Nog geen stap verder met de bestandscommissie Tjsoe: „Door V N .«bemoeii ng tor pedeert men de conferentie" LANDBOUW-PRODUCTIE NIET VERMINDEREN der zieken Tunnel bij Vlaardingen-Opst Gisteren werd eerste paal de grond ingedreven Katholieken wacht een grootse taak op sociaal terrein Bisschoppelijk Mandement if een ernstige aansporing O' O Kinderbijslag weer Nu voor zeljslundigen De Geneefse conferentie Docli samenstelling wijzigen Veldslag in Japanse parlement D VERWOEDE GEVECHTEN IN MIDDEN-ANNAM Vrijdag 4 Juni 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN De grote offerdag der zieken Vandaag Koninginne- liaring Tot liard werken niet goed begrip WEERBERICHT Eden ivenst Colombo-staten Eden en Bidault even near huis Politie moest de zaal ontruimen -VV.'A' De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Heldere nacht. Morgen overdag droog en zonnig weer. Matige wind, in hoofdzaak tussen Noord-Oost en Oost. Vrij warm. Zaterdag 5 Juni: Zon op 4.23 uur, onder 20.53 uur. Maan op 9.04 uur, onder 0.00 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Donderdag vond de elfde geheime .zitting over Indo China plaats. Het Koreaanse vraagstuk is zo op de achtergrond geraakt, dat de leden van de delegaties, die alléén maar iels met de Korea-conferentie uitstaande hebben, steeds harder klagen over de nutteloosheid van hun bestaan, dat grotendeels gerekt wordt door langdurige maaltijden en wat wandelen in Genève en omstreken, kukelen hebben hun bezorgdheid geuit over bet feit, dat zij te dik worden. Op de Indo-China-conferentie wordt harder gewerkt, maar althans gisteren met nauwelijks groter nut. Het was een dag van onbeslist touwtrekken over wéér! de samenstelling van de eventuele bestands- commissie. Wat erover buiten de conferentiezaal uitlekte was weinig bemoedigend. In „con ferentiekringen" vernam men, dat 't hoofd van de Vietnamese afvaardiging, Nguyen Quoc Dinh, het debat geopend heeft met zich nog eens uit te spreken tegen de door de Russische afgevaardigde Gromyko voorgestelde neutrale commissie met In dia, Pakistan, Tsjecho-SIowakije en Polen als leden. Dinh betoogde, dat de commu nistische landen nu eenmaal niet neutraal zijn, omdat het communisme er van uit gaat, dat het de absolute waarheid bezit, hetgeen bii de democratieën niet het geval zou zijn. Deze wel wat al te simplistische redenering, liet hij volgen door het voor stel om de bestands-controle-commissie onder auspiciën van de Verenigde Naties, te stellen. Zijn standpunt werd gesteund door de volgend# spreker, de heer Bidault. De Franse minister sprak bovendien zijn ver wondering uit over het communistische voorstel om het toezicht op de naleving van het bestand voornamelijk toe te ver trouwen aan de in het leven te roepen gemengde commissies. De bevoegdheden van de internationale controle-commissie zouden in geval van aanvaarding van het communistische voosfttel van onderge schikt belang zijn, terwijl aan de gemeng de commissie van beide strijdende par tijen de mogelijkheid gegeven werd ein deloos te chicaneren. Maar tegenover het verlangen van de democratieën om aan de V. N. de leidende rol te laten inzake de bestands-contröle- commissie plaatsten de Chinese en Viet- jntnh-gedelegeerden een vierkante weige ring. De Chinese premier en minister van buitenlandse zaken, Tsjoe en Lai, ver klaarde zelfs met zoveel woorden, dat po gingen om de Verenigde Naties te betrek ken in het probleem van het herstel van de vrede in Indo-China, het einde van de conferentie zouden betekenen. De Ge neefse conferentie heeft niets met de Ver. Naties te maken, aldus zeide Tsjoe, toen hij het voorstel van Vietnam verwierp. Een merkwaardige miskenning van het doel dezer organisatie door deze spreker, die er nog merkwaardiger zo graag lid van wil worden. De plaatsvervangende eerste-minister van de Vietminh, Pham Van Dong, viel in Tsjoe's spoor, de Verenigde