Efficient intern transport drukt prijs van het product 1 I in shampette i 1 i EEN VOLK DAT BOUWT AAN ZIIN TOEKOMST RIJKSPOSTSPAARBANK i^KMiyNIt JONKER s MIDDENSTANDS- CURSUS Üw hartewens vervuld: Uw haar wordt werkelijk mooier door [BIPS Zeven jaar geparkeerd Kampioenen BELANGRIJKE VEILING Forum op vooravond van Najaarsbeurs De stomme sprak Dodelijke aanrijding Vandalen sneden antobanden kapot DAMES TRICOTAGE „DESIREE" POPULAIR Dringend gevraagd staat op het monument op de Afsluitdijk DINSDAG 7 SEPTEMBER 1954 PAGINA 6 Genezing op voorspraak van Kardinaal Schuster Chauffeur verdween ijlings Verontwaardiging in Den Haag Talrijke autobezitters gedupeerd SLACHTOFFER VAN FEBRUARIRAMP GEVONDEN LAATSTE NEDERLANDSE MISSIONARIS TERUG UIT CHINA LANDBOUWER VING ORANJE MOL Ija vloeibare shampoo Ha Laar, dat soepel en gewillig is na het wassen en dat zijn natuurlijke, rijke glans behoudt: dat is toch waarnaar U verlangt? Nu kunt U zelf zorgen, dat het zo wordt! Met Sunsilk. Onmiddellijk een rijkdom van mild schuim Geen schadelijke tweede wassing meer! x wassent x spoelen! Sunsilk geeft haar als zonneglansen zijde! Chauffeur-Kolenwerker Enkele Kolenwerkers Personeel gevraagd Dienstaanbiedingen Goederen aangeboden Diversen Als Delano zegt: „Dat is niet duur" dan komt het U uiteindelijk veel goedkoper mmm 6.45 6.95 Ja, zo is het en wij zijn er allen trots op. Maar denken wij er wel voldoende aan, dat een volk alleen dan kan leven, als er genoeg mensen zijn die vooruitzien, plannen maken, beslissen en doorzetten? Evenals Waterstaat en zijn helpers bij hun strijd tegen het water moeten vooruitzien en vooruitdenken - zo moet ook de enkeling in zijn leven bijtijds de nodige voorzorgs maatregelen nemen voor de toekomst. En de beste voorzorg - dat is sparen! Vooral voor onze jongeren, die de toekomst voor zich hebben en er iets moois van willen maken. Ouders en onderwijzers, dit willen de Jeugdspaaracties onze kinderen leren. Dit is het doel van de nieuwe Jeugdspaaractie van de RPS. Laat uw kinderen en leerlingen meedoen! Leert ze bouwen aan hun toekomst! Jongens en Meisjes VHIINr,GEBOUW PLEIN EENDRAGT11.TU1N TEL. 69651- SCHIEDAM-C. (Van onze correspondent). I werknemerskringen het belang van het Onder intern transport verstaat men intern transport ingezien, ook al omdat vervoer van goederen en personen en de men begrijpt, dat daardooT de prijs van goederenopslag binnen de grenzen van het het product wordt gedrukt en deze prijs- bedrijt. Ogenschijnlijk is intern transport verlaging mede ten goede komt aan de een ondergeschikte kwestie, min of meer arbeider, die ook consument is. belangrijk, die thuis hoort binnen de moren van het bedrijf. In feite is dit echter niet zo. Onderzoekingen, door Amerikaanse deskundigen hebben aange toond, dat 25 a SO procent van de kost prijs van het gerede product bestaat uit interne transportkosten. Onderzoekingen In Nederland hebben bewezen, dat deze kosten zeker op circa 40 it 50 procent komen. Deze en nog meer belangrijke cijfers en feiten kwamen tot uitdrukking tijdens het gistermiddag te Utrecht gehouder forum, in verband met de Najaarsbeurs, door een zevental vooraanstaande personen uit het bedrijfsleven onder voorzitterschap van ir H. van Mourik Broekman, voorzitter van de sectie fabrieksorganisatie van het Nederlands Instituut voor Efficiency. Gelet op de over het algemeen nog on voldoende