Israëlische bus overvallen en elf passagiers gedood Jordaniërs zouden deze „oorloo s daad" hebben gepleegd RÜ Prof.Willibrord Lampen O.F.M. „Vieren maar!" van Herman van der Horst 1 Om de vrije vaart op de n 40 jaar priester AUTOMOBILISTEN-WANHOOP SPOEDIG VERLEDEN TIJD Vlottende schuld provinciën en gemeenten steeg met 171 millioen Kool wordt doorge draaid Levendige belangstelling voor eenvoudige Koningin naar de Yeluwe dingen Meesterlijke film over de trawlvisserij Longkanker en roken nieuwe pagina in het gulden boek van Rotterdams Opbouw! Morgenmiddag om 2.30 uur gaan de deuren open bij de Hoogstraat Kijk toch bij.... I - *wwwwwg< DONDERDAG 18 MAART 1954 PAGINA 4 In laatste instantie internationale rechtspraak MGR G. P. B. COBBEN S.C.J. VIERT DUBBEL FEEST M1LLIOENENVERSCHIL BIJ AANBESTEDING Wat kost een dijk voor Flevoland Vaste schuld vermeerderde vorig jaar met f 380 millioen Prof. Muntendam vraagt om advies JAVA-CHINA-PAKETVAART OPENT NIEUWE DIENST Mogen wij U even voorgaan? Ter C Slechts een dag uadat de stafchef van het Israëlische leger, generaal Mosje Daryan, zich pessimistisch had uitgelaten over de toekomstige ver houdingen tussen Israël en de Arabische staten, heeft zich in het Negueb- gebied een zeer ernstig incident voorgedaan, dat aan elf personen, onder wie vrouwen en kinderen, het leven heeft gekost. Een autobus met Israëlische passagiers, op weg van Elath naar Beersjeba, werd door in khaki geklede mannen beschoten. Er waren slechts vier overlevenden, namelijk een moeder met een dochtertje, die zich dood gehouden hadden, en twee soldaten, die gewond waren. Volgens de Israëlische lezing van het incident zijn de aanvallers Jordaniërs geweest, die zich na de moord snel terugtrokken. Een militaire Israëlische woordvoerder noemde het voorval ,.het ernstigste incident in deze streek sinds de stichting van Israël". Dc kwestie is aan de wapenstilstandscommissie der Verenigde Naties voor gelegd en een groep waarnemers der V. N. is intussen reeds naar Beersjeba vertrokken om een onderzoek in te stellen. Naar personen, die de aanval zagen ge beuren, mededeelden, hadden de aanval lers een salvo op de chaufteur gelost op het moment, dat de autobus een steile hel ling opreed en weinig vaart had. De chauffeur werd dodelijk geraakt en de autobus kwam voor een ravijn tot stil stand. De aanvallers wardh daarop de bus binnengegaan en hadden het vuur op de passagiers geopend. Zij werden in koelen bloede neergeschoten. De aanvallers trok ken terug ,,in de overtuiging, dat alle in zittenden gedood waren", aldus de over levende vrouw. De Israëlische radio heeft in een ver ontwaardigde uitzending de beschuldiging uitgesproken, dat de elf slachtoffers ge dood zijn „door een geregelde Arabische strijdkracht". De radio spreekt van een „weerzinwekkende moord, die de Israëli sche regering als een oorlogsdaad be schouwt". De verantwoordelijkheid voor de daad schrijft zij geheel op rekening van de regering, uit welker gebied „de troep moordenaars over de Israëlische grens ge zonden is". De uitzending vervolgde: „De reeks moedwillig vijandelijke daden hebben met deze laatste gewelddaad een climax be reikt. De regering van Israël zal alle mo- Hoewel de antwoordnota van de Duitse regering inzake de Rijnvaart teleurstellend was, omdat de gewraakte maatregelen in strijd zjjn met de Acte van Mannheim, heeft de Nederlandse regering ook thans dc hoop op overeenstemming tussen Nederland en Duitsland nog niet opgege ven. Dit deelt de minister van Verkeer en Waterstaat aan de Eerste Kamer mede. Hij voegt er echter aan toe, dat het standpunt blijft gehandhaafd, dat van Nederlandse kant slechts zal kunnen worden ingestemd met een regeling op de grondslag van de vrije vaart en de gelijkheid van behande ling vervat in de genoemde acte. Indien zou blijken, dat zulks niet