Venlo s Kraal dreunde van de PSV oppermachtig, nam een 0-2 voorsprong, maar VVV vocht zich in half uur naar de 3-2 zege sensaties v V 3 Emma op het nippertje gelijk N.A.C. stelde zich veilig en ont nam S.V.V. een titel-illusie Eindhoven miste drie aanvallers Hermes ondanks veel beter spel op de valreep verslagen V.S.V., slecht overwinterd, door D.O.S. verdrongen Blauw Wit verraste in Velsen VSV verloor zijn allures en miste slagvaardigheid Haarlem won derby vvi Enschedese Boys ook tegen Ajax gelijk Maar behaalde desondanks op ADO een ruim verdiende zege Brabantia oo schot Enerverend duel om de Zuidelijke voetbal-macht Van Zeeland veldloop- kampioen van Neder land - a4 Bleijerheide na rust niet meer in tel Jubileum-cadeau voor voorzitter Meeus Wageningen gaf punt aan Zwolse Boys Brussel-Amsterdam gaat ditmaal niet door Twee Limburgia-goals in vijf minuten Maurits droeg de rode lamp aan D.H.C. over VVV heroverde de leiding op PSV IS Enschede en Sneek in dezelfde misère MAANDAG 29 MAART 1954 PAGINA 4 VVV is een wonderlijke, onberekenbare ploeg. Hoe vaak hebben de \enlonaren bet reeds gepresteerd een respectabele achterstand om te zetten in een gelijkspel of een overwinning. Zo ook Zondag, toen een ogenschijn lijk oppermachtig PSV de Venlonaren op eigen terrein gedurende zestig minuten volkomen zijn wil oplegde en in deze tijd met gemak een 2-0 voor sprong had veroverd. Ruim 2000 Eindhovense supporters geraakten reeds in een overwinningsroes en meer dan 10.000 Venlonaren en Noord-Limbur gers hadden zich reeds half en half neergelegd bij een nederlaag. Maar toen gebeurde het plotseling. Weg was de machteloosheid van de Venlo naren, verdwenen was de superioriteit der Eindhovenaren, van hakkelend, kort en prutserig spel kwamen de Limburgers eensklaps tot vloeiend samen spel. Eu onder het donderend gejuich van de vijftien rijen dikke suppor tershaag plaatste de Venlose aanval drie voltreffers in bet doel van Lieuwe Steiger. En dat binnen een half uur! VOETBAL IN BELGIë 3 t s V - 4 ENGELSE AMATEURS VERLOREN OPNIEUW KORTE METTEN MET WH '16 S.V-V. viel af V V.H.'ló of Longa E.B.O.H. uitgeschakeld HANDBALFUSIE WIL NOG NIET LUKKEN (\an onze speciale verslaggever) VENLO, De Kraal, Zondag. En het zag er zo donker uit voor WV in die eerste helft van deze sensatievolle wedstrijd. Binnen vijf minuten forceerde PSV drie corners, die de Venlose ach terhoede in haar machteloosheid moest toestaan. Maar dat was niet zo erg. Frap panter was de manier waarop de Eind- hovenaren met de Venlose geelzwarten speelden. VVV zwoegden in 't zweet zijns aanschijns om de Brabanders althans partij te geven. Maar zelfs dat lukte niet. Met spel, breed van opzet en van een afgemeten zekerheid, zonder zich te vermoeien, stuurden de Philipsmensen de Venlonaren letterlijk van het kastje naar de muur. Rechtsbuiten Dillen had linksback Theeuwen zodanig ,,in zijn zak" dat deze tot driemaal toe moest overgaan op „handbal" om een gevaar lijke aanval te stuiten. En tegen dit open vleugelspel stelde VVV een hopeloos kort tik-tak-spel. volkomen gespeend van taktiek en elkaar begrijpen. Zo was het dan voor de rust en het was duidelijk dat spoedig een Eindho- vens doelpunt moest vallen. En dat kwam dan in de 33ste minuut. Rechts buiten Dillen kreeg de bal mooi op de vleugel toegespeeld, rushte Teeuwen en linkshalf Willy Heger voorbij en kogelde met een verrukkelijk schot de bal in de uiterste linker-benedenhoek. En daar mee had PSV een zeer verdiende 10- voorsprong genomen. Degenen onder de Noord-Limburgse supporters die hun optimisme tot aan de rust nog brandende hadden weten te hou den en van oordeel waren dat er nog „van alles" inzat, zagen het laatste vonk je uitgeknepen toen Dillen in de veer tiende minuut van de tweede helft met een juweel van een punter doelman Tilmans voor de tweede maal kansloos passeerde. En toch waren er in die veertien minu ten voor de Venlonaren enkele hoop gevende dingen aan het licht getreden. Zo bleek bijvoorbeeld dat het samenspel in de VW-gelederen iets beter vlotte, dat het verbluffende Eindhovense over wicht begon te slinken, maar voor de opmerkzamen was vooral hoopgevend de wijze waarop Sijbers de „oude rot" Be rend Scholtens in snelheid steeds meer de baas begon te worden. Toen na het tweede Eindhovense doel punt was afgetrapt bleek dat overduide lijk. Klaassens bracht, plotseling weer hard zwoegend, de bal op langs de lijn. gaf een tikje naar Sübers, die Scholtens