Opvoering van het spelpeil, aan de top en bij de jeugd SPANJE VERLOOR LOTERIJ Onze dagelijkse PUZZLE \epei7£f De slapende Boeddha f VONDST in 'T ZOEKLICHT^ Botwinnik won in 30 zetten de 2e partij Faroehs schatten nog steeds verkoop <Sport-Sp*tten i VRIJDAG 19 MAART 1954 PAGINA .7 HET PROGRAMMA VAN Mr WILTON: Streven naar meer overdekt tennis Internationaal sterker Buitenlandse trainer Portret mr H. Wilton Karamoy speelt niet vóór de Davis-beker Van Swol beschikbaar Oostelijke voetballers speelden oefenmatch BOLZANO WON COUPE DE LA HAYE H.H.IJ.C. niet 94 geklopt TURKIJE IN EINDTOURNOOÏ OM WERELD-VOETBALTITEL Diocesane Limburgse sportdagen in Juni Programma over drie dagen GEEN 47/1 TOURNOOI Voetbalprogramma in de eerste klassen Stunt-zege van Chelsea op West Bromwieli Ooik Berlijnse zesdaagse voor Schulte en Peters NEDERLANDS- CONTRA BELGISCH LIMBURG CRICKET ROND DE WERELD DE VIERDE TESTWEDSTRIJD WEST INDIE—ENGELAND Oplossingen van gisteren HORIZONTAAL 1. ihs; 4. del; 7 Rot- GRIEPPOEDER Mnluurlijk bronwater In hoge mate spijsverterend. Ook vooi Uw gezondheid onontbeerlijk Alom verkrijgbaar Elfde Brabant Grensrit Vanavond start Turnhout Geertje Wielema heeft training hervat ZUIDNEDERLAND-RIT GAAT NIET DOOR B, Af. R. s. DOOR F. J. A. L. CORDENS „Ik ben zeker niet van plan, mijn racket nu aan de wilgen te hangen aldus heeft mr H. Wilton, de nieuwe voorzitter van de Kon. Ned. Lawn Tennis Bond, verklaard in zijn eerste pers-interview na zijn benoeming. En de nieuwe Tennisbond-voorzitter acht het dan ook zéér wel mogelijk, als bondsvoorzitter in wedstrijd- tennis te blijven uitkomen: een „modern" standpunt, waarmee de, voor een president van een nationale sportbond nog jeugdige, heer Wilton dus aanstonds al een eventuele over dreven angst voor verlies van decorum opzij schuift. „Voor wedstrijden in de competitie om de Davis Cup zal ik mij echter niet meer beschikbaar kunnen stellen, even min zal ik nog om het Nederlands kampioenschap spelen" (de heer Wilton werd in 1952 nog nationaal kampioen), „terwijl ik ook niet meer aan belang rijke tournooien, waarin om de best of five gespeeld wordt, zal deelnemen. Maar wanneer de Keuze-commissie mij nodig zou hebben voor een plaats in een grote nationale ploeg bijv. tegen Bel gië,z ou ik gaarne aan de uitnodiging gevolg geven". Deze opmerking bracht het gesprek onmiddellijk op de toekomst van het Nederlandse tennis, in het bijzonder in internationaal verband gezien, en dus op het aanwezige spelers-materiaal. De heer Wilton acht het spelpeil in Nederland nog aanmerkelijk voor verbetering vatbaar. „Wij hebben de top nog lang niet bereikt en het is toch de taak van elke sportbond om een zo sterk mogelijke vertegenwoor diging te kweken. Dat ons seizoen zo kort is vergeleken bij landen als Amerika (Californië). Australië en Zuid-Afrika, is natuurlijk een grote handicap, maar heb ben Zweden. Denemarken en andere kleine landen met lange winters niet bewezen, dat er ook overdekt veel te bereiken is?" „Dus meer overdekte banen in Neder land?" „Inderdaad, meer overdekte banen, maar dan goed verlichte houten banen die snel zijn en waarop tempo en aanval, oefenfactoren van belang, hoogtij vieren. Maar met meer overdekte banen zullen wij er nog niet zijn, zolang wij niet met alle energie werken aan de topspelers en aan de jeugd die aanleg toont. Ik zeg niet. vervolgde de heer Wilton, dat deze onderdelen de laatste jaren zijn verwaar loosd, maar wel acht ik het nodig en plannen daartoe worden reeds uitgewerkt dat de opleiding, de training en de selectie hiervoor in de toekomst op straf fere wijze zal geschieden". „Het is niet alleen nodig de topspelers een goede slagtechniek en een goede physieke conditie bfj te brengen, het is bovenal noodzakelijk op snellere wijze tot een topgroep te komen. Het onder de jeugd aanwezige talent moet eerder ontdekt worden, des te vroeger kan de opleiding beginnen en des te eerder zullen wij over goed jeugdig materiaal kunnen beschikken. De moei lijkheid is echter, hoe benaderen wij die talentvolle jongen en dat meisje met aanleg, hoe maken wij ze enthousiast voor de training?" De nieuw gekozen voorzitter van de K.N.L.T.B. vertelde in dit verband voorts, dat het plan nog steeds bestaat een bui tenlandse professional van naam te enga geren. Deze trainer zal, behalve de top spelers. ook de jeugd, indien de omstan digheden dit toelaten, onder zijn hoede krijgen. Het is echter de vraag of het spoedig zal gelukken de juiste man te vinden, aangezien alle goede krachten reeds vaste verbintenissen elders hebben. De verkiezing van mr H. Wilton tot voorzitter van de K.N.L.T.B. volgde op de dag na zijn 34e verjaardag. Waarmee tevens geaccentueerd wordt dat de Tennisbond de jongste voorzit ter krijgt die hij in het 55-jarig be staan ooit gehad heeft. Er is nog een andere bijzonderheid: geen enkele voorzitter heeft een staat van dienst als speler als waarop de heer Wilton zich zou mogen beroepen. In mr C. Ridder van Rappard en in mr L. Nypels had de Bond een enkelspelkampioen, doch mr Wilton heeft vier kampioen schappen enkelspel, vijf in herendub- bel en vijf in gemengd dubbel op zijn naam. Bovendien kwam hij meermalen voor de Davis beker uit, met de over winning op Destremau, in 1952 te Pa rijs, als een topprestatie. Mr Wilton maakt