valt te verwezenlijken, zal naar bet oordeel van de minister de regering ernstig dienen te overwegen deze aangelegenheid aan inter nationale rechtspraak of internationale arbitrage te onderwerpen. Minister om oplossing gevraagd Namens de veilingen te Broek op Laif- gendijk, Noord-Scharwoude en Warmen- huizen, alle drie in Noord-Holland, is een telegram verzonden aan minister S. L Mansholt met het verzoek op korte ter mijn een audiëntie toe te staan, tijdens welke men de minister nader wil inlichten over de ernst van de toestand aan de veilingen, die door de grote doordraai van de bewaarkool catastrophaal dreigt ts worden. Men is van mening, dat er spoedig een oplossing moet worden gevonden om d» grote hoeveelheden stapelgroenten, die bij de tuinders liggen opgeslagen, weg te werken. gelijke maatregelen treffen om te voorko men, dat het bloed van Israëlische bur gers ongestraft vergoten wordt". Voorbereide aanval? Onder de doden in de autobus bevindt zich de vrouw van de chauffeur. Haar echtgenoot werd achter het stuur doodge schoten. Zij werd later door twee met ma chinegeweren gewapende aanvallers, die de autobus binnenkwamen, vermoord. Hun negenjarig zoontje werd ernstig ge wond, doch hun vijfjarig dochtertje bleef ongedeerd, doordat een dode militair op haar viel en haar zo aan het oog van de aanvallers onttrpk. Israëliërs zijn van oordeel, dat de aan val zorgvuldig was voorbereid. De hinder laag was gelegd op 80 kilometer ten Zuid- Oosten van Beersjeba, waar de weg met enige scherpe bochten 500 meter stijgt. Hoewel in de Israëlische verklaring de Jordaanse regering niet met name wordt genoemd, is het duidelijk dat Israël Jor danië voor deze aanval verantwoordelijk stelt. In bepaalde kringen beschouwt men de verklaring vrijwel als een ultimatum. Jordaanse regering: Onwaarschijnlijk Uit Amman wordt gemeld, dat de Jor daanse regering een onderzoek heeft ge last naar de berichten over het uitmoor den van een Israëlische autobus door Jor daniërs. De Jordaanse voorlichtingsdienst merkt op, dat de plaats van het incident 20 kilometer binnen Israëlisch gebied ligt en dat dc naaste Jordaanse militaire post op 50 kilometer afstand ligt. „Dit", aldus dc voorlichtingsdienst: „maakt het on waarschijnlijk, dat de aanslag door Jorda niërs is gepleegd. Naar wij vernemen, ligt het in het vQor- nemen van Hare Majesteit de Koningin in de eerste helft van Juni a.s. een werkbe zoek aan de Noord-Veluwe te brengen. Op 22 Maart zal prof. dr II. A. F. Lampen O.F.M. zijn veertigjarig priesterjubileum vieren. Deze sympathieke Franciskaan, die wel eens „de trouwste van alle vrienden" is genoemd, mag op deze dag een algemene belangstelling tegemoet zien. Velen zullen zich herinneren dat ze van hem een blijk van medeleven ontvingen op hun verjaar dag of een ander huiselijk feestje. Er wordt zelfs verteld, dat hij in zijn zwervend leven van tgd tot tijd een dag uittrok om vanuit de een of andere wereldstad an sichtkaarten te schrijven aan zjjn vele relaties Op 27 November 1888 werd de jubilaris geboren in Alkmaar. Na zijn humaniora gemaakt te hebben in Megen, trad hij in 1907 bij de Minderbroeders in; 22 Maart van het oorlogsjaar '14 ontving hij de H. Priesterwijding. Aan de Univer siteiten van Bresiau en Münster ont ving hij zijn academische vorming; aan laatstgenoemde Universiteit ook het doctoraat in de philosophie. Vele jaren verbleef hij in Rome en vooral in Flo rence, waar hij in de nabijheid van de uitgeverij en drukkerij zijner orde tot de staf van geleerden behoorde, die uitgaven van werken o.a. van de H. Bo- naventura, van Joanner Duno Scotus en van Alexander van Hales voorbe reidde. In '31 kreeg hij zijn benoeming tot buitengewoon hoogleraar aan de R. K. Universiteit van Nijmegen in de pa- laeographie en de oorkondenleer. In '38 maakte Prof. Lampen een