Gerrit Voorting reed éen dag in de rose leiders-trui Samen met Van Steenbergen en drie Italianen in lange draf van 220 km naar Napels Amerikanen beheersen tennis kampioenschappen van Parijs Adrie Voorting en Jan Nol ten uit de strijd genomen Zwitser Clerici nam na één dag de leiding van Voorting over HCC 1 nam te veel tijd bij 102 not out van Schuur Klassementen Ronde van Italië Snijders versloeg W. Rusman met centimeters in de sprint sa st„open0f..rs„ï°s sas.I st»ws,s. ---ssl? jw-rü?*.52 Oranje-succes in de Ronde van Italië VRIJDAG 28 MEI 1954 PAGINA Bram Cliarite verbetert drie records Alle Australiërs werden uitgeschakeld KNWU houdt oog op de „Dauphine Thijs Roks sprong naar vijfde plaats ZEILEN MET MODELLEN MOTORACES TOT 50 c.c. en V. S.O. P. Hermes startte bij HCC 2 met nederlaag Gerrit Voorting derde, Thijs Roks vijfde Rond eva nNoord-Vest-Nederla nd HCC 2 tegen HCC 1 en ACC naar Houtrust CRICKET 'K ENGETiAND Fin Hyytiaeinen brak wereldrecord speer NAPELS, Woensdagavond. „II inaglia rosa, il niaglia rosa", riep perschef Bel Ion i van de Ronde van Italië enthousiast naar Gerrit Voorting, die op de pelouse van de primi tieve wielerbaan van Napels rustig zat te wachten op de aankomst van het peloton, dat op dat ogenblik nog 20 km huiten de Italiaanse havenstad over de slecht geplaveide wegen ploeterde om te trachten enkele minuten van de. zeer grote achterstand in te halen. Overgelukkig zat de oudste Voorting in het gras, zich lavend aan een verfrissende drank. Kees Pelle- tiaars stond er hij, met een brede grijns: „Ge hebt alle dagen goed ge reden, Gerrit. En de leiderstrui is volkomen verdiend", voegde hij Voor ting toe. En de Haarlemmer, uit Roosendaal, die van alle kanten geluk wensen in ontvangst mocht nemen, die bestormd werd door fotografen, filmoperateurs en journalisten, antwoordde zonder een zweem van branie: ,.!k weet, dat ik op het ogenblik goed rij. Ik heb de vorm te pakken en ik denk er niet aan om me te forceren. Misschien had ik Van Steenbergen en Gismondi nog wel kunnen kloppen, maar het sprak eigenlijk vanzelf, dat wij, die meer dan 200 km tezamen hebben gereden, samen ook in Napcis zouden aankomen. Even heb ik een zwak ogenblik gehad, toen we die steile helling bij Baiano moesten beklimmen. De weg zat vol dwarsrib- Lcls en ik dacht dat ik stil stond. Ik keek naar je wagen. Pel, maar je was er niet en de moed zonk me in de schoenen. Maar toen ik begreep, daf je je had laten afzakken om Nollen te helpen, vocht ik me door die kleine inzinking heen. En van dat ogenblik af voelde ik me ijzersterk en wist ik, dat ik in Napels de rose trui zou kunnen veroveren. Bij die vliegende con trole te Avellini (221 km), waar de strijd op een sterk stijgende weg lag, tloog ik naar boven; en zelfs Rik van Steenbergen, die er kennelijk in deze Ronde op uit is om de extra premies van de vliegende controles te winnen, bon mijn wiel niet houden". Terwijl. Gerrit Voorting zijn verhaal vertelde, liepen de wijzers van de chro nometer snel door. „Hoeveel minuten ben ik al binnen?" vroeg Voorting. Reeds 10 hiinuten werd hem gezegd en een brede glimlach liet zijn hagelwitte tanden zien in een door stof en zweet besmeurd ge zicht. De rose trui Was dus in zijn bezit, Want hij wist drommels goed, dat hij 6 minuten 21 seconden achter had gestaan op de leider Minardi te Bari. En Voorting vertelde rustig verder: „Weet je waarom ik zo kalm en goed heb kunnen rijden? Omdat mijn maats Van Steenbergen, Gis- moni, Baroni en Corrieri erg achter in het klassement stonden en ik met mijn 7e Plaats in een gunstige positie lag. Ik heb nog pech gehad ook, een spaak uit mijn achterwiel brak. Toen gooide ik de rem los, dat leek me veiliger. Ik weet niet hoever we toen nog van Napels waren, ik schat het op een 50 km. De samenwer king in het groepje van 5 met Rik en ik als enige buitenlanders was prima. Als We een vliegende controle hadden gepas seerd, dan kwamen we weer bij elkaar, want in de strijd om de vette premie van 100.000 lire lieten wij elkaar vrij. Maar daarna kwamen wij. alsof het een s i afsnraak betrof weer samen. Toen Gis- mondi er tussenuit ging en 2 minuten voorsprong nam lieten Van Steenbergen en ik de beide andere Italianen volkomen staan. Noch Corrieri noch Baroni konden ons tempo toen houden. En na enkele kilometers hadden wij de man van Bian- chi al te pakken." Van Steenbergen, die natuurlijk op de haan de sprint had gewonnen voor Gas- hlondi en Voorting, had zijn ererondje in middels gereden, Baroni en Corrieri wa len al binnen, maar het peloton was in geen velden of wegen te bekennen. De chronometers wezen reeds een verschil Van 15 minuten aan, toen besloten de or ganisatoren Gerrit Voorting de rose lei derstrui aan te trekken en hem een ere rondje te laten rijden. Luide toegejuicht door de tienduizenden Napolitanen, die achter hoge ijzeren hekken geen kans kregen om op de wielerbaan