|V SHERRY Het GOUDEN FEEST van de Boerenleenbank te Kethel ^11 De kwaliteit van Esders' kleding geeft jjjjfU de doorslag LEGNER'S OLD GIN ver de JU am Hanze's nieuwe wijze van vergaderen uitstekend geslaagd VLAARDLNGEN Avondmis op Kath dag van de Arbeid BINNENWEG PLEINWEG 196 CARL UPMANN Siprenhandel S. K. v. d. BERG Contactavond Singelkwartier ROTTERDAM 26* VERY PALE PRY VRIJDAG 30 APRIL 1954 PACTNA 2 D.H.S. SPEELT TEGEN ROCKANJE HONKBAL HEREN COSTUUMS KONINGINNEDAG DE AVOND IN LOMMERRIJK NIEUWE PRIJZEN VOOR EIERBRIKETTEN S. V. V. SPEELT OP HEMELVAARTSDAG JUBILEUM-WEDSTRIJD „rlwSi ?n PM'Sn™H" «•"S' OP ''o Mohncokpcr, NEU. vhachtènmarkt WAT SCHIEDAM VERLOOR EN VOND TELEVISIE Adverten't Zondag a.s. speelt D.H.S. zijn laatste competitiewedstrijd en wel tegen Rockan- je. Vóór deze wedstrijd speelt D.H.S. 3 zijn eerste promotiewedstrijd tegen Slik kerveer 2 voor een plaats in de Res. 3e klasse K.N.V.B. Het verdere programma luidt: D.H.C. 3 D.H.S. 2, D.H.S. 5—S.M.V. 5. De leden van de Schiedamse Kunst kring hebben gisteravond een pretentie loos doch zeer amusant blijspel gezien van het Rotterdams Toneel. In het pro grammablad heet het, dat Noel Pierce Coward zjjn figuren met lichte toets en slagvaardigheid hekelt en ironiseert, doch de toeschouwer merkt van dit ironi seren en hekelen niet veel en krjjgt de sterke indruk dat dit spel geschreven werd afs een luchthartig en geestig spel letje met als enige doel de toeschouwers te amuseren. Wat op zich natuurlijk geen tekortkoming is, integendeel. Er zijn zoveel „probleemstukken" en „probleemfilms" in omloop, dat het soms wel eens een verademing is, een volmaakt onschuldig spelletje te zien, dat ons een prettige en onbezorgde avond geeft. Het Rotterdams Toneel heeft de Kunst kring-leden zo'n avond gegeven. In „Voor elke vrouw komt eens de tijd...." maakt de toeschouwer kennis met een vreselijk slordig en vrijgevochten bohemiengezin in een voorstadje van Londen. Mama Bliss is actrice geweest, doch heeft zich uit het toneelleven teruggetrok ken voor haar ster begon te dalen, papa is schrijver van romans, zoonlief Simon tekent en Sorel is de dochter zonder meer, dus zonder kunstzinnige aspiraties, doch niet minder eigengereid. Als het spel be gint blijkt, dat elk der vier familieleden een logee heeft gevraagd voor het week end en hierover ontstaat een pracht fami lieruzietje. Mama Bliss als de eens zo ge vierde actrice heeft een onbedwingbare zucht naar emoties en kan het niet laten om ook in het dagelijkse gezinsleven toneel te spelen, hetgeen tot de idiootste tonelen aanleiding geeft. Het feit, dat de huisgenoten hieraan meedoen ten gerieve van mama, maakt het zich aanpassen van de logees niet eenvoudiger en na verschil lende complicaties besluiten zij gezamen lijk met stille trom te vertrekken. De familie is echter juist in een nieuw hoog lopend meningsverschil gewikkeld en de aftocht der gasten wordt niet eens ge merkt. En hiermede eindigt dit blijspel dan op vrij plotselinge en onverwachte wijze. Het Rotterdams Toneel maakte er een vlotte opvoering van met veel vaart. Het stuk stelt ook niet zulke hoge eisen aan de spelers. Loudi Nijhoff als mama Bliss speelde zeer vermakelijk, terwijl Johan Fiolet als papa BlisS eigenlijk de enige niet-komische