KAB -visie op werkgelegenheid bedrijfsorganisatie en Rode slimmigheidjes bij de ouderdomsverzekering Molotof doet schijn-eoncessie inzake Indo-China „Slotacte" van Korea-conf erentie Op a Schram vóór Vierdaagse uit Rome terug Wereldeconomie nog ver van een stabiele basis Vooruitgang in tij delijl 1953 slechts •d? se aar Atoomalarm" in Ver. Staten Sociaal bezien is noch de geest noch het vlees gewillig Maria-jaar in Engeland KRONING VAN DE MADONNA IN WEMBLEY STADION van Bus met Nederlanders over de kop Dinsdag 15 J uni 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN DU W-arbeid vindt voorkeur boven het vrije bedrijf Vandaag „Dag der Zieken" KoS-SstSw?) ae H- c— Analyst Voor liet eerst weer eieren naar Engeland Driebergen en Almelo willen tippelaar feestelijk verwelkomen Voornaamste economische problemen bleven onopgelost Toestand blijft gunstig 12 min „slachtoffers" maar Congres arbeidt voort „in bet puin WEERBERICHT V Geen „druk, op de knop' G odsdienstvrij/i eid Folkje en Tjitske •n PROVINCIALE STATEN VAN ZUID-HOLLAND Op 7 Juli verkiezing Gedeputeerden De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Veel bewolking met voornamelijk In het Noor- de'n van het land wat lichte regen of motregen. Matige tot vrij krachtige Zuidwestelijke wind. Minder koude nacht, morgen ongeveer dezelfde middagtemperaturen als vandaag. Woensdag 16 Juni: Zon op 4.19 uur, onder 21.02 uur. Maan op 21.25 uur, onder 3.52 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCH OURANT (Van onze Utrechtse redacteur) De rede van de voorzitter, de lieer J. A. Middelhuis op de Verbondsraadsvcrgade- ring van de K.A.B. gisteren te Utrecht, waarin hp onder meer de betekenis van het Bisschoppelijk Mandement heeft uit eengezet, is door de vergadering met grote instemming en erkentelijkheid ontvangen. Vele afgevaardigden spraken er hun grote waardering over uit, culminerend in een telegram, dat de vergadering aan het Hoogwaardig Episcopaat zond. In dit tele gram stelt de K.A.B. zich volledig en on voorwaardelijk achter het Mandement en zegt zij met grote dankbaarheid ervan kennis te hebben genomen. De heer Middelhuis heeft nog een en ander medegedeeld over een bespreking, die de Raad van Vakcentralen met minis ter Suurhoff heeft gehad inzake het te Werk stellen in de vrije bedrijven van D.U.W.-arbeiders. Ondanks de verminde ring van de werkloosheid is het aantal van deze arbeiders vrijwel gelijk gebleven, waaruit geconcludeerd kan worden, dat mede tengevolge van de toepassing van vrije loonregelingen in de D.U.W., ver schillende arbeiders de voorkeur geven aan de D.U.W. boven arbeid in het vrije bedrijf. Vóór dat op aanvullende werkgelegen- hcidsobjecten tot ontslag van personen be neden 35 jaar en in de probleemgebieden van personen beneden 30 jaar zal worden overgegaan, zal aan de betrokken arbei ders concreet en duurzaam werk in vrij bedrijf worden aangeboden. Wordt derge lijk werk ten onrechte door de betrokken arbeiders geweigerd, dan zullen dezen na 12 Juli niet meer op aanvullende werk- gelegenheidsobjecten worden toegelaten. Bij het aanbieden van dit werk zal voor de Probleemgebieden de voorkeur worden ge geven aan ongehuwden. Mochten langs deze weg niet voldoende arbeidskrachten voor het vrije bedrijf beschikbaar komen, dan zal na 12 Juli a.s. nader overleg moe ten worden gepleegd met de Stichting van de Arbeid en zo nodig met de Raad van Vakcentralen afzonderlijk. Naar aanleiding van een opmerking van de heer v. d. Ploeg van de Kath. Land- arbeidersbond, voegde de heer Middelhuis hieraan toe, dat men dit niet zo moet op vatten, dat men b.v. in de landbouw met „een druk op de knop" in het seizoen voor enkele dagen over arbeiders uit