ai* ZUID-^jOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL Voortrekkers hielden geslaagd weekend SPORTNIEUWS uit Schiedam Vijftig jaar American Express in Rotterdam OUDE TIJD Uit die aoe Pauselijke onderscheiding ROTTERDAM VLAARD1NGEN PAGINA All weather Monty coat, Ir C. HOUTMAN TER AARDE BESTELD sterd^ BURGERLIJKE STAND WILTON-FIJENOORD HANDBAL R. C. SCHIEDAM SCHIED. SCHOOLSCHAAK COMPETITIE MARTINIT WINT VAN SPORTVOGELS SCHIEDAM— NOORDERKWARTIER HBSSSHO 1—2 LEDENVERGADERING HBSS D. R. Z. SPEELDE GELIJK WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND D.H.S. WON MET GROTE CIJFERS D.R.Z- 2 KAMPIOEN VROEGERE STADGENOOT GROTERE PONT IN PLAATS VAN BRUG m KOTTLHÜAM In kanaal bij Pannerden PASSAGE SCHIEDAM I VULPENHOUDERS setzen uns mit Tranen nieder" concipieer de moet toch wel meer gevoel voor poëzie en emotionele expressie hebben gehad dan sommige „stijl"-fanatici het wel eens wil len doen voorkomen! Ook al zette hij het dan niet met de „Ausdrucksvolle" woorden van de romantici erbij! De heer C. M. Heymans, hoofdingenieur mijnbouw bij de Werf Gusto, is benoemd tot ridder in de orde van de H. Gregorius de Grote, zulks in verband met zijn werk zaamheid op charitatief gebied en in het algemeen voor de katholieke zaak. Hij had o.a. een belangrijk aandeel in de we deropbouw van de verwoeste Trappisten abdij te Tegelen. De onderscheiding is hem Zondag in zijn "woning aan de Burg. Knappertlaan door deken R. Reijnen, na een hartelijke en waarderende toespraak, uitgereikt. Bij de plechtigheid hebben nog andere sprekers het woord gevoerd, onder wie Pater Henricus van Roon uit de abdij te Tegelen. het boek vertelde de heer Schouten, pro ductieleider bij een grote uitgeverij. In een geestig betoog confronteerde hij d« aanwezigen met de talloze moeilijkheden, de wrijving tussen de verschillendet af delingen onderling en de in dat bedrijf al tijd heersende tijdnood. gemaakt van gemoltonneerde super-gabardine. Water afsto tend, geheel gevoerd, lederen knopen, leeftijd van 6-18 jaar, 7 jaar stijging 1.50 Onder grote belangstelling is gistermid dag op de Algemene Begraafplaats het stoffelijk overschot van ir C. Houtman, in leven oud-wethouder van de gemeente Schiedam en oud-directeur van de Schie- damse Alcohol Fabriek, aan de schoot der aarde toevertrouwd. Onder de aanwezigen, bevonden zich o.m. de burgemeester, mr J. W. Peek, de wethouders mr P. van Bochove, mr M. J. M. van Kinderen, H. Sabel en Th. J. L. v. d. Berg, de gemeen tesecretaris, mr N. J. Post, alsmede hoof den van dienst en vele vrienden van de ontslapene. In de aula sprak eerst de heer A. C. Houtman, een zoon van de overledene. Vervolgens burgemeester Peek, die ge tuigde van het vele en verdienstelijke werk van ir Houtman, waardoor deze zich tot een voorbeeld had gesteld voor hen, die nu zijn belast met de leiding van de gemeentelijke zaken. „Schiedam verloor een eminent burger", zei de burgemeester. De heer Eygenraam vertolkte namens het personeel van de S.A.F. de gevoelens van medeleven. De heer P. Schaberg dankte voor het werk, dat de heer Hout man als bestuurder van de Spaarbank had gedaan. Namens de Schiedamse Ro- tary-club sprak de heer J. Ritsema van Eek, terwijl tot slot ds J. B. Schouwink woorden van troost sprak. h1£QAW. Vrijdagavond om kwart over acht zal pater dr Jac. de Groot in het Wit- Gele-Kruisgebouw aan de Lange Ha ven zijn lezing beginnen over kinder bescherming en voogdij. Nee, U hoeft die lezing niet bij te wonen. Het