Totale oorlog tegen Bobet en zijn equipe Nederlandse ploeg maakte matte indruk m Nn kan iedereen %ieh met Gillette scheren! Het klinkt hardmaar het was een nederlaag TOUR DE FRANCE Wagtmans in de lift (naar beneden) HONDEN-TENTOONSTELLING „NOVIOMAGUM' De Nederlandse Equipe GEZAMENLIJKE DUIK IN HET KLASSEMENT m I- Klassementen BLUE 75 ct per pakje van 5 WOENSDAG 14 JULI 1954 PAGINA Door MARTIN W. DUYZINGS. BREST, Dinsdagavond. Er hing een spandoek in Saint-Thégonnec. Het hing, met in vlammend-rode letters de woorden: „Vas-y, Bobet!", dwars over de smalle hoofdstraat, waar de mensen zich tegen de oude, grauwe gevels drukten, terwijl tierend en met een alles verstikkend geraas de karavaan er doorheen stormde. We stopten bij dat spandoek en in de afgrijselijke stilte die nu. éven slechts, ronddreef in de oude straat, ontdekten we naast ons de plaatselijke notabelen, die dat spandoek bekostigd en twee jonge, doch reeds volop baardige mannen, die het kennelijk niet alleen met hun penseel, doch óók met hun eigen bloed geschil derd hadden. „Vas-y, Bobet!" Twintig, dertig seconden al, hadden de notabelen een nacht merrie-op-wielen met loeiend geweld dwars door het dorp zien gaan, een kopgroep waarin Hugo Koblet, Ferdinand Kübler en Pianezzi de aanval leidden en waarin men de gele trui van Louison Bobet, de favoriet-der-favorieten, niet vinden kon „Vas-y, Bobet!", zet "m op, Bobet De notabelen groepten met norse, duistere gezichten rond een handjevol journalisten en daar tikten vier, vijf chronometers nog altijd de ene seconde na de andere in de eeuwigheid. Eén eindeloze, afgrijselijke minuut nu al. Er hing een sfeer in de straat, alsof men daarnet ontdekt had. dat bij nader inzien de invasie tóch niet was doorgegaan en alsof al het puin, dat de jongste krijgsbedrijven in zo overvloe dige mate achterlieten, voor niets geofferd was. Toen, anderhalve minuut nadat men in Saint-Thégonnec had kunnen zien wat her precies betekent als Alexander Burtin, de Zwitserse ploegleider, een all-out offensief ontketent, naderde dan eindelijk een stof wolk vol luid-claxonnerende automobielen en schor-gillende Franse experts de straat, wier bewoners dat hele spandoek in tussen al volop vergeten waren. De stofwolk sloeg de notabelen nóg eenmaal met ontzetting: Voila Louisonde man in de gele trui, in wanhoop op jacht naar een kopgroep, waarin half Zwitserland doende was mi al, in de zesde etappe, de Tour de France 1954 in niet onbelang rijke mate te beslissen! Louison Bobet heeft dat spandoek nóóit gezien. Louison heeft óók de kille spanning, de dodelijke angst op de donkere gezichten der verzamelde notabelen van Saint-Thégonnec niet gezien. Het enige wat hij zag was de witte Peugeot van zijn ploegleider, Marcel Bidot, die hem voorhij gierde alsof hij Bobet niet kende, alsof hij, vijftig kilometer voor de finish, de vlucht verkoos boven de schande van een onvermijdelijk lijkende nederlaag. Voorbereidselen gele trSi '£?t de rondgefietst) dde? Nog meer geweld Volle oorlog De klap valt Bobet riskeerde alles Redder des vaderlands Meer dan zes minuten Zo won de Franse regionaal, ver overde Koblet de tweede plaats (en dertig seconden tijdbonificatie!), moest een hogelijk verontwaardig de Kübler zich met de derde plaats tevreden stellen en verloor Bobet in deze eindsprint bovendien nog i-j FORLINI vier kostbare seconden op de beide Zwitsers. Pas vijf minuten later arriveer de het groepje, waarin Ockers, Faanhof, Van Breenen, Hassenfor der en hun metgezellen tot het bit tere eind zo moedig gestreden had den. En wéér anderhalve minuut daarna arriveerde dan, moe en zonder geestdrift, ook het peloton der-verslagenen, waarin