KRUISWOORD-PUZZLE Zijt gij Katholiek Sociaai? OUDE TIJD Vit die goede Wordt dan lid van het Wit-Gele Kruis emigatiecursus WALDO-TAXI-^ PAGIIS'A 2 ZATERDAG 3 JULI 1954 HONKBAL VOOR ZONDAG A,S. VOOR HET MEDISCH BUREAU SPORTKEURING DAMCLUB „SCHIEDAM" JOOP. Passage Theater WwMSmm - MEDISCHE ZONDAGSDIENST GROTE VERANDERING P. J. WILLERS f 87570—69915 Eet Raadhuis JAPANSE REUZEN- SALAMANDER Zwaard vaji Damocles OUDE \\GENEVER A.s. Zondag 2 uur komt het Rotter damse Neptunus op bezoek bij Schiedam. De Rotterdammers hebben tot heden prima gespeeld en zetelen met 2 verlies- punten op de tweede plaats achter HCK, dat evenveel verliespunten heeft maar een wedstrijd meer. Sparta en Schiedam delen de 3e en 4e plaats met de achter stand van 6 punten op beide koplopers. Het is begrijpelijk, dat de zwart-witten iets van deze achterstand af willen knab belen. wat een bijzonder zware opgave zal biijken te zijn. Hun sterkste wapen in deze strijd zal weer het veldspel moeten zijn, dat bij de Schiedammers op een goed peil staat, ge zien de prestaties in beide vorige wed strijden waarin twee keer een no-run zege werd behaald. Gezien in dit licht zal Neptunus op de Boshoek een zware strijd moeten voeren om beide punten mee naar huis te nemen, al starten zij, gezien hun plaats op de ranglijst als fa vorieten. Ook het tweede negental moet tegen een koploper aantreden en wel in Den Haag tegen Celeritas. Hier moet wel gerekend worden op een, nederlaag. Het derde negental speelt tegen Xerxes, een negental dat hoewel dit jaar voor het eerst in competitie-verband spelende, bijzondere prestaties heeft geleverd. Toch sarten de Schiedammers met de meeste kans op winst. TTrrr danst, 28 bovenste deel, 29 dakbedekking, 30 getal, 32 land in Europa, 34 stuk hout, 35 een genotmiddel gebruiken, 36 herstel lingsoord in Oostenrijk, 38 getal, 40 vreem de munt, 41 tam, 45 nierziekte. 46 visgerei, 47 liefdesuiting, 49 onzijdige vorm, 51 klein plantje, 53 deelhebber, 56 toiletartikel, 57 grauw, 59 toverheks, 61 ongeschonden, 62 roe, 63 driezang 65 rijksdienst. 67 spoedig, 68 door bemiddeling van, 69 pausennaam, 71 roem, 73 familielid, 74 de oudste. Oplossingen kunnen ingezonden worden tot Donderdagmiddag. Over de puzzle- rubriek wordt geen briefwisseling gevoerd. De oplossing van de aardrijkskunde- puzzle van verleden week is: Formosa, Andorra, Alkmaar Rusland, Dunedin, Norfolk, Krammer. Rosario, Oceanië, Est land, Domburg, Geuldal, Livorno, Ontario, Oostzee, Ecuador, Rivièra, Algiers, Schelde, Elbroes. De prijs werd toegekend aan W. v. d. Langkruis, Ampèrestraat 2B, Schiedam. Een postwissel wordt gezonden. Horizontaal: 1 stuk geschut, 7 bewoon ster van Noord-Nederland, 13 Engels bier, 14 blozen, 16 pijn, 17 het zij zo, 19 bode van een universiteit, 20 zanger, 21 modejonker, 23 hoofddeksel, 24 trog, 25 de dato, 27 het binnenste, 29 pret, 30 academische titel, 31 dier, 33 pluisje, 35 belemmering, 36 deel van het jaar, 37 eenhoevig zoogdier, 39 vouw, 41 het binnenste, 42 slechte vrouw. 43 woonschuit. 44 deel, 45 bepaald hoofd telwoord, 46 stad in Friesland, 48 eerste moordenaar, 50 snelle loop, 51 boterham, 52 getal, 54 ontkenning, 55 wintersport artikel 56 nap, 58 haargroei. 60 tijdsbepa ling, 61 brandstof, 62 opening, 64 hond, 66 plaats in Noord-Holland, 68 sieraad, 70 snaarinstrument, 72 tijdperk, 73 nadeel. 75 hond, 76 bangerik, 77 insect. Verticaal: 1 deel van de week, 2 boom, 3 plooi, 4 persoonlijk voornaamwoord, 5 ivoor, 6 smal stuk, 7 klein roofdier, 8 op roer, 9 bijwoord, 10 niet sterk, 11 eiland bewoner, 12 ootmoedig, 15 plaats in N-mrd- Brabant, 18 drinkgerei, 20 rond voorwerp, 22 metaal. 