over van VAN DER GOES VERDEDIGT ZIJN SAARPLAN „Internationale Arbeidskaart" voor werknemers in de K.S.G DE LIEFDE, gezien door een man en een vrouw Groothandel heeft nog ernstige bezwaren Raad van Europa VRIJDAG 28 MEI 1954 PAGINA 3 Express5' publiceert De Koninginnedag zonder post Minister erkent te late bekendmaking Wielrijders door auto gegrepen Bij het spelen overreden de haarcrème die het „glansrijk" wint OMDAT Brylcreem smetteloze haarverzorging waarborgt. OMDAT Brylcreem waardevolle, haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën bevat. Geen nieuwe „Duitse be scherming Supra nat. arbeidsbureau „Niet ontevreden Uitbreiding KLM-vloot „Super Connie" en Convairs Hugo Fregonesse verfilmt drie verhalen van Boccacio Natuurlijk bronwater In hoge mate spijsveiteiend. Ook voor Uw gezondheid onontbeerlijk Alom verkrijgbaar WETSONTWERP OMZETBELASTING NOTA AAN DE TWEEDE 1 door een uniform groothandelstarief van KAMER Voor een deel van de groothandel, n.l. BRYLCREEM Op vragen van het Tweede-Kamerlid de heer Posthumus betreffende het doen ver vallen van de postbestelling op Koningin nedag heeft de min. van Verkeer en Wa terstaat geantwoord, dat aanvankelijk het voornemen bestond, op Vrijdag 30 April slechts één ochtendbestelling te doen uit voeren. De minister heeft in verband met bijzondere aandrang uit kringen van per soneelsorganisaties en mede gezien de wens van de regering om op 30 April zo wel de verjaardag van H. M. de Konin gin als de nationale feestdag te doen vie ren, in de avond van 28 April de direc teur-generaal der P.T.T. verzocht, de voor genomen dienstregeling opnieuw in ern stige overweging te doen nemen. De ter zake dienende instructies kon den niet eerder dan in de ochtend van Donderdag 29 April aan de dienstonder delen telegrafisch worden bekendgemaakt, met gelijktijdige kennisgeving aan de pers. De minister wil gaarne erkennen, dat het besluit om in verband met het voor gaande op Vrijdag 30 April geen postbe stelling te doen plaats vinden zeer laat kon worden bekendgemaakt, waardoor de postgebruikers, die kennelijk eigener be weging geen rekening met 't karakter van deze dag als nationale feestdag hebben gehouden, zich daarop nauwelijks of niet hebben kunnen instellen. Hieruit zal voor volgende gevallen lering worden getrok ken. Twee wielrijders werden zwaar, vier anderen licht gewond, toen een Volks wagen gistermiddag te Geldermalsen op een groepje wielrijders inreed omdat de bestuurder uit moest wijken voor een startende motorfiets. De zwaargewonden waren de heer en mevr. Van S. uit Waardenburg. Zil wer den respectievelijk met een aantal kneu zingen en een hersenschudding in een ziekenhuis te Culemborg opgenomen Drie fietsen werden volkomen vernield: de auto, die eigendom was van een dokter, werd bestuurd door de heer T. uit Tricht, die er een eindje mee rijden mocht. De wagen werd zwaar beschadigd. Woensdagmiddag is de bejaarde man C. de W. uit Zaandam, fietsend op de provinciale weg tussen Zaandijk en Pur- merend, door een auto. die door een arts werd bestuurd, aangereden. Het slacht offer overleed onderweg naar het zieken huis. Woensdag omstreeks 12 uur werd bij het achteruitzetten van een vrachtwagen op de binnenplaats van het vrachtbedrijf B. aan de O. L. Vrouwestraat te Kerkrade, het drie-jarig dochtertje en enig kind der familie overreden en vrijwel op slag ge dood. De chauffeur van de vrachtwagen treft geen schuld. Het kind was spelender wijze achter de vrachtwagen terechtge komen, op het moment dat deze startte. De bestuurder had de kleine in het geheel niet opgemerkt. Brylcreem OMDAT Brylcreem droog haar weer vitaal maakt en de hoofd huid verkwikt. BRYLCREEM Is geëmulgeerd., geen overdadige vettigheid dus 1 Count} Perfumery