Mgr A. Konings te Poster holt tot bisschop gewijd Lourdes-fakkel komt 18 Mei in Nederland Brand in Dominicuscollege te Neerbosch EINDE VAN CONFERENTIE VAN COLOMBO Genève: officieel was er rust Onze dagelijkse PUZZLE De slapende Boeddha 523ste STAATSLOTERIJ 3. Kb. Schoon feest in Limburgse dorpsgemeenschap Sportvissers naar Ierland Engels koninklijke gezin herenigd Zes woningen afgebrand Persingen, Nijmegen en vele andere plaatsen in route opgenomen Zolderverdie ping verwoest Wensen: volledige onafhankelijkheid van Indo-China en China in de V.N. St. Brigida kreeg haar boom on w aarschij nlij k' herdershond voedt Gymnasium St. Alberti te Zenderen wordt vernieuwd Aspirant-automobolist maakte proefrit Toch was er grote diplomatieke activiteit MAANDAG 3 MEI 1954 PAGINA 7 HERDENKINGEN DERDE GRENSBATALJON Toen bewoners naar de kerk waren VERLOOFD PAAR VERONGELUKT GEDACHTENISKELK VOOR GREBBEKERK Geschonken door moeder van gesneuveld soldaat TEKORT AAN DRINK WATER IN DE PEEL VIJFDUIZENDSTE BIJ DE RESERVEPOLITIE NIEUWE ARCHIVARIS BISDOM HAARLEM Noorbeek handhaaft traditie van eeuwen MINISTER DREES: „Nieuwe wereldoorlog JONGE TIJGER Een dode en twee zivaar gewonden Oplossing van Zaterdag: DOOR F. J. A. L. CORDENS BOERDERIJ IN SCHAIK AFGEBRAND NIEUWE MELODIETJES VOOR TELEVISIE VEEMARKT TE ROTTERDAM B. M. R. S. (Van onze correspondent) „Posterholt is 'n begenadigde plaats, nu een zijner priesterzonen geroepen is tot de volheid van het priesterschap. Deze gebeurtenis heeft in de geschiedenis van Posterholt haar weerga niet gehad". Aldus burgemeester E. Prick tijdens het feestelijk diner in het klooster der Zus ters Ursulinen te Posterholt bij gele genheid van de bisschopswijding van Mgr Antonius Konings S.M.A., bisschop van Keta (Goudkust) Zaterdag j.l. in de parochiekerk van zijn geboorteplaats. De burgemeester was hier de tolk van de gehele dorpsgemeenschap, die dit unieke feit in de historie van het dorp heeft beleefd en meegevierd op een wijze als een Limburgs dorp dit weet te doen. De straten waren prachtig versierd. Het ouderlijke huis van de hoge wijdeling ging geheel schuil achter groen en bloe men. 's Morgens leidde een feestelijke stoet de nieuwe bisschop naar de fraaie nieu we parochiekerk, een bouwwerk van ir Peutz. Ruiters op versierde paarden open den de stoet. De harmonie „Wilhel- mina' blies haar feestmuziek en het trommel- en fluiterscorps Irene zijn pit tige marsen. De Cornelius-schutterij en de schutten van St. Matthias liepen stram in de houding en alles, wat het grensdorp verder aan verenigingen en schoolkinderen kon opleveren, met wap perende vaandels en banieren, was in de stoet vertegenwoordigd. Mgr Ko nings werd voorafgegaan door de novi cen van Aalbeek, het studiehuis van de Sociëteit der Afrikaanse Missiën en gevolgd door zijn vele familieleden, on der wie zijn bejaarde vader. Intussen naderde van de zijde van het Ursulinenklooster een kleine stoet met mgr dr J. H. G. Lemmens, bisschop van Roermond, de consecrator, de mede- consecratoren mgr H. Paulissen, oud bisschop van Kumasi (Goudkust), en mgr dr J. M. J. A. Hanssen, coadjutor van het bisdom Roermond, voorts o.a. de Abt van de Cisterciënserabdij Lilbosch Dom Pius Strijbosch en mgr H. J. j. van Hussen, Nationaal Directeur der Pauselijke Mis- siegenootschappen. In de parochiekerk van St. Matthias volgde de indrukwekkende plechtigheid der bisschopswijding. Mgr Lemmens werd geassisteerd door de pastoors J. Lucassen van Posterholt en E, Lemmens van Schimmert (oud-pastoor van Posterholt), assistenten van de Wijdeling waren de hoogeerw. pst er H. Mondé S. M. A., pro vinciaal van de Sociëteit der Afrikaan se Missiën en Pater Remaclus O.F.M. Cap (neef van mSr Konings). Mgr Pau lissen werd geassisteerd door de paters Hombergen S.M.A. en Giessen S.M.A., beiden priesters in het bisdom Keta en mgr Hanssen door pastoor A. Lenaerts Voor het eerst in de geschiedenis van de Nederlandse sportvisserij gaat Maan dagmorgen onder leiding van de heer E;. Blok van Cronesteijn en onder auspi ciën van het blad „De Spqrtvisser" een ploeg van 10 man naar Ierland om daar deel te nemen aan de grote sportviswed strijden welke in de County Oughteriard zullen worden gehouden. Er zijn daar heel speciale wedstrijden voor de buiten landers georganiseerd, waarin men van het Nederlandse Equipe heel wat ver wacht. Of het zal lukken? In Ierland is de visserij op forel, snoek en baars zeer populair maar de zalm wordt daar beschouwd als de aristocraat onder de vissoorten en zulk een knaap aan de lijn te krijgen is een knappe prestatie. Mocht het niet lukken, er zullen jn jeder geval wel sterke verhalen uit treboren worden, daar twijfelen we niet aan. Baarzen van vijf pond zwaar zijn daar heel gewone vangvisjes, forellen zitten er en masse, en de snoek is er even brutaal en even roofzuchtig als in de Hollandse polders, maar waar het ten slotte om gaat is een echte zalm en liefst een van vele ponden mee te brengen naar het vaderland. Toen het vliegtuig Maandagmorgen van Schiphol vertrok, uitgeleide gedaan door de crackvliegenier-sportvisser W. van. Veenendaal, kon het rekenen op een „good luck" van duizenden sportvissers in den lande. Na een maandenlange reis door grote delen van Britse Dominions hebben Koningin Elizabeth en de Hertog van Edinburgh Zaterdag voor het eerst hun kinderen weer gezien. Zij ontmoetten de kleine Prins