Penalty doodde Excelsior's promotie-illusies Houtrust zag drama in liet laatste kwartier Schiedam heeft zijn Maaskant" nieuwe OUDE TIJD I Uit liet rijk der schone kunsten i m mém m mm G ÉÉbJ 1 liif Schiedamse uittocht naar Den Haag Uit die goede Burgemeester stelde Maasboulevard in gebruik °Lim Politie-dagboek WSglBlImm Wmm eheugen Hulp Excelsior's aanval miste snelheid en stoot kracht; Wassenaar won met 2-0 BRUNOTT K. A. J. afd. Ff ankeland „Blijven gaan onderscheiding voor O. B. Iv. „Des duivels prentenboek" 1 fiets gestolen burgerlijke stand geslaagd Twee lichamen in de Maas gevonden DINSDAG 8 JUNI 1954 PAGINA 2 ■HpiMiiTii11'I H ft mm ■ANKER Nu reeds voor Bisschoppelijk Mandement Verkeerde keuze OUD-STRIJDER Dramatische penally Snelheid te kort VRIENDSCHAP DOET REIZEN Maar de penningmeester liet verstek gaan Nieuive kansen „Blijven gaanf' „Blijven gaan....!" Zo klonk ook on middellijk na het eindsignaal het Excel- sior-devies. Blijven gaan. Het volgend jaar opnieuw proberen. Weer naar de top. En dan met inzet van alle kracht streven naar de zo fel begeerde promotie naar de tweede klas. Excelsior hééft er de capaciteiten voor. K.N.V.B. AFD. ROTTERDAM Laat en onbevredigend slot bij Rotterdams Toneel rn s#$fÉ!RÉ li gymnasium NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT 4?* En dit is dan de penalty, die zon dramatisch einde aan Excelsiors proi mrnliïe. HIJ VERZETTE ZICH En een agent kostte het zijn bril IN ROTTERDAM (Van onze speciale verslaggever) HOUTRUST, Pinkster-Maandag. Achttienduizend toeschouwers op de bijna uitverkochte Houtrust-tribuues hielden vertwijfeld de adem in, toen de lange schrale Wassenaar- rechtsbinnen Remmerswaal (de bouw èn de allure van een Anton van der egt) en de ronde Excelsior-keeper Iverklaan (voor de intimi Kraak geheten) op elf meter afstand oog in oog stonden. „Penalty!", had scheids rechter Roodenburg gedecreteerd. Efen penalty in een beslissende promotie wedstrijd, 11 minuten voor het einde en bij de stand 00: het was de sensatie ten top! Twee seconden later was Houtrust verdeeld in juichende en jubelende Wassenaarders en verslagen Schiedammers, lag Gré Kerklaan troosteloos zich languit in zijn doel te verbijten, haastten Chris Boon en Aad Bierhuizen zich om hun keeper op te beuren en. zette Excelsior toch nog een laatste, maar vergeefs wanshoops-offensief in. Van 1-0 werd het in die resterende minuten zelfs nog 20. Excelsior's illusies op de tweede klas waren vervlogen. f! M misser van stopper Van Wissem waarop Van Huët gretig dóórspurtte doch door twee man fel op zijn huid gezeten iets te haastig en van ver moest schieten; op nieuw een prachtig ineens in de vlucht afgevuurd schot van Van Huët op een goed geplaatste vrije trap van Ooster- veer, keihard maar rakelings over de lat; wederom een foutje van Van Wissem nadat Van Huët fel doordrukte: een cor ner; altijd dezelfde Van Huët in schiet positie, nu rakelings diagonaal naast; .en toen wéér twee tè trage sprints van Broeren op zuivere passes van Van Huët en Dulfer, die daardoor zonder effect bleven. Nog harder werd de strijd, ofschoon scheidsrechter Roodenburg (uit Maas sluis) de teugels op zijn bekende manier in handen hield; ruwheid en onsportivi- teit zag men nergens, wel echter een keiharde inzet van alle physieke kracht. Vooral Excelsior's onvermoeibaar aan vallende spil Theo Bierhuizen (met Aad Bierhuizen en Oosterveer op