ontwikkeling van het intern transport in de Nederlandse bedrijven kan het zijn nuit hebben hieT in het kort enige uitspraken te vermelden, waartoe het forum van deskundigen is gekomen. In onze fabrieken wordt een niet ge ring gedeelte van de ruimte bestemd voor opslag van goederen. Dat betekent stil stand en verlies. Door snel intern transport kan deze onrendabele factor tot aanmerkelijk geringere proporties worden teruggebracht. Een behoorlijk functione rend transportstelsel bevordert ook een snelle levering en maakt onze industrie meer concurrentie-minded dan ze thans is. De wijze van vervoer moet nauw ver band houden met de verpakking van het product; gebeurt dit, dan kan veel be schadiging worden voorkomen. Een goed intern transport bevordert 'n overzichte lijke bedrijfsvoering. Zij spaart veel man kracht uit, die beter voor andere doel einden kan worden aangewend. Het moderne transportwezen heeft een grote omkeer gebracht in de positie van de transportarbeider: van hem wordt, in dien hij zich van mechanische hulpmidde len bedient, minder lichaamskracht, maar meer hersenwerk gevraagd. Er worden andere, hogere eisen aan hem gesteld, die ook een hogere vergoeding wettigen; al dus betekent intern transport ook ver betering van de sociale positie van de arbeider. Bij het invoeren van het intern transport Is een analyse van het bedrijf gewenst om te overzien, wat men nodig heeft. Des kundige voorlichting van de zijde van de fabrikanten of leveranciers is hiervoor zeer gewenst. Men dient er wel rekening mee te houden, dat men er niet is met het aanschaffen van transportwerktuigen in een bedrijf maar dat er ook transport banen moeten worden gemaakt en de op stelling van de machines dusdanig zij, dat het vervoer ongehinderd en op de meest efficiënte wijze kan plaats hebben. Het is voorts van groot belang, dat het intern vervoer wordt aangepast aan het vervoer van en naar buiten. Te weinig wordt in ons land met zyn merendeels kleine en middelgrote bedrij ven het belang van het .ntera vervoer ingezien. En toch is dit van eminent be lang voot een efficiënte bedrijfsvoering, voor een snelle leverantie en voor het be houd van onze export. Gelukkig wordt in De te Milaan verschijnende courant „Italia" bericht een bijzondere genezing, dich zich naar aanleiding van het bezoek van kardinaal Schuster zou hebben voor gedaan. Toen de kardinaal in 1948 in de parochie van Dugnano te Milaan het H. Vormsel toediende, bracht men na de plechtigheid een 14-jarige jongen uit Dugnano bij hem, Virginio Vansco ge noemd die sedert zijn geboorte stom was en door artsen voor ongeneeslijk was verklaard De kardinaal legde heni de hand op zijn schouder en zer. „Wees kalm je wordt beter" De knaap keerde naar huls terug en begon daar zeer dui delijk te spreken. Sedertdien praat de jonge man op normale wyze. Niets doet het gebrek vermoeden, waaraan hy vroeger leed. Artsen geven toe, dat zy hier voor een raadsel staan. Toen de kardinaal van Milaan van deze genezing in kennis werd gesteld, verzocht hij tot na zijn dood hierover het stilzwy- gen te bewaren. Men hield zich streng aan dit verzoek. Vandaar dat eerst nu deze genezing aan de openbaarneia is prtis gegeven. De 36-jarige W. J. C. B„ een bijna het- Stelde patiënt van de St Josefstichting te Apeldoorn, is gisterenmiddag op de De- venterstraat aldaar dodelijk verongelukt Toen hij met zijn rijwiel