pas enkele jaren deel uit van het bestuur van de K.N.L.T.B. In het laatste jaar was hij voorzitter van de belangrijke „Spel- technische commissie", de overkoepe lende commissie welke o.a. de Keuze commissie, de Organisatie-commissie Internationaal tennis en de Spelverbe- terings-commissie onder zich heeft. Hij heeft hierin uitstekend werk gedaan en dit is mede een van de factoren welke tot zijn voorzitterschap hebben geleid. In het particuliere leven heeft de heer Wilton enige jaren de advocatuur beoefend. Sinds vorig jaar is hij direc teur van het City-bioscopenconcern te Den Haag. Hij is een van onze vier in ternationale spelers (Va.i Swol, Rinkel, Dehnert, Wilton) die met een Britse (in zijn geval Schotse) vrouw zijn ge trouwd. Belangrijk ook voor het omhoogbren- gen van het spelpeil en het kweken van belangstelling voor de tennissport is, naar de mening van de heer Wilton, uitbrei ding van het internationaal contact, voor al wanneer dit betreft het uitkomen van goede buitenlandse spelers en speelsters in ons land, hetzij in tournooien, hetzij in exhibities. „Dan ziet men hoe goed tennis ge speeld kan worden. Ik geloof, dat o.m. door samenwerking tussen Bond en de Internationale Club van Nederland in dit opzicht veel bereikt kan worden". Op de vraag, wat hij zich als eerste taak als voorzitter van de K.N.L.T.B. heeft gesteld, antwoordde de heer Wilton, dat hij zal beginnen met te trachten ieder lid er van te doordringen, dat de Tennis bond één geheel is, waar gebouwd wordt aan één doel. „Tennis is voor de opvoe ding en de karaktervorming van de jeugd van grote betekenis; en de tennissport is het dus waard, dat er voor gewerkt wordt. Wanneer ieder lid als speler of op organisatorisch gebied zijn geestdrift toont en uitdraagt, zal de Bond aan innerlijke kracht winnen; en dat dit uit eindelijk de prestaties ten goede zal komen, ligt voor de hand". De nationale tenniskampioen 1953, Ka ramoy, heeft aan het bestuur van de K.N.L.T.B. medegedeeld dat hij zich niet beschikbaar kan stellen voor een even tuele plaats in de ploeg voor de Davis beker. Het is alleszins aan te nemen dat Van Swol wel beschikbaar zal zijn Enkele weken geleden leek het of zijn uitkomen onz'eker zou zijn, daar hij een schouder ontwrichting tijdens het skiën had opge lopen, doch deze is inmiddels zover ge nezen dat de training spoedig hervat zal kunnen worden. De training van de spelers wordt nu van de tennishal overgeplaatst naar de buitenbanen van Marlot, te beginnen Zon dag a.s., indien althans de banen niet door nachtvorsten overdag te zacht worden. De leiding blijft bij de heer Gourovich wat het „coachen" betreft. J. de Mos zal enkele malen als scorringpartner voor de spelers fungeren, terwijl de tennissers uit de aard der zaak ook onderling oefe nen. Met Van Swol en Karamoy (die wel aan de oefeningen blijft deelnemen) zullen Dehnert, Krijt en Van Meegeren de spe lers zijn, waaruit uiteindelijk de ploeg wordt samengesteld. Met de pogingen voor een internationa le oefenwedstrijd heeft de K.N.L.T.B. nog geen succes. Brazilië wilde te vroeg ko men (911 April), van Ierland is nog geen antwoord ingekomen. Zulk een oefe ning hebben onze spelers overigens hard en hard nodig! Op het verlichte Robur-terrein te Apeldoorn hebben Dinsdagavond twee Oostelijke voetbal ploegen een selectie wedstrijd gespeeld in verband met de ko mende ontmoetingen van het Oostelijk elftal op 24 Maart te Zwolle tegen Noord-Nederland en op 4 April te Com- piegne bij Parijs tegen Noord-Oost Frank rijk. De B-ploeg heeft deze aantrekke lijke, echter niet op hoog peil staande wedstrijd met 43 gewonnen, nadat de rust met een 21 voorsprong voor het A-team was ingegaan. Voor de rust had de voorhoede van het B-elftal betrekkelijk weinig in te bren gen tegen de achterhoede van A, waarin vooral Hermsen (Enschedese Boys) een solide partij speelde. Ook zijn clubgenoot Bruggeman deed nuttig werk. Na de her vatting had deze verdediging echter veel minder vat op de B-voorhoede, die vooral ook na enkele omzettingen aan merkelijk aan stootkracht had gewonnen. In het bijzonder Hanskamp onderscheidde zich in deze aanval. Een vergelijking tussen hem en Bleijen- berg (Rigtersbleek) viel wat betreft de tweede helft in het voordeel van de A.G.O.V.V.'er uit. Voordien speelde Hans kamp rechtsbinnen, op welke plaats hij zich kennelijk niet op zijn gemak voelde. Een uitstekende wedstrijd speelde linksbuiten Bos (N.E.C.) in de A-ploeg. Hij schiep in samenwerking met Van der Weerd (Wageningen), die zeer actief was, tal van gevaarlijke situaties voor het B- doel dat overigens op knappe wijze door Marskamp (Be Quick, Zutphen) werd verdedigd. De middenlinie van de B- ploeg was vooral in de tweede helft verre de meerdere van dezelfde linie van de A-ploeg. Speciaal Heinen (Quick, Nijme gen) speelde na de rust een goede partij. Dank zij zijn onvermoeid zwoegen in sa menwerking met Moddejonge Sr kon de B-ploeg het middenveld vrijwel volledig veroveren. Koopman en Van Asselt, resp. spil in de A en de B-ploeg deden niet veel voor elkaar onder. Laatstgenoemde had echter de zware opgave Bleijenberg in bedwang te houden, van welke taak hij zich vooral in de tweede helft goed kweet. Een teleurgestelde groep H.H.Y.C.