Charles en Prinses Anne in Tobroek in Noord-Afrika. Het jacht „Brilania" had de koningskinderen daar gebracht. Het Engelse koninklijke gezin is daarna met dit jacht voor een bezoek naar Malta vertrokken. van Blerick (oud-kapelaan te Posterholt) en rector J. Joosten, rector van de Land- bouwhuishoudschool te Posterholt. De lagere functies werden waargenomen door scholastieken van Aalbeek, die ook de gezangen verzorgden. Na de wijdingsplechtigheid werdrngr Konings naar de pastorie geleid. Rond de middaguren volgde op het fraai ver sierde gemeentehuis een drukke recep- tie. Tijdens het diner na de middag bood burgemeester Prick namens de gemeen te een verduld-zilveren wasbekken met kan aan. De parochie Posterholt schonk het gouden borstkruis met ketting, de bisschopsring en diverse andere bis schoppelijke attributen, alle vervaardigd in de kunstwerkplaatsen Esser te Weert. Het wapen van mgr Konings toont de Sterre der Zee, een Andreaskruis, een palm en een olifant. Als zinspreuk heeft hij gekozen „Iter para tutum" (Bereid ons een veilige weg). Het 3e Grensbataljon zal Dinsdagavond omstreeks kwart voor acht bijeenkomen aan de Barendrechtse brug nabij de Velo- fabriek om een krans te leggen aan de voet van het monument voor de gevallenen. De jaarlijkse bijeenkomst van het batal jon zal op 27 Mei als. in Ossendrecht plaats vinden. (Van onze correspondent) Toen Zondagmorgen de parochie Mont- fort (nabij Roermond) in de kerk de eer ste H. Communie der kinderen vierde, ging door de kerk plotseling de medede ling: „Brand aan het Mariaveld". 't Bleek dat zes woningen in lichter laaie stonden. De meeste bewoners der brandende hui zen bevonden zich in de kerk. Door on bekende oorzaak had een der strooien daken vlam gevat en door de straffe wind vatten bok de andere woningen vlam. De plaatselijke brandweer kon van de brandende woningen niets meer redden, doch wel verdere uitbreiding voorkomen. Na korte tijd arriveerde ook de brand weer van Roermond, die zich beperkte tot nablussen en nat houden van de om geving. De zes woningen, merendeels be woond door jonge gezinnen, brandden ge heel uit. (Van onze correspondent) In de Tooropstraat te Nijmegen is een motorrijwiel, bestuurd door de 28-jarige v. L. uit Achterberg (gem. Veenendaal), door een vrachtauto gegrepen. De heer v. L. en zijn verloofde mej. A. uit Veenen daal, die op de duo zat, werden zwaar ge wond in het St Canisiusziekenhuis opge nomen. Enige uren later is de heer v. L. overleden. De fakkel, die, zoals men weet, vandaag te Lourdes wordt ontstoken en gezegend door mgr Theas en door de Katholieke jeugd uit alle vrije Europese staten zal worden rondgedragen naar de Mariahei- hgdornmen in hun vaderland, zal op 18 h" v'iS avonds om 6 uur in Kranenburg bij Kleef aan de Nederlandse grens aan komen. Zij wordt naar Nederland gebracht door een groep estafettelopers uit de Duitse katholieke jeugdorganisaties. Aan de grens worden zij opgewacht door een gelijksoortige Nederlandse deputatie en gezamenlijk trekken zij dan verder naar het kerkje te Persingen in de Ooy bij Nijmegen. Hier zal een plechtig Lof worden gecelebreerd door Z.H. Exc. mgr W. Mutsaerts, bisschop van 's-Hertogen- bosch. Bij deze plechtigheid zullen o.m. aan wezig zijn leden van het bestuur van de Katholieke Jeugdraad in Nederland, de aalmoezenier van de Katholieke Jeugd raad, dr H. M. M. Fortmann, de hoofd aalmoezenier van de Katholieke Jeugd beweging, tevens rector van de St Joris- kapel te Persingen, rector A. A. Verhoe ven, de pastoor Van Ooy en Persingen en geestelijke en wereldlijke autoriteiten Diocesane vertegenwoordigers der jeugd organisaties zullen na afloop van het Lof op hun beurt een fakkel in ontvangst nemen om die naar de vier andere bis dommen te brengen. De nabestaanden van een in 1945 in Zee land gesneuvelde soldaat hebben aan de Grebbekerkcommissie een kelk aangeboden om dagelijks tijdens de H. Mis in de ge- dachteniskerk te worden, gebruikt. In een brief aan de commissie deelt mej. Ver meulen te Den Haag mede, dat zij daar mede de wil van haar in 1952 overleden moeder volbrengt. Haar broer zo schrijft zij was lid van de Irene-brigade, doch hij sneuvelde begin 1945 bij Oostkapelle, toen hij met zijn motor op een landmijn reed. Van Zeeland werd zijn stoffelijk over schot overgebracht naar het erekerkhof op de Grebbeberg. Op haar sterfbed zo schrijft mej. Vermeulen beloofde mijn moeder een kelk aan een kerk of kapel ter nagedachtenis van de gevallenen, onder wie haar enige zoon over wiens dood zij zeer treurde. Deze belofte kon niet eer der worden ingelost, daar er geen kerk of kapel ter gedachtenis van de gevallenen bestond. Nu de gedachteniskerk aan de Grebbe binnenkort een feit zal zijn, heeft zij namens haar moeder de belofte gestand gedaan. sr-^i^iXoorwaarde beeft de moeder aan de tiiden^ h'ft\frï??.nden' dat de kelk dagelijks en dat eenm' ®?lsoffer zal worden gebruikt de zielerus?vanPhaa3aar C0n H' Mis voor teniskerk (Van onze correspondent) Zaterdagavond omstreeks half twaalf werd brand ontdekt in een der paviljoens de z.g. huishoudelijke afdeling, van het Sint Dominicüs-college van de paters Do minicanen aan de Dennenstraat te Neer bosch bij Nijmegen. Het vuur ontstond in de naaikamer, die zich o.m. met de man gelkamer boven de keuken in dit pavil joen bevindt. Men heeft eerst nog getracht de brand,, die zowel door de paters, die