te komen, ging een ingelukkige Voorting over het ovale cement. En weer werd onze land genoot geïnterviewd, opnieuw kwamen er fotografen aan te pas. Waarna Voorting, toen hem werd meegedeeld, dat zijn voorsprong op Minardi, Schaer, Koblet. Coppi, Bartali en alle anderen groten meer dan 20 minuten zou bedragen, met groot zelfvertrouwen verklaarde, dat hij ln "e etappe van Napels naar L'Aquila. Welke meer dan 250 km bedraagt, zonder zich te forceren de eerste plaats zou ver dedigen. En mocht dat Donderdag ge lukken, welnu, dan stonden gelukkig en kele kortere etappes te wachten. Na ruim 21 minuten kwam Coletto als voorman van het grote peloton de baan opstuiven, gevolgd door Grosso en Assi relli En in een langgerekt lint volgden toe De Filippis, Benedetti, Muller, Magni, Schaer Van Est, Koblet, Impams, Coppi, Monti 'Bartali en de Nederlanders Nol ten Roks Wagtmans. voor wie allen een tijd' van 8 uur 7 minuten werdI genoteerd Van Breenen kwam drie minuten later dan het peloton binnen; en toen wjJ de baan verlieten om ons naar de stad spoeden, worstelden Adri Voorting en de Belg Severeyns zich door de menigte die de weg volkomen versperde heen, links en rechts hun vuisten gebruikend om ruim baan te maken. En na dit tweetal kwamen nog enkele achterblijvers Na pels binnen; 96 deelnemers hadden de rit beëindigd: Schwarzenberg, Salimbeni en Conté hadden de strijd gestaakt. Het gevecht in deze 5e etappe was on verwacht levendig en fel. Want na een rit van 50 km langs de Adriatische Zee, zwaaide de karavaan de weg naar de heuvels in. Dat was bij Barletta, waar een controle was gevestigd en Van Steen bergen natuurlijk de streep als eerste was gepasseerd. Corrieri van de Bartali- equipe nam het initiatief om te demar reren. Van Steenbergen hield een oogje in het zei, Baroni van Nivea-Fuchs ging mee Gismoni pakte het wieltje van Ba roni en Gerrit Voorting ging ook mee Het Peloton kennelijk van oordeel, dat het op deze warme dag en met nog 220 km voor de boeg. veel te *roeg was om een uitlooppoging te ondernemen met enige kans van slagen althans, liet de vijf brutale „Corridori" gaan. En de voor sprong werd snel groter, met minuten liep het verschil omhoog. En na 70 km, bij Cerignola, waar de tweede conti ole Was gevestigd, drukten wij reeds een vel schil van 8 minuten af. Toen werd het spel ernst. Dè Neder landers en de Belgen zaten samen in de slag en nestelden zich vooraan het pelo ton om af te stoppen. Van Steenbergen Was immers op weg om de punten te verzamelen in het speciale klassement der controles te Milaan wacht op nummero een van deze klassering een prijs van 1 'hillioen lire f 6000) en Voorting kort de rose trui veroveren, hetgeen ook de hodige pecunia zou opbrengen Een Bel gisch—Nederlandse samenwerking tegen Italiaanse overheersing, waarover Ko- hlct en Schaer die hoog in het persoon- Rik klassement staan, weinig te spreken Waren. Intussen was Pellenaars met zijn wagen haar voren gegaan om in de buurt van perrit Voorting te blijven, een nogal ris kante onderneming van de ploegleider, *00ral toen in de omgeving van Ordona H13 kmi de voorsprong van het vijfta] «h meet dan een kv" 1 was toegeno men. En inder laad, toen wij ons lieten afzakken om tijd op te nemen en te zien hoe het met de 6 andere Nederlanders stond, bleek Jan Nolten moeilijk mee te kunnen komen door een krom achterwiel. Pellenaars werd gewaarschuwd. Hij zette de wagen aar. de kant en mecanicien Montillot, die bij hem in de wagen zat, moest bijna 20 minuten wachten alvorens het peloton voorbij peddelde met Jan Nolten in de staart. Het wiel was toen snel verwisseld en Pellenaars kon weer met zijn wagen naar voren stormen om zich weer bij de vijf vluchtelingen te voegen. Op bijna 100 km voor Napels, toen 170 km waren afgelegd iagen Van Steenbergen, Voorting en de drie Italia nen niet minder dan 23 minuten en 10 seconden voor op het peloton, dat inmid dels het hoofd in de schoot had gelegd en geen enkele ernstige poging ondernam om ook maar iets van de achterstand in te halen. En wat op de laatste 50 km is gebeurd, dat heeft Voorting .ons reeds verteld op de baan van Napels. Een grote overwinning voor de Oranjeploeg, waar- Ml Tijdens een wedstrijd in gewichtheffen tussen Den Haag en Oberhausen is de Nederlandse kampioen zwaargewicht Bram Charite in de hoofdpartij tegen de Duitse kampioen Aaldering er in ge slaagd drie Nederlandse records te ver beteren. Allereerst werd het Nederlands record tweehandig trekken, dat sedert 11 Aug. 1948 (Olympische Spelen) met 125 kg. op zijn naam stond, gebracht op 129.1 kg. Dit record was ook reeds op 1 Mei door Charite verbeterd (128.2 kg.) doch kon nog niet officeel worden erkend, daar destijds slechts een officiële kamprech ter aanwezig was. Het record tweehandig stoten dateerde eveneens van de Olympi sche Spelen 1948 en werd gebracht van 160 kg op 161.6 kg. Tenslotte werd door