24 explosief, 26 iemand die De uitslagen van de door de leden on derling gespeelde bordenwedstrijden lui den als volg M. CotéJ. Levering 2—0, D. MastJ. Dirksen 20, C, A. Haber- mehlJ. v. V/alsum 20, J. C. OninkD. Zonneveld 2-0, A. Struik—P. v. Noor dennen 1—1, E v. Hoek—C. W, Sleeuwen- hoek 11, 1 —1, C. A. HabermehlM. Coté 11, J. DirksenJ. v. Walsum 02, E. v. HoekA, Struik afgebr. De stand aan de eerste borden laat op het ogenblik het volgende beeld zien: 1. Onink met 34 punten uit 20 wedstrijden, 2. De Wilde '9 uit .20. 3. Mast 27 uit 20, 4. Levering 25 uit 19, 5. Visser 25 uit 20, 6. Pranger 23 uit 20, 7. Westerveld 22 uit 19, 8. Sléeuwenhoek 20 uit 18, 9. v. Otterloo 17 uit 16 en IC v. Walsum 17 uit 16. opgestegen om Morrison te redden, dalen tenslotte met parachutes, maar op een zeer ongewone manier, op de grond neer en zweren nooit meer op te zullen stijgen. Voor alle leeftijden. De aardige film „Roman Holiday" is geprolongeerd. ET WAS toch wel een heel merk waardig gezicht, die bijna duizend mensen, gevangen in de ban van een kleine, bebrilde man, die naar de naam Joop luistert. Joop wordt gecompleteerd met Walyis. Deze Walvis heeft op zijn beurt gevangen gezeten in de ban van Schiedam. Hij was van onze stad en zijn mensen gaan houden. En het is alleen een ander leven en een nieuwe toekomst geweest, die hem er toe brachten, haar te verlaten, haar en het orgel, waarop hij twintig jaar gespeeld heeft. De walvis is nu ontsnapt. Hij trok naar Brussel. Misschien komt hij nog eens in Schiedam een orgelconcert geven. Daarop is in de toespraken gezinspeeld. Vermoedelijk doet hij het! Want het zal hem toch uitzonderlijk j goed hebben gedaan, dat hij voor een uit verkocht huis speelde. En de staande ovatie en het daverende applaus zal hij beslist nooit vergeten. Evenmin als zijn ervaringen met het Schiedamse publiek, dat hij een flink eind in de richting van een waardering van goede muziek heeft gestuurd. Hij deed het, door het aanvankelijk te geven, wat het vroeg. Maar hij gooide er telkens iets beters tussen door. En vaak glimlachte hij. Zo b.v., toen een meneer hem met enig aplomb vroeg, een stuk van Chopin te spelen, dat naar hij zeker wist, niet be stond. Hij bracht het de verzoeker beleefd aan het verstand. Daarop zeide deze, met niet minder aplomb: speel dan maar dat stuk van het paardenhoofdstel. Voor hem was het egaalVoor de verzoekman, bedoelen we. Niet voor Joop. Hij was en is immers een musicus met verbluffende technische gaven. Maar ook een kunstenaar, gevoelig voor de katharsis van de muziek. Wie Joop Walvis mocht beluisteren, als hij zich, soms onbewust gaf, weet dat Schiedam in hem een culturele factor ver loor, die niet officieel geregistreerd stond, maar heel belangrijk was. Niet alleen de bioscoopbezoekers, als de verzoekman, maar ook de leden van Schie dams culturele verenigingen zijn hem dankbaar. Hiervan legde o.a. het prachtige bloemstuk van de Katholieke Kring getui genis af. DAMWACHTER. Dit zullen slechts weinig Schiedammers zich nog herinneren: het station omstreeks het jaar 1870.... De medische Zondagsdienst zal worden waargenomen door: Dr v. Buren, Buys Ballotsingel 72—76. tel. 69661, Dr Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355. Dr Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. Apotheek Jansen, Zwammerdamse- singei 4i. Deze dienst duurt vanaf Zaterdagmid dag 1 uur tot Zondagavond 12 uur. Ziekenverpleging - Kraamverzorging - Moederschapszorg Zuigelingen- en Kleuterzorg - Gezinsverzorging - Kinderuitzending MELDT CJ ALS LID - Gebouw Nieuwe Haven 121 - Telefoon G6822 De belangstelling voor onze emigratie - cursus is zo groot, dat zeer binnenkort een aanvang kan gemaakt worden met een nieuwe cursus. Daarom wordt met de gegadigden voor deze lessen een contact avond belegd op Maandagavond, 5 Juli a.s., aanvang 8 uur in de Theresiazaal aan de Lange Hilleweg 258 te Rotterdam-Zuid. Op deze avond zal een openbare les in. de Engelse taal worden gegeven, terwijl tevens alle gewenste inlichtingen omtrent de