D.O.S. is met 54 doelpunten de productiefste eerste-klasser Nieuwe monster-zege, nu met 7-2 op (ex) concurrent Volewijckers VIER penalties: DRIE raak N.E.C. in protest tegen gelijk maker van de Enschedese Boys P.S.V. aan de kop DOS jaagt achter VSV aan Slechte derbies in Rotterdam raiaa BB S.V.V. scoorde niet Vitesse klopte V.S.V. Tilburgs derby-vuur! Stunt van Juliana Storm-tempo na rust onweerstaanbaar A.G.O.V.V. nam revanche Stormvogels scoorde met een „normale" goal de gelijkmaker tegen Ajax Admira naar Nederland Staartclubs: stunts in serie....! Zeven titel-jagers leden verlies N.W.B. wees arbitrage van de hand Sparta-Xerxes liep van stopper tot stopper Excelsior-F eijenoord door penalty beslist MAANDAG 22 MAART 1954 PAGINA V.V.H.16 HAD WEL FORTUIN STRAFSCHOP BRACHT WILLEM II TEGEN N.O.A.D. TOT GELIJK SPEL E.B.O.H. LEED ZIJN TWEEDE LIMBURGSE NEDERLAAG I ivonden, kloven, geschaafde huid genéést OOSTELIJK ELFTAL VOOR ZWOLLE SAMENGESTELD Vitesse toch niet wijzer Haarlem profiteerde S.V.V. achterop E.B.O.H. in Limburg J WEST II rr (Van onze speciale verslaggever) UTRECHT, Zondag De kanarie-gele aanvalslinie van het Utrechtse D.O.S. staat nu wel onbe twist ver bovenaan de productiviteits-lijst van het Nederlandse eerste- klasse-voetbal: haar 54 doelpunten (in 18 wedstrijden en dus met een ge middelde van precies 3) vinden op het ogenblik nergens enige concurrentie. D.O.S. bereikt zijn hoogste scores voornamelijk in thuiswedstrijden en als gevolg van een voor eigen publiek enorm hoog opgevoerd tempo. Zo kwam ook de 72 overwinning op De Volewijckers tot stand. In spelkwaliteil deden de Amsterdammers niet zo veel voor de Utrechtenaren onder, maar de D.O.S.-aanval liep regelmatig op de snelheid van lange en scherpe passes 7hard storm op de vijandelijke defensie, dat Kamstra c.s. na de rust ten slotte lucht tekort kwamen en finaal werden overspeeld. Toen volgden dc doelpunten dan ook aan de lopende band. De Volewijckers speelden een technisch aantrekkelijke partij voetbal, Vnaar er werd, speciaal in de voorhoede, te veel gecombineerd, zodat de D.O.S.-defensie steeds gemakkelijk kon ingrijpen. Zó kon het gebeuren, dat de groen-witten in de eerste helft, waarin zij zeker gelijkwaar dig aan de gastheren waren, geen enkel gevaarlijk schot producceerden. Pas in de tweede helft kreeg doelman Coster enig gevaarlijk werk op te knappen, maar toen trof DOS zelf zo vele malen de roos, dat er geen vuiltje meer aan de lucht was. Wel ontaardde toen de strijd enkele malen tot ruwheid en in de laatste minu ten zag scheidsrechter Bronkhorst zich genoodzaakt om de Amsterdammer Krams wegens natrappen van het veld te sturen. Aanstonds al bleek, dat Hagenaars het 'moeilijker dan Coster zou krijgen, want terwijl de gasten zich verloren in te lang combineren, rukte DOS direct al met scherpe aanvallen op, waarbij de kortste weg naar het doel werd gezocht. Voor lopig hielden Kamstra c.s. wel stand, maar na 19 minuten maakte Hagenaars een fout, die tot het eerste doelpunt leid de. Van grote afstand plaatste Visser de bal uit een vrije trap in de doelmond, waar Hagenaars het leer wel ving doch vervolgens liet vallen; Lammers was er onmiddellijk bij om van de kans te pro fiteren. En 12 minuten later trok linksbui ten Luiten met een voorzet over de hele breedte van het veld naar rechtsbuiten Van de Bogert een gat in de Amsterdam se defensie, waarin rechtsbinnen Van der Linden vrij op doel af kon rennen om Hagenaars met een listig boogballetje op nieuw te passeren. Het énige schot, dat voor de rust uit de voorhoede van De Volewijckers kwam, was nog niet eens helemaal „was- en kleurecht"; het was een strafschop, door Kick secuur benut, zodat het na 33 minuten 21 werd. Na de rust draaide DOS op nog hogere toeren. En toen regende het doelpunten. Na 13 minuten linksbinnen Krommert na een machtige solo-rush, 7 minuten later een voltreffer van Luiten via de paal, weer 5 minuten later werd een vloeien de 'combinatie van de rechter vleugel onberispelijk door Lammers bekroond. En 8 minuten later men was toen al in het laatste kwartier aangeland ging Lammers in zijn eentje twéémaal door heel de Amsterdamse defensie om ten slotte ook de uit zijn doel gelokte Hage naars te passeren. Dank zij het feit, dat de DOS-defensie eenmaal voor vermeend buitenspel bleef staan, zagen De Volewijckers kans om door Schenkel tegen te scoren, maar ten slotte had 2 minuten voor het einde DOS weer het laatste woord, toen