deze. prestaties het record voor de drie Olympische oefeningen gebracht op 425 kg. Het oude record stond eveneens sinds Augustus 1948 op naam van Charite met 412% kg. (drukken 127% kg, trekken 125 kg., sto ten 160 kg), thans luiden de resultaten resp. 132% kg, 130 kg. en 16210 kg. PARIJS, Dinsdag. De enige Australiër die in de laatste acht van het heren-enkelspci gekomen was, Rose, is nu ook uitgeschakeld. Ame rika was superieur in de kwarteindstrij den: drie Noord-Amerikanen en één.Zuid- Amerikaan in de laatste vier. Het moet al vreemd lopen wil de titel niet bij N. Amerika komen en zeer waarschijnlijk bjj Trabert, die stellig het sterkste spel van de vier, dooreengenomen matige, kwart finales te zien gaf. Rose, de Australische kampioen, heeft zich uitstekend geweerd tegen Trabert, de Amerikaanse primas. In feite de eersre zware partij voor deze. Er was na 75 46 geen overwicht voor één van beiden dus spanning of Trabert zijn meester gevon den zou hebben m de linkse Rose met de soepele volley doch de niet altijd secure drive. De Australiër kwam 41 en leek die set te gaan winnen Doch Trabert toog met alle grimmigheid ten net-aanval er. AQUILA, Donderdagavond 1? GERRIT VOORTITSG, één dug in de rose trui voor de organisatoren, de journalisten en alle andere volgers met milde hand hun gelukwensen aan Pellenaars en zijn man nen aanboden. Ons verhaal dient met een minder blij de opmerking te worden afgesloten. Was de 31-jarige Voorting de held van de dag. met een kwartier voorsprong in het persoonlijk klassement op Minardi met 19 minuten op Schaer. 19 min. 30 sec op Magni en Koblet, met 24 minuten 30 sec. voorsprong op Coppi, die de 11e plaats bezet, en bijna een half uur op Bartali, zijn 9 jaar jongere broer Adri kwam in de persoonlijke rangschikking op de laatste plaats terecht. Bedroeg de totaal- tijd van Gerrit Voorting 33 uur 52 min. 57 sec., Adri als 96o had over die vijf etappes in totaal 35 uur 24 min. 21 sec. gedaan, ruim anderhalf uur meer. De ene Voorting. de oudere, aan de kop. de jon gere en Nederlandse kampioen bengelde onderaan. Reeds enkele malen hebben wij over de oorzaken van dit volkomen falen van Adri Voorting, wiens dapperheid uit dc Tour de France volkomen verdwenen is. geschreven. Over twee dagen hopen wij Rome via L'Aquila te bereiken Wij zullen vóór Rome nog gelegenheid krij gen om op het geval Adri Voorting terug te komen. AQUILA. Donderdagavond, ln deze Ronde van Italië blijkt alles mogelijk te zijn. Wist Gerrit Voor ting. dank zij een geslaagde vlucht met vier man te Napels de rose leiders trui te veroveren met een stevige voorsprong van 15 minuten op nummer twee, op Hemelvaartsdag haalde Carlo Clerici, wederom in gezelschap van vier man, een nog stouter stukje uit Directeur Ambrosini stond deze avond op de wielerbaan van bet aardige bergstadje Aquila wat beteu'ejd te kijken. Clerici en Assirelli kwamen de baan opstuiven met een voor sprong van ruim een half uur op het peloton, waarin Coppi, Minardi, Voor ting, Van Est. Wagtmans, Bartali. Schaer, Koblet en Astma zaten. Maar achter Clerici en Assirelli reden, overigens nog mei een flink tijdsverschil. Peters, Metzger en onze landgenoot Roks de baan op, tezamen vormend het vijftal, dat reeds na 35 km buiten Napels de benen had genomen. r'vndi i°P Gerrit Voorting in de persoon lijke klassering. En in het achterhoofd van Coppi, Magni en ook van Voorting slui- merde de geruststellende wetenschap, da! op de laatste 100 km de bergen kwamen met een stevige klim naar het 1375 meter hoge bergdorpje Ovindoli. Maar het vijf tal stoorde zich niet aan de gedachte va de grote azen. Zij namen elke minuut welke zij op gemakkelijke wijze konden krijgen. Bij de vliegende controle te Ca sino (88 km), waar Roks de sprint won vóór Peeters en Assirelli, bedroeg d„ voorsprong reeds 11 minuten; en torn wij het verschil te Balsorano op 150 km van Napels, waar de ravitaillering was gevestigd, opnamen, bleek het vijftal vluchtelingen 22 minuten veroverd te hen- ben. Gerrit Voorting was toen reeds ie rose trui aan Clerici kwijt. Pellenaars ver telde ons bij de ravitaillering, dat .Tan Nolten en Adri Voorting toen al 20 mi nuten op het peloton achter lagen, hei- De Zwitserse ploeg, Woensdag tijdens de etappe van Bari naar Napels nerveus geworden door die innige samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische equipe nam wraak voor de zware slag, welke Koblet, Schaer, Clerici en de andere man nen met de rode truien en het witte kruis hadden moeten incasseren. Die wraak was zo onbarmhartig, dat Gerrit Voorting zijn rose trui aan Clerici moest afstaan en dat favorieten als Coppi, Minardi, Koblet Schaer, Astrua, Magni en anderen te Aquila een achterstand in het algemeen klassement bleken te hebben, variërend van een half uur tot 45 minuten. Gerrit Voorting. die slechts één dag d? trotse bezitter van de rose trui is geweest, trok, nadat hij op de baan te Aquila van zijn fiets was gestapt, goedmoedig zijn schouders op. Het zat er in, zeker in deze Ronde van Italië, welke tot nu toe elke prognose heeft ge logenstraft, Wam dank zij de strijd lust van de Nede-- landers, de Belgen en de Zwitsers heeft de Giro elke dag een levendg verloop gehad, met verrassende resu.