inbegrip van Pernis en Vondelingenplaat 319, Schiedam 6. Vlaardingen 5. Hoek van Holland 15. Maas- ïuis„ 1',„Do£drecht 10. Zwtin- drecht 10. ZwUndrecht 2. Ca- peile aan de IJssel 3 en overige havens 5. Schepen Netto reg. tons J®f2 0049 5.549.604 1953 2940 5.052.316 Nu 109 497 288 Hierbij inbegrepen één bun kerboot.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8