Naties heftig aan.. Men kon in de wandelgangen dan ook vernemen, dat de afgevaardigden van de negen landen op deze tweede dag Van de besprekingen over het toezicht op de na leving van een bestand, geen resultaten hebben bereikt. Maar misschien schuilt er reden tot hoop Slotzitting van dc Ronde Tafelconfe rentie met Suriname en Nederlandse Antillen in bet gebouw van de Eerste Kamer in 's Gravenhage. Tijdens de rede van dr IV. Drces. In het midden dr Da Costa Gomcsrechts mr dr D. J. c v d Peyl. in een voorstel, dal Bedell Smith gedaan zou hebben. Gezegd wordt, dat hij de ver gadering heeft uitgenodigd de regeling over te laten aan dc heren Molotof en Eden, die buiten dc formele zittingen maar tot een accoord moeten komen. Er blijkt niet, dat dit voorstel is aanvaard, maar wel worde gezegd, dat niemand het aanviel.. Naar verluidt wordt heden weer een geheime zitting aan Indo-China gewijd. Maar Zaterdag is dan toch weer eindelijk een plenaire Korea-zitting op de agenda geplaatst. Volgende week Dinsdag volgt dan een openbare Indo-China-zitting. Wat reeds druk gefluisterd werd, is thans bevestigd, n.l. dat de Britse minis ter van buitenlandse zaken, Eden de neu trale bestands-commissie wenst samen gesteld te zien uit de z.g. Colombo-staten. Dit zijn India, Pakistan, Ceylon, Birma en Indonesië. Hij heeft hierop Donderdag bij zijn twee Westelijke collega's sterk aangedrongen. Naar verluidt zijn de Verenigde Staten bereid een dergelijke commissie te aan vaarden, maar willen de Fransen liever, dat andere landen, waaronder Europese, in een dergelijke commissie zitting heb ben. Het is echter zeer twijfelachtig of de communisten een dergelijke samenstelling accepteren. Men meent, dat zij minstens Ter gelegenheid van het Maria-jaar hebben de Posteryen van het Saargebied een drietal postzegels yitgegeven met afbeelding van de Madonna met kind, naar grote schilders. Van links naar rechts: „Dc Heilige Maagd met het Kind Jcsus, een peer vasthoudend", naar Albrccht Dürcr (15 Fr); „De Madonna van Meester Meycr uit Baselvaar Hans Holbein de Jonge (5 fr) en „Ma donna Sixtinanaar Raphael (10 fr). één satelliet in de commissie willen heb ben. Bekend is gemaakt, dat Eden, de Britse minister van buitenlandse zaken, en zijn Franse ambtgenoot. Bidault, de volgende week naar hun respectieve hoofdsteden zullen terugkeren om hun regeringen ver slag uit te brengen over de Indochinese vredesonderhandelingen te Genève. Bi dault moet Woensdag rapport uitbrengen aan de kamer-commissie voor buitenland se zaken. Hoe lang de beide heren weg blijven, is nog niet bekend. Volgens de afgevaardigden naar de jaarlijkse conferentie van de Internatio nale Federatie van Agrarische producen ten is de beste manier om het vraagstnk van de agrarische overschotten in de wereld aan te pakken, wijziging te bren gen in het aantal geteelde producten en niet in vermindering van de productie in haar geheel. De oplossing op de lange duur is echter de koopkracht van de economisch minder ontwikkelde landen te vergroten en de tariefmuren te ver lagen. Ondanks het feit, dat vele economisch minder ontwikkelde landen behoefte hebben aan meer voedsel heeft de pro ductiecapaciteit in de wereld althans voor het ogenblik de vraag overtroffen, zo meent de conferentie". Uitbreiding van de markten zou hierop het antwoord zijn, maar op het ogenblik zijn de vooruit zichten niet schitterend. De commissie voor de politiek beval de regeringen met moeilijk hanteerbare overschotten aan over te schakelen van de productie van oogsten en vee op die van goederen, waaraan op hun binnen landse markten dringender behoefte be staat. Een kleinere productie van oogsten als katoen, graan en aardappelen en een grotere productie van goederen als dier lijk proteine voedsel is volgens de confe rentie nodig. Mgr H. J. J. van Hussen. nationaal- directeur van de Pauselijke Missiegenoot schappen. schrijft