Hoe de Nederlander zijn vrije tijd besteedt De HARINGRACE is begonnen Vlammen in Nijmeegs Canisius- college 0P nieuw avo duisternis in Den Haag het Maatregelen tot opheffing van rassenscheiding voortgezet Voorzichtig optimisme te Geneve Nieuwe compromispoging van Bidault over Indo-China Geneviève de Galard in Hanoi terug Haringloggers in t nieuws. Vannacht ving de race aan Gouden Schakel door dr WDrees geopend Verlamd meisje knoopte smyrnaldeed met haar tenen, een wonder in Ahoy' Inwendige storing in Electriciteits- Centrale Dinsdag 25 Mei 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Niet te geloven.... Weer een der gezusters Van Moorst vrijgelaten Allen met gelijke kansen vertrokken Brandweer wist ramp te voorkomen W .-Duitse communisten gearresteerd Nieuw middel tegen hondsdolheid Glimlachend, maar zwijgzaam Radio-actieve regen op Sydney WEERBERICHT Wonderen Festival Molotof op zijpaden Korea niet bemoedigend Achter de schermen kvVJi-yw^Av.; De weerverwachting van liet K.N.M.I., geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, luidt: Droog weer met weinig bewolking. Matige wind tussen Zuid-Oost en Zuid. Opnieuw war mer. Woensdag 26 Mei: Zon op 4.32, onder 20.42 Maan op 1.29, onder 13.26 uur. UWE SCHIEDAMSCHE COURANT Minister-president dr W Drccs liecft licdcnoclitcnd de grote tentoonstel ling teven hobby-festival „Gouden Schakel in de Ahoy -hal te Rot terdam geopend. Het is hier een sprookjesland, men heeft hier een verza meling wonderen van ijver, toewijding en vaardigheid bijeengebracht, in zulk een overstelpende hoeveelheid, dat men er niet uitgekeken komt. En mfen vraagt zich, bij het beschouwen van dit alles, soms af of sommige mensen eigenlijk niet het verkeerde beroep hebben gekozen. Zo hebben wij een tijdlang vertoefd in de stand van de K.A.B., wel één der merkwaardigste van de gehele expositie. Daar ziet men, hoe een 46-jarige land arbeider in staat was, in zijn vrije tijd ccn wandkleed te weven, dat technisch even volmaakt als kunstzinnig is. Men ziet er ook, hoe een 50-jarige metaalbe werker, een Christuscorpus en een meis jeskopje kan boetseren, die op een beeld houwers-expositie geen slecht figuur zou den maken. Dit zijn zo maar enkele gre- ï>en uit een stand, waarvan het maar moeilijk scheiden is. Welhaast even interessant is datgene, ^at de Katholieke Jeugd Beweging heeft gepresteerd. Ook in onze jeugdbeweging .Worden smaak en handvaardigheid be- yorderd op een wijze die, gezien wat hier rs bijeengebracht, bewondering verdient. Liefhebbers van de vrije natuur en de frisse lucht vinden hier alles wat hen doet verlangen naar bos, hei, ven en het kamp. Een klein model van een kam peerterrein is zo prachtig uitgewerkt als Wij het nooit tevoren zagen; het is een inzending van de verkenners van de Westzeedijk te Rotterdam. Ook een pio- hiermodel van een klokkentoren getuigt Van de zin voor constructief werk. Op Perkament vinden wij het verslag van een door de jongens gemaakte Robinson Crusoetocht. Het jongensgilde toont hier O.m. hoe de knapen zelf een artistiek poppenspel kunnen maken. Dc kleineren zijn hier vertegenwoordigd met een col lectie van het moderne papierbandwerk. Wanneer men er dc foto's niet bij zag, zou men niet geloven dat een meisje, wier armen verlamd zijn, met haar tenen cen keurig smyrnakleed heeft kunnen knopen. Even ongelofelijk ljjkt het, wan neer men hier een prachtige babycape vindt, gebreid door een zenuwpatiënte die slechts over één arm beschikt. Deze wonderen vindt men in de stand Van de Zonnebloem die ons openbaart, toet welke toewijding de patiënten in de sanatoria worden verzorgd en aangemoe digd tot nuttig en fraai werk. „Berg en Bos" heeft een heel marktplein met kra toen, publiek, spelende jeugd en alles wat toen daar pleegt aan te treffen, ineen geknutseld. Een patiëntje uit Groesbeek maakte een sepiatekening, een kunste nares waardig, Rheumapatiënten hebben met hun misvormde handen dingen