- '.aten, verkregen na orachtig coureurs- werk. De orgam- satoren hebben, /oorzichtig als zij zijn, voor elk» etappe drie tijd schema's opgesteld THIJS ROKS Op de 5e plaats! Maar tot stomme verbazing van iedereen houden de vechtjassen, die men gecon- tracteerd heeft, zich aan geen enkel schema. Vijf mannen waren er na 35 km dus tussenuit getrokken, de Zwitsers Cleric, en Metzger, de Nederlander Thys Roks, de Belg Ward Peeters en de Italiaanse Ar- bos-man Assirelli. Het peloton volgde niet, w?n' Gllcrici, de best geklasseerde van het vijftal, had immers 20 minuten achter- Donderdagmiddag heeft in de vijver van het A hoy terrein te Rotterdam in het kader van de vrpe-tuds-manifestatie „Gouden Schakel" 'n wedstrijd voor zeilers met prestatie-modellen plaats gehad, welke door de Muider Krine uitgeschreven. In de groep verplichte modellen (Gouden Wiek) werd nr 1 C. P. van Groen, St Jans straat 81 Bussum, nr 2 H. Breman. Boompjes jp Almelo. nr 3 J. H. Jacobs, St Jansstraat >4 Den Bosch, nr 4 H. Jager', Vijverhofstraat 173- Rotterdam, nr 5 H. H. Meddens. Moerdijkstray 39 Amsterdam. In de klasse vrije modellen kreeg P. van Leusden, Jan Lutmastraat 4 Groningen, tsn troostprijs. In de derde klasse (Kemphaani waren geen inschrijvingen binnen gekomen. (Van onze correspondent) Donderdagmiddag werd te Vriezen veen een wegrace gehouden voor lichte motoren tot al) cl1 Een en ander was georganiseerd onder aus piciën van de Kon. Ned. Motorrijders Ver eniging. C. van Dongen uit Rotterdam op OMt' werd eerste met een snelheid van 63 km per uur. Tweede was G. van Dijk uit Austerlita op DMF.-Nestor. geen wilde zeggen 42 minuten op de viif leiders. Toen ging het de bergen in. Met lang zame steigingen van vele kilometers lane, klom het lint der deelnemers omhoog. Bij Capistrello, 75 km voor de finish, brak het peloton in stukken. In een smal da' met aan weerszijden bergen waarop de sneeuw nog in massa's viel waar t- nemen, werd van Celano op 800 meter hoogte over slechts 10 km geklommen naar Ovindoli op 1375 meter, een moe njke en zware bergpas, waarbij de ag over enkele gedeelte in reparatie bleek te zijn en de volgauto's de renners door deïdenWerm 0n Van dichte stofwolken hin- klasse wnC1' 8en klimmer *an extra Thvs Roks riPenrSt Met?'ger' t0en moest eaan »n w dne overlS erenners laten wfed £L2? 'wege de Pashoogte zag ook Ward Peeters geen kans meer om Cleric, nuHu!rlin te voIgen- De Zwitser en ie Italiaan klommen als gemzen omhoon en toen zij eenmaal het hoogtepunt achter d* rug hadden, bégonnen zij aan de lange afdaling van 20 km met bochten van 180 slagen, in duizelingwekkende va. rt naar beneden. Clerici won te Aquila de sprint v„or Assirelli met banddikte; inmiddels had Peeters twaalf minuten op de beide leiders verloren, Metzger en Roks. die geruim^ tijd nog tezamen hadden gereden, resp 13 en 15 minuten. Roks worstelde tegen een inzinking, maar in de lange afdaling had hij de cadans weer volkomen te pa ken. Als vijfde, luide toegejuicht don- he' leeggestroomde Aquila, kwam onze land genoot over de streep van de wielerbaan een sprong makend van de 38ste plaats in het algemeen klassement naar de vijfde. Door een woedende menigte uitgefloten kwamen 35 minuten na Clerici en Assi relli de azen Coppi Bartali, Magni, As trua en de andere Italiaanse favorieten de baan op. Van Est, Wagtmans en Gern' Voorting kwamen met het peloton bin .nen, Hein van Breenen zeven minuten na de grote groep en Jan Nolten ,-n Adri Voortmg, tezamen met Chitti. Mueller en Pieiskeit, waren bij de sluiting vai Je contro.e nog steeds niet binnen. Rivole en Ghirardi hadden de strijd officieel ge staakt. 89 renners zijn er '-an de 105 die te Palermo zijn gestart, na zes etappes nog over gebleven. Vandaag verloor dc Nederlandse ploeg in de Ronde van Italië twee man: Jan Nolten en Adri Voorting kwamen in een sloom sukkeldrafje als laalslen ver na d« sluiting van de controle binnen, zodat de wedstrijdleiding hen conform de regle menten uit de strijd nam. Nolten noch de jonge Voorting hebben er in deze etappe van Napels naar Aquila nog voor gereden, van het begin af zaten zij in dc achter hoede, waar zij geleidelijk los van het peloton raakten, &nel een aanzienlijke achterstand opliepen en er toen zo kenne lijk de brui aan gaven dat zij nog slechts als toeristen in een wandelgangetje naar de finish peddelden. In feite haddon zij onderweg de strijd reeds gestaakt en daarom is het volkomen juist dat de wedstrijdleiding hen van de deelnemers lijst heeft afgevoerd. Wat Adri Voorting betreft: wellicht ligt de oorzaak van zijn falen in deze Giro reeds op de.... Cauberg, waar hij een week eerder op zo adembenemende wijze het Nederlands kampioenschap won en waar hij zich met die verrassende stunt wellicht over de kop heeft gereden! In ieder geval kwam hij reeds in de tweede Giro-etappe, nog op Sicilië van Pa. lermo naar Taor- mina, de man m-U de hamer tegen Dat was inder daad een moor dend zware etap pe, waarvan al onze landgenoten en vrijwel alle andere deelne mers, de grote cracks en favo rieten incluis, bar last hebben gehad Eelt is, dat Adri Voorting nadi.