de aan vullende werkgelegenheids-objecten zou kunnen beschikken. Het moet werk zijn van blijvende aard in het vrije bedrijf, willen bepaalde maatregelen getroffen worden, waarover bovendien met de vak bonden overleg zal worden gepleegd. De ontwikkeling van de bedrijfsorgani satie vertoont behoudens in enkele geval len een ietwat merkwaardig beeld, omdat in de grote bedrijfstakken er practisch van enige voortgang met betrekking tot het instellen van bedrijfschappen volgens de Wet op de P.B.O. weinig te bespeuren valt. Ook de practische realisering van de Wet op de Ondernemingsraden vordert naar het oordeel van de heer Middelhuis te traag. Stijgend ledental Medegedeeld werd, dat het ledental van de K.A.B. op 1 April jl. 356.645 bedroeg. Dit betekent een voortuitgang in het eerste kwartaal van 1954 met 3797 leden, terwijl het ledental verleden jaar gemiddeld met 3.142 vooruitging. De heer Middelhuis ging vervolgens in op het werk van de K.A.J., dat vooral ten aanzien van de jongere arbeidersjeugd, te weten van 14 tot 17 jaar, met een brandend probleem heeft te maken. Ook deze jeugd zou de K.A.J. in haar gelederen moeten opvangen en haar organisatie zou zich daarop moeten kunnen afstemmen. De structuur van de katholieke jeugdbeweging laat dit op het ogenblik nog niet toe De heer Middelhuis had de verwachting dat er in deze netelige kwestie spoedig een beslissing zal worden genomen Pater drs Dom. Pillen O.F.M.'. werd bij zonder welkom geheten als opvolger van dr Olierook in de functie van directeur van het A. C. de Bruijn-instituut te Doorn en van de Ontwikkelingscentrale. De ongeschoolden Bij de discussies werd een pleidooi ge houden voor de belangen van de onge schoolden, speciaal in de eerste gemeente klas, blij de vrijere loonvorming. De loon- vloer voor ongeschoolden moet volgens de heer Middelhuis zeker worden veilig gesteld. Het betreft hier echter een van de moeilijkste punten. Binnenkort zal het overleg over vrijere loonvorming in de Stichting van de Arbeid worden voort gezet. Er zal niet worden nagelaten ook de bezitsspreiding in de Raad van Vak centralen te bespreken. Wat de bedrijfsorganisatie betreft, licht te de heer Middelhuis toe, dat de P.B.O - gedachte ook in het katholieke werk geverskamp leeft, maar daar stuit men eveneens op moeilijkheden in de verschil lende bedrijfstakken. In de Katholieke Raad van Overleg onder leiding van prof v. d. Brink, zo deelde de heer Middelhuis tenslotte mee, worden tal van sociale punten in goed overleg besproken. Het lid van het dagelijks bestuur, de heef J. Mertens, hield een uitvoerige voor dracht over het S.E.R.-advies inzake de wettelijke ouderdomsverzekering, waar over de voorzitter zijn grote waardering had uitgesproken. Misleidende P.v.d.A.- propaganda De uiteenzetting van de heer Mertens, die begon met een historische beschou wing over vijftig jaar cn vervolgens de voorgestelde regeling verklaarde, was be doeld als een handleiding bij de voorlich ting van plaatselijk kader en van de le den. Dit is nodig om hen te wapenen legen onjuiste politieke propaganda. Het S.E.R.-rapport is een resultaat, waaraan de katholieken hun fandeel ruimschoots hebben geleverd cn waarin de katholieke opvattingen omtrent ouder domsvoorziening, na jaren van strijd, ten slotte hebben gezegevierd. Ook nu weer wordt van bepaalde zijde de indruk ge wekt alsof het tot stand komen van het S.E.R.