SCHEEPV AARTBERICHTEN Eindhoven zou viifde stad van Ned. Antillen Van oven tot handschoen Ordening West-Duitse groenten- en fruitmarkt Ned. diamantindustrie in kwade hoek Johnny Ray en Frankie Lane naar ons land Huishoud-Praat Als forensen er kwamen wonen Nederland gaat naar Genève zaterdag 13 maart 1954 PAGINA lï Socialisten tegen automatische invoerverboden door BETTY KORTEKAAS- DEN HAAN Ontmoeting met snufjes hen petroleum-strijkijzer met een gewicht van slechts '2,2b kilogram. De warmte kan zo danig geregeld worden dat het voor alle stoffen bruikbaar is. De Westduitse Bondsdag heeft twee wetsontwerpen tot ordening van de groenten en fruitmarkt ter verdere be handeling naar de commissies verwezen De wetsontwerpen zijn ingediend door de regeringscoalitie en door de socialisten Beide ontwerpen willen geordende toe standen op de markt voor groenten fruit scheppen door de vorming van afzet organisaties en door het vastleggen van minimale prijzen. Het socialistische ontwerp onderscheidt zich van dat der regeringspartijen door dat het in zijn beschermende maatregelen tegen buitenlandse concurrentie minder ver gaat. De socialisten verklaarden zich wel bereid om de producenten in Durs land een bepaalde graad van bestaans zekerheid te bieden, doch zij wilden niet zover gaan door bij de ordening alle se1- zoensinvloeden op de afzet uit te schake len- In het bijzonder keren de socialisten zich tegen de automatische invoerverb- den, die de andere partijen in werking willen laten treden zodra de prijzen voor een bepaald product onder een minimum zouden dalen. ciaal ontworpen „neus" voor het strij ken van schouders en plooien, maar dat is allemaal tenslotte minder spectaculair. Een van die nieuwtjes wil ik u echter niet onthouden: de plastic huishoud- handschoen die nu eindelijk ook eens in aantrekkelijke kleuren wordt gcfabri- I ceerd en die tevens.... heerlijk ge parfumeerd is! Wanneer zo'n program van huis houdelijke nieuwtjes ook in onze tele visie zou komen, zou daaraan eigen lijk maar één groot bezwaar verbonden zijn de vrouwelijke nieuwsgierigheid, j die weten wil waar al die dingen ver- i krijgbaar zijn. En die niet bevredigend wordt, omdat tegen televisie-reclame te veel bezwaren worden ingebracht. Soms, terwijl we in onze kranten en op onze vergaderingen de televisie zo héérlijk onder het ontleedmes van onze belangstelling leggen moreel, paeda- gogisch, artistiek, psychologisch kan ik me toch niet altijd aan de minder hoog gestemde gedachte onttrekken dat tele visie toch ook nog heel gewone, heel simpele huishoudelijke voordelen heeft. Je leert er allerlei nieuwtjes door ken nen, en al gebeurt dat tenslotte door de krant eveneens, de televisie maakt ze voor een breder publiek toegankelijk. Wat nieuw is, en ook bijzonder, krijgt daardoor een kans op een redelijke productie. En uit die productie moet tenslotte weer de populaire prijs komen die ons de nieuwe hulpmiddelen weer doet aanschaffen. Voor de keukenpie ten en de Jan Hennen lijkt me daarom de televisie ideaal. Die gedachte is niet origineel. Ik Werd er min of meer toe geïnspireerd door de uitzendingen van de Inventors' Club, het hoekje van de uitvindingen, die onder leiding van Leslie Hardern een populair program vormen in de televisie-afdeling van de B.B.C. Niet al die uitvindingen zijn even gelukkig en de B.B.C. neemt daarvoor dan ook geen enkele garantie. Maar wanneer we dan een uitschuifbare ruitenwasser van me talen buizen gedomenstreerd zien, waar mee ook extra hoge ruiten van drie en een halve meter een goede beurt kun nen krijgen, spreken we in elk geval van een nuttig stuk huisraad. Datzelfde zouden we kunnen zeggen van een electrische straalkachel met een multi- reflector, die we niet meer achter ons aan hoeven te slepen om van de straling te genieten, wanneer we eens van plaats verwisselen. De multi-reflector kan eenvoudig midden in het vertrek worden geplaatst en de warmte is voor ieder die zich daar bevindt evenveel. Een ander warmte-nieuwtje is de aan het handvat van een kinderwagen be vestigde mof. Als de fietsers derge lijke dingen aan hun stuur hebben, waarom dan winkelende moeders niet? Zij kunnen rustig zonder handschoenen uitgaan en hebben altijd haar handen Vrij om uitgestalde winkelgoederen eens wat nauwkeuriger te bekijken, of om eens iets aan de baby te verschikken. Voor de televisie demonstreerde even eens de uitvinder van een Smyrna handweeftoestel waarbij de lussen auto matisch op de goede lengte worden af gesneden. Er was een man die de on der vrijwel elke kastplank open blij vende ruimte wil benutten door daar flessen aan te brengen voor het opber- Aagtekerk 12 te Siain. Ardyk 12, 700 m. N.O. v. de Bermuda's. Admiraal Coubet p. 12 I.s. Spurn. Admiraal Nelson p. 13 Vliss. (uitg.). Admiralengracht p. 13 Vliss. luitg.). Akkrumdyk 12 te Baltimore. Albergen p. 12 l.s. Royal Sove reign. Albireo 12 v. St Vincent (CV Naar w(j vernemen heeft de Neder landse regering besloten de uitnodiging te aanvaarden tot bijwoning van de te Genève te houden politieke conferentie over het Koreaanse vraagstuk. Nederland is één der zestien landen van de N.V., die een contingent troepen naar Korea hebben gezonden en uit. dien hoofde is het uitgenodigd aan het over leg over de Korea-zaken deel te nemen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 11