ook de voor Lammers ingevallen Van der Hoeven een HEERLEN, Zondag. (Van onze sport-correspondent.) Een onfortuinlijke nederlaag heeft SW in haar uitwedstrijd tegen WH geleden, De Schiedammers hebben met lede ogen moeten aanzien, dat de Heerlense ploeg van de in totaal 6 opgebouwde aanvallen tijdens deze match er 2 met een doelpunt wist te bekronen en daardoor zowaar de overwinning behaalde. SVV was ontegenzeglijk in de meer derheid geweest. De Schiedammers had den het tempo gedicteerd en schoven tal van malen met verrassende combina ties door de VVH-verdediging. Toch kwam het niet tot doelpunten, omdat het goede schot op het beslissende moment ontbrak. Toch was de eerste Schiedamse kogel, van Van Pelt, in deze onmiddellijk in hoog tempo gespeelde match slechts een haartje van de goede richting verwij derd. Even later stond Köneman vrij voor doel raar te schutteren toen hij de bal ver naast het doel schoot. Na 20 minuten liet de SW-verdediging een steekje val len, Gardier maakte er handig gebruik van en passeerde doelman Kouwen met een tam schot, 1—0. Ook in de tweede helft was SVV sterk in de meerderheid. Doch ook tijdens deze periode konden de Schiedammers hun goede cobinaties niet in resultaten om zetten. Toen men zich in het Schiedamse kamp ging opmaken voor de beslissende stoot, belandde een verdwaalde bal bij VVH's rechtsbuiten Groumans die slechts één Schiedammer voor zich had. Hij gaf een pass naar De Wildt en de VVH-mid- voor behoefde slechts een kalm rollertje te geven om Kouwen kansloos te slaan: 2—0. aandeel in de doelpuntenregen nam; 7—2. Met zó'n voorhoede mag DOS inder daad de strijd tegen VSV om de titel, waarvoor de Utrechtenaren nu als enige concurrent van de Velsenaren zijn over gebleven, wel met vertrouwen aanbin den! (Van onze correspondent) ARNHEM, Zondag. Vitesse heeft de stunt op V.S.V. vol bracht! Met hetzelfde tomeloze élan waar mee de geelzwarten zich verleden jaar naar het kampioenschap speelden, banen zij zich nu, ook ten koste van de nieuwe titel-favoriet, een weg uit de degradatie- zóne. Overigens vielen de Velsenaren in dit treffen op Monnikenhuizen tegen en hun nederlaag kwam dan ook overeen komstig het spelbeeld tot stand. In de eerste helft domineerden de ver dedigingen en kwam alleen het V.S.V.- doel tweemaal in gevaar, waarbij links back Kunst de bal op de doellijn moest keren. Ofschoon de strijd wisselend en boeiend verliep, zat er ook in de tweede helft weinig stootkracht in de beide voor hoeden, zodat strikt genomen zowel L'Amie als Van der Wint niet noemens waardig gevaarlijk werl^ kregen op te knappen. Het enige doelpunt bleek dan ook beslis send. Het werd na 10 minuten in de tweede helft gescoord door Vitesse, toen midvoor E. Hendriks zich fraai vrij speelde en aan linksbinnen E. Jansen een niet te missen kans bood. Vitesse ging toen dóór, nog feller en energieker, maar miste het raffi nement om opnieuw te scoren. Het laatste kwartier was voor V.S.V., een zeer hard kwartier. Maar Vitesse hield stand, zij het met de rug tegen de muur en met tien man in het eigen strafschop gebied. Daar was voor de Velsenaren geen doorkomen meer aan. (Van een spec, corrspondent) TILBURG, Zondag Willem II heelt zich in de Til- burgse derby tegen NOAD zwaar ver gist! Na in eerste instantie met 05 royaal te hebben gewonnen, mochten de tricolores nu hun handen dicht knijpen met een 22 gelijk spel, na tweemaal te hebben achter gestaan. Uitverkocht en bomvol was het Til- burgse Sportpark, toen NOAD met een enorm élan van wal stak, zo fel en zo energiek, dat Willem II terugschrok. En ofschoon technisch beter, gunden de trico lores zich niet de tijd om tot rustige spel- opbouw te komen. Het gejaagde opportu nisme van de geelblauwen sleepte Willem II mee tot een overhaast en nerveus ma noeuvreren. Zodat NOAD het spelbeeld bepaalde en.... daarvan de voordelen trok! Bij een enorm hard schot van De Bruic- kere tegen de lat kreeg nochtans Willem II de eerste score-kans. Voorlopig ook.de enige, want Rombout en Ebbink verdedig den zich daarna zo onwrikbaar, dat er geen doorkomen aan was. En het was dan ook niet verwonderlijk, dat kort voor de rust aan de andere kant een doelpunt viel: met een harde kopbal gaf Smulders aan NOAD een 1—0 voorsprong. Op basis van die voorsprong greep NOAD in de tweede helft naar de macht! Maar nu wisten de rood-wit-blauwe ver dedigers van geen wijken. En halverwege de tweede helft kwam de kentering, toen de felle