Eisenhower: „Een tijd van grote beslissingen Dien Bien Phoe wacht op de laatste stormloop Malenkof over hoekstenen Samenwerking tussen Oost en West zou mogelijk zijn a wr m m „Geneve Eerste zitting was binnen een half uur afgelopen Haarlemse kleuter sinds Pasen vermist Kees Spapens moet in jaar f 20.000 besteden half i -1 Malenkof had het over lijntrekkerij in eigen paradijs Dringende oproep van Bidault aan Vietminh ItBr viS Dinsdag 27 April 1954 DAGBLAD VOOR SCHÏ5DAM EN OMSTREKEN IV Sovjets keken alles nog eens na Paard mei wagen legen vraclilaulo De a.s. canonisatie van Pius X Anna Paukers lot spoedig bezegeld? Arbeiders en ambtenaren kregen behoorlijk standje Adriaan Volker N.V." kreeg „Koninklijk' /~1 VV Procedure-kwesties leverden geen moeilijkheden op Ontvoering niet uitgesloten Corry van Hemert zag tweemaal de Paus en Pappa Groenewegen bidt gouden rozenkrans Een eigen huisje? WEERBERICHT V... Overmacht staat gereed Geschrokken door hel van overweg VOERMAN OP SLAG DOOD Om Rode-Kruis-conventie "bij Dien Bien Phoe in acht te nemen „Achterlijkheid" Signalementen NA DE STEENTJES-ACTIE Goed gevallen „Breinaald Panis Angelicus Nog drie hoofd prijswinnaars onbekend Prins Wan zat voor Slechts voor „Korea"-deel PRINS WAN, ENZ. rf ^Ot=. De weerverwachting van het KNMI, ge'ldig van heden- tot morgenavond, luidt: Droog weer met enkele overdrijvende wolken velden, voornamelijk in het Noorden van net land. Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen. Vannacht plaatselijk zware nacht vorst, morgen dezelfde of iets hogere middag- temperaturen. Woensdag 28 April: Zon op 5.18, onder 19,58; maan op 3.07, onder 14.21. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT WESTEN EN INDO-CHINA Terwijl de positie van de bezetting van het heldhaftig vechtende Dien Bien Phoe langzamerhand zonder uitzicht is geworden, houdt de gehele wereld zich bezig met de vraag, hoever de bereidheid der V. S en Groot Brittannië zal gaan in het ter hulp komen aan de Franse moeili.jk- heden. Men verwacht, dat de Amerikaanse Nationale Veiligheidsraad, he. hoogste consultatieve orgaan voor de president der V. S. inzake vraag stukken der nationale defensie en de internationale politiek, zich Donder ag met het Indochinese vraagstuk diepgaand zal bezighouden, e ver^a erin,, van dit college, dat onder voorzitterschap van de president staat, en waarvan de ministers van defensie en buitenlandse zaken, de voorzitter van de commissie van stafchefs en enkele andere vooraanstaande figuren zitting hebben en wel de „generale staf van de regeling genoemd wordt Ï3 met enige nadrukkelijkheid aangekondigd, twee omstandigheden doen vermoeden, dat belangrijke adviezen zullen worden uitgebracht. Op de eerste plaats heeft president Eisenhower voor de Amerikaanse Kamer van Koophandel Maandag gesproken over ,,een tijd van grote beslissingen", en daaraan toegevoegd, dat de afloop van de Indochinese oorlog van de grootste betekenis voor de V. S. kwartier van generaal De Castries door gedrongen. De situatie wordt beschreven ais „uiterst ernstig, maar nog niet wan hopig". De Franse lf/gerieiding hfieft een schreeuwende behoefte aan meer vlieg tuigen. Met nog honderd zware bommen werpers méér zou men het ti.i misschien kunnen keren, zo zegt men te Hanoi. Frankrijk heeft die toestellen echter niet en er evenmin de bemanningen voor. Troepen er heen te zenden ter ontzetting is te riskant omdat daardoor andere, strategisch belangrijker gebieden al te zeer verzwakt zouden worden. Hij beschreef Indo China als „de kurk in de fles". Het verlies van dit gebied zou van invloed zijn op het leven van hon derden millioenen in aangrenzende gebie den. Hij merkte op, dat ook het bestaan van de jonge democratische regering van Japan afhing van de gebeurtenissen van Zuid Oost Azië, waarmee Japan immers moet handel drijven. „Wij hopen, aldus Eisenhower, dat de logica van de huidige situatie alle volkeren aanspreekt, onge acht hun ongeremdheid. En dat