rol vervulde en op niet on verdienstelijke wijze. De rol van dochter Sorel werd op charmante wijze door Kitty Knappert gespeeld, waarbij zij van Ben Aerden als haar broer Simon goed tegen spel kreeg, x De kleinere rollen werden eveneens vlot gespeeld. De Kunstkringleden beleefden er een gezellige avond aan. Volgende maand speelt als laatste stuk „Escapade" kon de voorzitter van de Kunstkring, de heer Heyboer, aan de leden mededelen en tevens bracht hij hun het verheugende bericht, dat de Kunstkring in het volgende seizoen negen in plaats van acht avonden geeft. In December komt er een extra-avond ter viering van het vierde lustrum. Zo langzamerhand beginnen de zomer sporten weer de aandacht te vragen Ook de honkballers komen weer in actie. Op 1 Mei a.s. begint de competitie van de K.N. H.B. De sportliefhebbers zijn dan weer in de gelegenheid, ook andere sporten dan voetbal te zien. SVV 1, dat vorig seizoen kampioen van haar afdeling was, komt nu in de 2e klasse van de K.I^.H.B. uit. In deze afd. zijn o.a. vier Haarlemse ploegen ondergebracht, waarvan EDO en HCK wel de bekendste zijn. Ook Schiedam, Neptu- nus en Sparta 2 komen in deze afd. uit. Op Zaterdag 1 Mei begint SVV de competitie met een thuiswedstrijd tegen EDO 2. Deze wedstrijd wordt op het hoofdveld gespeeld, en begint te 4 uur. Dat wordt dus voor de SVVers eenz ware opgave, daar de Haar lemmers een goed team hebben. SVV'ers de eerste klèp is een daalder waard. AANBESTEDING 2e STADHUIS VLEUGEL Vlaardings bedrijf laagste inschrijver. Bij de Donderdag gehouden aanbeste ding voor de bouw van een 2e vleugel aan het stadhuis werden de volgende biljetten ingeleverd: H. v. d. Linden, Barendrecht 369.600; Schop, Ridderkerk 365.000; J. L. Kooi man, Slikkerveer 362.500; C. v. d. Berg Rotterdam 360.000; N.V. Kon. Beton en Aann. Mij. v.h. Waning Zn., Rotterdam 349.800; B. Voogd, Delft 343.800; Gebrs. A. en J. den Ouden, Oegstgeest 341.800; L. Vermaat Zn, Rotterdam 338.800; Fa. Kuiper Schiedam 331.000; C. Boel, Voor burg 329.000; Bouw- en Aann.bedrijf v. Ommen en De Groot, Rotterdam 324.300; van prima Kamgaren in een grote verscheidenheid van moderne dessins, twee-rij, 2-delig TO 75 Verder een uitgelezen collectie in 2- en 3-delige costuums, zowel in één- als twee-rij. Lange Haven 69 Distilleerderij Ter viering van de Katholieke dag van de Arbeid, morgen 1 Mei, zal er des avonds om negen uur een plechtige "Avondmis in de Havenkerk worden op gedragen. Onder de H. Mis bestaat ge legenheid tot communiceren en wel om tien uur. Gelovigen, die dan de H. Com munie wensen te ontvangen, mogen van 7 uur af niet meer eten en van 9 uur af niet meer drinken, behalve water. De K. A. B. hoopt en vertrouwt, dat, deze plechtige Avondmis een grootse manifestatie zal worden van de Dag van de Arbeid in christelijke zin. ER IS Ihf onze stad heel wat gedaan, om een waardige viering van de Ko ninginnedag te bewerkstelligen. Om een geijkte term te gebruiken: er zijn kos ten noch moeiten gespaard. Inmiddels, de ondergrond hiervan, een diep verankerde Oranjeliefde, weerspie gelde zich in het enthousiasme, waarmede de Schiedamse burgerij zich vandaag op maakte, om deel te nemen aan de talrijke manifestaties op allerlei gebied, welke door toegewijde krachten