De Bruickere langs Rombout glipte en Huismans passeerde. NOAD groeide echter tegen de verdrukking in en weer was het Smulders die een kwartier voor het einde vrij kwam. Zijn schot beukte in eerste instantie de lat, in tweede joeg het echter de touwen hoog op. Het werd een grimmig finish-gevecht, waarin NOAD alles deed om Willem II van een tweede gelijkmaker af te houden. Zo grimmig, dat kort voor het einde bij een wilde allemans-worsteling voor het geel- blauwe doel allerlei niet meer controleer bare dingen gebeurden. Rombout werd er bij gewond en de ontknoping was een penalty! Daaruit bracht Van Roessel dan inderdaad de eindstand op 2—2. (Van onze correspondent). APELDOORN, Zondag A.G.O.V.V. heeft zich in een zeer ma tige wedstrijd gerevancheerd op 't Gooi door een verdiende 31 zege. De Apel- doorners hadden het beste deel van het slechte spel en wisten de geboden kan sen ook beter te benutten. De rust ging in met een 20 voor sprong voor de thuisclub. Het eerste doelpunt maakte Loois met een kopbal uit een door Hanskamp genomen corner en voor het tweede doelpunt zorgde Hanskamp zelf door een hoge bal ineens langs de verraste keeper Mosterd te knallen. Twintig minuten na de hervat ting was het Beumer, die handig profi teerde van een aarzeling van de doelman der Hilversummers en het was 3—0. Tegen het einde van de wedstrijd gooi de 't Gooi het over een andere boeg en in deze periode moest doelman Bremer (Van onze sport-correspondent.) KAALHEIDE, Zondag. Juist voor het scheiden van de markt heeft Juliana als de kat in het nauw het veel hoger geplaatste EBOH in de aller laatste minuut het hoofd doen buigen en zichzelf daarmede de grootste dienst be wezen. Het was een zeer aantrekkelijke wedstrijd zonder veel hoogtepunten tus sen twee elftallen die elkaar niets toe gaven. In de eerste helft spanden beide partijen zich terdege in, doch de kracht in deze periode verschilde hoegenaamd niets. De verdedigingen konden de vele pogingen der aanvalslinies afwimpelen. Na de hervatting leidde Juliana de eerste aanvallen en toen na 4 minuten Adang tweemaal zijn schot gekeerd zag was het derde van Fre(je onherroepelijk raak. EBOH bleef hierna het antwoord niet schuldig en bouwde diverse goede aanval len op waaruit Schoon in de 25e minuut zijn kans schoon zag om Belski te pas seren. In de resterende 29 minuten werd een felle doch faire strijd geleverd voor een doelpunt, dat de zege zou betekenen. Toen een ieder het reeds op een gelijk spel getipt had, gelukte het Timmermans om luttele seconden voor het einde een voorzet van Loo op maat onberispelijk in te koppen. EBOH kreeg alleen nog de tijd voor de aftrap. H.H.IJ.C. besloot het Haaf/se ijshoc- key-seizoen 195354 op de HOKÏJ met een 13overwinning op een Ameri kaans leger-team uit Frankfort; de Canadees Don Kirk scoorde 9 doelpun ten. SiWmPSW li» sW*8' P.S.V. behaalde dit weekend de grootste score van de_dag in dc erste klassen (overigens door D.O.S. geëvenaardmet een 7—2 overwinning op Bleijerheide, waarvan hier het 3e doelpunt in de touwen vliegt. (Van onze sport-correspondent) IJMUIDEN, Zondag Een vrijwel uitverkocht sportpark Schoonenberg is getuige geweest van een enerverende strijd tussen de aloude rivalen Stormvogels en Ajax; en evenals zovele van zijn voorgangers is ook dit treffen er een geweest van het goede soort waarin met volle overgave om de overwinning werd gestre den. Ajax heeft lange tijd de beste papieren gehad want het kon zich mid dels twee strafschoppen een 2—0 voorsprong verschaffen maar moest tegen dc fel en enthousiast werkende IJinuider ploeg, waarin Piet Kraak weer op zeer betrouwbare wijze het doel verdedigde, tenslotte och nog met een gelijkspel genoegen nemen. En dit gelijke spel hebben de IJmuide- naren eerlijk verdiend. Wel ontwikkelde de Amsterdamse ploeg technisch iets be ter spel, maar de aanvallen der IJmuide- naren droegen een gevaarlijk karakter. Dat Stormvogels er in de eerste faze van de strijd niet in slaagde het Ajax-doel te doorboren, danken de bezoekers aan hun rustig maar goed spelende defensie waarin Geelhuis de rechtsback-plaats bezetté en met Boskamp de snelle IJmuider voor hoede herhaaldelijk schaakmat zette. Het aanvalsspel der Ajaxieden was goed van opbouw maar miste de juiste afwerking en bepaald veel gevaarlijks kreeg Kraak dan ook niet te verrichten al schonk zijn optreden in diverse hachelijke situaties toch weer het nodige vertrouwen. Na twin tig minuten beging Van