MOLOTOF ONVERWACHTS NAAR MOSKOU GEBREK AAN „LAATSTE- STADIUM-ARBEIDERS" Friese Siamese tweeling wordt gescheiden Brabants jeugd eerde de heilige Paus Pius X Huishoudster (oncierge-Meubelmaker NETTE MEISJES WvFwft V? Pieter Cannegieter's AVONTUREN ONOVERTREFBAAR KAMPIOENEN SIGARENZAAK r brunott Ter overname gevr. Kampioenen Voor bezoek van enkele dagen Eerste Nederlandsche Te veel nieuwe woningen in Amsterdam wachten op afhouw Vier chirurgen verrichten de operatie Diocesane viering te Boxtel Brit vermoord in Suezkanaalzone SETSIE ENGERS FLINKE DIENSTBODE PLAATSING GEZOCHT J De Krant kunt gij niet missen, geen dag! toasted american MAANDAG 31 MEI 1954 PAGINA 8 Militairen naar Genève ontboden VIJFJARIG MEISJE VERDWENEN GESTOLEN KRUISBEELDEN WEER TERECHT COLORADOKEVERS WEER PRESENT KAASMARKT OUDEWATER VEEMARKT TE ROTTERDAM Productie op nieuw hoogtepunt Folkje lacht, Tjitske huilt FRANCISCAANS COLLEGE TE KATWIJK Zilveren jubileum ingezet Advertentiën VON RETH-CRAMER Nu nog zandwoestijn Fonds voor verbetering Brand in Port Said BECH WINT LUXEM BURGSE VERKIEZINGEN DE DRANKVERGUNNING WAS GERED Of: de borrel op de puinhopen EERSTE VOLLEDIGE MATER AMABILISSCHOOL JUBILEERDE voor iedere mode voor ieder figuur! U proeft het direct... Winfield is gemaakt van Amerikaanse „toasted tobaccos" pittig en geurig. Laat ook Uw vrienden eens Winfield opsteken ALBERT-JAN MARLIES NET MEISJE ROTTERDAM: W.-Kruiskade 67; Jonker Fransstraat 132 Beijerlandselaan 120-122; Kat. Lagedijk 392-394 3 9 IllliÜII De Sovjetrussische minister van Bui' tenlandse Zaken, Molotof, is Zondag ochtend vroeg geheel onverwachts per vliegtuig uit Genève naar Moskou ver trokken. De Russen zelf zwijgen zowel over het doel als de duur fan Molotof's reis. Maar de Amerikaanse ?n Britse delegaties deel. den mee. dat haar verzekerd was. dat Molotof binnen enkele dagen weer terug zou zijn. Mogelijk zon hjj Dinsdagmiddag zijn plaats aan de conferentie-tafel weer innemen. Het vertrek van de heer Molotof vond plaats in de bekende Sovjet-stijl. Naar de Zwitserse autoriteiten vertelden, was de vlucht onder de grootste geheimhouding voorbereid. Om twee uur des nachts arri veerde een gehele colonne Russische auto's op het vliegveld, zonder voorken nis der Zwitserse autoriteiten. De politie werd spoedig gewaarschuwd en er werd een wacht opgesteld om drie khaki-kleu- rige Dakota's, welke gebruikt worden voor de Sovjet-delegatie. Het vliegveld bleef bijna twee uur geheel afgezet en om drie uur in de ochtend vertrok het Sovjet-toestel met zijn geheimzinnige last de heer Molotof. naar Oost-Berljjn de eerste etappe op weg naar Moskou. Het duurde enkele uren, voordat van Zwitserse zijde werd bevestigd, dat minis ter Molotof zich inderdaad in het vlieg tuig bevond. Nog later werd dit tenslotte ook door een lid van de Sovjet-delegatie bevestigd. Maar enige opheldering werd niet ge geven. Minister Molotof reisde in gezelschap van vijf personen: assistenten, secreta rissen en lijfwacht. De plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken Andrei Gromyko vergezelde de minister naar het vlieg veld Hij zal de Sovjet-delegatie in Ge nève leiden. Bij zijn aankomst in Moskou viel Mo lotof juist in een zeer feestelijke receptie ter ere van de 300-jarige band tussen de Oekraïne en het eigenlijke Rusland. Hij werd bijzonder hartelijk begroet door premier Malenkof, en andere hoge auto riteiten. Zaterdag hadden de