reis naar Noorwegen, Zweden en Denemarken en een jaar later werd hij naar Rome ge roepen om als definitor-generalis deel te nemen aan het hoogste bestuur van zijn orde. Thans is hij weer „gewoon" Minderbroe der te Utrecht. Van zijn vele publicaties zijn de boeken over St. Willibrord en Bonifatius wel het meest bekend. De Martelaren van Alkmaar over wie hij in 1922 een werk uitgaf, gaan hem echter even zeer ter harte. Hij ijvert nog steeds voor hun zaligverklaring. Ook St. Gertrudis de Grote en de H. Anna verheugen zich in zijn levendige belangstelling. Een van zijn medebroeders heeft ons verklapt, dat de Franciskanen spreken over de „Annalogie" van Pater Lampen. Zijn collectie plaatjes en wonder verhalen met betrekking tot deze Heilige schijnt van indrukwekkende omvang te zijn. Ezels, honden en autobussen Als meer persoonlijke hobbies gel den de „Asinologie" en de „Pelicanologie" (nog steeds in de termen van zijn mede broeders). Over dc ezel (asinus) heeft dc jubilaris een uitgebreide cartotheek vol merkwaardigheden verzameld. Alle tek sten en voorstellingen uit de wereldcul tuur moeten daarin een plaats vinden. Pater Lampen is evenals St. Franeiscus een dierenvriend De ezel geniet heel spe ciaal zün bescherming: het is volkomen ten onrechte, meent hg. dat dit dier als symbool van domheid moet gelden. Met feiten uit de gewijde geschiedenis (en met een beroep op Chesterton) zal de jubilaris trachten, de mensheid van het tegenover gestelde te overtuigen. De honden hebben het echter voor goed verkorven, sinds ze de onzalige gewoonte aannamen zijn middagrust aan flarden te blaffen. Dat is een verhaal uit zijn Nij meegse periode. De goede Pater trachtte hen dan met handgeklap te verjagen, maar deze geste werd gewoonlijk beantwoord met een nog woedender blafconcert. Op het ogenblik (in Utrecht) schijnen de stads bussen zijn plaag te vormen. Het is jammer dat de echte Franciskaan- se typen in onze tijd zo zeldzaam worden. In ieder geval behoort Pater Lampen nog tot hen. Bij zijn ongelofelijke eruditie heeft hij iets van de middeleeuwse ongecompli ceerdheid bewaard die zo weldadig kan werken in onze rationele samenleving. De universiteiten die hij als student of profes sor heeft bezocht, hebben hem zijn noma dische natuur niet kunnen ontnemen. Zijn levendige belangstelling voor een voudige dingen heeft hem bestemd tot een verzamelaar. Een van zijn medebroeders merkte op, dat Pater Lampen even goed een hartstochtelijk verzamelaar van wan delstokknoppen en snuifdozen had kunnen worden, maar zijn veelzijdige ontwikkeling heeft hem de richting in gedreven van historische personen en dieren. Ook als opzoeker van patroonheiligen en doop namen geniet hij een ware reputatie door zijn rubriek in de K.R.O.-gids, Wij wensen de Hooggeleerde -jubilaris nog vele jaren vruchtbaar onderzoek, en wat meer hoffelijkheid van de kant van lawaaimakende dieren en voertuigen in de middaguren. Een worsteling van stoere, ijzerharde mannen met de zee. Maar ook dc worsteling van een gevoelige, hoog begaafde filmkunstenaar met zichzelf. Dit zijn de beide alles overheersende elementen, die dc film „Vieren maar!", door Herman van der Horst in opdracht van het Bedrijfschap voor Visserijproducten vervaardigd over dc trawlvisserij, zo ongemeen boeiend maken. De spanning van deze tweevoudige worsteling, strak als de kabels, die de netten achter het steigerende schip aansleuren, spreekt uit elk geladen beeld en uit de felle cadans van het jagend-enerverende film- rbythme, dat even rusteloos is als de zee. Beeld uit „Vieren maar!" lierman van der llorst's nieuwe film over de trawlvisserij. Voor de filmliefhebbers is de worste ling, die Herman van der Horst bij de uitvoering van deze opdracht met zichzeif voerde, wellicht nog belangwekkender dan de film, die er de vrucht van was. Bij de