den Oever een overtreding tegenover Van der Wel en uit de strafschop schoot Michels de bal via onderkan van de lat in 't IJmuider doel (Van onze sport-correspondent). ENSCHEDE, Zondag In een levendige en voor Neder landse verhoudingen op goed peil staande wedstrijd hebben de Ensche dese Boys en N.E.C. de punten gedeeld. Een uitslag, die de verhouding vrij goed weergeeft. N.E.C. miste Meyers, die wegens ziekte verstek moest laten gaan. Ontegenzeglijk had daardoor de Nijmeegse voorhoede aan kracht ingeboet. Toch speelde de aanvalslinie van N.E.C., waarin rechtsbinnen Van Ringelenstein de gevaarlijkste man was, niet onverdienstelijk. Zij hield echter het spel veel te kort en daardoor kon de vrij hechte defensie van de Boys steeds op tijd ingrijpen. Hoewel de gasten in een hoger tempo speelden, was de voorhoede der thuis club zeer gevaarlijk. Doelman Jansen heeft verschillende malen in gevaarlijke situaties redding gebracht, vooral bij harde en onverwachté schoten van mid voor Selderhuis Jr. N.E.C. liep in het begin hard van sta pel, maar aldra bleek dat de aanvallen weinig gevaar opleverden. De verdedi ging van de Boys speelde met meer zelf vertrouwen, omdat stopper Klaver Sr., anders vaak een zwakke stee, nu in goe de vorm was. Toen er een kwartier was gespeeld, plaatste Selderhuis Sr. de bal naar links buiten Klaver Jr. Deze laatste gaf een goede pass aan midvoor Selderhuis, die zich tussen de achterspelers van N.E.C. had opgesteld. Hij stormde op het doei van Jansen af, die hij met een schot van dichtbij passeerde. N.E.C.'s appelleren voor buitenspel ging niet op. Toen de Boys-linksachter Harmsen even later miste de enige fout die hij maakte kreeg N.E.C.'s rechtsbuiten Van Raay alleen voor het Enschedese doel een pracht van een kans om de partijen op gelijke voet te brengen. Hij schoot echter ver naast. De tweede helft was twaalf minuten oud toen aan N.E.C. een vrije schop voor gevaarlijk spel van Klaver Jr. op de rand van het strafschopgebied werd toegekend. Rechtsbinnen Roos mikte in een bres van het gevormde muurtje en de stand was gelijk (11). De Ensche- deërs raakten toen even de kluts kwijt en daarvan profiteerde linksbuiten Bosch, die een voorzet van Van Raay, handig inkopte. N.E.C. trok zich daarop in de verdedi ging terug en de thuisclub ondernam ge vaarlijke aanvallen. Tien minuten voor afloop schoot Selderhuis Jr uit een door Klaver Jr genomen hoekschop opnieuw langs Jansen. N.E.C. was het ook met dit doelpunt niet eens en heeft hiertegen zelfs officitel geprotesteerd, omdat er hands zou zijn gemaakt. Admira, een van de sterkste Oostenrijk se voetbalclubs zal In de periode eind Mei begin Juni een tournee door Nederland maken. Het speelt tegen het Haags elftal, tegen het Haarlems elftal, waarbij de or ganisatie in handen is van respectievelijk de afdelingen Den Haag en Haarlem van de K.N.V.B., tegen een Westelijk elftal, be staande uit spelers van 18 tot 24 jaar en tégen B.V.V.- De laatste ontmoeting zal op 7 Juni worden gespeeld. Te zijner tijd zal worden vastgesteld op welk veld de wedstrijd tussen het Weste lijk elftal en Admira zal plaats vinden- 0-1. Stormvogels antwoordde met 'n serie gevaarlijke aanvallen, uit een waarvan Luppens de bal tegen de binnenkant paal kopte zonder dat het leder de doellijn pas seerde. Zo kwam de rust met 0-1 voor Ajax Nauwelijks hadden we onze plaats na de rust weer ingenomen of bij een Amster damse aanval stak Snoek sr z'n hand uit naar de bal en scheidsrechter Van Eden kende Ajax een tweede strafschop toe. Maar Krist schoot naast! Stormvogels kwam hierna meer in de aanval doch resultaat bleef uit omdat de Amsterdam mers met succes de buitenspelval open zetten. Aan de andere kant hadden de aanval len meer succes, maar het tweede doel punt kregen de bezoekers toch waarlijk cadeau. In zuivere buitenspelpositie kreeg Leeser de bal toegespeeld en hoewel heel Stormvogels terecht voor buitenspel ap pelleerde, liet de scheidsrechter doorspelen en de voor het doel geplaatste bal werd nu door Van den Oever weggeslagen. Van der Wel liet Kraak bij de penalty vissen en met 0—2 scheen er geen kou meer aan de lucht voor Ajax. Vooral omdat de IJmuider ploeg enigszins ontmoedigd leek. Maar spoedig hervonden de Vogels hun goede vorm en de aanvallen gingen weer de grootste aandacht van Boskamp c.s eisen. Freeriks miste de kans van de dag door tegen Pieters Graafland te schieten maar een kartier voor tijd kon linkshalf Bakker zijn handen niet thuis houden bij een der Stormvogels-aanvallen. Penalty! En nu kon de IJmuider-aanhang juichen. De spanning bereikte haar hoogtepunt want de gastheren drongen Ajax thans op eigen helft terug. Twee minuten voor tijd schoot middenvoor Freeriks tegen de paal. Pieters Graafland was uitgevallen en voor dat hij zich weer in zijn doel had opge steld, had de actieve Westers het leder voor de tweede maal in het net gedepo neerd 2—2 Het Oostelijk voetbalelftal, dat Woens dag 24 Maart op het P.E.C.