negen landen, die zich te Genève bezig houden met het Indochinese vraagstuk, hun eerste be langrijke besluit genomen inzake een eventueel bestand Vertegenwoordigers van het Vietminh. en het Franse opper bevel werden n.l. uitgenodigd naar Ge nève te komen om daar te onderhandelen over een gedetailleerde regeling. (Van onze correspondent) De vijf-jarige Elsje Meuken uit Apel doorn is sedert Zondagmiddag half drie spoorloos verdwenen. Het kind was des middags bij haar grootouders gaan spelen en werd op zeker moment gemist. On middellijk hebben familieleden, kennissen en politie de omgeving intensief afge zocht, doch elk spoor ontbrak. Gevreesd wordt, da thet kind een ongeluk is over komen Vlak in de buurt bevinden zich een beek en het kanaal, terwijl er ook diverse putten ziin. De mogelijkheid dat het kind in het bos verdwaald zou zijn, wordt ook niet uitgesloten geacht. (Van onze correspondent) Twee kruisbeelden die vorige week uit de Hilversumse St Vituskerk werden ge stolen zijn weer terecht. Een onbekende dame bood de beelden Zaterdag aan bij een Hilversumse antiquair, die echter zeide er geen interesse voor te hebben. Hierop verzocht de dame de beelden zo lang bij de antiquair te mogen achter laten. De man stemde hierin toe, doch de dame is niet terug gekomen. Dit wekte het wantrouwen van de antiquair, die de politie waarschuwde, waarna uit kwam dat het de gestolen kruisbeelden betreft. Zondag zijn tussen Schoorl en Egmond aan Zee ettelijke coloradokevers aange spoeld. Omdat de schooljeugd niet bereik baar was, heeft de rijkspolitie slechts een honderdtal kevers kunnen verzamelen en vernietigen. Op de kaasmarkt werden heden 5 oar- tijen kaas aangevoerd. Prijzen eerste kwa liteit met rijksmerk f 2.002.10 per kg. Handel matig- ROTTERDAM, 31 Mei. (Veemarkt.) Aanvoer in totaal 2066 dieren. Vette koeien en ossen naar schatting 1321, varkens 745. Prijs in cents per kg.: wtte koeien le kwal. ƒ2.853.05, 2e kwal, ƒ2.702.85, 3e kwal. 2.302.55; varkens (lev. gew.) le kwal. 2.00, le kwal. 1.98. 3e kwaL 1.95. Vette koeien aanvoer ruim. handel stug, prij zen iet« teruglop®"-''- prima's br en notering; exportvarkens aanvoer als vorige week, handel vlot, hogere prijzen, prima exemplaren boven notering. A^nn kalm. Men verwacht, dat deze militaire des kundigen Donderdag a.s. het overleg zullen beginnen. De vergadering nam haar besluit, dat reeds werd verwacht, op een geheime bijeenkomst, die vier uur duurde en door minister Molotof werd geleid. In een na afloop der vergadering uit gegeven communiqué werd gezegd, dat men de volgende voorstellen van de Britse delegatie had aanvaard: „Teneinde het spoedig en gelijktijdig staken der vijandelijl- heden te vergemak kelijken moeten: a) Vertegenwoordigers van de twee opperbevelen onmiddellijk te Genève bij eenkomen. terwijl ook ter plaatse con tacten moeten worden gelegd b) Zij moeten de opstelling van de troepen, zoals die moet zijn na het staken der vijandelijkheden, bestuderen, waarbij begonnen moet worden met het vraag stuk der hergroeperingsgebieden in Vietnam. c) Zij moeten zo spoedig mogelijk hun bevindingen en aanbevelingen aan de conferentie bekendmaken". Er is overeengekomen, dat de datum van de eerste bijeenkomst der militaire deskundigen vóór 1 Juni moet worden vastgesteld Uit het zojuist verschenen verslag van' de Eerste Nederlandsche over 1953 blijkt, dat de productie 'n nieuw hoogtepunt heeft bereikt: 