mee de hoek inlokte en op het laatste moment een scherpe voorzet op borst hoogte gaf, een moeilijke bal voor de lange Steiger, maar de juiste voorzet voor de rappe Venlose aanvalsleider Van Rhee. Met zijn blonde hoofd prikte (Van onze correspondent). HEEMSTEDE, Zondag. RCH en Haarlem hebben in het Heem- steedse Sportpark een felle strijd geleverd en de 13 uitslag is normaal als men de stand van de ranglijst nagaat, maar toch is het spel over het algemeen gelijk op gegaan. Voor rust hadden de bezoekers een overwicht, dat een 02 voorsprong opleverde; in de tweede helft heeft de Racing zich krachtig ingespannen, maar het gelukte niet wijziging te brengen in de 13 stand, welke vijf minuten na de rust was ontstaan. Spoedig na het begin is gebleken, dat Haarlem in Roozen nog een nuttige speler bezit. Hij verdeelde het spel goed en gaf zijn medespelers fraaie passes, waardoor RCH terstond voor een lastige taak stond. De verdediging greep krachtig in, maar na zestien minuten kon zij toch niet verhin deren, dat Brussee met een ver en hard schot doelman Kooistra, die Wille verving, passeerde (01). RCH trachtte de bakens te verzetten, doch het bleek, dat de voorhoede over slechts twee spelers beschikte, die vrij goed voor de dag kwamen, namelijk de binnenspelers Biesbrouck en Koster. Zij benaderden enkele malen het doel van Snijders, die echter op dreef was. Iets tegen de verhouding in vergrootte Haarlem de voorsprong door toedoen van rechtsbuiten Jacob, die naar binnen zwenkte en een hard schot inzond, dat via Kooistra in doel verdween (02). Tot de rust ging het spel gelijk op, waarbij de roodbroeken, die technisch beter speelden, betere kansen kregen dan de thuisclub. Nieuwe spanning, toen de Racing spoe dig na de hervatting een tegenpunt maak te. Uit een voorzet van rechts kopte de linksbuiten Couwenhoven fraai in (12). Binnen vijf minuten had de thuisclub ech ter weer een grotere achterstand, doordat Groeneveld, na eerst tevergeefs te hebben ingeschoten, de terugspringende bal langs Kooistra werkte (13). In het resterende deel heeft de thuisclub felle pogingen in het werk gesteld om de achterstand te verkleinen, maar zij moest ervaren, dat Haarlem over een uitsteken de verdediging beschikte. hij de bal naast de reeds bjj voorbaat ge slagen Steiger in het Philips-doel, 12. En toen was het hek van de dam. Het PSV-overwicht schrompelde letterlijk in elkaar. Met een razend spel begonnen de Venlonaren het Eindhovense doel te bombarderen. Klaassens knalde hard en hoog over uit vrije positie. Voor de tweede maal werd Lieuwe Steiger ge passeerd door een schot van linksbinnen Gubbels. Maar het was spil Wouters die de kogel op de doellijn met zijn hoofd opving. Vier corners binnen vier minu ten drukten de machteloosheid van een paniekerig PSV uit. De Venlose strateeg Nass, tot dan toe in hopeloze vorm, vond eensklaps zijn draai en de middenlinie en achterhoede deelden in de opgang. Philips stond met de rug tegen de muur en wankelde onder dit Venloos geweld. Het was Nass die een sublieme kopbal in de dertigste minuut op de lat zag af ketsen naar de rechterhoek. Maar daar mee was het Eindhovense doel niet ge red. Als een geelgestreepte bal snorde Sijbers naderbij, zijn „oppasser" Schol tens ver achter zich latend; en .met een flitsend schot voltrek hij het vonnis; 22. Met roodgloeiende koppen aanschouw de „Noord-Limburg" deze grandioze om mekeer, en met een lach op hun gezich ten, zeer zeker van hun zaak, bleven de Venlonaren doorbeuken. Tienduizend ke len werden met één klap schor toen Nass de bal vlot opbracht en zoetjes tussen de uitlopende Steiger en toestormende Van Rhee inplaatste. Van Rhce won de sprint en voor de derde maal bolde het Eind hovense net onder een vlijmscherp schot: 3—2. Toch zou dit verslag niet volledig zijn wanneer we verzuimden te vermelden dat PSV in die laatste vijf minuten met een laatste „stuiptrekking" de Venlo naren nog even danig in het nauw bracht. Scheidsrechter Van Gelder straf te een aangeschoten hands van Klaassens op de rand van het strafschopgebied veel te zwaar met een directe vrije trap. Het schot van Van Elderen stuitte echter af op het geelzwarte muurtje. Op het af fluiten na kreeg toen nog Brusselers de kans gelijk te maken, maar met een fan tastische sprong wist doelman Til mans dit scherpe schot onschadelijk te maken. Voor de competitie van de Koninklijke Bel- gische Voetbal Bond zijn in de eerste nationale divisie de