ons: Overtuigd van de grote waarde van het lijden der zieken heeft Z.H. de Paus de Eerste Pinksterdag, de Stichtingsdag der H. Kerk, uitgekozen als de jaarlijkse offerdag van de zieken en lijdenden voor het heilig Missiewerk der Kerk. .Op die dag toch vraagt de Paus aan alle zieken over de gehele wereld om hun lijden en smarten te willen opdragen voor de bekering der ongelovigen en de uitbreiding van Zijn Rijk in de missie landen. Zij. die door God met ziekte zijn ge troffen, zullen gaarne gevolg geven aan het verzoek van Z.H. de Paus: juist in deze tijd, nu de Kerk en Haar kinderen in vele landen gruwelijk vervolgd en in andere landen met grote gevaren bedreigd worden, is het offeren van hun lijden cn smarten om zegen over het missiewerk der H. Kerk van rnorm grote waarde. Voor die zieken, die niet in staat zijn tot een of andere uiterlijke prestatie of actie, ligt nier een mooie, actieve apos tolische taak: medewerker te zijn van de Paus. Want de Paus vertrouwt op hen en indertijd heeft Z.H. de zieken zijn beste vrienden en helpers genoemd. Ook dit jaar zijn voor de zieken weer plaatjes u}.et een offergebed verspreid door het Zieken-Apostolaat, de parochiële geestelijkheid, de oversten van katholie ke ziekenhuizen en gestichten. Vanochtend is .j>,or de opperkeurmees- ter, tevens hoofdcontroleur van de „Ne derlandse Haringcontröle", de heer W J. van der Windt te Vlaardingen, uit de la ding van het motorloggerschip VI 112 ..Bets en Gerda", schipper Arie Bot, van de N.V. G. Kornaat's Handelmaatschappij haring gekeurd, welke aan H.M. Koningin Juliana en Prinses Wilhelmina zal wor den aangeboden. Vanmiddag zou een deputatie, bestaan de uit de burgemeester van Vlaardingen, de reder, de opperkeurmeester en de schipper, zich in een met vlaggen versier de auto naar Soestdijk begeven om de „Hollandse nieuwe" persoonlijk te kun nen aanbieden. De koninginneharing wordt verpakt in de traditionele oranje geverfde vaatjes. Gistermiddag is te Vlaardingen de eerste paal geslagen voor de tunnel bij de overweg te Vlaardingen-Oost. Van links naar recht: de heer Maas- Geesteranus van de N. S., en burgemeester mr J. van Heusdens, voerden samen de karwei uit. lil dc Japanse Kamer is Donderdag een ware veldslag geleverd. Het was 't hevig ste incident dat ooit in het Japanse par lement plaats vond. Toen de laatste tien minuten van de par lementaire- zittingsperiode verstreken, wilde de voorzitter het debat openen over een verlenging van de zittingsduur met twee dagen. De regering had hierom ver zocht om een wetsontwerp tot opheffing van de uit de bezettingstijd daterende decentralisatie van de politie er door te krijgen, voordat premier Josjida zijn voor genomen reis naar het buitenland zou aan vangen. Maar de socialisten bezetten de zetel van dc voorzitter, waarna leden van de liberale regeringspartij en zaalwachters de zetel poogden vrij 1c maken. Er ontstond een handgemeen. Er werd gesmeten, ge slagen, geschept cn geworsteld. Zelfs vrouwelijke afgevaardigden mengden zich in de strijd, onder hysterisch gegil. De voorzitter, die naar buiten wist te komen ontbood de politie, die 200 man sterk ten tonele verscheen. De leden der oppositie keerden zich toen tegen haar. De politie had opdracht gekregen geen revol vers en gummistokken mee te nemen Zij vormde een 'cordon tegen de aanvallers. Na een gevecht van 20 minuten was de vergaderzaal ontruimd. Volgens de eerste berichten zijn 24 agenten en 30 zaalwach ters gewond geraakt, als ook twee politici. Het is de eerste maal in de Japanse par lementaire geschiedenis, dat de politie tot ontruiming moest overgaan. Reuter meldt, dat de gebeurtenissen hel gevolg zijn van de bezondere animositeit, die in de laatste maanden tegen premier Josjida is gegroeid. De aan het licht ge lreden corruptie binnen de Japanse liberale regeringspartij, de politiek tot herbewapening en de onderhavige