187.960.014 (v.j. 179.004.414). Hiertegenover staat een verval van 77.462.042 (70.019.341), zodat het verzekerd kapitaal pet saido toenam met 110.497.972 (108.985.073). De stand per ultimo van het boekjaar kwam daardoor op 1.339.022.765 (1.228.524.793.) De volgens de netto-methode berekende premie-reserve e.r. nam toe met 19.897.122 (1 /.528 722) en bereikte een hoogte van 309.676.981 (289.779.859). De rentevoet, waartegen zij berekend is be liep 3,12°/»; het gemiddelde' rendement op de beleggingen 3.75°/»; de rente-marge der halve 0.63»/» (0.53 Van het batig saldo van de verlies- en winstrekening groot 4.385.159 werd 2.600.925 aan de extra-reserve toegevoegd Voor bijzonder doeleinden werd gereser veerd 500.000; voor belastingen 627.610, waarna voor uitkeringen beschikbaar blijft een bedrag van 656.623. Het dividend werd bepaald op 25 (24) per aandeel over het daarop verplicht ge storte bedrag en op 4"/« over het bedrag der onverplichte stortingen. Voor de ver- zekeringnemeis met aandeel in de winst komt 275.000 (250.000) beschikbaar. (Van onze Amsterdamse redactie) Vestigingsbcsluit graveerbedrjjven. In het Staatsblad no 210 is opgenomen een besluit, houdende toepassing van de Ves tigingswet Kleinbedrijf 1937 ten aanzien van het vlak-graveerbedrijf en het ma- chine-gra veerbedrij f (Van onze correspondent) Folkje en Tjitske de Vries, de Friese Siamese tweeling, die op 8 November van het afgelopen jaar in het gezin van de wegwerker S. de Vries te Molenend ter wereld kwam, zal op 13 Juni a,s. in het Leeuwarder Diaeonessenhuis langs operatieve weg worden gescheiden door een staf van totaal 19 specialisten en operatiezusters, waarvan vier chirurgen. Dien ziet de operatie met vertrouwen te gemoet, maar men is er volledig van doordrongen, dat de scheiding geen klei nigheid zal zijn. De Friese Siamese tweeling heeft zich sedert de geboorte gunstig ontwikkeld. Hun gezamenlijk gewicht is toegenomen van 6% tot 15 kg. en Folkje en Tjitske verkeren in goede welstand. De meisjes ziin van het borstbeen tot ongeveer bil' de navel verbonden door een brug van 19% centimeter in omtrek en 8% centi meter lang. Zij hebben echter de spijs verteringsorganen volkomen gescheiden. Wel is het waarschijnlijk, dat zich in de brug een deel van de lever bevindt. Folkje en Tjitske mogen dan tweelin gen zijn, zij onderscheiden zich van elkaar door verschillende feiten. Folkje is iets groter en ook wat levendiger. De meis jes reageren onafhankelijk van elkaar. Folkje biiv. kan vriendelijk lachen, ter wijl Tjitske huilt. De specialisten achten de situatie bij de Friese Siamese tweeling gunstiger dan bij de Nigeriaanse, die on langs in Londen is geopereerd, hoewel er veel overeenkomsten zijn. Van de film die daarvan werd gemaakt heeft men kennis genomen en door het Universi taire Filmcentrum te Utrecht zal ook van deze operatie 'n kleurenfilm worden vervaardigd. In de opératiekamer zullen zowel de (Van onze correspondent) Op 24 Juni a.s. wordt het feit herdacht, dat 25 jaar geleden het Franciscaanse Mis siecollege „St Willibrord" te Katwijk in gebruik werd genomen. Toen de paters zich aan de stille Overrijn vestigden zul len zij niet vermoed hebben, dat juist hier zoveel moeilijkheden wachtten In de oor log werd het college door de Duitsers in beslag genomen en bij een bombardement werd een belangrijk deel der gebouwen vernield. Thans staat er echter weer een prachtig