ge maakt, waar iemand, die gezond van lijf en leden is, wellicht niet toe in staat is. liet Mlergrootste stuk van deze tentoon stelling ïs 2ejier de zeewaardige boot „Anna Maria", die, getuigd met twee mas- cn' sGat opgesteld. Een knutselaar bouw vitrines in beslag genomen waarin zij alle uurwerken en uurwerkjes die zij maar kon bemachtigen, bijeengebracht. Het is 'n collectie geworden, die denkelijk haar weerga in Nederland en misschien in Europa niet heeft. Horloges in alle vormen en allerlei uitvoeringen, en uit verschillende eeuwen. Sommige ervan spelen elk uur een fragment uit een opera, andere slaan of laten een canllon- netje luiden. Verzamelaars tonen, welke wonderen men uit soepbenen kan snijden en een gewezen turfschipper en kolenhandelaar toont, hoe de liefhebberij soms een be roep kan worden; de heer Lever uit Mun tendam bracht de oude knipkunst tot leven. Zijn silhouetten zijn soms fijn als kantwerk. De stands van de strijdkrachten tonen, wat liefhebbers hier in hun vrije ogen blikken tot stand kunnen brengen. Marinemannen maakten oude en nieuwe scheepsmodellen en daaronder vinden wij een 4,30 meter lang model van het vlieg- kampschip Karei Doorman, in ongeveer 11 maanden tot in alle finesses met helicopter en vliegtuigjes gebouwd door 15 man van de Opleiding Houtbe werker van het kamp „Valkenburg". De blinden hebben hier ook een stand en het is de Rotterdamse Biindenmrich- ting die dank zij de ruime medewerking van verscheidene bedrijven die voor ma terialen zorgden een eigen expositie kon inrichten. Wanneer men al die verschil lende werkstukken ziet kan men nauwe lijks geloven dat zij zijn vervaardigd door mensen, die het licht hunner ogen missen. De dwaaltocht door deze welverzorgde expositie zou ons tot nog meer details verleiden, doch wij moeten ons onmachtig verklaren, dit alles in deze regelen de eer te geven die het toekomt. Men moet het zien. Daartoe is gelegenheid tot 7 Juni a.s. Het programma voor hedenavond ver meldt het optreden van Harmonie „Tot steun in den strijd" in de grote zaal. In het openlucht-theater Dijkzigt treedt ge lijktijdig op de folkloristische dansgroep Twente. Morgenmiddag brengt de Clubhuisjeugd onder leiding van mevr. Iet Last-Ter Haar een programma, speciaal aangebo den aan bejaarden en 's avonds treedt in de grote zaal de Rotterdamse Christelijke Sportfederatie op met een gymnastiek- programma. De Justitie heeft thans ook de tweede van de onlangs te Hilversum gearresteerde zusters Van Moorst, die werden aangehou den in verband met de zaak Anneke Beek man, op vrije voeten gesteld. Zoals men weet werden enige tijd ge leden de twee ongehuwde gezusters Van Moorst, beiden afkomstig uit Hilversum, in arrest gesteld. Onlangs herkreeg een der zusters haar vrijheid. In arrest bevin den zich thans nog de ex-voogdes van Anneke Beekman, mevr. Langedijk—Van Moorst uit Hilversum en de heer B. uit Den Haag, wiens arrest«niangs met dertig dagen is verlengd. De officier van Justitie te Amsterdam, mr J. F. Hartsuiker bevestigde, dat mej. B. A. van Moorst was vrijgelaten. Z;j blijft echter verdachte, aldus deelde de officier mee. Nadat de, jammer genoeg yerregendeen verwaaide vlaggetjesdag Zaterdag het nieuwe haringseizoen aankondigde, i= de jacht op de Hollandse Nieuwe vannacht definitief ingezet. De Vlaardingse haring vloot lichtte onder enorme belangstelling gisteravond om zes uur als eerste het an ker, doch wendde, met het tij tegen 'de steven naar lJmuiden. Want al zijn de vis- sers onderling er op gebrand als eerste met een kantje nieuwe harmg aan de wal rerug te keren, bij deze onderlinge rivali teit gaat men er van uit, dat de kansen bij de start gelijk moeten zijn Te midder nacht echter was het ogenblik van de start aangebroken, zowel in lJmuiden als m Scheveningen. Op het middernachtelijk uur heerste er in beide plaatsen een ongewone drukte. Met loeiende scheepshoorns en brandende boordlichten koos in Scheveningen