in een aangrenzend gebouw sliepen, als door omwonenden werd waargenomen, zelf te blussen, doch dit gelukte niet en na een half uur sloegen de vlammen reeds naar buiten. Eerst toen werd de Nijmeegse biandweer gewaarschuwd, rnet twee motorspuiten en de ladderwagen uitrukte en het vuur, dat op de zolderverdieping, Reedde, met vijf stralen bestreed. De brandweer slaagde er in de brand te loca- Lseren en daardoor vernieling van het ge hele paviljoen en overslaan van de vlam men naar andere gebouwen te voorkomen Na ruim een half uur was men het vuur jheester en kon met de nablussing worden begonnen. Een gedeelte van de zolderver- dl6ping is uitgebrand- De keuken kreeg ernstige waterschade. De oorzaak van de brand is nog niet be- kcnd. De brandweer vermoedt kortsluiting, hm.schade, die door verzekering wordt ge- kt> is nog. niet geraamd. De ongeveer 200 leerlingen van het col- fige waren op Paasvacantie en zouden morgen terugkeren. Dit zal nu moeten "mrden uitgesteld, doch de lessen zullen mot meer dan enkele dagen later behoeven e beginnen. De ouders van de leerlingen hllen hieromtrent nader bericht van de Paters ontvangen. De Nijmeegse brandweer had overigens 'terdag een zware dag. Twaalf keer de>est worden uitgerukt voor bos- en hei- "randen, een gevaarlijke hooibergbrand, 'ar bij een boerderij werd bedreigd en etl zware binnenbrand, die echter nog tij- dig kon worden geblust. Op een gegeven ogenblik waren alle motorspuiten, alsook de spuit van de bosbrandweer in gebruik. En als klap op de vuurpijl kwam toen Za terdagavond laat de brand in het Domini- cus-college. Van Duitse zijde zijn bij het lof o.a. aanwezig: de vicaris-generaal van het bisdom Münster mgr Pohlschneider en een van de vicarissen. Mgr Pohlschneider zal een korte toe spraak houden. Onmiddellijk daarna zul len de diocesane vertegenwoordigers met hun flambouwen vertrekken. In het bisdom 's-Hertogenbosch zal zij waarschijnlijk eerst worden overgebracht naar de St. Peterus Canisiuskerk aan de Molenstraat te Nijmegen, waar het licht voor het miraculeuze Mariabeeld de ganse nacht zal blijven branden. In dat geval zal er (evenals in Oostenrijk en Duitsland) door groepjes jongens en meisjes een nachtwake worden gehouden. Uit het bisdom Roermond is bericht ontvangen dat thans reeds meer dan 50 parochies om het „Lourdeslicht" hebben verzocht. Ook in het Bredase diocees be staat grote belangstelling. Van bisschop pelijke zijde is reeds instemming betuigd met deze gemeenschappelijke manifesta tie. Zoals men zich zal herinneren wordt de Lourdesfakkel, nadat zij in Lourdes is gewijd, in een snelle estafette door Europa gedragen. Waarschijnlijk zal zij op 6 Mei reeds in Rome zijn, waar zij door de Paus in ontvangst zal worden genomen. In het Zuiden gaat de route naar Spanje en Portugal, in het Oosten naar Zwitserland, Duitsland en Oosten rijk en in het Noorden naar Luxemburg België, Nederland en Denemarken. Aan het einde van de conferentie van Colombo hebben de premiers van Pakis tan, India, Birma, Ceylon en Indonesië een communiqué uitgegeven, waarin zij zich voor een volledige onafhankelijkheid van Indo-China uitspreken. Het Indo-Chinese vraagstuk, aldus het communiqué, vereist rechtstreekse onder handelingen tussen de betrokken partijen, te weten Frankrijk, de verbonden staten en anderen, die in gezamenlijk overleg uit genodigd dienen te worden. De aldus on derhandelende partijen dienen verslag uit te brengen aan de conferentie van Genève. De premiers spreken zich verder uit In de nog niet van waterleiding voor ziene gehuchten in de Peel rondom Ven- ray heerst thans door de aanhoudende droogte een ernstig tekort aan drinkwater. Iedere dag rijden tankwagens naar de ge huchten IJsselsteijn, Veulen e.a. om be volking en vee van drinkwater te voor zien. De jonge veldgewassen hebben zwaar te lijden door de droogte, terwijl er een te kort dreigt te ontstaan aan veevoeder, doordat niet voldoende gras in de weiden aanwezig is. ..?e 50.°9stei verbandacte bij de reserve- njkspolitie is getekend en wel door de Zevenbergse reserve-wachtmeester P. Kremers. In een officiële bijeenkomst met défilé Zaterdagmiddag heeft de algemeen inspec teur van de rijkspolitie, generaal A. F. M. Penders, de reservist voor het front van de troep toegesproken en hem enige cadeaux overhandigd. Ook burgemeester H. E. M. Schaminee van Zevenbergen sprak de reservisten toe. Voorts waren o.m. aanwezig acht burge meesters van Westbrabantse gemeenten. De gewestelijke commandant van de rijks politie, kolonel v. d. Vliervoet, de chef van de staf, luitenant-kolonel Chapin van de Nationale Reserve en hoofden van het in stituut Steunt Wettig Gezag. Z.H. Exc. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot archivaris var het bisdom de zeereerw. heer P. M. Verhoofstad. De nieuwe archivaris is geboren in Pur- merend 28 Januari 1897. Na zijn priester wijding op 21 Mei 1921 was hij achtereen volgens kapelaan in Sassenheim, Dordrecht (H. Antonius van Padua), Haarlem (H.H Elisabeth en Barbara), 's-Gravenhage (H. Gerardus Majella) en Leiden (O.L. Vrouw Hemelvaart en H. H. Joseph). Vervolgens was hij pastoor in Heer Hugowaard (II noa®'ie!' }ot h« °P 7 Maart 1953 werd be- dom adjunct-archivaris van het bis- „5? Toen ongeveer 320 jaar geleden onder het rundvee te Noorbeek een besmettelij ke ziekte was uitgebroken, die de omvang van een ramp aannam, beloofden de dor pelingen aan de patrones van de parochie, de heilige Brigida elk jaar te harer ere een boom bij de aan haar toegewijde kapel te plaatsen, indien de ziekte een einde zou nemen. De ziekte nam een einde en tien tallen jaren werd een boom geplant. Aldus de legende, die ook verhaalt, dat de ziekte enkele tientallen jaren later, toen men de planting van de boom achterwege liet, weer is uitgebroken. Sedertdien slaat men geen jaar meer over. En zo vertrokken Zaterdagmorgen zes stoere jongens uit Noorbeek naar de bossen bij Reymersdael in België om daar de uitgezochte 25 meter lange den te kappen. Tijderïs de val brak de kroon en er moest zelfs een Belgische smid aan te pas komen om de breuk te herstellen. Het gevaarte werd vervolgens op een door 29 paarden getrokken wagen naar Noorbeek overgebracht. Het trans port stond onder commando van de Noor- beekse kapitein der jonkheid, de heer Jo sef Haesen. De paarden waren getooid met versieringen en bellen. Twintig minuten voor zes passeerde de stoet de grens bij de Nederlandse douane kantoor Hoogcruts en precies om acht uur kwam de stoet op het kerkplein te Noor beek aan, waar een grote schare belang stellenden aanwezig was. Toen de paar den werden uitgespannen en ook even later, toen de boom in de grote kuil werd neergelaten, ging er een gejuich op. Was het kappen en het overbrengen van de boom door de jongeren geschied, het planten werd uitgevoerd door de oudere getrouwde mannen van het dorp. Onder leiding van de heer Maessen ging de kruin langzaam omhoog en menig glaasje werd aangeboden en geledigd, voordat de boom goed en wel was geplant. Omstreeks 11 uur in de avond stond de 320ste Brigidaboom echter kaarsrecht naast het oude kapel letje op het kerkplein van Noorbeek. In Terneuzen heeft de minister-presi dent, dr Drees, op een bijeenkomst van de plaatselijke afdeling van de P.v.d.A. ter viering van de 1 Meidag, Zaterdag avond een rede gehouden. Hij roerde daarin uiteraard ook de internationale situatie aan en memoreerde, hoe eenieder is geschokt door de berichten over de H-bom en de ontzettende ellende, welke die zou kunnen uitstorten als zij werd gebruikt. „Wij zijn," aldus de minister-president, „nog weer eens scherper ons bewust ge worden, hoe dicht we zouden staan aan de afgrond en de mogelijkheden van menselijk bestaan en van menselijk geluk, indien het waai-lijk tot een nieuwe we reldoorlog zou komen. Persoonlijk meen ik niet, dat de kans op een wereldoorlog vergroot is; ik ge loof integendeel, dat die kleiner is gewor den. Het is noodlottig genoeg, als daar strijd woedt, of gewoed heeft, in Korea, Indo-China en op zo menig ander punt in de wereld, maar dat het tot een nieuwe werelduitbarsting zou komen, is dunkt mij onwaarschijnlijk geworden, nu nie mand meer blind kan zijn voor de hel, die deze over allen zal brengen." Via de K.R.O. heeft minister Van Thiel Zaterdagavond gesproken over de be tekenis van de arbeid voor de mens naar Katholieke opvatting. In het circus Espagna, dat onder auspi ciën van het circus Frans Mikkenie in ons land optreedt dat thans zijn tenten heeft opgeslagen in Leiden, zijn gistermiddag twee tijgers geboren. Een van de diertjes is kort na zijn geboorte gestorven en een zelfde lot dreigde voor het andere diertje, aangezien de moeder-tijger niets van het nog levende jong wilde weten. Via de radio werd daarom een hond gevraagd, die de jonge tijger zou kunnen zogen. Onmiddellijk kwamen vele aanbie dingen binnen tot zelfs uit Leeuwarden en Borger in Drente. Nog vóór een uur om was, waren meer dan honderd honden aangeboden. Met een auto van het circus werd de hond „Asta", een gedresseerde herder van de heer Rusman uit Hillegom, opgehaald. De herder werd met haar enkele dagen oude jongen bij de tijger gebracht. Deze was direct vertrouwd en lag na enkele minuten rustig naast de jonge herders honden bij Asta te drinken. Het was de eerste maal dat de moeder tijger, de zesjarige Gitsy, jongen wierp. tegen proefnemingen met de waterstofbom zolang de ontwapeningscommissie der Ver enigde Naties aan het werk is. Vertegenwoordiging van continentaal China in de Verenigde Naties zou bijdragen tot de stabiliteit van Azië, aldus de pre- Het bekende gymnasium der paters Car- melieten te Zenderen in Twenthe, dat in 1896 is gesticht en sedertdien reeds meer malen een uitbreiding moest ondergaan, is weer te klein geworden. Slechts de mo derne fraaie vleugel, gebouwd in 1939, kan in het huidige tijdsbestek nog voldoening schenken. Daarom gaat men over tot een radicale verandering. Parallel aan bedoel de vleugel zullen nieuwe zijvleugels wor den gebouwd volgens een ontwerp van architect J. v. d. Zanden uit Zwolle. Met de bouw, waarmee dezer dagen wordt be gonnen, hoopt men in 1955 gereed te zijn. Wanneer een en ander klaar is, zal er een waarlijk ideaal internaat tot stand zijn gébracht. De begane grond zal be staan uit spreekkamers en klaslokalen, een ontspanningszaal en een fraaie, frisse stu diezaal. Op de eerste verdieping'zal de kapel een voorname plaats innemen, maar daar zul len ook nog klas- en vaklokalen verrijzen. De tweede verdieping zal geheel worden besteed voor de slaapgelegenheid der stu denten. Hier zal voor niet minder dan 180 studenten een zeer ruime en hygiënische slaapplaats komen. De bouwkosten zullen minstens 400.000 gulden bedragen, welke door geen cent subsidie worden