VanderFlip Nederlandse dames zijn in enkelspel uitgeschakeld Duitsland in de kwartfinale door grote zege op Turkije Eerste alternatief voor E.D.G. ingediend in Franse parlement Nederlandse ploeg voor de Tour Marco Graffi? DONDERDAG 24 JUNI 1954 Wimbledon reusachtige gardenparty De groten handhaafden zich KEKKONEN-BEKER VOOR JOHN LANDY Microgolven bij de luchtmacht Nieuw communicatienet voor Europese luchtverdediging Harde en slechte wedstrijd TREINVERKEER DORDRECHT—L. ZWALUWE Op Zondag a.s. gestremd Zes Vitesse-spelers naar beroepsvoetbal Elftal van „De Graafschap" is nu compleet Aantal autoraces wordt verminderd KAMPIOENSCHAPPEN IN MACHINESCHRIJVEN Oplossing van gisteren 24-UUR RACE VAN FRAN- CORCHAMPS GAAT NIET DOOR Alom verkrijgbaar door J. S. FLETCHER NIJMEEGS „MARIA-KOOR"' NAAR WALCHEREN De dissidente Gaullist Edmond Barra- chin, die minister van staat was in de vorige Franse regering, heeft gisteren in de Nationale Vergadering een ontwerp resolutie ingediend, waarin de landen die het E. D. G.-verdrag hebben ondertekend worden uitgenodigd tot het overwegen van bepaalde wijzigingen in dit verdrag. Dit is de eerste maal, dat een concreet alternatief voor de E. D. G. in het Franse parlement wordt voorgesteld, hoewel er al zeer veel over gesproken en geschreven is. Het voorstel van Barrachin volgt op de mededeling van premier Mendès-France, waarover wij gisteren berichtten, dat hij met twee zijner ministers plannen voor een compromis in zake het Europese le- gerplan onder ogen zal zien. In het voorstel van Barrachin wordt aanbevolen het Europese leger onder lei ding van de NATO te plaatsen en in zo verre stemt het wezenlijk overeen met de suggesties die destijds door maarschalk Juin zijn gedaan. Barrachin stelt voor het supranationale l commissariaat te vervangen door inter- gouvernementele organen, die op dezelfde wijze als de NATO-raad zouden moeten worden opgebouwd. Bondskanselier Adenauer heeft inmid- - dels gisteren in een rede voor de Christen- democratische fractie in de Bondsdag ver- klaard, dat Franse voorsteller tot wijzi- e ging van het E.D.G.-verdrag eerst na ra- l tificatie dienden te worden besproken. De sportcommissie van de K.N.W.U. heeft, in overleg met Kees Pellenaars, de Nederlandse ploeg voor de Tour de France als volgt samengesteld (in alfabetische volgorde): H. van Breenen (Amsterdam), Nico van Est (Fijnaarl), Wim van Est (St Willebrord) H. Faanhof (Amsterdam), Jules Maenen (Valkenswaard) J. Nolten (Geleen), Thijs Roks (Zundert). A. Suykerbuyk (Breda), G. Voorting (Roosendaal) en Wout Wagt- mans (Breda). Deze renners zullen aan de Tour kunnen deelnemen op de volgende voorwaarden: le dat zij in de periode van 9 Augustus tot aan de wereldkampioenschappen op de weg (22 Aug voor profs) alleen uitko men in die wedstrijden waarvoor ze van de sportcommissie toestemming hebben gekregen en 2e dat zij op Zondag 15 Aug. deelnemen aan de wedstrijd van de drie zustersteden in België, een en ander in verband met de voorbereiding voor het wereldkampioenschap. Dit houdt dus in dat zij na afloop van de tour Vm. 8 Augustus vrij zijn in de keus van de wedstrijden waaraan zij wil len deelnemen De Finse minister van Buitenlandse Zaken, dr Urho Kekkonen, heeft mee gedeeld, dat hij de z.g. Kekkonen-Bekei zal toekennen aan John Landy voor zijn recordverbeteringen op de 1500 meter en op de mijl. Tot nu toe zijn slechts