Burgemeester verrichtte officiële opening Vacantieweek Lettergrepen-Kruiswoordpuzzle v.. OUDE TIJD HOUTMAN MERCURIUS SCHITTERT G Nieuws uit STAD EN OMTREK Dolf van der Linden maakte start tot succes r Over cle am Uit die goede KENT U DE SOCIALE SCHOOL? SCHIEDAM'S GROOTSTE KANTOORBOEKHANDEL eheugen Hulp WALDO-TAXI ^rillen ge$t ZATERDAG 21 AUGUSTUS 1934 FAGÏNA 2 De Bur gemeester Het Metropole-Orkest De Handicaprace V acantiefeest VLAGGEN UIT! PASSAGE THEATER De slaapwandelaar 67570—69915 MONOPOLE THEATER Ontvoerd uit de harem Bathing Beauties LAATSTE KANS Katholiek Thuisfront Actie Parade 50-JARIG JUBILEUM VIER BEKEURINGEN FEESTCONCERT PIANO'S »Vv.n'iM..iid„ MO* jS2Ü£S8S - NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT GEL IJ K DE PLANEET LANGE HAVEN 77-79 OFFICIëLE PUBLICATIE Wijziging Algemene Ontheffing Winkelsluiting BROMFIETSER GEVALLEN MEDISCHE ZONDAGSDIENST HIJ GING LIEVER BEDELEN „DE AMATEUR" IN OOSTVOORNE WIE ZAG HET? BRANDJE DOOR KORT SLUITING ■MBIIIIlilir- i IN ROTTERDAM Het was gisteravond reeds vrij vroeg een hele drukte in de omgeving van de Plantage; het Kethelse „St. Radboud" speelde vrolijke wijsjes, de Harmonie liet als vanouds de trommen dreunen en een menigte mensen trok op, om de officiële opening van de feestweek door de burgemeester hij te wonen, doch vooral om het Metropole-orkest van Dolf van der Linden te zien en te horen, het Metropole-orkest dat verleden jaar in diezelfde Plantage zo'n geweldig succes had. Het programma verliep volgens het welhaast traditionele ritueel: de Harmonie, welke een hoogopklinkend hoornsignaal gaf, de voorzitter van de Schiedamse Gemeenschap, die allen welkom heette en de dank van de S. G. uitsprak jegens al degenen, die hebben meegeholpen deze vijfde Vacantieweek in successie te doen slagen. waarin Cees' Verschoor uitstekend de solo partij voor alt-sax speelde, of een selectie uit de negeropera Porgy and Bess van Gershwin, het geschiedt allemaal met een virtuositeit welke de vakmensen, de all round musici doet herkennen. En er was meer om deze veelzijdigheid te bewijzen. De rhythmsectie verwisselde van instrumenten en een temperament volle selectie van Zuidamerikaanse melo dieën klonk door de Plantage, 'n selectie vol vaart en kleur en rhythme. Onder de titel Filmland hoorden de filmliefhebbers 'n aantal melodieën uit de bekendste film der laatste jaren, zoals Limelight, Hans Christiaan Andersen, The greatest show on earth, e.a. En dan de burgemeester, die de ope ningsrede uitspreekt. Mr Peek noemde de Vacantieweek tel ken jare een unieke gelegenheid voor de representanten van de burgerij, om blijk te geven van hun medeleven met het werk van de Schiedamse Gemeenschap, welke zich in de weinige jaren van haar be staan reeds zovele uitstekende verdien sten verworven heeft. In tegenstelling met vele andere ge meenten van ons land kan Schiedam spre ken van een hoogconjunctuur en onze stad is in deze hoogconjunctuur uitge, groeid tot een harmonische eenheid. Het beruchte Zwart-Schiedam, met zijn zoge naamd schilderachtige hoekjes, zijn wan toestanden op velerlei terrein, doch vooral op het terrein der volkshuisvesting, is verdwenen of staat op het punt te ver dwijnen. Rond de stadskern zijn moderne, fraaie en doelmatige woonwijken gecre- eerd, onze stad mag zich beroemen op fraaie kerkgebouwen, bloeiende onderwijs