men alle overige Nederlanders kon aantref fen. Zonder extra kosten, kunt U een Dispenser krijgen met 10 Blauwe Gillette mesjes f 1.50, waardoor U met één druk van de duim, een nieuw mesje in Uw apparaat kunt leggen. Ga nu ook over op Gillette! Een Gillette precisic-scheerapparaat 32' met 2 Blauwe Gillette mesjes voor slechts Deze prijs stelt iedereen in staat kennis te maken met de wereldberoemde Gillette producten. Gillette mesjes zijn de scherpste en hardste ter wereld, daarom gaan ze langer mee. Een pakje met 5 Blauwe Gillette mesjes kost nu f 0.75. Een pakje van 10 - fl.50. „goeie morgen'''' begint met Gillette rpn _T BREST, Dinsdagavond. Ken boze dag voor Nederland! vlSt^!rS naai' zesde plaats in het algemeen klassement; p ,1 e" oor In? eyeneens achteruit, een dreun op het hoofd van ars roepen in het ploegenklassement, dat ons sedert verleden SS Ï°T We er u eecaa" de haal SinSen> zo na aan het hart ligt! 6 iai^Vjan, 6j Z1C'1 vandaag verbaasd over de passieve manier waarop de Nederlandse ploeg het grote Zwitserse offensief en het duel tussen Koblet en Bobet over zich heen liet gaan, zonder uit alle macht e reageren. Alleen Faanhof en Van Breenen bevonden zich vandaag van ederlandse zijde in de voorste loopgraven en hoewel ze althans enige minuten voor Nederland redden in het ploegenklassement, had men daar, in de voorste gelederen, eerder Wagtmans, Van Est en oorting verwacht en hadden ze zich daar ook nuttiger kunnen maken. Troostivoord van Wagtmans CRICKET IN ENGELAND Regen helpt hier en verknoeit PIRIE NIET NAAR BERN HANDBOEK K.N.A.C. 1954 Opnieuw opmars der Zwitsers Vanmorgen, in St Brieuc al, nog vóór de start, had Louison Bobet al geweten wat hem vandaag in 180 moordende kilome ters, dwars tegen de stormwind van heu vel naar heuvel wachtte. Alexander Burtin had zijn troepen op de Place Duglesclin naar de start geleid met een air. alsof de Vereniging van Zwitserse Helderzienden hem vanmorgen, mét alvast een lauwerkrans, een telegram gezonden had, dat het op zijn hoogst nog slechts een'kwestie van enkele uren kon zijn, al vorens de zo sterk geheten nationale Franse equipe in elkaar zou zakken, als bestond ze voornamelijk uit ontbijtkoek en karnemelksegrutten. En men behoefde niet eens bedreven te zijn met koffiedik en rode poesen om niettemin te weten, dat Le Bert, de Franse soigneur, gisteren avond, na het eerste grote Zwitserse of fensief, in net geheim tot middernacht was bezig geweest in een moedige, doch half mislukte poging om de Fransen weer wat bij te spijkeren. Men had in St Brieuc de zo brave Raphaël Gemi- niani naar de J start zien gaan met een gelaat alsof hij de i' hoofdrol speel- I de in een naar- i geestige gru- j welfilm. Men had knapen als i Darrigade, Lau- redi, Molineris i en Antonin Rol- j ■land, alle stoere verhalen in de Franse pers ten spijt, luidkeels kreunend op GEMINIANI hun fietsen zien jjoofdrol in gruwelfilm stappen en als Alexander Burtin niet zo intelligent was, dat men hem niet zonder reden reeds enkele jaren lang de beste strateeg in deze karavaan noemt, zou hij niettemin Wel begrepen hebben, dat deze nu al ge heisterde Franse nationale equipe vandaag *onder bar veel moeite te ontredderen Viel. Inderdaad: Louison Bobet wist wat er ging en voor het geval hij wellicht iin„ n°g twijfelde aan de wrede bedoe- hij IT van Alexander Burtin, voor zover regionale* verwachten, dat de Bretonse eigen grcm,ihappig op een overwinning op demarrages riebied, met een overdaad aan doorkruisen Zwitserse plannen konden Bretonse dern?0Drdcien de Zwitsers enige en zó prompt rrages direct al na de start de Bretonnen et\. koelbloedig uit, dat voorlopig