SKETCH jaarBeurs is weer Prinses Margriet, voor het eerst in officiële functie, opende Margriethal onnen industrie- Zijn ze allemaal favoriet bij U K.R.O. SCHRIJFT LUISTERSPEL PRIJSVRAAG UIT ns op tabak wordt dit Gloeilampjes Middenstandsnota volgende week in Tweede Kamer Beiielux-ministerconferentie Bier volgt op 1 Januari 1956 Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijnen! Woon w a genbe woner stal vijf mille PAGINA S Nieuwe ensembles Wees veeleisend: Rook Nonvalk California Napels mm en m" Gedeeltelijk in auto en woonwagen „belegd" Enige maanden belangrijke productie-inkrimping Het nieuwe gebouw Diverse speciale programma's breken de tred der vaste uitzendingen. Daar is o.m. op 13 November de herdenking van bet feit, dat 16 ecuwen geleden St. Augustinus werd geboren. Deze herdenking zal een bijzonder en origineel karakter dragen. Zo zal o.m. onder leiding van prof. dr v. d. Meer een reconstructie worden gegeven van „een Zondag in Hyppo". In samen werking met Dom B. Brockbernd O.S.15. zal hij een H. Mis reconstrueren, zoals deze ten tjjde van St. Augustinus werd opgedragen. Een onlangs door prof. v. d. Meer ontdekte preek over Martha en Ma ria van deze heilige, zal hierbij in het Nederlands worden uitg «zonden met de toen gebruikelijke bijvalsbetuigingen. In de afdeling ernstige muziek staan weer- tal van voorname en interessante uitzendingen op het programma. We noe men van de uitvoeringen door de Neder landse Opera slechts „Don Juan de Ma- nara"' van Henri Tomasi in samenwer king met het Rotterdams Philharmonisch Orkest en Koor Q-l.v. E. Flipse. En daar naast zijn er uitvoeringen van vele orato ria en zullen vermaarde binnen- en bui tenlandse solisten voor de K.R.O.-micro foon optreden, In de wereld van de lichte muziek zijn enkele veranderingen te bespeuren. Bij de liefhebbers van dit genre wijzigt da smaak zich nog al snel en daarom moes ten nieuwe orkestgroepen worden gefor meerd. waarbij niet meer de strijkers, maar de z.g. middengroep, de houtblazers, het voornaamste onderdeel vormt. Het Amusementsorkest wordt vervangen door een moderner ensemble en een Ballroom- orkest een zuiver dans-orkest zal de plaats van de Zevenklapper innemen. Een nieuw vocaal gezelschap is voorts „The Jacksonairs". Ook het hoorspel-repertoire zoekt naar vernieuwing en bevat o.m. bewerkingen van de romans „De Verloofden" van Man- zoni, „Festijnen en Perikelen" van Marie van Zeggelen en „De laatste dagen van Pompei" van Edward Bulwer-Lytton. Daarnaast zijn aan verscheidene auteurs als Toon Rammelt, Paul Haimon, Albert Kuyle, Gabriël Smit, Louis Povel en Ed- mond Nicolas opdrachten gegeven tot het schrijven of bewerken van luisterspelen voor bijzondere feesten. De Tweede Kamer zal Dinsdag 14 Sep tember 's middags om één uur bijeenko men en dan de middenstandsnota in be handeling nemen. De voorzitter zal voor stellen, de vergadering 's avonds om acht uur voort te zetten. Voorts vermeldt de agenda voor de vol gende dag vier wetsontwerpen, waaron der de wijziging van de pensioenwet voor het personeel der Koninklijke Marine reserve 1923 en de pensioenwet voor het reserve-personeel der landmacht 1923. De voorzitter zal, indien de behandeling van de agenda op Donderdag 16 September niet mocht zijn beëindigd, de vergadering van Vrijdag 17 September 's ochtends om elf uur doen aanvangen, zulks in verband met de plechtige zitting ter gelegenheid van de tienjarige herdenking van de on dertekening van de Belgisch—Nederlands- Luxemburgse douane-overeenkomst, wel ke die dag 's middags om drie uur zal worden gehouden. Is het zó, dat U iedere sigaret het praedicaat ,,goed genoeg" verleent Of verlangt U nog naar UW sigaret Dan bent U tenminste op de goede weg. Het Is immers Uw goed recht te weten wat U koopt en rookt. Sigaretten kopen is heus niet alleen een kwestie van een paar kwart jes over de toonbank schuiven, maar ook van kwaliteit en zuiverheid eisen in Uw fiMsjo eigen belangM welke op luchtige wijze za] worden opge diend. Het tweede gedeelte van de Zon dagavond zal worden gevuld met een ge zellig familiespel en muziek. 20 «tuks corktlpped 80 ct Angers Frankrijk Met een verheerlijkt gezicht stond de kleine Jacques Fontaine in de mand van de grote, gedeeltelijk gevulde ballon op een sportterrein. Hij was een van de kinderen, die om de beurt door hun vaders er ingetild, een ogenblik de sen satie mochten meemaken, hoe je je nu wel in zo'n uitgebreide wasmand voelt. Het wérd een werkelijke sensatie voor petit Jacques, want op een gegeven ogenblik koos de ballon het luchtruim, de vader greep nog even vertwijfeld aan de rand van de mand en toen verdwenen èn ballon èn Jacques langzaam en statig in het verschiet. De mannen, die de tou wen van de ballon moesten vasthouden, hadden allemaal tegelijk e#n ogenblikje de tijd genomen om een sigaret op te steken en waren zich niet bewust, dat dit juist voldoende was voor de ballon om te ontsnappen. Twintig minuten lang was er een angstige ballonjacht en toen daalde de ballon weer uit zichzelf en wat witjes om de neus stapte Jacques uit na zijn eerste ballontocht. Van de kudde van 110 koeien dreef de Nederlandse melkknecht Gerben v. Dijk er 24 in de