aan de hand de straat overstak werd hij aangereden door een personenauto. Hij was vrijwel op slag dood. De chauffeur van de auto een grijze volkswagen met tweewielig aanhang- wagentje, heeft even gestopt, maar ver dween toen ijlings in de richting Deventer Na afloop van het forum werd de toe passelijk documentaire film „De Kortste Weg" vertoond, een creatie van Geesink's Dollywood te Duivendrecht onder regie van Gerard Rutten en hadden op het speciale demonstratieterrein aan de Croeselaan een aantal interessante experi menten met mechanische vervoermiddelen plaats. Een golf van verontwaardiging ging gisteren door Den Haag, toen men tot I de ontdekking kwam, dat op verscheidene plaatsen in de stad de banden van gepar keerde auto's in laffe vernielzucht waren 1 doorgesneden. De vandalen moeten profi terend van de nachtelijke duisternis, op hun strooptocht kris en kras door de stad zijn getrokken, om waar zij maar kans zagen het mes te gebruiken. Het juiste aantal auto's, dat aan hun vernielzucht ten prooi is gevallen, is nog niet bekend Omstreeks twaalf uur gisteren waren er reeds 20 gevallen geconstateerd; me» acht het evenwel niet uitgesloten, dat er j nog meer aangiften zullen volgen. Vijftien van de gemolesteerde wagens stonden geparkeerd in het Zuiderparkge- bied, met name in de Heelsumstraat, de Voorthuizenstraat, de Eskamplaan, de Zui- öer parklaan en de Schaesbergenstraat. In de meeste gevallen werden een of twee banden doorgesneden. De drukke Wagen straat in het centrum sloeg een droevig record met 4 „slachtoffers''. Onder de wagens bevond zich een kleine Engelse Morris, eigendom van enkele toeristen, die een tocht door Nederland maken. Deze troffen hun bezit gisteren aan met vier kapot gesneden banden. De onverlaten moeten hun vernielend werk hebben verricht met een groot, scherp mes, getuige wel de lange diepe sneden in het loopvlak- Hoewel aanvan kelijk werd vermoed dat men hier te maken had met een onhebbelijke demon stratie tegen buitenlandse toeristen, duiden oe vernielingen, die ook aan Nederlandse wagens werden toegebracht er op, dat hier alleen maar sprake is van bot vandalisme. De Haagse politie is druk bezig met een diepgaand onderzoek in deze affaire, die, waar ook buitenlandse wagens in de ver nielzucht werden betrokken, de naam van Nederland als toeristenland over de gren zen zeker geen goed zal doen. Nog steeds zijn te Ouwerkerk en Nieu- werkerk niet alle slachtoffers van de ramp I van 1 Februari 1953 gevonden en nog tel kens komt het voor, dat stoffelijke over- schotten bij het afgraven van zand, bij het graven van sloten en opruimen van puin of andere aan de ramp herinnerende over blijfselen gevonden worden. Een vorige week geborgen stoffelijk overschot werd herkend als dat van de heer C. A. Swenne, die behalve als hoofd der school te Ouwerkerk, in welke functie hij in 1913 werd benoemd, een halve eeuw lang de man was van het muziekleven van Schouwen en Duiveland. Zaterdag is te Nijmegen de laatste Ne derlandse missionaris uit China terugge- keerd. Het is pater Henry Hermans C.M., die ongeveer twee maanden geleden uit communistisch China is uitgewezen nadat hij drie jaar in gevangenschap in Tientsin (Noord-China) had doorgebracht. Pater Hermans is naar zijn familie te Maasbree vertrokken. Binnen enkele dagen zal ook in Nederland arriveren pater J. Huys- mans C.M., die kort tevoren uit China