maar te a verstandig vonden biizonder hevige _°oen alsof hun neus in Genechten, Bretonners eri Mallejac bijzonder hevige m=?e Burtin gaf de pv hloedde. kilometer. Toen dem=Sen slechts veertij rici in gezelschap van ri6erde CarI° Cle- rumoerige Spanjaard au? altÜd bijzonder Koblet, Schaer en Kübi?ar.en de heren moedig toe, toen de Belg v„keken Soed- .w.W«. Gpnpeblon Mahé (die ven=j"Aaucja'; beiden i? iaar b« de vluchtelingen voegden. sen De Fransen be kommerden ;,icb uiteraard niet om Clerici. Zij lieten de winnaar van de Ronde van Italië MAHé en z«n medevluch- Verleden jaar.. telingen hun ander- halve minuut en vervolgens gaf dan dezelfde taktiek die de Zwitsers ook gisteren toepasten Burtin het sein, waarop in de voor ste rijen van het Peloton Rolf Graf, de gisteren zo on gelukkige jongeling en Fritz Schaer, dat onooglijke doch onverwoestbaar stuk gewapend be ton uit Zürich, blo zend van ijver al ...rrr-TAC- vele minuten ach- MALLEJAC tereen hadden zit- Heimwee naar de ten wachten. g£le trui Schaer demarreerde! De Fransen sprongen naar zijn achterwiel en op dat moment demarreerde Rolf Graf en toen de Zwitsers dat spelletje gedurende drie kilometers hadden opgevoerd, hadden zij het peloton in drie brokken; vond men in groep I niet alleen Schaer en Graf, doch ook de Belg Branckart en de Franse regionalen Vivier, Huot en Dacquay; zat Bobet, tóen al practisch zonder assistentie zijner ploegmaten, met alie geweld te sleuren aan groep II, waarin hij, in gezelschap o.a. van Wim van Est, Suykerbuyk en de vriendelijk glimlachende heren Koblet en Kübler al dertig seconden op Schaer had ver speeld en vond men in groep III, slechts enkele seconden later, een langgerekt peloton met Nederlanders en, aan de staart, vijf toen al uitgeputte Franse nationalen! METZGER Alles gevend Doch wéér, zoals gisteren, hielp het noodlot de Fransen een handje. Terwijl Schaer en Graf die dertig seconden voor sprong op Bobet met veel geweld te ver dedigen zaten en ze langzaam doch zeker begonnen in te lopen op de kopgroep waarmee ze, nauwkeurig volgens de plan nen, voorgoed aan de haal zouden gaan op weg naar de gele trui, trapte Clerici door een bandje heen en verloren Schaer en Graf prompt alle belangstelling voor die kopgroep. Men is in dit Zwitserse kamp geduren de dit prille begin van de Tour 1954 niet karig, met zijn reserves, doch onnódige risico's neemt men niet; men stopt een aanval practisch onmiddellijk zo gauw er niet op Zijn minst drie Zwitsers bij be trokken zijn! En terwijl Van Genechten, Mahé, Malle jac en Alomar hun voorsprong temidden van een korte doch door de Franse natio nalen met volle dankbaarheid genoten wapenstilstand opvoerden tot boven de twee minuten, reorganiseerde Burtin haastig zijn troepen. Metzger ging achter de vluchtelingen aan; zijn ploegmaten had den het gat voor hem gemaakt. Hij sprong er in met alles wat hij maar te geven had, kreeg alleen de onbe duidende Franse regio naal Quitard mee (de Fransman betaalde dat enkele kilometers verderop niet alleen met een lekke band, doch bovendien met een inzinking) en sprintte steeds verder weg van het peloton. Daar verzamelden de rode shirts van de Zwitserse equipe zich nnnieuw aan de kop en creëerden ze met eniae demarrages, die Louison Bobet toen o niets dan sterretjes lieten bezichtigen, ün nieuwe ontsnappingskans; Rolf Graf met de Franse regionaal Meunier aan - viel achter de vluchtelingen aan en dehaer zette zich, uit macht der ge- to al schrap om achter Graf aan te woonte, al j Bidot het klaarspeelde gaan, toen éénmaal in slagorde te zijn troepen nog krijgen. on stormde nu met alles wat De kara7f? ver dc kustweg: een