volvoering van zijn taak stond deze cineast, de beste, die Nederland op het ogenblik heeft, immers voor de welhaast onmogelijke taak, zichzelf te overtreffen met een film over een onderwerp, dat hij reeds eerder in ,,'t Schot is te boord" op zo meesterlijke wijze in beeld had ge bracht. Want voor deskundigen moge er dan een hemelsbreed verschil zijn tussen de haring- en de trawlvisserij, voor de Rijksweg Tilburg-Eindhoven 1 millioen per kilometer Ter vervanging van de beruchte „weg der duizend bochten" tussen Best en Moergestel wordt de rijksweg nummer 63, tussen Tilburg en Eindhoven aange legd, waarvan reeds verschillende gedeel ten zijn aanbesteed. De weg wordt tussen de vgftig en zestig meter breed, com pleet met bermen en fietspaden. Viaducten voor de kruisingen met de Oirschotsedijk en met de te handhaven wegen onder de gemeente Eindhoven, een grote nieuwe vaste brug over het Beatrix- kanaal, alsmede de aanleg, de grondaan koop en de bestrating zullen de totale kosten niet ver af brengen van een mil lioen gulden per kilometer. Het lange stuk dwars door de Oirschotsehei zal aan gelegd worden met kunstmatige flauwe bochten, teneinde zeer mooi natuurschoon te sparen en ter wille van de veiligheid, opdat de automobilist niet eindeloos op De Nederlandse missie-bisschop mgr G. P. B. Cobben, titulair bisschop van Amathoes en Apostolisch Vicaris van Finland, geboren te Sittard, viert op St Jozefdag, 19 Maart, zijn dertigjarig pries terfeest. Op die datum in 1924 ontving hij in de kapel van het seminarie Liesbosch bij Breda de H. Priesterwijding uit han den van mgr Petrus Hopmans. Tien jaar later, wederom op St Jozef dag, werd hem in de kapel van het Juve naat van de Priesters van het H. Hart te Bergen op Zoom de bisschopswijding toegediend door mgr Hopmans, met assistentie van mgr A. F. Diepen van Den Bosch en mgr dr G. Lemmens van Roer mond. een recht stuk betonweg behoeft te sta ren. In verband met de te verwachten sto ringen voor het radio-ontvangstation van de Rijks Luchtvaart Dienst is het oor spronkelijke tracé van de nieuwe rijks weg onder Eindhoven een driehonderd meter noorderlijker geplaatst, waardoor de weg thans van de Nispeihoef aan de Oirschotsedijk voor een gedeelte over het landgoed van ir F. J. Philips, „De Wielewaal" gaat lopen. De grote ver keersweg wordt in het Eindhovense stadsdeel Strijp opgevangen door een rotonde, die weer aansluit op de nieuwe rondweg van Eindhoven, die daar is ge projecteerd. De nieuwe rijksweg zal naar verwacht wordt in 1956 gereedkomen. In het bureau van de Zuiderzeewerken in Den Haag is gisteren aanbesteed de aanleg van een ongeveer 6400 meter lange meerdijk van Oostelijk Flevoland. Deze dijk komt ten Noordoosten van de in de jaren 1950 tot en met 1952 gemaakte werk- haven en van het toekomstige Lelystad. Behalve de meerdijk moet een dwarsdam van ongeveer 300 meter worden aangelegd. Er waren vijf inschrijvingen, namelijk Van Holland N.V. te Hardinxveld met 17.567.000 (hoogste); N.V. Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken te Den Haag met 11.946.000; D. Blapkevoort te Bloemendaal met 11.800.000; J. P. Broekhoven te Arnhem met 11.587.000 en de Zuiderzee-Combinatie te Harderwijk met 10.782.000. Bij een zo verschillende prijscalculatie lijkt het ons niet ongewoon, dat de gun ning in beraad is gehouden. Kort geding inzake aanbesteding Intussen heeft deze aanbesteding ook tot een kort geding geleid. Mr F. Dinge- mans te Gorinchem had dit namens de commanditaire vennootschap Aannemers bedrijf voorheen F. Looijen te Gorin chem bij de president der Dordtse recht bank aanhangig gemaakt. Dit bedrijf, dat deel uitmaakt van een combinatie van twaalf grote aannemingsbedrijven, die te zamen de Maatschappij tot Uit voering van Zuiderzeewerken (M.U.Z.) vormen, achtte een door de raad van be stuur van de M.U.Z. genomen besluit vol gens hetwelk aan zes dezer bedrijven vrijstelling werd verleend om afzonder lijk en voor eigen rekening in te schrij ven voor bovenbedoelde aanbesteding in strijd met een bij de oprichting van de M.