Hoe de Sint Janskerk aan Hervormden kwam Geen terugwerkende kracht voor paspoortenregeling Totale kosten niet meer dan vijf gulden PAGINA 2 NAAR DE AANGEREDEN IN ROTTERDAM DE WERELD VAN VINCENT VAN GOGH PLOTSELING DOOD ONVOORZICHTIG MONOPOLE THEATER „Bwana Duivel NED. VRACHTENMARKT CARILLON-BESPELING MARTINITV.F.C. De zes-jarige T. v. d. S., wonende Mariastraat, is gisteren, toen hij de Vlaardingedijk overstak, door een auto aangereden. Het jongetje bekwam een hersenschudding en moest in de Dr Noletstichting ter verpleging worden opgenomen. Passage Theater: Roman Holiday (a. I.). Monopole Theater: Bwana duivel (18 jaar). Stedeliik Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur. Van 2 tot 31 Juli óók Van Gogh- tentoonstelling. R.K Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek Geopend tedere middag vaA 2—4 uur, behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30 uur. behalve Donderdag en Zaterdag. Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dinsdag avond van 6.30—8 uur; Vrijdagavond van 7—8 uur uitlenen van boeken. Kethel R.K. Ver. Geb. Uitreiking elke Zondag na de Hoogmis. De R.K. Leeszaal en bibliotheek is tot 12 Juli gesloten. JFUGD JOLIJT. Woensdag: Westen: Rolschaatswed- strijd, Frans Halsplein, aanvang 7 uur. Leiding Jaap Klinkenberg. Oosten: Vaar digheidswedstrijden, Edisonplein voor kinderen van 6, 7 en 8 jaar, aanvang 2 uur; Gecostumeerde voetbalwedstrijd, Lorentzplein, aanvang 19.30 uur. Leiding „Het Singelkwartier". Donderdag: Zuiden: Gecostumeerde op tocht „Zwaan kleef aan". Verzamelen 7 uur. Rozenburgerplein, naar speelplaats school Dwarsstraat. Leiding Karei Schol ten sr. Algemeen Dinsdag: Wielerwedstrijden op gewone fietsen o.l.v. de Rennersver eniging „Schiedam". Voor jongeren van 1620 jaar. Parcours: HagastraatWil lemskade. Aanvang 7.15 uur. BIOSCOPEN Programma's van 25 Jnni t/m 1 Jnli: Arena: Het liefdeleven van Lucretia Borgia (str. volw.) Capitol: Opstand in Mexico (14 j.) Cineac en Colosseum: Quo Vadis? (14 j.). Harmonie: Havenwijk (ontoelaatbaar). Ln- tusca: Eens in de honderd laar (volw.). Luxor: De drift in het bloed (ontoelaatbaar). Passage (Schiedam): Roman Holiday (a.i.)é Prinses: Opstand der Khyber Horden (14 J.). Rex: De laatste vuistslag ivolw.). 't Ven ster: Schattige vrouwtjes? (ontoelaatbaar). Victoria: Quo Vadis? (14 J.). Wegens aanhoudende belangstelling wordt de tentoonstelling „De wereld van Vincent van Gogh" in foto's van Emmy Andriesse in het Stedelijk Museum met een maand verlengd. De tentoonstelling wordt uitgebreid met litteratuur betreffende de schilder. In een bus van de R.E.T. werd gisteren ter hoogte van de Oranjebrug de 79- jarige M, S. J.-B. plotseling onwel. Dr A. J. L. Kunze, die werd geraadpleegd, kon slechts de dood constateren. De 29-jarige chauffeur J. D. L. reed gisteren met zijn vrachtauto op de Schie- damseweg bij de overweg tegen een be tonnen paaltje. Teneinde de aangerichte schade vast te steilen, opende hij het portier, zonder op het verkeer achter zich te letten. Het gevolg was, dat de bromfietser G. Z. uit Den Haag, er tegen aan botste en kwam te vallen. Hij be kwam schaafwonden, is eerst in het Ge meenteziekenhuis behandeld en daarna door de Gen. Dienst naar zijn woning in Den Haag vervoerd. De bromfiets werd zwaar beschadigd. In de kleurenfilm, welke tot en met a.s. Donderdag in het Monopolie Theater gaat, vervullen Robert Stack, Barbara Britton en Nigel Bruce de hoofdrollen. Ze speelt in Brits-Oost-Afrika, waar in 1900 de eerste spoorlijn aangelegd wordt. Intense hitte en allerlei Afrikaan se jungleziekten maken het tot een ver schrikkelijk karwei voor de duizenden Indiase werkers. Als zij genaderd zijn tot een plaatsje met de naam Tsavo, wordt het werk practisch onmogelijk gemaakt door de leeuwen, zogenaamde man-eaters. De lei der van het project, majoor Parkhurst, tracht met zijn twee blanke assistenten, Angus Ross en de jonge mislukking Jock Hayward, maatregelen te beramen om de leeuwen onschadelijk te maken, maar voordat het zover is, sterft Park hurst en rust de verantwoordelijkheid geheel op de schouders van Hayward. Hayward neemt de Masai-stam in dienst, die befaamd is om zijn aantal leeuwen jagers. De leeuwen richten een massa-slachting aan onder de jagers en later opnieuw onder de werklieden. Als het Engelse parlement hoort van de ongelooflijk klinkende situatie, dat twee leeuwen de aanleg van een spoor lijn volkomen tot stilstand hebben ge bracht, wordt de regering gemachtigd Engelands drie beste jagers op onder zoek uit te sturen. Zij zijn vergezeld van Haywards vrouw, Alice. Hayward erkent, dat hij zich opnieuw een