dol- ze maar had ov mensen en machines geworden horde v een lichtgroene tegen de abhterg7 "iftige schuimkoppen, baai waarin, met verpietterden tegen de golven zich zei En nog één- grillige, roest-rode jonale equipe suc- maal had dc Franse n haalde ces....: men haalde vluchte- voliedigheidshalve oog b« piastin-les- Grf?" Toc" f HnrNord achter zich liet Greves de Cote du -hting Finisterre, n ze afboog m „pcinten formatie vond men het peloton in 8 Zwlt. rug en vreesde men zelf urcnae de serse kamp, waarin men S sensaties naa„wV?.agcn de ^fnurtin nu, met nog nauwelpks op kan, dat Burtin Rechts tachtig kilometer voor karavaan ■net de wetenschap, dat o slechts enkele kilometers ver endelHk Westenin een allesbehalve vriendelljR noodweer verzeild zou raken, zpn strqd b,Jl vandaag maar zou begraven. Doch ziet: Alexander Burtin, e?p kle®e' blozende man, die heel deze winteraan de boorden van het Lac Leman nieuwe wielersport-tactische kunstgrepen heelt zitten bedenken is er één van het kopp^'': en zelden geïntimideerde genre en bet gezelschap, waarmee hij op deze Tour France is afgetrokken, bestaat voor drie- ïiwart uit jongelieden, die onbewogen over hun teleurstellingen heenwandeldea in de, nog altijd niet ongebroken overtui- ging, dat ze, enige kleine vergissingen en teleurstellingen ten spijt, tóch met deze Ronde van Frankrijk aan de haal zullen gaan. En dus demarreerde Rolf Graf, die in aile opzichten een iutstekende leerling van Ferdinand Kübler blijkt, opnieuw, kreeg hij ditmaal een internationaal doch klein gezelschap mee (Henk Faanhof, de Franse regionaal Forlini en de Belg René Desmet) en bracht hij het, mele dank zij dc assistentie zijner Benelux-gezellen tot een voorsprong van 1.25 en beh efde hij vervolgens niet eens op de komst van zijn. in deze karavaan uiterst actieve en snel reagerende ploegleider te wachten om niettemin te weten, dat achter hem de Zwitsers—Franse oorlog nu opnieuw i") alle hevigheid was losgebarsten. De klap was ditmaal raak. De klap geurde naar een Franse catastrophe. Zelfs Bobet werd een ogenblik verplet terd onder een spervuur van Zwitserse demarrages en gewoon maar ter verhoging van de feestelijkheden hielpen on Ier meer de Spanjaard Langarica en de onverbe terlijke heer Hassenforder en onze eigen Hein van Breenen de Zwitsers uog een handje. En toen slechts weinige kilometers verderop de kruitdamp eindelijk was op getrokken, zaten de Franse experts, onder aanvoering van Jacques Goddet, bleek en met verwrongen gezichten te staren naar een groepje van twaalf renners, dat met vol-gas achter Graf en de zijnen aan rende. De samenstelling van dit groepje was hogelijk boeiend en machtig interessant. De Zwitsers Kübler, Koblet en Pianezzi bevonden zich daar in gezelschap van e Spanjaard Emile Rodriguez en Langarica de Belg Debruyne, de Franse regionalen Apo Lazarides, Mirando. Bouvet, mon sieur Hassenforder en de enige van al'e Franse nationalen, die temidden van de hem omringende paniek de moei' n kracht had weten op te brengen om met dit, door Kübler en Bobet met vee] ge weid gedirigeerde groepje mee te gaan, was Jean Forestier en tegen drie Zwit sers en drie andere buitenlanders stond Forestier uiteraard volkomen machteloos De paniek duurde vijf waanzinnige mi nuten. Bobet gilde om zijn ploegmat-sn, J die nergens waren en om zijn ploegleider, die voor zich uit zat te staren met een ge zicht alsof hij het laatste, verlossende woord van zqn wekelijks kruiswoord raadsel maar niet vinden kon. Toen deed Bobet het enige, wat hij onder de gegeven omstandigheden nog doen kon: terwijl Koblet, Kübler en hun maten snel op de kopgroep met Graf en Faanhof inliepen, zodat