zü inzien, hoe onzinnig het is oorlog of oorlogsdrei ging te hanteren, als een middel om ge schillen te beslechten. Een andere aanwijzing voor het belang van de vergadering van Donderdag zien waarnemers in het feit van de plotselinge terugkeer van acmiraal Radford. de voorzitter van de commissie van staf chefs. naar Washington na zijn al even onverwachte bliksembezoek aan Londen en Parijs. Er is meegedeeld, dat Radford de vergadering van de raad zal bijwonen. Voorts is bekend gemaakt dat president Eisenhower zijn persconferentie deze week een dag heeft uitgesteld In het Britse Lagerhuis zal premier Churchill vandaag aan de tand worden gevoeld over de besprekingen over Indo China, welke minister Eden er toe brach ten Zaterdag j.l. onverwacht terug naar Londen te vliegen, nadat hij reeds op weg was naar Genève. De publieke opinie verkeert, nog steeds in het vage. Over wat Bidault Zaterdag j.l. aan zijn ambtgenoten Foster Dulles en Eden heeft voorgesteld, is nog steeds geen officiële mededeling gedaan, even min als over wat Maandagavond tussen de Westelijke Grote Drie te Genève en hedenmorgen tussen Bidault en Molotof is besproken. In Dien Pien Phoe wachten de verdedi gers thans op het moment, dat de Viet- minh aanvoerder het sein zal geven tot een nieuwe geweldige stormloop, waarop hü zijn overmacht nu reeds wekenlang zorgvuldig heeft voorbereid. Na het on ophoudelijke systematische bombarde ment op de Franse stellingen zijn de Vietminh-troepen op een bepaald punt thans tot op 800 meter van het hoofd- Russische, Chinese en Noordko- reaanse geheime politie heeft Maan dag nauwgezet nog eens alle veilig heidsmaatregelen van de Zwitserse politie voor de Geneefse conferentie gecontroleerd. In de conferentiezaal keken zij onder de blauwleren stoelen, hieven de microphonen op en openden alle bureaux, om te zien of er zich iets verdachts in bevond. Ook keken zij achter gordijnen en controleerden of de binnendeuren wel goed op slot waren. Een detachement van de Zwitser se politie, die verantwoordelijk is voor de veiligheid van de afvaardi ging van de negentien landen in het gebouw van de V.N., betrokken in hun ceremoniële donkerblauwe uni formen de wacht in de zittingzaal, zolang de fotografen bezig mochten zijn met het maken van de opna men der gedelegeerden- Hoewei de afgevaardigden offici eel geen lijfwachten in de confe rentiezaal mogen hebben, is het een publiek geheim, dat de com munisten van deze heren begeleid zijn. Ook deze lieden worden onder de „adviseurs" gerekend. Het was opvallend, dat de jongere commu nistische delegatieleden stokstijf in de houding sprongen, zodra hun leiders in zicht kwamen. Gisteravond is op de rijksweg bij Nijeveen een ernstig ongeluk gebeurd, doordat een paard, dat voor een wagen was gespannen, selirok van de bel by een overweg in Nijeveen. Het paard sloeg op liol en liep in de richting van de rijksweg, waar liet in volle vaart tegen een juist Passerende vrachtauto botste. De voerman en het paard werden beiden op slag gedood, De vrachtwagen sloeg om en geraakte in brand. De chauffeur bleef ongedeerd, maar een naast hem gezeten lifter brak beide benen. Het vijf jarig zoontje van de voerman was onder weg op aandringen van zijn vader van de wagen afgesprongen, hetgeen het kind het leven heeft gered. Een overzicht van de kranslegging bij het Nationaal Monument op de Dam, door de Koning van Denemarken die was vergezeld door zijn gemalin, Koningin Ingrid. Minstens 800 bisschoppen, onder wie aartsbisschop-coadjutor Van Utreeht, Mgr B. J. Alfrink. alsmede de bisschop van Den Bosch. Mgr W. Mutsaerts. zullen aanwezig zijn bij de heiligverklaring van Paus Pius X. Verwacht wordt, dat dan ook bijna alle kardinalen, ook de reside rende in ver afgelegen landen, aanwezig zullen zijn. Het semi-officiële Joegoslavische nieuws agentschap Jocgopress meldt- dat het pro ces tegen de gewezen hoge communisti sche leiders in Roemenië, Anna Paukcr en Vasil Luca, thans wordt voorbereid. Volgens welingelichte kringen, aid is Joegopress, zou het volgende congres van de Roemeense communistische partij pas gehouden worden nadat de zuivering en nieuwe economische maatregelen zouden zijn uitgevoerd. 