DRUKTE IN DIPLOMATIE Genève en Nato eisen bouw van goede stellingen De Vesting Dien Bien Phoe verkleind en geconsolideerd Rode haan kraaide op St. Joseph- stichting geredde babies Militaire situatie in Indo-China Het gaat zo eerlijk mogelijl Doorzichtige „verklaring" van ontvoerde dr Troesjnovitsj Bollenstreek biedt Zaterdag „Melodie in Bloemen TT ereldrunioer kan bouwen aan nieuw land niet beletten Aanhoudend schraal weer Half millioen bezoekers verwacht Woensdag 21 April 1934 NSUSHHHi DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Tegenover rode uitvalspogingen Staatsmijn Beatrix vordert Foster Dulles schept „onzekerheid" over mogelijkheid van interventie Vuurgloed boven Apeldoorn GESTORVEN ijfsgebouwen verwoest Vlaggetjesdag in Harderwijk Kinderbijslag voor priesterstudenten Westberlijnse politie verscherpt voorzorgsmaatregelen De vacantia van liet Koninklijk Gezin Korea-vrijwilligers keren terug WEERBERICHT I wee schachten aanbesteed Oorzaak niet bekend Palingvisseizoen geopend A merikaanse in terven tic „onwaarschijnlijk^ Mate van onderhoud door ouders blijft criterium Beter weer in Obergurgl •n Regeling van liet verkeer $&8g&S&S8M ANOI OienBienPhu öLouangprabang C'< XiengKhouang>V Hainan (Vientiane Jhakhêk' NongKhai I Seno V.vwS I Wrfv Savannakhet *'-HUE TV Saravane Tourani Pakse QuangRgaTj NhaTrang PHNOMPENrf SAIGON CARPRES: De wcerverwachting van het KNMI, geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog weer met over het algemeen weinig be wolking. Koudere nacht met plaatselijk lichte nachtvorst. Morgen overdag ongeveer dezelfde temperatuur als vandaag. Zwakke tot matige, morgen af en toe vrij krachtige wind tussen Noord en Noord-Oost. Donderdag 22 April. Zon op 5.30 uur, onder 19.48 uur. Maart op 0.00 uur, onder 7.08 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COU TRADITIE WAS, dat de Paasweek, bij voorkeur, samen met de Goede Week, in de internationale politiek 'n rusti ge periode in overigens vaak bewogen ja ren zou zijn. De droeve figuur van een Hitier heeft met deze mooie gewoonte ge broken; zijn schaduwbeeld Mussolini maakte' het nog erger door op een Goede Vrijdag Albanië binnen te vallen. En na de tweede wereldoorlog is er eigenlijk nooit politieke rust in de wereld meer geweest. We leven volop in de koude oor- log met zijn c°nferenties en eindeloze no- la's, met naast het grote conflict West- Oost de bijna nog zorgwekkender ver deeldheid hi het kamp van de Westelijke bondgenoten, welke wel met de mantel der eensgezindheid kan worden bedekt, maar onder die mantel ^j^er niet aan gevaarlijkheid verliest. Als de Russen er in slagen die mantel weg te rukken, zouden er vreemde dingen kunnen gebeu ren. Als we zo de agenda van de laatste en de komende dagen eens nagaan, staan we als „grote feiten" voor:.. "e permanente minister-crisis in Frankrijk, de dreigende scheuring in het Britse labourkamp, de meningsverschillen m de Verenigde Sta ten over de Amerikaanse hulp voor Indo-China en, voor de grote politiek van nauwelijks enige betekenis, de kabinets formatie in Belgie. Terwijl na de jongste reis van staatssecretaris Foster Dulles naar Londen en Parijs in vele kringen een voor ons nauwelijks begrijpelijke optimistische stemming heerste, is deze nu spoorloos verdwenen. Ook de garanties van Washington en Londen aan Parijs in verband met de Europese Defensiege meenschap hebben in het Westelijke kamp weinig ontspanning gebracht; het