instellingen, een steeds fraaier wordende recreatiegordel, enz. Er leeft iets in onze stad, er verandert veel en de Schiedamse Gemeenschap werd noodzakelijk instrument om aan de ver vaagde gemeenschapsgedachte haar oude inhoud terug te geven. Iedere burger, elk gezin, iedere vereni ging, elk bedrijf is een onmisbaar onder deel van het geheel, dat Schiedam is, en wie zich aan de gemeenschap onttrekt, schaadt dit geheel. Het is echter een ver heugend verschijnsel dat in de laatste ja ren zovele burgers dit zijn gaan begrijpen. De Vacantieweken zijn hoogtepunten in ons stedelijk leven, niet alleen om de waardevolle ontspanning, welke zij ons schenken, doch ook en vooral om de geest, waardoor dit alles wordt gedragen. In de vacantieweek werpt de burgerzin de rijkste vruchten af, de Vacantieweek plaatst de Schiedamse Gemeenschap in het centrum van de belangstelling der burgerij en Schiedam in de belangstelling van zijn j omgeving. Men dient echter in het oog te i houden dat deze Vacantieweek geen doel in zichzelf is, doch een middel, een uit stekend middel om de gemeenschapsge dachte te versterken, aldus de burge meester. De herkenningsmelodie van het Metro pole-orkest was nauwelijks verklonken, toen de aanwezigen met een enthousiast applaus Dolf van der Linden en zijn men sen begroetten. Het was gisteravond de tweede maal, dat dit uitgebreide orkest van circa veertig musici op het podium stond opgesteld en het succes van het ver leden rechtvaardigde deze herhaling in alle opzichten. In het programma-van gis teravond kwam de grote veelzijdigheid van het Metropole-orkest nog veel beter tot uiting dan verleden jaar. De programmakeuze kwam tegemoet aan ieders smaak en dat verklaart aan de ene kant het succes van dit orkest. Aan de an dere kant is er de technische en artistieke kwaliteit? welke het tot een genoegen maakt naar Dolf van der Linden te luisteren. Of het Metropole-orkest nu een mars speelt, zoals The Knightbridge March en The marching strings, of een wals (de Masquerade, de bekende 'herkenningsme lodie van „de gewone man") een uitge sproken jazznummer als Oodles of Noodles The Glen Miller-fans kwamen aan hun trek met The little brown jug, American Patrol, Moonlightserenade, Chattanoga choo choo en de jazz-aanbidders kwamen in extase toen Tonny van Hulst een gui- taarsolo presenteerde, waarvan hij zelf in de ban raakte. Het slot van het programma kwam met het opzwepende Dobra Dobra. waarmee ook verleden jaar besloten werd, doch niet dan nadat dit nummer tweemaal gebis seerd was, kreeg het orkest de gelegenheid zijn instrumenten in te pakken. In alle opzichten is deze eerste Plantage avond een uitstekend begin geweest: om het prima programma, de grote belanstel- ling (er waren enige duizenden aanwezig) en om het weer, dat zich zo voortreffelijk hield. Hoewel het aantal deelnemers voor de Handicaprace op a.s. Maandag wel vol doende is, wordt de liefhebbers verzocht, zich om 6 uur bij de start in het Broers- veld te melden. De inschrijving blijft tot Maandag 6 uur open. Het publiek wordt verzocht op het trottoir te blijven, ter wijl de bezitters van auto's enz. vriende lijk gevraagd wordt hun wagens tussen 6 en 8 uur niet langs de kant te plaatsen. De Schiedamse gemeenschap nodigt de burgerij uit, tijdens het Vacantiefeest tot 31 Augustus a.s. de vlag uit te steken, om