11 ,11 De Franse minister van buitenlandse zaken, Georges Bidault, heeft Maandag, terwijl de eerste vergadering van de GeIleit^«frCOwerentie ffaande was, een verklaring laten publiceren, waarin hij ^ienh-opstandSclïng°enP'^^d de,.Vict- van het Rode-Kruis te eerbiedigen"6®11 Hij wees er op, dat de Fran^ dant van het garnizoen van Diei^B?"" Phoe verleden maand de opstanden^ gen een bestand van zes uur had toege staan om hun gewonden van het slagveld te halen, doch dat de opstandelingen geen gehoor hadden gegeven aan een d0e°rdfn franrsen^lewond'en ^fefkoïXn ^eV °P Het balk°n Van het PalelS worden geëvacufeTd „Ik doe^hierbij een Zn^TübUek t0*UicUn9en m De Russische premier George Malenkof en de secretaris-generaal van de Rus sische communistische partij Nikita Iiroestjef hebben gisteren voor de te Moskou vergaderende Raad der Nationaliteiten, een der beide Huizen van de Opperste Sovjet onverwachts oen redt uitgesproken over Binnenlandse en internationale problemen. Malenkof verklaarde o.m. ('al de hoekstenen der Europese veiligheid zijn liet Brits—Russische verdrag van 1942 en i,et Frans—Russische verdrag van 1941, welke .bezegeld 7-ün met het bloed van de beste zonen van de Russische, Britse en Franse volken". De E.D.G., zo zeide hü, betekende een ondermijning van deze beide verdragen. Hij achtte het „louter hypocrisie" te ontkennen, dat de E.D.G. agressieve doelstellingen beoogde. Malenkof herhaalde bet aanbod inzake een Europees collectief veihgheidsvcr- drag met deelneming van de Aerenigde Staten, zoals hij ook die bereidheid van de Sovjet Unie om toe te treden tot de N.A.T.O. handhaafde. „Het is duidelijk voor iedereen, aldus Malenkof, dat het onmogelijk is eén verdere vermindering van de internationale spanning te verwachten indien niet een normalisatie in de betrek kingen tussen de grote mogendheden (waaronder hij ook China rekende) tot stand komt". Hü zag intussen een vermindering van spanning, „dank zij de inspanning van vreedzame mensen". Hü betoogde opnieuw, dat „de kapita listische en socialistische systemen volle dig en vreedzaam samen kuunen bestaan en economisch kunnen samenwerken". „Maar, dreigde hü, indien agressieve krin gen, vertrouwend op atoomwapens, on verstandig zouden besluiten de kracht van de Sovjet Unie op de proef te stellen, dan zal de aanvaller zonder twijfel ver nietigd worden door zijn eigen wapens en het avontuur zal onvermijdelijk leiden tot de ineenstorting van het kapitalis tische sociale stelsel". „De prijs van agres sie, leerde hij nog, kan men uit de ge schiedenis aflezen." Over de Sovjet-wetenschap zeide Ma lenkof o.m.: „De grote verdienste van de Sovjet-geleerden ligt in het steeds toe nemend gebruik van atoomenergie zowel voor het behoud van onze veiligheid als voor de productie voor vreedzame doe len". Deze verklaring werd, evenals vele andere, met donderend applaus begroet. Hét grootste deel van Malenkof's rede Hij critiseerde opnieuw „de lijntrek kerij en de indiscipline", „de onverant woordelijke formalistische houding bij de uitvoering van Staatsopdrachten". Hij be val, dat de arbeiders „hun plichtsbesef jegens Staat en partij vergroten". Hij had het over „de abnormale stand van zaken", waarbij verschillende departementen het nemen van beslissingen aan anderen wil den overdragen. Hij beloofde voorts „een offensief tegen achterlijkheid en onacht zaamheid". Ook Kroetsjef waarschuwde het Westen voor de macht van de Sovjet Unie en volgde Malenkof eveneens in diens kri tiek op de binnenlandse wantoestanden. Tijdens de gistermiddag gehouden re ceptie in het gemeentehuis van Sliedrechl van de een eeuw bestaande maatschappij tot uitvoering van openbare werken „Adriaan Volker N.V.", deelde mr Kes- per, de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland rrvtde, dat de maatschappij wegens de grote verdiensten aan het land bewezen, het praedicaat „Koninklijke" heeft verkregen. Voor het begin van de receptie werden door het personeel drie glas-in-lood ramen aange boden. vervaardigd door de glazemei Toon Berg uit Dordrecht en bestemd voor het kantoorgebouw der N.V. te Rotterdam. De verrassende snelheid, waarmee Maandagmorgen tussen Eden en Molotof overeenstemming werd bereikt over de netelige kwestie van hel voorzitterschap van de conferentie van Genève getuigt volgens Westelijke zowel als communistische gedelegeerden van het algemeen-gevoelde ver langen om alles te vermijden wat de conferentie reeds bij het begin tel mislukking zou kunnen doemen. Het gevolg was, dat de openingszitting Maandagmiddag reeds binnen een half uur was afgelopen. Dit verraste iedereen, met inbegrip van de chauffeurs en de orde-handhavers, met als resultaat, dat het naar buiten komen van de ministers een ware chaos veroorzaakte. Sommige van hen hadden moeite om zich een weg door de menigte te banen en andere zochten geruime tijd vergeefs naar hun auto. Maar dat er, gezien de moeilijkheden van de voorbereiding der conferentie, vaudaag toch maar zo weinig chaos is geweest, kan op zichzelf een klein wonder worden genoemd. Toen Eden 's ochtends met Molotof ging spreken om een oplossing te vinden voor het probleem van het voorzitterschap, had hij twee voorstellen in zijn zak: voorzit terschap bij toerbeurt van de Grote Vier (dus met uitsluiting van China), óf van alle negentien deelnemers. Het eerste voorstel Was onaanvaardbaar voor Molotof, die steeds heeft aangedrongen op gelijkstel ling van China met de Grote Vier. Het tweede voorstel was op zijn minst geno men onaangenaam voor Dulles, die tevo- was evenwel gewijd aan de tekortkomin- ren had gezegd geen Chinese of Noord gen van de Sovjet-industrie. Hij kondigde koreaanse voorzitter te willen accepteren nieuwe veranderingen in de departemen- De oplossing (welke aan Molotof word; tale organisatie van de industriële sector toegeschreven) was; een voorzitterschap aan. j 0m beurten bekleed door Eden als ver- Deze foto toont de Deense Koning en Koningin, Koningin Juliana en Prins WUJ.UCU gCCVflliUCClu. I'- - plechtig beroep op het geweten van de beschaafde wereld, opdat een eihde z komen aan het schenden der oorlogswet- ten op deze manier", aldus Bidauii. r/_„m ontvangst namen. Konina n ,7Tr Unks- Kon™9 Frederik Koningin Juliana, Prins Bernhard en Koningin Ingrid. om het vicr-en-half jarig zoontje van de familie Klerk op .te sp«ren heef 1^00 maar één conclusie kun namelijk dat het knaapje mogelijk ont voerd zou kunnen zün. Het staat vrijwel vast dat de keu er - Japie geheten - Eerste Paasdag tussen 4 en G uur 's middags in een donker g kleurde auto is meegenomen, samen mei een evenoud vriendinnetje dat later, omdat zij huilde, uit de auto werd gelaten. De veerman van het veer over de ring- vaart bij het gemaal Cruquius heeft be doelde auto. die in zuidelijke richting wegreed, waarschijnlijk overgezet. De autobestuurder was iemand van naar schatting 30 a 35 jaar. Hij was bloots hoofds, had donkerblond hoog opgekamd haar en droeg vermoedelijk een bril met hoornen montuur. Hij was gekleed in een donkerblauw costuum met een heel smal licht streepje. Japie is een knap kereltje met diep blauwe ogen en donkerblonde krullen boven een levendig gezichtje. Hij droeg een marineblauwe „houtje-touwtje"-jas met capuchon 'n roodbruin kort broekje, grijze sportkousen en lage bruine schoe nen. Het joch heeft opvallend dunne beentjes en voorts een klein lidteken op de linkerwang. Mocht iemand menen de kleine man ergens te hebben ontdekt, dan kan men hem vragen stellen Over zijn zusje. dat „Josétje" heet en over „oom Fransen „tante' Truuk". De Haarlemse politie (K 2500—15350) verzoekt dringend om in- V Kt V M 'i :f f' I it alle vergeefse lemse politie seden ngen- die de Haar" Eerste Paasdag in )u,j avo"d