Ü.Z. gemaakte afspraak. Volgens het aannemersbedrijf zou toen bepaald zijn, dat vrijstelling slechts zou kunnen wor den gegeven of aan alle bedrijven dei- combinatie of aan geen. De president van de rechtbank heeft in zijn uitspraak qverwogen, dat naar zijn aanvankelijke oordeel blijkens het tussen de leden van de M.U.Z.-combinatie op 9 September 1937 gesloten contract aan de raad van bestuur van de M.U.Z. Is op gedragen voor elk afzonderlijk geval aan de leden vrijstelling van het concurren- tie-verbod te verlenen. Nu daarbij de ver eiste meerderheid van stemmen is ver kregen is ook de slechts aan enkelen ver leende vrijstelling om op het werk in te schrijven, geldig. Op grond van deze overweging heeft de president de vordering van de C.V. voorheen F. Looijen om de raad van be stuur der M.U.Z. te bevelen de aan en kelen verleende vrijstelling in te trekken, afgewezen. De president heeft dusdoende niet gevolgd de opvatting van de firma Looijen van het vrijstellingsgeding, die gebaseerd is op strekking en historie van dit geding. De commanditaire vennootschap heeft veertien dagen tijd om van dit vonnis in beroep te gaan. leek is dit niet zo zonder meer duidelijk. Dat Herman van der Horst er niettem.n op subtiele wijze in is geslaagd, dit ver schil voelbaar te maken, is een niet t» onderschatten verdienste. Maar belang rijker nog is, dat hij zichzelf is gebleven, al heeft hij zichzelf dan niet kunnen over treffen. Deze nieuwste film is geraffineerder van vorm. De ondervinding, die hij met „Houen zo" over de heropbouw van Rot terdam heeft opgedaan, bewees hem hier bij goede diensten. De rol van het mense lijke element, waarop in „Houen zo" reeds méér het accent werd gelegd, is wederom uitgebreid, al blijft zijn camera de bezie lende factor. Wederom heeft v. d. Horst gehee] afgezien van een muzikale „om lijsting". Hij maakte uitsluitend gebruik van het natuurlijke geluid: het krijsen van meeuwen, het beuken van de golven, het stampen van de scheepsmachines, het ruwe gezang van een matroos, de muziek van een harmonica, enkele korte opmer kingen. Het gaat er hem daarbij niet zozeer om wat de mensen zeggen als wel dat ze iets zeggen, omdat het stemgeluid nu eenmaal inhaerent is aan de mens, die tot een groep behoort. Wat v. d. Horst met zijn camera heeft geobserveerd, vormt de essentie van het harde zeemansleven: de wurgende worsteling met de elemen ten, de trots om de overwinning en het eeuwige verlangen van de mens naar de zee, belichaamd in de eenzame jongen, d e met zijn hond de storm trotseert om uit te kijken over de brullende golven, waar naar zijn hart uitgaat. Het rhythme van het schip op de door de storm gebeukte golven is op onnavolgbare wijze opgevan gen in het rhythme, waarmee de film beelden van zee, schip en bemanning wisselen. Maar toch mist deze film op zekere hoog te de bezielde inspiratie, die ,,'t Schot is te boord" kenmerkte en komt het slot als een anti-climax. In het Metropole-Tuschinski-theater te Den Haag heeft gisteravond de première van „Vieren maar!" plaats gehad, welke werd bijgewoond door de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer S. L. Mansholt en de Britse am bassadeur, Sir Neville Montagne- Butler, terwijl een inleidend woord werd gespro ken door drs D. J van Dijk, voorzitter van het Bedrijfschap voor Visserijproduc ten. Aan het slot van de voorstelling bracht het publiek de cineast een geest driftige ovatie, waarbij mevr. v. d. Horst een prachtige bloemenmand werd aan geboden. Vooraf werden enkele films vertoond. Een bijzonder geestig Canadees tekenfilmpje in kleuren, dat