gedekt. De uitvoering is opgedragen aan de fa Reehuis uit Wierden. (Van onze correspondent) De 72-jarige Zwollenaar F. A. F. werd Zaterdagmiddag vrijwel op slag gedood bij een botsing tussen twee personenauto's óp de rijksweg ZwolleOmmen. De 45-jarige landbouwer G. ter W. uit Zwollerkerspel had een tweede-hands auto gekocht van A. van O. uit Zwollerkerspel- Met deze maakte hij een proefrit in de richting Om men. Aanvankelijk chauffeurde Van O., maar op te terugweg nam Ter W. die moest leren rijden het stuur over. Hij raakte echter in de berm en schoot daarop dwars de weg over, tegen een tegemoet komende auto, waarin vier Zwollenaren zaten: G. A. J., F. A. F., R. P. en J. H. F. raakte dermate bekneld, dat hij vrijwel op slag gedood werd. J. en P- moesten ernstig gewond in een Zwols ziekenhuis worden opgenomen. De vierde inzittende, alsmede de landbouwer en de handelaar kwamen er met een enkele schram af. De toneelgroep Theater heeft onder regie van Elise Hoomans in studie geno men „Een zomer smeult tot as" (Summer and smoke) van Tennessee Williams. De première wordt in de eerste helft van Juni te Arnhem verwacht. HOGE TKIJZEN f 35.000 9842 f5000 1297 2000 7288 ƒ1500 2289 11306 ƒ1000 4922 5076 6178 11773 13749 ƒ400 4098 4783 5056 6650 8663 10256 13684 16970 18655 19410 19450 19758_198b; 21262 21949 f 200 1427 1484 1513 1549 3143 3231 3340 3673 3828 3894 4017 4465 4511 5299 5325 5821 6017 6056 6372 6612 6729 G983 7375 7484 7655 7928 8799 9166 9754 10442 10533 10696 11394 11411 11829 11986 12072 12214 12326 12615 12672 12921 13609 136:8 14006 14155 14585 15053 15092 15294 15594 15808 15979 16183 16188 16756 16836 1773.) 18043 18139 18645 18797 19199 20290 20334 20595 21115 21379 21504 21529 21669 21680 21762 21786 21826 Prezen 1008 048 122 126 217 223 231 238 256 279 293 300 329 353 362 426 432 4&5 445 512 530 556 606 657 683 694 711 784 815 913 917 930 969 973 976 982 998 2008 028 103 177 268 305 315 325 337 353 359 469 604 605 622 666 681 705 714 744 792 794 803 827 848 854 855 894 911 933 960 966 967 982 993 3024 033 043 060 103 135 148 181 183 184 201 263 273 278 299 351 400 410 471 503 527 .548 556 579 615 680 705 719 744 763 781 8S9 905 946 954 985 4013 052 063 066 071 077 125 133 159 163 164 197 213 231 239 254 269 280 309 340 393 412 426 440 470 510 538 543 546 584 626 650 719 728 742 757 816 818 S79 914 916 919 939 965 980 5019 079 094 204 223 232 271 296 300 317 330 349 375 379 385 415 458 468 472 476 498 519 531 587 632 681 694 740 743 775 782 792 799 801 807 834 843 S45 864 907 922 948 973 977 «027 072 096 114 174 196 19S 204 225 226 235 238 253 258 278 307 378 413 419 432 468 509 566 581 593 610 633 651 691 727 739 759 823 833 871 895 912 918 931 936 968 990 992 999 968 990 992 999 7007 073 093 116 168 188 191 201 216 258 304 326 334 355 408 426 430 440 443 496 512 53S 542 556 55S 565 581 612 621 625 636 640 653 693 729 737 741 795 804 850 852 864 877 883 907 914 940 964 998 8006 038 050 080 110 148 159 165 183 213 231 233 239 253 263 266 286 339 358 397 462 464 481 492 508 542 546 551 572 586 605 614 642 666 691 694 701 769 772 775 783 803 851 885 956 983 989 9005 035 040 048 054 063 071 087 133 146 160 164 187 228 305 313 314 319 321 341 348 375 376 450 465 476 509 529 548 560 596 597 722 804 838 843 856 871 901 942 964 976 998 10001 026 051 109 164 178 219 231 305 315 354 379 430 454 514 528 532 569 603 612 661 714 718 720 721 739 757 786 789 838 879 898 907 915 941 942 964 978 979 11019 057 069 081 094 096 097 107 108 109 118 123 169 203 212 214 223 230 233 318 320 341 374 437 454 478 480 526 542 546 579 604 616 639 643 660 673 694 704 714 van 60. 753 772 890 923 948 984 13078 083 093 206 213 224 247 251 296 305 352 356 371 383 389 438 440 464 470 473 480 499 502 525 595 602 605 609 613 661 753 764 765 814 831 851 896 916 938 963 971 13027 069 085 086 117 177 268 323 331 342 349 445 4SU 492 524 543 551 613 670 703 744 753 765 782 785 796 802 804 821 823 830 835 837 S49 873 876 892 920 944 949 961 968 14077 100 129 132 234 238 266 287 300 313 342 357 372 402 434 553 557 568 580 635 674 730 783 790 811 830 851 868 884 896 918 931 15011 013 020 028 074 141 186 198 247 274 2SS 289 290 316 330 347 393 399 406 413 434 473 476 516 667 716 719 743 765 803 812 824 849 873 886 895 898 903 927 928 952 969 985 993 16040 068 081 093 095 126 200 232 243 249 251 266 278 281 310 316 359 371 413 415 457 477 480 501 531 532 574 578 600 702 712 #32 746 774 782 7S3 791 860 872 892 898 918 926 961 971 989 17000 17023 041 092 094 131 154 171 186 216 246 249 256 288 29S 312 329 355 372 381 397 405 409 487 529 546 625 652 667 670 68S 713 737 749 750 751 756 767 778 805 828 833 845 879 885 890 892 896 905 18009 010 032 069 089 110 156 162 216 232 251 252 253 294 305 315 337 344 359 383 424 444 486 531 536 626 629 631 637 665 754 779 798 843 894 915 945 965 972 977 19012 024 026 052 057 063 178 09] 139 165 208 220 228 273 310 333 405 514 558 572 664 741 747 782 814 836 837 847 872 8S3 902 912 913 319 920 981 987 998 20019 091 103 116 120 166 167 249 252 261 262 268 273 275 295 315 320 327 355 356 401 404 409 423 455 494 508 525 528 541 581 624 640 680 719 740 743 749 760 768 781 797 83b 850 865 866 938 961 969 981 999 21C15 019 027 045 050 089 108 137 149 189 207 217 261 273 303 346 359 408 410 424 450 476 485 500 532 541 548 550 556 558 601 621 625 648 651 673 676 