gebouwencomplex, zodat er alle reden is om. het zilveren feest te vieren. Gisteren werden de feesteiijkheden in geluid met een missietentoonstelling die in hoofdzaak bedoeld was als dank aan ce Katwtjkers voor de gastvrijheid, maar die toch ook veel bezoekers trok uit de omliggende gemeenten en Leiden Er wa ren prachtige stands ingericht, waarbij missionarissen uit Nieuw-Guinea, Indone sië, China, Pakistan en Brazilië voor een deskundige toelichting zorgden. De ten toonstelling werd geopend door de missie secretaris, dr Odulphus van der Vat O.F.M. De jeugd van Katwijk, die in drommen was opgekomen, genoot van filmvoorstel lingen en goocheltoeren, welke laatste door de adspirant-missionarissen werden verzorgd. Op 24 Juni a.s. is er om vier uur een officiële receptie, waarna de genodigden de verdere dag kunnen genieten van mu ziek en toneel. (Van onze correspondent) De heiligverklaring van Paus Pius X wordt in het Bossche bisdom op grootse wijze gevierd, zowel door de priesters als de kinderen en de volwassenen. Voor de jeugd uit het gehele diocees vond Zaterdag de centrale viering dezer canonisatie plaats te Boxtel, waar vele eeuwen geleden het H. Bloedwonder geschiedde en «waar zich thans nog ter verering de H. Bloeddoek bevindt. Mede daarom werd Boxtel het eucharistisch centrum van het Bossche bisdom. In deze sfeer paste dan ook de viering der heiligverklaring van Paus Pius X, die voor de jeugd de weg opende naar de Eucharistische Christus. Ongeveer zevenduizend kinderen maak ten de viering tot een grootse en ont roerende manifestatie. Weersomstandig heden verhinderden, dat de aangekondig de plechtige Hoogmis op de Markt kon worden opgedragen, door de vicaris-ge neraal mgr F. N. Hendrikx. In plaats daarvan werd in de Boxtelse parochie kerken gecelebreerd. In de aloude St. Petruskerk, waar de H. Bloeddoek wordt bewaard, droeg mgr Hendrikx de Plech tige H. Mis op. De St. Jc-zefzangertjes uit Helmond voerden o.l.v. de heer Th. Driessen de wisselende gezangen uit; de plm. drieduizend kinderen zon gen de vaste gezangen. De Witheer v. d. Braak der abdij Berne te Heeswijk be lichtte in zijn predicatie de figuur van de heilige Paus Pius X. In de H. Hartkerk droeg deken L Broekman eveneens een plechtige H. Mis met assistentie op. Hier was ka pelaan Ketelaars de feestpredikant. Het knapenkoor deed zich o.l.v. de heer Cor Suys uit Boxtel van zijn beste zijde horen; prof. Fl. van der Putt van het seminarie te Haaren leidde de massazang. Na de lunch celebreerden op het Marktplein pastoor Tilman en vervol gens deken Broekman een solemneel Lof, tijdens hetwelk de Norbertijner pater v. d. Braak de duizenden kinde ren wees op de grote verdiensten en het verheven voorbeeld van Paus Pius X als heilige voor deze tijd. In het openluchttheater van het park Stapelen voerden plm. tachtig studenten van het Missiehuis St. Theresia het fan tasiespel „Het Gastmaal der kinderen" van Henri Ghéon op. De regie be rustte bij de overste van dit missie huis pater Marius van den Boogaerd, die de mogelijkheden van het spel als openluchtspel uitstekend wist te ge bruiken. De proloog was van de hand van pater Hilarion. Tot besluit van deze diocesane jeugd- dag trokken de kinderen en hun leiders en leidsters naar de St. Petruskerk. waar de Bloeddoek ter verering was uitgesteld. Voor alle parochies van het Bossche bisdom had mgr W Mutsaerts voorts verlof gegeven om Zaterdag o.a. een