was uitgewezen, nadat hij vreselijke mar telingen had doorstaan. Pater Huysmans 1 is te Marseille aan land gegaan en ver blijft momenteel in het moederhuis der Lazaristen te Parijs. De landbouwer J. Langelaar, wonende aan de Schabernouwseweg te Ede, die last had van mollen, kwam, toen hij het af gelopen weekend op zijn erf een der ondergrondse wroeters te pakken kreeg, tot de ontdekking, dat het slachtoffer er wel zeer bijzonder uitzag. In plaats van fluwelig zwart was deze mol geel-wit met tal van oranje vlekken aan de buikzijde Deze oranje mol, die door deskundigen als een grote zeldzaamheid wordt be schouwd, zal een plaats krijgen in de ver zameling van het Itbon (instituut voor toe gepast biologisch onderzoek in de natuur) te Oosterbeek. z JE ZOU het niet geloven. Maar heel New York heeft er even van overeind gestaan. Ergens in die wereldstad had iemand zijn auto geparkeerd Dat Is op zichzelf niet zo bijzonder. Sinds jaar en dag staan in de Verenigde Staten duizenden en duizenden auto s hele dagen en nachten onbeheerd geparkeerd. En sinds bij ons het garagetekort zo nijpend is geworden, laat menigeen voorai in de zomer zijn wagen rustig buiten staan, ook des nachts en al of niet in "*Het bijzondere van die auto in New York zat hem inmiddels in twee dingen. Ten eerste, hij stond ai gedurende zeven iaren op dezelfde plaats geparkeerd. En ten tweede, de kwestie welke er door ont stond, houdt direct verband met de ele mentaire grondslagen van wat we de automobilisten-adat zouden willen noemen. Zeven jaren achtereen parkeren.... Op precies dezelfde plaats, dus in dezelfde straat en voor hetzelfde huis, een huur- jc az6rïi€ Een zekere Mister Kaminsky had haar er neergezet - volgens de omwonenden kort na de oorlog - en hij is van mening dat wie het eerst komt, het eerste maalt. Hij is chauffeur van een politieauto. Uit het feit, dat hij in politiedienst is, trok hq de gevolgtrekking, dat hij meer mocht dan een ander. Inderdaad is er van de kant van het politiebureau, waaronder de straat en mister Kaminsky ressorteren, nimmer enige actie ondernomen, ondanks talrijke klachten omtrent Mister Kaminsky s op vattingen over parkeren. Hij zei in onvervalst New Yorks iets, dat leek op Mac Mahons befaamde „j'y suis, 3'Aangezien hij zijn auto gedurende de laatste jaren niet meer gebruikte, had een ander nooit kans, ook eens JPhet g™" stige plekje te staan, tamelijk beschut tegen de regen. I Maar het is de omwonenden toen re erg geworden. Immers, Mister Kaminsky ha om de leeggelopen banden van zijn Che vrolet 1937 wat te verlichten, onder de assen een paar kratten gezet. Voor de rest was alles met zijn wagen in orde. Hij zorgde ieder, jaar voor een nieuw nummerbewijs en betaalt ook zijn autobelasting- De omwonenden riepen, toen hun klach ten vergeefs bleken, ten slotte de hulp van de pers in. Er kwamen foto's in de krant en in minder dan geen tijd werd deze parkeerkwestie „the talk of the town". I Geïnterviewd, haalde Mister Kaminsky zijn schouders op en noemde de klachten „monkey business" en overdreven. Zijn wagen staat voor zijn woning. Wat wil men eigenlijk? vroeg hij. Mag ik parkeren of niet? Staat er een bordje „No parking? De jeugd heeft inmiddels een soort Sa- lomonsoordeel uitgesproken. Ze eerbie digt de ongeschreven wet van het par keren niet langer en gebruikt Mister Kaminsky's wagen nu, als hij niet thuis is, 1 