we iet wat onverwacht twee Nederlanders in de eerste gelederen hadden, ging Bobst zonder zijn ploegmaten achter de vluch telingen aan. Het leek complete waan- zin en wat Bobet daar riskeerde om zijn gele trui (en ongetwijfeld ook: om zijn kansen op de Tour-zege, die vandaag al op het spel stonden) te redden, bood negen kansen op een catastrophe tegen één kans op succes Bobet nam de risico's Hij kreeg op zijn jacht slechts assistentie van de kleine Franse regionaal Bergaud. die tussen haakjes, de laatste dagen opmer- kelijk veel belangstelling voor de Franse nationalen begint te koesteren en voor het overige hing Bobet had het stel lig niet anders verwacht! Fritz Schaei als een blok aan het Franse achter wiel. Dut alles speelde geen zestig kilometer voor de finish en dat 3obet vandaag niét verongelukte, dat hij hier in Brest zijn gele trui nog hield en dat er vanavond nog optimisten zijn in Frankrijk, die aan Frankrijk's kansen op een Tour-zege blij ven geloven, dankt hij aan twee dingen Op de eerste plaats bleek de groen waarmee Koblet, Kübler en Pianezzi aan de haal waren gegaan te groot en niet al te sterk van samenstelling, doch bo vendien was er iemand in de karavaan, die de pqzzle, waarmee Marcel Bidot nog altijd worstelde, met één handig gebaar tenslotte oploste. De man, die Frankrijk redde, heette Guy Lapébie. Hij veroverde in 1948 tot verbazing van vriend en vijand een derde plaats in de Tour, doch voor het overige vierde hij zijn grootste triomfen op de wielerbaan totdat zijn soigneur verleden jaar ee.i greep deed in de verkeerde pillendoos en daarmee aan Lapébie's florerende gezond heid alsmede aan diens actieve carrière in de wielersport een al te haastig einde maakte. Lapébie volgt deze Tour de France ge zeten op de duo van een motor als „jour naliste d'occasion" en hoewel men hard nekkig beweert, dat hij van de derailleur wel iets meer weet dan van zijn gramma tica, betaalt een Franse krant hem enige honderdduizenden francs voor zijn dage lijks commentaar in deze Tour. En het geld, dat men aldus in Lapébie nog inves teerde, bleek vandaag welbesteed. Want Guy Lapébie was het die, toen de nood het hoogst was en Bobet langza merhand aan zijn kans op redding begon te twijfelen, naar de kopgroep holde en daar Forestier het seintje gaf, dat Marcel Bidot hem al tien kilometer te voren had moeten geven. Forestier liet zich wegzak ken uit de kopgroep en wachtte op Bobet Dat redde dc man in de gele trui. Samen met Bouvet en ondanks de remmende aanwezigheid van Schaer maakten z\j in een briljante jacht waarin Bobet onge twijfeld de grootste prestatie van zijn car rière leverde, hun anderhalve minuut achterstand toch nog goed. Bobet redde aldus zijn gele trui. Doch de rest van de Franse nationale équipe, Forestier slechts uitgezonderd, de rest ook van de karavaan, was intussen al verslagen. Gerrit Voorting en Stan Ockers, die respectievelijk met een lekke band en een deraillerende ketting zaten te worste len toen ze met Bobet wilden meegaan, hadden tenminste nog een excuus! En Stan Ockers deed in gezelschap van zijn ploegmaat Branckart de Fransman Dotto en de Spanjaard Ruiz bovendien nog een moedige poging om later in gezelschap van Hassenforder, Pianezzi, Mirando. Apo Lazarides, Faanhof en Van Breenen. die het helse tempo, dat de Zwitsers ook nu nog in de kopgroep bleven rijden, niet houden konden, althans iéts van zijn ach terstand te redden. Doch de rest ging onder in de strijd. Méér dan zes minuten achterstand! óók voor de best geplaatsten in de Ne derlandse équipe. Het grote peloton-der-v verslagenen worstelde zich voor Brest nog door een grauwe, dichte