twee van deze bekers toegekend, en wel aan de Finse marathonlopers Veikko Karvonen en Erkki Puolakka. Dr Kekkonen is kampioen van Finland hoogspringen geweest. Kortgeleden is voor het luchtverdedi- gingsgebied van „Aircent" (Allied Air Forces Central Europe), waartoe ook Ne derland behoort, een nieuw communicatie systeem tot stand gekomen. Het bestaat uit een groot aantal verplaatsbare gerich te zenders, die in de plaats komen van het conventionele telefoonlijnennet. De verbindingen zijn nog steeds een zwak punt in de verdediging van West- Europa, doch met het nieuwe zendernet hoopt men er een belangrijke verbetering in te hebben aangebracht. Het thans ver vaardigde micro golf relay systeem kost te 9 millioen dollar. De geluidssignalen in het systeem heb ben een snelheid van 186,000 mijl per se conde en bewegen zich langs een lijn, waarvan de knooppunten op gezichtsaf stand van elkaar zijn geplaatst. Behalve de grote snelheid is een groot voordeel van het systeem, dat het moeilijk gestoord of afgeluisterd kan worden. De Nederlandse kapitein van de Kon. Luchtmacht G. van Lijf uit Den Haag heeft op het hoofdkwartier van Aircent aan de nieuwe vinding meegewerkt. „Een groot voordeel van dit communi catiesysteem is zijn grote beweeglijkheid", zo zeiêe hij. „De relaystations kunnen op trucks opgesteld worden en in alle richtin gen verplaatst wórden". Tijdens de watersnoodramp in Neder land werd door de P.T.T. en de militairen ook reeds gebruik gemaakt van het systeem van gerichte zenders, toen de telefoonverbindingen waren verbroken. In verband met werkzaamheden aan de spoorbrug ever het Hollandsch Diep bij Moerdijk zal het treinverkeer tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe op Zondag 27 Juni a.s. tussen 7.00 en 19.00 uur ge stremd zijn. Ter vervanging van de treinen zullen autobussen rijden. Deze vertrekken ieder heel en ieder half uur van Dordrecht en tien minuten over ieder heel en tien minuten over ieder half uur van Lage Zwaluwe. Daar deze autobussen de afstand niet in dezelfde tijd als de treinen kunnen af leggen. dient men rekening te houden met vertraging, cue ongeveer een half uur zal bedragen. Reizigers uit de richtingen Breda en Roosendaal zullen dus een half uur later dan normaal te Dordrecht aan komen. Reizigers in de richtingen Breda en Rposendaai moeten een half uur vroe ger naar Dordrecht reizen om vandaar per autobus de gewenste treinen te Lage Zwaluwe te kunnen halen. De internationale tremen Amsterdam Parijs v.v. zut'en over Utrecht en 's-Her- togenbosch worden geleid. Voor reizigers uit Den Haag en Rotterdam, die met deze treinen wensen te reizen, rijden speciale treinen, resp. autobussen naar en van Roosendaal. De internationale treinen Hoek van Hol landVenlo en verder v.v. rijden eveneens over Utrecnt Zij zullen gedurende de stremming niet te Rotterdam GS, doch te Rotterdam Noord stoppen. Naar het ANP meldt hebben W. Hen driks internationaal E. Hendriks, E. Jansen G, Jansen. G. Kluin en D. Faber, allen speleit van het eerste elftal van Vitesse besloten over te gaan tot het semi- beroepsvoetbai. Zij hebben met de prof club ,,De Graafschap" te Doetinchem Jacq. Albers - ex-Vitesse-speler en oud- internationaal zal voor deze vereniging als trainer fungeren een contract afge sloten. Deze vereniging voert met J. van Voorst en K. Weyand. die eveneens van het eerste elftal van Vitesse deel