gaat U niets aan wat daar verteld zal worden. Het gaat U niets aan, want Uw eigen kinderen hebben geen bijzon dere bescherming nodig en wat deert ons het lot van andermans kroost? Als die jongen met zijn bravoer- schoenen en zijn uitdagende gele das opgroeit tot een misdadiger, daar hebt U toch zeker geen boodschap aan? Als er van dat brutale meisje met haar geverfde snuit geen bliksem te rechtkomt, dan bent U daar toch ze ker de schuld niet van? Nee, laat ieder zijn eigen boontjes maar doppen. Wij vouwen godvruch tig de handen en zeggen: „Ik dank U Heer, dat mijn kinderen tenminste netjes worden opgevoed. Het is zo prettig te weten, dat óns huishouden zo door en door fatsoen lijk is, dat onze dochter en onze zoon zo keurig hun plichten waarnemen, precies op tijd thuiskomen en geen slechte vriendjes of vriendinnetjes hebben. „St Raymundus", de vereniging voor Katholieke Gezinsvoogdij, denkt er anders over. Die denkt dat wij onze naasten moeten liefhebben. En zoals de „St Vincentiusvereniging" zich vooral bekommert om de arme gezinnen, zo zoekt „St Raymundus" haar taak onder de misdadige jeugd. Als „St Vincentius" bij ons komt aankloppen, aarzelen wij niet om geld of kleren te geven. Sinds meer dan vijftig jaar is die vereniging ons sym pathiek. „St Raymundus" kennen we veel minder. Toch maakt ook héér werk deel uit van de Christelijke Charitas! Zij vraagt van U geen gulden of geen oude jaszij vraag: Uw persoon. „Helpt ons zielen te redden", zeg gen zijn. U kunt dat niet? U durft dat nietU hebt daar liever helemaal niks mee te maken?Goed, het overvalt U misschien. U kunt het allemaal niet zo één, twee drie ver werken. Hoeft ook niet. Wij zullen het U gemakkelijk maken Wij vragen U maar één ding: Ga tóch a.s. Vrijdagavond naar dat Wit- Gele-Kruisgebouw. Doe het desnoods met tegenzin, doé het omda! Onze Lieve Heer het zo prettig zou vinden. Doe het als een offertje voor de Vas ten". Wat pater De Groot gaat vertellen is in èlk geval interessantook voor U! SEBASTIAAN. TENTOONSTELLING ENCYCLOPAEDIE GEOPEND Vrijdagavond heeft burgemeester Mr J. Heusdens in de Visbank de tentoon stelling geopend, welke deze week wordt gehouden ter gelegenheid van de Boeken- wee.k. Deze tentoonstelling van encyclo- pediën is georganiseerd door de heer Aart Pontier, die na een korte inleiding het woord gaf aan de burgemeester. De burgemeester zeide, het boek altijd beschouwd te hebben als een persoonlijke vriend. Het bracht hem uren van ontspan ning, van lering en stuwde hem soms in een bepaalde richting. De burgemeester uitte zijn waardering voor de heer Pon tier, niet alleen omdat hij deze tentoon stelling heeft georganiseerd, doch tevens om de wijze, waarop hij dat heeft gedaan, nl. door 2 terzake kundige sprekers uit te nodigen. Hierna was het woord aan de heer J. Klopper, secr. van prof. mr H. R. Hoeink, hoofddirecteur van de nieu we Winkler Prins Encyclopaedie, die een korte schets gaf over 't ontstaan, het we zen en de ontwikkeling van de encyclo paedie in vele landen. Enige andere in teressante cijfers gaf spr nog. In Neder land geeft men per jaar 75.000.000 uit voor boeken, dat is dus per inwoner per jaar 7.50, een niet onaanzienlijk bedrag, indien men in ogenschouw neemt dat het veel belezen Engeland per jaar en per hoofd maar tot 6 komt. De heer Klopper sprak de wens uit, dat deze tentoonstelling in de komende Boe kenweek in belangrijke mate zal bijdra gen tot het meer populair maken van de encyclopaedie, een