georganiseerd wai^n. Uiteraard stond overal de jeugd vooraan en het was een genoegen, de blijheid en de bewondering in de ogen van zovele klei nen te lezen. Wapperende vlaggen, luidende klokken en vrolijke muziek brachten er hedenmor gen al direct de stemming in. Op de knooppunten van de stad heerste een druk gedoe en gewemel. De muziekcorpsen Gusto, St Ambrosius en Harpe Davids hielden muzikale wande lingen door de stad, waarbij ze elk een ge deelte voor hun rekening namen, zodat ieder zijn deel kreeg aan schetterende klanken en hupse melodietjes. Ze kwamen op de Grote Markt, voor het stadhuis bijeen en gaven daar een impo nerend „Wilhelmus' ten beste. Daarna werd op tal van plaatsen in de stad een onderdeel van het weidse programma af gewikkeld. Het was de voetbaljeugd, die aan de Boshoek een spannend sportfestijn inzette. In de Plantage kwamen vanochtend de kleinen bijeen, om te genieten van aller lei attracties. Het was daar als het ware een feest zonder einde, waaraan de oude ren voor het overige eveneens hun aan deel hadden, van de weeromstuit. Schiedam heeft hedenmorgen Koningin nedag uitstekend ingezet. DAMWACHTER. Het blijft toch altijd een genoegelijke bezigheidom oude foto's van de stad te bekijken. Er blijkt dan veel veranderd en.... ook veel verbeterd te- zijn. Wie kan zich nog voorstellen5 dat de Kreupelstraat teas, zoals... ze ivas In de Staatscourant van heden is afge kondigd de reeds door de minister van Economische Zaken aangekondigde prij- zenbeschikking voor eierbriketten. die van 1 Mei af zal gelden. De prijsregeling onderscheidt prijzen voor briketten van Nederlandse, Duitse en Belgische oorsprong. Voorts kent zij twee kwaliteiten eierbriketten, n.l. die welke vervaardigd zijn uit anthracietfijn en magerfijn. De verb ruikers prijzen ver- Schillen in verband met de vrachtkosten. Hiertoe is het land ingedeeld in vijf ge bieden. De prijzen voor de grote steden zijn voor de beste kwaliteit eierbriketten (uit anthracietfijn) voor de maanden Mei en Juni: Nederlandse eierbriketten 5,60, Duitse 5,75 en Belgische 5,85. De over- eenkomStige prijzen voor de eierbriketten j uit magerfijn zijn: Nederlandse 5,45, Duitse 5,60 en Belgische 5,75. S. V. V. zal op Hemelvaartsdag, Don derdag 27 Mei a.s. ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan 'n vriendschappe lijke voetbalwedstrijd spelen tegen de be kende Amsterdamse eerste klasser Ajax. Van de prominenten in de zaal noemen we nog de heer mr P- van Campen, 1ste directeur van de Centrale Boerenleenbank. De heer L. de Bruin, bood als lid van het zich daartoe gevormde comité, het be stuur van de Bank 8 stoelen aan. De voorzitter de heer A. Vette, dankte de leden, die hun bijdragen hiervoor schonken en hoopte er met het bestuur nog in lengte van dagen gebruik van te .maken. Als we ons aan een schatting wagen, dan menen we dat de grote zaal van Lom merrijk gevuld was met plm. 500600 ge nodigden. Wel een bewijs, hoezeer Kethel de zuurdesem van de coöperatieve ge dachte begrepen heeft. (Van onze correspondent) Lommerrijk is een prachtig groot en goed ingerichte zaak, waar een nog gro tere zaak in Amsterdam, met een wereld naam, nog een voorbeeld aan kan nemen. Daar was ik ongeveer 'n maand geleden, moest zeker twintig minuten