-terrein te Zwolle een wedstrijd speelt tegen het Noordelijk elftal, is als volgt samengesteld: Doel: Jansen (N.E.C.); achter: Bruggeman (Ensch. Boys) en Van Ringelenstein N.E. C.); midden: Hendriks (N.E.C.), Nijboer (P.E.C) en Heinen (Quick N.); voor: Trooster (Rigtersbleek), Van der Weerd (Wageningen), Bleijenberg (Rigtersbleek), Meijers (N.E.C.) en Bosch (N.E.C.). Reserves: Koster (Ensch. boys), Harm sen (Ensch. boya), Koopman (Go Ahead), Wolters (Heracles), Voges (P.E.C.) en Re- bergen (Veenendaal) Brazilië heeft zich geplaatst voor het eindtournooi van het Wereldkampioen schap voetbal. De laatste wedstrijd van de voorronde-goep 12 tegen Paraguay werd met 41 gewonnen. Brazilië 8 pt., Paraguay 4 pt., Chili 0 pt. Er waren bij BraziliëParaguay 120.000 toeschou wers in Rio. EERSTE KLASSE A DWSZwolse Boys 21 HaarlemElinkwijk 2—i Be Quick—RCH 1—1 OosterparkersHeracles 00 Enschedese BoysNEC 22 StormvogelsAjax 22 LeeuwardenWageningen 22 EERSTE KLASSF B Blauw WitRigtersbleek 32 Vitesse—VSV 1—0 AGOVV't Gooi 3—1 SneekHcerenveen 13 Go AheadEnschede 22 DOSVolewijckers 72 EDO—GVAV 0—1 Drie nederlagen en vier gelijke spelen voor kampioens-pretendenten, vijf verrassende overwinningen voor degradatie-candidaten. Ziedaar: zó fel is de strijd in de voetbal-lente 1954. Het rumoerigst was dit week end de strijd in afd. B, waar Vitesse zijn campagne tegen de rode lantaarn vervolgde met een 10 overwinning op titel-favoriet VSV, een opzienba rend maar niet voor onmogelijk ge houden resultaat. Maar merkwaardi gerwijs schoot Vitesse er nog niet zó veel mee op. Want weliswaar verloor Sneek van Heerenveen, dat uit de staartgroep weg bleef, maar AGOVV en GVAV bleven op Vitesse vóór, dank zij de goede overwinningen van de Apeldoorners op 't Gooi resp. van de Groningers op EDO (dat nu definitief uit kopgroep naar midden moot zakte). Volop rumoer en daarbij ook nog het gelijke spel dat Enschedé aan Go Ahead ontrukte. En om de maat dan vol te maken: tegenover de nederlaag van VSV stelde in de kopgroep DOS 'n verbijsterend grote 72 overwinning op De Volewijckers, die daarmee als concurrent ook af vielen, zodat de finale tussen VSV en DOS zal gaan, een finale met vol op muziek. Iets minder wild ging het toe in afd. A, hoewel Ajax en NEC in hun uitbeurten inderdaad tegen Storm vogels resp. Enschedese Boys met 'n gelijk spel tevreden moesten zijn, waarvan dan Haarlem met een thuis zege op Elinkwijk profiteerde. Vier staartclubs speelden tegen elkaar ge lijk: Be Quick en RCH resp. Ooster parkers en het eigenlijk al naar de middenmoot groeiende Heracles, zo dat de situatie ongewijzigd bleef maar daardoor voor de laagst ge plaatste clubs toch slechter werd, als mede voor de Zwolse Boys die van DWS verloren. De monsterzege van de dag werd in afd. C geëvenaard door PSV, dat Bleijerheide met een even daverende 72 nederlaag naar huis stuurde. En EERSTE KLASSE A Ajax Haarlem 17 NEC DWS 17 Wageningen Stormvogels Elinkwijk Ensch. Boys Leeuwarden Heracles Be Quick 17 Zwolse Boys Oosteparkers RCH 18 EERST] VSV DOS Blauw Wit 18 Volewijckers Go Ahead EDO Rigtersbleek Heerenveen AGOVV EERSTE KLASSE C 'EmmaLonga PSVBleijerheide SittardiaVVV SpartaXerxes NAC—HBS WH '16—SVV BrabantiaBW EERSTE KLASSE D Hermes-DVS—DHC ADOLimburgia MVVEindhoven ExcelsiorFeijenoord NOAD—Willem II JulianaEBOH RBCMaurits 1—0 7—2 2—2 1—0 2—0 20 2—1 4—2 2—0 0—2 0—1 2—2 2—1 3—1 daarmee nam de Philipsploeg de lei ding over, dank zij betere doelcjjfers dan VVV, dat met 22 ondervond hoe moeilijk Sittardia op eigen veld te kloppen is, dank zij betere doel- cijfers ook van Emma, dat tegen Longa slechts met 10 won. SVV verspeelde de kans om de kop te nemen; maar daarmee raken wij ook aan de opmerkelijke successen van de staartclubs in deze afdeling. Want SVV, overigens toch al zwak in uitwedstrijden, verloor van WH '16, dat daarmee de voorlaatste plaats aan Longa overdeed. En verder liep ook Brabantia van Longa weg: de Eindhovenaren