is alsof de moeilijkheden tussen Frank rijk en Duitsland over het Saargebied de dominerende factor in de wereld zijn. Waar de communistische wereld op zijn minst de indruk wekt van een volkomen eensgezindheid en deze zeker op de con ferentie van Geneve zal demonstreren, is het Westelijke schouwspel toch wel be droevend-, en zelfs ontstellend. Maar in de loop van deze week zal het Westen, wat in casu betekept Amerika, Engeland en Frankrijk, zich n0g beraden over een gemeenschappelijke gedragslijn voor de conferentie, We hopen er het beste van. HET IS overigens niet de enige inter nationale bijeenkomst, welke dezer dagen is of. wordt gehouden. Zo is er de c°mmissie van de Verenigde Na- tics voor de ontwapening, welke nieuw lcVeJ?, ls ingeblazen hoe lang zal het standnouden? en nu bezig is een sub commissie te vormen. Of dit zal lukken, De Staatsmijnen hebben Dinsdag on dershands aanbesteed de bouw van tivec schachten voor de toekomstige Staats mijn Beatrix bij Herkcnbosch. Deze schachtbouw zal plaats hebben in de huurt van de plaats, waar thans de firma Hanici und Lueg met een proefboring hezig is. is een grote vraag. Engeland, dat de in spirator van de herleving is, had voor gesteld in de subcommissie die landen op te nemen, welke reeds de typische naam atoommogendheden hebben gekre gen: de Verenigde Staten, de Sovjet- Unie, Engeland, Frankrijk en Canada. De Russische regering wil daar natuur lijk geen genoegen mee nemen en eist, uat ook China, India en Tsjechoslowakije er een zetel in krijgen. Nu kan geen dezer landen in de verste verte tot de atoommogendheden worden gerekend; en er is natuurlijk niet de geringste kans, dat Washington onder de huidige omstandigheden communistisch China een zetel in de subcommissie zou willen geven; de openbare mening in de Ver enigde Staten is zo rabiaat in deze kwestie, dat geen enkele politicus zich, zeker met in dit verkiezingsjaar, de weel de kan veroorloven zelfs maar een goed woord over Mao Tse Toeng te zeggen. Voor Tsjechoslowakije zou op zich iets te zeggen zijn. Het moge dan zelf geen atoombommen maken, het is in elk geval de leverancier van uranium en als zodanig bij de zaak betrokken. Maar de subcommissie zou alleen uit grote mo gendheden bestaan; nu kan Moskou zeg gen, dat Tsjechoslowakye een tegenwicht voor Canada zou vormen, niemand ech ter zal durven beweren, dat deze twee landen in wereldbetekenis dezelfde plaats innemen. Tsjechoslowakije heeft mo menteel zelfs geen enkele eigen beteke nis; het is slechts een slavenstaat van net Kremlin, welke alleen als aanloop voor een Russische agressie kan wor den gebruikt. Welk een verschil met het.Tsjecho-Slowakije van voor 1938! Aan India zou o.i. wel als lid van de sub commissie kunnen worden gedacht; maar de vrees, dat het slechts moeilijkheden zou veroorzaken, zal .het Westen zeker doen aarzelen. DAN KOMT deze week, Vrijdag a.s., nog bijeen de ministerraad van de Nato-landen, waarbij ook Foster Dulles aanwezig zal zijn. We hebben zo het gevoelen, dat op deze conferen tie meer over de conferentie van Ge nève zal gedacht en gesproken worden dan over rechtstreekse Nato-problemen; onrechtstreeks is echter de agenda van Genève van groot belang ook voor de veertien landen van de Noordatlanti- sche Verdragsorganisatie. Toch zijn er drie echte Nato-aangele- genheden, welke zeker zullen worden aangesneden: 1° de houding van de Sov jet-Unie tegenover de ontwikkeling van de