-n niet meer heeft kunnen meeko men, zijn maag in disorde fietste steeds zwakker werd en nu tenslotte van het toneel 's verdwenen. Voorlopig is er altijd nog zijn tiifstekende prestatie in de Tour de France van verleden jaar, die ons ervan weer houdt om na dit falen in de Giro e zeggen dat Adri Voorting voor het zware etappen-werk met geschikt is. Maar erg best is zijn optreden in deze Ronde van Italië, die toch voor de Nederlandse ren ners een soort „examen", voor de komende Tour de France mag heten zeker met geweest. Wat Jan Nolten betreft: de lange Lim burger is wat „lui" ,in de training en ADRI VOORTING reactie op Cauberg? Advert eni ie, van deze afkeer van „zwaar werk" plukt hij nu de wrange vruchten. Hij had ken nelijk nog te weinig wedstrijd-kilometers in de benen om in deze Ronde van Italië goed voor de dag f* kunnen komen Toch had hij zich le laatste dagen goed hersteld en reeds enige malen zijn klasse getoond. Daarom is zijn hou ding van vandaag onverklaarbaar. Tenzij...er enig verband moet wor- ien gelegd met de Dmloop van de Dauphine Libéré. vaarvoor hij eigen 'ijk van zijn Mer- :ier-fabriek had noeten starten ais ie K.N.W U hem niet voor deze Ron de van Italië had vrijgemaakt. Drt hij had er succes mee: vijf games achter een tegen een overrompelde, nu minder zekere Rose. "En in de vierde set was Tra bert al direct de sterkste: 75 46 64 6—2. Een verrassing was de zege van Larsen op Seixas: 64 16 86 61. Ook hier een kernpunt in de derde set, waarin Lar sen, de grote variateur met kort en lang, laag en hoog spel, niet tegen de constante druk van Seixas bestand leek en op 45 5—6 kwam. De lob redde hem en ontregel de Seixas. die in de vierde set capitu leerde. De veteraan Mulloy was niet opgewas sen tegen de vaart en de lengte van de lange Morea: 36 4—6 1—6. En Davidsson speelde te onregelmatig tegen de uitste kend op dreef zijnde Patty. Deze won met 6-0 64 64. Rose was als enige Australiër overge bleven, nadat de 19-jarige Rosewall, de sensatie van verleden jaar. toen hjj dit Paryse kampioenschap zo glorieus won door de Zweed Davidsson in vier sets Was uitgeschakeld: 63 36 63 63. in een partij die nooit groot werd en waarin de jonge Australische crack ver beneden zijn normale vorm, zeer onzuiver en zonder tempo speelde. De belangstelling ging verder uit naar de dubbelspelen,' die echter zonder inte ressante gebeurtenissen verliepen Het meeste plezier beleefde men nog aan de zege van de 54-jarige Borotra met Abdes salam op de jonge Australiërs Cooper er Emerson: 61 61 63. De voornaamste uitslagen waren voorts' Washer en Brichant sl. Vieira en Falken DE COGNAC MET HET MOOISTE BOUOUET IMP. WED. G. OUD PZN. Co. N.V. HOFLEVERANCIER HAARLEM 64 ;Larsen en Morea sl. Fox en Ar- kinstall 119 64 1214 64; Trabert en Seixas sl. Knight en Becker 61 63 62. In het dames-enkelspel (dat „geluidloos" verloopt) eenzijdige uitslagen en weimg interessante partijen, ook in de kwart finales: mej. Connolly versloeg mej. Bux ton (Eng.) 61 60; mevr. Adamson (Fr.) won van mevr. Levine (Am.) 61 62; mevr. Bucaille (Fr.) versloeg haar land genote mevr. Amodretti 61 61 en de Italiaanse kampioene mej. Lazzarino won van mevr. Seghers (Kr.) 6—3 6—3. In de troostwedstrijden won Van Mee geren in een goed gespeelde baselinepartij van de Franse speler Favières (top deu- burg 11—9 6—2 7—5; Davidsson en Fraser zième serie) met 6—3 1—6 6—3; Krijt ver- JAN NOLTEN naar de Dauphine? „vrijmaken" -is niet in de allerbeste har monie tussen K.N.W.U en Mercier ge beurd... En wellicht is Nolten van plan om zich nu onverwijld naar Frankrijk te reppen om alsnog in de dezer dagen be ginnende Dauphine-koers te rijden (want tenslotte is hij altijd nog lid van een fabrieksploeg en Antonin Magne is gren. gemakkelijke baas). Is dat echter, het geva. dan mag men zich afvragen, of de KN-W'' die zich immers sedert kort met al haai autoriteit achter de Nederlandse deel neming aan de grote Europese wedstrijder en ook aan deze Giro heeft gesteld, dir over haar kant mag laten gaan. Intussen heeft Pellenaars officieel ploeg lefder van de Kon. Ned. Wieken Unie in deze Ronde van Italië, nog géén officiële verklaring over hef uit de strijd ver dwijnen van Adri Voorting en vooral jvan Jan Nolten gegeven (de overwinnaars van Krijs en Van Mee- I loor na- een goede eerste set van de