plechtige Avondmis op te dragen en nachtelijk aanbidding te doen houden. De volwassenen komen op 13 Juni naar Boxtel. Dan zal mgr Mutsaerts in de St. Petruskerk pontificeren, waarna 's middags de luisterrijke H. Bloed processie door Boxtels straten trekt. specialisten en de zusters a's de bij het vooronderzoek betrokken artsen, die de operatie zullen bijwonen, in het groen gekleed gaan. Hiermede wil men onge wenste reflexen van de twee batterijen lampen, die opgesteld staat, tegengaan. Bij de narcose zal de gebruikelijke methode worden gevolgd. Met de grootst mogelijke spanning zien de specialisten niet alleen uit naar de operatie zelf, waarbij zich na de schei ding twee chirurgen met elk kind bezig houden, maar vooral naar de wijze, waar op de kinderen zullen reageren zodra zij twee afzonderlijke individuen zijn. De Heer en Mevrouw geven met dankbaarheid en vreugde kennis van de ge boorte van hun zoon en dochter „Het totaal aantal woningen, dat thans in Amsterdam in aanbouw is bedraagt rond 5350. Dit lijkt veel, docb directe reden tot optimisme geeft het ons niet. Het hoge cijfer wordt namelijk mede veroorzaakt door de vertraging van afbouw van tal van woningcomplexen wegens gebrek aan bepaalde groepen bouwvakarbeiders, zoals b.v- stucadoors die nodig zijn in het laatste stadium. Omdat ook die arbeiders, dir bij vroegere stadia aan bod komen, aan het werk moeten blijven, wordt in de hoofd stad zo veel spoed gezet achter de aanbe steding van nieuwe complexen. Mochten er knelpunten bij de uitvoering van de volledige bouwplannen blijven bestaan, dan zal een andere oplossing gevonden moeten worden, b.v in de systeembouw. (Ook Den Haag denkt er zo over. Red.) Deze plechtigheid moet dus niet alleen ge zien worden als een bewijs van grote acti viteit, doch ook als een uiting van be zorgdheid". Deze deels pessimistische, deels optimis tische geluiden liet Zaterdagochtend de Amsterdamse wethouder voor de Volks huisvesting, mr Van den Bergh, horen, toen hij ter gelegenheid van het slaan van de eerste paal voor de derde tuinstad Slo- tervaart, voor een groot aantal genodig den, o.w. zich o.a. burgemeester d'Ailly, de kath. gedeputeerde drs. Van der Donk, oud-wethouder mr J. J. van der Velde, wethouder Ram, raadsleden, hoofden van diensten en gemeente-ambtenaren, het woord voerde. Het gezelschap was bijeen gekomen in een met bloemen, maquettes en kaarten van de nieuwe tuinstad .versierde" grote tent welke op de eindeloze zandvlakte, waar binnen enkele jaren 6200 gezinnen zullen huizen, was opgesteld, eenzaam en verloren slechts vergezeld van de heistel ling waarin de eerste met groen omslin gerde betonnen paal wachtte op de klap pen van de stoomhamer, welke haar de grond zouden Indrijven. Burgemeester d'Ailly had het in zijn korte toespraak al gezegd: „Ge kunt u rij dend over de smalle weg, welke van het Surinameplein vla het nog niet „geboren" Slotervaart straks naar de vierde tuin stad, Osdorp, zal voeren, niet voorstellen, hoe binnenkort hier de wijde onafzienbare woestijn veranderen zal". Wethouder Van den Bergh lichtte dit toe. ,We zullen vaart zetten achter Sloter vaart, We kunnen dit doen omdat we her- halingsbouw toepassen. Een kwart van de woningen alle rond hoven, zal in laag bouw worden opgetrokken. Van de 5000, die in het Noordelijke gedeelte zullen ko men nemen acht woningbouwverenigingen er 3200 en particulieren 1800 voor hun re