zodoende het feestelijk aanzien der stad gezamenlijk te verhogen. Bokma Fernandel als slaapwandelaar Advertentie Heden 8 uur Plantage: PIJPERS EN TAMBOERS met grootse show. Folkloristische dansen Maandagavond: Operetteavond KLAANK EN ZAANK" Maastricht m In het Passage Theater draait deze weck totdat hij plaats moet maken voor Shakespeare's Mldsummernights- dream de film „De Slaapwandelaar" met niemand minder dan Fernadel, de Franse koning van de lach. Fernadel treedt in deze film op als de 'huisdetective van een groot en deftig warenhuis en dank zij de meest moderne hulpmiddelen boekt hij enorme successen in de strijd tegen winkeldieven. Tot er op een raadselachtige wijze allerlei kostbare sieraden verdwijnen. Fernandel legt de meest vernuftige valstrikken, doch niets helpt. En dat is ook geen wonder, want hij is zélf de dief. Evenwel niet bewust, doch als slaapwandelaar. Al slapend ont loopt hij zijn eigen valstrikken en neemt de mooiste sieraden mee om ze even eens slapend in de handen te leggen van een knap zangeresje, met wie hij kortelings kennis heeft gemaakt. Als die bandieten echter zijn slaapwandelarij be merken, eigenen zij zich de kostbaar heden toe. welke hij in zijn slaap mee neemt en tenslotte gebruiken zij de slaap- wandelende Fernandel zelfs als gids. Als i het Fernandel door een toeval duidelijk wordt dat hij aan slaapwandelen lijdt en zelf de dief is van de verdwenen siera den gaat hij onmiddellijk naar het waren huis om de zaak in het reine te brengen. Dan ontmoet hij echter de bandieten en in een sensationele jacht weet hij de onverlaten ,te overmeesteren. K.F.C.-keu- ring: 14 jaar. De film, die tot en mcf Maandagavond in het Monopole Theater draait heeft de volgende inhoud: De pelsjager Jason Starbuck rijdt we schrijven het jaar 1800 het stadje Sa lem binnen om zijn beverpelzen te ver een betrekking heeft gekregen. Jason, te ruggekeerd in Salem nadat een vriend hem van alles op de hoogte heeft gebracht, gaat hen met een volgend schip achterna. Hij komt in Frankrijk tot de ontdekking, dat Roxana's schip door piraten is buitge maakt. Haar vader is omgekomen en het meisje is naar Marokko gevoerd, waar zij waarschijnlijk wel als slavin zal zijn ver kocht. In Marokko komt Jason, na lang zoeken, te weten, dat Roxana inderdaad verkocht is aan Omar Iddin, de machtige leider der Janissaren, wiens macht een bedreiging vormt voor de Sultan. Dank zij de Ameri kaanse vertegenwoordiger O'Brien komt Jason met deze sultan in contact en zijn schotvaardigheid met het geweer maakt zo'n indruk op de vorst, dat hij wordt aan gesteld als instructeur der infanterie. Terwijl Jason een belangrijk man wordt, zoekt hij naar middelen om Roxana uit de harem te bevrijden. Hij krijgt daartoe ge legenheid door een duel met Omar Iddin te forceren met Roxana als inzet. Jason wint na hevige strijd en brengt Roxana naar zijn huis. De jaloerse en praatzieke slavin Lilith, aan Jason door de Sultan ge schonken, komt dan te weten, dat Jason al leen maar naar Marokko is gekomen om Roxana te ontvoeren en het ontvoeren van een harem-slavin geldt daar als een der ernstigste misdrijven. Zij brengt, in een vlaag van jalouzie, Omar Iddin op de hoog te en deze slaat snel toe. Jason en Roxana, op het punt om naar een Amerikaans schip te vluchten, worden gevangen genomen. Lilith krijgt later berouw