-spe- lers stond toe te kijken hoe de Coupe de La Haye aan de Italiaanse ploeg Bol zano werd overhandigd. De teleurstelling gold niet zozeer de 49 nederlaag (21, 13, 15) tegen Bolzano, doch weer de wijze waarop deze tot stand was geko men. De wedstrijd werd enthousiast door beide ploegen ingezet. Na ongeveer 15 min. was de geestdrift echter verdwenen. De coach van H.H.Y.C., de Canadees Zukiwski. werd geblesseerd en wel zo danig dat hij van het ijs verdween en niet meer terug kwam. Het gemis van hun leider betekende een dusdanige ver zwakking voor de Hagenaars, dat er van het anders zo frisse spel van de Hage naars niets meer te ontdekken viel. De Canadezen Don Kirk en Zamick (trainer in België en als gast bij H.H.IJ.C. meespelend) hielden nog wel tegen de Italiaanse druk stand, maar de Hagenaars zelf toonden zich tè gedepri meerd en konden de groeiende neder laag niet voorkomen. Het lot heeft, op onbevredigende wjjze, Turk(je aangewezen als de ploeg, die uit groep 6 van de voorronden naar het eind- tournooi van het Wereldkampioenschap De D.L.C.-sportdag de wapensehouw van de Limburgse sporverenigingen in katholiek verband die ditmaal door de S.V. „Linne" wordt georganiseerd, is vrij wel in kannen en kruiken. Het menu is zo uitgebreid, dat ditmaal niet met een dag kan worden volstaan: daarom wordt het geheel over 13, 19 en 20 Juni verdeeld. Op 13 Juni zal een waterpolo-tournooi worden verwerkt. Op 19 Juni komen twee sterke voetbalploegen in het veld, terwijl op deze dag ook een motorrallye op het programma staat. 20 Juni is de voornaamste dag. die wordt begonnen met een H. Mis opgedragen dooi mgr Lemmens of mgr Hanssen. Hierna volgt een défilé voor de kerkelijke en wereldlijke autoriteiten door de deelne mende sporters, waarna het programma gymnastiekdemonstraties wordt afgewerkt In de middaguren vragen de aandacht: internationale athletiekwedstrijden, finale dames-handbalbekercompetitie, finale pro vinciaal dames korfbalkampioenschap tus sen Olympia (Chevremont) en K.C.T. (Te- gelen), een hockeywedstrijd NoordZuid- Limburg, een volleybalwedstrijd met de sterkste Limburgers en een voetbalwed strijd tussen een versterkt elftal van Lin nen en Wuppertal (Duitsland). Het Nederlands biljartkampioenschap hoofdklasse 47/1, dat van 22 tot en met 25 April a.s. gespeeld zou worden, zal geen doorgang vinden, aldus heeft het bestuur van de K.N.B.B. besloten. De voornaamste reden is wel, dat vooral nu Piet van de Pol niet mag meespelen er te weinig geklassificeerde hoofd klassespelers in deze spelsoort zijn. Voorts bleek geen vereniging bereid dit kam pioenschap te organiseren. voetbal overgaat De te Rome gespeelde beslissingswedstrijd tossen de Turken en Spanje eindigde in een gelijk r.pel 22 en daar ook een verlenging van 2 x 15 minu ten geen beslissing bracht geen van beide ploegen slaagde erin te scoren moest volgens de reglementen worden geloot. Een geblinddoekte jongen trok het papiertje, dat Turkjje in de eindstrjjd bracht. Nadat. Spanje in de op 6 Januari te Madrid gespeelde thuiswedstrijd met 4-1 Turkije had verslagen, leden de Opanjaar - den zoals bekend afgelopen Zondag to Istanbul een verrassende 1—0 nederlaag. Groep 6 van de voorronden bestond slechts uit deze twee landen, dus was een beslissingswedstrijd op neutraal terrein noodzakelijk. Circa 50.000 toeschouwers hebben belde ploegen in het stadion van Rome een bui tengewoon spannend duel zien leveren waarin de favoriete Spanjaarden hun te genstanders In techniek de baas waren. Het tekort aan technische kwaliteiten vul den de Turken echter met een bewonde renswaardige moed en vechtlust aan. En het kan dan ook wel voor een groot ge deelte aan deze eigenschappen worden toegeschreven, dat Turkije het gelijk spel uit het vuur wist te slepen. Spanje nam na 12 minuten door rechts buiten Arteche, die met een hard schot van dichtbij doel trof, de leiding, maar 15 minuten later was de stand door links binnen Burham gelijk (1—1). Rechtsbinnen Suat maakte er 21 minuten na de hervat ting 2—1 voor Turkije van; 9 minuten voor het einde bracht midvoor Escudero echter de partijen weer op gelijke voet. Kort voor de rust keurde de scheids rechter een Spaans doelpunt wegens bui tenspel af. In de verlenging werd voor de tweede maal een treffer van de Spanjaar den niet toegekend, dit keer wegens hands. Voor Zondag a.s. 21 Maart is in de eerste klasse van de voetbalcompetitie het volgende programma vastgesteld: le klas A: D.W.S.Zwolse Boys, Haarlem—Elinkwjjk. Be QuickR.C.H., Oosterparkers Heracles, Enschedese BoysN.E.C.Stormvogels—Ajax, Leeu wardenWageningen. le klas B: Blauw WitRigtersbleek, Vi tesse—VSV, AGOVV't Gooi, Sneek— Heerenveen, Go AheadEnschede, DOS— Volewijckers, EDOGVAV. le klas C: EmmaLonga, PSVBleijer- heide, SittardiaVVV, SpartaXerxes, NAC—HBS, WH '16—SVV, Brabantia- BVV. le klas D: Hermes DVSDHC, ADO— Limburgia, MVVEindhoven. Excelsior— Feijenoord, NOADWillem II. Juliana EBOH, RBC—Maurits. Sheffield Wednesday heeft de overge speelde kwartfinale van de competitie om de Engelse beker tegen Bolton Wan derers met 20 gewonnen. In de halve eindstrijden komt Sheffield tegen de winnaar van Preston North EndLei- cester City uit, welke clubs in de over gespeelde kwartfinale na verlenging op nieuw tot een puntenverdeling kwamen: 22. Preston en Leicester zullen elkaar op Maandag 22 Maart voor