kening Er zal geen gemengde hoge en lage bouw worden toegepast. Vier grote com plexen van elk zeven woonlagen uiter aard met een lift zullen ir het bijzonder ook het tweede deel van de benaming tuinstad relief geven. Behalve 500 bejaar denhuisjes komt er een groot centraal be jaardentehuis en verder wij berichtten dit Zaterdag ook reeds een nieuw kan toor voor de Rijkspostspaarbank en een ziekenhuis annex gebouw voor bloedtrans fusie. Oud-wethouder Van der Velde betreur de bet, dat bij de woningbouw nog steeds de nadruk moet vallen op kwantiteit HU begreep de noodzaak daarvan, docb gaf een voorstel ter kwaliteitsverbetering in de toekomst aan de stadsbestuurderen in overweging. Binnenkort zo zei hij, ziin de eerste woningwetwoningen geheel afge schreven. Zou het geen aanbeveling ver dienen de daarna vrij te komen gelden aan geïnde huren te bestemmen voor de stichting van een fonds, waaruit bepaalde voorzieningen in nieuwe woningen kunnen worden betaald? De gasten aanschouwden vervolgens met welgevallen en de druilerige regen kon in de opperbeste stemming geen wijziging ten slechte brengen hoe mr Van der Velde met bekwame hand de stoomhamer hanteerde voor de eerste paal voor een complex van 249 eengezinshuizen, daar te bouwen door de Woningbouwvereniging voor het Amsterdams spoorwegpersoneel. Aan de oud-wethouder, die veel voor de voorbereiding van deze derde tuinstad heeft gedaan, zal het stellig niet liggen, als er geen vaart gezet zou worden achter Slotervaart.... Een menigte Egyptcnaren heeft in de buitenwijken van Ismailia, in de zone van het Suezkanaal, een Britse soldaat ver moord, aldus heeft Zondagavond een Britse militaire woordvoerder te Ismailia bekend gemaakt. De vermoorde soldaat reed als gewa pend geleide mee op een vrachtauto met cantinegoederen, die bestuurd werd door een Egyptische chauffeur. In Ismailia ver liet de chauffeur plotseling het convooi, waarvan de wagen deel uitmaakte, en reed een straat in de Arabische wijk van de stad binnen. Daar werd de soldaat door een menigte Egyptenaren, die de viachtwagen plunderde, doodgeslagen. De wagen werd in brand gestoken. Het lijk van de Britse soldaat is inmid dels door de Egyptische autoriteiten aan de Britten overgedragen, doch de Egyp tische chauffeur van de vrachtwagen is verdwenen. Kort tevoren was te Cairo melding ge maakt van een incident. De Britse ambas sade te Cairo deelde Zondagmorgen mee, dat een gewapende bende van 20 man iii de nacht van Zaterdag op Zondag een Britse opslagplaats van uitrusting van troepenschepen te Port Said in brand ge stoken heeft. De schade wordt geschat op 400.000 pond sterling. Volgens de woordvoerder van de am bassade duurde de brand vijf uur. De daders namen enkele goederen mee, voordat zij de brand stichten. Het depot was,geen officiële militaire installatie en werd dan ook niet door Britse militairen bewaakt. Bij de Zondag in Luxemburg gehouden parlementsverkiezingen is de katholieke partij van premier Joseph Bech als groot ste uit de bus gekomen. Blijkens onof ficiële uitslagen heeft Bech's partij, die in het oude parlement 21 van de 52 zetels bezette, een grote overwinning behaald, door vijf nieuwe zetels te veroveren. De socialisten, die samen met de katho lieken de regeringscoalitie vormen, moesten twee van hun 19 zetels aan de partij van Bech afstaan. Ook de liberalen, die in het oude parlement zeven zetels hadden, verloren twee zetels. De