Co. Ltd., Stanmore, England Imp. lace/. Alot ]r., Amsterdam echte belangstelling trokken. Nieuwe ge zichtspunten werden over de vraagstuk ken niet naar Voren gebracht. Van* de Nederlandse woordvoerders heeft de heer Goedhart gemeend onver bloemde critiek te moeten uitoefenen, zo wel op de Amerikaanse, de Britse als en vooral de Franse politiek. Goed- hart's rede was in zo'n critische toon ge steld, dat zy de eerste was "die in deze vergadering niet door een hoffelijkheids- applaus werd gevolgd. De heer Fens heeft zich voornamelijk gericht op de liberale Duitse suggestie, min of meer bijgevallen door de Duitse socialist Schmid, het desnoods met een Duitse nationaal leger te gaan proberen. Zulke alternatieven zouden tijd vergen en men moest er zich van bewust zijn, dat de tijd niet voor het Westen werkte. Overigens wenste Fens liever niet, dat de kleine Westelijke landen straks bij Duits land zouden moeten aankloppen om be scherming te vragen. „Wij zijn al een keer door de Duitsers beschermd ge weest. Ik geloof gaarne, dat het nieuwe Duitsland de methoden van Hitier ver afschuwt. maar men verlange niet van ons, dat wij ons zouden richten naar de wensen en eisen van een volledig onaf hankelijk Duits leger met zijn eigen generale staf", aldus Fens. Fens keerde zich tegen alle alternatieven voor de EDG. en deed een krachtig beroep op de Franse politici hun eigen geesteskind niet te doden. EERSTE STAP NAAR VRIJE VERPLAA1 SING kaarten in te stellen, n.l. een voor arb De intergouvernementele conferentie voor vrjje verplaatsing van arbeidskrach ten binnen de Europese Kolen- en Staal gemeenschap, is sedert begin van de vorige week bijeen geweest ter verwezenlijking van art. 69 van het verdrag van de ge meenschap, waarin wordt bepaald, dat alle beperkingen op de tewerkstelling van arbeiders van de zes landen in de kolen- en staalindustrieën der gemeenschap moe ten worden opgeheven, behalve voor zover die beperkingen voortvloeien uit nood zakelijke zorg voor de openbare orde en de volksgezondheid. Volgens dit artikel van het verdrag zou het dus mogelijk moeten worden dat b.v. een Nederlandse metaalarbeider zonder enigerlei discriminatie een betrekking in een Duitse of Franse staalfabriek kan krijgen of dat een Italiaanse mijnwerker even goed voor werk in de Limburgse kolenmijnen in aanmerking zou komen als zijn Nederlandse vakgenoten. Om dit te bereiken had de Hoge Autori teit voorgesteld dat de conferentie zich zou bezig houden met: a) het definiëren van de soorten en voorwaarden van vakbekwaam heid van de arbeiders; b) het bepalen van de emigratiebeperkingen voortvloeiend uit overwegingen omtrent volksgezondheid en openbare orde; c) het vaststellen van een systeem voor het tot elkaar brengen van vraag en aanbod van arbeidskrachten en d) het treffen van maatregelen om te voor komen, dat de sociale voorzieningen in de verschillende landen een belemmering vor men voor de verhuizing van arbeidskrach ten. Omtrent het eerste punt heeft de confe rentie overeenstemming bereikt, want zij heeft een lijst, (zij noemt het „een eerste lijst") van ongeveer 70 beroepsclassifica ties opgesteld die voor vrije migratie in aanmerking komen; ongeveer 40 daarvan hebben betrekking op werkzaamheden in de kolen- en ijzerertsmijnen, de andere 30 op werk in de staalindustrie. Ten aanzien van de volksgezondheid en de openbare orde heeft de conferentie be sloten, alle emigratiebeperkingen die uit dezen hoofde in de verschillende landen bestaan, voorlopig in tact te laten. Voor het tot elkaar brengen van vraag en aanbod van arbeidskrachten zal de ge meenschap een eigen arbeidsdienst instel len, maar daarbij zal gebruik worden ge maakt van de nationale arbeidsbureaux der zes landen. Inzake de