cursus worden verstrekt. De bijeen komst is voor iedereen zonder enige ver plichting toegankelijk. Velen hebben zeker reeds met belang stelling de groote verandering gadege slagen, die het pand op den hoek van de Appelmarkt en de Hoogstraat, tot voor korten tijd mouterij, ondergaat. In dit pand zal, naar wij vernemen, een nieuwe meubelfabriek van de firma Gebr. Beausar worden gevestigd. Bene den wordt het magazijn, terwijl het bo vengedeelte tot werkplaats wordt in gericht. Nwe Schiedamsche Courant, van 2 De cember 1899). van pand no 36 een aardige gevelsteen, die het nageslacht er aan wil blijven herinneren, dat op deze plek zeven jaar lang, van 16301637, de stichter van de Kaapkolonie woonde, Jan van Riebeeck. Nog enkele schreden verder en voor u ligt de Grote of St Janskerk. De restauratie van enkele jaren geleden heeft dit sobere, maar statige bouwwerk uit de veertiende eeuw alle recht doen wedervaren. Men zoekt hier tevergeefs naar de verfraaiin gen die aan vele andere, rankere en subliemere voortbrengselen der laat- Gothiek vaak dat luchtige en speelse karakter verlenen. Deze. kerk Is uit een smallere beurs gezet dan haar grotere zusters, maar in haar eenvdud en juist daardoor is. zij een waardig specimen van haar soort en Schiedam kan er met recht trots op zijn. Het grote grasveld aan de Oostzijde, het Oude Kerkhof, maakt het bouwwerk op voortreffelijke wijze vrij voor het oog en schept de mogelijkheid het geheel met één kijk te vatten. Gisterochtend overleed onverwachts de heer P. J Willers, directeur, van het Ver koopkantoor Rotterdam van R. S. Stokvis en Zonen N.V. De heer Willers, die 58 jaar oud werd, trad op 11 November 1911 als jongste bediende bij dit bedrijf in dienst. Na als vertegenwoordiger te hebben ge werkt werd hij in 1931 benoemd tot chef van het filiaal te Tilburg en in 1932 als chef van het filiaal Breda. In 1946 volgde zijn benoeming tot directeur van het ver koopkantoor Rotterdam. Advertentie D4O014O VOOR SCH/tDAM tN OMSTRfKM Als u aan het. eind van de Lange Ke^" straat bent gekomen, :ïiet u plots r®bhts voor u de zijgevel van het raadhuis. Maar om het van zijn móóiste zijde te zien moet u er vóór staan, want dan hebt u, dank zij het ruime, marktplein, een goed gezicht op deze gave Repaissance-gevel uit het begin van de 17e eeuw; deze werd aangebracht ter vervanging van de laat- Gothische uit de 14e eeuw, welke door de brand van 1604 verwoest was. De dubbele gebroken trap dateert Uit 1720 en geeft aan het geheel een allure van statigheid en waardigheid. Onmiddellijk boven de hoofdingang bevinden zich het oude stads wapen met de drie zandlopers en het latere met de zwarte Henegouwse Leeuw; geheel in top prijkt het wapen van Hol land. 76ste Jaargang No. 22498 Blijdorp's reptielen- en «mphibiëncol- lectie is uitgebreid met 2 reuzensalaman ders, die per vliegtuig uit Japan arriveer- d8Deze amphibiën, die twee meter lang en zeer oud kunnen worden, leven in rots holen en gebergte-riviertjes en kunnen enorm lang vasten. in hun foeilelijke koppen staan een paar uiterst kleine, waterige blauwe oogjes. Ze leven van alles wat de riviertjes op leveren, zoals kikkers, garnalen,, wormen, slakken enz. Ze zijn ondergebracht in een der aquarjf van Blijdorp's nieuwe reptielengebouw. Op de weerstandskaart van een der lichtmasten, die met het oog op de opvoeringeh van „Elckerlyc" zijn geplaatst op de binnenplaats van het Prinsenhof te Delft, heeft een argeloze houtduif haar nest ge bouwd. Een dergelijke logeplaats bij de opvoeringen van de Neder landse comedie lijkt misschien erg begerenswaardig, maar het zal de bedoeling van de duif wel zijn er ook na de laatste voorstelling te blijven wonen. De laatste voorstel ling is vanavonden daarna wordt de verlichtingsinstallatie ge sloopt....

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2