commu nisten tenslotte verloren één van hun vier zetels. (Van onze correspondent) Verleden jaar zomer brandde het Loos- drechtse hotel Djumpol tot de grond toe al. Weliswaar heeft men de plannen tot herbouw gereed liggen, maar van uitvoe ring is tot nu toe niets gekomen. De eigenaar van de hotelresten kwam hier door voor een moeilijk probleem te staan. De onverbiddelijke drankwet zou bem de vergunning ontnemen als in de bar geen drank meer zou worden geschonken. Maar eiiacie: ook de bar was niet meer. De vin dingrijke Loosdrechtenaren hebben er echter wat op gevonden. Zij trokken ge vieren naar de plaats, waar eens de bar stond en namen een bar-Keeper mee. Voor de ogen van de verbaasde vacantiegangers zette het viertal zich op de brokstukken van het hotel neer, terwijl de bar-keeper zorgvuldig de dranken uitreikte De gla zen gingen omhoog, het goed Nederlandse vocht verdween in de kelen en de drank vergunning was gered Mej. M. C. Schouwenaars, stichteres van de Mater Aniabilisschool kwam voor het eerst sinds veie jaren weer in ons land. Zij woonde de eerste lustrumviering bij van de Mater Amibilisschooi in Gemert, de eerste in het land, die de oorspronke lijke gedachte van mej. Schouwenaarss vol ledig realiseerde; een Mater Amabilis- school, die zowel een jongemannen- als meisjesafdehng omvat, zodat beide in af zonderlijke lessen en gezamenlijke bijeen komsten van uit dezelfde principen ge vormd worden. Mej Schouwenaars beklemtoonde in 'n korte toespraak dat dit van het begin af haar opzet was geweest en dat zij daarom juist er prijs op stelde dit lustrum mee te vieren. Zij refereerde ook aan de woor den van Z.K.H Prins Bernhard, die haar uitdrukkelijk verzocht bij het uitreiken van de zilveren anjer om via de M.A.- school een bijzondere aandacht aan de vor ming van de jongeman te schenken. Mo menteel bestaan er twee volledige M.A.- scholen in Nederland, n.l. in Amersfoort en in Gemert. Tijdens de feestelijke bijeenkomst werd een telegram van Z.H. Paus Pius XII voorgelezen, waarin deze zijn beste wen sen deed toekomen aan de jubilerende school. Mevr. F. RoelofsKalkhoven, de ac tieve leidster van de meisjesafdeling is ter gelegenheid van dit jubilé door Z.H. de Paus met het gouden kruis Pro Ecclesia et Pontifice onderscheiden. afleer» mei dit eliket het beroemde model met beugel en strikje, mooie satijn, wii en zwart 6.75 in nylon - - - 8.75 strapless model (zonde schouderbandj met kant. het meest popu laire model,smalle maagband, in po- peline, wit en zalm 2.95 in satijn, wit en zwart 4.75 mooie popeline met maagband, wil en zalm 5.25 in satijn, wit en zwart 6.75 Delft, 30 Mei 1954. Heemskerkstraat 38. Tijdelijk St. Hippolytus- ziekenhuis, kamer 106. tt'dam geeft de bootste prijzen voor net gedragen Dames- en Herenkleding. Tel 50933 le Mlddell.st.r 33 R'dam of omstreken. Jaar omzet van 90.000 tot 100000 gulden met ruime woning. Brieven onder nox 73660 bur. van dit blad. Gevraagd voor direct voor dag en nacht. Werkster aanwezig. Goed loon en goede behandeling, Mevr. BIJker Klei weg 443, R'dam-N„ Tel. 44058. Voor zo spoedig mogelijke in diensttreding gevraagd een voor halve dagen of een WERKSTER voor twee hele dagen In de week. Mevr. Den Hartogh, B.K. laan 221 b. Mevr. v. d. Toorn7 S~chie 84, Schiedam, VRAAGT voor spoe dige Indiensttreding een voor dag of dag en nacht. Tweede meisje aanwezig. als betaald logé voor een net meisje van 1 t.m. 21 Juni. Brieven onder no. S 691 aan Nieuwe Schiedamsche Cou rant, Dam 18, Schiedam. RU verv het STEDELIJK MUSEUM TE SCHIEDAM is te rullen de betrekking van Bezoldiging minimaal f 57.61 per week en maximaal f 63.44 per week (4 jaarlijkse periodieke verhogingen). Kinderbijslag volgens gemeentel, regeling. Schriftelijke sollicitaties moeten vóór 7 Juni 1954 worden ingediend bij de Conservator van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam. WIJ VRAGEN voor de magelzaak Prettige werkkring. 