van haar ver raad en helpt Roxana bevrijden. Met Ja son's vriend Hassan Serdar gaat deze een poging doen om Jason uit de gevangenis te halen, voordat de doodstraf aan hem zal worden voltrokken. Een gevangenis-op roer maakt deze ontsnapping nog ingewik kelder, omdat nu ook de soldaten van Omar Iddin gealarmeerd worden. In en om de gevangenis wordt dan een verbitterde strijd geleverd, waarbij Omar Iddin door Jason gedood wordt- Jason vlucht met zijn Roxana naar het Amerikaanse schip in de haven en de Sultan besluit dit schip vrije doortocht te verlenen, omdat Jason hem vele diensten bewees en een einde maakte aan Omar Iddin's macht. Als gelukkig paar keren de beide gelieven naar Amerika te rug. Voor personen boven 14 jaar. jjET FEESTPROGRAMMA voor de f~J Vacantiefeesten is in opgewekte toon geschreven. Dat is prettig. En ook toepasselijk. Men mag in een lange opsomming van gebeurlijkheden de een tonigheid gerust even onderbreken door een enthousiaste interruptie. Maar we hebben toch even ietwat be duusd het bladeren gestaakt bij 't proza, gewijd aan het programmapunt Zwem- demonstraties. En wel voornamelijk van wege hetgeen er boven stond: ,JBathing Beauties". Het deed ons vreemd aan. Het leek de een of andere reclame voor een luch- kopen.Jason, die veel pelzen heeft en die tige, we zouden bijna zeggen lichtzinnige veel van de wereld wil zien, heeft geen revue. Onze overtuiging is, dat een der zin meer om naar de wildernis terug te gelijke omschrijving geen pas geeft. En keren. Liever bespreekt hij passage op we vragen ons af, of de dame, die de een zeilschip naar China-Maar daar kom); demonstrerende jongedames bemoedert, het nodige tussen. Hij wordt door de koop- erg ingenomen zal zijn met deze waar- man Derby uitgedaagd tot een paarden- dering en kwalificatie van haar discipe- race Derby's paard zal bereden worden Zen. Het lijkt ons ook een vraag, of de door Dick Bailey, de verloofde van de discipelen zélf hun sportieve bezigheid knappe Roxana Reil. Dit meisje, dat als een publieke vermakelijkheid wensen eigenlijk helemaal niet verliefd is op Dick, te zien beschouwd van het genre, waar- geeft Jason allerlei aanwijzingen voor het tegen zowaar in heel de wereld parcours Als Jason de rit gewonnen heeft, meer verzet wordt aangetekend en waar- wil hii niet wee- Roxana trekt hem. Hij cle waardigheid van de vrouw zo verklaart haar °zijn liefde en Roxana be- deerlyk wordt aangetast, als b.v. schoon- kent tenslotte, dat ze graag met hem zou heidsioedstrijaen willen trouwen, maar voor de positie van Was het de bedoeling, met de „Bathing haar vader kan zij de belofte, reeds in haar Beauties" zoveel mogelijk betalende te- Horizontaal: 1 deel van Amerika, 3 even tueel 5 verwording, 7. schikking, 9. ver koping, 11. billijk, 13. plaats in Gelderland, 14. lusthof, 15. agenda, 17 vermoedens hebben, 19. godin van tuin en ooft, 21. ontsiering van het landschap. 