politie- hervorming schijnen bij de oppositie en in het land op toenemend verzet te stui ten. In de a.s. wereldreis van Josjida, aldus Reuter, zag de oppositie een bij zonder- nuttig politiek aanvalsobject. Men verwijt de premier, dat hij over de aard van deze* reis onvoldoende mededeling heeft gedaan. Door de strijd in het parle ment inmiddels voor enkele dagen uit- ment heeft men aan Josjida's prestige Josjida heeft zijn vertrek inmiddels voor enkele dagen uitgesteld. Donderdagmiddag kwart voor vijven is de eerste paal in de grond geslagen op de plaats, waar in de toekomst de tunnel zal komen onder de spoorweg- baan bij Vlaardingen-Oost en welke tunnel de verbinding zal vormen tussen Vlaardingen en Schiedam.' Het voltallige college van B. en W„ de gemeente-secretaris, ambtenaren van de dienst van gemeentewerken en verschil lende autoriteiten der spoorwegen waren bij de plechtigheid aanwezig. Te kwart voor vijf namen de Vlaardingse Burge meester, Mr J. Heusdens en de heer Maas-Geesteranus, namens de Ned. Spoor wegen, elk een touw in handen en werd NDANKS AL HET RUMOER, dat over het Zondag j.l. uitgegeven Bis schoppelijke Mandement van niet- katholieke zijde is losgeslagen, dienen de katholieken niet uit het oog te verliezen, dat het in de eerste plaats voor hen zelf bedoeld is en richtsnoer moet zijn ter be paling van hun houding in het maatschap pelijke leven. Onder de zich gestadig wij zigende omstandigheden in een zich steeds verder ontwikkelende en expanderende maatschappij is het zeker wel eens moei lijk hier het juiste standpunt te bepalen. Van bijzondere betekenis in het tweede deel over de taak op sociaal terrein, ach ten wij de passages over de verhouding tussen stands- en vakorganisatie, over de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en °ve£ J*et belang van de vakorganisatie in de P.B.O. Voorts de aanmaning tot samen werking der standen en dc oproep tot de leken en speciaal tot de katholieke sociale organisaties, om spoedig te komen tot de opstelling van een breed katholiek sociaal programma. Van bijzondere betekenis, niet omdat zij in waarde uitsteken boven andere delen van liet mandement, maar omdat zij po sitief een richting aangeven inzake vraag stukken, waarover, geheel binnen 't kader van een christelijke maatschappij-opvat ting, zeer verschillende en uiteenlopende standpunten mogelijk zijn en ook inder daad aangehangen worden. AAST VAN HAAR oprichting af heeft er strijd bestaan over wezen en plaats van stands- en vakorganisa ties. Wie meende, dat deze strijd eigenlijk al beslecht was met het Bisschoppelijk mandement van 1916, waarin het primaat van de standsorganisatie werd vastgelegd, is bedrogen uitgekomen, want met dit mandement in de hand bleven voorstan ders van uiteenlopende standpunten huil discussie voortzetten. Men herinnert zich wellicht, dat nog geen jaar geleden van verschillende kanten opnieuw en uitvoerig over dit vraagstuk werd gedebatteerd, zonder dat hieruit enig practisch resultaat naar voren kwam. Bekend is ook, dat het Episcopaat naar aanleiding van de wens der vakbeweging, om in verband met de P.B.O. te komen tot oprichting van bedrijfsbonden een commissie heeft ingesteld, welke het ge hele vraagstuk van stands- en vakorgani saties zal moeten bestuderen. Zonder op het resultaat van deze studie vooruit te lopen, spreken de Bisschoppen zich thans toch uitdrukkelijk en in het algemeen (dus niet alleen t.a.v. de arbeidersbeweging) uit voor het primaat van de standsorga nisatie. De taak van deze laatste zal niet kunnen worden overgebracht naar de vak organisatie, wegens het gevaar, dat het geestelijke dan wellicht vaker zal moeten wijken voor het tijdelijke. Samenwerking, nauwere aansluiting van het werk van beide organisaties, accoord; maar de hier archic van waarden moet bewaard blijven. Uiteraard een belangrijke uitspraak voor dc organisaties van arbeiders* en