van dc werk heeft gesteld lichtingen. Kees Spapens uit Loon op Zand, een 20-jarige militair en zoon van een een voudige timmerman, moet vóór 26 October 20.000 gulden hebben besteed anders zijn Ze verbeurd. Als een onbezorgde jongeman ging hij Zondagmorgen naar de kerk, met een zwaar denkend hoofd loopt hij thans rond. En vader Spapens piekert nog harder, want Kees is nog niet „mondig". Kees won de hoofdprijs in de steentjes actie voor de gedachteniskerk op de Grebbeberg. Kees' vader A. Spapens en diens zwa ger troffen we aan in zwaar beraad met de heer Bergers, directeur van het Kath Nationaal Verbond E.H.B.O. in het bu reau op de Heemraadssingel te Rotter- dalBesteed ze nu verstandig", zei de heer Beraers" „want ik heb hier een brief liggen van iemand die bij een van de vroegere acties 15.000 gulden won en me een jaar later vroeg, of ik nog wat kle ding'te missen had". Kees wordt op 1 November pas 21 Hij is leerling van de onderofficiersschool te Weert, heeft een verbintenis lopen van zes jaren waarvan a. derhalf jaar om zün. Als de zes jaren zijn verstreken, wiJ hü toch in het leger blüven. Zün beroep ziet hü in de militaire dienst. Moeder Spapens heeft twaalf kinde ren, waarvan Kees de oudste is. De jong ste is vier. „We kunnen het best gebrui ken", zegt vader Spapens. „,want we komen van alles te kort. Ik heb al, dank zij de hulp van m'n zwager een overjas moeten kopen om naar Rotterdam te rei zen". Aan een veestapel heeft Kees niets. Aardiger idee iRKt hem een eenvoudig huisje met meubeltjes. Als je dan gaat trouwen, ben je meteen klaar. Maar ja, thuis kunnen ze van alles gebruiken, dus dat zal er wel eerst af moeten. Aan si garetten en een biertje gaat het niet op, wat Kees rookt niet en drinkt niet. „Daar word je rtjk van", wordt wei eens gezegd. Maar zó ging het vlugger. Moeder Spapens zat Zondagavond met een glaasje water voor zich, waarin de steentjes lagen. Via de radio werden de etiketjes losgeweekt en nam men de lichtproef Toen hei bleek, dat Kees z'n steentje een lichtgevend strookje had, was de boot aan. het hele huishouden was in rep en roer en ieder trok er op uit, de kinderen die niet thuis waren, in het dorp te zoeken. Kees kreeg de blüde tijding midden op straat, waar hij zijn vader tegen het UK liep. Zwaar denkend zün ze gisterenmiddag teruggekeerd Kees naar Weert, waar hü een dag verlof kreeg om zijn prijs in ont vangst te nemen „want zo iets komt niet iedere dag voor" hadden ze in Weert g6Zegd- d IA" Corry, de jongste bediende, zat alweer in de keider. Terug van de reis naar Rome. Zaterdagmiddag tegen twaalven was ze aangekomen en werd ze door een K.L.M.-official die „iete Ho1" lands" sprak. Met een taxi ging het naa Kees niet roken en niet drinken een hotel en daar werd mgr Damen op gebeld. Toen was alies geregeld en kon Corrv gaan genieten van de schoonheden van Rome bü avond. „We liepen er zon der iassen en de bomen waren volop in het groen Heerlijk!' Zondagmorgen om 10 uur kwam Corry bü mgr Damen en onder de zusters waren er die Nederlands spraken. Van een audiëntie bij de H. Vader kon jam mer genoeg niets komen en mgr Damen zou de honneurs dan maar waarnemen Uit zijn handen ontving Corry een door de Paus gezegende rozenkrans: gele doorschijnende kralen in gouden zetting. „We hebben geboft", zei Corry, „dat er juist 5000 zangertjes in Rome waren. Die hebben onder de Mis in jle Sint Pie- ter gezongen en later ook bij die zuil, een soort breinaaid, op het Sint Pietersplein. Op dat plein was een hele menigte die om de Paus riep en toen we een half uur hadden gewacht, kwam de Paus naar buiten en gaf Hij Zijn Zegen. Dat was ontroerend, echt mooi. Die mensen ble ven maar juichen en daarna kwam de Paus nog eens op het balcon. Onze intentie was: deze zegen voor alle mensen die een steentje hadden gekocht We namen weer een taxi naai het hotel 's middags vertrok het vliegtuig weer en om kwart voor 9 waren w-e op Schiphol We kwamen juist in de K.R.O.