uitma ken, nog onderhandelingen. Met uitzonde ring van Van Voorst en Weyand hebben al deze spelers voor het lidmaatschap van Vitesse bedankt onder dankzegging voor alles wat Vitesse voor hen heeft gedaan. Ook doelman Gerritsen van de tweede klasser Dierense Boys en De Wilde en Jansen van de derde-klasser Doetinchem Charley van der Weerd en Weigraven van Wageningen hebben met ,De Graafschap" een contract afgesloten. Naar wij :n dit verband voorts vernemen is in Doetinchem ten behoeve van „De Graafschap" een terrein aangelegd. Hier worden thans tribunes gebouwd tot een capaciteit van 10.000 bezoekers. Horizontaal: 1 karakter, 5 oorzaak, 8 familielid, 9 van het lopende jaar (Lat.), 10 maanstand, 11 welwillende lezer (Lat.), 13 bijbelse naam, 15 deel van het oor, 17 lidwoord (Fr.), 18 planeet, 22 deel van een ontkenning (Fr.), 23 deel van een wiel, 24 voorzetsel, 25 voorzetsel, 26 rangtelwoord, 28 bevel, 30 bar, 32 voorzetsel, 33 lekkernij, 35 persoonlijk voornaamwoord, 36 bij woord, 38 meisjesnaam, 39 deel van een geweer, 40 muziekterm. Verticaal: 1 vrucht, 2 water in Brabant, In een vergadering van de Internationale Sportcommissie van de FIA (Internatio nale Automobiel Federatie) is besloten het, aantal autoraces aanzienlijk te verminde ren. Een desbetreffend voorstel van de Britse Automobiel Club werd aangenomen met o.m. het gevolg dat Frankrijk en Italië voortaan per jaar 15 en Gr.-Brittannië 7 van deze races zullen organiseren. Ge hoopt wordt dat de landen, die tot nu toe slechts twee of drie races plachten te organiseren, het aantal niet zullen ver meerderen. Verder is het protest ter sprake ge komen dat het Ferrari-team had ingediend tegen Fangio, de winnaar van de Grote Prijs van Argentinië in Januari j.l. Fangio had zich n.l. tijdens de race door vijf monteurs laten bijstaan bij het omleggen van nieuwe banden, terwijl dit er volgens de reglementen slechts drie hadden mogen zijn. De kwestie zal in een in October te Parijs te houden vergadering andermaai aan de orde worden gesteld. FrankrUk, Nationaal Programma. 347 m. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 13,55 IsraëliscUe uitz. 18.30 Amerik. uitz. 19.10 Gra>n. 20.02 ..Rign- letto", opera. 22.45 Gram. 23.00 Piano en cello. 23.45—24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m.: 11.45 Gram. 12.30 Weerb. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13.15, 13.30 en 14.00 Gram. 15.00 Ork.conc. en koorzang. lo.55 Gram. 16.00 Vlaamse muz. 16.30 en 16.55 Gram. 17.00 Nws. 17,10 Lichte m iz 17.45 en 18.00 Gram. 18.15 Protest, caus. 18.30 Voor de sold. 19 00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Hoor spel. 21.20 Kunstkaleidoscoop. 21.35 en 21.50 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Intern. Radio Universi teit. 22.30 Gram. 22.5523.00 Nws. De Nationale Kampioenschappen in Machineschrijven, welke sedert 1951 jaar lijks ter gelegenheid van de Damesbeurs van de Dameskroniek worden gehouden, zullen dit jaar op 25 September a.s. in de Rotonde van de Houtrusthallen worden gehouden. Bij deze wedstrijd wordt behalve snel heid ook accuratesse beoordeeld. Typen alleen is geen kunst, maar wel snel typen zonder fouten. De ervaring van vorige jaren heeft geleerd, dat zich deelnemers of deelneemsters hebben aangemeld, die in accuratesse te kort schoten. Er zij op gewezen dat zij, die niet boven de 250 aanslagen per minuut