volgende wedstrijden gespeeld: Lyra—Rac Mechelen 0—2, Antwerp—Tilleur FC 3—0; FC MechelenFC Luik 21; Charleroi SCLierse SK 10; La GantoiseDaring CB 2—0; Berchem Sport—Beerschot AC 2—1; Stan dard CL—Union St. Gilloise 3—1; SC Ander- lechtOl Charleroi 53. Alle clubs hebben nu 26 wedstrijden gespeeld. La Gantoise heeft de leiding niet 34 punten gevolgd door SC Anderlecht met 33 en FC Mechelen met 32 punten. Lyra staat onderaan met 15 punten. Zondagmiddag zijn in de Heerendui nen te Velsen onder ideale weersomstan digheden en bijgewoond door vele toe schouwers de Nederlandse veldloopkam pioenschappen gehouden. De A- en B- klassers startten samen. Als eerste ging de Amsterdammer Van Zeeland (AAC) over de eindstreep en behaalde daarmede de titel. Z'n voorsprong op Fekkes en Van der Linden was zeer ruim en met overtuigende regelmaat opgebouwd. De uitslagen luidden: 1 Van Zeeland (AAC), de 5.000 meter in 16 min. 14 sec. (A-klasse), 2 Fekkes (DOS), 16 min. 29.4 sec. (A-klasse), 3 v. d. Linden (Holland, Leiden). 16 min. 37.6 sec. (A-klasse), 4 Bobeldijk (MFC), 16 min. 43 sec. <A- klasse), 5 Terbaan (Blerik), 16 min. 46.8 sec. (B-klasse). 6 Koning (SVV), 16 min. 56.8 sec. (B-klasse). Junioren: 3000 meter 1 Talens (Nurmi) 10 min. 13.2 sec. Dc Argentijn Morca heeft de titel he renenkelspel bij de internationale tennis kampioenschappen va Egypte gewon nen door in de finale de Italiaan Gardini met 6 2, 6o, 57, 63 te slaan. Zó begon het in de Venlose Kraal: uiterst rechts geeft Dillen aan P.S.V. de leidingTilmans heeft T nakijken, ook Heger en Gubbels zijn verslagen. P.S.V, zou nóg een doelpunt scoren, maar F. V.V. had de laatste drie woorden en won j - -s <t:< - X'4A'» v g y-rG o 4? (Van onze sport-correspondent) Na een spannende en harde kamp heb ben Bleijerheide en Emma de punten gedeeld, nadat de Limburgers bij rust met 24) leidden. Ongetwijfeld verdien den de Dordtenaren dit gelijke spel om hun zeer glad en snel spel na de hervat ting toen zij de Limburgse verdediging in een voortdurende alarmtoestand hiel den. Aller hulp was toen in de Limburg se defensie hard nodig om de voorsprong mee te helpen verdedigen. Dat Bleijer heide tenslotte toch nog de gelijkmaker van Emma moest accepteren, lag bij de zware druk, die Emma op het door Cox verdedigd doel uitoefende, min of meer voor de hand, al was de gelijkmaker in veler ogen een ietwat gelukkig doelpunt. In deze periode was de gehalveerde voorhoede van Bleijerheide zo goed als kansloos tegen Glimmerveen en J. v. d. Gijp, die het risico van een veropgedron- gen Veldhuis onder deze omstandigheden wel konden nemen. Niettemin heeft de Bleijerheide-voorhoede, die invallers tel de voor Hanneman en Pauwels, in de eerste helft de Dordtenaren uitstekend partij gegeven en na 8 minuten gaf Jans sen aan Van den Berg het nakijken toen hij uit een scherpe hoek het leer ineens (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, Zondag. Inderdaad heeft NAC's jubilerende voorzitter Meeus (25 jaar voorzitter) zijn cadeautje, waarop hij bij de spelers van zijn eerste elftal gezinspeeld had, gekre gen. De geelzwarte Bredanaars presteer den het, SVV volkomen verdiend met 30 te slaan. Ze dankten dit aan hun stug volhouden en goede tactiek, waarbij het zwaartepunt op de verdediging lag en een toch gevaarlijke voorhoede met Kraus en Canjcls als uitblinkers en een ook by vlagen gevaariyke midvoor Ver steeg. SW, dat In 't begin de indruk wekte zijn tegenstanders te onderschat ten, werd overdonderd door 't Zuideiyke élan en kon niet in zijn spel komen. Reeds in de eerste helft had Kouwen 't veel moeilijker dan zijn collega aan de overzijde, temeer daar Wink, in het begin reeds tweemaal geblesseerd, geen vat kon krijgen op zijn felle tegenstan ders. Schoten van Bruynincks en Canjels vlogen enige malen rakelings naast of in 't zijnet. Dat laatste presteerde ook Geel aan de overzijde, toen hij na een flits van Köneman, die overigens tegen de uitstekend spelende Lussenburg geen kans had, een open doelkans kreeg. Het dichtst kwam SVV bij een doelpunt toen Köneman en v. Pelt er eenmaal doorzig- zagden, maar de laatste juist haarscherp over de doelhoek vuurde. Tegen de rust had Kouden nog even 'n kanonnade van Canjels en Bruynincks te doorstaan, die hij echter onverlet doorstond. De verdiende voorsprong kreeg NAC enige seconden na de hervatting: Bruy nincks kreeg de bal van de aftrap en schoot het leer na een korte rush dwars door SVV's verdedigingsbloc, waar Wink miste. Versteeg kwam toen meteen vrij voor Kouwen en accepteerde dit pre sentje (01). 