op m'n koffie wachten en ben tenslotte nijdig wegge lopen. Toch was ik pas geschoren. De rede van de heer P. Erkelens werd aandachtig aangehoord. Deze heeft een gul en spontaan applaus gehad. Direct daarna kwam de conferencier en die vroeg al bij voorbaat zoals tegenwoordig een gekke gewoonte is een applausje voor de ar- tisten die we nog niet gezien hadden en dat vind ik werken met vooruitbetaling. Achteraf hebben ze het applaus wel ver diend. De hoogtepunten waren wel: het accor deon-duo, de clown en het duet. Bezoekt de TENTOONSTELLING Zoals wij dezer dagen berichtten, heeft welke het gevolg van veel bioscoopbezoek het bestuur van de R.K. Middenstands- kan zijn. bond het plan opgevat om zijn vergade- De heer Janse bespeelde op vlotte wijze ringen in een nieuwe vorm te gieten, de piano en bracht verschillende leden er waarbij afstand wordt gedaan van een toe de stoelen een beetje aan de kant te bestuurstafel met voorzittershamer en doen om een dansje te maken, al die attributen en gewoonten, welke de Het bestuur van de Middenstandsbond mensen een antipathie hebben gegeven hoopt met deze avonden een traditie te tegen vergaderen. kweken, welke een bindende invloed gaat Men was van plan aan de maandelijkse krijgen op de middenstanders, bijeenkomsten de vorm van een socië- - - teitsavond te geven en de eerste van deze bijeenkomsten is gisteravond in de y "v "V *v "TO zaal van hotel Beyersbergcn gehouden. ft Sp H B Mi it Als wij zeggen dat het er buitengewoon W W I 1 W B i W gezellig was, spreken we uit ervaring. Er XJL r M J JL T waren tegen de vijftig leden in clubjes bijeen en als de melkhandelaren niet een - belangrijke vergadering hadden gehad en I |A7p»T,yTO"l VI 71VI (TfTl Tl' de Kunstkring niet een toneelavond, zou V/V C^.L ML/llX/tiliCwlI A-HC de toeloop nog belangrijk groter zijn ge- ■*- Er werd een kaartje gelegd aan de ene UfHl SDOl «11 tafel, gesjoeld aan de andere en ook het j muierend rondje, terwijl onder leiding achteraf, op de terugrit naar Hamn van de heer Schoof een opgewekte her- np;n7;n„pn WPlke direct en indircc sengymnastlek werd gehouden. De geeste- P,.°' welke direct en nidirec lijk adviseur van de afdeling, kapelaan wisseling tussen onze stad en Hamni. memWlaYshk^sueSrm0mereeneontVzeaglijk noS 'P™"eem Z* W3S grote aantrekkingskracht en dus ook in- van de S.B.I.C). De tijd neek nog nie vloed op de mensen. Hij sprak over de ge- sc]1jen aJ veej vergeven, echter niet varen van de film en de smaakbederving 0 op Zondag 2 Mei in het R.K. Ver enigingsgebouw, Jterkweg 46, Kethel. Geopend van 10-4 uur. Toegang vrU 29 April v.m.: 150 ton stamanen Eindhoven: 260 ton petr.cokes Moordrecht; 200 ton maïs 1/varen; 150 ton granen Doetinchem; 620 fon granen Leeuwarden; 400 ton gerst Maashees; 60 ton mais Andel; 50 ton mais Zutfen; diverse partijen rijst Zwijndrecht. SIGAREN Officieel alléénverkoop HAV BANK GALERIJ - TELEFOON 68451 Gisteravond hield de buurtvereniging „Het Singelkwartier" haar derde en laatste contactavond van het seizoen 1953- 1954. Ook deze avond was goed bezet, evenals de twee vorige avonden. Na ope ning door de voorzitter, de heer Teerds, hield de heer Holl. inspecteur van het onderwijs alhier, een leerzame causerie over de opvoeding van kinderen, welke met