22. geest verrukking, 23 vloerkleden. Verticaal: l stoffelijk overschot, 2. ter stond 3. redenen, 4. dodenstoet, 6. rang telwoord, 8 kansen, 10. zeer klein boek formaat, 11 sombere dag, 12. dodenkleed, 16. schrijfkunstenaar, 17. verwoester, 18. overgangstijd, 19. Italiaanse pap, 20. niet doen. In de figuur komen de volgende letter grepen voor: ca - ci - da da - dag -de de - de - de - den - der - drin - du - ge ge - ge - gen - gen - gen - graaf - he - ken la - le - le len - lijk - lijk - lijk - mo mo - na - na - ne - o - or - pa - po -pij ra - ram - re - ring - sta - ta -te - ten tho tie - tie - ven - ver - ver - ver- voe wa. Oplossingen kunnen ingezonden worden tot Donderdagmiddag. Over de puzzle-ru- briek kan niet gecorrespondeerd worden. De oplossing van de Kruiswoord-puzzle die vorige week geplaatst werd. is: Horizontaal: 1. eva, 4. sinopel, 10. talk, 12. Nora. 13. Salak, 15. kerel 17. sesam, 19. Laga, 21. etter, 23. do, 24. el, 26. enige, 29. gom, 31 rage 32. m.i., 33. Eger, 35. ga, 36. val, 37, Rome. 39. Ur. 40, Krommenie, 43. ik, 44. Erie, 46. koe, 48. te, 49. ende, SI. es, 52. last, 54. Don, 55. mantel, 57. Po 58. ra, 59'. gelei, 61. rede. 63. regen. 65. apert, 67. reden, 69. rood, 71. sera, 72. piaster, 73. rot. Verticaal: 1. ets, 2. vaas, 3. allee, 5. in, 6 nok, 7. Orel, 8. parade, 9. lila. 11. kast. 14 kater, 16 ego. 18 menagemeester, 20. degen, 22. Riga, 25. log, 27. ge, 28. vilt, 30. merrie, 32. ma. 34. rook, 36. vriend, 38. m.m., 39. unie, 41. er, 42. oker, 45. genot, 47, os, 48. tang. 50. do-p, 52. la, 53. teler, 55. Madera, 56. leges, 58. rep, 60. ieder. 61. raap, 62. Eros, 64, hero, 66. tot, 68. nat, 70. de. Deze week was de gelukkige A. Lan- genberg, Hoogstraat 40, Schiedam. Een postwissel wordt gestuurd. Morgen, Zondag, wordt dc grote slag ge leverd in de actie van Katholiek Thuis front in de Parade. Dan zullen de collec tanten voor en na alle H.H. Missen U een Parade-figuurtje aanbieden voor een mi- numumbedrag van 10 centen. Het is de laatste kans, die wij U geven, dus benut deze kans, er zijn zeer grote geldsprijzen van 100.000, 50.000, 25.000, 10.000, 5-000 en 1.000. Wie de geluk kigen zullen zijn, hoort U Zondagmiddag 22 Augustus a.s. om 13.30 uur via Radio Luxemburg in een Nederlands programma. Zij die radiodistributie hebben, kunnen afstemmen op Luxemburg II, dat is de 3de lijn, om 13.30 uur. Zij, die een eigen toestel bezitten, kun nen afstemmen op Luxemburg II (volgens de radiogids om 13.00 uur, maar dat is foutief gedrukt, moet zijn 13.30 uur) op de 208 m. (1439 kHz.). Geef gul, want het is voor onze solda ten!!! Wij hebben nog steeds een tekort aan collectanten, dus zij, die met de actie mee willen helpen, kunnen zich opgeven bij r\ BRILLEN D Dijkshoorn'*'. OPTICIEN ST. IIDUIN ASTRA AT 1 tllIFOON 674«t arminAM Gisteren werd bij de firma A. Jordaans het feit herd' ht, dat de heer B. H. W. Heggelman 50 jaar als vuursmid in dienst was. De directeur, de heer Jordaans, hield een toespraak en overhandigde de jubilaris een mooi cadeau. Daarna hield mr Hovinga een toespraak, waarin hij hem de medaille van de Ver. van Handel en Nijverheid met oorkonde overnan- digde Verder heeft het personeel van de firma Jordaans l?em nog in de bloemetjes gezet. De politie heeft gisteren een motorrij der bekeurd, die een fietsend meisje had WRHR nannJS j aangereden. Hij kreeg vier bekeuringen, de secretaris van Katholiek Thuisfront J. want hij was niet in het bezit van een van den Berg, Tielman Oemstraat 6. Ook rijbewijs, had geen nummei J g jeugd aan de familie Bailey gedaan, niet breken. Wanneer haar vader echter be merkt, dat Roxana's hart naar Jason uit gaat, besluit hij de zakelijke banden, die hem aan de Bailey's binden, te breken. Mij wil niet, dat zijn dochter trouwt met een man van wie