de derde maal ontmoeten. In de eerste divisie van de League zorgde Chelsea voor een grote verras sing door West Bromwich Albion met niet minder dan 5o te kloppen. Het was de grootste nederlaag, die West- Bromwich (de laatste drie maanden on geslagen gebleven en met ruime voor sprong aan de kop van de ranglijst gafande) tot nu toe in dit seizoen leed. Verder won Manchester City met de ook verrassend grote cijfers 41 van Tottenham Hotspur. Na twee weken geleden de Antwerpse zesdaagse te hebben gewonnen zijn onze landgenoten Schulte en Peters ook in de zesdaagse van Berlijn op de eerste plaats geëindigd. De eindstand luidt: 1. SchultePeters (Ned.) 338 pnt.; op 1 ronde: 2. Godeau Senfftleben (Frat)kryk) 398 pnt., 3. RothBucher (Zwitserland) 302 pnt.; op 2 ronden: 4. ZiegeTerruzzi (Duitsland- Italië) 487 pnt., 5 Nielsen—Klamer (Denemarken) 302 pht.op 5 ronden: 6. SaagerOtte (Duitsland) 159 pnt.; op 6 ronden: 7. Rigoni—Schulz (Italië-Duits- land) 198 pnt.; op 7 ronden: 8. Schwerer Weinrich (Duitsland) 280 pnt. Op 4 April wordt in België, waarschijn lijk te Waterschey, een voetbalwedstrijd gespeeld tussen elftallen van Belgisch Limburg en Nederlands Limburg. Het Nederlandse elftal is als volgt samenge steld Doel: Jacobs (Limburgia); achter: Barwasser (Blejjerheide) en De Vries (Roermond); midden; Notermans (Sit tardia), Gubbels (V.V.V.) en Dieteren (Sittardia); voor: Si'bers (V.V.V.), Um- mels (M.V.V.), Angenent (Sportclub Emma), Erkens (Sittardia) en Gruisen (Sittardia). Reserves: Van Rikxoort (Sittardia), Veugen (M.V.V.), Spanjer (Limburgia) en Steinbusch (Bleijerheide), Met de vierde test in zicht heeft de Engelse testploeg goed werk gedaan door van Trinidad met niet minder dan 7 wickets te winnen. M.C.C. scoorde 331 voor 8 tegen Trinidad 329 in de eerste mnings, in de tweede innings mislukte Trinidad en bracht het tot 232 en zowaar wisten de Engelsen het totaal voor het verlies van 3 wickets bijeen te ranselen. Dit is de eerste maal sinds 1905 dat Tri- rndad op eigen veld werd geklopt. Op dit veld, een mattingwicket, wordt „ok de vierde test gespeeld. Geen slecht voorteken. Te Moskou werd de match om het wereldkampioenschap schaken voortge zet met de tweede partij. Botwinnik speelde in deze partij met wit, Smyslov met zwart. Botwinnik won na 30 zetten. Zoals te verwachten was opende Bot winnik met de d-pion en Smyslov be paalde zich ditmaal niet tot zjjn geliefde Gruenf-eld-Indisch, maar koos de Nimzo- Indische verdediging en wel de zoge naamde klassieke opstelling 5. L c8 a6, een idee van Bronstein. Botwinnik gaf de rochade prijs om zo snel mogelijk op aanval te kunnen spe len. Hij slaagde daarin uitstekend omdat Smyslov reeds een zet later misgreep. Weinig zetten later stond zwart reeds voor een hopeioze taak, welke daarom zo zwaar was, omdat hij zijn damevleu gel niet behoorlijk kon ontwikkelen. Bjj de 18e zet moest hij de kwaliteit prijsgeven, zonder zijn stelling merkbaar te verbeteren. Na de 30e zet van wit kon verdere strijd nutteloos worden geacht en Smyslov gaf zich daarom gewonnen. NIMZO-INDISCH Wit: Botwinnik. Zwart: Smyslov. I. d2d4, Pg8—f6; 2. c2—c4, e7—e6; 3. Pblc3, Lf8—b4; 4. e2e3,de Rubin- stein-variant; 4b7b6; 5. Pgle2, Lc8a6; 6. a2—a3, Lb4—e7; 7. Pe2—f4, d"d5; 8. c4xd5, La6xfl; 9. Kelxfl!, De offerwending 9. de6:, La6; 10. ef7:f, Kf7: is na onderzoekingen van de Russi sche grootmeester Taimanov van het repertoire verdwenen. De tekstzet is iets nieuws, dat men op grond van deze partij als een versterking kan beschouwen. 9e6Xd5; 10. g2g4, Botwin nik trekt fel van leer, daarbij gebruik makende van de tijdelijke zwakte van d5. 10c7—c6, verzwakt de eigen dame vleugel II. g4—g5, Pf6—d7; 12. h2—h4, Le7—d6; 13. e3e4Dat deze zet thans mogelijk is, is mede een gevolg van zwart's zwakke tiende zet. Wit opent de stelling om ge bruikt te kunnen maken van zwart's on ontwikkelde damevleugel. 13d5Xe4; 14. Pc3Xe4, Ld6Xf4; 15. LclXf4, 00, nieuw teken van zwakte. 16. h4—h5, Tf8e8; 17. Pe4—d6, Te8—e6; 18. d4d5Wit speelt consequent op het openen van de stelling; 18 Te6Xd6. Zwart geeft de kwaliteit, maar wat moet hij anders doen? 19. Lf4Xd6, Dd8Xg5; 20. Ddl—f3, Dg5Xd5; 21. Df3Xd5, c6Xd5; 22. Tal—cl, Wit blijft stelselmatig zijn tegenstan der hinderen bij de ontwikkeling en let daarbij minder op materiaal. 22. Pb8a6; 23. b2b4 sluit bet paard in. 23. h7h6; 24. Thl—h3, Kg8—h7; 25. Th3—d3, Pd7—f6; 26. b4—b5, Pa6—c5; 27. Ld6Xc5. b6Xc5; 28. TclXc5, Ta8—b8; 29. a384, Tb8b7; 30. Td3c3. -Zwart, staat nu in hopeloze positie en geeft het op. De vierde testwedstrijd tussen West Indië en Engeland is gisteren te Port of Spain begonnen. Zoals bekend, staat West Indië met één punt voor en zal een overwinning dus de Rubber betekenen, terwijl zelfs ook een draw verlies zou uitsluiten. Deze vierde testwedstrijd wordt op mattingwickets gespeeld, hetgeen aan de strijd een bijzonder aspect geeft. Stollmeijer won de toss. koos batten en vóór de lunch werden 79 runs gescoord voor het verlies van captain Stollmeijer's wicket, C. en B. Compton 41. Na de lunch was het de beurt aan Holt te gaan, prachtig gebowled door Trueman voor 40. Daarna kwamen de twee W's, Worell en Weekes, zij voerden de stand op tot 294. Worell bleef 130 en Weekes 76 n.o. Spooner vervangt Evans als wicket keeper en Valentine, de