714 767 773 794 834 848 852 859 894 896 912 913 923 926 934 Er is door de conferentie officieel niet vergaderd gedurende het weekeinde, het geen echter niet wegneemt dat de gede legeerden een drukke diplomatieke activi teit ontwikkeld hebben. In het middelpunt stond de geheime „vergadering van Zeven" (de Grote Vier, China, Noord- en Zuid- Korea). Verder waren er besprekingen tussen de heren Dulles. Casey en Webb, de minis ters van Buitenlandse ''aken van de „An- zus"-groep (Australië, Nieuw Zeeland en de V.S.), terwijl de Vietnamese minister van buitenlandse zaken eerst met de Fran se minister Bidault een onderhoud had en later met Dulles en Eden. Tot slot waren er nog twee samenkomsten van de Weste lijke „Grote Drie" en een bijeenkomst van Molotof en Tsjou en Lai met hun voor naamste adviseurs. Vooral over de bijeenkomst van de „Zeven" deden allerlei wilde geruchten de ronde maar er schijnt alleen gesproken te zijn over concrete details inzake de kwes- tie-Korea. De partijen hebben eikaars standpunten eens „afgetast", iets wat op de formele zittingen bijna onmogelijk ls Men heeft o m. gesproken over de vraag of de twee delen van Korea gelijkelijk of proportioneel volgens de grootte der be volking moeten worden vertegenwoordigd en ook wat men aan beide zijden verstaat onder „internationale controle" op' de eventuele verkiezingen Natuurlijk vielen er harde woorden tussen Noord- en Zuid- Koreaanse ministers maar algemeen vond men na afloop toch wel. dat de bijeenkomst van de „Zeven" nuttig was geweest. Horizontaal; 1. Van gelijke waarde; 5. vogel; 8. de somma van; 9. meetkundig figuur; 12. zangnoot; 13. sportterm; 15. kern; 16. Europeaan; 18 bid. (Lat.); 19. smak; 20. houding; 22. lyrisch gedicht; 24. water in Brabant; 25. spijs; 27. de onbe kende; 28. vreemde; 30. deel van een trap; 33. lidwoord (Fr.)j 35. tandeloos zoogdier; 37. dierengeluid; 39. negerdorp; 42. en anderen (afk.); 43. prik; 45. specerij; 47. deel van de voet; 48. meisjesnaam. Verticaal: 1. schrede; 2. vogel; 3. per soonlijk voornaamwoord; 4, landbouw werktuig; 5. inhoudsmaat; 6. mythologische figuur; 7. visgerei; 10. bijwoord; 11. ver laagde toon; 14. seconde; 15. voorzetsel; 17. rivier (Spaans); 19. familielid; 20. vlakte maat; 21. bedorven; 23. voegwoord; 25. stukmaken; 26. aarzelen; 29. reeds; 31. vogelproduct; 32. nevel; 34. bergruimte; 36. omroepvereniging; 38. godin; 40. gods dienst; 41. waterhoogte (afk.); 42. aanzien; 44. water in Friesland; 46. rivier in Italië, Horizontaai: 1. voet; 5. oven; 9. atlas; 11. kraai; 12. pil; 14. ski; 15. aar; 16. sip; 19. a.e.; 20. n.t.; 21. Nel; 23. a.v.; 25. ee; 7", Dlt 's een ,zeer bedenkelijk eeval zei hij. Hij sprak afgemeten en er klonk geen zweem van vriendelijkheid in Sn stem. Ik bega geen onbescheidenheid wanneer ik u meedeel, dat u het uitêlni vol- zei drong niet tend aan de prinses te danken hebt dat het doodvonnis nog niet aan u trokken is. De ernst van wat hij tot. me door. Waar is mijn vriend? vroeg ik. In de kamer hiernaast, hij slaapt. Een plotselinge angst voor Alfred maakte zich van mij meester. Spreekt gij de waarheid? vroeg ik he—Ja, en ik kan er bijvoegen.dat zijn voet genezen is. Mijn helderheid van geest was allengs teruggekeerd. We zijn hier ongetwijfeld in het pa leis van de begum? vroeg ik. Chowandra knikte. De prinses vond het beter, en voor u ook veiliger, u hier te brengen. Al uw bagage is hier ook. 26. Arie; 28. etter; 30. iets; 32. slot; 34. élan; 36. a.e.; 37. Tsarina; 40. tu; 41. het; 42. sie; 43. pi; 44. eerloos; 48. ra; 50. aard; 52. code; 55. Eist; 57. edoch; 60. anti; 62. ee; 63. er; 65. Epe; 66. an; 67. he; 68. rok; 70. aal; 72. nok; 74. eer; 75. alibi; 77. trent; 79. milt; 80. kras. Verticaal: 1. val; 2. Ot; 3. Eist; 4. tak; 5. ora; 6. Vara; 7. e.a.; 8. nis; 10. Sint; 11. kale; 12. paar; 13. Ier; 17. iet; 18. pest; 20. Nel; 22. eter; 24. via; 27. ischias; 28. ets; 29. ren; 31. enteren; 33. otter; 35. lasso; 38. air; 39. Ido; 45. Ede; 46. loop; 47. och; 49. meer; 51. ate; 53. dan; 54. bier; 56. Leo; 58. Deli; 59. cent; 61. the; 64. rail; 66. aker; 69 kam; 71. abt; 73. ork; 74. ets; 76. li; 78 na. Men schijnt het echter wel binnenska mers eens geworden te zijn over de samen stelling van het Indo-Chinese deel der conferentie. Daarbij zouden negen delega ties vertegenwoordigd zijn: de Grote Vier, China de drie verbonden staten van Indo- Cbina en Vietminh. De Nederlandse minister, mr J. M. A. H. Luns, is Zaterdag ook in Genève aange komen. Hij woonde Zondagochtend in de kathedraal van Notre Dame in Genève een H. Mis bij, die werd opgedragen tot inten tie van het welslagen van de Geneefse conferentie. In Schaik bij Oss brak bisterenavond om ongeveer half acht brand uit in de boerderij van W. v. T. In korte tijd stond de gehele woning in lichter laaie. Niette genstaande de hulp der buren, die tracht ten te redden, wat mogelijk was. ging vrijwel de gehele inboedel in vlammen op. Drie koeien en veertig varkens kwamen in de vlammen om. De brandweren uit Schaik en Oss en de regionale brandweer stonden voor een ho peloze taak. Er deden zich geen persoon lijke ongelukken voor. In opdracht van de Ned. Televisie Stich ting heeft de Hilversumse componist en dirigent Hugo de Groot enkele korte me lodieën gecomponeerd, die in de televisie programma's zullen worden gebruikt. Het eerste motiefje betreft een vervan ging van het oude