-advies te danken is aan de socia listen. Een herhaling van de Noodwet- Drees-propaganda zal dienen te worden voorkomen, zo nodig bestreden. Onwaar cn misleidend is ook, dat de politieke propaganda van de P. v. d. A. het met een slimme woordspeling doel voorkomen, dat de drie R. K. professoren, die een minderheidsstandpunt in de S.E. R innamen, tégen een ouderdomsvoor ziening zijn. Zij zijn vóór een dergelijke voorziening met betrekking tot de loon- en salaristrekkenden, maar kunnen zich niet verenigen met een wettelijke verze kering voor de gehele bevolking. Er is in het andersdenkende kamp meer aandacht geschonken aan de afwijkende mening van de drie katholieke hoogleraren, dan aan de eensgezindheid, welke op dit stuk is gedemonstreerd door de katholieke maat schappelijke organisaties, die goeddeels het katholieke volk representeren. In Krasnapolskyte Amsterdam werd Zaterdag de finale gehouden van de jubileum-type-wedstrijden van Re mington Rand. Een deelnemer buiten mededinging, de Spaanse clown Barra- c.eta van het circus Mullens, die het type-werk met zijn voeten verrichtte, voelde zich in het charmante gezel schap uitstekend op zijn plaats. teren ■Dit wapenschild, ontworpen door mr Harold C. W. Soper uit Milford-on-Sea (Hampshire) voor Sir Winston Chur chill, die gisteren werd geïnstalleerd cis Ridder in de Orde van de Kouse band, is te zien in de St. George's Ka pel te Windsor. (Van onze speciale correspondent) LONDEN, 14 Juni. In een herderlijk schrijven dat gis- ,in aile kerken is voorgelezen heeft kardinaal Griffin bijzondere plech tigheden aangekondigd, die bjj gelegen heid van het Mariajaar zullen worden gehouden. Zelf pas teruggekeerd van een bezoek aan Lourdes, schrijft de kardinaal: „Iedere bezoeker aan Lourdes moet zich ten volle realiseren het innige medelij den van O. L. Vrouw met de zieken. Daar begrijpen wij de betekenis van haar schone titel „Troosteres der Be droefden" Het is daarom passend dat in dit jaar dat aan haar eer is ge wijd, wij een speciale dag reserveren voor de zieken. Dinsdag 15 Juni heb ik daarom aangewezen als de dag voor de zieken. Het is mijn wens dat op die dag de gelovigen tot Maria zullen bid den om haar te vragen haar zieke kin deren te troosten. De priesters verzoek Ik om voor zover dit mogelijk is alle zieken, thuis of in de ziekenhuizen te bezoeken op deze dag en regelingen I Rozenkrans-Zondag i Kroningsdag Vervolgens wijst de kardinaal op de steeds groeiende devotie tot de heilig-1 dommen van de H. Maagd in Engeland zelf, die reeds in tijden vóór de Re formatie pelgrims van alle kanten tot zich trokken. In het bijzonder herin nert de kardinaal aan de verering voor de Zwarte Madonna van Willesden in Middlesex, dat een centrum was voor pelgrimstochten, vooral in de veertien de eeuw, toen de Zwarte Dood. de pest, Europa teisterde. Met de Reformatie is hieraan een tragisch einde gekomen. Toen Thomas Cromwell bericht werd dat de aanhangers van het oude ge loof nog altijd bijeenkwamen in het heiligdom van O. L. Vrouw van Wil- lesden, werd het veroordeeld als een plaats van „afgoderij en bijgeloof beeld van de Madonna werd uit de kerk gerukt, naar Chelsea .gebracht, waar de juwelen en andere siera den werden geconfisceerd en het beeld in het openbaar werd verbrand. De parochie van Willesden werd zwaar beboet voor haar afgoderij. Aan het eind van de vorige eeuw is met het ople ven vari het katholicisme in Engeland de vrome devotie tot Maria in Willes den hersteld en een nieuw beeld door kardinaal Vaughan ingewijd. Deze eeuw is getuige van een steeds toenemende devotie tot dit heiligdom van Maria. Op Rozenkrans-Zondag 3 October zal de kardinaal het Beeld van O. L. Vrouw van Willesden, krachtens spe ciale volmacht van Rome plechtig kronen met een nieuwe met edelste nen ingezette kroon als een daad van eerherstel en devotie in dit Maria-jaar. Om de tienduizenden, die deze plechtig heid zullen willen bijwonen daartoe gelegenheid te geven, zal deze kro ning plaats hebben in het grote