h. JEXINGTON ti. A. omeaen m congres Nog steeds werken velen met „neutrale vuren" St Rapliaël overziet zijn actie UJe. geven natuurlijk. Tarweprijzen Het onbekende ramp slachtoffer Honderdjarige te Oostburg In October Ondernemingsraden bij vervoer PAGINA 3 Herbegrafenis in Ouwerkerk en Nieuwerkerk In Ouwerkerk Bespreking Amerikaanse manoeuvre Huldiging door Aardenburgse ouden van dagen NIEUW LID EERSTE KAMER Ir Verhey volgt wijlen A. de Goey op KLEURENREPRODUCTIES IN TILBURG De gemeenten Nieuwerkerk en Ouwer kerk, waar als gevolg van de watersnood resp. 286 en 89 slachtoffers waren te be treuren, hebben Woensdag weer gerouwd. Hoewel de lijken van de slachtoffers in de afgelopen weken naar de begraafplaats waren overgebracht, werd als symbool - van de herbegrafenis in beide gemeenten een onbekend geblevene begraven. De plechtigheid in Nieuwerkerk begon met een rouwdienst in de Ned. Herv. kerk. Daarna werd een stoet van familie leden van de omgekomenen en belangstel lenden geformeerd, waarin ongeveer 2000 personen meeliepen. Op de begraafplaats hing de vlag halfstok. Temidden van de witte kruisen was een graf gemaakt voor het onbekende slachtoffer. Minister Beel sprak namens de regering enkele woorden van deelneming en legde een krans op het graf. ..Namens het provinciaal bestuur", zo zei vervolgens de commissaris der Ko ningin, „stemt het mij dankbaar tot u te mogen spreken. Gaarne zou ik u een ware vertroosting geven, maar die vertroosting is alleen in God. Niettemin mogen wij niet bij de pakken blijven neerzitten." Ook de commissaris der Koningin legde een krans bij de groeve. In totaal werden 17 kransen gelegd, o.m. door B. en W. van Nieuwerkerk, de burgemeester van Enschede, de directeur der begraafplaatsen te Amsterdam en com mandanten van de rijkspolitie. Ook op de begraafplaats te Ouwerkerk was de belangstelling groot. Minister Beel betuigde namens de rege ring deelneming en wees er op, dat God wel heeft geslagen, maar ook de wonden heelt. Namens de regering legde hij een krans op het graf van het onbekende slachtoffer. De commissaris der Koningin herinnerde aan zijn eerste bezoek aan deze gemeente na de ramp. Bij een kaarslichtje zijn toen de moeilijkheden besproken. Velen uwer wilden de gemeente niet verlaten, aldus spreker. Uw taak is zwaar. Moge dit het devies zijn: wat de toekomst brenge moge, mij geleidt des Heren hand, aldus besloot spr., die namens het provinciaal bestuur een krans legde bij de groeve, hetgeen door 23 anderen eveneens werd gedaan. De stoet begaf zich vervolgens naar het kerkgebouw voor een bijzondere dienst. Verwacht wordt, dat de gisteren te Lon den begonnen internationale tarweconfe- rentie geen besluit kan of zal bereiken over het meest belangrijke punt, t.w. het Amerikaanse plan tot verhoging van de Amerikaanse exportsubsidie, teneinde tarwe aan te bieden tegen de overeen gekomen minimumprijs van 1.55 per bushel, waarna dan op de invoerende lan den een beroep zal worden gedaan hun verplichtingen na te komen om hun quota tegen deze prijs op te nemen. Verwacht wordt dat de conferentie on geveer een week zal duren. Aangenomen wordt dat noch bij de andere exportlanden noch bij de invoerende landen het Ameri kaanse voorstel gunstig onthaal zal vin den. Canada en Australië zouden hierdoor met grotere Amerikaanse concurrentie te maken krijgen. Deskundigen van sommige invoerlanden gaven te kennen, dat zij het Amerikaanse plan als een manoeuvre be schouwden welke meer overeenkomt met de letter dan met de geest van de inter nationale tarweovereenkomst. Op 29 Juni a.s. zal in het Sint Antonius- gesticht te Oostburg mevr. N. B. Jacques, weduwe van L. Dhondt, haar honderdste verjaardag vieren. Zij werd geboren in Aardenburg en heeft daar 86 jaar gewoond tot zij haar laatste jaren in het gesticht voor ouden 'van dagen te Oostburg ging slijten. Na een 13-jarig huwelijk is zij 51 jaar weduwe gebleven. Kinderen werden uit haar huwelijk niet geboren. Toevallig zal op haar verjaardag door 250 ouden van dagen uit Aardenburg een uitstapje worden gemaakt naar Walche ren. Het is de bedoeling, bij de terugkeer aan de jarige een bezoek en een hulde, te brengen, waarbij het gemeentebestuur van Aardenburg ook aanwezig zal zijn. De honderdjarige verkeert nog in een goede gezondheid, alleen is zij slecht ter been. Als opvolger van wijlen de heer A. J. de Goey als lid der Eerste Kamer staat op de lijst der K.V.P. vermeld ir H. Verhey te Didam. Onder auspiciën van de stichting „Kunstkring Tilburg" zal van 19 Juni tot en met 11 Juli a.s. een tentoonstelling worden gehouden van de door de Unesco verzamelde kleurenreproducties naar werken van beroemde meesters, die voor 1860 leefden en naar houtsneden van een vijftigtal Japanse kunstenaars. Voor Ne derland betekent dit 'n primeur, doordat tot dusverre beide verzamelingen nog niet in een tentoonstelling werden onderge bracht. Zaterdag 19 Juni te half vier wordt de expositie geopend met een inleiding van prof. dr W. R. Heere. (Van onze correspondent.) Op de derde algemene ledenvergadering van de Bedrijfsgroep wegvervoer van de Ned. Kath. Bond van Vervoerspersoneel, „St Raphaël'', welke druk bezochte ver gadering gisteren te Den Bosch werd ge houden, heeft de voorzitter, de heer A. Wijsman, in zijn openingsrede o.m. gespro ken over de landelijke loonregeling voor het wegvervoer, die na drie jaren onder handelen kort geleden eindelijk haar be slag heeft gekregen. De activiteit van het bestuur is voor de toekomst gericht op het verkrijgen van twee cent toeslag op het uurloon ook voor de geschoolde chauffeurs. Eén cent is in middels verkregen. Ook de rijtijdenbeslui ten moeten grondig worden herzien en de 48-urige weikweek voor de chauffeurs dient bij de wet te worden vastgesteld met daarbij de mogelijkheid van een scherpe controle. Het is helaas niet zeldzaam dat oververmoeide chauffeurs, door slaap overmand, dodelijke verkeersongelukken veroorzaken Het goedefenvervoer op de weg is thans wettelijk geregeld. Al is er dan ook een felle concurrentie. De voorzitter beklem toonde tenslotte de noodzaak der totstand-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3