werk nemers ten aanzien waarvan juist over deze kwestie de laatste tijd de twijfels gerezen waren. Niet minder belangrijk echter voor die groeperingen, die in de St. Adelbert-seclor en werknemende mid denstand thuis horen. Zal deze uitspraak een standsorganisatorische bundeling in deze kringen nader tot de verwezenlijking brengen? Zonder meer hoeft men dit o.i. op korte termijn niet te verwachten. Daar toe zal wel een verdere stoot in de goede richting noodzakelijk zijn en het is te ho pen, dat op dit gebied spoedig nadere richtlijnen zullen volgen. kan zeggen, dat met dit opbouwen 't werk eigenlijk pas goed begint. Hoe wordt op gebouwd, hangt voor een groot deel van de katholieke organisaties af, maar de kracht der organisaties wordt bepaald door de leden, hetgeen een extra verant woordelijkheid legt op alle katholieke werkgevers en arbeiders tot actieve me dewerking. VER DE P.B.O., welke zich op dit moment nog in het prille stadium van opbouw binnen het gestelde raam bevindt, is iedereen in het katholieke kamp niet even enthousiast. Feilen en ge varen springen bij sommigen meer in het oog, dan mogelijke winstpunten en voor delen, en de vereiste medewerking ont breekt hier en daar dan ook wel. „In Ne derland is wel de juiste weg gekozen", zeggen de Bisschoppen in het mandement, „flet grondplan is gereed; thans is het woord aan de werkgevers en werknemers om bedoelde organen op te bouwen". Men E OPROEP aan leken en organisaties tot opstelling van een breed katholiek sociaal program zal wellicht niet van het Episcopaat zijn uitgegaan zonder enige voorkennis over de mogelijkheden van verwezenlijking. Tot nu toe zijn er geen aanwijzingen, dat in dit opzicht reeds grote vorderingen zijn gemaakt en het lijkt dan ook niet te ver gezocht, in de woorden van de Bisschoppen niet alleen de uiting van een vurige wens, maar te vens een ernstige aanmaning te zien; een aanmaning gericht tot sociale leiders, so ciologen, economen en politici. Voorman nen uit de practijk en wetenschappelijke kringen zullen de handen ineen moeten slaan. Indien in het recente verleden al tot op zekere hoogte een kloof scheen te zijn ontstaan tussen practijk en wetenschap en wij hebben reeds enkele malen ver schijnselen, die hierop wezen, menen te moeten signaleren dan zal het in het belang van het gemeenschappelijke ideaal toch nodig zijn, dat deze weer ten spoe digste wordt overbrugd. Aan beide zijden zal hiervoor een grootmoedige erkenning van elkanders kwaliteiten noodzakelijk zijn. Men zal echter haast moeten maken, want de tijd dringt. Helaas, men moet zich zelfs afvragen, of het in zekere zin al niet te laat is. In vele opzichten Immers is het initiatief de katholieken uit handen ge vallen. Bij gebrek aan eigen concrete voorstelling over de verwezenlijking van een christelijke sociale orde in onze sa menleving, moeten zij min of meer volgen wat anderen poneren, ja reeds menen wij een zekere infectie met geheel anders ge oriënteerde opvattingen te moeten con stateren. Het is dringend nodig, dat wij zelf wel bewust en met overtuiging onze wensen vastleggen en nastreven, rekening hou dend, zoals de Bisschoppen zeggen, met het veranderlijke en dynamische van de sociale rechtvaardigheid, waarin zich weerspiegelen de Verandering en ontwik keling van de maatschappij. Moge deze wens van de Bisschoppen en van ons allen spoedig vervuld worden. het blok gehesen, waarna de betonnen paal langzaam in de grond werd gedre ven. Hoe noodzakelijk deze tunnel is, bleek overduidelijk, toen het gezelschap, dat ge tuige was geweest van deze plechtigheid, zich na afloop wilde begeven naar de cantine van het Havenbedrijf Vlaardingen- Oost. Er moest bij de overweg worden ge wacht voor de trein uit Rotterdam, aan komst 5 uur. Een file van auto's, autobus sen, fietsers en voetgangers had zich aan beide zijden opgesteld en ook de auto met de spoorwegautoriteiten