Bei- geren) sl. Ducos en Remy 6—r4 64 46'gische no 3, Mezzi, 6—3 36 16. De cricketers werden op deze Hemel vaartsdag begiftigd met het weer dat zij voor hun spel zo gaarne wénsen. De zon bleef onafgebroken schijnen en de wind was juist sterk genoeg om op de velden een aangename temperatuur te houden Hoe dan ook, er vielen weer aardige mat ches te beleven en natuurlijk bleven ook de verrassingen niet uit. Haarlem dat de vorige week zo'n goede start had, moest nu in Nijmegen zijn meer dere erkennen in Quick. Quik startte met het goede totaal van 153, waarvan N. Phijffer 46. Deze batsman is goed op dreef dit seizoen. Verder scoorde J. Hagen 40 runs en wicketkeeper Daan Ingelse droeg ook een goede 34 runs aan het totaai bij. Max Maas was nu deze keer beter op dreef dan zijn broer (5 voor 56- Paul Maas bowlde 3 voor 53). Haarlem faalde mét batten volkomen en was voor 68 runs all out- H. Boeree met 19 en J. Voogd met 16 runs kwamen in de dubbele cijfers. De oude firma Fiege en H. Burgi knapten dit karwei op. Fiege 4 voor 20 en H Burki 5 voor 16. Hermes DVS moest in Den Haag aan HCC 2 de overwinning laten, HCC 2 batte eerst en scoorde 127 runs, waarvan W- C van Manen 17, R. Coltfioff 34 en ,1 Wischoff 28. De bowlingcijfer.s van Hermes De officiële uitslag van de vijfde, etappe van de Ronde van Italië, van Bari naar Napels over een afstand van 279 km. luidt: 1. Van Steenbergen (Belg.) 7 uur 45 min 29 sec. 2 Gismondi (It.) z.t. 3 Gerrit Voor ting (Ned.) z.t. 4. Corrieri (It)) 7 50.51 5 Baroni (It.) z.t. 6 Coletto (It8.06.52 7 Grosso (It.) z.t. 8. Assirelli (It.) z.t. 9 De Filippis (It.) 8.07.10 10. Benedetti (It.) t. 11. Mueller (Duitsl.) z.t. 12. Magni (It.) z t. 13 Barducci (II.) z.t. 14. Schaer (Zwits.) z.t. 15. Van Est (Ned.) z.t. 16. Bartalini (It.) z.t. 17 Guidici (It.) z.t. 18. Koblet (Zwits.) z.t. 19. Impanis (Belg.) z.t 20. Coppi (It.) z t. 21. Monti (It.) allen in dezelfde tijd als De Filippis 22. Ex aequo allen in dezelfde tijd als De Filippis- o.a. Astrua (It.). Bartali (It.), Couvreur (Belg.), De Santi (It.). Huber (Zwits.). Lorono (It.) Minardi (It.). Noltcn. Roks en Wagtmans. 87 Van Bree- n 8.10.25. 91 Adri Voorting 8.21.8, Schwarzenberg (Duitsl.), Salimbeni en Conté (beiden It.) hebben de strijd ge staakt- De uitslag van de zesde etappe, van Napels tiaar L'Aquila over een afstand van 252 km. luidt: 1, Clerici (Zwits.) 7 uur 3 min. 50 sec. 2. Assirelli (It.) z.t. 3 Peelers (Belg.) 7.15.15. 4. Metzger (Zwits.) 7 16.53 5. Roks (Ned.) 7.19.18. 6. Nencini (It.) 7.28 07 7. Conterno (It.) z.t. 8. Pellegrini (It.) 7.28.19. 9 Grosso (It.) z.t. 10 De Santi (It.) 7.29.34. 11. Bartalini (It.) 7.30.27. 12 Croci- Torti (Zwits.) 7.34.02. 13. De Filippis (It.) 7.38 06. In het grote peloton, in dezelfde tijd als De Filippis, zaten temidden van alle grote cracks ook de volgende Nederlanders: 16 Van Est. 26 Wagtmans, 27 ex aequo Ger rit Voorting. Als 79e kwam Van Breenen 7.45.53 binnen. Uit de strijd genomen na sluiting van de controle zijn: Chiti (It.), Preiskeit (Duitsl Mueller (Duitsl.), Adri Voorting en Jan Nolten. Opgegeven hebben Rivola (IL.) en Ghirardi (It.). Het algemeen klassement na de 6e etappe luidt: 1. Clerici (Zwits.) 41.1626; 2. Assirelli (It.) 41.30.09; 3. Gerrit Voorting (Ned.) 41.31.03; 4 Peeters (Belg.) 41.38.14; 5. Roks (Ned.) 41.45.27; 6. Minardi (It.) 41.46.07; 7 Conterno (It.) 41 47 39; 8 Pelle grini (It.) 41.48.52; 9. Schaer (Zwits) 41 49.58; 10 Magni (It.) 41.10.35; 11 Koblet (Zwits) 41.50.40; 12. De Santi (It.) 41.5102; 13. Nencini (It.) eri De Filippis (It.) 41 51 15; 15 Astrua (It.) 41.52.49; 16. Fornara (lt.) 41.52.58; 17. Coppi (It.) 41.55.32; 18. Huber (Zwits.) 41.55.37; 19. Albani (It.) 41 56 41; 20. Impanis (Belg.) 41 57.04; 36 Wagtmans (Ned.) 42.02.30; 57 Van Est (Ned.) 42.12 17; 75. Van Breenen (Ned.) 42.27.15. waren J. Scheffer 2 voor 54, H. van Meurs 4 voor 36 en A. Keuzenkamp, die met 4 voor 21 verrassend goed uit de bus kwam Hermes wist het toch niet hoge totaal van HCC niet te overschrijden; slechts 88 runs was het niet grootse totaal van Hermes, waarvan A. v. d. Ende en C. Tettelaar ieder met 206 runs in de dubbele cijfers kwamen. Vriens bowlde voor HCC 4 voor 29, Broese van Groenau 4 voor 25, Van den Bosch en Kloppenburg'namen ieder nog een wicket- De wedstrijd van VVV tegen HCC 1 in Amsterdam was een wedstrijd met hoge totalen. HCC 1 scoorde 240 runs voor 6 wickets, waarmede echter te veel tijd in beslag was genomen, want toen het scoringbord VVV's totaal van 151 voor 8 aanwees, was de tijd verstreken. Bij HCC scoorde A. Schuur zelfs een century: 102 not out. In de dubbele cijfers kwamen verder nog L. C. de Villeneuve met 25, mr W. H- Gallois met 23, H. Riet dijk met 11, A. de Beus met 23 en Harris met 36. Bij de Amsterdammers hadden Henrichs met 3 voor 21 en De Haas met 2 voor 8 voor VVV de beste bowling- cijfers. VVV zag echter kans de tijd uit