mistbank, toen hier op de Cours d'Ajot, Ferdinand Küb ler om zijn tweede etappe-overwinning spurtte. Hij kreeg die niet. Want op de eerste plaats duwde in de eindsprint de snelle Franse regionaal zich af op zijn landgenoot Bergaud, die aldus zijn landgenoot Louison Bobet opnieuw van dienst was, doch bovendien tracteer- de Forlini de Zwitser in de laatste meters nog op een onbedaarlijke zwieper. Dat het in de Tour de France inder daad een leven van vallen en opstaan is, bewijst deze foto, waarop Eugène Telotte van de Franse Noord Oost Centraal-ploeg een lelijke buiteling maakt. De gezichten van de andere renners staan gespannen.... zal het hun gelukken de vallende collega te om zeilen of zullen zij hetzelfde lot onder gaan? Het liep allemaal nog al goed af. Telotte kon opkrabbelen en de tocht voortzetten en ook de anderen ver volgden hun weg. De zesde étappe van de Ronde van Frankrijk, van St. Brieuc naar Brest over een afstand van 179 km. is gewon nen door Forlini (lie de France) in de tijd van 4 uur 55 min. 9 sec.; 2. Koblet (Zwits.) z.t.; 3. Kuebler (Zwits.) z.t.; 4. Schaer (Zwits.) 4.55.11; 5. De Bruyne (Belg.) z.t.; 6. Bergaud (Frankrijk Zuid West) 4.55.13; 7. Emilio Rodriguez (Span je) z.t.; 8. Desmet (Belg.) z.t.; 9. Bobet (Fr.) z.t.; 10. Forestier (Fr.) 4.55.18; 11. Graf (Zwits.) 4.55.19; 12. Langarica (Spanje) 4.59.32; 13. Hassenforder (Frankrijk N.O.C.) 5.00.40; 14. Ockers (Belg.) 5.00.41; 15. Pianezzi (Zwits.) 5.00.43; 16. Dotto (Fr. Zuid'Oost) z.t.; 17. Ruiz (Spanje) 5.00.45; 18. Brankart (Bel gië); 19. Mirando (Fr. Züid Oost); 20. Faanhof (Nederland); 21. Van Breenen (Nederland) allen dezelfde tijd als Ruiz; 31. Wim van Est (Nederland) 5.02.38; 37. Wagtmans (Nederland) z.t.; 39. ex aequo een grote groep renners, onder wie onze landgenoten Maencn, Nolten, Suycker- buyck, Nico van Est en Voorting in de tijd van 5 uur, 2 min. en 38 sec. Het algemeen klassement na de zesde etappe luidt: 1. Bobet (Fr.) 33.12.51, 2. Koblet (Zw.) 33.13.08. 3. Schaer (Zw.) 33.13.50. 4. Küb ler (Zw.) 33.18.49, 5 De Smet (België) 33.20.27, 6. Wagtmans (Nederland) 33.20.51 7. Bauvin (Fr. N.O.C.) 33 21.15, 8. Wim v. Est (Nederland) 33.22.03, 9. Forestier (Fr.) 33.23.26, 10. Deledda (Fr.) 33 24.25, 11. Oc kers (België) 33.25.35, 12. Gaul (Lux./ Oostenr.) 33.27.20, 13. Alomar (Sp.) 33.27.30, 14. Carle (lie de France) 33.27.59. 15. Voorting (Nederland) 33.28.15, 16. Vi- tetta (Fr. Z.O.) 33.28.21, 17. Darrigade (Fr.) 33.28.39, 18. Ruiz (Sp.) 33.29.30, 19. Geminiani (Fr.) 33.30.34, 20. Mallejac (Fr. W.) 33.31 17. 27. Nolten (Nederland) 33.36.04, 56, Klaas van Est (Nederland) 33.45.36, 57. Van Breenen (Nederland) 33.47.19, 66. Faanhof (Nederland) 33.53.14, 88 Maenen (Nederland) 34.13.33, 94. Suy kerbuyk (Nederland) 34.30.35. De Zwitser Hollenstein heeft opgegeven. Het ploegenklassement van de zesde etappe luidt; 1. Zwitserland (Koblet, Kübler, Schaer) 14.44.59, 2. België (De Bruyne, De Smet, Ockers) 14.51.05. 3. Frankrijk (Bobet, Fo restier, Lauredi) 14.52.26, 4. Spanje (E. Rodriguez, Langarica, Ruiz) 14.55 30. 6. Zuid West Frankrijk (Bergaud, Huot, Agut) 15.00.19, 7. Zuid Oost Frankrijk (Dotto, Mirando, Lazarides) 15.02.17. 8. Nederland (Faanhof, Van Breenen, W. v. Est) 15.04.08, 9. Frankrijk Noord Oost Cen traal (Hassenforder, Dacquay, 5ellay) 15.05.46, 10. Frankrijk West (Mahe, Gueri- nel. Gilles) 15.07.11. 11. Luxemburg Oostenrijk (Gaul, Guilhausen, Kemp) 15.07.54. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Zwitserland 99.43.28; 2. Frankrijk 99,45,56 3. België 100,01,28; 4. Nederland 100,03,52; 5. Frankrijk N. O. C. 100,09,42; 6. Frank rijk West 100,18,43; 7. Spanje 100,22,56; 8. lie de France 100,24,28; 9. Frankrijk Zuid West 100,26,54; 10. Frankrijk Zuid Oost 100,28,43; 11. Luxemb.