schaarde zich in deze file. In de cantine heeft Burgemeester Heus dens gewezen op de bijzondere betekenis van het slaan van deze paal, het ie tun nel project. Dat deze tunnel nodig is, heb ben de vertegenwoordigers der Spoorwe gen kunnen zien, het was geen show, zei de Burgemeester. Het slaan van de paal is verricht door de heer Maas-Geesteranus namens de N. S. en door spr., namens de gemeente. Er zijn feitelijk drie zuilen betrokken bij dit werk, ook voor de financiële zijde, n.l. de Spoorwegen, de Provincie en de gemeente Vlaardingen. Er waren echter slechts 2 touwen en de provincie heeft verstek la- terv gaan om zich te vertegenwoordigen. De uitvoering van het werk berust bij de Spoorwegen, die verantwoordelijk zijn voor de deugdelijkheid er van. De Burgemeester herinnerde vervolgens aan de spreuk van de Spoorwegen, de drie V's, n.l. „Vlug, Veilig, Voordelig!" Spr. wilde deze 3 V's gaarne toepassen op het werk, waarmee Donderdag een aanvang heeft gemaakt. Hij wilde deze 3 V's ook anders zien toegepast, n.l. „Vlaardingen Verder Voor uit!" Naast de moeilijkheden in de bin nenstad voor het huidige verkeer zit Vlaar dingen nog met de moeilijkheid om de stad binnen te komen. Daarom moeten naast de problemen als woningbouw etc. in de gemeente ook de verbindingen naar buiten onder het oog worden gezien. De tunnel bij Vlaardingen-Oost zal hierin een be langrijke verbetering brengen. Doch daar naast dacht spr. ook aan de ontworpen Benelux-weg, de tunnel onder de rivier, voor de betere verbinding met Bergen-op- Zoom en Antwerpen. Spr. eindigde met de wens, dat het werk voorspoedig mocht verlopen en hoopte, dat het nieuwe station een uitkomst zou zijn voor de duizenden, die er gebruik van zullen maken. Nadat dc communisten twee dagen ge leden een aanval in het gebied van Saigon hebben ondernomen, zijn thans weer he vige gevechten uitgebroken op de kust van Midden-Annam, het gebied, dat hal verwege tussen de delta van de Rode Ri vier en de sector van Saigon ligt. Een Vietminh-regiment, ter sterkte van enkele duizenden manschappen, zette Woensdag vanuit het plateau van Kontoem en Plëi- koe plotseling een aanval in op de Vietna mese eenheden, die de toegang tot dc ha venstad Toeyhoa verdedigen. Te Coeng Son, op ruim dertig kilometer van Toeyhoa, werden bij een soortgelijke aanval twee compagnieën van een Vietna mees bataljon door rebellen onder de voet gelopen. Èen andere Vietnamese com pagnie slaagde er in zich terug te trekken op de versterkte post Boenaerieng. Een aanval van de Vietminh op deze post werd afgeslagen. Het thans aangevallen gebied was in de operatie „Atlante" in Januari j.l. van op standelingen gezuiverd. Men meent te we ten. dat een deel van de Franse strijd krachten sindsdien uit dit gebied naar an- gebieden was overge- dere bedreigde bracht. In andere gebieden heerste gisteren be trekkelijke rust. Inmiddels is ook de eerste Franse offi cier uit Dien Bien Phoe er in geslaagd door de linies van de vijand heen te drin gen. Na een avontuurlijke tocht van 23 dagen is hij in Hanoi aangekomen. Hij verklaarde dat hij in negen dagen niet ge geten had en twaalf kilo was afgevallen. Te Parijs heeft een Franse militaire woordvoerder andermaal Duitse berich ten omtrent het aantal Duitsers in het Vreemdelingenlegioen tegengesproken. Het betrof ditmaal een verklaring van de Wcstduitse sociaal-democratische partij, volgens welke in Indo-China ongeveer 46.000 Duitsers als leden van het Vreem delingenlegioen „voor Frankrijk zijn opge offerd", terwijl 33.000 Duitse legionnairs in gevangenschap geraakt en gedeserteerd zijn of als vermist zouden zijn opgegeven. De Franse militaire woordvoerder heeft deze beweringen fantastisch genoemd. IRJ zeide, dat er in totaal ongeveer 20 000 le gionnairs in Indo-China zijn, cn dat hier van zestig procent van Duitse afkomst is.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1