als speelgelegenheid. Wanneer dit zo doorgaat, zal er spoedig niet veel meer van Mr Kaminsky's wagen over zijn. En hierop zit nu heel New York met spanning te wachten. Wie er dan zijn auto zal parkeren, zal de held van de dag zijn.... LINGERIE DE LUXE Het merk voor een zeer moderne en chi que collectie Kwaliteit blinkt boven alles uit. Elastisch fantasie tricot. Modieuze modellen. HEMDJE fant. breisel met elas tische ribtaille, B- vorm, met kleine gar nering, elastiek in de rug PANTY fantasie breisel, op geknipt pijpje met elastisch ribboord Zonder verplichting zenden wij U op aanvrage monsters ter inzage. DE DAM Pastoor zoekt hulp in studie kosten voor gevorderd pries terstudent, wiens vader dood is. Geen geldzendingen, doch uitsluitend brieven onder no. 30152 aan bur. v. d. blad. Aanvang nieuwe Lesuren: Woensdag 810 uur. Inschrijving dagelijks. Sunsilk Bij de eerste behandeling, op hetzelfde ogenblik dat U de inhoud van de Sunsilk sham pette in het haar masseert,ontstaat een wolk van schuim. Een zeer zacht schuim, dat Uw haar volledig reinigt. En wat betekent dit? Na talrijke proefnemingen is komen vast te staan, dat de gebruikelijke tweede wassing het haar geen goed doet. Integendeel! Het blijkt dat de natuurlijke oliën, die een beschermende laag om ieder haar vor men, weggenomen worden. Hierdoor wordt het haar stug, weerbarstig, glansloos en dus onaantrekkelijk. Sunsilk, alleen Sunsilk ontwikkelt direct schuimDat betekent: in één beurt schoon en... mooi haar! Want nu schikt het zich soepel en gewillig, nu geeft een diepe, natuurlijke glans het de schoonheid, die U verlangde. Sunsilk in Shampettede modernste shampoo in de modernste verpakking. EEN VINOLIA PRODUCT GEVRAAGD voor spoedig en N.V. SCHIEDAMSCHE STEENKOLENHANDEL Noordvest 13 Dagmeisje gevr. Maandag, Vrijdag en Zaterdag van 9-5 uur, loon f 12.-. Jan v. Ave- nesstr. 19, Schiedam. VOOP BETER ONDERWIJS SINGEL 72, TEL. 68847 SCHIEDAM Nette meisjes gevraagd voor alle afdelingen. Aanmelden Stoom- en Chem. wasserij Nico Nijman, Voorhaven 37-41, Rot terdam-West. Mevr. van de Loo-van Rycke- vorsel van Kessel te A'dam vraagt voor zo spoedig moge lijk in haar klein gezin R.K. meisje v.d. of d.e'.n. kunnende i koken. Br. met uitv. inl. aan i Vondelstraat 97, A'dam of be- zoek na tel. afspraak 122009, Arbeider zoekt langs deze weg bijverdienste, onverschillig wat. Eventueel ook admini- j stratief werk. Br. no. K 651, bureau van dit blad. Wasmachines. De bekende Er- res en Miele, Wringers Erres en Acmd, manden en borstel werk. Elshof, Dam 40-44, Tel. 68598. Handel en bedrijf Onverwoestbare trapleren, strijkplanken, kuipen, keuken en keukencomb. tafels, wrin- gerbokken. De grootste sort. Bijna 100 jaren Elshof voor solide houtwaren. Dam 40-44, Tel. 68598. Rijwielen direct af fabriek f 50.- besparing bij aankoop van een Simba-rijwiel. Vanaf f 87.50. Ook gemakkelijke be talingscondities. Geïll. prijs courant TT gratis. Simba rij- vielfabridk, ££aaldwijkseweg 24-26, 's-Gravenzande, Tel. K 1748-673. Inlijsten van platen en foto's en aquarellen. Schilderijlijsten scherpe prijzen en toch 2 jaar garantie. G. v. Loenen, Dam 41-43, Tel. 66192. Showroom: Vlaardingenstraat 6. Reparatie kunstgebitten. Ook voor spoedgevallen. Rotter- damsedijk 265. Want Delana is gebreid van ZUIVER WOL. Dus sterk soepel en veerkrachtig. Komt steeds als nieuw uit de was. Behoudt daarbij zijn volle