tussensignaal „O, kom er eens kijken", dat al sinds de experi menten in gebruik is; het andere is be doeld voor de opening van de gezamen lijke programma's. De melodietjes, vertolkt door het Pro menade-orkest onder leiding van de com ponist, zullen medio Mei op de band wor den vastgelegd, zodat zij reeds tijdens de „Eurovisie"-maand in Juni kunnen wor den gebruikt. ROTTERDAM, Maandag 3 Mei. Aangevoerd werden (naer schatting) 992 vette koeien en ossen, 779 varkens. Aanvoer in totaal 1771 dieren. Aangevoerd werden: vette koeien le kw f 2.702.90, 2e kw. f 2.502.70, 3e kw. f 2 00 2.30, varkens (lev. gew.V le kw. f 1,88 2e kw f 1,86, 3e kw. 1.83 per kg. Aanvoer vette koeien kleiner, handel tame lijk, vaster in prijs, prima's boven notering- aanvoer varkens (lev. gew.) iets meer, handel kalm, langzaam teruglopende prijzen. Uitzending vanuit Eng. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 31 meter. Maandag 3 Mei 22.00 Verzoekplaten 22.30 Bing Crosby Show 23.00 Zuidamerikaanse muziek 23.15 Dansmuziek 23.45 Gramofoonplaten 00.30 Sluiting DINSDAG 4 MEI 1954 HILVERSUM I. (402 M.>. 7.00 K.R.O. 18.00 Nationaal Progr. 20.15- 24.00 K.R.O. 7.00 Nws 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8 j5 Gram. 9.00 V. d. hulsvr. 9.35 Waterst. 9 40 „Lichtbaken10.00 V. d. kleuters. 10.15 Gram. 11.00 V. d. vrouw. 11.30 Schoolradio. 11.50 „Als de ziele luistert". 12.00 Angelus. 12.03 Lichte muz. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.55 Zonnewijzer. 13 00 Nws. en Kath. nws. 13 45 Gram. 14.00 Omr.ork. en soliste. 15.05 Gram. 15.30 „Ben je zestig?" 16.00 V. d. zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 V. d. jeugd. 17.45 Nws. Nat. progr.: 18.00 Toespr. 18.10 Voordr., viool en piano. 18.20 Herdenkingsbijeenkomst. 18.50 Radio Philh. Ork. 19.05 Voordr. 19.10 Radio Philh. Ork. 19.30 Rep 20.00 Stilte. 20 02 Wil helmus. 20.03 Kamerork. 20.15 Nws. 20.23 Toe- HiuiaaWn Za} er ,nu verder gebeuren? TT hoi - .de Sch°uders op. daTuwnoiinff zeIf heGl g°ed' sprak hij, j UW poging om m onze geheimen door te dringen u in een zeer slheveTo" sitie heeft geplaatst. De machtige hoge raad van de tempel eist uw dood, malr de prinses wilde m geen geval toe stemming geven tot de voltrekking van het vonnis, alvorens u persoonlijk te heb ben gehoord. Ik mag hier ook bijvoe gen, dat de wijze, waarop u de kluize naar van de berg Garout in zijn laatste ogenblikken hebt bijgestaan, u veler sympathie heeft verworven, een sym pathie, die u thans ten goede is geko men. Daar viel mij iets in. De kluizenaar was een heilige, niet waar? vroeg ik Chowandra. Ja, een grote heilige, die bij het hele volk in hoog aanzien stond. En als ik u nu zeg, dat wij op aan wijzing van die heilige de tocht in de tempelberg hebben aanvaard? Van louter verbazing deed de hove- v!ug„fei?.stap achteruit, maar spoedig had al zijn kalmte weer terug. u daa^eliiLnan zeer veel helang wat aan He 4' ™eende hij. Zeg dat alles verhoor af Te'nemen ml* °m U ee" ee„ boodschapTaS' dTpLn^ove? te brengen, namelijk het Lvel om over een uur voor haar te verschijn Het zal mij een grote eer zijn, ant- woordde ik, en ik hoop, dat mijn vriend mij zal mogen vergezellen. Hij boog. Ik zal nog eens gaan zien, of uw vriend ontwaakt is. Maak u intus sen gereed. Then hij weg was, bleef ik nog een poos over alles nadenken en begon te beseffen, dat mijn leven inderdaad ge vaar liep. Mijn expeditie in de tempel, die zo ongelukkig was afgelopen, moest in de ogen van de brave Hindoe's wel een verschrikkelijk gruwelstuk zijn, en het feit, dat ik van hun geheimen op de hoogte was, zou hun een welkome gelegenheid aan de hand doen, om mij voorgoed het zwijgen op te leggen. Er zijn wel meer mensen uit de weg ge ruimd om minder gewichtige redenen. Bovendien had ik de vaste overtuiging dat de opperpriester, die ons toch ai niet gunstig gezind was, wel een duit in het zakje zou doen, om, zo niet ons beiden, dan toch zeker mij naar de andere wereld te helpen. Eén lichtpunt was er, n.l. dat we tot nu toe nog uitstekend behandeld werden en dat de prinses op onze hand scheen te zijn. Ons voordeel was, dat onze verzorging van de heilige kluize naar op het volk een goede indruk had gemaakt, en het argument, door mij tegen Chowandra uitgespeeld, dat wij onder voorlichting van de heilige man zelf hadden gehandeld, sloeg blijkbaar in. Alfred en ik hadden die omstan digheid al vroeger onder de ogen ge zien en konden daar een prachtige ver dediging op bouwen. Tamelijk gerustgesteld stond ik op, en toen trof me weer de goede verzorging, die de gasten van de begum ten deel viei. De kleren, die ik bij mijn bezoek aan de onderaardse gangen van de tempel had gedragen, en die zeker wel een grondige schoonmaak nodig had den, waren verdwenen. Mijn koffer en valies stonden in een hoek van de kamer en een schoon pak kleren lag voor mij klaar. Een gordijn vormde de afscheiding tot een kleine, maar gerie felijk ingerichte badkamer, waar ik onmiddellijk gebruik van maakte. Het koele water deed mij goed, en met veel meer zelfvertrouwen begon ik mij te klederi. Toen ik klaar was, besloot ik mijn vriend op te zoeken. Hij was in de kamer naast de mijne, had Chowandra gezegd, en zonder aarzelen klopte ik aan. Binnen, riep een mij welbekende stem, en een ogenblik later stonden wij hand in hand, gelukkig elkander weer te zien. Vertel me eens gauw, wat is er toch met