Atlantische samenwerking; 2° de Rus sische pogingen om de volksdemocra- tische Oostduitse „staat" ten minste im pliciet door het Westen te doen erken nen; en 3° het besluit van Turkije en Joegoslavië om, indien Griekenland daarmede instemt, het Balkanpact in een strikt bindend militair verdrag om te zetten. Vooral het laatste punt raakt de Nato direct, want Turkije en Grieken land zijn er volwaardige leden van en het militaire verdrag zou het com munistische Joego-Slavië vast aan de Nato bmden. En dan bedenke men even dat de Turkse president pas van een officiële reis naar de Verenigde Sta ten is teruggekeerd; dat er een Turks- Pakistaans verdrag is gesloten; dat Irak pas een bezoek aan Pakistan heeft ge bracht, hetwelk thans weer de koning van Saoedi-Arabie mag ontvangen, die met liefst 6 ministers, 22 prinsen en 73 bedienden in een aantal vliegtuigen te Karachi is aangekomen. Als men dan nog aan het Amerikaanse voorstel van een verdragsorganisatie voor het Verre Oosten en Zuid-Oost-Azië denkt, dan weet men, dat ook de Nato-raad het in de laatste dagen van de Paasweek druk, overdruk zal hebben. Generaal De Castries, (le bevelhebber van de belegerde vesting Dien Bien Phoe, bad Dinsdagavond zijn verdedigingswerken in een gebied met een omtrek van nog geen drieduizend meter geconsolideerd. De kern van de vesting bestaat thans uit een terrein met loopgraven, geschuts- opstellingen, ondergrondse onderkomens en werkplaatsen, omringd door mijnenvelden en prikkeldraad. De noordelijke rand van de vesting werd Maandagavond afgegrendeld met een sterke linie van loopgraven en andere versterkingen, die over bet vliegveld loopt. T°t dusver zijn 13 van de 15 zuigelin- «o£..Van de kraamkliniek te Reading 113 bij Londen, die in brand heeft ge staan, gestorven. De toestand van de overgebleven babies is ernstig. Zus- jf.r jri'eda Holland, de verpleegster die de Kinderen uit de brandende zaal weghaal- °.e °n daarbij ernstige brandwonden op- J1CP. gaat goed vooruit. Een hevige brand heeft gisteravond de Sint Josephstiehting te Apeldoorn geteis terd. Een groot gebouwencomplex van deze stichting tot verzorging van geestes zieken, waarin zich bevinden een toneel zaal met canline, een schoenmakerij en wasserij, een boekdrukkerij en boekbinde rij, een garage en de stallen werd een prooi der vlammen. Persoonlijke ongeluk ken hebben zich echter niet voorgedaan. In de wasserij lag veel wasgoed en hier van kon niets in veiligheid worden ge bracht. Vele kostbare machines gingen verloren. In de stallen bevonden zich 23 stuks melkvee en 16 kalveren. De Broeders !en van de Vietminh zijn in eerste plaats gericht tegen Dien Bien FhU' >mrrne an™» n® plaats van alle kan ten wordt aangevallen, in het biizonder echter uit het Noordwesten 2) De Vietminh oefent druk tussen Ha noi en Haiphong en men verwacht een aanval op de spoorweg, welke deze plaat sen verbindt. 3) Zware druk van de Vietminh valt eveneens waar te nemen in Midden-An- nam, met name op de post Ankhé, halver wege tussen Pleiku en Quinhon. 