-Oostenrijk 100,39,52; Het puntenklassement luidt thans: 1. Kuebler (Zwitserland) 51 punten; 2. Ko blet (Zwitserland) 57 pnt.; 3. Schaer (Zwit serland) 67 pnt.; 4. Forlini (lie de France) 89 pnt.; 5. Wim van Est (Nederland) 97 pnt.; 6. Ockers (Belg) 100 pnt.; 7. Bauvin (Fr. N. O. C.) 101 pnt.; 8. Bobet (Fr.) 124 pnt.; 9. De Bruyne (Belg) 128 pnt.; 10. Wagtmans (Nederland) 133 pnt. De suikerprijs voor de zesde etappe viel ten deel aan de Belg De Smet. De pre mie voor de man met de meeste pech werd aan Bouvet van de Franse Westploeg toegekend. De onder auspiciën van de Kynologen- club Nijmegen en Omstreken „Novioma- gum" in de Novumhallen te Nijmegen ge houden internationale tentoonstelling voor honden met ruim 500 inzendingen uit Ne- Gillette derland. enkele uit Frankrijk, België en Duitsland, waarbij 68 verschillende rassen waren vertegenwoordigd, leverde de vol gende uitslagen op. In de groep der dogaebtigen verwierf de boxer „Beau v. d. Osanhoeve" van de heer W. L. v. d. Brandt uit Nijmegen de eerste prijs. Tweede werd de New Found- lander „Carmen v. d. Toren" van mevr. Fl. Gortenmulder uit Uithoorn. De Franse bulldog „Thierry van Di Neal" (eigenares se mevr. N. J. van WoerdtHartmans uit Zeist) kreeg de derde prijs. Herdershonden: 1. Faroek v. Egerstein (Duitse herder), eig. J. H. van Veen Zn., Utrecht; 2. Arno v. Glastal, Rottewei- ler), eig. Jtir. D. Brantsen, Beekbergen; 3. Felvourt Choirboy (Welsh Corgi), eig. i mevr. en mej. Fl. de Boer, Haarlem. Ze waren er' niet! Onze ploeg reed wat mat vandaag, ook al bleek Suykerbuyk over zijn inzinking, die hem gisteren meer dan een half uur' achterstand en bijna een diskwalificatie kostte, heen en bleek hij ditmaal in staat het tempo van het peloton zonder moeite te volgen. Men beschouwt in de karavaan-der-vol gers de dag van vandaag als een neder laag niet alleen voor de Franse nationale equipe, doch ook voor onze eigen ploeg; en het verrassende is, dat men die neder laag niet zag aankomen. „Op het moment, dat Bobet wegging, zat ik met Wout Wagtmans alleen in de voorste rijen", zei vanavond Gerrit Voor ting. „Wij hadden er achteraan moeten gaan. Ik wilde er trouwens ook achter aan, maar toen kreeg ik juist op dat mo ment die lekke band en dat maakte op eens alles weer anders". Men krijgt de indruk dat onze equipe na alle krijgsbedrijven, waarin ze gedu rende de eerste vijf etappes betrokken was, eindelijk een adempauze nodig had. En het jammerlijke is slechts, dat het moment waarop die adempauze onvermij delijk komen moest, toevallig niet geluk kig viel. „Er is één troost", zei Wout Wagtmans, „op die manier kunnen zelfs de Zwitsers onmogelijk nog lang blijven voortgaan, het zou eenvoudig zelfmoord zijn". „Het lijken wel straaljagers", had Henk Faanhof aan de finish gezegd, doelend op Kübler, Koblet en Fritz Schaer. Ook hij had vandaag het Zwit serse offensief-op- zijn-hoogtepunt aan den lijve onder vonden. Ook hij weet sedertdien mét Bobet wat zo'n offensief precies betekent. HENK FAANHOF Zag straaljagers „Moordend" zei Hein van Breenen en ook in het Nederlandse kamp, waar men zjjn stemming door deze nederlaag niet liet bederven, gelooft men hardnekkig, dat er binnenkort een einde komt aan de zo koortsige strijdlust van Hugo Koblet en diens metgezellen. „Tegen die tijd", zei Wim van Est van avond aan tafel in Hotel Vauban, „tegen die tijd zal men van ons wel weer eens een paar opwindende dingen horen". De regen is wel de beheerser van de serie geweest, bij de een bracht hij uit komst en bij de ander deed hij juist de winst ontglippen. Pakistan