geestes-product van bijzondere soort. Het Griekse woord encyclopaedie heeft de betekenis van omvatting van heel het menselijk kennen en kunnen, een samen vatting der wetenschap in de meest uit gebreide zin. Sinds de grote Franse en cyclopaedie verscheen onder leiding van Diderot en d'Alembert, heeft het woord encyclopaedie eigenlijk burgerrecht ver kregen. Spr gaf nog een bewijs, hoe de Oosterse verzamelkunst verder was dan de Westerse, waarbij hen wees op 'n oude Chinese verzameling, die liefst 22.877 de len omvat en 500.000 bladzijden telt. Spr gaf een korte biografie van de grondleg ger Antonie Winkler Prins en eindigde met het noemen van de eisen, waaraan een encyclopaedie moet voldoen. Deze tentoonstelling, die gevormd wordt door een keur uit alle encyclo- paediën en naslagwerken, die in de loop der jaren in binnen- en buitenland zijn uitgegeven, is alleszins de moeite van het bekijken waard. Over de technische vervaardiging van De bijeenkomst der verschillende voor- trekkersstammen in het district Schiedam, de zgn. Pauluskring, welke om de drie maanden gehouden wordt, is ditmaal in de vorm van een weekend gegoten, dat afge lopen Zaterdag en Zondag gehouden werd in de Gorzen bij de voortrekkers van de H. Hart-parochie. Het weekend stond in het teken van het Mariajaar en Eugène van Dijck hield in verband daarmede voor zijn broeder-voor trekkers een lezing over Lourdes. Hij i$ reeds verschillende malen als brancardier in het genade-oord geweest en getuigde dus uit persoonlijke ervaring van de schoonheid, welke elke pelgrim er ont roert. Spr. verduidelijkte zijn betoog met een serie fraaie lichtbeelden en sprak o.a. over de speciale voortrekkersgroep, de „Troupe de 1' Immaculé Conception", ontstaan uit de vereniging van Franse brancardiers. Ook in Nederland bestaat een speciale Lourdesgroep, waarvan iedere voortrekker lid kan worden, die eenmaal in Lourdes is geweest. Na de causerie van Eugène van Dijck hielden de voortrekkers een lichtprocessie van het troephuis der Gorzense voortrek kers door de tuin naar de H. Hartkerk. Het was een bijzonder stichtend gezicht de voortrekkers met de kaars in de hand in een lange rij door de tuin te zien trekken en het Lourdeslied door de avond te horen klinken. In de kerk werd staande de Credo ger zongen, waarna de districtjsaalmoezenier rector Vet, een Maria-opdracht hield. Zondagmorgen sprak de voorzitter van de Vlaardingse K.V.P., de heer Andriessen voor de voortrekkers. Er waren drie pun ten aan de orde. Zijn de mens rijp voor de" P.B.O.? De afsplintering van-de K.V.P. en de nood zaak van één sterke katholieke partij en als laatste onderwerp het prestatieloon. Vooral dit laatste lokte een heftige dis cussie uit. Na de lezing van de heer Andriessen to gen de voortrekkers naar huis met de wetenschap, op een welbesteed weekend te kunnen terugzien. GEBOREN: Hendrik, zoon van P. Bult enA. Koedoot; Hendrik J., zoon van M. F. Hersbach en J. M. A. Brökling; Maria, zoon van D. van Oudheüsden en A. M. A. de Groot; Hendrikus P. J., zoon van P. H. van Kempen en C. M. L. Hengst; Franciscus. zoon van J. F. v. d., Heiden en A. C. van Splunter; Francisca C. M. C., dochter van J. F. A. Dubbeldam en M. Th. P. Kruitwagen; Louise C. B., dochter van,L. I. v. d Burg en H. B. M. v. d. Velden. OVERLEDEN: A. M. van IJzendoorn, 67 jaar, vr. v. Th. J. J, Borsboom. RUBENSPLEIN 16 SCHIEDAM TELEFOON 69513 woed streed Oud-Beijerland voor een tegenpunt en twintig minuten na de rust had de rechtsbuiten van de gasten suc ces. Het was 11 en zo bleef het. De'ge vaarlijke D.R.Z.