't Leek er even op, dat dit de stimu lans was, die de roodgroenen van node hadden, want de volgende goede aanval gaf Geel gelegenheid een kanjer af te geven, die Veenhuizen met veel veine over kon ranselen. Dit was misschien wel het psychologisch moment, dat de strijd voor SVV 'n keer had kunnen ne men. Maar overigens kon ook Kouwen van geluk spreken, toen Canjels meteen daarop tegen de staander knalde en Bruynincks de terugspringende bal dom weg tegen Wink schoot. Een overtreding van Lussenburg tegen Köneman in het beruchte gebied zag arbiter Veldhuizen lankmoedig over het hoofd, waarop na 15 minuten de morele klap voor SW viel. 'n Misverstand in de verdediging gaf Canjels gelegenheid in te knallen (0—2). SVV kreeg geen kans de bakens te verzetten, zag ook geen kans de vaak grote geelzwarte opeenhoping voor het Bredase doel te doorworstelen. In de 23ste minuut leverde een vrije schop tegen Wink NAC's derde doelpunt op. Canjels schoot via Wink de bal langs Kouwen (03). Wink liet zich toen door C. v. Schijndel vervangen en SVV'speel de de resterende tijd als een formaliteit uit, waarbij de overigens hard werkende Gosens nog een doelrijpe kans om de eer te redden miste. (Van onze correspondent) WAGENINGEN, Zondag. Wageningen en Zwolse Boys hebben In een matig partijtje voetbal de puntjes broederlijk gedeeld: 11. De Zwollenaren waren In het bijzonder op afbraak-voetbal ingesteld, terwijl bij de thuisclub de gewijzigde voorhoede-op stelling nu niet bepaald een succes was. De thuisclub nam direct het initiatief, het geen echter niet tot resultaten leidde, want ae Zwolse verdediging nam geen enkel risico en wist het bovendien met de slecht opgezeUe aanvallen van de Wageningers best te klaren. Ook aan de andere zijde wilde het bij de voor hoede niet lukken. Eerst vijf minuten voor de rust viel het eerste doelpunt en wel door Wa geningen gescoord; linksbuiten Knevel plaatste het leder fraai voor doel, waarna Take voor de rest zorgde: 10. Na de hervatting was het spelpeil beslist niet beter. Aan beide zijden bleef het spel te kort, terwijl er bovendien slecht gericht werd. Een maal kreeg Wageningen de kans van de dag om de score te verhogen, doch de vrijstaande Take faalde grandioos. Eerst in de laatste mi nuten kwam de gelijkmaker, waarbij Filippini het leder pver keeper Geutjes in het Wageningse net deponeerde: 11. in doel joeg. Tijdens een Emma-over- wicht, dat echter niet gevaarlijk was, plaatste Rutten no. 2 achter Van den Berg, nadat de gehele Dordtse defensie voor vermeend buitenspel was blijven staan. In de tweede heft liet Emma tenslotte zien, wat het waard was, met gladde en snelle combinaties, waarbij Cor v. d. Gijp op zijn kans loerde, werd Bleijerheide geheel in de verdediging gedrukt. En het was onze nationale midvoor, die na 20 minuten spelen met een harde kopbal de achterstand verkleinde. Er was toen maar één elftal dat speelde, Emma, maar het duurde tot 4 minuten voor het' einde voordat Wim v. d. Gijp uit 'n scrimmage het leer over de doeliijn werkte. Het Engelse amateur-elftal heeft na de 1—0 nederlaag tegen Nederland opnieuw verloren. In het Wembley-stadion moesten de Engelsen met 41 de eer aan de ama teur-voetballers van Schotland laten. (Van onze sport-correspondent). AMSTERDAM, Zondag. De Enschedese Boys zijn ook voor Ajax niet uit de weg gegaan; door geestdrift en wilskracht wisten de Oostelyken, die verleden week NEC hadden bedwongen, zich ook in Amsterdam te handhaven. En het heeft maar weinig gescheeld, of zij hadden zelfs gewonnen. Pas vlak voor het einde wist Ajax nog een gelijk spel uit het vuur te slepen; en daar was dan linkshalf Bakker voor nodig Ajax ging autoritair van start en reeds na 8 minuten dirigeerde Burger een voor zet van Huis met het hoofd achter Koster, waarna het er alle schijn van had, dat de roodwitten naar een nieuwe comfortabele zege wandelden. De Boys hadden daar niet veel verweer tegen; pas na een half uur kreeg Pieterse Graafland het eerste schot te verwerken, dat enige aandacht waard was. Maar toch zouden de En- schedeërs doelpunten, verrassend maar raak: H. Selderhuis joeg een voorzet van links ineens in de touwen. En zélfs werd het nog vöör de rust, nu door A. Selder huis: 1—2. Ajax trachtte in de tweede helft vol zelfvertrouwen de achterstand weg te werken. Maar ofschoon de Amsterdam mers het beste