de flanken een uitstekende middenlinie) nam in zijn MODEL 1954 Het horloge waarin de laatste vindingen van de techniek en fijnheid van materiaal zijn ver* enigd tot een zeldzame graad van nauwkeurig heid. 2 leer verzekerd tegen diefstal, verlies en breuk. WINKELCENTRUM BINNENWEG TE LEF. 116615 ROTTERDAM Woensdagavond wordt er in het Kajot- tershuis aan de Nieuwe Haven 121 (ingang enorme enthousiasme veel risico's; nadat naast gt Liduinakapel) om 9 uur een zeer invaller Buytelaar ook gewond was ge- belangrijke bijeenkomst ingelast. De aan raakt en verder Wassenaars rechtsbuiten i vang js op 9 uur gezet, opdat dan iedereen Van Roekei zich eveneens had moeten ;n <je gelegenheid is deze avond te bezoe en Aad Bierhuizen, Aad Vredenbrcg-t, Theo Bierhuizen. Gé Kerklaan lias Vlugman (van links naar rechts) in afweer bij een Wassenaarse aanval op het Excelsior-docl. Het zou wellicht allemaal anders ge lopen zijn, als dat eerste schot van Nico van Huet niet tegen de lat was gedreund. Dat gebeurde na 6 minuten al, toen Excelsior onmiddellijk het initiatief had genomen. Boon spurtte op de linker vleugel twee tegenstanders voorbij, trok de bal scherp voor het doel, waar Van Huët ineens en hard inschoot en keeper Oostrum de bal slechts met één vuist via de lat kon keren. Excelsior ging meteen fel door, maar uit een voorzet van Broe ren schoot Scholte hoog over; Boeren en Van Huët forceerden op rechts een cor ner die scherp bij de paal werd geplaatst doch secuur gestopt, waarna een mistrap van stopper Van Wissem een vrije kans bood voor Van Huët, die slechts met doodsverachting door de duikende Oos trum werd gesmoord. Excelsior had ongetwijfeld het eerste woord, zo uitvoerig dat het een complete spraakwaterval werd. Maar zonder doel punt. En dat doelpunt is er de hele avond niet uit gekomen. Daarvoor miste de zwart-witte voorhoede teveel slag vaardigheid. In de centrum-opbouw van de aanval len kon Dulfer geen greep op het spel krijgen; en wij geloven, dat het een fout van Excelsior's elftal-commissie is ge weest om deze speler, ongeacht zijn kwa liteiten en zijn grote verdiensten in de afgelopen competitie, onmiddellijk al op te stellen in de eerste week dat hij weer dokters-toestemming om te spelen had gekregen. Dulfer's blessure was nauwe lijks genezen en na bijna twee maanden uit de wedstrijd-sfeer te zijn geweest Hon hij onmogelijk de conditie opbrengen om weer onmiddellijk op volle toeren te draaien. Dat veroorzaakte een gat in het middenveld, waar al het zwoegen van Theo Bierhuizen en Scholte niet toerei kend bleek en waardoor ook bij^ het af werken van de aanvallen steeds één man te weinig bleek te zijn. Maar.des ondanks bleef Excelsior het hoogste tempo draaien, bleven onafgebroken de zwarte-witte aanvallen op het Wasse naarse doel aanrollen. Bij alle kansen echtergeen doelpunt. Nadat Oosterveer ten koste van een hoekschop een doorbraak van Remmers- Hedenochtend 5 April 1899) .werd alhier met eenig militair eerbewijs, onder geleide van de Vereeniging „Het Vader land getrouw" met hare banier, op de algemeene begraafplaats ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den oud strijder 1830—31 Cornelia Sitton, gerech tigde tot het dragen van het metalen kruis, Zondagmiddag alhier overleden. Den 23n Juli 1809 te dezer stede gebo ren, bereikte hij den leeftijd van bijna 90 jaar. Thans is nog ilechts een der strijders van 1830 in