-middenvoor G. Speyer, ingevallen voor de dienstplichtige Colle, verwierf vlak voor het einde door mid del van een kopduel nog een behoorlijke hoofdwond, welke in het gemeentezie kenhuis moest worden gekramd. Door dit gelijke spel staat D.R.Z. met één punt voorsprong aan de kop met nog twee wedstrijden te spelen tegen degradatie- candidaat Ons Huis en nummer twee van de ranglijst D.O.K. Het le dameshandbalelftal van Wilton heeft in zijn uitwedstrijd tegen Dynamo 2 in Rotterdam niet veel moeite gehad. Wil ton speelde de eerste viool en Dynamo kwam er gewoon niet aan te pas. Reeds m de allereerste minuut nam W.F. de lei ding door een doelpunt van mej. v. Zes sen. De rust ging in met een veilige 06 voorsprong voor de Schiedammers. Ook in de tweede helft was het al Wilton wat de klok sloeg en toen de scheidsrechter voor de laatste maal het fluitsignaal liet horen, konden de rood-witten met een 013 zege huiswaarts keren. Heren 1, dat bij Excelsior in Den Haag op bezoek was, leed tegen de verwachting in, een nederlaag. Voor rust was dit zeer zeker niet te zien, daar het spel van Wil ton technisch beter was. De ruststand ging in met een gelijke stand, 4—4, In de tweede helft werd de rechtsback van W.F. om onverklaarbare reden het veld uitgezonden en moesten de rood-witten het verder met 10 man doen. Dat dit het elftal geen goed deed, bleek al spoedig. Met 108 moesten de Schiedammers de terugreis aanvaarden. Dames 2 is het niet gelukt de leiders van hun afdeling, de Schutters 1 een ne derlaag toe te brengen. Na een zeer span nende en soms harde wedstrijd moest het de eer aan de Rotterdammers laten. Met de rust zag er dit in het geheel nog niet naar uit, toen de W.F.-ploeg een 3—0 achterstand hadden ingelopen tot 2—3. In de tweede helft waren het de Schutters, die tweemaal de roos troffen. Met deze 2—5 stand kwam het einde. Zondag werd het sprintkampioenschap verreden over een afstand van 200 m. De uitslagen waren: Amateurs: 1. C de Kievith; 2. J. de Rooy; 3. J. Knijnenbürg; 4. P. de Jong; 5. G. v. Gils; 6 C. Proost. Nieuwelingen: 1. E. Wittekoek; 2. T. Bleiksloot; 3. A. v. Heiden; 4. I. Schoon- derwoerd; 5. J. Moeder; 6. W. de Jong; 7. A. Bezemer; 8. Cor de Kievith. De uitslagen van de 4de ronde voor de Schiedamse Schoolschaakcompetitie lui den: Gymn a—Gee. R.K. Ulo 4—0, Gymn b—L. Techn. 3—1, H.B.S. a—H.B.S. b (nog te spelen); 5e ronde: Gymn. b—Gec. R.K. Ulo 4—0, H.B.S. bRehobothschool 13, L Techn.W. de Zwijgerschool 31. Stand na de 5de ronde: "espeeld punten Gymn. a 4 8 Gymn. b 5 5 L. Techn. school 5 5 H.B.S. b 4 4 Rehobothschool 3 3 H.B.S. a 2 2 W. de Zwijgersch. 3 2 Gec. R.K. Ulo 4 1 Het eerste elftal is er in geslaagd de kamoioenscandidaat Sportvogels te slaan met I0. Dit resultaat werd bereikt door een hard zwoegend Martinit dat het degradatiespook niet dichterbij wilde hebben. Ih de eerste helft gaven de Martini- ters de toon aan en ongeveer 25 min. na het begin slaagde de rechtsbinnen er in uit een doelworsteling voor het Sport- vogels-doel de bal achter de doelman te jagen. Door deze voorsprong gesterkt gingen de Martinitters verder en er kwamen dan ook enige mooie kansen die helaas om zeep geholpen werden. Na de rust werden de Martinitters door een technisch beter Sportvogels in de verdediging gedrongen, zodat er ver scheidene gevaarlijke situaties ontston den voor het Martinit-doel. doch de kee per van Martinit, L. Troost, wist