spinner is bij West Indië vervangen door Ferguson. De tweede dag was voor West Indië een recorddag. Het batten was van superieure kwaliteit en het duo Worrell-Weekes scoorde voor de val van het derde wicket een recordtotga] van 338 runs, Weekes scoorde 206 en Worrell werd op 167 bow led. Walcott zette ook nog even een stand van 70 runs op. terwijl Paraudeau voor nul uit een dissonant was in dit sublieme gezelschap. Op 546 voor 5 in twee dagen eindigend staat West Indië er prachtig voor. Niet minder dan 25.000 belangstellen den volgden dit uniek cricketwerk. HORIZONTAAL: 1. genoeg; 5. duivel; 8. schiereiland; 11. werelddeel; 13. rustig; 15. iedere; 17. heilige; 18. maat; 20. slede; 21. voorzetsel; 22. Gode zij lof (lat.); 24a bloei- wijze; 25. meisjesnaam; 26. waterkan; 28. boom;» 31. zijrivier van de Donau; 33. re gelmaat;; 34. het leiden; 37. weinigen; 38. deel van een wedstrijd; 39. schreeuwt. VERTICAAL: 2. niet breed; 3. makke; 4. Eng. drank; 5. sportartikel; 6. bouwland; 7. wat gesproken wordt; 9. woonschip; 10. grote bijl; 12. boom; 14. kaartenboek; 16. dik touw; 19. flauw; 20. vogel; 23. aarzelen; 25. Belgisch grensplaatsjt; 26. hoender; 27. vogel 29. schimper; 30. troefkaart; 32. groet; 35. naam van bekend generaal; 36. olk (schets). 8 cent per poeder terdam; 10. pa; 11. Lenie; 12. eg; 14. ets; 16. ode; 17. oma; 18. rits; 20. spot; 21. ooit; 22. dier; 23. snor; 25. prik; 27. lof; 28. rek; 30. aai; 31. ae; 32. sater; 34. al; 35. litteraal; 38. sas; 39. kip. VERTICAAL 1. io; 2. htl; 3. stroo; 4. drie; 5. Ede; 6. Ia; 7. rationeel; 8. ende; 9. memoriaal; 10. per; 13. gat; 15. stoof; 17. opera; 19. sir; 20. sip; 23. sla; 24. vete; 26. kil; 28. rats; 29. kerk; 32. sta; 33. rai; 36. is; 37. ap. Advertentie. SPA NOG STEEDS GAAT ze door, de ver koping van Faroek,; schatten in zijn vermaarde Koebbeh Paleis te Kairo. Er is nu bekend gemaakt, wat zijn verzameling munten heeft opgebracht, zij het dan niet officieel. Drie millioen zeven honderd duizend gulden. Nu zijn de collecties wandelstokken en pressepapiers aan de beurt. Tot het einde van de maand zal dit merkwaardige gebeuren duren In de enorme, marmeren vestibule van het sprookjesachtige paleis zitten weer de liefhebbers, samengekomen uit alle oor den van de wereld. Alleen de kopers uit Egypte ontbre ken, De rijke Egyptenaren voelen er niets voor, zich te compromitteren. Wie weet, of Faroek of een ander lid van de koninklijke familie niet nog eens terug komt en wraak neemt Intussen gaat de Egyptische regering voort met in beslag nemen. Faroek bezat nog een dozijn andere paleizen en resi denties. Ook daar wordt het mooiste uit gezocht en naar de veiling gebracht. Zo gaat het ook met de inventarissen van de villa's der tot het Huis van Fa roek behorende persoonlijkheden, wier bezit eveneens valt onder de wet tot con fiscatie van de Egyptische koninklijke schatten. De keurige mr Maurice George Lee leidt met een hamer van ebbenhout en ivoor de veiling. Hij is de vertegenwoor diger van de Londense firma Sotheby Co, welke de verkoping heeft georgani seerd. De firma omschreef de aanwezige kostbaarheden als „een aantal voorwer pen, welke, wat aantal en kwaliteit be treft, op geen enkele verkoping van onze tijd is overtroffen." In de tuinen van het paleis zitten de toeristen onder grote parasols en laten zich verkoelende dranken schenken. On-, der hen mengen zich de kopers, die op het moment geen interesse hebben. Luidsprekers brengen over, wat er in de vestibule gebeurt. Lang niet altijd in teresseren de toeristen zich er voor. Ze vermeien zich liever in de aanblik van de weelderige fontein en de rustieke vij ver, waarlangs hun tafeltjes staan. Ze betaalden tien shillings, om er te komen. Mr Maurice George Lee beveelt elk stuk in acht verschillende talen aan. Hij is er trots op de tweede verkoping van koninklijke schatten in de historie te lei den. De eerste vond plaats te Versailles. In het jaar 1793. Toen verkocht de Fran se republiek de koninklijke schatten van het paleis aldaar. De nieuwe Egyptische republiek heeft verklaard, dat de opbrengst zal worden gebruikt, om de levensstandaard van de gewone man in Egypte te verhogen. Naar schatting zal de veiling negen millioen Egyptische ponden opbrengen. Dan zal alles, wat eens de glorie was van de Egyptische koninklijke familie, in het openbaar verkocht zijn. Faroeks schatten gaan van de hand, terwijl het muziekcorps van de Egypti sche republiek klassieke muziekstukken speelt. Intussen, de stroom toeristen is tegen gevallen. Maar dit vindt grotendeels zijn oorzaak in de recente, nogal stormach tige gebeurtenissen. Alleen de liefhebbers en handelaars hebben zich niet door de politieke onrust laten afschrikken. Wat de munten betreft, de duurste en meest omstredene bracht twee en een halve ton op. Het was een gouden Ame- kaans twintig dollarstuk, met een Indi aan als beeldenaar, het woord „Liberty" er op en een naar de zon vliegende ade laar. Gemunt 1907. Faroek betaalde er meer dan zeven ton voor Hedenavond om acht uur zal op de markt te Turnhout worden gestart voor de elfde Brabant Grensrit, de jaarlijks terugkerende betrouwbaarheidsrit, vol gens traditie georganiseerd door de RAC- Zuid en ditmaal een parcours omvattend van circa 700 kilometer. Ongeveer hal verwege is een rust van 120 