mislukkeling voelt. Nog voordat de jagers het kamp van Hayward hebben bereikt, worden zij al len het slachtoffer van de monsters. De tragedie doet Hayward begrijpen, dat hijzelf een eind aan het moorden moet maken. Alice weigert vich in vei ligheid te brengen en vergezelt hem en een enkele jonge inboorling. Dan volgt een spannende jacht tussen man en dier. Hayward slaagt erin de leeuwin te doden, maar zijn geweer ketst bij de aanval van de mannetjesleeuw en Alice en hij zoeken een schuilplaats voor het enorme grote dier op een kleine heuvel helling. De leeuw speelt een spelletje van kat en muis met zijn veronderstelde prooi. Maar Hayward vindt zijn zelfbeheer sing en moed terug en doodt tenslotte het dier, daarmede voor eens en voor altijd zijn eigen zwakheid overwinnend. K.F.C.-keuring 18 jaar. Hedenavond om 7 uur zal ter gele genheid van de verjaardag van Prins Bernhard door de stadsbeiaardier Ferd. Timmermans (die pas uit Amerika is teruggekeerd) het carillon van de Grote Kerk worden bespeeld. ROTTERDAM, 28 Juni 1954. 26 Juni v.m.: 200 ton kolen Oud-Beyerland; 250 ton kolen Leidsendam; 600 en 300 ton kolen Arnhem; 2x125 ton cellulose Wapenveld; 360 ton cellulose Arnhem (2 S.200 ton tarwe Utreen*; 2x125 ton erts Winschoten; 245 ton copra Amers foort; «01 en 220 ton zlnkas, Budel; 500 ton asfalt Amsterdam; 100 ton mals Akkrum; 150 ton mais Weespercorspel; 115 ton mals Amers foort. Totaal 39 reizen, 11 vletreizen. 28 Juni, v.m.; 200 ton stukgoed Amsterdam- 45 ton veevoeder Hengelo; 310 ton kali Aarle- Rixtel, 270 ton granen Wanssum; 193 ton granen Doetinchem; 275 ton veevoeder Den Bosch: 500 ton tarwe Wormerveer; 100 ton haver Maas hees. zo zwaar getroffen katholicisme opnieuw begon op te luiken, om daarna een plek van discussie te worden betreffende de leer van de H. Kerk. Wij laten hieronder beide „waerbrlefen" of acta van transport volgen: 1542: September 9. Schepenen in Schiedamme oorkonden, dat Katharijna Pietersdochter, weduwe van Vranck Pieterszoon, belooft aan Tielman Oem Danielszoon te vrijwaren den tuijn, klein huijsje en erf, dat deze van hem gekocht heeft, staende inde Breedestraet tusschen Katrijns huijs en erf voornoemd aende suijdsijde, en Pie- ter van Beveren Willemszoon doorgang aende noortsijde, waarop een jaarlijksche rente van ses stuijvers gevestigt is, en met bepaling, dat het licht, dat Cornelis Willemszoon heeft in zijn huisje, respon derende op voornoemden tuijn hem steeds vergund is tot weder op seggen. 1549: November 15. Schepenen in Schiedamme oorkonden, dat Pieter van Beveren Willemszoon van Dordrecht belooft aen Tielman Oem Danielszoon te vrijwaren huijs en erf, genaempt Die Poort, dat dese van hem gekoft heeft, staende opten Dam tus schen St Pietersteech aende oostsijde ende huijs en erf van de weduwe van Gerrit Jacopszoon Smidt aende west- sijde, waerop een jaarlijksche rente van 38% stuijver staet. Beide bovenstaande acta van transport, geschreven op perkament, bfr,usteTl? "et archief van de Oud-Katholieke Kerk otj de Dam alhier en werden bereidwillig aan ons afgestaan ter copienng De tuin, waarvan in de eerste transportacte sprake is, bestaat thans nog en ligt achter de kerk en pastorie van de Oud-Katholieke gemeente. Volgens e®n bericht in „De Oud-Katholiek" (Jrg 1938) ig deze tuin ruim 2000 vierkante meters groot. L. A. ABMA. Met deze wedstrijd als inzet, begint Martinit aan een sterk bezette nederlaag- serie. Deze zal voor de spelers het nodige élan moeten leveren in de aanstaande competitie, om zo snel mogelijk weer het 4de-klasserschap te heroveren. Het Vlaar- dingse VFC prijswinnaar van verleden jaar komt ook nu weer o,p volle sterkte, om de prachtige wisselbeker aan deze serie verbonden, te veroveren. Het Marti- nit-elftal vertoont enkele nieuwe gezich ten. De wedstrijd vindt plaats Donderdag om 7 uur in het Volkspark. DAOBIAO VOOft SCNIIOAM tH OMSIXiKiB 76ste Jaargang No. 22494 De kantoreD der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam. Dam 18, telefoon 66132. Gironummer 599943 Abonnementsprijs t 8.25 per kwartaal t 2.16 per maand f 0 30 per week Advertentieprijs up gewone Kolombreedte f >.15 per millimeter hoogte. Ingezonden Mededelingen op redactlunele Bi) contract geiden lagere tarieven, welke kolombreedte t o.*n per millimeter nougte b0 de administratie of bt) de erkende ad- vertentlebureaux verkrflgbaar zt)n Kampioenen (kleine advertentten) tot «1 woorden W cent Eik woord meer 3 cent Maximum en woorden Plaatsing uitsluitend bij vuurultnetaling Alle advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentlewezen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2