telkens wel raad op de schoten van de tegen standers, zodat het einde kwam met een winnend Martinit. Verdere uitslagen: Martinit II—Sun- ïf 33; Martinit III—Sportvogels nen voor het nieuwe terrein werden be sproken. Er werd een nieuwe junioren commissie gekozen. De propaganda-feest- commissie van deze actieve club deed mededeling over haar zomerplannen. Met enthousiasme werden een busreis door Brabant en een Zomeravond-nederlaag serie besproken. In een door „Schiedam" matig gespeelde wedstrijd, vooral wat de voorhoede betrelt, zijn onze stadgenoten er niet in geslaagd de volle winst binnen te halen. Ze moes ten genoegen nemen met een 0—0. Uit deze stand blijkt wel, dat de verdedigingen van beide verenigingen de boventoon voerden. Dat het echter zo zou lopen, zou men niet gezegd hebben, want na de af trap zette de voorhoede van de zwart- witten een offensief in, maar doelpalen onthielden zeker schijnende doelpunten. Na de rust hetzelfde spelbeeld. Het spel golfde wel heen en weer, maar spanning zat er niet veel meer in. Beide vereni gingen schenen genoegen te nemen met deze 00 stand. Toen de scheidsrechter dan ook voor het laatst gefloten had in deze wedstrijd, was de conclusie, dat de verhouding goed was weergegeven. Verder speelden: Schiedam 2—Bloemhof 2 23 en L.M.O. 4chiedam 4 I4. Het is HBSS niet gelukt de volle winst te behalen in de belangrijke wedstrijd te gen SHO. Wel stonden onze stadgenoten bij de rust met 10 voor, door een prachtig doelpunt van Scheffers, gescoord na onge veer 10 minuten spelen. In die helft had HBSS het beste van het spel en de voor sprong was verdiend. Het spel, dat HBSS na de thee vertoon de, verdiende geen voorsprong meer en het in een hoog tempo spelende SHO zag tot tweemaal toe kans om door te breken en daarmede een 21 voorsprong verove rende. HBSS kon hiertegen niets meer inbrengen en met dat al staat SHO nu met HBSS gelijk. Doordat Zuidland kans zag van RVVH te winnen, zal het nog heel veel moeite kosten voor HBSS om niet op de onderste plaats te komen. Vrijdagavond hield HBSS een ledenver- gadeiing. Aftredende bestuursleden waren de heren Eibers, Groeneweg, Van Mernen, Droge en Van Bel. Laatstgenoemde stelde zich niet herkiesbaar en in zijn plaats werd de heer Van Velzen gekozen. De ove rige aftredende bestuursleden werden met een grote meerderheid herkozen In een wedstrijd, waarin het aan span- nign niet ontbrak en waarin de tegen standers elkaar niets toegaven, hebben Oud-Beijerland en D.R.Z. op het terrein aan de Laan Ons Genoegen de punten gedeeld door een 11 gelijk spel. Beide ploegen hadden de puntjes hard nodig, de één om de bovenste plaats te behou den en de ander vanwege het degradatie gevaar. Er werd dus door beide elftallen behoorlijk voor de overwinning gestreden en vooral vlak na het begin zag het er naar uit dat D.R.Z. het oude vlotte spel letje zou spelen. Aanval op aanval golfde op het Oud-Beijerland-doel en een doel punt van Molendijk een kwartier na het begin was hier het resultaat van. Ver- Lange Nieuwst raat 227 - Telefoon 69604 Te bevragen bij het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur. Zakmes, rozenkrans, geblok te sjaal, doosje met lampjes, bijl. Te bevragen bij de vinders: een halve litermaat, J. C. Noteboom, Kerklaan 4; rubber zadeldekje, Kalk, Van Marum- straat 2; kleine autostep, Rode Kruisge- bouw, Lange Nieuwstraat 197; driewielig kinder fietsje, Van Rhoon, Den Bommel- sestraat 26; hond (herder), Van Doorn, Poortugaalsestraat 22b; zwembroek en handdoek, mej. Dammers, Snelliussingel 12a; kinderpetje, G. Landsbergen, Schie 28b; zwart glacé dameshandschoen, J. Ei sing, Rotterdamsedijk 211b; wollen sjaal, H. v. Lochem, Aleidastraat 18a; wollen sjaal, P. J. Etman, Geervlietsestraat 25; poppenschoentje, Hoogwerf, Nw. Maas straat 4a; Lipssleutel aan sleutelring (em bleem W.F.), De Papaver, Swammerdam- singel 22; bril,, v. Goch, Middelharnisse- straat 35; zwarte vulpen, A. Landsman, P.K.O.