sport stadion in Wembley als climax van een openluchtspel, waarin de geheimen van de Rozenkrans zullen worden uitge beeld. W Gisterenmiddag zijn dc negen landen, die deelnemen aan de Indo-Guna- eonferentic opnjeuw ja besloten vergadering bijeen gekomen, liet initiatief tot deze vergadering was uitgegaan van de ministers Molotof cn Eden. Conferentickringen deelden na afloop van de zitting mede, dat Molotof aanvankelijk bereid scheen concessies tc doen inzake het veto-recht in de neutrale commissie van toezicht op dn wapenstilstand, doordat liij ver klaarde cr mede accoord le gaan, dat deze commissie „in bepaalde gevallenhaar hesluiten hij meerderheid van stemmen zou nemen. Inmiddels zijn dpzc „concessies" inderdaad niet meer dan schijn gcblcknn Immers, enerzijds bleek de Russische minister te blijven vasthouden aan zijn eis, dat in deze neutrale commissie twee communistische en twee niet-communisti- sche landen zouden moeten zijn vertegen woordigd, zij het dan aldus Molotof's voorstel van gistermiddag dat India, als presiderend lid, een beslissende stem zou hebben; anderzijds noemde hij als voor beeld van een „bepaald geval", waarin 'n meerderheidsbesluit zou volstaan con trole van de commissie ter verhindering van troepen- en wapenversterkingen in de drie Indochinese staten. Molotof hield uitdrukkelijk vast aan de eis van het veto recht in geval van schending van het be stand, en in alle andere gevallen die tot heropening der vijandelijkheden konden leiden. De Amerikaanse afgevaardigde, Bedell Smith, die, evenals zijn ambtgenoc Eden, na afloop van de vergadering het Russi sche voorstel scherp critiseerde, vroeg Molotof tot de orde van de dag over te gaan, zijnde de kwestie van Laos en Cam bodja. Bedell Smith stelde voor óók de volgende vergadering geheel en al aan Laos en Cambodja te wijden. Hij werd hierin gesteund door de Franse plaatsver vangende delegatieleider, ambassadeur Chauvel. Uit conferentiekringen wordt vernomen, dat de Franse delegatie er op aandrong, de besprekingen voort te zetten, in de hoop dat er spoedig een nieuv^e regering te Parijs zal zijn gevormd. Zoals wij gis teren reeds in een deel onzer oplage meld den, had minister Eden voorgesteld de besprekingen over Indo-China te verda gen in verband met de Franse regerings crisis. Naar conferentiekringen mededeelden, zou Eden gisteren aan de vergadering heb ben voorgesteld de Indochinese conferen tie in elk geval op te schorten, indien er op de volgende bijeenkomst, die morgen zal plaats vinden, geen voortgang werd gemaakt. Eden zou het inopportuun ach ten de besprekingen voort te zetten, zo lang de vertegenwoordigers van het op perbevel van de twee strijdende partijen, die nu onderhandelen, hun werk niet heb ben beëindigd en verslag hebben uitge bracht. Naar wordt gemeld, maken deze militaire besprekingen goede vorderingen. Korea Zoals gisteren reeds in een deel van onze oplage werd gemeld, hebben dc 16 niet-communistische landen, die deelne men aan dc besprekingen over Korea, gis teren beraadslaagd over de wijze waarop het vruchteloze Korea-dcbat het best zou kunnen worden afgebroken. Na afloop van de beraadslaging werd meegedeeld, dat een grote mate van over eenstemming was bereikt bij het "bepalen van een gemeenschappelijk standpunt. Verwacht wordt, dat het overleg heden wordt voortgezet. Van het resultaat hier van zal het afhangen of de plenaire ver gadering over Korea, die voor vanmiddag voorzien is, doorgang zal vinden. Zoals gisteren eveneens reeds in een deel van onze oplage gemeld werd, heb ben de regeringen van Laos en Cambodja besloten haar klacht over de inval van Vietminh-trocpen op haar gebied aan de V.N. voor te leggen, als de conferentie