van het spel hadden en steeds meer de strijd dicteerden, konden zij de hardnekkige en verwoede tegenstand der Boys niet te breken. Pas 5 minuten voor het einde was het de ver opgedron gen linkshalf Bakker, die met een fraaie voltreffer een Ajax-nederlaag wist te verhoeden: 2—2. Waarmee Ajax nog blij I mocht zijn doch de Enschedeërs niet miri- I der (Van onze sport-correspondent) EINDHOVEN, Zondag Ondanks drie invallers en wel voor de goalgetters Van Melis, Snoek eiifSclimidt heeft Eindhoven onbedreigd van A.D.O. gewonnen, zij liet, dat het spel aan heide zijden erg is tegengevallen. Het was een matige wed strijd, vrij ruw gespeeld, met veel botsingen en verwondingen, waarbij legio kansen voor doel werden gemist, zodat gedurend de gehele wedstrijd een zwakke voorhoede vergeefs tegen een sterkere verdediging optornde, zowel in het Eindhovense als in het Haagse kamp. Het is thans definitief, dat de traditio nele stcdcnwedstrjjd aan de vooravond van BelgiëNederland tussen de voetbal elftallen van Brussel en Amsterdam dit maal niet zal doorgaan. De Brusselse clubs stellen hiervoor, met het oog op haar competitie-belangen, géén spelers be schikbaar. De wedstrijd Antwerpen— Rotterdam daarentegen blijft a.s. Zaterdag (3 April) gewoon gehandhaafd. (Van onze sport-correspondent). BRUNSSUM, Zondag. In de allerlaatste minuut van een niet op al te hoog peil staande match heeft Hermes tegen Limburgia een nederlaag moeten incasseren die eigenlijk geen juiste verhouding heeft gegeven van het vertoonde spelbeeld. Immers de Schie dammers waren ontegenzeglijk de meerde ren in technisch kunnen van hun on stuimige collega's, die op bun beurt bij verrassing het hechte Schiedamse bolwerk hebben laten zwichten. In de allerlaatste minuut kopte rechtsbuiten Reymcrsdahl echter een goede voorzet van midvoor Feyen scherp langs doelman Van Diest en bracht hiermede de stand op 21. Nog geen vijf minuten tevoren had de zelfde speler dit kunststukje ai eens ge leverd, toen hij eveneens een voorzet van de naar links gezwenkte Feyen keurig op zijn hoofd nam. Hermes kreeg niet meer de tijd om te reageren, want onmiddellijk na het tweede doelpunt floot scheidsrech ter De Boer einde. Hermes was deze match gestart met fraai combinatiespel. Voortreffelijk wer den uit de diepte van het veld de aan vallen opgebouwd. Eenmaal voor doel, wilde het echter niet lukken met schie ten. Want zowel Lex Janse, die zeer be weeglijk voor de dag kwam, als Jac. Heyster hebben twee dotten van kansen gehad, waardoor het score-verloop heel anders had kunnen zijn. Het éne doelpunt, dat Van der Tuyn na een half uur uit een voorzet van Joop Heyster scoorde, was beslist te weinig. Ook na de rust waren de Schiedammers in de meerderheid. Zij wisten hun fraai combinatiespel niet productief te maken. Hoe in het laatste kwartier tenslotte de beslissing viel, vermeldden wij reeds. Eindhoven startte met een geweldig ofensief, dat echter niet meer resultaat had dan negen hoekschoppen. Men schiep zich echter bedroevend weinig kansen uit de corners, al matte het de Haagse ver dediging wel af. In die verdediging speelde de achterspeler De Jong echter een puike partij en hij klaarde menige benarde situatie naar behoren op, daarbij meer indruk makend dan ex-prof Bauman als stopperspil. Na een half uur spelen pikte Verhoeven Invaller voor Van Melis, de bal ergens op (Van onze sport-correspondent). EINDHOVEN, Zondag. Met een enorm offensief binnen tien minuten heeft Brabantia korte metten gemaakt met het Heerlense WH, want negen minuten nadat het eerste doelpunt voor Brabantia was gescoord, stonden de Eindhovcnaren met 40 voor. Brabantia was over alle linies sterker en vooral voor de rust bestond er een verschil van meer dan één klasse. Onophoudelijk beuk ten de Eindhovenaren op het Limburgse doel en toen het gat tussen de palen een maal gevonden was, bleek er geen hou den meer aan. Hoewel linksbuiten Derison zelf geen enkel doelpunt scoorde, had zijl) gegoochel een groot aandeel in de eer ste vier doelpunten. Reeds in het begin stond de defensie van WH vreemd te schutteren, al duur de het nog tot de 12e minuut alvorens A. van Elderen het eerste doelpunt kon scoren. Na 16 minuten bracht T. van Osch met een diagonaal schot 20 op het bord. Een minuut later combineerden N. van Elderen en Derison door de Heerlense verdediging en midvoor Mollen greep de gelegenheid om nummer drie in de touwen te jagen. Dezelfde schutter maakte ook