herhaalden hun in tussen befaamd wordende stunt-zege op BW (dat het blijkbaar tegen dit Brabantia altijd extra moeilijk heeft). En dat leidde er allemaal toe, dat de positie van HBS weer net zo slecht Werd uaIs ooit tevoren; de Kraaien zagen hun ontsnappingsveldtocht ge stremd door NAC, dat de punten zélf ook zo hard nodig had. HBS' achter stand is nu weer 4 tot 5 punten (on WH '16 en Brabantia), want Longa's positie is voor de Hagenaars niet van belang omdat er immers twee clubs degraderen. O Tenslotte deed afd. D niet in sen saties onder. EBOH kan blijkbaar het Limburgse spel in de Mijnstreek zelf niet te best verdragen, leed evenals tegen Limburgia nu ook tegen Juliana een nederlaag (en verder was alleen Willem II thuis daar ook toe in staat gebleken). EBOH raakte nu 2 volle punten achter op Eindhoven en Hermes, die zonder brandwonden uit de „hel van de Bospoort" kwamen (fraaie 02 zege op MVV), resp. te gen DHC geen fout maakten. Wèl een fout maakte Willem II, dat de derby tegen NOAD al te gemakkelijk op nam en met 2—2 (in eerste instantie 5—0) een kostbaar punt verspeelde! Even somber als voor DHC is de positie van hekkensluiter Maurits na de nederlaag tegen RBC, dat nu met Juliana voorlopig veilig is, iets veili ger nog dan Limburgia dat van ado verloor maar toch op 4 en 6 punten afstand van DHC resp. Maurits bleef. EERSTE KLASSE C Enschede 't Gooi Sneek 18 27 45—19 PSV 18 25 45—28 17 26 37—13 VVV 18 25 36—23 17 24 36—18 18 25 43—32 17 21 31—21 SVV 18 23 4226 18 19 34—25 23 33—22 23—29 18 19 27—24 Bleijerheide 18 19 17 17 22—25 BW 18 17 34—30 18 17 29—23 18 16 40—41 17 16 30—27 NAC 18 15 30—31 18 15 22—28 18 15 25—30 17 13 24—52 18 14 22—34 17 11 16—38 WH '16 17 13 24—41 17 10 13—32 17 11 22—32 18 9 13—34 HBS 18 9 25—45 LASSE B EERSTE KLASSE D 17 26 36—12 18 29 47—21 18 25 54—27 Hermes DVS 17 27 35—20 18 21 40—31 17 25 63—26 18 21 43—43 EBOH 17 24 31—28 18 20 33—34 18 19 31—26 18 20 23-24 Feijenoord 18 18 21-19 17 16 40-41 NOAD 13 18 22—29 18 15 40—48 MVV 18 17 39—32 16 14 28—26 15 21—23 17 14 20—26 RBC 18 13 28—37 15 13 18—31 18 13 24—34 18 13 27—34 12 28-43 18 13 24—34 DHC 17 8 26-53 16 11 22—37 16 6 12—37 In een toespraak ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de wandelafde ling van „Vlugheid en Kracht" te Twel- lo heeft de heer Th. J. Verhaar, voorzit ter van de Deventerse Wandelkring en bestuurslid van de Unie voor de Wandel sport, medegedeeld, dat de Nederlandse Wandelsport Bond (N.VV.B.) de arbitrage in het wandelsportconflict, (welke arbi trage was opgedragen aan een door het Nederiandsch Olympisch Comité inge stelde commissie) heeft afgewezen on danks het feit, dat de N.W.B. b(j dé pu blicatie van zijn besluit om in Apeldoorn een vierdaagse wandelmars te organi seren verklaard heeft, bereid te blijven aan arbitrage mede te werken. Overigens is een officiële NAV.B.-uitspraak hierover nog niet gedaan. (Van onze verslaggever) SPANGEN, Zondag. In de ontstellend slechte derby tussen een onvolledig Sparta en een verzwakt Xerxes scoorde invaller De Koning in de 22e minuut na de rust voor de Kas teelheren het enige doelpunt met een kopbal uit een door linkshalf Sonneveld fraai voor het doel geplaatste vrije trap. Sparta verdiende deze 10 zege want het speelde met name in middenlinie en achterhoede iets minder slecht. Armoedig gedoe in beide voorhoeden beperkte het spelverloop tot slap hecn- en-weer getrap tussen de beide stoppers Terlouw en Everse (bloedend gewond :n een kop-duel met Boot) en van de Xerxes- voorhoede hebben wij helemaal geen ge vaarlijke aanval gezien. Sparta kwam voor de rust nog tot twee uitstekende schoten van Van Male en Boot. die doel man Vermeer in de grootste moeilijkheden brachten, terwijl een buitenspel-goal van Boot werd afgekeurd. In de tweede helft beklemtoonde Sonneveld de schotloosheid van zijn aanvallers door zélf met een 35 m.-schot bijna de roos te treffen Na de menigmaal handelend optreden. Toen kopbal van De Koning (die de geschorste spil Jonker van A.G.O.V.V. treuzelde met Benningsh'of verving) probeerden ook het wegwerken van het leder greep mid-'.Boot en Van Ede (slecht in vorm) het nog denvoor Morees de kans door de A.G.O.V.V.