1-Ioog loon. StoomwasserU DE PAUW' - Stadhouderslaan 3 ■•'•'"v"-: •z.vyyy-.r—ji Dan Uw keuze bepaald uit onze grootste collectie voegloos ge smede gouden VERLOVINGSRINGEh Nieuwste modellen o.a. Lotus Pompadour. Facet en Fleurt d'Amour. 'nltvnng oi blibmltllng. WINKELCENTRUM-BINNENWEG «OTTERDAM 413. Ik vind het allemaal prachtig.... maar die griezel blijft nooit zolang met de directeur pratenga meeik wil weg!" huilde Karolus half „Kom nou!" mopperde Pieter, terwij] hij een van de potten in zijn handen nam. „Zó heb ik je nog nóóit gezien. Dacht je dat ik al die moeite om hier binnen te komen gedaan had om een, twee, drie weer weg te rennen? Moet je eens kijken We hebben de hele tover-winkel van die man ontdekt. Ik ben al leen erg benieuwd wat„Daar komt-ie al!" stotterde de kraai ineens. Ik.ik koor voetstappen.Ja, ook Pieter hoorde het nu duidehjkei. „Gunst, zó gauw had ik hem niet verwacht.... Waarom heeft de directeur hem niet langer aan de praat gehou- n.ochiet op!" hijgde de kraai. „Direct komt die onzicht bare man binnenwaar moeten we heen....! Ik ril als een rietje.„Onder het bed!" riep Pieter nu beslist. Hij trok de vogel mee en verdween met een prachtige salto mortale onder het ledikant. Kampeertenten met 20 pCt. korting (showmateriaal) voll. garantie, gelll. cat. no. 19a gr. op aanvr. „The Indiana Works". Hoofdkant. v. Ned., Haarlem, Zijlweg 111, filiaal Rotterdam, Mathenesserlaan 30, voorm. gebouw C. A. mus IN NEDERLAND S5 et. De grootste keus, de betrouw baarste merken, de beste ga- ran tie ehde prettigste be talingsregeling. Kaptein Mo- bylette f 395.-, Kaptein Moby- lette f 440.-, Avaros f 465.-, Kaptein Mobylette f 485.-, Avaros f 510,-, Sparta f 535.-, Avaros f 535.-, H.M.W. f 550.-, Magneet met H M.W. motor f 575.-, Locomotief met Sachs motor f 600.-, Magneet met Sachs motor f 615.- Avaros f 625.-. Op weg en baan, Het Motorpaleis vooraan, Schepen straat 111-115, R'dam-Blijdorp, Tel. 82950. Eist van Uw goede geld hoog ste bewijzen van betrouwbaar heid, beproefd onder de zwaar ste omstandigheden. De na tionale bromfietsraces te Oos terhout en Vriezenvcen, beide gewonnen door v Dongen on een DM F bromfiets van Het Motorpaleis, Sehepenstraat 111 -115. R'dam-Blijdorp, Teler. 82950 Rijwielen direct af fabr. f 30.- lot f 60.- verdient U door het kopen van een Simba-rijwiel. Prijs vanaf f 87.50. Voor solide personen desgewenst gemak kelijke betallngscondlties. Ge- illustr. prijscourant TT gratis. Simba Ri.iwielfabriek, Naald- wijkseweg 24-26, 's-Graven- zande. Tel. K 1748-673. Elk record valt. vroeg of laat nog wel te verbeteren. De tetten tonen het aan, hoe wel.... ergens moet de grens toch liggen. Als men de verspreiding, de lage pr()s en de doelmatigheid van onze overweegt zou men echter durven vast te stellen, dat op het gebied der KLEINE ADVERTENTIëN de top-prestatie la bereikt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 8