het vierde doelpunt, wederom na een handige combinatie tussen T. van Osch en Derison. Na de hervatting begon WH in het veld een tikje sterker dan Brabantia; het resul taat was een doelpunt in de 11e minuut van rechtsbinnen Kisters (41). Lang zaamaan werd Brabantia weer sterker, maar pas in de 41e minuut wisten de Eindhovenaren nogmaals te scoren, toen A. van Elderen met een hard schol doel man Zeekaf voor de vijfde maal pas- 1 seerde. het middenveld op, trok er op zijn eentje tussenuit en na fraai solospel, waarbij hij enkele ADO-spelers te slim af was, kon hij de score openen. Tot rust gebeurde er toen niet veel bijzonders meer, al zette linksbinnen Clavan nog wel eens een aardige aanval op. Na de rust was de strijd aanvankelijk veel levendiger, met ADO het meest in de aanval. De achterhoede van Eindhoven, met Frans Tebak aan het hoofd, wist echter van geen wijken en alle Haagse aanvallen, aangevoerd door de felle ex- stopper Jans, liepen hierop dood. Lang zamerhand bracht Eindhoven het spel beeld weer in evenwicht en na dertig minuten had Verhoeven weer succes, toen hij een verre trap van Van Rooy, die weer in teruggetrokken positie speelde, nog juist met de punt van zijn schoen onder doelman Kok kon doorschieten. Eindhoven bleef in het offensief, maai er kwamen geen doelpunten meer. Maar beide zijn degradatie.rijp (Van onze sport-correspondent). GELEEN, Zondag. Twee elftallen zonder klasse: twee uit gesproken degradanten, zwoegden in de eerste helft geljjk op, ondanks defensie- blunders onmachtig tot scoren. Vooral DHC, dat dit seizoen toch verscheidene goede wedstrijden heeft gespeeld, bracht er ditmaal weer niets van terecht. Het door Klejjntjes vlag voor de rust gescoor de Maurits-doelpunt was wel verdiend, maar de gelijkmaker van Van de Borg kort na de hervatting bood weer gelijke perspectieven. Maurits werd in de twec- dr helft geleidelijk sterker en nam door Klcijntjcns halverwege het einde opnieuw de leiding. Dat was echter ook alles, wat de Limburgers, ondanks hier en daar in dividueel goed werk van „kampioens- oudjes'', konden produceren. Een zeer fel Delfts slot-offensief werd ternauwN mod afgeslagen. Het werd wel duidelijk, dat hier béide ploegen zullen degraderen. Bij internationale zwemwedstrijden te Brussel heeft Eve Gerard-Novak de 200 meter schoolslag dames gewonnen in 3 min. 1.6 sec. Maria Delporte werd in 3 min. see. tweede en Raymonde Vcr- gauwen in 3 min. 11,1 sec. derde. Dc Spanjaard Domingo heeft te Va lencia het Europees record bandstoten particulier gemiddelde verbeterd en ge bracht op 8.82 (11 beurten). Domingo was sedert Maart 1951. houder van dit record met een gemiddelde van 7.1,1 (21 beurten voor 150 caramboles). EERSTE KLASSE A: WageningenZwolse Boys ElinkwijkDWS o5 RCH—Haarlem HeraclesBe Quick NECOosterparkcrs AjaxEnschedese Boys LeeuwardenStormvogels B: EERSTE KLASSE C: 1—I BWLonga 0—1 0—5 2—2 1—3 VVV—PSV 3—2 4—0 XerxesSittardia 1—1 3—0 HBSSparta 1—2 2—2 SVV—NAC 0—3 0—2 BrabantiaWH '16 5—1 EERSTE KLASSE D: 2—3 MauritsDHC 2—1 0—2 LimburgiaHermcs-Dvs 2—1 0—1 EindhovenADO 2—0 2—3 Feijenoord—MW 3—2 1—1 Willem IIExcelsior 3—0 2—1 EBOH—NOAD 1—2 2—3 RBCJuliana 2—4 EERSTE KLASSE GVAVRigtcrsbleek VSVBlauw Wit 't GooiVitesse Heerenveen—AGOVV Enschede—Sneek Volcwijckcrs—Go Ahead EDO—DOS Deze coin petitie-dag vóór België—Nederland heeft niet alleen een opmer kelijke activiteit van over heel het 'and uitgezworven T.C.- cn K.C.-leden maar ook een aantal zeer belangrijke resultaten opgeleverd, gelijkelijk over alle 4 eerste klassen verdeeld. In A presteerden de Enschedese Boys het om na N.L.C. mi ook Ajax tot een gelijk spel te dwingen (knap werk van de Twentenaren) en in B raakte V.S.V. door een nederlaag tegen Blauw Wit zijn leidende positie aan D.O.S. kwijt. In C won V.V.V. de big match tegen P.S.V. en speelde Emma in Bleijerheide slechts gelijk, zodat de Venloërs alleen aan de kop kwamen; en in D viel E.B.O.H. van het rijtje titel-candi- daten af. Haarlem aan de kop De tegenstelling tussen RCH en Haarlem is in A nog versterkt. Haar lem eiste nu béide derby-punten op en nam de eerste plaats over van Ajax, dat tegen Enschedese Boys slechts tot een draw kwam. RCH bleef hekkensluiter en zag mét Oos- terparkers zijn positie nog verslech terd, doordat de Zwolse Boys bij ver rassing opnieuw een punt op Wage ningen buit maakten. Verder een ge makkelijke zege van NEC, stevig op de derde plaats, over Oosterparkers, opmerkelijk ruime