de SCH 81 „Maria" als eerste het ruime sop en achter haar volgde de helft van de vloot, ongeveer zestig loggers. Bij de buitenhaven boorde het licht van scherpe schijnwerpers door het duister van de zoele lentenacht, zodat Polygoon de uitvaart van de Scheveningse harmg- vloot op de filmband kon vastleggen Het Scheveningse vrouwvolk, vooi een groot deel in klederdracht, stond bijeengegroept op de kade voor een laatste groet. Vele duizenden anderen sloegen mede het ver trek gade. Twee van de grootste Scheveningse loggers waren al eerder vertrokken, omdat men vreesde, dat zij bij het lage tij om twaalf uur moeilijkheden zouden kunnen krijgen bij het verlaten van de haven. Zij moesten zich, evenals de Vlaardingse log gers, eerst in lJmuiden melden. Vandaar gaat het dan eveneens full speed naar de visgronden, waar de snelste loggers naar men verwacht Woensdagochtend zullen arriveren. Vrijdagavond verwacht men dan de eerste Hollandse Nieuwe aan de wal Door het vrijwel gelijktijdige vertrek van de hele Hollandse haringvloot belooft de haringjacht dit seizoen dus uitermate spannend te worden. Het voordeel van het gelijktijdige vertrek van zowel de Kat- wijkse, de Vlaardingse als de [Jmuider vssers zal voor de schippers ongetwijfeld zijn, dat de kansen om een goede plek te vinden, waar goede haring zit, gelijk ko men te liggen. Het vertrek tan de loggers uit Vlaar- j dingen naar de haringyronden in dc Noordzee. Een wand van de stand der Kath. Jeugd Beweging: aardige iverkstukkcn, totempalen en een klokkentoren-model valt nog niet veel te zeggen al loopt zij stellig in de tienduizenden guldens. De juiste oorzaak van de brand is nog on bekend. de de schuit die volledig met dek en roef 's 'n?ericht en waarmede de bouwer zon- er enig gevaar wel eens de zee op gaat. Om van het grote naar het kleine te gaan: mevrouw M. Boon-Van Kol uit Eindhoven heeft in de Philips-stand enige Na het missiehuis te Cadier en Keer, na het Dominicuscollege te Neerbosch en na het College der Pater» Kruisheren te Uden, is gisteravond brand uitgebroken in het Canisiuscoilege van de Paters Jezuïe ten te Njjmegen. Het gebeurde tegen eli uur, toen verreweg de meeste leerlingen reeds te bed lagen. De brand werd ontdekt door een der studenten, die bijzonder lang aan de stu die geweest was. Hij sloeg onmiddellijk alarm en terwijl de brandweer werd ge waarschuwd, werden de leerlingen in hel deel, waarin de brand woedde, dit was de toren aan de Noordelijke vleugel, ge wekt. Persoonlijke bezittingen werden in allerijl in veiligheid gebracht en men trachtte met in het gebouw aanwezige brandslangen en een groot aantal brand- blusapparaten het vuur meester te wor den. Men slaagde hierin echter niet en toen de brandweer na enkele minuten ter plaatse arriveerde, had het vuur practisch zijn weg reeds gevonden in dc ruim twin tig meter hoge toren, waarvan dc houten trap het eerst vlam vatte. De Nijmeegse brandweer stond voor een enorroe taak en had met grote tegenspoed te kampen, omdat aanvankelijk de brand haard niet bereikbaar scheen, wijl diver- se toegangspoorten gesloten waren. Ondanks dit oponthoud is zij er echter in geslaagd, het gebouw te behouden ai liep de toren grote schade op. Men meent, dat het vuur is ontstaan :n een gelijkvloerse ruimte in de toren. Daar nam men het namelijk het eerste waar. Doordat de ruiten in de toren spron gen, ontstond een geweldige trek, die 'de vlammen met razende snelheid via de houten trap naar boven zoog. De brandweer richtte er echter een groot aantal, stralen op, zydat zij geen kans kregen door te dringen tot de zol ders, waar veel brandbaar materiaal lag opgeslagen. Dank zij dit stevige ingrij pen kon het hoge gebouw behouden blij ven. Zelfs de in deze vleugel onderge brachte bibliotheek bleef intact. Zij be kwam zelfs geen waterschade.. De na blussing vorderde een groot deel van de nacht. Over de omvang van de schade Op bevel van de openbare aanklager van