deze gemeente in leven. (Nwe Scheidamsche Courant van 6 April 1899) Noot; De familie Sitton kwam van Oudewater, en vestigde zich omstreeks 1690 te Schiedam. Bovengenoemde Sitton (Cornelis) werd 18 Juni 1809 te Schiedam geboren als zoon van Joris Sitton en Jan netje Stulvenberg. Een achterkleinzoon van genoemde Cornelis Sitton, de heer Hendrik Sitton, is dansleraar hier ter stede. laten vervangen (overigens liepen er op merkelijk veel „kniezwachtels" bij de groen-witten rond), werd Theo Bierhui zen zelf in de laatste minuten het slacht offer. Het laatste kwartier ging in. Wasse naar in het middenveld iets sterker. Ex. ken, die zeer leerzaam is. Want pater Van Beek S.J. komt spreken over het „Bis schoppelijk mandement", dat zojuist van de pers is gekomen. Het bestuur van de K.A.J. heeft daarom gemeend deze extra avond te moeten in lassen, omdat er verschillende mensen zijn celsior's backpaar VlugmanVredenbregt j die het niet goed of maar half begrijpen echter onwrikbaar. De Excelsior-voor- hoede door Theo Bierhulzen en Scholte steeds op gang gebracht, maar te traag op rechts en met Van Huët als enige doch onfortuinlijke doorzetter. Kerklaan had al zijn talenten nodig om een vlie gende volley van Remmerswaal. ver raderlijk néérgaand, onschadelijk te maken; dé minuten kropen voorbij, zóu er nog een doelpunt vallen? Nog 11 minuten, de 'klok wees naar half 9. Penalty! Bij een verre doorloop bal op de naar binnen gezwenkte links buiten Hilgeman stuitte het leer over Bas Vlugman heen het strafschopgebied binnen. Vlugman lag één meter bij Hil geman achter; er restten altijd nog vijf tien meters naar het doel en bovendien was Kerklaan er nog. En töch maakte Vlugman toen dat wanhoopsgebaar. Mis schien tè onbezonnen, misschien geheel onnodig. Maar in ieder geval niet meer goed te maken. Penalty. En Remmers waal kende geen genade, knoerdc de bal secuur en strak in de hoek, de tijger sprong van Kerklaan ten spijt. Nóg gaf Excelsior de strijd niet op. De gelijkmaker kón nog komen. In plaats dat de zich moeilijk bewegende Dulfer zich al veel eerder had laten vervangen door Zuiderwijk kwam deze nu met vaart en élan de plaats van Theo Bier huizen innemen. En Excelsior ging nog in een stormachtig wanhoops-offensief. Maar de Wassenaarders schenen nu ge vleugelde duivels te zijn geworden, ston den geen kans meer toe. En 5 minuten voor het einde kreeg Excelsior de genadeslag, toen Vreden bregt de bal slordig wegwerkte in plaats van aan Kerklaan te laten, Timmer op de rechtsbuitenplaats een vrije kans kreeg en hard via Kerklaan's vuisten in schoot: 20. Daarmee was Excelsior's promotie naar de tweede klas van de baan. mag voor de tweede keer Wassenaar, dat reeds één" seizoen zonder suec.es in de tweede klas uitkwam, zijn geluk in dat op-één- na-hoogste Nederlandse voetbal-milieu gaan beproeven. De Excelsior-spelers, opteSemTtenr!'passe^^iUer'iTe Koï vrije ruimte stuurde. Zo waal had afgegrendeld en er even een benauwde situatie voor Excelsior's veste was ontstaan, was het dezelfde Ooster veer die een vrije trap scherp in de Was senaarse doelmond prikte. Van Huët en Oostrum gingen beiden in de lucht, Oos trum liet de bal glippen, maar er was geen enkele Schiedammer paraat om deze kans uit te buiten. Wéér sprintte Boon op links twee tegenstanders voor bij, opnieuw stichtte zijn trekbal verwar ring, Scholte liet het leer tactisch lopen voor Dulfer, die