-laan 113; rozenkrans, G. Janse, Schiedamseweg 240; zilveren broche, L. Schippers, Huismanstraat 92b; oorbel, J .Roctus, Den Bommelschestraat 8; dou blé armbandje, L. Walbeek, Da Costa- straat 31b; bruine portemonnaie, A. Ver meer, Alb. Thijmstraat 56; bruine porte monnaie, C, Collignon, Lorenszlaan 38e. geloof hier niet wilden of konden blij ven. Toen eind 1945 de American Ex press haar kantoren heropende waren er nog geen mogelijkheden voor zaken reizen, en zeker niet voor toeristenrei- zen. Wel was er een grote drang naar zakelijk contact met de Verenigde Sta ten, en het kantoor Rotterdam nam een groot deel van verscheping van de bol len- en plantenexport naar de U.S.A. voor zijn rekening. Het kantoor in Rotterdam is thans ge vestigd aan de Meent 92 ;het heeft zijn aandeel o.a. in de handel op Amerika en is de eerste aanloop-haven voor dui zenden Amerikaanse toeristen en za kenlieden. In verband met de Paasdagen ?7al..de receptie worden gehouden op Vrijdag 23 April 1954 in het Hotel Atlanta, van 3 tot 5 uur des namiddags. De tegenwoordige Directeur van het kantoor te Rotterdam is de heer P. J. Pronk, die van 1921 tot 1952 bij de Maatschappij te Amsterdam werkzaam was. v. *1. t^'Ï, sportief gespeelde wedstrijd heeft D.H.S. zijn stadgenote Ursus een gevoelige afstraffing gegeven. Met niet minder dan 7-~0 werden zij huiswaarts gestuurd. Van het beginsignaal af hebben de geel-zwarten doorlopend een veld- meerderheid getoond, wat reeds na 5 min succes afwierp, toen Jac. Kerssemeijer een hoge voorzet gaf, die over de keeper heen tegen de binnenkant van de paal in het doel sprong. De geel-zwarten ble ven aanvallen, maar de Ursus-doelman weerde zich geducht en hield in goede stijl zijn doel verder schoon. Toch moest hij voor de rust nog een keer zwichten, toen De Kruyff zich door de verdediging wrong en scoorde, 20. Met deze stand kwam de rust en daar na ging de voorhoede van D.H.S. in zulk een hoog tempo spelen, dat de Ursus- verdediging er niet veel vat meer op kon krijgen en met de regelmaat van een klok werd de score tot 70 opgevoerd, zonder dat Ursus een kans kreeg om de eer te redden. De verdere uitslagen luiden: VEC 2 DHS2 4—1; DHS 3—Noorden 3 9—0; DHS 4—SVV 4 5—2; Bolnes 3—DHS 5 22; DHS 6Saturnus 3 11 en AVS 3 —DHS 7 2—3. Ondanks de onverwachte nederlaag van j.l. Zondag tegen Oud-Beijerland II is D.R.Z. II toch kampioen van haar afdeling geworden, want ook de enigste concurrent V.N.D. II, die theoretisch onze stadgenoten nog kon inhalen op de ranglijst, verloor. De voorsprong van D.R.Z. II is nu vier punten met nog één wedstrijd te spelen. Dit kampioenschap werd gisteren met de gebruikelijke bloe menpracht in de roodwitte clubkleuren gevierd op de halfjaarlijkse ledenverga dering, welke gehouden werd in café De Spil. Voorzitter A. de Visser huldigde met, een toepasselijke speech dit kranige elftal. De drukbezochte ledenvergadering had een vlot verloop. Aangenomen werd een geheel nieuw clubreglement, dat in de afgelopen winter met