onder de titel „Romance of Transportation" een beeld gaf van de ontwikkeling van het verkeer in Canada en „City of London", dat in poëtische beelden de lof van de Londense „City" bezingt. De netto vlottende schuld van provin ciën cn gemeenten is in 1953 gestegen met 170.685,000, tcrwjjl de netto vaste schuld met 379.606.000 toenam, aldus blijkt uit een publicatie van het C.B.S. met betrek king tot de mutaties in de vlottende cn vaste schuld der provinciën en gemeen ten in het afgelopen jaar. Het bedrag aan opgenomen kasgelden verminderde vorig jaar met 70.765.000, doch het bedrag aan uitstaande en con tante kasgelden vermeerderde met 241.450.000. zodat de netto vlottende schuld per saldo 170.685.000 hoger kwam. Daar de netto vaste schuld, zoals gezegd, met 379.606.000 steeg, vermeerderde het bedrag van de totale vaste en vlottende schuld in 1953 dus met 550.291.000. Van de mutaties in de verschillende cijfers geeft onderstaand staatje een over- I zicht. (Toeneming en afneming (Van onze Haagse redactie) De directeur-generaal voor de Volks gezondheid, prof. P. Muntendam, heeft aan de Wetenschappelijke Raad van Ad vies voor de kankerbestrijding verzocht advies uit te brengen betreffende dc vraag of er verband bestaat tussen longkanker en roken. Dit naar aanleiding van de recente publicaties in binnen- en buiten land over deze kwestie. Vlottende schuld: Kasgeldleningen Daggeldleningen Schuld in rek.-crt Tijdelijk in kas ge storte gelden 8.372 16.354 4e kwart. 1953 Jaar 1953 (in 1000) 37.815 95.795 5.530 19.530 23.032 11.854 Totaal opgen. kasgeld 74.749 70.765 Uitstaande en 'con tante kasgelden: Postchèque en Giro dienst 3.282 2.388 Deposito's v. 1 maand en langer 35.256 54.461 Ov. uitst. kasgelden 79.625 +189.920 Contante gelden in kas 331 543 De Kon. Java-China-Paketvaart Lijnen N.V. heeft besloten een dienst te openen tussen havens in Australië, Nieuw-Guinea, Noord-Borneo en Bangkok, onder de naam „South Pacific Service". De te volgen route zal zijn: Melbourne, Sydney, Hollandia, Sorong, Sandakan, Bangkok. Totaal uitstaande en contante kasg+111.930 Netto vlottende schuld +186.679 Vaste schuld: Opgen. vaste schuld +236.505 Afloss. op opgen. vaste schuld 87.393 Opgen. Rijksvoorsch. 1.060 Afl. op Rijksvoorsch. 10.406 Verstrekte vaste geld leningen en voorsch. 67.142 Afl. op verstrekte vaste geldleningen en voor schotten 8.701 241.450 170.685 784.556 —194.889 8.753 37.677 ƒ207.310 26.173 Netto vaste schuld 81 325 +379.606 Totale vaste en netto vlottende schuld +268.004 550.291 Mogen wij U uitnodigen een kijkje te komen nemen? U zult de strakke architectuur van het nieuwe gebouw bewonderen, de vernuftige indeling van de ruime verdiepingen, waar het licht vrij toegang heeft en de speelse rondingen van het trappenhuis. Maar nog aantrekkelijker voor U, als rechtgeaarde huisvrouw of huisvader, is de met zorg samengestelde collectie, waaronder U vele feestelijke openingsaanbiedingen zult aantreffen. Op de 2e etage treft U tenslotte de afdeling jongens kleding aan. Iedere moeder en vader vindt hier alles samengebracht wat de jeugd graag draagt en de ouders graag zien. Direct achter de grote glazen deuren vindt U de herenmode-afdeling overhemden, hoeden, dassen, handschoenen, sokken, in smaakvolle sortering. Op de parterre bevindt zich ook de collectie regenjassen Wij dalen nu de moderne wenteltrap af. Daar vindt U o.a. sportcolberts en pantalons Nu de zachte voorjaarsdagen komen zult U hier zeker speciale belangstelling voor hebben!' Hebt U alles gezien Dan gaan we met de lift naar de eerste etage. Hier vindt U o.a. de bekende Bradford costuums, maar ook de originele Kynoch en West of London demi's en..... Dgckhoff's trots: de Dgmaco-maatcostuufns. a J can deze u i die zeK srtvaak 3 O OEN HAAG ROTTERDAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4