echter niet was mee gekomenEen nieuwe voorzet van Boon, maar nu mislukte Scholte's schot. En op de andere vleugel bleek Broeren niet snel genoeg na een door Theo Bier huizen en Van Huët goedopgezette com binatie. werd zijn rush naar het doel onderbroken, waarna Van Huët het leer overnam en met een verrassend schot slechts enkele centimeters te hoog mikte. Na 'n half uur zakte Excelsior's tempo iets af, moest Kerklaan in actie komen bij een verre kopbal van linkshalf Pros man en bij de tweede tot en met vierde corner voor Wassenaar, zag hij een harde kopbal van midvoor Timmer rakelings over zijn doel zeilen. Gelanceerd door Aad Bierhuizen sneed Boon van de vleu gel naar binnen, maar Oostrum ver sperde hem ten koste van een hoekschop de weg. En op de rechter wing kwam daarna Broeren tweemaal achtereen sprint-snelheid te kprt Iedere jongeman, Kajotter, leden van de godsdienstcursus voor 18-jarigen en niet- leden van de K.A.J. zijn van harte wel kom. Na de pauze kunnen over het gesproke ne aan Pater Van Beek S.J. vragen wor den gesteld. Dus Woensdagavond 9 Juni om 9 uur, maakt u, dat u een plaatsje hebt be machtigd, u zult er geen spijt van hebben. Zondagochtend kwamen de 39 leden van de reisvereniging „Vriendschap doet rei zen" bijeen voor het aanvaarden van een gezellige Pinkste'rtocht. Ze zouden vier provincies bezoeken. Het programma zat keurig in elkaar. Sinds. Rlei 1953 had men er voor gespaard. Eerst 35 cent per week, later 50 cent per week. intussen, wie;er ook kwam, de penningmeester niet. Diep teleurgesteld ging men op onderzoek uit en toen de penningmeester nergens te vinden was, töog men naar de politie. Toen bleek, dat de man de kas, groot on geveer 900, vrijwel geheel verduisterd had. Vannacht heeft de politie hem in een café in de Hoofdstraat ontdekt, waar hij de laatste guldens aan het verdrinken was. Hij had nog 1.69 i*$n bezit. Op het politiebureau bekende' hij, al sinds het vorige jaar telkens geld uit de kas geno men en dit verdronken te hebben. De man is ter beschikking van de justitie gesteld. Het is de 57-jarige loswerkman L. P. Zaterdagmiddag is de Maasboulevard, officieel door de geopend. Mr J. IV. Peek knipt het lint door Sleepboten loeiden, op pleziervaartuigen werd op lociers geblazen, de „Harmonie" gaf een dreunende roffel op baar trommen en bonderden mensen rekten bun halzen 0111 beter tc kunnen zien. Vele vlaggen klapperden en knetterden in de stijve bries en over dit alles goot een uitbundige zon een overdadige hoeveelheid gouden lichtschilfers, hetgeen het geheel een nog feestelijker aanblik gaf. Zelfs de rivier werkte mee om te be wijzen welk een aanwinst het nieuwe stadspark was, want zij bood een interes sant schouwspel van maritieme bedrij vigheid. Drie onderzeeërs trokken de Maas op naar Rotterdam, enige grote vrachtschepen vielen juist binnen, bij uitbreiding, is met dit park een impone rend werk tot stand gekomen, aldus de burgemeester, een werk waarnaar reeds lang is uitgezien. Dit park z'al aan onze stad een aparte bekoring.geven, ja zelfs een onmisbaar element gaan vormen voor de Schiedammers, die gewend zijn naar goed als die passes, zo slecht waren de derde en vier de Excelsior-corner die Dulfer daarna in het zijnet schoot. Ofschoon Excelsior duidelijk in de meerderheid was geweest, kwam, na een mislukt schot van de dicht voor Kerk laan doorgebroken Timmer, de rust zon der doelpunten. Kansen