hét federale '.oogste gerechtshof te Karlsruhe zijn in het weekeinde vijf voor aanstaande Westduitse communisten ge arresteerd. De vice-voorzitter van de Westduitse communistische partij, Fritz Rische, werd op Zondag gegrepen op be schuldiging van bedreiging van de bin nenlandse veiligheid van West-Duitsland, Op grond van dezelfde beschuldigingen waren daags tevoren Karl Zemke en Ri chard Scheringen van het Westduitse „Po litburo" en de Beierse communistenleider Christ! Zellner gearresteerd. Van de bekendste leden van bet cen trale comité van de partij bevinden zich nog alleen Max Reimann, voorzitter van de partij, en de voormalige afgevaardigde Heinz Renner m vrijheid. Reimann ver blijft thans naar verliudt in Oost-Duils- land, waar hij hei stellende is van een ernstige ziekte. Gisterenavond heeft Den Haag opnieuw zoals enige tijd geleden het geval was met een ernstige electriciteitstoring te kampen gehad. Te ongeveer twintig mi nuten voor elf ging in een groot deel van de stad het licht uit en het bleef voorlopig uit. Men kan begrijpen, dat dit heel wat moeilijkheden gaf, niet alleen in de huisgezinnen daar kon men ten slotte naar bed gaan maar in de open bare gebouwen, schouwburgen, biosco pen, bracht deze Egyptische duisternis niets anders dan de grootste last. Vele voorstellingen moesten dan ook wor den gestaakt en de toeschouwers of toe hoorders konden teleurgesteld in het donker naar huls gaan. Na een goed half uur was het euvel echter weer verhol pen. Wat er precies gebeurd was en waar aan de storing was te wijten, was in het eerst niet te achterhalen. Men vertelde, dat bij het begin van de storing een langdurig en ongewoon afblazen van stoom uit de Haagse centrale was ge hoord, maar bevestiging van deze ge ruchten was niet te krijgen. Men had intussen de Haagse verlichting op an dere netten gekoppeld zodat men al weer spoedig een normale toestand had ge creëerd. De visserschepen, die in de Scheveningse haven lagen gereed voor de haring race hadden al hun boordlichten ont stoken en de betrekkelijke duisternis hier was wel heel iets anders dan de 100.000 watt, die waren beloofd met het oog op opnamen van het vertrek van de schepen door een filmmaatschappij. De tram had geen hinder van het uit vallen van de electriciteit, terwijl het gebied rond de Benoordenhout en het Laakkwartier ook van stroom voorzien konden blijven. De gemeentelijke voorlichtingsdienst deelde in de loop van de nacht mee, dat door een inwendige storing in de centrale van het Gemeentelijk Elec- trisch Bedrijf te Den Haag, een der twee draaiende turbo-generatoren was uitgevallen. Hierdoor werd tevens de koppeling met het Electriciteitsmaat- schappij Zuid Holland-net verbroken. De tweede turbo-generator kon het vereiste vermogen niet leveren, waar- dooi" een aantal stadsdelen van de stroomlevering werd uitgeschakeld. Successievelijk konden de stadsgroe- pen weer worden ingeschakeld op het net van de E. Z. H. Tot zover deze offi ciële mededeling. Uit Rijswijk vernamen we, dat men daar geen last heeft ondervonden; in Delft werd het licht wel een ogenblik zwakker en de Haagse Radiocentrale, die ook was uitgevallen, begon juist even voor twaalf uur weer te werken. iet van zijn Ei-n hoekje van de K.A.B.-stand. Wanneer men deze werkstukken beziet, vraagt men zich even af, of sommige mensen niet het verkeerde beroep kozen. Links 'n driekoningen- wandkleed door een 46-jarige land arbeider. Een Amerikaanse fabriek heeft een nieuw serum tegen hondsdolheid aan de toarkt, gebracht, dat gebruikt kan worden tos aanvulling op de behandeling volgens i asteur, in het bijzonder in gevallen, ^aarin de patiënt in het hoofd of in de "tos gebeten is. Sedert 1948 is deze nieuwe toethode volgens een bericht uit New-York toet succes toegepast op een tweehonderd- 'to personen in de Verenigde Staten. Het onderzoek, dat aan de samenstelling van jtot nieuwe serum voorafging, stond onder leiding van dr Hilary