van Genève mislukt. De Westelijk- mogendhe den verwerpen de communistische verkla ring, dat zich geen Vietminh-bataljons in deze twee staten bevinden, en zij staan er op, dat deze troepen worden teruggetrok ken, voordat een regeling kan worden be reikt. In Nederland heerst vrijheid van gods dienst. Gelukkig, zeggen wij allen uit de grond van ons hart. En dus is het heel gewoon, dat de geestelijke leiders in de Kath. Kerk de Kerk besturen, zoals zij menen, dat zij zulks moeten doen. Daar heeft niemand iets mee te maken en als de bisschoppen een pastoraal document uitvaardigen als het jongste Mandement, dan dienen de niet-katholieken zich daar mede niet te bemoeien, want in Nederland is er, zoals gezegd, vrijheid van godsdienst. Maar wat zien wij nu, zelfs zonder loupe? Dat zeer velen menen deze geste van het Episcopaat onder de loupe te mogen nemen, alsof de bisschoppen in Nederland op geestelijk terrein niet meer zelf de baas zijn. Deze niet-katholieke critici zijn zelfs voor een groot deel van -oordeel, dat de doorluchtige Excellenties „fout" zijn ge weest door b.v. de Partij van de Arbeid onder de loupe te nemen uit overwegin gen van de hun toevertrouwde zielzorg. Zulks vindt men geen werk! Na alles wat er over de bedoelde kwestie geschreven is, zullen wij op het rumoer rond het mandement niet diep ingaan. Alleen zij opgemerkt, dat deze aanvallen op de leiders van de Kath. Kerk in Ne derland heel onprettig aandoen. Men vraagt zich onwillekeurig af, hoe groot de godsdienstvrijheid zou zijn, als de te genstanders het eens voor het zeggen zouden hebben.... Sinds vijftien jaar De Coöp. Roermondse Eiermijn, die in de afgelopen winter een groot deel van haar gebouwen door brand zag verwoest, heeft Maandag officieus haar nieuwe ge bouwen betrokken. De officiële ingebruik stelling zal op 26 Juni a.s. door minister Mansholt geschieden. De dag van gisteren werd voor de Eier mijn echter nog door een tweede opmerke lijke gebeurtenis gekenmerkt. Voor het eerst sedert het uitbreken van de oörlog heeft zij namelijk weer eieren verzonden naar Engeland. Dit geschiedde in het kader van de V.C.E. (Coöp. Verkoopcentrale voor eieren). Men hoopt in de toekomst weer als voorheen te kunnen leveren op de Engel se markt, waar Nederland vóór de oor log de grootste leverancier was. Het „Opa" Schram, de 67- ■jarige wandelaar uit Drie bergen, die een voettocht been en terug naar Rome hiaakt, is volgens de laat ste berichten op zijn te- ritg reis de Italiaans— franse grens gepasseerd, ■m Genua heeft hij te ken den gegeven voornemens zijn zijn oorspronke lijk uitgestippelde route te Wijzigen. Hij wilde verder btngs de kust wandelen in be richting van Frankrijk via dat land en België terugkeren. Volgens het ®bde schema zou de reis boor Zwitserland (Genève) 'orden voortgezet. Hij ybt echter tijdig terug zijn bi mee te kunnen doen an <je vierdaagse, waar- <.an hij dan voor de der fde keer deelneemt. Toeristen uit Nederland troffen „opa" Schram aan in de buurt van de Itali aanse grens, toen hij op het punt stond die te overschrijden. Dit was on geveer een week geleden, zodat „opa" nu al een eind Frankrijk is binnen gewandeld. Rechtstreeks bericht heeft zijn familie echter de laatste weken weinig van hem gehad, vermoedelijk, omdat zijn voorraadje Italiaans geld vrijwel op was. Zodoende is men geheel afhanke lijk van berichten, die rei zigers meebrengen. Het schaarse nieuws, dat men thuis van hem wel had ontvangen, bevatte het verzoek voorbereidingen te treffen voor zijn deel neming aan de Vierdaag se. Het staat vast, dat „opa Schram zijn tocht m Driebergen zal beëin digen. Zijn familie zal binnen een maand naar Almelo verhuizen, zodat hij bij zijn