hadden de Schie dammers in die eerste helft stellig gehad, méér dan op de vingers van twéé handen te tellen. Gemis aan stootkracht in het centrum en tekort aan snelheid op de rechter vleugel waren echter oorzaak, dat géén van die kansen was benut. De tweede helft begon nóg zenuwach tiger en nóg harder dan de eerste (in het algemeen haalde deze wedstrijd niet het Peil van van een week geleden). Van de aftrap af slingerden Van Huët en Dulfer in een fraaie duo-combinatie zich door de groen-witte verdediging, maar toen Van Huët zou schieten, raakte hij juist uit balans. Onmiddellijk ant woordde Wassenaar met een scheurende links-rechts-aanval besloten met een keiharde kopbal van Remmerswaal. door Kerklaan schitterend gestopt. Excelsior forceerde zonder resultaat een corner en direct daarop kwam Wassenaar terug. Kerklaan moest zich voor de voeten van middenvoor Timmer werpen, een schot van de voor de geblesseerde Prosman ingevallen linkshalf Buytelaar uit de hoek grabbelen twéémaal door goed en tijdig uitlopen een doorbraak van Rem merswaal en nog eens van Timmer ver ijdelen. Wassenaar bleef sterker, for ceerde nog een corner, door Kerklaan uitstekend uit de lucht geplukt. Toen raasde ook die storm langzaam uit.... Nieuwe kansen nu voor Excelsior: een fraaie vleugel-aanval van Boon en Scholte met een rakelings naast de paal vliegend schot van Nico van Huët; een feliciteren. „Blijven gaan....!" Ditmaal géén Ara- brosius-harmonie met muzikaal welkom aan het Pompstation, géén triomfante lijke rijtoer door avondlijk Schiedam, géén feestelijke huldigings-receptie in Musis, geen gejuich, geen champagne, geen serpentines. Maar dat enkele weken geleden behaalde kampioenschap blijft. De stampvolle S.V.V.-tribunes blijvep in de herinnering, de 18.000 toeschouwers op het volgeladen Houtrust ook, de extra- trein en de extra-trams, de enorme uit tocht van duizenden Schiedammers naar Den Haag, het prachtige massale mede leven, de sympathie, de propaganda. Het zijn waarachtig grote dagen voor Excelsior geweest. En daaruit zal Excel sior dan de kracht en de moed putten om ln het volgende seizoen opnieuw de opmars naar de top te maken. „Blijven gaan Op de Tweede Pinksterdag heeft O.B.K. deelgenomen aan 't concours te Veen'en- daal, uitgeschreven door de Ned. Federa tie van Harmonie- en Fanfarecorpsen. In de hoogste afdeling (vaa-ndelafdeling) werd de eerste prijs behaald met 107 pun ten. het hoogste aantal, dat op het hele concours werd bereikt. VTtt^IlLÖ^UCUCIL VltiLU J»»oi j *7"j u„„U4. Pernis meerde een grote olietanker en 1 de Maas te trekken. Onze stad is hecht onder de Schiedamse kust" wemelde i verbonden met de Maas, waaraan zij naar 1 welvaart heeft te danken, nu en in vroe ger tijden, de eeuwen door. Vroeger was het van gepavoiseerde jachten, motor kruisers en roeiboten. Zó was het tóen burgemèester Peek het geel-zwarte lint met een monsterachtig grote schaar doorknipte Zaterdagmiddag en hij de lange weg opwandelde, met wethouder Sabel, oud-wethouder v. d. Kraan en de vele tientallen genodigden, naar het plateau naast de ingang van het Bal- kengat. Onder de tweede weg marcheerden de „Harmonie" en het harmonie-orkest „Sint Ambrosius" op naar hetzelfde doel, vrolijke marsmuziek strot* :nd over het fleurige groen van Schiedams nieuwste aanwinst op recreatief gebied. Het zal velen misschien moeilijk vallen reeds nu de belangrijkheid