- studio. toen ze met het laatste muziek nummer bezig waren. Vliegen vond ik reusachtig. Echt leuk. Ik had nog nooit in een vliegtuig geze ten Corry af en binnen traden broer en zus Groenewegen uit de Voorstraat 22 in Voorschoten. Ze hadden in hun steentje het metalen plaatje nummer èèn gevon den en mochten een gramofoonplaat naar keuze besteilen. Zus Wilhelmina was pas op een priesterfeest geweest en daar had ze door een heer Panis Ange licus horen zingen. Dat was een lied naar haar hart en dus werd bij Philips dit lied gezongen door een mannenstem, besteld. De "O-jarige papa D. J. Groenewegen was thuis gebleven en voor hem namen broer en zus de gouden rozenkrans mee. „Hij zal er er" blü mee zijn", zei de dochter. „Och och, dat was me wat met dat steentje. We werden er warm en koud tegelijk van toen we zagen dat het licht afgaf. Het hele gezin kwam er voor uit bed." Fluks werd de gouden rozenkrans ge daan in het soliede rozenkrans-etui van zus en daarmee was de plechtigheid ten einde. Maandagmiddag stroomden Rotterdam de prüsaan- op het hoofdkwartier in meldingen binnen. Behalve d.. drie reeds bekende hoofdprijswinnaars te Loon op Zand, Utrecht en Haarlem, hebben de houders van de letters O. B en K zich nog niet gemeld. Het is natuurlijk niet uitgesloten ofschoon de kans niet zo heel groot is dat de drie resterende hoofdprüzen verborgen zijn onder de kleine hoeveelheid steentjes die onver kocht zijn gebleven. De organisator van de actie, de heer A. M. Bergers deelde mede. dat talrijke prijswinnaars hun prps wederom voor het doel: „De Gedachte niskerk aan de Grebbe, beschikbaar hebben gesteld. tegenwoordiger van de Westelijke mogend heden, Molotof als vertegenwoordiger van de communistische mogendheden, en een derde, die de kleine en dan liefst Azia tische landen zou vertegenwoordigen. Deze derde werd prins Wan Bongspra- bandh, de 63-jarige minister van buiten landse zaken van Thailand. Toen de openingszitting begon werd het .voorstel om deze door prins Wan te laten presideren welk voorstel door Dulles werd gedaan dan ook eenstemmig aan vaard. En even eensgezind werden de re gelingen voor de conferentie geaccepteerd, die de Siamese minister daarop voorstel de. Deze houden in, dat er dagelijks behalve des Zondags van drie tot ongeveer zeven uur zal worden vergaderd met een korte onderbreking, dat er vijf officiële confe rentie-talen zullen zijn (Frans, Engels, Russisch, Chinees en Koreaans), en dat er geen pers, geen publiek en geen waarne mers bij de zittingen zullen worden toege laten. De nu gemaakte regelingen althans voor zover zü het voorzitterschap en de talen betreffen, gelden voorlopig alléén voor de zittingen die aan de Koreaanse kwestie zullen zün gewüd. Met deze kwestie zal men zich allereerst bezig houden en het debat erover zal morgenochtend worden ingeleid door de ministers van buitenlandse zaken van Zuid- en Noord-Korea. Als het Indochinese probleem wordt aangesneden en niemand weet nog. wanneer dat zal zün zal er opnieuw over het voorzit terschap moeten woren beraadslaagd, want aan dat deel van de conferentie zullen an dere landen deelnemen en het is, hoewel waarschijnlük, toch niet geheel zeker dat Thailand daar bü zal zijn. De 63-jarige Thailandse prins Wan, die onverwacht lid werd van het driemanschap-voorzitters op de Geneefse conferentie heeft zon der twijfel de langste naam van alle delegatieleden. Hij heet prins Wan Waithajakon Krommoen Narabhip Bongsprabandh, en staat officieel bekend als prins Wan Waithjakon. Hij heeft een lange loopbaan in de buitenlandse dienst van zijn land achter de rug. In 1912, op 21-jarige leeftijd, begon hij zijn carrière als secretaris van de Thailandse dele gatie in Parijs. Hij was enige jaren leider van de Thailandse delegatie bij de Volkenbond en zes jaar lang lid van het Permanente Hof van ar bitrage in Den Haag. Hij geldt als een autoriteit op het gebied van het internationale recht.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1