4) Vietminh troepen hebben de grens van Cambodia overschreden en hebben zich meester gemaakt van Voeune Sai. 5) Strijdkrachten van de Vietminh zijn ook de Mekong overgestoken en hebben Moulapamok aangevallen. De pijlen op de kaart geven de aanvals richting van de Vietminh aan. De gestip pelde gedeelten worden gecontroleerd door de Vietminh. en het personeel slaagden er in het vee naar buiten te brengen, doch elf koeien hadden zodanige brandwonden opgelopen, dat ze moesten worden afgemaakt. Omtrent de oorzaak, van de brand tast men volkomen in het duister. Ook is het niet bekend, waar het vuur precies is ont staan. Enige leden van het personeel zagen plotseling stukken van de dakbedekking wegvliegen, waarna direct vlamner. uit de ontstane opening sloegen. Met eigen ma terieel begon men het vuur, dat door de Oostenwind fel werd aangewakkerd, on middellijk te bestrijden, doch men stond voor een hopeloze taak. De Apeldoornse brandweer, die snel ter plaatse was, slaagde er, ondanks zestien stralen, evenmin in het vuur te stuiten. Het Broederhuis, dat dicht bij het gebou wencomplex staat, kon worden behouden. De nablussing vergde nog veel tijd. De aangerichte schade is nog moeilijk te schatten, doch men neemt aan, dat deze wel enige tonnen zal bedragen. De verze kering dekt echter de schade. Het gebouwencomplex vormde met het Broederhuis het laatste overblijfsel van het voormalige landgoed Hohenheim, dat in 1935 door de Broeders Penitenten van de H. Fjanciscus werd overgenomen. De gebouwen waren ruim 100 jaar oud. Het palingvisseizoen is door de Harder wijker vissers Zaterdagmiddag met een vlaggetjesdag ingeluid. De in de omge ving van het stadje opgeslagen materia len voor de aanleg van de Polderdijk hadden echter hun weerslag gevonden in de opschriften, die de met vlaggen versierde vissersboten in de Harderwij ker haven droegen. De HK 167 van visser H. Mons, die de eerste prijs ontving, droeg als opschrilt „Dijken open: Zuiderzeevis kopen" 1 Het bleek, dat ook dit jaar de visserij- vloot van Harderwijk is gedund, hetgeen echter niets afdeed van de vrolijkheid, waarmede dit traditionele feest werd ge vierd. Franse militaire waarnemers te Hanoi geloven, dat de Vietminh-generaal Vo Nguyen Giap zijn derde grote aanval op Dien Bien Phoe niet vóór het begin van de Geneefse conferentie zal ontketenen. Zij verwachten, dat de activiteit van de Vietminh deze week beperkt zal blijven tot operaties van patrouilles en beschietin gen met mortiorep. In Dien Bien Phoe heerst een ernstig ge brek aan drinkwater, daar het water uit de hoofdwaterleiding onbruikbaar is ge worden doordat er lijken bij deze leiding liggen. Ondanks slechte weersomstandigheden hebben Franse en Amerikaanse transport vliegtuigen Dinsdag grote hoeveelheden voedsel en munitie boven Dien Bien Phoe m'tgeworpen, aldus een Frans communi que. De Amerikaanse radio-omroep „Natio nal Broadcasting Company" beweerde gisteren, dat er te' Saigon „zeer geheime besprekingen" werden gevoerd tussen Franse autoriteiten en de rebellenleidei Ho Tsji Minh om te trachten tot vrede in Indo-China te komen. Te Parijs is het bericht echter categorisch tegengespro ken. Twee republikeinse leden van de Ame- nkaanse senaat, Ferguson en Bridges, heb ben Dinsdag te Washington verklaard, dat ae Amerikaanse regering niet overweegt strijdkrachten naar Indo-China te zenden. Zij zeiden dit, nadat de minister van bui tenlandse zaken, Foster Dulles, hun in lichtingen had verstrekt over de ontwik keling in Indo-China en de Geneefse con ferentie. Ferguson sprak de mening uit, dat Dul les „de toestand goed in de hand heeft". De minister zal „met de zegen van de congresleiders" naar Genève vertrekken. Later echter werd door andere zegslie den verklaard, dat Dulles er zijn bezorgd heid over had uitgesproken, dat de Ver. Staen de Sovjet-Unie precies