van dit nieuwe Maaspark in te zien. Het is nog niet meer dan een keurig aangelegde groenstrook met twee wegen, aan het eind waarvan een plateau is aangelegd met banken. Schiedam en in het bijzonder stief kind „Gorzen" krijgt, een recreatie-ge bied dat langs de Maas zijn weerga niet vindt. Hierop wees ook de burgemeester in zijn rede tot dé genodigden, op het pla teau aan het (voorlopige) einde van het nieuwe park. In het raam van de na-oorlogse stads- het de haringvangst en de jenever, Thans is de haringvangst vervangen door de scheepswerven, doch al deze be- staansbronnen zijn ondenkbaar zonder de Maas. Het Hoofd en vooral het Sterrebos met hun schitterende uitzichten op de rivier waren gezochte eindpunten van een wandeling. Schiedam verloor het Sterre bos, doch kreeg hiervoor in de plaats deze unieke Maasboulevard, al is deze dan nog niet geheel voltooid. Momenteel is deze nieuwe boulevard nog wat moeilijk te Burgemeester I bereiken en ook biedt de huidige verbin- I dingsweg door de Hoofdstraat niet veel fraais, doch wanneer straks de tweede verbindingsweg (via de Adm. de Ruyter- straat, over de S.V.V.-terreinen en de nieuw te bouwen Spuisluis (Houthaven- Oude Spuihaven) en de Havendenk. Red.) ons nieuwe park verbindt met het we gennet, wanneer er een restaurant is ge komen en de nieuwe flats achtergrond zullen vormen van de Maasboulevard, dan zal deze aanwinst een waardig doel van een unieke wandeling vormen voor de bevolking en een trekpleister voor de vreemdelingen welke onze stad bezoe ken. Onze stad groeit de laatste jaren snel, doch ook haar uiterlijk wordt fraaier en imponerender. In de naaste toekomst zal Schiedam worden gevat in 'n gordel van recreatie gebieden, lopend van deze boulevard langs Volkspark, Julianapark en Zand vlakte naar Spieringshoek met zijn volkstuinen en het grote- recreatiegebied in Kethel. Spr dankte allen, die aan de verwe zenlijking van het nieuwe Maaspark hun beste krachten hebben gewijd en in het bijzonder sprak de burgemeester zijn lof uit voor het werk van de heren Hor- vath, Schipper en De HaSts. Terwijl „Harmonie" en „Sint Ambro sius" in een om-en-om programma vrolij ke muziek ten gehore brachten, bleven de vele genodigden nog geruime tijd bijeen op het plateau, waar de klapstoe- len rond de lage tafeltjes een gezellig zitje boden. Inmiddels had de bevolking zich reeds met vele honderden van het nieuwe park meester gemaakt en hadden de Cola- en ijscoventers handenvol werk op die stralende Zaterdagmiddag. Res. 3e klas DEH 3Zuiderster 3 37 besl. Ie pi. Res. 4e klas D: PFC 3—Spartaan 20/6 34 besl. 2e pl. H: Noorderkwartier 3—SMV 6 1—3 besl. Ie pl. L: Kortenaer 2Oldi 2 5—2, Kortenaer 2 kampioen, M: DCL 6—SVO 4 2—1, N: Wico 4RCR/ DKS 4 4—2, ASB 4—OBR 3 3—0, O: DPB 3—Postef 3 24. Promotie res 3e klas KNVB: Unitas 3 DCL 2 0—2. Wanneer onze toneelgezelschappen een Nederlands stuk zoeken meestal ge beurt dit aan het slot van het seizoen 01 zelfs daarna.... hebben de directeuren nog steeds beperkte keus. Rotterdams Toneel, dat enige malen verrassend succes boekte met stukken uit het repertoire der amateursgezelschappen, heeft op zoek naar een Nederlands stuk voor het laatste besluit van zijn seizoen, maar weer eens een oude bekende van stal gehaald. „Des duivels prentenboek" van A. den Hertog- Voor velen zal het overbodig zijn in den brede op dit vier bedrijven lange blij spel doorgaan, aangezien