kleuren en prima pas vorm. Gaat jaren mee. Komt dus veel goedkoper. Peggy Yvonne Yvonne Zuiver wollen truitje met leuk, ingebreid pa troontje en borduur werk, olie kleuterleef tijden. Voor 3 a 4 jaar Bretelrokje, leeftijden 2 tot8 jaarv.a. Peggy Zuiver wollen meisjes- jumper zeer gemakke lijk aan en uit te trek- ken door treksluiting i in de rug. 6 moderne tinten met fleurige, gestreepte kraag en boordjes, alle leertip den. Voor 6 Q. a 7 jaar Gestikte banenrok, wijd model, leeftijden 6 tot 15 jaar IA 25 unnnf Dedemsvaart Vraog fronco toezending vonenze nieuwe kleuren- folder „Delana be schermt hun gezond heid". Dit jaar twee beloningen I Voor kinderen tot 10 jaar (klassen 1 t/m 4) het spannende boekje„Over wateren zo", geschreven door Leonard Roggeveen en Dr I). G. G. van Ringelestein. Voor jongens en meisjes van 10 tot 15 jaar (klasse 5 en hoger) het even boeiende boekje: „Het water en wij" door R. Feenstra. Beide koekjes worden in de vorm van een fraai omslag en 16 losse hoofdstukken uitgereikt bij een spaarinleg van tenminste 25 cent of aankoop van spaarbankzegels van 10 cent; ,1e omslag van 15 tot 30 September; de hoofd stukken van 1 October af iedere halve maand. ,TL IJ MOGEN ER IN GEZIEN WORDEN' Oo DINSDAG 14 SEPTEMBER en volgende dagen, aanv. voorm. 10 uur, t.o.v. Notaris A. S. H. A. BLAISSE: van fraaie meubelen in antieke en moderne stijlen: oud-Holl. kussenkasten en poortkasten, wortel noten porcelelnkast dito klepbureau, commodes, bijzetmeubelen, fauteuils, bankgarnlturen, zit-, eet- en slaapkamerameubl., compl. herenkamer, 5 stalen schrijfbureaux, Perzische- en andere ta pijten, schilderijen, luxe- en huish. art., Eng. brand kast, kleine LIPS brandkast, vol autom. druk- geyser „HEKLA" in prima staat, boller 150 L., haarden, enz. Voorts: een verzameling optische- en andere meet instrumenten, w.b. kostbare polarisatie-microscoop met toebeh., „Philips" hoogtezon, enz. Wegens verplaatsing: fraaie, moderne blank eiken inventaris van een winkel ln luxe artikelen: vitrinekasten, toontafels, etalages, enz. 3 KIJKDAGEN: Vrijdag 10 en Zaterdag 11 Sept. 10-4 uur. Maandag 13 Sept. 10-2 uur. I'//// 496. Het begon Pieter te duizelen van de moderne kunst. Hij wist niet meer of hij lachen of huilen moest- Hoe meer hy naar het be- klodderde doek keek hoe meer hy het gevoel kreeg alsof de aardap pelschillen en de ijshoorntjes om hem heen vlogen Maar de schilder ging onverstoorbaar verder. „Als je genoeg van dat meesterwerk hebt genoten dan heb ik er hier nóg een", zei hy. „Zie maar eens... dit is zo echt getekend, dat ik er toe kom het raam open te zetten. Kijk eens wat een fantastische rook". Pieter keek naar een groot stuk papier waar zeker wel een half uur met een potlood overheen was gekrast. „Hoe heeft u dit geval genoemd?", vroeg de jongen langs k zijn neus weg „Op de laatste tentoonstelling was dit roemrijke getiteld: Rokende kachel", sprak de schilder. „Knap werk "e' „Mmmmaar", antwoordde Pieter „Ik wil wel van u.a%e nemen dat dit vel vol met rook gekrabbeld is maar... maar waar is 0 kachel dan?" dje „Poeh", riep de artist verontwaardigd. „Dat is nu ook wat"L0rn. kachel rookt zo erg dat je de hele kachel niet meer ziet. Maar ,e, dit is genoeg voor vanavond... in een keer word je toch geen kun naar:... we gaan maar wat eten". „Graag", zuchtte Pieter. de

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 6