ze niet houdt. Op het mo ment, waarop deze beslissing valt is Jason, teleurgesteld, al verdwenenopnieuw de wildernis in. De oude heer Reil en Roxana vertrekken 'per schip naar Marseille, waar de vader zoekers te trekken? Of was het slechts een „slip of the pen", een even ontbreken van de bij de organisatie van volksfees ten, waaraan eenieder zonder bezwaar kan deelnemen, zo nodige voorzichtig heid en zelfbeheersing? Laten we aannemen, dat er niet een speculatie op de lagere instincten heeft voorgezeten. En dat Bathing Beauties snel vergeten. DAMWACHTER. Ter gelegenheid van het 35-jarig bestaan van Schiedamsch Mannenkoor „Orpheus" zal aanst. Vrijdag-avon<j 3 Mei 1901) in de zaal der Officieren-Vereeniging een feestconncert worden gegeven, waartoe een gunstig bekende zangeres en andere bekende zangers hunne medewerking zul len verleenen. Ook aan niet-leden van „Orpheus" zal, blijkens achterstaande advertentie, tot dit concert tegen entree toegang worden ver leend. (Nwe Schiedamsche Courant van 28 April 1901) Noot: Volgens de advertentie in deze courant geplaatst, zouden als solisten op treden: mej. C. van V. te Rotterdam, als sopraan, de heer J. M. Orelio, 1ste Bary- ton Ned. Opera, van Amsterdam, en de heer L. v. d. V. (lid van bovengenoemde Vereniging) als tenor. Het orkest van Dolf v. d. Linden had gisteravond in de Plantage veel succes. De harpiste droeg er het hare toe bij. Er bestaat in Schiedam een „Zakken dragershuisje". Het staat er als een histo risch monument. Maar hoeveel Schiedam mers ook, die er mogelijk iedere dag voor bij komen, zouden niet weten, waar ze het moeten zoeken? Er is zoveel, dat in de betrekkelijk De 3-jarige school geeft ieder jaar 40 lessen godsdienst. De 2-jarige 30 lessen in de cursus. Dit is maar een deel van het school- program, waarvan we de rest nog wel eens onder de loupe zullen nemen. Nog even dit: Onze kinderen leren gods en waarvan het bestaan en de betekenis tot buitenstaanders maar heel moeilijk SINGEL 114—116 OAOBIAD VOOR SCHIIOAM t* OMSTRfHtH 76ste Jaargang No. 22540 D» kantoren der Redactie en Admini stratie zijn gevestigd te Schiedam Dam 18, telefoon 66152. Gironummer 590943 Abonnementsprijs I 8.25 per kwartaal I 4.15 per ais.nu i tf.öo oer week kuverieulieprus op gewune KolutnDreedle t «-15 per muunieler uongle. ingezongen Mededelingen op redactionele Hl) contract gelden lagere tarieven, welkt Koiouitaeedle i o.ao per millimeter nuugle DO de administratie ut OIO de erkende ad vertenUehureaux verkrugnaar zijn. Kampioenen (kleine ad verten tlfn) tot woorden 40 cent Elk woord meer 3 cent. Maximum 80 woorden. Plaatsing uitsluitend DIJ vooruitbetaling AUt advertentie-orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentlewezen. doordringt. Wat doet de organisatie? Wat krijg ik voor mijn contributie? Wat word ik er beter van? Een veel gehoorde vraag en klacht, ook van onze katholiek georgani seerde arbeiders. Wanneer u de Kleine Gids van de KAB (voor hoeveel ook nog niet een ongeziene onbekende) eens inkijkt, dan ziet u daar bij de verschillende instellingen, waarmee de KAB haar invloed wil uitbouwen, ook de „Gewestelijke sociale school". Daar besteedt de KAB een behoorlijk stuk van haar financiën „Uw contributie!" aan. Heeft u daarvan wel eens ooit geprofi teerd? In enkele artikeltjes zullen we trachten de onbekende eens op 