-doelman te verrassen, waar mede hij tevens de eer wist te redden voor zijn club. Overigens was de voor hoede van de bezoekers er volkomen uit deze keer, speelde te kort en te door zichtig. eens, maar vergeefs. Nadat stormram Dame wegens een blessure was uitgeval len, zag men de Xerxes-voorhoede hele maal niet meer, zodat Sparta zijn 1—0 zege gemakkelijk kon vasthouden. Méér commentaar is aan deze wedstrijd niet besteed. Tweede klasse A ZVV-Westfrisia 1-3 ZeeburgiaYHoll 1-4 DWV-HFC 1-1 HRC-VVA 0-0 IIolland-ZFC 0-2 Tweede klasse B Watergr.meer- Volendam 2-0 KFC-AFC 0-1 UVV-De Spart. 0-2 HVC-Helder 2-0 Derde klasse A WSV'30-Alk.Boys 2-1 ADO'20-KVV 1-1 CSV-DEM 2-1 EHS-Beverwi.ik 0-1 Alw Forw.-HSV 1-0 Permersteijn- Zaandijk 3-2 Derde klasse B (Van onze verslaggever) WOUDENSTEIN, Zondag. Door de 01 uitslag zou men wellicht denken, dat het aan spanning bij de derby tussen Excelsior en Feijenoord niet heeft ontbroken. Niets is echter minder waar en het gezegde: „De uit zondering bevestigt de regel" zou op deze wedstrijd dan ook van toepassing kunnen zijn. We misten vanmiddag de zo vertrouwde sfeer, die plaatselijke ontmoetingen gewoonlijk kenmerkt en ook de werkelijk spannende momenten bleken erg schaars. Het is een strijd geweest, waarin de ver dedigingen hoogtij vierden. Noch de rood zwarte aanval, met „linksbuiten" Van Kilsdonk als aanvalsleider, noch het tot in het oneindige combinerende Feijenoord» kwintet vermochten deze verdedigingen te doen wankelen. Dat Feijenoord tenslotte met de volle winst ging strijken, heeft het te danken aan de omstandigheid, dat het een straf schop kreeg toegewezen. In de 20ste mi. nuut na de hervatting had rechtsbuiten De Jager die voor rust voor de gebles seerde Broeders was ingevallen de bal in vrije positie ontvangen en van de rand van het strafschopgebied een hard schot gelost, dat door Verboom met de hand wérd onderschept. Even heerste er ver warring voor het Excelsiór-doel, in de veronderstelling, dat het een „aangescho- ten hands" was, maar scheidsrechter Van VIOS-De Postd Doorn uit Utrecht wees resoluut naar de Zó vielen de punten BI. Zw.-Exc. '20 1-2 BEC-Arch!pel 1-2 Derde klasse O Papendr-De Holl 2-0 DHZ-Slikkerv. 1-0 Overm.-Sliedr. 1-3 Spart.'20-Alblass. 6-1 RDM-Flakkee 5-0 Hillesl.-DCL 1.2 Derde klasse D Dubb.dam-VFC 2-5 a 1 n VOC-Wadd.veen 2-1 5LpPe^a„;Yf1SS Leonidas-VDL 3-1 Am. SV-Transv. 2-2 witte stip. waar Kerkum het vonnis vol trok: 01. Met dit doelpunt wac de strijd eigenlijk gestreden; wat nadiei gebeurde, was <h even onbelangrijk als wat zich vóór die éne goal had afgespeeld. DÉC-Vitesse '22 0-4 Rivalen-TOG 0-0 Terr.vog-Kinh. l-l A. Victrix-JOS 1-0 Derde klasse C QSC-RKAVIC 6-1 SDW-W. a. Zee 0-0 OSV-RKVVA 2-2 Hilvers.-OVVO 5-0 GVO-WFC 1-4 DCG-W. Vooruit 3-1 Derde klasse D Zeist-APWC 4-0 A. Weerb.-HMS 1-1 Baarn-Palria 3-1 Donar-BVC 3-2 CDN-DWSV 1-0 Maarssen-Hgrc. 0-2 Tweede klasse A ONA-Unitas 3-2 DCV-HOV 3-2 DFC-TEC 2-0 Leerdam- Vriendenschaar 3-4 Coal-CVV 1-4 Tweede klasse B 2-2 0-1 1-0 3-1 1-2 0-4 1-1 4-1 2-3 UVS-RFC Quick-HVV Fortuna-VUC Derde klassi Wllh.-Alphen TYBB-Wassen HBC-RKAVV BMT-Zandv.m. Derde klasse B The R. H.-HPSY 0-0 VVP-H. V. Hol! 3-0 GDA-Laakkw. 2-3 Schev.-LFC 1-2 Moordr.-ODS 0-4 SVW-CKC 2-1 Vierde klasse A Meerb.-Gr.W. II 3-6 Conc.(H)-Teijl. 0-0 THB-Roodenb. 2-3 SIC-ASC 3-0 Lisse-DOSR 2-1 Warm.-VVSB 2-4 Vierde klasse B Voorb.-Oliveo 8-0 Cel.-Cromvl. 2-1 Naaldw.-Conc. 1-3 '-Gr.zande-Ton. 4-2 Delft-Westl. 1-2 Vierde klasse C EDS-Maasstraat 4-0 Spoorwijk-DJS 3-2 ADS-RVC 0-0 YV.kwart.-RAVA 4-3 Te Werve- Olympia 3-3 Alphia-SMV 5-2 Vierde klasse D OSV-Woerden 2-4 Moercap.Lekk. 1-4 Oudew.-UNIO 2-0 DSO-Schoonh. 0-2 (gestaakt) Haastr.-DONK t-4 VEP-Stolwljk 1-1 Vierde klasse E Zw.Bl.-VDS 1-3 St. Volh.-Q. St. 6-1 De Muss.-PDK 3-1 DUNO-L. en Sn. 2-3 H'berg-F. Speed o-l DHL-'t Noorden 1-0 Vierde klasse F Aeolus-S'broek 3-1 FSV-Pret.-PFC 1-2 Bolnes-NADO V 2-0 DZB-DDC 1-6 Nieuwh.-DRL 2-4 GLZ-SIOD 1-1 Vierde klasse G Z.ster-Poortug. 1-3 Ursus-W.R.Wit 2-3 Belv.-DHS 3-5 Dirkslan-Herm. 4-2 OVV-HWD 2-6 Dind.-Rockanje 2-0 Vierde klasse H Strijen-LSV 1-4 DEH-Heukelum 2-0 ASW-OSS 1-0 Gel.vog.-Zwijndr 0-0 H'veld-'s-Gravd. 1-1 HION-RCD 1-2 Tweede klasse A Ass.Boys-Veloc. 4-2 Friesl.-LSC 3-2 GRC-Helpman 2-3 H'hage-Achllles 1-1 Zw. einde-FVC 3-2 Tweede klasse B N'ster-H'zand 2-1 BNC-Muntend. 2-1 N.Buinen-V'veen 3-1 FVV-HSC 2-0 V'dam-WVV 1-1 Eext-Emmen 1-2 Derde klasse A R.Geel-De Kool 0-2 Olyphia-Berg. 3-5 Harlingen-WZS 2-0 KHC-DOG 0-1 Lemmer-GAVC 1-1 Steenw.-Bl. Boys 1-1 Derde klasse B Roden-Hunsingo 1-2 Drachten-H. Op. 1-0 Gr.-Boys-Haren 3-2 Vako-Actief 4-2 lubbega-Gron. 2-1 Eenrum-Gr.Geel 2-0 Derde klasse C VKW-NAB 0-4 STA-Germanlcus 0-1 Er. Boys-Stadsk. 