terugkomst eigenlijk Driebergenaar af is. Maar hij wil zijn tocht van meer dan 3000 km be sluiten op hetzelfde punt als waar hij begon: voor het raadhuis van Drieber gen. Als de reis goed wordt besloten, zal ook Almelo zich niet onbetuigd laten. Men heeft daar het voor nemen te kennen gegeven „opa" Schram, als hij per trein in zijn nieuwe woon plaats arriveert, op fees telijke wijze van het sta tion af te halen. Dat wordt straks dus dubbel feest. Volgens een rapport van de Ver. Naties was het jaar 1953 in verscheidene opzich. ten een der meest bevredigende jaren voor de wereldeconomie sedert de oorlog. De totale productie en het totale verbruik waren groter dan ooit tevoi'en. De wereld handel bereikte een ongekend grote om vang. In de meeste landen was de werk loosheid betrekkelijk gering. De inflatoire druk had geheel opgehou den of verminderde in de loop van 't jaar. De schommelingen in de prijzen, de pro ductie en het internationale betalingsver keer, die een begeleidend verschijnsel van de Koreaanse oorlog waren, hadden ken nelijk haar kracht verloren. Het internatio- nale handelsverkeer gaf een beter even wicht te zien en de beperkingen van de internationale handel en het betalingsver keer werden verzacht. In het rapport wordt er echter c aan dacht op gevestigd, dat het zeer goed mogelijk is, dat een groot gedeelte van de in 1953 bereikte vooruitgang slechts van tijdelijke aard zal bljjkcn te zijn, daar de voornaamste economische problemen nog steeds niet z(jn opgelost. Het evenwicht lussen de inflatoire en de deflatoire krach ten bljjft wankelbaar en er bestaat geen enkele zekerheid, dat de volledige werk gelegenheid in de grote geïndustrialiseerde landen zal kunnen worden gehandhoofd. De achtergebleven landen hadden over het algemeen minder voorspoed dan de in economisch opzicht meer ontwikkelde lan den. In vele der achtergebleven landen viel zelfs een achteruitgang van de economi sche bedrijvigheid en van de investerings activiteit waar te nemen. Er waren geen internationale plannen ter voorziening in de moeilijkheid van de schommelingen in de prijzen der primaire producten, die de laatste jaren veelvuldig en dikwijls in hevige mate zijn voor gekomen. Nu de militaire uitgaven worden ver minderd. staan de landen met een ontwik kelde particuliere economie voor het vraagstuk, of en in welk tempo investe ringen en verbruik de verlaging der mili taire uitgaven zuilen compenseren. Het zal, zo wordt in het rapport gezegd, niet voldoende zijn, dat het oude peil van de vraag wordt gehandhaafd. Volledige werk gelegenheid is alleen gewaarborgd, wan neer de vraag voldoende snel toeneemt om de stijging der productiviteit en de toene ming van het aanbod van arbeidskrachten te absorberen. Op internationaal plan ziet men zich ge steld voor het probleem, op welke wijze kan worden voorkomen, dat een achteruit gang in het ene land zich mededeelt aan andere landen. De recente daling van de commerciële invoer der Ver. Staten, die het gevolg was van een achteruitgang der economische bedrijvigheid, heeft geen grote nadelige invloed gehad op de dollar- positie van andere landen, doordat de Amerikaanse militaire uitgaven in het buitenland en de stroom van particulier- Amerikaans kapitaal naar andere landen groter werden. Een langdurige achteruitgang zou ech ter ernstige moeilijkheden voor andere landen veroorzaken, zodat nieuwe pogin gen noodzakelijk moeten wo-;'en geacht om de wereldeconomie een groter weer standsvermogen te geven, opdat de uit werking van schommelingen in de econo mische activiteit in grote handeldrijvende landen worden geabsorbeerd zonder ern stige verstoringen van de internationale economische betrekkingen. In het