kwestie van de sociale voorzieningen heeft de conferentie haar eindbeslissing nog niet genomen. Het eerste concrete resultaat van de conferentie is, dat er een „Internationale Arbeidskaart" komt. Er is een voorlopige ljjst opgesteld van 29 beroepen in de in dustrieën van kolen en ijzererts en een van 27 beroepen in de staalindustrie. De arbei ders, die een van deze beroepen uitoefe nen, zullen met behulp van de arbeids kaart ongehinderd door de voor andere arbeiders geldende beperkingen een be trekking in een ander land kunnen zoeken en aannemen. De Nederlandse delegatie is niet onte vreden over de bereikte resultaten, maar zou toch wel graag hebben gezien, dat men de werknemers nog wat verder tegemoet zou zijn gekomen. Dit verklaarde de voor zitter van de delegatie, dr ir D. R. Mans- holt, na het slot van de conferentie. Dit geldt bijv. voor de „Internationale Dezer dagen kan op Schiphol worden verwacht de tiende Lockhaed „Super Con stellation" van de K.L.M. Zoals men weet, heeft de K.L.M. er destijds dertien besteld. De tiende zal de registratieletters PH— LKA krijgen en de naam „Isotoop" dra gen. Ook heeft de K.L.M. de beschikking ge kregen over een nieuwe 2-motorige Con- vair-340 (de „Jan van Eyck"), die nu de dertiende K.L.M.-Convair-340 is, terwijl een tweede Convair (de „Jan van Scorel") op komst is. Behandeling van HARTZIEKTEN door NATUURLIJKE KOOL ZUURHOUDENDE en van RHEU- MATISCHE AANDOENINGEN door MODDERBADEN. Ook voor ziekten van bloedvaten en bloedsomloop aan te bevelen. Inlichtingen: SPA MONOPOLE, S.A., concessiehouder Badinrichting Spa g p li Twee befaamde hotel-res- taurants met park. "ttannique - 160 bedden, 300 meter v-h- casino. - Eig. F. LEYH Annette Lubin - 120 bedden, op de "OOgte. - Eig. E. CLOSE De door het Verbond van de Ned. Groot handel ingediende bezwaren tegen het oorspronkelijke ontwerp van Wet Omzet belasting 1952 zijn voor de regering aan leiding geweest een aantal wijzigingen in het wetsontwerp aan te brengen. Ernstige ongerustheid is evenwel in brede kringen van de groothandel ont staan over het in de Nota van Wijzigingen vervatte voorstel van de regering om de omzetbelasting op groothandelsleveringcn aan andere ondernemers dan kleinhande laren te verhogen van ',4 pet op pet, aangezien men meent, dat hierdoor de bestaansmogelijkheid van een groot deei Van de groothandel ernstig in bet gedrang zal komen. Voor dit punt heeft thans dan ook het Verbond van de Ned. Groothandel bijzondere aandacht gevraagd van da Ttveede Kamer. Bij de indiening van het wetsontwerp Werd door het Verbond bezwaar gemaakt '«gen het groothandelstarief van 1 pel voor leveringen aan kleinhandelaren. Ge- Pleit werd voor afschaffing van dit tarief en voor wederinvoering van een uniform Sroothandelstarief van pet Bij nota van wijzigingen wordt thans Voorgesteld zowel het pei-larief als hei 1 Pet-tarief af te schaffen en te vervangen ten om te buigen naar het eerbiedigen van de vrouw, als de trotse heerseres van de ziel van de man. Boccacio tekent zijn figuren niet als profiterende Don Juans. Hij laat de mannen, ófwel als waardeloze schepsels hun verdiende loon ontvangen voor het gemis aan juiste waardering voor hun levensgezellin, ofwel hij laat de man alle kans om te tonen, dat het sterke geslacht ook fijn besnaard kan zijn. Deze opvatting van het simplistische determineren in twee categorieën wekt bij zijn toehoorsters vaak een ander be grip, dan men zou vermoeden. Vele vrouwen zijn geneigd slechts waarde te hechten aan de straf, die de ondankbare krijgt en alle middelen daartoe te accep teren. Maar één van haar. en juist de vrouw die Boccacio door zijn verhalen voor zijn liefde wil winnen, weet steeds

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3