4iet forum van gro ter bekendheid te brengen. Daar heeft tedere georganiseerde rcoht op Zowel op de 3- als de 2-jarige cursus wordt godsdienst gegeven. Voor leven is godsdienst maar iets vaags. Een verplich- tingscomplex. Maar niet dat, wat het wel en wee van heel je bestaan draagt. Veel te weinig is godsdienst nog de bezielende uitkomst, het verlossende antwoord op het leven. Op de Sociale School wordt ons de gods dienst uitgelegd. Niet schools maar zo, dat ze wordt tot opbouwende overtuiging en kracht. We hebben daarvoor In de re gelmatige lessen een prachtige gelegenheid Hoe dikwijls staan we niet met de mond vol tanden Wie een tijd de school heeft gevolgd, staat verbaasd over de rijke en diepe in houd van zijn geloof. Om met een dooddoener je collega, die het geloof aanvalt, eens schaakmat te zet ten kan wel eens aardig zijn. Maar mooier is het, als je hem uit eigen overtuiging overtuigen kunt van het rijke, dat we in ons geloof hebben. Het is beslist de moeite waard, om daar een avond per week van onze vrije tijd voor vrij te maken. niet met vragen ook de eenvoudigste waarop we geen voldoende antwoord weten. Nu is het helemaal niet de bedoe ling, dat we na de cursus zelfs godsdienst les aan onze kinderen gaan geven. Maar wat is het met waard, als het kind be merkt, dat die grote mensen er ook iets van afweten! Dat je met eigen ervaring het belang voor het leven, wat ze leren, kunt onderstrepen! U kunt over dit alles verdere inlich tingen krijgen bij pater J. A. Roghmans O.P Hoogstraat 87 Schiedam en kap. Greef, Hoogstraat 26, Vlaardingen. Even een briefje en we maken een afspraak. Maar niet te lang wachten. September moet de cursus beginnen. Dus denk er nu eens over na en doe het vandaag nog. p. J. A. ROGHMANS O.P. In een vuurwerk van licht. Zó ziet U op uw wandeling Voor het nieuwe leerjaar: Passerdozen Vulpen houders - Tekenplanken en -haken. Alle schoolartikelen KOOP GOED GEREEDSCHAP DAT IS HET HALVE WERK zij die in het bezit zijn van een bromfiets, om de figuurtjes te verplaatsen van de ene Parochie naar de andere, kunnen zich op geven bij bovengenoemd adres- Burgemeester en wethouders van Schie dam brengen ter openbare kennis, dat zij een wijziging hebben gebracht m de bepalingen betreffende de winkelsluiting, zoals deze werd gepubliceerd op 18 Aug. j.l. in dier voege, dat de winkels op de werkdagen van 19 t.m. 31 Augustus 1954 in plaats van tot 9 uur thans tot des avonds 12 uur geopend mogen zijn. jnex bepaling, dat door het personeel geen overwerk mag worden verricht. Schiedam, 20 Augustus 1954. De 17-jarige C. B. wonende Hoogvliet straat te Rotterdam is gisteren op de Sin gel met zijn bromfiets komen te vallen. Hij bekwam een lichte hersenschudding en moest naar zijn woning worden vervoerd. De medische Zondagsdienst zal worden waargenomen door dr Houthuysen, Swammerdamsingel 43, tel. 68516; dr Beukers, Burg. Knappertlaan 76. tel. 68004; dr Van Hoogenhuyse. Nassaulaan 59, tel. 68067, en apotheek Evers, Uange Haven 51, Deze dienst duurt van Zate!"" dagmiddag 1 uur tot Zondagavond 12 uur. wegenbe'lastingkaart en hij reed bovendien links van de weg. Op de Hoogstraat trof de politie giste ren een zeven-jarig jochie bedelend aan. Het bleek, dat hij zijn moeder was kwijtge raakt. Inplaats van naar huis te zoeken, was hij bij de mensen op straat om geld gaan vragen. De