Duitslands ..gentleman-inbrek er No. 1" gevonnist Peking verwerpt Amerikaanse protesten Chinezen zijn kort aangebonden jegens de Amerikanen DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Eisenhower wil hulp zenden achter IJzeren Gordijn Amer. Senaat unaniem tegen Peking-zetel De incidenten boven de Zuidchinese Zee weigert deze zelfs in ontvangst te nemen nieuwe oudheidkundige VONDST IN EGYPTE WEERBERICHT Voor slachtoffers van overstromingen „NEW-DEAL"-POLITIEK van MENDES-FRANCE Kabinet geeft zijn goedkeuring Altlee: Eindelijk, en dan nog slecht Amer. vliegdekschepen blijven v, .:v,„ v. Ook de derde dag yan e Vierdaagse te Nijmegen 'S succesvol verlopen. Het weer liet zich nu eens niet van zijn aller slechtste zyae kennen en de ivandelaars stapten monter langs de wegen, alsof zij niet reeds een beangstigend aantal kilo meters hadden getippeld. Foto boven: Natuurlijk wera ook aan rusten enige zorg besteed. Moe, maar voldaan liet dit viertal zich veer in een militair aan- hangwagentje. Foto onder: Bij Mook maakte de fotograaf dit .stoere" plaatje van een groepje Zwitserse Alpenjagers, dat de tocht naar Nijmegen maakte om daar vier dagen wandelend van de omgeving te genieten. President Eisenhower heeft een ver klaring uitgegeven, waarin hij voedsel hulp aan de slachtoffers van de recente overstromingen in Centraal- en Oost- Europa aanbiedt, in de communistische landen achter het IJzeren Gordijn dus. In West-Duitsland en West-Oostenrijk, aldus de verklaring heeft Amerika reeds hulp geboden teneinde de onmiddellijke nood te lenigen. Amerika is bereid om deze hulp ook tot de andere getroffen ge bieden in Centraal- en Oost-Europa uit te breiden. -Bij de uitvoering van het voorgestelde hulpprogram is gedacht aan internationaal erkende organen, zoals de Rode-Kruisverenigingen. De Amerikaanse diplomatieke verte genwoordigingen in de getroffen landen hebben opdracht ontvangen, om ook na te gaan welke medische hulp van node is. Volgens de wet op de surplus-voedsel- voorraden van 1954 kan de president sur- plus-voedselvoorraden beschikbaar stellen aan getroffen bevolkingsgroepen door de gehele wereld, ongeacht de politieke rich ting der getroffen regeringen. Het Franse kabinet heeft het „New deal"-programma voor economische en sociale hervormingen van Mendes-France goedgekeurd. Het programma zai nu worden gezonden naar de officiële en economische commissies van de Natio nale Vergadering en zal vermoedelijk aan het einde van de week door het par lement worden behandeld. Er is kans, dat de minister-president bijzondere be voegdheden zal krijgen, om de hervor mingen bij decreet uit te voeren. "Samenvattend komt het er op neer, mus Head dat wij met een kleinere jraSis kunnen volstaan en moeten streven naar betere samenwerking met Egypte en naar strategische reserves. De oppositieleider. Attlee, bracht hier na op sarcastische wijze in herinnering, dat in 19*6 reeds de toenmalige Labour- regering bereid was de troepen uit de Kanaalbasis terug te trekken en dat Churchill toen gesproken had van een „pijnlijke slag". „Dat moet een scherpe pijn geweest zijn, gisteren" merkte hij op. Het Labourvoorstel van 1946 had reeds steun val alle militaire deskundigen genoten, voegde hij Head toe en hij ver volgde: „De huidige overeenkomst schijnt het resultaat te zijn van uiteindelijke aanvaarding van alles, wat maand na maand, hu na jaar na jaar. door de hui dige TcSerinS »s geweigerd". Attlee bestreed, dat de ontwikkeling krachtig protest" horen tegen „de Ameri kaanse aanval", met het verzoek afschrif ten van dit protest te laten circuleren onder alle V.N -leden, met uitzondering van „de zogenaamde delegatie van de Kwo Min Tang" (d.i. nationalistisch China). Dc Amerikaanse vliegdekschepen „Hor net" en „Philippines Sea" die naar het gebied van Hainan waren gezonden om hulp te verlenen bij het zoeken naar over levenden van de neergeschoten Britse Skymaster, hebben het zoeken opgegeven doeh zij zullen in de Zuidchinese Zee blij ven voor oefeningen, aldus het Ameri kaanse ministerie van marine. Er zal bo vendien nog een vliegdeksehip aan het eskader worden toegevoegd. De schepen zullen „gereed zijn voor alle eventualiteiten", aldus de officiële mede deling. Op het ogenblik varen negen Ameri kaanse aanvalsvliegdekschepen op de Stille Oceaan en zeven op de Atlantische Oceaan en in de Middellandse Zee. Bij de tempel van Karnak (in de na bijheid van Luxor) is een stenen tafel ge vonden van ongeveer 230 centimeter hoogte, die, naar men aanneemt, het re laas draagt van de uittocht van de Hyksos uit Egypte, ongeveer 1680 vóór Chr. De Hyksos (herderkoningen) vielen Egypte binnen met een voor die tijd geheel nieuw wapen, namelijk de strijdwagen. Men beschouwt de vondst als van grote oudheidkundige waarde.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1