overwinningen van DWS resp. Stormvogels op Elink wijk resp. Leeuwarden in de kop van de middenmoot en van Heracles op Be Quick daar onder. VS.V. verdrongen Het heeft cr de schjjn van, dat VSV inderdaad niet tegen de morele druk van een snel naar voren ge komen nieuwe concurrent be stand is. De Vclscnarcn hebben bovendien slecht overwinterd. Ver leden weck door Vitesse geklopt, ver loren zij ook dc overigens reeds als zwaar aangekondigde thuiswedstrijd tegen Blauw Wit; en daardoor zijn zij. die lange tijd onbedreigd waren, nu in korte tijd door DOS van de eerste plaats in B verdrongen DOS won namelijk, zij het toch wel met moeite, de uitwedstrijd tegen het steeds meer afzakkende EDO, zodat de Utrechtenaren nu één punt op VSV vöör staan (zij het met een wed strijd meer gespeeld). Blauw Wit zal echter, ondanks deze stunt, met de derde plaats genoegen blijven nemen, waarvoor het nog een derby moet aangaan met De Volewijckers, die van Go Ahead wonnen. Iets dieper in de middenmoot, daar waar de grens met de staart aan de horizon komt, stelde Rigtersbleek zich veilig ten koste van GVAV en had de zege van AGOVV op het matig blijvende Heerenveen een soortgelijk effect. Vitesse zette zijn ontsnappings-cam- pagne met succes voort met een zege op 't Gooi, dat nu evenals GVAV klem is komen te zitten tussen En schedé en Sneek, die tegen elkaar gelijk speelden. VVV opnieuw aan dc kop De Venlonaren wonnen op eigen terrein de big-match van deze week tegen PSV en namen de eerste plaats in C weer van de Eindhovenaren EERSTE KLASSE A: Haarlem 18 Ajax 19 NEC 18 DWS 18 Stormvogels 19 Wageningen Ensched. Boys Elinkwijk 18 Heracles 19 Leeuwarden 18 Be Quick 18 Zwolse Boys 18 Oosterparkers 18 RCH 19 19 19 28 28 26 23 21 20 18 17 17 16 13 12 10 9 DOS VSV EERSTE KLASSE B: 19 18 Blauw Wit 19 Volewijckers EDO Go Ahead Rigtersbleek 19 19 19 18 AGOVV 17 Vitesse is Heerenveen 19 GVAV 18 Enschede 19 't Gooi 19 Sneek 17 27 26 23 23 20 20 18 16 15 15 14 14 13 12 40—14 47—21 39—18 36—21 29—24 35—26 31—25 22—30 25—28 30—29 24—56 17—39 13—35 14—37 57—29 36—14 42—31 45—44 25—27 34—36 43—43 31—28 19—31 42—51 22—29 28—35 24—35 23—38 VVV 27 39—25 26 45—34 PSV 25 47—31 Sparta 19 25 35—23 SVV 19 23 42—29 Bleijerheide 19 20 25—31 BW 19 17 34—31 NAC 19 17 33—31 17 41—42 19 16 26—31 19 16 27—35 18 13 23—32 WH '16 13 25—46 HBS 9 26—47 EERSTE KLASSE D: Eindhoven 19 31 49—21 27 66—26 Hermes-Dvs 18 27 36—22 EBOH 18 24 32—30 20 24—21 NOAD 20 24—30 Excelsior 19 31—J9 MW 17 31—35 ADO 17 15 21—25 19 15 28—36 19 14 30—44 RBC 19 13 30—41 Maurits 17 8 14—38 DHC 18 8 27—55 over. En VVV heeft nu voorsprong. Niet alleen op PSV maar ook op Emma, want ook de Dordtenaren kwamen bjj Bleijerheide, dat dc al lures van een „reuzendoder" begint aan te nemen, niet verder dan een gelijk spel. SVV viel als kampioenscandidaat af, nu de Schiedammers na hun ne derlaag tegen NAC vier punten achterstaan. Maar Sparta wierp zich met nieuw geloof in de jacht om de titel, klopte de traditioneel-moeilijke tegenstander HBS en volgt op twee punten van de lijstaanvoerder. NAC en HBS: de Bredanaars nu voorlopig veilig, de Hagenaars dich ter dan ooit bij de degradatie Want behalve NAC wonnen nóg twee an dere staartclubs: Brabantia kwam veilig door een grote zege op WH '16 en het pittige Longa verraste met een fraai succes tegen BW (dat zwaar afzakt). Longa en WH '16 delen nu, met grote achterstand, de voorlaatste plaats; en wij zien voor de Tilbur- gers de gunstigste perspectieven om die nu toegespitste strijd te winnen. In de middenmoot deelden Xerxes en Sittardia de overigens niet over bodige punten. Twee nederlagen in D voor titel- candidaten. EBOH heeft zich van zjjn twééde Limburgse strop niet weten te herstellen en liet zich door het ?aalT^S.olit,e middenmoot klimmen de NOAD dc volle winst ontroven. Daarmee is benjamin EBOH nu wel, na een overigens uitstekend debuut', voor de eerste plaats uitgeschakeld. Ook by Hermes hadden wij 'n vraag teken geplaatst; en ook de Schiedam mers verloren, bij Limburgia, dat op eigen veld voor élke tegenstander ge vaarlijk is. Maar desondanks is Her mes nog volop in de running. Eindhoven en Willem II maakten géén fout, wonnen normaal van ADO resp. Excelsior en lijken ons wel de twee ploegen voor de „finale" (zoals al eerder waarbij Eindhoven op het ogenblik wel een luxueuse voor sprong geniet. In het duel tussen de twee hekkensluiters won Maurits van DHC, wat overigens alleen maar ten gunste werkte van Limburgia èn van Juliana, dat een fraaie uit-zege op RBC behaalde. In de middenmoot won Feijenoord met drie van de vijf goals (opmerkelijk veel) van MW). EERSTE KLASSE C: (Van onze speciale verslaggever) VELSEN, Zondag V.S.