0-3 Attlla-M. kanaal 1-7 Beiien-R. Boys 0-0 MSC-CEC 2-2 Derde klasse D Bato-Woltersum 0-3 Meeden-W.borg. 2-2 Bell. w.-Noordp. 6-1 App.dam-Thos 2-0 Scheemda-WEO 2-0 ZNC-Neptunia 2-1 Tweede klasse A Quick'20-Alcides 1-1 Hengelo-Salland. 1-1 Eilerm.-ZAC 1-0 Z'meer-Laber 2-2 PEC-Oldenzaal 1-0 AchlllT2-Tubant. 0-5 Tweede klasse B Be Quick-WVC 1-4 WAVV-Theole 2-2 Quick-ESCA 2-2 Ede-R. et Vel. 3-1 Doetinch.-Rhed. 3-4 D. Boys-Arnh. B. 1-2 Derde klasse A Vosta-Golto 1-0 MVV'29-UDI 2-3 Almelo-Avanti 2-0 Borne-DOS '19 1-2 TAR-Phenix 4-2 Vogido-PW 5-1 Derde klasse B Epe-R. Vooruit 3-0 Davo-Daventr. 1-2 GFC-Roda 2-5 YVlerdcn-UD 2-3 Vaassen-WSV 3-0 Hattem-Vict. B. 0-0 Derde klasse C W.Rheden-V'veld 1-1 Eib.Boys-VVO 1-4 SDOUC-Siiv. 2-0 Longa '30-Eendr. 0-3 Gelrla-AZC 3-1 VVG'25-VDZ 5-2 Derde klasse D Unlon-Uchta 2-2 CHRC-Nijmegen 1-1 Oosterb.-SML 3-0 Veenend.-AYVC 4-3 Hatert-BVC'12 1-1 SCH-De Treff. 2-2 Tweede klasse A Veloc-OSS'20 3-0 Wllh.-Schijndel "2-0 Kolp.SDW-Helm. 1-5 TOP-SET 2-0 De Valk-DESK 6-0 Tweede klasse B MOC'39-Alliance 2-1 Vliss.-R. Wit W 2-1 TSC-RAC 2-0 Goes-Terneuzen 5-0 Internos-DOSKO 3-3 Midd.b.-Baronie 0-0 (o.p.v. Bar.) Derde klasse A Tongelre-VSV'34 1-1 Taxandr.-Geldr. 2-1 Boxtel-UNA 2-3 R. Sport-SCB 1-0 Deurne-ODC 1-4 Mulo-Bladella 2-2 Derde klasse B Baarw-St.M'gest 4-1 C. SVD-RKfvV 1-2 OJC-U. Animo 2-3 Z.-VFC-Heusd. 1-0 Gudok-RKDVC 3-0 Derde klasse C RKC-Roosend. 1-2 BSC-Hero 2-2 VES '35-SCO 4-0 Virtus-DHV 2-1 Dongen-WSC 4-0 Zierikzee-WVO 1-1 Derde klasse D RKFC-Zeelandia 4-0 C.Boys-N. B'vliet 0-1 Axel-Hulst 0-3 Meo-De Zeeuw. 1-0 Biervl.-RCS 0-3 Breskens-ODIO 2-3 Tweede klasse B Roerm.-Woensel 4-3 W.horst-Klmbria 1-2 Blerick-Heer 0-1 Sp.Irene-Alman. l-l Wilh.'08-De Sp. 0-2 Derde klasse A Leon. W-Wiil. I 2-1 Geleen-WVV'26 2-6 Caesar-Marlar. 2-3 Schtnnen-H'br. 2-1 Derde klasse B Simp. B.-RK11BS 4-0 RK Kol.-RKHBS 4-0 Heerl.-Nw Einde 3-0 Mlranda-VTV 3-2 SVN-Sportcl.'25 2-1 Sehutt.veld-KEV 2-2 Derde klasse C PSV35-RIOS'31 3-2 Lindenh.-DVO 5-1 Llnne-Swift '36 2-2 EV V-Stad broek 4-1 Obblcht-GVCG 2-5 Derde klasse D RKDEV-RKGFC 2-3 JVC'31-Tiglla 3-4 Belfeldia-Seven. 2-2 FCV-Gennep l-l Helden-Jullna M 1-2 IVO-Venray 0-2 Tweede klasse A Sp. Emma-Mlnor 5-1 De Ster-RKONS 1-1 Kerkrade-G.Ster 4-1 ITberg-W. Boys 1-3 RKBSV-Ch.mont 1-1 Eerste klasse Westen BMHC-Be Fair o-o H'sum-Kampong o-o TOGO-HHIJC 2-0 A'dam-Gr.Geel 0-1 Zuiden Breda-EMHC 2-0 Venlo-HTCC 5-0 (Venlo kamp.) Eindh.-Tilburg 2-2 MOP-Zwart-W. 2-2 Oosten Nijmegen-Arnh. Wag. -DKS Zwolle-Hengelo Noorden HVA-LHC Meppel-GHBS (Meppel kamp.) Gr. Stud.-Gron. 1-2 IITCC-Beker- <4e r.) D.St.-HHIJC II 4-3 Overg. West Victor.-BMI-IC II 0-3 A'dam II-Laren HDM-Alllance SCHC-HGC R.Pass-Gooi Amersf.-Laren Prom. West. D.Stud.II-Vict. II 1-3 MRHC-Ascion 2-0 TOGO II-KievIt. 1-1 HGC II-BNC 2-1 Leid.-HHIJC III 1-0 HDM II-Aeolus 0-1 Tempo '34-Spirit 0-2 Zuidw.-Eechtrop 0-1 Zandv.-IJsvog. 5-2 HBS-A'dam III 2-1 BMHCIII-Gooill 0-2 Schaerw.-PInoke 2-1 Kameleon-HIC Alkm.-BeFair H'sumlII-Str.b. From. Zuid Pedlk.-HTCC II 3-1 's-Hert.-Forw. Zw.YVit II-MEP Push-Rapid. IIUAC-G.Zwart (HUAC kamp.) Weert-Maastr. 1-0 O. Zw.-Venlo II 2-2 EMHC II-HMHC 1-3 Prom. Oost EHV-Almeio 1-1 Zutphen-Devent. 2-1 Bully-Upward 1-5 Nymegen-Quick 3-2 Noorden IIVA-LHC 3-0 (1-lVA kamp 1 Meppel-GHBS 0-0 GCHC-Gron. 0-0 Bekerwedstrijden Zilv. Roos (kw. fin) Gooi-HHIJC 4-0 Prom. West Vlct.-BDHC II 1.2 Kievit. Leon. 3-0 Gr.Geel-TOGO II l-l Kamp.-pinoke 2-4 H sum 11-R. wit 4-2 A'foort-BDHCIII 0-1 0-0 Prom. Zuid 2-2 Rapidity-Forw. o-3 1-0 Reep Fit-O. Zw. 1-0 1.3 Nuenen-HUAC 2-2 l-l Green Star- Eindhoven II 5-0 Prom. Oost Upward-Un. II 0-1 Wagening.-DKS 0-0 A'doorn-Hengelo 2-2 l-o 1-0 0-3 2-2 0-2 0-4 2-1 2-1 2-3 1-1 1-0 5-0 Eerste klasse Westen Be Falr-BDIIC 1-0 H'sum-TOGO 2-1 A'dam II-Laren 1-1 Zuiden Venlo Girls- Or. Zwart 0-1 Push-Tilburg l-l Oosten EI-I V-Almelo 5-1 Zutphen-Devent. 1-0 PV.>Union 2-1 Eerste klasse Noord Holland W'kwartier-Luto 7-2 Zuid-Holland Ons Eib.-Deetos 3-3 Alg.-Het Zuiden 0-14 Zwervers-HKV 4-7 Spangen-V. Or. 6-4 Oost Rigtersbl.-ZKC 1-3 AKC-Gr. Zwart 4-4 DOS-N&as 4-3 Rapldltas-HKC 4-3 Wllskr.-Vada 1-7 O.Arnhem-SOS 2-5 Noord Vltesse-Frl80 10-1 R.Wlt-Sparta 4-6 Zuid Sportl.-Odilo 1-4 R.Roest-Eindh. 2-11 KCT-Deto 2-10 DOT-OEC 2-2 Hoofdkl. dames ZAC-IIygiea G-S Udi-Woensel'39 7-2 Vriendsch-Sag. 4-3 DES-PSV 3-4 Hoofdklasse heren: Olympia (Gr.)- Hellas 4-19 Olympia (H)- Eindhoven 11-7 Niloc-Aalsmeer 8-10 DES-PSV 9-17

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4