rapport wordt voorts geconsta teerd, dat gedurende de jaren 1950 tot 1953 zich met betrekking tot het dollarprobleem een structurele verbetering heeft voor gedaan, die het resultaat is van een stijging der productie van agrarische goe deren en brandstoffen in landen buiten het dollargebied Einde 1953 werd de vraag naar dollargoederen echter nog steeds be perkt door controlemaatregelen op de han del en het betalingsverkeer in een groot gedeelte van de wereld Voorts werd de be schikbaarheid van dollars verhoogd door economische hulp op grote schaal en bui tenlandse militaire uitgaven van de Ver. Staten. In 1953 gaf de uitvoer van West-Europa een aanzienlijke stijging te zien. De uit voer van de Ver. Staten onderging echter een daling, zodat de totale uitvoer der in dustriële landen slechts in bescheiden mate steeg. De goederen- en diensten balans van de Ver. Staten wees over 1953 een exportoverschot aan van ongeveer 400 millioen, het laagste overschot sedert het einde van de oorlog. De rest van de wereld kon haar goud- en dollarreserves als resultaat van transacties met de Ver. Staten met ongeveer 2,3 milliard ver hogen. Hierin is inbegrepen economische hulp ten bedrage van ongeveer 2 mil liard. In de speeltuin „Oud Haarden" heeft H.M. de Koningin medegewerkt aan een Europese televisie-uitzending. H. M. en prinses Margriet delen zakdoek jes uit aan de ontheemde kinderen. (Van onze correspondent). Naar de doktoren in hun communiqué van heden, Dinsdagochtend meedelen, blijft de toestand van de Friese tweeling zich gunstig ontwikkelen. Tot nu toe heb ben zich geen bijzondere complicaties voorgedaan. Bij Innsbruck: In dc V.S. is gisteren een luchtverdedi gingsoefening gehouden, waarbij „atoom alarm werd gegeven. Volgens mede delingen van het controle-centrum zou den theoretisch twaalf millioen mensen om het leven zijn gekomen in de 41 ste den, waar het alarm werd gegeven. In New York werden door drie theoretische atoombommen 2.175.000 mensen „gedood" en 800.000 „gewond". Washington werd geheel en al „vernietigd". President Eisenhower, zijn echtgenote en dertig leden van zijn staf zochten hun heil in de schuilkelder van het Witte Huis, toen de sirenes aankondigden, dat twee uur later een vijandelijke atoom- aanval zou worden uitgevoerd. In New York stond het verkeer gedu rende tien minuten stil. In alle wolken krabbers kwamen luchtverdedigings- groepen in actie. Functionarissen, die met de uitvoering van de oefening waren be last. hadden geen moeite de straten te doen ontruimen, maar vele mensen ble ven in deuropeningen staan, in plaats van zich naar de schuilplaatsen te be geven. In Washington zette het Congres werkzaamheden normaal voort. Zeven licht gewonden Op de weg van Woergl naar Kufstein, bij Innsbruck, is gisteren een bus met 30 Nederlandse vacantiegangers over de kop geslagen. Zeven van hen liepen lichte verwondingen op. Volgens de politie probeerde de bus een vrachtwagen met oplegger in te ha len. Hierbij week de bus van de weg af, viel van de twee meter hoge berm en kwam onderste boven te liggen. De zeven gewonden werden in een zieken huis behandeld en konden later ver trekken. Een andere bus heeft de va cantiegangers naar Innsbruck gebracht. Er werd in een nader telegram ge meld. dat de verongelukte groep in een bus reisde van de Spoorwegreisvereni- ging. Twee groepen van deze vereniging vertoefden in de omgeving van de plaats van het ongeluk. zijn De Provinciale Staten van Zuid-Holland zijn in gewone zitting bijeengeroepen te gen Dinsdag 6 Juli des voormiddags elf uur. Op Woensdag 7 Juli zal worden ver gaderd ter verkiezing van de leden van Gedeputeerde Staten.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9