laten weten wat hun plannen voor stappen in het Ver re Oosten zijn. Dulles had gezegd, dat de Amerikaanse regering de Sovjet-Unie lie ver „in het onzekere wil laten over de Amerikaanse plannen ten opzichte van In do-China". Dulles voegde hieraan volgens de zegs lieden toe, dat het gebruik van Ameri kaanse troepen in Indo-China „onwaar schijnlijk" is Hij wilde zich niet concreter uitdrukken, andere congresleden zeiden echter weer, dat Dulles vastbesloten was de pogingen om tot „een vereende actie" tegen communistische agressie in het Stil- le-Occaangebied te komen, met kracht voort te zetten. Intussen heeft het Amerikaanse minis terie van buitenlandse zaken een delegatie van zestig leden samengesteld, die onder leiding van minister Dulles naar Genève zal gaan. De premier en minister van buitenlandse zaken van communistisch-China, Tsjou En Lai, is Dinsdag met een groep deskundigen in de buitenlandse politiek per vliegtuig 1 uit Peking naar Genève vertrokken. Naar de staatssecretaris van Sociale Za ken uit een ter zake ingesteld onderzoek is gebleken, ligt het niet in het voorne men van de Nieuwe Algemene Bedrijfs vereniging ten aanzien van de beoorde ling van het recht op kinderbijslag voor 16-jarige en oudere kinderen, die als in terne leerlingen onderwijs genieten op priesterseminaria en te wier behoeve langs de weg der kerkelijke voorziening tegemoetkomingen in de studie- en in- ternaatskosten worden verstrekt, andere normen te stellen dan die, welke voor het recht op kinderbijslag voor studerende kinderen in het algemeen zijn gesteld. De bovenbedoelde tegemoetkomingen dienen naar het .oordeel van de staats secretaris bij de beoordeling van de vraag, of recht op kinderbijslag bestaat, op de zelfde wijze in aanmerking te worden ge nomen als alle andere tegemoetkomingen in de kosten van opleiding, opvoeding en onderhoud. De staatssecretaris deelt dit mede In antwoord op desbetreffende vragen van het Tweede-Kamerlid De Kort en hij voegt daaraan toe, dat uit het bovenstaan de voortvloeit, dat overeenkomstig het bepaalde in artikel 19, derde lid der kin derbijslagwet van geval tot geval zal moe ten worden nagegaan, of het onderhoud van het kind in belangrijke mate voor rekening van de ouders blijft. Hieruit volgt, dat kinderbijslag alleen dient te worden geweigerd, indien inci dentcel is gebleken, dat de ouders niet meer in belangrijke mate in de hiervoor aangegeven zin in het onderhoud van het kind bijdragen. Mevrouw Petrof, bij de armen vastge houden door haar escorte, wordt naar het vliegtuig geleid, dat haar buiten Australië moet brengen. Links: de koerier Karpinski. Rechts een andere koerier. Mevrouw Petrof was door haar escorte per auto van Canberra naar Sydney (een afstand van 300 km) gebracht, waar zij in liet vliegtuig werd gezet. Zij heeft inmiddels politiek asyl gevraagd. Hel K.N.M.I. deelt mede Het schrale en koude weer in ons land heeft nu bijna veertien dagen geduurd en het einde hiervan is nog niet in zicht. Ver gelijkt men de gemiddelde dagtemperatu ren in de laatste weken met de klimato logisch gemiddelde waarden, dan blijkt, dat op één dag na, de temperaturen te De Bilt 1 tot 4 graden beneden normaal waren. Voornamelijk winden uit Noordelijke richtingen waren de oorzaak van dit kou de weer, omdat de lucht werd aangevoerd over de Noordzee, waar de temperatuur j van het zeewater langs onze kust nog maar 6 graden bedraagt. Hoewel het weer thans een