werd weer het kind van de rekening. Lancashire kreeg de goede battingtijd en Pakistan kon in de modder verder ploeteren; toch braent Imtiaz een prachtige 87 redding. De uitslagen luiden; Middlesex 136 en 120 verliest van Essex 323. Glamorgan 327/8 en 129/7 draw met Kent 226, Sussex 350/8 en 198,7 verliest van Notts 286 en 264/6. Gloucester 345 en 195/5 wint van Northamps 256 en 278/7. Yorkhire 142 en 30/2 draw met Surrey 130 en 264. (zware strijd der oude rivalen!) Leicester 151 en 74 verliest van Hamp shire 309. Pakistan 219 en 206/4 wint van Lan cashire 324 en 98. Derbyshire 280 en 11/0 wint van Somer set 60 en 230. Warwickshire 301/9 en 199/4 wint van Worcester 232 en 234/7. Yorkshire staat nog steeds aan de kop met 138 punten uit 17 wedstrijden. Gordon Pirie zal niet aan de Europese athletiekkampioenschappen deelnemen. De Britse crack ondervindt last van een voetblessure en heeft verklaard, dat deze niet tijdig genoeg genezen zal zijn om hem te Bern met enige kans op succes te doen starten. Naar gemeld moest Pirie afgelo pen Vrijdag bij de A.A.A.-kampioen schappen te Londen op de 6 mijl de strijd staken. l Windhonden: 1. Chiberta (Whippet), eig. H. Brands. Tilburg; 2. Anuschka van Len tevreugde (Barsoi), eig. A. Staffhorst. den Dolder; 3. Dinana v. Huesken (Greyhound) eig. H. A. v. d. Pas, Huissen. Jachthonden: 1. Tuffy's Nienke van de Veldrivalen (Duitse staande), eig. E. Kooij, Vrouwenparochie; 2. Karina vom Heerle ner Rosenhaus (ruwharige dashond), eig. Karina vom Heerlener Rosenhaus; 3. Bi- banno (grote poedel), eig. G. Ribbink, Apeldoorn. Pinschers en Schnauzers: 1. Nanna v. Neu-Drosedow (dwergschnauzer), eig. mevr. M. Cloppenburg, Malden; 2. Graaf Iskander v. Neerlands Stam (Dobermann Pinscher), eig. mevr. V. Knijff—Dermoüt, Scheveningen; 3. Blanda (gladharige dwergpinscher). eig. M. J. Span, Tilburg. Keesachtigen en poolhonden: 1. Peï Whang's Yang Moi (chow-chow), eig. mevr. K. v. d. Wouw—v. Donge. Amster dam; 2. Lindy of Lindvangen (elandhond), eig. Jonkvr, S. van Boetzelaar, Ooster hout. (Geld); 3. Arco van Hansaeck (Duitse herder), eig. Frau M. Wienen, Keulen. Terriers; 1. Bluebeards Bombshell (Irish Kerry Blue Terrier), eig. J. Jansen, Nij megen; 2. Urtira's Iwan (Bull-terrier), eig. M. GroenewegenJonkers, Waver- veen; 3. Till v. d. Helmburg (Bedlington terrier), eig. mej. Helma Cloppenburg, Winterswijk. Dameshondjes: 1. Ruler of Adelbourne Jw. '53 (Pekingees), eig. G. Blom, Laren (N.H.); 2. Eddy v. Grootstalhof W. '54 (Dwergkees), eig. mevr J. v. d. Vooren v. d. Broek. Nijmegen; 3. La Charmante de St David (dwergpoedel), eig. P. Be- belaar, Rotterdam. Beste hond: 1. Bluebeards Bombshell; 2. Faroek van Egerstein; 3. Chiberta; 4. Tuffy's Nienke v. d. Veldrivalen; 5. Nanna v. Neu-Drosedow. Het onlangs verschenen Handboek der KNAC voor 1954, dat telkenjare kosteloos aan de leden van deze organisatie wordt toegezonden, is in vergelijking met vorig jaar weer aanzienlijk in omvang toegeno men. Het bevat verschillende nieuwe ru brieken, waarvan wij in het bijzonder noemen het overzicht in tabelvorm van de voor de automobieltoerist nuttige gege vens over de verschillende voorschriften in de Europese landen als daar ziin de paspoorten, visa, in- en uitvoerbepalin- gen benzineprijzen, verkeersvoorschrit- ten'e.d. Overigens bevat het Handboek vele gegevens zowel voor het toerisme in eigen land als in Europa, de volledige adreslijst van bij de S.O.S. dienst aange sloten garages en telefoonposten, wegen kaarten van Europa e.d. Alles bijeen 1 het een nuttig boek, dat de automobilist goede diensten kan bewijzen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5