minuten ge projecteerd te Spa. Net als de vorige, zal ook deze rallye weer geheel op Belgisch grondgebied worden verreden. De gemid delde snelheid zal nader worden bekend gemaakt in een aanvullend reglement, doch zal de 48 km per uur niet te boven gaan. Een en ander is afhankelijk van de weergesteldheid. De finish is gelegen binnen de gemeente DeurneAntwerpen. Deze elfde Brabant Grensrit is de eer ste van de vier ritten die zullen meetellen voor het individueel K.N.A.C. betrouw- baarheidsrit-kampioenschap 1954. De Kampioenschapscommissie heeft daartoe ontheffing verleend van het artikel, vol gens hetwelk de ritten „op Nederlands grondgebied moeten worden verreden". Het Hilversumse H.Z.C-zwemstertje Geertje Wielema heeft haar rustperiode besloten en haar dagelijkse zwemtraining in het overdekte zwembad aan de kapel straat te Hilversum hervat. Enige maan den geleden berichtte Geertje Wiele ma de K.N.Z.B., dat zij zwemmoe was en een tweetal maanden niet aan wedstrij den wilde deelnemen en evenmin wilde trainen. Thans voelt Geertje Wielema zich weer geheel fit. Voorlopig zal zij zich in wedstrijden ech ter beperken tot de estafette-nummers, maai- op II April komt zij weer op wed strijden uit en wel tijdens het interna tionale tournooi te Milaan, waaraan ook haar clubgenote Jenny Welling, Nel Gar- ritsen (R.D.Z.) en Ria Vonk (H.D.Z.) deel nemen. De tweedaagse wielerwedstrijd voor amateurs door Brabant en Limburg, welke onder de naam Zuid-Nederland-rit op 24 en 25 April zou worden verreden, zal niel doorgaan. De organisatie was gebaseerd op een reclame-karavaan, waarvoor verschei dene firma's Interesse hadden zo lang nog niet zeker was dat de Ronde van Neder land werkelijkheid zou worden. Nu bovendien deze Ronde van Nederland op 26 April, daags na de Zuid-Neder land-rit, van start zal gaan, heeft de za kenwereld voor een reclame-karavaan 1D de Zuid-Nederland-rit geen Interesse meer, weshalve de organisatie van deze nieuwe „amateurs-klassieken" heeft opge geven. De voetbalontmoeting tussen de landen teams van Panama en Cuba eindigde In een 40 overwinning voor de Panamezen. Het Ritmeester-schaaktournooi, waar voor in totaal 150 deelnemers hebben In geschreven, zal dit jaar op 19, 26 en 27 Maart te Veenendaal worden gehouden. In de eregroep zullen H. Bouwmeester, N. Cortlever, J. H. Donner en W. J. Mllhring uitkomen. Tot geestelijk adviseur van de katho lieke wielerclub „Gerrit Schulte" te Den Bosch is door mgr W. Mutsaerts benoemd' pater Ivo Rameckers (S.S.C.C.). De traditionele Kalorama ééndaagse wandeltochten, die ieder jaar in de om geving van Nijmegen worden georgani seerd, zullen ditmaal gehouden worden op" Zaterdag 1 en Zondag 2 Mei. Het bestuur van de Kon. Belgische Ath- letiek Bond heeft aan de K.N.A.U. mede gedeeld, dat de toelage voor 1954 van regeringswege is vermindjrd en dat daar om besloten is de wedstrijd tussen Zuid- Nederland en België B. vastgesteld voor 12 September en tussen Luxemburg en België B, uitgeschreven op 1 Augustus, niet door te laten gaan. Zondag a.s. zal op de H.O.K.IJ. een ijs- hockeywedstrijd worden gespeeld tussen i H.H.IJ.C. enThe Rockets Icehockey Club, een Amerikaans legerteam uit Frankfort Dit zal de laatste wedstrijd zijn, welke H.H.IJ.C. in dit seizoen op de H.O.K.IJ. zal spelen. De voetbal-wedstrijd tussen de League- teams van Ierland en Schotland te Du blin is met 13 door de Schotten gewon- nen. Ruim 17.000 toeschouwers zagen te Praag het ijshockey-team van Tsjecho- Slowakije met 56 verliezen van Zweden (2—1, 3—3, 0—2). Zuid-Slavië heeft het internationaal volleybaltournooi, dat te Lissabon werd gehouden, gewonnen. De Nederlandera hebben het in dit tournooi niet tot één overwinning kunnen brengen, want even als van Portugal A werd ook van de Zuid Slaviërs, Frankrijk en Portugal B met 30 verloren. Het nationale voetbalelftal van Mexico j heeft met 10 van Columbia gewonnen. De Italiaan Bernardi zal de voet bal interlandwedstrijd tussen Oostenrijk en Hongarije, welke op 11 April te Wenen wordt gespeeld, leiden. Het voetbalelftal van San Salvador heeft met 10 van dat van Panama ge- i wonnen. VRIJDAG 19 MAART Uitzending: vanuit Eng. Transit Camp 's Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. 22.00 uur: B.M.R.S. Show. 22.30 uur: Hersengymnastiek. 23.00 uur: Letters van thuis. 23.30 uur: Verzoekplaten. 00.30 uur: Sluiting. ZATERDAG 20 MAART 10,14 HILVERSUM 1. (402 m.) 7.00 V A.R.A. 10 00 V.P.R.O. 10.20 V A.R.A. 19 30 V.P.R.O. 20 00— 24.00 V.A.R.A 7.00 Nws. 7.13 Gram. 8.00 Nws. 3.18 Gram. 8 55 V. d. vrouw 9.00 Gym. 9.10 Gram (Om 9.30 Waterst.K 10.00 „Tijdelijk uit geschakeld" 10.05 Morgenwijding io 20 V. d arb. i.d. continubedrijven. 11.40 Claveclmbei- recital. 12.00 Gram 12 30 Land- en tuinb.mederi 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Orgelspel 13.45 V. A.R.A.-Varia. 13 50 Gram. 14.14 Huismus. 14.30 Amateursprogr. 15 00 Veiligheidspraatje. 15.15 Accordeonnor k. 15.45 Boekbespr. 16.00 Kamerork. 16.45 Weekjourn. 17.15 Jazzmuz 17.45 ..De Sportconferentie v. d. P.v d.A," 18 00 Nws. 18.20 Lichte muz. 18.35 Dutch Swing College 19.00 Artistieke staalkaart. 19.30 ..Passepartout" 19.40 „Het Boek Handelingen". 19.55 ..Deze week". 