\,. niet bestand tegen morele druk? De Velsenaren gingen van start alsol zij liet kampioenschap al in de zak hadden. Op liet stramien van Van der Kuil s luchtige borduursels combineerden de roodlremden zich direct al veelvuldig naar het Blauw-Wit-doel toe, kunstig maar..... te langdradig, locli kwamen de Amsterdammers ervan onder indruk; hun verweer was weifelend. En na een kwartier ging V.S.V. bombarderen, door Spaans en Verswij veren en ook door Van der Kuil, maar vergeefs. Eijpe doorstond dc salvo's, had echter puur geluk toen achtereenvolgens De Graaf en Van der Kuil de lat beukten, maar redde met klasse op een felle schuiver van op nieuw Van der Kuil en werkte een kogel van Verswijveren fraai corner. Wat VSV in alle meerderheid niet kon, presteerde Blauw Wit met enkele uit vallen. Tolmeijer was vlak voor de rust al dicht bij een doelpunt geweest, onmid dellijk na de hervatting verraste Koelie- bakker met een snelle rush stopper Haze- veld en stelde hij de meegekomen Dahrs tot een opzienbarende voltreffer in staat. Met alle macht wierpen de Velsenarcn zich opnieuw in de aanval, maar nu kwam er geen redelijk schot meer uit. En Blauw Wit laadde zich met zelfvertrouwen, nam de aanval over en liep halverwege deze tweede speeltijd zelfs tot 02 uit, toen de halfspeler Corbran een schot waagde dat door Kunst in eigen doe] werd ge gleden. De VSV-verdedigers waren toen a aan paniek ten prooi en hadden al hun kampioens-allures verloren. Dat werkte in de hele Velsense ploeg door. Want we. mochten Tielrooy en Spaans nog een keer gevaarlijk dicht voor het doel van Eijpe komen, een doelpunt zat er niet meer in Blauw Wit ging, ondanks alle eigen te kortkomingen, als een goede winnnaar van het veld. De Amsterdammers hadden hun gastheren voor een nog zwaarder m?1 geP'aatst dan men al had voor speld; nu éigen illusies te gaan koesteren zou echter iets té voorbarig zijn. Tijdens de Zondag te Utrecht gehouden vergadering van het Nederlands Handbal Verbond zegde de voorzitter, de heer Van de Reijden, het te betreuren, dat het initiatief van het N.H.V. om te komen tot een fusie met de handbalafdeling van de Nederlandse Katholieke Sportbond, nog geen resultaat heeft opgeleverd. Verder kon de voorzitter nog mededelen, dat het zaalhandbal in ons land zich in een stij gende belangstelling mag verheugen. Voor dc derde maal hebben handploc- gen van Zweden en Duitsland gelijkge speeld. De thans in de Westjihalenhal van Dortmund gespeelde aaalhandbal- wedstrijd eindigde in 22. (Van onze sport-correspondent). ENSCHEDE, Zondag. Enschede heeft uit de wedstrijd tegen Sneek slechts één punt kunnen behalen en dit betekent, dat de zwarthemden, die onalgebroken 38 jaar in de eerste klasse spelen, in ernstig degradatiegevaar ver keren. In het eerste half uur leek het er op, dat de thuisclub met vlag en wimpel zou winnen. Sneek werd direct in het defen sief gedrongen en doelman Briksma kreeg handen vol werk aan de aanvankelijk goed combinerende voorhoede van de thuisclub. In de 16e minuut zette Albers voor, Brinksma kon de bal niet vasthouden, die door Van Triest tegen een tegenstander werd aangeschoten. Moddejonge Jr ving het terugspringende leer op en schoot van dichtbij in. Enschede had hiermee echter haar kruit verschoten. Het spel werd veel te kort gehouden en door het eindeloos gepingel, kon de achterhoede van de bezoekers ge makkelijk ingrijpen. Drie minuten voor rust maakte Sneek plotseling gelijk. Stop per Busschers liet de 17-jarige midvoor Witteveen vrij en de Sneekse debutant loste een tam schot van 20 meter afstand, dat Westra volkomen verrastte. De tweede helft was het aankijken niet meer waard. Men zag het trieste spel van twifc degradatie-candidaten, die duidelijk toonden, dat het met het Nederlands voet bal bergafwaarts gaat. Het enig vermel denswaardige was, dat Busschers, die met Witteveen in botsing was gekomen, met een lichte hersenschudding van het veld werd gedragen. Hij werd in een ziekenhuis opgenomen. Te Rotterdam is, met het oog op de samenstelling van het Zuidhollands korf' balteam, een oefenwedstrijd gespeeld tussen het Zuiden en de rest van Zuid- Holland, Het Zuiden won met 61.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4