te spelen, zodat deze wedstrijd in een draw eindigde C. J. Slagter scoorde voor VVV 49 runs, Pelser 20 en Dorresteijn 52. De bowlingcijfers van HCC werden gedragen door de veteraan A. de Beus die 7 voor 69 bowlde. Kampong scoorde tegen VRA allereerst 115 runs, waarvan de gebroeders C. en J. van Esveld het leeuwenaandeel hadden met resp32 en 18 runs, H. C. van der Bijl 19 runs. H. Klink en J. Smits waren de meest succesvolle bowlers resp. met 5 voor 30 en 3 voor 23. VRA passeerde hel totaal van Kampong met 22 runs- Klimt met 26 Schoonhoven 20 en Smits met 41 legden de basis voor deze VRA-overwin- ning. H C van der Bijl bowlde 5 voot 48- Hardebol 3 voor 44 en J. de Bruljn nam 2 wickets ten koste van 33 runs. ALKMAAR, Hemelvaartsdag. Twee rappe sprinters snelden na bijna zes uur fietsen in de moordende hitte op Hemelvaartsdag zij a»" 'ij op de eindstreep van de Ronde van Noord-West-Neder land aan. Op de Jan van Scorelkade te Alkmaar werd dit duel uitgevochten en het bracht de beslissing na een dag vol strijd, spanning, teleurstelling en enige grove fouten van de leidmKi waarvan niemand gelukkig het slachtoffer werd. Twee knapen, die elkaar in dergelijke evenementen als <teze „klassieker" ai meer op sportieve wijze het leven zuur hebben gemaakt. Wim Snijders uit Halfweg en VVim Rusman uit Haarlem, vochten na 223 harde kilometers, die onder d<' mee dogenloos schijnende MJ nog zwaarder werden, in de laatste tientallen meters om de zegepraal. Het was un Snijders die als eerste met enkele forse pedaal trappen zijn fiets over de eindstreep bracht. Tien seconden na hem kwam Miek Snijder, ook al uit Halfweg als derde binnen. Dit drietal was vlak voor Alkmaar uit de kopgroep van acht renners ontsnapt, teneinde een onoverzichtelijke sprint te ver mijden. AJ kort na de start in Alkmaar, nog voor Schagen (25 km.L waren vier ren ners uit de lange veelkleurige sliert van 170 deelnemers ontsnapt. Pronk. Mehag- noul, Douwes en Bas waren de stoutmoe- .ju digen, die, met nog 290 kilometer voor Berlijn-Praag gooide roet in het eten en de Markettelaan in te slaan, die in de richting van Uitgeest voert, reed de kop door over de grote Rijksweg naar Castri- cum, Twee jurywagens, die blijkbaar niet goed op de hoogte waren van 't par- sours, sukkelden er achter aan, en had den de journalisten in een der volgwagens de fout niet bijtijds gemerkt, waarschijn lijk zou deze wedstrijd een bijzonder on prettig einde hebben gehad. Bijna een kilometer ging voor de kop verloren, om dat zij ook weer naar het bewuste punt terug moest rijden. Toen bleek, dat een politieman de juiste richting niet had tact en :n Hoorn (135 km.) een halve minuut voorsprong hadden, leek het alsof de strijd beslist was. Maar de rivaliteit tussen Daan de Groot en Van den Broek sinds de grote etappewedstrijd Warschau Het is a.s. Zondag een druk bezet pro gramma voor de cricketers. Niet minder dan 12 van .de 16 eerste klassers treden in het strijdperk. HBS ontvangt dan het Amsterdamse ACC, dat dan over een sterk team mag beschikken, maar Houtrust is voor ACC een moeilijke hindernis en de afgelopen jaren zijn de Amsterdammers er dan ook verschillende malen ge struikeld. HCC 2 en HCC 1 ontmoeten elkaar ook a.s. Zondag. Het battingteam van het eerste elftal achten wij iets sterker, maar de bowlers van HCC 2 met Vriens aan hel hoofd zullen wel de nodige weerstand bieden. Ook dit is een wedstrijd waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen is- Hermes gaat de verre reis naar Enschede ondernemen. P W. heeft al een paar wed strijden achter de rug en is dus „inge speeld", terwijl Hermes pas één wedstrijd beeft gespeeld. Het zal. voor Hermes een rware opgave worden om de bqide pun ten naar Schiedam te brengen, wanneet het battingteam zich tenminste weer zo gedraagt als in de wedstrijd tegen HCC 2. Rood en Wit en Quick uit Den Haag ont moeten elkaar in Haarlem- Het batting* team van Quick heeft ook zijn vorm, nog met gevonden en ook Rood en Wit is noa steeds „onzeker". VOC en Kampong zullen het elkaar op de Kleiweg zeker niet cadeau geven Kant- aangegeven Inmiddels waren Zondag en Wayboer j P°hg speelt beter dan vorig jaar, maar wel de goede weg ingeslagen en hadden 1 wat doet het overigens redelijke Utrechtse een ruime voorsprong op de kopgroep. I battingteam nu a.s. Zondag tegen de ge- de boeg, het vuurwerk ontstaken. Vlak na Schagen maakte zich nog een groepje uit het peloton los en op weg naar Den Helder na 38 km. kregen deze vier: Buis, Jansen, Rol en Havik, aansluiting. Maar het peloton maakte zich niet ongerust. Met favorieten als Daan de Groot, Van den Broek, Wolfs, Wim Snijders,Wim Rusman en Lute, voelde de groep zich veilig. Trouwens, meer dan ruim een mi nuut winst na 78 km. op weg naar Medemblik konden de vluchtelingen niet nemen; en toen het peloton ging jagen, ging deze voorsprong snel verlo ten. Na 82 km. was het nog 35 