zorg door het bestuur was uitgewerkt. De bouwplan- Onze vroegere stadgenoot, de weleerw. hooggeleerde pater J. V. de Groot, pro fessor aan de Amsterdamsche Universi teit, heeft in de laatste dagen te Utrecht en te Groningen lezingen gehouden, die zeer de aandacht hebben getrokken. Te Utrecht sprak prof. De Groot voor de R.K. Studentenvereeniging „Veritas", van de Rijksuniversiteit aldaar. Zijne rede over de wonderen van het Evange lie en het Hypnotisme, werd met belang stelling gevolgd. Te Groningen trad onze begaafde oud stadgenoot op in eene openbare vergade ring, belegd door de Roomsch Katholieke leeskring „Deus Scientiatum Dominus". Tot onderwerp zijner rede had prof. De Groot hier gekozen: „In welke verhou ding staat de oude Katholieke Kerk tot het leven en streven dezer eeuw", Een verslag in de „N.R.Ct" vermeldt, dat den gevierden spreker aan het eind zijner doorwrochte rede daverende toe juichingen ten deel vielen. (Nwe Schiedamsche Courant, van 26 Januari 1896.) Woensdag: 31 Waart Passage Theater: Staatsvijand no 1 (a.l.) Monopole Theater: Achter gesloten gor dijnen (volw.). Stedelijk Museum: Dagelijks van 2—5 u. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en bibliotheek. Geopend iedere middag van 24, behalve Maandag Iedere avond van 7—8.30 behalve Zaterdag VRIJDAG Gebouw Arcade: Derde lezing pater van Rixtel over het Humanisme (8 uur). TONEEL EN MUZIEK Schouwburg 7.15 uur: ,,St Joan" (Ned. Come- die) sted. Museum Schiedam, 8 uur: Indo nesische Muziek- en Dansavond. BIOSCOPKN Programma's van 2H Waart t/m 1 April Arena; The Glenn Miller Story la.i.t. Ca pitol: Sterkere banden (18 IJ Centraal: D® Vogelvrijen (18 jj Cineac: Julius Caesar (14 Jj. Colosseum: Die Blume von Hawvj (a.U. Harmonie: Kikvorsmannen <14 j.l. Lutusca: Sneltrein naar Parijs (18 jj. - Luxor: The Robe (a.l.) Passage (Schiedam): Staats vijand no 1 <a.lj. Prinses: Gestolen Lieide (18 jj. Rex: Captain China (18 Jj. 't Ven ster: Twee stuivers hoop (18 J.). Victoria: Zo begint het leven (volw.). (Van onze correspondent) Nu Ged. Staten van Gelderland en da Kamer van Koophandel te Arnhem heb ben medegedeeld, dat er voorlopig geen sprake kan zijn van een vaste oeverver binding over het Kanaal bij Pannerden heeft men besloten een nteuwe pont aan te schaffen, welke de verbinding zal heb ben te onderhouden tussen Oost en West Pannerden. De pachter van het oude veer heeft de pont van Emmerik aangekocht Deze pont heeft een groter draagvermogen dan de huidige, zodat deze vervanging ai een grotere verbetering kan geven. De uit Emmerik afkomstige pont zal worden gereviseerd en zo spoedig mogelijk In de vaart worden gebracht. PAOêlAO VOO* SCHIfDAM f» OMSTMfKt* 76ste Jaargang No, 22419 De kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam, Dam 18, telefoon 66152. Gironummer 59D943 Abonnementsprijs f 6.25 per kwartaal, f 2.15 per maand, f 0.50 per week. Advertentieprijs óp gewone kolombreedte f i.l» per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele Bij contract gelden lagere tarieven, welke kolombreedte t 0.30 per millimeter tioogt.e bo de administratie oX bij de erkende ad vertentiebureau* verkrijgbaar zijn. Kampioenen (kleine advertentlën) tot »o woorden 50 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum 60 woorden. Plaatstng uitsluitend btj vooruitbetaling AlU advertentie.orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig da Regelen voor het Advertentiewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2