zij hst mogelijk reeds door amateurs zagen opvoeren. Voor wie dit nogal twijfelachtig ge noegen nog niet smaakten is het niveau van het noch belangrijke,, noch brillant; geschreven spel spoedig geschetst. Een toneelschrijver op zoek naar stof voor een stuk,, wordt er door zijn assistent op gewezen dat hij het gegeven als het ware voor het grijpen heeft. Een harts tochtelijk kaartspeler namelijk, die na zijn laatste verlies in een dergelijke staat van wanhoop geraakt, dat hij nagenoeg rijp is voor ieder voorstel om van zijn schuld af te komen. Hier wordt de „inspiratie" uitgeput. Wanneer deze wanhopige zich er eens, juist zoals de oude Bataven, toe liet-bren gen zijn vrouw te verdobbelen? De toneel schrijver gaat er, tussen twee whiskey's, over mijmeren en zijn droom wordt enige bedrijven lang werkelijkheid op het toneel Voor ons gevoel, is de vondst, waarop den Hertog voortborduurde, smakeloos, en de uitwerking, enkele goede brokjes dialoog daargelaten, niet bijzonder sterk. Goed spel van Rotterdam Toneel heeft er nog van gemaakt wat ervan te maken was. Vooral Johan Fiolet bleef uitstekend in de rol van de toneelstof zoekende auteur die de ridderlijke gentleman speelt tegenover de „gewonnen" echtgenote en daarvan, althans in zijn droom, zelf de dupe wordt. Kitty Knappert speelde de onmogelijke rol van verdobbelde Steije van Brandenburg was een gechargeerde kaartmaniak en Leo de Hartogh gaf een mislukte creatie van een Britse aristocraat, Loudi Nijhoff had weinig moeite, de in trigante Jane te typeren. Wim Grevelingen zette zijn zoveelste butler vrij stereotiep op de planken. Een vertoning om spoedig te vergeten en ten minste aan onvolwassenen te ont raden. Want, droom of werkelijkheid, hier wordt met de huwelijksmoraal te lucht hartig de draak gestoken. P. De ballonvaart te Heinenoord trok zeer veel belangstelling uit verre omgeving. De aangekondigde doop geschiedde door mevrouw P. van Bommelvan Warenburg. Geheel rechts burgemeester Van Bommel van Heinenoord. EINDEXAMENS Draak DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EH OMSIREKEG 76ste Jaargang No. 22476 D« kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, telefoon 68152. Gironummer 599943 Abonnementsprijs f 8.25 per kwartaal, f 2.15 per maand, t 0.50 per week Advertentieprijs op gewone KulomDreedte I i.18 oer mintmeter Hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactionele Bt) contract geiden lagere tarieven, welke kolombreedte 1 o.an per miiilmetei noogte ba de administratie of bij de erkende ad vertentiebureau* verkrijgbaar zt)n Kampioenen (Kleine advertentien) tot «0 woorden sn cent kik woord meer 3 cent. Maximum so woorden. Plaatsing uitsluitend bt) vooruitbetaling. Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor bet Advertentiewezen. Op de Hoogstraat bevond zich Zaterdag avond een militair in kennelijke staat van dronkenschap. Een agent wilde hem mee naar het bureau nemen, maar d® m verzette zich en wel dusdanig, dat de P - tieman de assistentie van twee co 6 moest inroepen. Het werd een partij, doch de militair kon tenslotte, toch veilig aan de Bu.tfenhavenweg worden opgeborgen, waar hij later aan de mihtaU re politie werd overgeleveid. In de strijd sneuvelde de bril van een dei agenten. Uit een gang van de Hemaflat is ten nadele van J. v. D., wonende Rotterdam- sedijk, een fiets gestolen. Eindexamen diploma A: M. den Vlaardingen, J. van