Haarlemse niet-katliolieken contra Gemeente en Bisdom KATHOLIEKENDAG TE FULDA CfeNAD4 V.S. leggen incident voor aan Veiligheids raad Vergadering Mijnindustrieraad Bepalingen verpachting kerkplein zouden in strijd zijn met Grondwet en Wegenwet DINSDAG 7 SEPTEMBER 1954 PAGINA 5 De Russische aanval op Amerikaans vliegtuig DIRECTEUR INTERNATIONAAL PADVINDERSBUREAU IN ONS LAND De V.S. hebben verzocht alles niets te verwezenlenken is zon der de medewerking van Frankrijk, wil men tenminste geen verdere ver scheuring van het land riskeren. De sleu tels, die voor de Duitsers de weg naar de kazerne openen, blijven in Parijs berus ten. Wanneer de deur zou worden gefor ceerd, zou dat Duitsland en Europa waar schijnlijk duur te staan komen. Er zouden nieuwe heilloze scheidingslijnen getrok ken worden, die waarschijnlijk nog beter bij de Moskouse kaarten zouden passen dan de al te lang gedroomde droom der E.D.G. Daardoor, zo waarschuwt men hier de regering, dient men zich ervan bewust te zijn, dat Frankrijks politieke gewicht dat van de Westduitse rompstaat verre overtreft. En dit geldt temeer, zo voegt men er aan toe, nu de gewijzigde politieke atmosfeer niet alleen de entente cordiale weer kans geeft, maar ook slechte kansen schept voor het gedijen van menige Duit se wens naar een uitbreiding der mili taire medewerking buiten de proporties, die door de E.D.G.-pioniers waren gesteld. om een spoe dige bijeenkomst van de Veiligheidsraad der V.N. ter bespreking van het incident van Zaterdag j.l., waarbij een vliegtuig van de Amerikaanse marine bij de Sibe rische kust door Sovjet-jagers werd neer geschoten. De chef der Amerikaanse delegatie bij de V.N., Henry Cabot Lodge, heeft dit verzoek ingediend en legde daarna de vol gende verklaring af: „Ik heb de voorzitter van de Veilig heidsraad zojuist verzocht een spoedige vergadering van de Raad bijeen te roepen om de toestand te bestuderen, die is ont staan door de onuitgelokte aanval die bo ven internationale wateren op een Ame rikaans marinevliegtuig door vliegtuigen van de Sovjet-Unie op 4 Sptember werd uitgevoerd". In September is de Columbiaanse gede legeerde Francisco Urrutia voorzitter van de Veiligheidsraad. Itegenmante'l met wijde rug en aparte mouwen in cognackleurige popeline. Het hoedje in nieuwe lijn is in dezelfde stof uitgevoerd. Een der modellen uit de collectie van Sweda. De Mijnindustrieraad heeft gisteren zijn 134-ste vergadering gehouden. De raad verenigde er zich mede, dat het dagelijk.' bestuur in de volgende vergadering prae- advies zal uitbrengen over een brief van de Ned. Kath. Mijnwerkersbond waarin een bespreking wordt voorgesteld van maatregelen in verband met de koop kracht der lonen. De raad stelde wijzigingen vast van de verordening betreffende punten van ge meenschappelijke aard voor ondergronds» en bovengrondse mijnarbeiders. Door deze wijziging wordt bereikt dat de vergoeding voor werk tussen 0 en 6 uur op dagen volgende op een Zon- of feestdag zal kun nen worden toegekend aan alle arbeiders, die niet voor tekenning van de continu diensttoeslag in aanmerking komen. Na goedkeuring door de minister van Econo mische Zaken zal deze verordening gelden van 1 September 1954 af. Voorts werd gewijzigd de verordening betreffende de arbeidsvoorwaarden der aspirant-beambten en beambten. Met n- gang van 1 Juli 1954 zullen de vergoedin gen voor het verrichten van werkzaam- 'heden in continudienst, welke in de be- ambtenverordening tot nu toe in gelds bedragen waren aangegeven, worden uit gedrukt in percentages van het maand salaris In het algemeen zal deze ver andering een verhoging van de extra-be loning voor beambtenpersoneel in con tinudienst met zich mede brengen. Voorts wordt de verbetering aangebracht samen hangende met de uitkering bij ongeval van de premie voor ondergrondse werkzame beambten, waartoe de raad reeds eerder had besloten. De verordening behoeft nog, alvorens zij in werking kan treden, de goedkeuring van de minister van Econo mische Zaken. tucicg aiddi 1X1 xijxn t-w*■>«- w*- hte)Ung tot de grondthese, die dr Adenauer v,16r steeds heeft voorgestaan: orde in e^r°Pa kan slechts worden gebaseerd op s n verzoening tussen Fransen en Duit- Gistermiddag is de directeur van het in ternationaal padvindersbureau uit Lon den, de 41-jarige generaal D. C. Spry, uit de Britse hoofdstad op Schiphol aange komen. Hij zal tot en met 12 September a.s. op uitnodiging van de Nederlandse Padvin- dersraad een officieel bezoek aan ons land brengen. Vrijdagmorgen zal generaal Spry door Prins Bemhard, die koninklijk commissa ris der beide padvindersorganisaties is, op Paleis Soestdijk worden ontvangen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5