politie heeft de jongen, die in Rotterdam woont, naar de ouder lijke woning gebracht. De jeugdafdeling de „Dilettantjes" van „De Amateur" is van een tweedaagse vacantietrip uit °°stvoorne teruggekeerd. Men heeft zich daar bijzonder geamu seerd. En alvorens in September 't nieu we seizoen zal aanvangen, staat nog een dagtour naar Madurodam te wachten. Bij de opbouw van het vermaakcentrum op het Broersvest is Woensdagmiddag een jongen van zes jaar, toen hij van het dak van een materiaalwagen verjaagd werd, j zo ongelukkig terecht gekomen, dat hij in het ziekenhuis ter verpleging moest wor- j den opgenomen. In verband met het on- j derzoek naar de juiste oorzaak verzoekt de commissaris van politie degenen, die getuigen van het gebeuren zijn geweest, zich voor het geven van inlichtingen te vervoegen aan het hoofdbureau van po litie Lange Nieuwstraat, tel. 69333. Aan de Lange Haven is gisteravond ver- moedelijk tengevolge van kortsluiting de"W. ^et^outwmk ^ging^chroeien^ De De Spoelingbrug is voor het verkeer afgesloten, zeer ten ongerieve van het bedrijfsleven in de omgeving. Er brandweer heeft het brandje onder leiding zijn een paar stevige betonpalen geplaatst, om doorrijden ie voorkomen, Dat bord met liet iltu Into etc. oi r van brandmeester Spijker met een slang i RU een Jjeetje overbodig aan. op de waterleiding geblust. Passage Theater,: De slaapwandelaar <14 D j Monopole Theater: Ontvoerd uit de harem (14 j.) - Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 tot. 5 uur. Van 18 Augustus t.e.m. 30 Septem ber tentoonstelling „Het Schone Ambacht", ook des avonds van 710 uur, Zaterdag inbegrepen. R K Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek Geopend Iedere middag van 2—4 uur, behalve Maandag en tedere avond van 7—8 30 uur. behalve Donder dag en Zaterdag. Filiaal Gorzen <H Hartkerk)Dinsdag avond van 6 30—8 uur: Vrijdagavond van 7—8 uur uitlenen van boeken. Vacantiefeesten Heden: Jeugdgebouw Ned. Prot. Bond Lange Haven: Kindertekeningen uit 11 landen 2—5 en na 's avonds 7 u. Zondags gesloten. Van Babyion tot Napoleon Geb. Chr. Soc. Bel. Lange Haven, 2—5 u. en 's avonds na 7 u. Zondags gesloten. Beurs: Wondertuin Fluoralia 2—5 u. en na 7 u. Zondags gesloten. Arcade. Lange Haven: Poppentheater Henk Zoutendijk 20 en 21.15 u. Sportfondsenbad 20 u. Zwemdemonstra- tic8, Kunstzwemshow. Plantage, 20 u. Pijperstamboers en dan sers. Maandag, Passage Theater 20 u.: -Mid- zomernachtdroom" 9, 11, 14 crj 16 u. To- neel voor de jeugd. TONEEL EN MUZIEK Zondag 32 Augustus Schouwburg, 8 uur: „Wiener Blut" (Hoofd- stadoperette) (laatste voorstelling! Luxor, 8 uur: „Zaza" (Toon Hermans) rvolw.) Lan taren, 8 15 uur: „De dienstknecht in het huis (Rotterd. Comedle). Maandag 23 Augustus Schouwburg, 8.15 uur: „Braslliatia" Luxor: zie Zondag Lantaren: zie Zondag. BIOSCOPEN Programma's van 20 t/m 26 Augustus Arena: Puntje en Anton (a.I.); Capitol; Avontuur in Tanger (14 j.l; Centraal: De Zi geunerprinses (18 j.l: Cineac: Lucky me (a.l.i: Colosseum: Happy landing la.D: Harmonie» City Lights «o.l. ILutusca: Peter Pan la.l.g Luxor' De Bruid was een man (a.I.): Passag» (Schiedam): De Slaapwandelaar 114 j.l; Prin ses: Heidi (a.I.)Rex: Duel met de duivel U» j 't Venster: Een dag om nooit te vergeten (a.I.); Victoria: Intermezzo (18 J.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2