Koprowski, die zich Indertijd ook bezig heeft gehouden met onderzoekingen naar de gele koorts in Htozilië. De Geneefse conferentie heeft, zich Maandag voor de vijfde maal geheime vergadering bezig gehouden met Indo-China. Vandaa- wordt beraad over deze kwestie voortgezet. Een Westelijk delegatielid noemde de bijeenkomst, die onder voorzitterschap van minister Eden ruim vier uur duurde, „bemoedigend", en hij gaf hiermee de gevoelens Westelijke collega's treffend weer. Minister Bidault diende een nieuw, uit zeven punten bestaand GtÏt -1.11 *n' vertoont overeenkomst met zij" eerdere plan van o ei en bevat tevens de vijf beginselen, die Vrijdag door Mololof naar voren zijn gebracht. Deze beginselen (een staken van de strijd her groepering der strijdkrachten in zones, verhindering van militaire ver sterking, neutrale bestan dscontrole en internationale garanties teen bestandsschendingen) worden in B.idault's plan aangevuld „iet een re-e- s'tr|dk7achte^rlJ8SSeVangenen V°°r liet vraaSstuk der ouSeorganiseerde Het „zwakke punt" in Bidault's voorstel is, dat het nog steeds impliciet vasthoudt aan een verschillende regeling voor Viet nam, waarvoor dit 7-punten-program alleen bedoeld is, en voor Laos en Cam bodja. De Vietminh wenst alle drie dez* staten in een mihtair-p0ljtjeke regeling Ie betrekken. Maar men beschouwde het in Franse kringen reeds als een gunstig teken dat de Vietminh deze kwestie niet onmiddellijk ter tafel bracht. Geneviève de Galard is gistermid dag tezamen met een groep Franse gewonden, dan toch te Hanoi aan gekomen. Zoals bekend, had de Viet minh haar toestemming gegeven om te vertrekken wanneer zij wilde, doch zij had er de voorkeur aan ge geven te blijven tot de laatste ge wonden zouden zijn geëvacueerd. Op verzoek van generaal Dechaux haar militair superieur, is zij nu terug gekeerd. Dertig Algierse wachtposten presen teerden het geweer bij haar aan komst. Glimlachend poseerde Gene viève enkele ogenblikken voor een leger van camera-mannen. Zij droeg een grijs-groene parachutisten-uni form en linnen laarzen zonder sok ken. Zij maakte een volkomen ge zonde indruk. Tijdens de tussenlan ding bij Locang Prabang had zij van een collega-verpleegster gauw wat lippenstift geleend, als om de indruk van haar weinig charmante kledij wat weg te nemen. Vrijwel onmiddellijk na haar aan komst op hpt vliegveld is Geneviève met de auto van generaal Dechaux In de richting van de stad vertrok ken en de in grote getale samen gestroomde persvertegen woord igers kregen geen kans om met ,,'s werelds beroemdste verpleegster" een inter view te hebben over haar heldhaftige prestaties tijdens het beleg van Dien Bien Phoe. Nadat Bidault zijn nieuwe plan had ont vouwd stelde Molotof plotseling voer, dat de „beide partijen in de Indochinese oorlog onderling alle militaire aspecten "an beëindiging der vijandelijkheden zou den bespreken, hetzij in Indo-China of in Genève, terwijl in Genève de onderhan delingen over een politieke regeling voor Indo-China zouden worden voortgezet. De Vietminh-afgevaardigde Dong en de Chinese premier Tsjoe en Lai vielen Mo lotof terstond bij. doch de Westelijke mogendheden verzetten zich er tegen. Bidault merkte op, dat de Geneefse conferentie bijeen was geroepen om een einde aan de oorlog te maken en dat daar om de onderhandelingen door de negen landen, die aan deze besprekingen deel nemen, in Genève moeten worden voort gezet. Eden verklaarde zijnerzijds niet in te zien, welke voordelen een bespreking van de gecompliceerde politieke vraag stukken kon opleveren vóór de militaire pioblemen waren behandeld, die op zich zelf moeilijk genoeg waren. Als men geen vorderingen zou maken met de militaire aspecten van het Indochinese vraagstuk zou men altijd nog over kunnen gaan op de politieke zijde van het probleem. De Amerikaanse delegatieleider Bedell -Smith wilde in ieder geval er aan vast- houden^at de drie verbonden Indochinese staten volledig vertegenwoordigd zouden zijn bij alle besprekingen, militaire of po- .itieke. Molotof had namelijk niet gepre ciseerd wat hij onder „beide partijen" verstaat. ^Het duurde ruim een uur alvorens men Mclotof's verwarrende interventie op een zijspoor had gereden. Woensdag zullen de besprekingen over de Koreaanse kwestie in plenaire verga dering worden voortgezet. Aangezien de communisten het door het Westen geëiste V N.