20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 li Toen bracht ik het gesprek nog eens op het gebeurde van de vorige dag. Hoe had Moonah Singh kunnen weten, dat de in breker in zijn hut zich niets had toege ëigend en alleen getracht had zijn valies te openen? Het heelt me verwonderd, waagde ik te zeggen, dat u die zaak zo kalm hebt opgenomen en dat u zich niet eens over tuigd hebt, dat die man u niet bestolen heeft. De Indiër glimlachte. Om de doodeen voudige reden, dat er niets te stelen viel. Gamba is practischer dan sommige van jullie Europese inbrekers, hij ging zoeken, waar wat te vinden was, en dat was alleen in mijn valies. Maar ik begrijp niet. merkte ik op. dat hij met zijn mes op de sluiting van uw lederen valies zat te hameren. Waar om het niet eenvoudig opengesneden? Weer kwam er een gians van vrolijk heid in de ogen van Moonah Singh. Omdat ik een beetje slimmer ben dan Gamba, antwoordde hij. Dat valies ik kan 't aan u wel vertellen is niet van leder, maar van stevig aluminium, met leer uvertrokken, en er is een beter mes dan dat van Gamba voor nodig om het open te peuteren. Ik vertelde hem vervolgens van de angst, die ik de vorige avond had gehad, omdat ik had vernomen, dat die man tot een zeer wraakzuchtige stam behoorde. De ogen van mijn metgezel keken ern stig. Jullie Westerlingen, zeide hij. be grijpen nooit de ziel van het Oosten. U hebt die man niets misdaan, en als u hem onmiddellijk had neergeschoten, zou hij dat heel natuurlijk hebben gevonden, en het u bij wijze van spreken niet eens kwalijk hebben genomen. Want Gamba had gefaald en dat, wist hij, toen u de deur van mijn hut opensliet. Iets anders zou het zijn,'als u hem bijvoorbeeld zon der reden had gekrenkt of mishandeld Hoe vaak ben ik in de beschaafde landen van uw Westen niet getuige geweest, dat schepselen hun medeschepselen ruw en onmenselijk bejegenen. Wat weten de mensen van elkander af? Meestal niets. Als de een de ander mishandelt, weet hij dan zeker, dat de mishandelde minder waardig is dan hij? Vaak is het tegen overgestelde het geval en staat de mis handelde veel hoger, al is dat aan zijn uiterlijk en zijn kleding niet te zien. Het Westen oordeelt naar de schijn, wij oor delen naar het innerlijke. De Westerling is een man van de daad, wij zijn mensen van bespiegeling en nadenken. De wijs heid van eeuwen gaat somtijds schuil on der de lompen van een bedelaar, die zijn armoede met zijn wijsheid niet zou willen ruilen tegen de schatten der aarde. De Westerling spreekt van wraakzucht en speciaal van Indische wraakzucht, omdat hij Indië niet kent, al heeft hij er ook soms zijn leven lang gewoond. Wat is wraak anders dan de vergelding voor een daad? De daad is iets van blijvende aard. Wijsheid en bespiegeling zijn niet blij vend; zij veranderen voortdurend, in zo verre dat de wijsheid toeneemt bij de ernstige zoeker en vermindert bij de dwaas. Maar de daad blijft hetzelfde, of zij nti of gisteren of voor jaren is ge pleegd. En iedere daad eist haar vergel ding, hetzij beloning of straf. Wat is nu uw daad tegenover Gamba? U heeft hem belet mij te bestelen, dat is alles. Ik zal mij niet eens verdiepen in de vraag, of Gamba naar zijn inzichten rechtmatig handelde of niet. In het eerste geval had hij beter zijn maatregelen moeten nemen en was het zijn plicht geweest om te sla gen, waar hij slagen kon. Maar Gamba had de ware wijsheid niet. Ook in het an dere geval, als Gamba niet gerechtigd was te doen, wat hij deed, heeft hij zijn verdiende loon gehad. Over Gamba be hoeft u zich niet ongerust te maken; die man zal u geen kwaad doen. Ik zat nog na te denken over deze voor mij geheel nieuwe redenering en zocht naar een antwoord; de schrille toon van het bootsmansfluitje snerpte door de lucht en onmiddellijk sloeg de machine met volle kracht achteruit. Enige passa giers waren opgesprongen en liepen naar het achterdek, waar matrozen aan stuur boordzijde met een reddingboot bezig wa ren. Wij stonden eveneens op en gingen langs het promenadedek naar achteren. Er was een man overboord gevallen, zo werd ons gezegd. Het schip had nog al tijd gang, ofschoon de machine steeds achteruit werkte. Ik nam mijn binocle en keek over de zee; zij was effen en glad, met een zeer lichte deining, maar overi gens was er absoluut niets te zien. Juist zag ik de reddingboot met krachtige riemslagen onder het grote schip uit schieten, en toen ik even omkeek naar Moonah Singh, zag ik deze weer terug- wandelen naar het voordek, aisof het ge hele geval het niet interesseerde. Wie is het? Wie is het?, werd er ge vraagd. maar niemand wist het. Een offi cier vergenoegde zich te zeggen, dat het een lid der bemanning was. Onze boot lag nu stil op de golven en heel in de verte zagen wij de reddingboot manoeu vreren, waarbij zich nog een kleine snelle barkas had gevoegd. Geen beweging op zee, geen hand, die boven het water uit stak, niets verried intussen, dat er een ongeluk was gebeurd, en de passagiers vroegen zich al af, of er wel werkelijk een ongeluk had plaats gehad. Na een kwartier kwamen de reddingboten terug, en nauwelijks lagen ze onder het schip, of de scheepstelegraaf stond op: met volle kracht vooruit. Alfred was naast me komen staan en sprak over het ongeval. Er was toch wel degelijk een ongeluk gebeurd; iemand, die te ver over de verschansing leunde, was in zee gevallen. Had iemand het ge zien? Dat wist