aandacht werd gevolgd. Daarna was er mastklimmen waarvoor een viertal personen zich opgaf. En al werden er geen hammen gewonnen, de cadeaux, welke beschikbaar waren gesteld, bewezen de „goodwill" van het bestuur. Door het vele lachen waren de kelen droog gewor den. Ze werden in hun fatsoen gebracht door een lekkere kop koffie. Na de pauze werden drie filmpjes vertoond: de eerste film in vijf acten genaamd „Avontuurlijk huwelijk", gevolg»! door „Roulette" en „Het verdwaalde lam". Vooral de twee eerstgenoemde films wekten veel hilari teit. Tot slot werd deze prettige avond met een gezellig dansje besloten. Het Singelkwartier heeft opnieuw ge toond. de verlangens van de leden te be grijpen om de geest van saamhorigheids gevoel, zo hard nódig in onze dagen, op te wekken en te verstevigen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 912.30 uur en 26 uur: padvindersriem, 1 paar bruin glacé herenhandschoenen, groene werk manstas, zakmesje. Te bevragen bij de vinders: lederen voetbal, Waltman, Fabri- straat 54a; driewielig kinderfietsje, de Boer, Edlsonstraat 10; Duitse herdershond, mevr. H. Schot, Kortedijk 25a te Vlaardin- gen; steeksleutel, Van Pelt, v. Marum- straat 18b; ring met 4 sleutels, Heineman, Nieuwe Maasstraat 40a; ballpen, J. Dinke- laar, Herenpad 17b; sigarettenkoker, Lies broer, Leihnitzstraat 8b; vulpotlood, C. Suttdorp, Frans Halsplein 29a; houten rek (verm, van bakkersauto), Droog, Vlaardin- gerdijk 347b; wandelwagentje, Van Heiten, Mariastraat 72a; medaillon (lnh. 2 foto's) C. J. Wuister, Louronstraat 16; voorhamer met lange steel, W. C. Leenders, Korte Kerkstraat 5; lederen kinderschoudertas, Heijnsbroek, Gasstraat 27; groene tas met inh., H.- J. v. d. Kan, Korte Achterweg 3; actetas met inh., Lieftlnk, Leuvenstein- straat 53 te Rotterdam Z.; portemonnaie met inh., Portier Nieuwe Waterweg; brui ne actetas inh. boeken, J. H. van Oordt. Pendrechtsestraat 18b; bruin lederen por temonnaie, Edward, Goereesestraat 17; br, glacé herenhandschoen. Trommen. Kon. Emmaflat no. 45; handdoek, H. Schoenma kers, Alb. Thijmstraat 40b; alpinomuts, G. Vierboom, IJsselmondesestraat 45a; zwart glacé dameshandschoen, Streng, Geervliet- sestraat 26a; 1 paar glacé herenhandschoe nen, B. Kamp, mr Willemstraat 46; te Rot terdam Z.; kindersokje, Hölscher, Boer- havelaan 30b; 1 paar glacé dameshand schoenen Broekenkoning, Singel 128; 1 p. lichtbruine glacé handschoenen, Zandber gen, Beierlandsestraat 43b. s Wijn- en Schiedam Advei ter,tie DAGBIAD VOOR SCmtDAM N OMStRfKfn 76ste Jaargang No. 22445 De Kantoren der Redactie en Admini stratie ctjo gevestigd te Schiedam Dam 18, telefoon 66152 Gironummer 300943 Abounementsprtjs f 6 25 per kwartaal f i. 15 per maand f 0 50 per, week Advertentieprijs op gewone kolombreedte f per millimeter Hoogte, ingezonden Mededelingen op redactionele Bij contract gelden lagere tarieven, welkt koiumbreecite 1 0.30 per millimeter nougte DO cle administratie of olj de erkende ad vertentiebureaux verkrijgbaar ztln Kampioenen (Kleine ad verten tien) tot woorden so cent Bik woord meer 3 cent Mailmum 60 woorden Plaatsing uitsluitend bij vooruitbetaling Alit advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentlewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2