-toezicht op verkiezingen in geheel Korea verwerpen, en ook omdat de Zuid- korcaanse minister van buitenlandse za ken, Pjoeng Joeng Taj, verklaard heeft dat „geen vorderingen worden verwacht" "zolang de communisten bij hun weigering blijven, gelooft men in diplomatieke krin gen, dat de besprekingen over Korea eigenlijk het dode punt hebben bereikt. Buiten de officiële zittingen om wordt een intensief contact onderhouden tussen de delegatieleiders uit de verschillende kampen. En aan deze informele ontmoe- t ngen wordt hiei zeer grote waarde ge hecht. Zo viel het Maandag op, dat minis ter Eden, na de zitting, tien minuten in de conferentiezaal achterbleef voor een onderhoud met de Chinese premier Tsjoe en Lai. In de pauze raakte minister Bidault, voor het eerst, in een vriende- .ijk gesprek met Tsjoe tijdens een toeval lige ontmoeting in de koffiekamer. In Sydney is Maandag radio-actieve regen gevallen, waarschijnlijk als gevolg van de Amerikaanse waterstofbomproeven in de Stille Oceaan. De waargenomen hoeveelheid radio-activiteit in het regen water was echter niet gevaarlijk. Ook na de Britse atoomproeven in Montebcllo was indertijd radio-activiteit boven Sydney gemeten. Het Hoogste Gerechtshof der V.S. te Washington heeft als vervolg op zijn re- cente beslissing tot afschaffing van de rassenscheiding op de scholen, bevel ge geven aan de hoven in verschillende af zonderlijke staten om bepaalde door hen genomen beslissingen te herzien in het licht van de nieuwe jurisprudentie. Zo kreeg het hof van de staat Florida bevel tot herziening van zijn beslissing, waarbij de onmiddellijke toelating van vier negers lot de universiteit van Florida werd geweigerd. Het hof te Cincinnati moet zijn weige ring van toelating van een neger tot voor stellingen in het gemeentelijke amphi theater te Louisville herzien. Een derde bevel beveelt het Hof te New Orleans zijn weigering van toelating van een neger tot' de universiteit van Louisiana onge daan te maken. Bij een 4e beslissing werd een vonnis, dat negers toeliet tot de golf banen van de stad Houston in Texas, be vestigd. Het Washingtonse hof verwierp tenslotte een beroep van de volkshuis- vestingsdienst te San Francisco, welke bekrachtiging zocht voor haar op rassen scheiding berustende politiek voor ver huur van ovenheidswoningen tegen lage huurprijs. Uit deze maatregelen blijkt, dat de re- volutionnaire beslissing van het Washing tonse hof deel uitmaakt van een veel bre der „anti-rassenscheiding-standpuntdan alleen de rassenscheiding op middelbare en hogere scholen, waarop zij onmiddel lijk betrekking had. Het laatste nieuwtje voor Ie weëk-einden is een tent, die door een West-Bcrlijnse fabrikant op dc markt is gebracht en gemakkelijk in 'n handtasje kan worden vervoerd. Inplaats van door lange hou ten of metalen steunen, die het transport van een tent over het algemeer zo on handig maken, wordt de nieuwe tent, die uit pneumatisch materiaal is vervaardigd recht gehouden door luchtslangen. Op deze wijze kan de gehele tent, die een afmeting heeft van 2 meter in de lengte, 160 cm. in de breedte, en die ongeveer 80 cm. hoog is, met een gewicht van drie kilogram, worden opgevouwen en wor den vervoerd in een tasje van 1)0 bij 50 centimeter. Al wat de weekeind-toerist heeft te doen, is het pakketje openvou wen, lucht in de slangen pompen en dan is hij kant en klaar ingericht om de nacht buiten door te brengen Het gemak maar ook de techniek dient de mens

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1