hij niet, en ten slotte wist niemand er iets van. De reddingsploeg, die weer aan boord was gekomen, rappor teerde, dat zij niets had kunnen ontdekken. De verongelukte moest verdronken zijn, daar hij niet meer was boven gekomen. Na enige ogenblikken ging de naam van de verdronkene van mond tot mond: het was de stoker Gamba. Het was alsof ik een slag kreeg. Alfred bemerkte mijn ontroering en vroeg me wat mij scheelde. Hij kon maar niet begrij pen, dat ik mij dat ongeluk aantrok. En eigenlijk vergiste hij zich ook, het was niet zozeer de dood van Gamba, die mij deed ontstellen; maar het flitste door mijn brein, en die gedachte liet mij niet meer los, dat Moonah Singh op de een of andere wijze de hand had in het lot van de onge lukkige stoker. Ik probeerde mij van het tegendeel te overtuigen en mijn gezond verstand zei me ook, dat die onderstelling onredelijk was; maar ik was nu eenmaal zo ver, dat ik die man een geheime macht en een vérstrekkende invloed toekende, die sterk genoeg was om iemand in de dood te drijven. En toch leek mijn Indi sche prins mij boven alles sympathiek. Aan de lunch werd druk over het on geval gesproken. Het onderzoek had uit gemaakt, dat niemand er van getuige was geweest, hoe Gamba te water was ge raakt; het was gebeurd achter het matro— zenlogies, maar er viel niet uit te maken, of het te water raken van die man aan moedwil of aan onvoorzichtigheid of aan een ongelukkig toeval moest worden toe geschreven. Gamba stond bekend als een stug, onaangenaam iemand, maar die goed zijn plicht deed en aan zijn superieuren geen reden tot klagen gaf. (Wordt vervolgd) Soc. comm. 22.15 Weense muz. 22.40 „Onder de pannen". 23.00 Nws. 23.1524.00 Verz.progr. HILVERSUM II. (288 m.). 7.00—24.00 K.R.O. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gewijde muz. 7 45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 V. d. hulsvrouw. 9.40 Gram, 10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 10.55 Idem. 11.00 V, d. zieken. 11.45 Kamerkoor. 12.00 Angelus, 12.03 Operette-duetten. 12.30 Land- en tulnb.meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.20 Amus.ork. 14.00 Boekbespr. 14.10 V. d. 1eugd. 14.20 Eng. les. 14.40 Amateursprogr. 15.15 Kron. v. letteren en kunsten 15.55 Lichte muz. 18.10 Planoduo. 16.30 De schoonheid van het Grego riaans. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Sportber. 18.00 V. d. kind. 18.15 Journalistiek overz. 18.25 Musette-ork. 18.40. Regeringsuitz.: Atlantisch alleriel. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.20 Gram. 19.30 Idem 20.25 De gewone man. 20.30 Lichtbaken. 20.50 Gram. 21.00 ..De werkers van het Elfde Uur". 21.50 Gram. 22.05 „Een tikje getikt". 22.15 Gram. 22.30 Wij luiden de Zondag tn. 23.00 Nws. 23.15 Nws ln Esperanto. 23.2224.00 Lol. Engeland, B.B.C. Light progr. 1500 en 24" M. 12.00 Dansmuz. 12.30 Gram. 13.25 „Have a go:" 13.55 Weerber. 14,00 Nws. 14.10 Gevar. muz. 15.10 Ork.conc. 16.10 Gevar. progr. 16 40 Sport. 17.35 Ork.conc. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Sport, 19.30 Gevar. muz 20.15 Interv. 20.45 Pari. overz. 21.00 Gevar. progr. 22 00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.30 Gram. 23.45 Litanie. 24.000.03 Nws. Engeland. B.B.C. Rome service. 330 M. 21.00 Ork.conc. 13.00 Pari. overz. 13.15 Dans muz. 13.55 Sport. 14.15 Orgelspel. 14.45 V. d kind. 15.00 Voordr. 15.30 Gram. 15 45 Mil. ork. °rSelspel. 17.00 Sport. 18.00 Verz. progr. 18,30 Sport. 19.00 Revue ork. en sol. 19.45 t re Sen ilea n tw20.00 Nw6 en journ. 20.24 Sport. 7? Hoorsp. 21.30 Hersengymnastiek. 22 00 Gram 23.00 Nws. 23.15 Sport. 23.30 Gevar. muz. 0.56—1.00 Nws. N.W.D.R., 30» M. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 14.00 Lichte muz. Ï„Ü2 yem. 16.00 Amus. muz. 18.00 Lichte muz. 10.00 Nws. 19.35 Kamerkoor. 21.45 Nws. 22.10 Philh. ork. 22.55 Dansmuz. 24,00 Nws. 0.15 Dansmuz. 1.00 Jazzmuz. 2.15 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal programma, 347 M. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 14 05 Idem. 1417 Symph.ork. 16.40 Ork.conc. 18.50 Gram. 18 58 Am. uitz. 19.28 Gram. 20.00 Ork.conc. 20 30 Hoorsp. 22.00 Vioolrecital. 22.45 Recital. 23.23 Gram. 23.4524.00 Nws. Brussel, 324 en 484 M. 324 M, 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.04 Gram. 13.90 Nws. 13.15 Muzikale Almanak. 14 15 Omr.ork. en sol. 15.15 Gram. 16.00 Accord muz. 16 15 Gram. 16.30 Accord, muz. 16.45 Engelse les. 17 00 Nws 17 10 Gram. 17.25 „De XIV Stonden ol de bloedige dagvaart ons Heeren". oratorium 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19 40 Gram 19.45 Cabaret. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz progr. 23.00 Nws. 23.05 Gram. 23.45—24.00 Idem.' 484 M. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr Gram. 14.30 Operamuz. 15.30 Verz.progr. JS'JS Gevar. muz. 17.00 Nws. 17.15 Gevar. muz. JZ'ÜS Lichte muz. 18.45 Accord muz. 19 15 en 19.25 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram. 20.30 Chan- -2,1'00 Hoorsp. 22.00 Nws 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. 23.00 Gram. 23.55 Nws. B.B.C. European service. Ultz. voor Nederl. 17.00—17 15 Engelse les v. beginners. (Op 464, 75 en 49 m.l. 22.00—22.30 Nws. Spiegel van de week. Sport journaal. (Op 224 m,).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7