wat rustiger karakter heeft I verkregen, duurt de aanvoer van koude lucht voort. De wind blijft namelijk in de Noordhoek als gevolg van een gebied van hoge luchtdruk in het zeegebied tussen Schotland en IJsland en 'n gecompliceerd systeem van lage druk in Zuidoost-Europa en de Middellandse Zee. Op de Oceaan is de depressie-activiteit gering. Wel is er bij IJsland een nieuwe storing ontstaan, die naar het Oosten be weegt, maar deze vertoont geen grote ac tiviteit en heelt geen directe invloed op het weer in onze omgeving. Gisteren werd de actie „Een heitje voor een karweitje" van de Neder landse padvinders door minister Cals geopend. Voor het ministerie van O. K. en W. namen drie padvindsters meteen de kans waar, om de tas van minister Cals op te poetsen. In Obergurgl, waar de Koninklijke Fa milie verblijft, zijn de weersomstandighe den belangrijk verbeterd. Er is veel sneeuw gevallen, doch gisteren scheen de zon. Er is geen lawinegevaar. De prins en de prinsessen hebben toch ten gemaakt naar de Hochwild Hütte en de Samoar Hütte. Donderdag a.s. zullen te Marseille, on voorziene omstandigheden voorbehouden, 203 man debarkeren, dit gedurende een jaar deel hebben uitgemaakt van het Ned. Detachement Ver. Naties in Korea. Het zijn 11 officieren, 24 onderofficieren en 168 korporaals en manschappen, com mandant is de kapitein H. Teuwisse uit Maastricht. Nog dezelfde dag zal het detachement per trein de terugreis naar Nederland voortzetten. Het wordt Vrijdag om 13.58 uur in Roosendaal verwacht. De officiële ontvangst geschiedt om 15.15 uur in de Engelbrecht van Nassau- kazerne aldaar en zal muzikaal worden opgeluisterd. Familieleden van de terugkerende mili tairen wordt ontraden naar Roosendaal te reizen. Een vlotte afwerking van de administratieve formaliteiten kan daar door worden gehinderd. Na afloop van de ontvangstplechtigheid gaan de mili tairen per bus huiswaarts. Zij kunnen nog dezelfde dag hun woonplaats berei ken. Het Oostduitse persbureau A.D.N. heeft een verklaring gepubliceerd, die toege schreven wordt aan de verleden week Dinsdag uit West-Berlijn verdwenen dr Alexander Troesjnovitsj. De verklaring was getiteld: „Waarom ik met het ver leden heb gebroken". Er staat onder meer in, dat organisaties van uitgewekenen „worden gedwongen haar diensten aan de westelijke geheime diensten aa# te bie den, willen zij blijven bestaan". Als voorbeelden worden genoemd de door Troesjnovitsj in West-Duitsland ge stichte Russische middelbare school, die in korte tijd een opleidingsschool voor geheime agenten zou zijn geworden, en het Westberlijnse kantoor van de com missie voor hulp aan Russische uitgewe kenen, dat het middelpunt van de spion- nage tegen het oosten zou zijn. Volgens de anti-communistische N.T.S. (organisatie van Russische uitgewekenen) te Frankfort, is de verklaring, die Troesjnowitsj volgens A.D.N. zou heb ben afgelegd, een vervalsing. De ontvoe ring van Troesjnowitsj is door onderzoek van de Westberlijnse politie bevestigd. Een speciale afdeling van de West berlijnse politie beschermt duizend per sonen. die, naar zij gelóóft, gevaar lopen ontvoerd te worden. Na de ver dwijning van dr Troesjnovitsj zijn de voorzorgsmaatregelen verscherpt. Volgens deze afdeling werd dr Troesjnovitsj ontvoerd, toen hij het huis van een communist bezocht, waar zoge naamd rapporten over de toestanden in Sovjet-gevangenkampen zouden worden besproken. Het Westberlijnse dagblad „Montags Echo" heeft er de westelijke bezettings autoriteiten een verwijt van gemaakt, dat West-Berlijners, die gevaar lopen, vuurwapenen voor zelfverdediging mo gen dragen. i (Van onze correspondent.) Een fleurige rij van zevenentwintig praalwagens, voorafgegaan door twee Schotse pijperorkesten in vol ornaat, zal zich Zaterdagmiddag tussen één en zes uur voortbewegen door de Bollenstreek, heen en terug over de Rijksweg van de Warmonderdam te Sassenheim tot de grens van Bennebrock. Het bloemencorso „Melodie in Bloemen" gaat dus. ondanks bange verwachtingen in verband met 't koude weer van de laatste weken, toch door op de datum, welke een maand ge leden werd vastgesteld. De traditionele expositie der praalwagens, daags tevoren, moet echter vervallen, terwijl de mozaïekwedstrijden verschoven zijn naar Koninginnedag. Intussen wordt er in de veilinggebou wen der H.G.B. te Lisse hard gewerkt aan de uitrusting van de praalwagens. Donderdag begint men met het aanbren gen van de bloemen voor trachtig pet hyacinten en Zaterdagmorgen om tien uur zal de jury uitmaken, welke wagens voor de prijzen in aanmerking komen., 's Middags om één uur precies vertrekt de stoet van de Warmonderdam te Sas senheim naar Lisse en Hillegom. Het half millioen bezoekers, dat men ver wacht. zal ongetwijfeld met bewondering de ogen laten gaan over de fraaie pronk stukken. waaronder een draaimolen, die echte kermismuziek voortbrengt een Chinese tempeltuin. Columbus aan boord van de „Santa Maria", een Viking-schip waarin de Zweedse bloemenkoningin en fruitkoningin hebben plaatsgenomen De stoet wordt voorafgegaan door The Military Band of the Seaforth Highlan ders en The Pipe Band of the Queen's Own Cameron Highlanders beide in tenue. De bands zijn afkomstig uit West- Duitsland, waar ze gestationneerd zijn en dat juist zjj het corso openen, is be doeld als hulde aan de grote bloembol lenafnemer: Engeland. Niet minder dan vierhonderd politie agenten zullen zich Zaterdag met het SF cVrad "6t V6rkeer bezighouden! teiwijj er daarnaast nog vijftig motor agenten worden ingeschakeld. In totaal zijn er tien politieposten. Zowel vóói als achter de stoet rijdt een politiewagen mee. voorzien van de allernieuwste Phi- upsinstailatie, de „ortophoon" een soort walkie-talkie. Na kwart over één wordt de normale toegangsweg van het Zuiden voor het gemotoriseerde verkeer gesloten. De aan voer geschiedt dan door de Haarlemmer meer vanwaar langs zijwegen de route van het corso te bereiken is. Ër Destaat eergelegenheid voor 15.000 auto's en 1000 autobussen, r ?et -Vertlient aanheveling zoveel moge lijk bij het begin van het corso aanwezig te zijn. Gewoonlijk Is de belangstelling dan het geringst, zodat men dan de stoet bijzonder goed kan gadeslaan. Voor het doorgaande verkeer worden geen moeilijkheden verwacht. 's Avonds voeren de Schotse Hooglan ders en The Military Band in de feeste lijk versierde hallen van de Hobaho te Lisse een programma uit van Schotse dansen, Regimentsmuziek en Schotse folklore. Het tijdschema van het bloemencorso luidt als volgt: 13 uur: Start Warmonder dam, Sassenheim; 13.45 uur: aankomst Lisse; 14.30 uur: aankomst Hillegom; 15.15 uur: keerpunt grens Hillegom-Ben- nebroek: 15.30 uur: vertrek keerpunt: 16 uur: aankomst Hillegom; 16.45 uur; aan komst Lisse; 17.15 uur: aankomst Sas senheim; 18 uur: finish nabij „De Uiver", Sassenheim. t V

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1