seconden, maar in de beschutting van de Zeedijk voor Medemblik kwam de verwachte aansluiting. Even voorbij het rustige stadje aan de voormalige Zuiderzee trad voor het eerst de Brabander Heeren uit St. Wiliebrord op de voorgrond. Samen met Van den Broek trook hij er tussenuit en na 106 km. had het tweetal een voorsprong van 40 seconden. In Andijk (108 km.) werden zij achtervolgd door Tonny Peters, Luikse Van Selm en Wayboer en vijf kilometer verder had dit viertal aansluiting. Het toen de karavaan op weg was naar Oost huizen en hét water van het IJsselmeer aan de linkerkant verlokkend wenkte, kreeg het peloton de weglopers klein. Er ontstond een groep van 34 renners die op het punt stond tussen de rijke volle boomgaarden door de Beemster in te dui ken. Plotseling schoten toen zeven ren ners naar voren. In het peloton werd even gëaarzeld en dit werd de groten noodlottig. Heeren. Tonny Peters, Luikse, Rusman, Zondag, Mick Snijder en Meier beseften toen nog niet, dat zij de beslis sende sjag hadden ingeluid. Op korte af stand achter hen volgden Wim Snijders, Wayboer en Stolker; en in Oosthuizen na 145 km. voegden Snijders. Wayboer en Stolker zich bij de kop, die 1 min 25 sec. op het peloton voor lag. Op» weg naar Zaandam, nadat Purine- rend, waar opvallend wéinig belangstel ling was, in snelle-vaart was gepasseerd moesten Wayboer en Luikse lossen. De eerste kreeg in Zaandam gelegenheid zich weer bij de kop te voegen, die daar voor gesloten spoorbomen ruim 1 minuut ver loor, maar even later raakte hij weer achter. Door Westzaan, na. 175 km. lag Een der juryleden reed naar voren en wees het tweetal op de onredelijkheid vkn deze toestand. Zij waren zo sportief om op de kop te wachten, maar Wayboer had toch weer aansluiting. Op weg naar Limmen moest hij voor de derde maal lossen, ofschoon hij er fris uitzag. Acht renners gingen door, tot de sprint Snij dersRusman de beslissing bracht. De uitslag luidt: 223 km.: 1. Wim Snij ders (Halfweg 5 uur 43 min. 15 sec.; 2. Wim Rusman (Haarlem) z.t 3 Mick Snijder (Halfweg) 5 uur 43 min. 25 sec.: 4. Dick Meier ('s-Gravetand 5 uur 43 min. 46 sec.; 5. Heeren (St. Wiliebrord) z.t.; 6. Tonny Peters (Haarlem) z.t.; 7. Zondag (Hengelo) z.t.; 8. Stolker (Zuilen) "outineerde Terwiel? Excelsior speell dit seizoen zijn eerste wedstrijd en wel tegen VRA in Amster dam. Hoewel Excelsior pas Iaat in de cricketcompetitie is ingeschakeld, zullen cie Schiedammers a.s Zondag toch met een onvolledig team moeten vertrekken, daai de promotiezorgen van -de voetballers naai de 2e klasse liefst het eerst opgelost moeten worden. Wij wensen aanvoerder Bakker en zijn mannen bij deze gehandi capte start veel succes. De eerste krachtproef van De Pakista- ners tegen MCC is eigenlijk een fikje Tijdens de wedstrijden te Helsinki heef' dè Finse speerwerper Toivo Hyytiaeinen het nummer speerwerpen met de fantas lische worp van 78,98 meter gewonnen. Hr, kwam hiermede 28 cm verder dan het officiële wereldrecord van zijn landgenoot Wikkaneti dat sedert October 1938 op 78.70 m. staat. Zoals men weet heeft, de Amerikaan Bud Held in Augustus van het vorig jaa. een afstand van 80,41 meter bereikt., doen peloton, dat inmiddels zeer geslonken de kop 1 min. voor op Wayboer. 3 min. I deze prestatie is nog niet als wereldrecord z-t; 9. Wayboer (Wormerveer) 5 uur 45 i ^riae''maVn3^ met min. 36 sec.; 10. Wolfs (Vlijmen) 5 uur d J""1'e he\ dltrr>aa! koud 48 min. 2 sec.- 11 Meesters (Tilburg) zt n L er" vo°ral op de openingsdag. 12. Hamelink (Den Haag) z t; 13® Den'UcM ge'vond en Ouden (Noordeloos) z.t.: 14. Bredius (Die- J}"", '„l n' kad schter een voor men) z.t.; 15. Hofland (Beverwijk) 5 uur el. "ok dat 'f de krachten van Fazal, 48 min. 23 sec. de nmge bowler, eerst recht konden onderkennen. 42 Overs op één dag is een krachttoer die Drachtig doorstaan werd. De eerste innings werd 307 maai dat was weer geen bezwaar voor de gasten om dit to aai te overtreffen voor he' verlies van i ïer wu-kets. En toen sloten ze om er een strijd van te maken. En laten we ff^'ik 'tin. in de tweede innings is de M C.C nooit in top geweest. De uitslagen luiden: MCC 307 en 210/6 gesloten draw met Pakistan 310/4 en 85/6; Notts 247 en 172/4 draw met Sussex 243 en 111/2; Gloucester 227 en 221'4 draw met Worcester 287; Warwickshire 281/6 draw met Yorkshire lil en .22/7; Northamps 132 en 138/6 draw met Lancashire 236/6: Hampshire 100 en 122 verliest van Middlesex 138 en 87/7; Leicester 290 en 151 wint van Kent 178 en 206: Derbyshire 266/8 en 22/2 verliest van Essex 160 en 133/4. De regen was hier en daar spelbreker. Middlesex staat met 66 punten uit 5 wed strijden aan de kop van de kampioenslijst. -rilt ee%nUviifZikmbivooer'HP VOegde" i Na,19(f vo'gde'een incident, dat de I zy kiegen vijl km. voor Hoorn con-1 kop bijna noodlottig werd. In plaats van j den erkend. wor-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9