uitkomen, geen enkele kans hebben. Indien het aan tal foutieve aanslagen een half procent van het totale aantal aanslagen over schrijdt, is men al evenzeer kansloos Een extra accuratesse-prijs wordt uitge loofd voor de deelneemster of deelnemer, die het minste aantal fouten maakt. Ieder geniet het voordeel zijn eigen ma chine te mogen gebruiken of van zijn le verancier of importteur die machine in bruikleen te vragen, waarmede hij of zij het best overweg kan, zodat alle voor waarden aanwezig zijn om goede resulta ten te bereiken. Dit jaar zal geen onderscheid worden gemaakt tussen electrische en niet-electri- sche machines, een methode die ook in Amerika gebruikelijk is. Aanmeldingsformulieren en wedstrijd reglement zijn na 15 Juli a.s. verkrijgbaai bij de: Wëdstrtjdleiding Nationale kam pioenschappen in Machineschrijven, Da mesbeurs, Mauritskade 49, 's-Gravenhage. stuk, 34 zeepwater, 35 tafelgerei, 37 ambts halve (Lat.), 38 bijwoord. Horizontaal: 1 barak, 5 strik, 3 ado, 10 roe, II alm, 13 Lea, 15 ree, 16 palet, 19 pa, 20 na, 21 on, 22 order, 23 strip, 26 li, 27 do, 29 To, 30 Essen, 31 of, 32 ork, 34 elf, 35 iel, 38 een, 40 pupil, 41 neger. Verticaal: 1 Baarn, 2 ram, 3 ad, 4 koran, 5 sr, 7 To, 7 rel, 8 klaar, 12 Lea, 14 Epe. 16 porie, 17 e.o., 18 trein, 33 stolp, 21 tor. 25 p.s., 26 leren, 27 dol, 28 offer, 33 kip] 34 eng, 36 ei, 37 1.1.. 39 Ee. De K.N.A.C. verzoekt ons te will-n mede delen, dat de 24 uurs race van Francor- champs, welke op 10 en 11 Juli zou wor den gehouden, niet door gaat. heel grote zaak, antwoordde hij. Een veel grotere zaak dan de moord op de arme Graffi. Ik heb er allerlei vage vermoe dens en theorieën over in mijn hoofd rondwarrelen. Maar van twee dingen ben ik in ieder geval zeker. Allereerst, Gem ma Graffi heeft haar grootvader niet ver moord; en ten tweede, diens dood was slechts 'n incident in iets veel gecompli- ceerders. 't Werk van een of ander geheim ge nootschap bedoelt u? vroeg Graye. Misschien, antwoordde Wirlescombe. Er zijn meer dergelijke dingen in de vreemdelingenwijken van Londen mee te maken dan iemand, die daar niet midden in zit, zou vermoeden. Ik heb met twee of drie gevallen te maken gehad, die zeer zeker moordzaken, en even zeker het werk van een of ander geheime bende, waren. We hebben ze nooit op kunnen lossen. Misschien zal dit ook nooit opge lost kunnen worden waarschijnlijk wel niet. Ik wou, dat we uit konden vinden, waar juffrouw Graffi is, zei Graye. Wirlescombe keek zijn metgezel eens van opzij aan. Hij begon de ongerustheid van de jonge student over het verdwenen meisje te begrijpen. O, we zullen wel iets verder komen, zei hij bemoedigend. We zullen wel iets verder komen, als er maar eenmaal publiciteit genoeg aan gegeven is. Dan zullen we nog wel iets horen. In het kader der feestelijkheden te Walcheren is het bekende „Maria-Koor" uit Nijmegen o. 1. v. de heer J. W. Bau- richter uitgenodigd daar enige concerten te komen geven. Vrijdag 25 Juni zingt dit koor, uit een honderdtal knapen en man nen bestaande, in de nieuwe R. K. Kerk te Middelburg tijdens een bezoek van het Koninklijk Paar. Des avonds concerteren zij op het Marktplein. Zaterdagavond en Zondagmorgen d.a.v. zullen zij zich an dermaal in de kerk doen horen. Tijdens de Hoogmis voert het koor de Missa „Iste Confessor" uit van Palestrina. (Wordt vervolg

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5