Heyst Vlaardmgen, A. G. Wegereef Rotterdam. Afgewezen 1. Diploma B: mej. J- H. Groene veld Vlaar dingen, mej. y. van H«wrtn Schim mel E Meiier Schiedam, W. W. de Nijs Bik Schiedam, A. Vos Vlaardingen, Afge wezen 2. GEBOREN: Leonardus zoon van L. Kus- ters en T. Koppeschaar; Jacobus G, zoon van C. van Leeuwen en .H. Stuart; Cor- nelia H., dochter van S. Noprdermeer en j. H. de Rooij; Elisabeth P. M., dochter van b. C Thier en E. M. M. de Jong; Maria, dochter van N. van Roon en T. Dinkelaar; Sylvia C., dochter van C. Heijs- C' van Dijke. OVERLEDEN; J. M. M. Hoek 72 j., wed. van B. p. h. Juffermans; G. Hamerslag, J„ wed. van A. de Jager.. W. A. van Leeuwen 4 dagen; A. H. Offers 50 j. GF.HUWD: A. Deurman 25 j. en N. J. W. Wessels 24 j. stoffelijk overschot aangetroffen van ae 19-jarige V. John uit Ashurst (Eng.), tweede kok van het Engelse stoomschip „Dunelmia" die sedert 30 Mei j.l. werd vermist. Het is naar de algemene begraaf plaats „Crooswijk" overgebracht. (behalve Donderdag- Miller Story (alle Op 4 Juni werd te Arnhem door de N.B.O.B. het examen gehouden ter ver krijging van het bedrijfsdiploma. Hiervoor zijn geslaagd de heren A. A. H. Kieboom (met lof), Fr. Oerlemans, A. A. M. West- huis en J. B. H. H. Maakhuijzen. Allen behorende tot het veiligheidscorps van Wilton-Fijenoord. Te Utrecht behaalde het slijtersdiploma mevrouw Hendriksen—Slahal uit Schle- Vrijdagmiddag trof de rivierpolitie te Rotterdam in de Parkhaven het in staat van ontbinding verkerende stoffelijk overschot van een man aan. De identiteit is nog niet vastgesteld. Het signalement luidt: leeftijd 50 a 55 jaar, flink postuur. 1.75 lang. blond haar( ovaal gezicht, kunst gebit, donkergrijs costuum met vest, wit overhemd met vaste boord, rode stropdas met blauw ruitje, bruine sokken, schoe nen maat 49, wit interlock hemd en korte onderbroek. Het stoffelijk overschot, dat naar de begraafplaats Crooswijk is vervoerd, moet ongeveer vier a vijf dagen in het water hebben gelegen. Zaterdagmiddag werd in de Maashaven Passage Theater: avond): De Glenn leeft). Monopole Theater: Jungle Jim (14 j.) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur. Van 2 tot 30 Juni óók Van Gogh- tentoonstelling. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek. Geopend iedere middag van 2—4 uur, behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30 uur, behalve Zaterdag. Filiaal Gorzen (II. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrijdagavond van 7—3 uur uitlenen van boeken. WOENSDAG K.A.J.-Gebouw, Nieuwe Haven, Pater v. Beek S.J. over Mandement 9 uur. Woensdag 8 Juni TONEEL EN MUZIEK Schouwburg, 8 uur: W.E.K. Variété. Lan taren 8.15 uur: „Overachotje" Rotterd. Come- ?le'- N- Zuiderkerk 3 uur: Orgelconcert Vic tor Hens. Stadhuisbeiaard 8 uur: Beiaard- concert Jan v. Balkom. BIOSCOPEN Programma's van 4 t/m 10 Juni Arena: De vroltjke desperado's (18 j.). Capitol: Pijlen der Kiowa's (14 J.) Centraal: Het jolige weeuwtje la.1.1. Cineac: De vijf Sullivans ia.1.). Colosseum: George verovert de vloot (a.l.). Harmonie: Clrcuabloed (14 j Lutusca: Het iolige weeuwtje (a.l.), Luy,»rt De ongenaakbarep (18 j.l. Passage (Schie dam): The Glenn Mltler Story (a.l.). Prlnsee: Koningin van het voetlicht (18 j.). Re*» Jac McCall. de desperado (14 j.). 't Venster: De Rode Schoentjes (18 j.j. Victoria: Zie je ze vliegen (a.l.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2