je gebeurd, begon Alfred, ik ben daar met mijn verstuikte voet blij ven zitten en was doodsbenauwd, dat je een ongeluk had gekregen. Waar ben je geweest? Het is nu geen tijd om dat alles te vertellen. antwoordde ik. we worden aanstonds bij de begum ontboden. Je zal wel begrijpen, dat ons leven in ge vaar is; ik heb zo even Chowandra bij me gehad. Ja, ons leven loopt gevaar en het jouwe vooral. Het is alleen de gunst van de vorstin, die ons nog boven wa ter houdt. Ik heb Chowandra ook op visite gehad. Zo, en wat heb je hem gezegd? Ik heb een grote mond tegen hem opgezet en hem gezegd, dat het niet lang meer duren zou, of de Engelse troepen zouden wel een middel vin den om hier te komen, en toen keek hij erg sip. Ik zei hem, dat ik diepe eerbied had voor de wijsheid en het doorzicht van zijn vorstin; maar als die grijze opperpriester het zou dur ven wagen een vinger naar je uit te steken, dat dan de ellende voor Chinda- war niet te overzien zou zijn. Toen werd hij kwaad en toen kwam de sol daat voor de dag, en ik moet je zeggen, die Chowandra is een flinke vent. Je begrijpt toch wel. zei ik hem, dat wij die weg door de tempelgangen niet zelf heb ben uitgevonden; die werd ons gewezen door een heilige van uw eigen volk, die wij in zijn laatste ogenblikken heb ben bijgestaan. Dat scheen raak te zijn. Vertel me niets meer, zei Chowandra, maar deel alles mede aan de prinses; ik zal haar rapport uitbrengen. Hij had me ook verteld, dat je veilig was, maar ik wist niet, waar je was en ook kreeg ik de indruk, dat we ieder afzonderlijk zouden worden gehoord. Ook ik heb Chowandra precies het zelfde verteld aangaande de kluizenaar zei ik tegen mijn vriend. Als we ons daarop blijven beroepen, vind ik, dat we tamelijk sterk staan. Er werd geklopt en Chowandra stond in de deuropening. De vorstin laat u bei den bij zich ontbieden, was zijn bood schap. (Wordt vervolgd) spraak door Z.Exc. mr J. W. Beven 20 30 Her denkingsconc. 20.45 Viool, gamba en clavecim- 'f -1.20 ..Ken een haan een el liggen. 21,35 Bariton en piano 22.05 Pae- 9<jfoSr^ e 22-20 Viool en clavecimbel. li'nn 9? 22,45 Avondgebed. 23.00 Nws. 23.15— 24.00 Gram. v .n,' 1298 M-'- LC" A.V.R.O. 7 50 nn a A.V.R.O. 18.00 Nationaal progr. 20.15—24 00 A.V.R.O. 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gram. 7.50 Dagopening. 8.00 Nws. a in ^m' 00 Morgenwijding. 9.15 Gram. 9.30 V. d huisvrouw. 9.35 Gram. 10.50 V. d. kleuters. 11.00 V. d. zieken. 11.30 Omr.ork. 12.00 Musette-ork. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Y* Platteland. 12.40 Pianoduo. 13.00 Nws Us. Id Meded. en gram. 13.30 Amus.muz. 14.00 **'30 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Gram. 10.15 V. d. vrouw. 15.45 Gram i6.3t V. d. jeugd. 17.30 Gram. 17.45 Nws. 18 00 Nationaal progr.: 2ie Hilversum I. 20.15 Nws. 20.20 Koorconc. 20.50 Beschouwing over de conferentie te Genève. 20.55 Hoorspel. 22.25 Piano. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 New York .-ai ling. 23.20—24.00 Gram. Engeland, BBC Home Service. 330 M. 12.00 Gram. 12.25 V. d. arb. 12.55 Weer. 13.00 13.10 Discussie. 13.55 Intermezzo. 14.00 V. d. scholen. 15.00 Critieken. 15.45 Lichte muz. 16.30 Voordr. 17.00 V. d. kind. 17.55 Weer. 18.00 Nws 18.15 Caus. 18.25 Sport. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Klankb. 20.00 Discussie. 20.30 Caus. 21.00 Nws. 2.15 Caus. 21.45 Recital. 22.15 Caus. 22.35 Idem. 22.45 Pari. overz. 23.00—23.08 Nws. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 247 M. 12.00 Dansmuz. 12.30 Ork.conc. 13.30 Amus - muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d vrouw. 15.00 Salonork. en solist. 15.45 Harmónie-ork. 16.15 Mrs. Dale's Dagb. 16.30 Orgel. 17.00 Amus - muz. 17.45 Verz.progr. 18.15 Caus. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. 19.25 Sport. 19.30 „Have a Go" 20.00 Hoorspel. 20.30 Gevar. muz 21 30 Gevar 2215 Act22.20 Lichte muz.* 23.05 Voordr. 23.20 Lichte muz. 23.50—24.00 Nws. NWDR. 309 M. *3.00 Nws. 13.10 Operettemuz. 16.00 Gevar muz. 16.20 Strijkkwartet. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19 30 Amus.- ïïUnZA wr 5 Dansmuz. 21.45 Nws. 22.45 Gram. 24.00 Nws. 0.301.00 Dansmuz. voroJ?*tr^*c' Nationaal Programma. 347 M. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.55 Gram. 14.00 Nws. 14.05 Piano. 18.30 Amerik. uitz. 19.00 Gram. 20.02 Kamermuz. 22.20 Hoorspel. 23.20 Gram. 23.45—24.00 Nws. Brussel 324 en 484 M. 324 M. 11.45- Operettemuz. 12.30 Weer. 12.35 Gram. 12.50 Koersen. 12.55 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Tuinbouwkron. 13.15 Gram. 13.30 Idem. 14.00 Schoolradio. 15.30 Orgel. 16.00 Gram. 16.15 Orgel. 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17 50 Boekbespr. 18.00 V. d. jeugd. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 „Beroepsbelangen van de middenstand". 20.00 Verz.progr. v. d. vrouw. 21.00 Zang en piano. 21.30 Gram. 21.40 Zang en piano. 22.00 Nws. 22.15 Verz progr. 22.55—23.00 Nws. 484 M. 12.00 Ork.conc. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.45 .i 15.00 Idem. 17.00 Nws. 18.30 Koorzang 18Ï45 :-*n 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Gram 22 00 Nws. 22.15 Ork.conc. 22.55 Nws. Engeland. BBC European Serv. Uitz voor Ned 22.00—22.30 Nws. Vraaggespr. Boeken en schrijvers (op 224 en 75 M.). Televisie Dinsdag 4 Mei 1S54 geen uitzending.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 7