stal en koppelde de dieren aan een electrische melkinstallatie. Ver volgens draaide hij de knop om en op hetzelfde ogenblik vielen er 13 koeien dood neer. Het was een massa-electro- cutie tengevolge van een kortsluiting. Van Dijk, die zes jaar ln Amerika werkt, zei: „Zoiets is me nooit in mijn oude land overkomen", Londen Het zal natuurlijk wel heel plezierig zijn voor de toeristen om, vooral in de zomer maanden, de onbeweeglijke schildwach ten voor het Buckingham Palace te be wonderen. De schildwachten zelf zullen het echter wel eens minder gezellig ge vonden hebben en ook Koningin Eliza beth meende, dat men in zijn bewonde ring wel eens een beetje te opdringerig werd. Zij heeft thans maatregelen ge nomen, waardoor de schildwachten geen overlast meer zullen ondervinden van de bewonderaars en bewonderaarsters. Wat is Napels zonder zijn gerenommeer de guitaar- en mandoline-spelers? Het is Napels eigenlijk niet meer. Maar op het ogenblik moet. men het toch zonder hen stellen in de restaurants, waar ze langs plachten te defileren om vooral de bui tenlanders de enige echte, gegarandeerde Napolitaanse wijsjes te laten horen. Ze zijn namelijk in staking gegaan. Ze zijn arm, deze musici, maar niei minder zelf bewust en ze wensen niet langer met een (rafelige) hoed rond te gaan. omdat dit niet in overeenstemming is met de waardigheid van een werker. Zelfs de graaf van Barcelona, die een diner ge arrangeerd had voor een 36-tal nog wat in Napels achtergebleven leden van het vorstelijke „Agamemnon"-gezelschap, moest het zonder de gebruikelijke Napo litaanse begeleiding doen. opdracht een voorstudie daarvan te maken. De ministers wisselden eveneens van gedachten betreffende de data van de inwerkingstelling van de unificatie der accijnzen resp. op tabak, mineraal water en bier. Deze data zullen definitief wor den vastgesteld na accoord van de Bel gische regering, In deze gedachtengang werd rekening gehouden met de bijzon dere toestand van de plaats en de ge middelde Belgische brouwerijen. Betrok ken ambtenaren van de drie landen heb ben opdracht gekregen met de vertegen woordigers van de brouwerijnijverheid overleg te plegen. De ministers zijn tenslotte overeenge komen hun gemeenschappelijke actie op het gebied van de handelspolitiek te verstevigen en meer speciaal voor wat betreft het verdedigen van de belangen der drie landen ten opzichte van sommige handelspractijken. Men heeft verder in verband met het oprichten van de parlementaire raad vernomen, dat Nederland vooralsnog enige voorbehoud maakt, doch verwacht wordt dat het het protocol wel zal on dertekenen. Besloten werd dat vanaf 1 Januari 1956 de accijnsrechten van bier en mineraal water zouden gelijkgesteld worden. Dit zal nog in de loop van dit jaar het geval zün met tabak. Over alco hol werd niet gesproken. De bestaande rechten van condensmelk worden tot 1 Januari 1955 verlengd. He comité besloot, dat voortaan de drie ministers van Landbouw der verschil lende landen eveneens in het ministerieel comité zouden zitting hebben. De vol gende vergadering van de ministeriële Beneluxraad zal in October plaats hebben (Telefonisch van onze Brusselse correspondent). Te Brussel vergaderde gisteren van half :If tot half één onder voorzitterschap van minister Luns het ministeriële comité van de Benelux. De Nederlandse delegatie be stond uit 22 personen, onder wie de mi nisters Luns, Van de Kieft, Zijlstra, Mansholt en Suurhoff. De conferentie had plaats in een geest van openhartigheid en hartelijkheid. Zij stond eigenlijk meer in de sfeer van het tienjarig bestaan van de ondertekening van het Benelux-verdrag. Problemen die tot diepere discussie had den kunnen leiden werden gisteren niet aangesneden. Dit houdt mede verband met het feit. dat de regeringen eerst Iaat in het bezit van de dagorder waren ge komen, zodat grondige voorstudie van be paalde problemen niet mogelijk was. Anderhalf uur na de vergadering werd een communique verstrekt waarin o.m. het volgende wordt gezegd: Het comité heeft zich in principe ac coord verklaard t.a.v. een interparlemen taire Beneluxraad en heeft besloten het zonder uitstel aan de drie regeringen voor te leggen. Het ministeriële comité heeft vervolgens van gedachten gewis seld over de gemeenschappelijke libera- lisatielijst in het kader van de O.E.E.C. Het gaf toe dat het nodig was het per centage der liberaties te verruimen. Een oplossing moet gezocht worden voor de vergadering van de ministerraad van de O.E.E.C. die in November plaats heeft. Het ministerieel comité heeft kennis ge nomen van het aanduiden van een werkgroep die belast wordt met het doen van voorstellen betreffende het op richten van een gemeenschappelijk in stituut voor de studie van de kostprijs op landbouwgebied. Het besloot binnen de drie maanden bijeen te komen om de i landbouwproblemen te bespreken. De J presidenten der ministerraden kregen Het hoofd van de muziekafdeling, de heer Manus Willemsen, ondervraagt luisteraars naar aanleiding van ge draaide gramofoonplaten. Aa verten tie Door belangrijke ontdekkingen op het gebied van pijnbestrijding is het mo gelijk geworden een tablet te maken dat inderdaad beter en krachtiger helpt, ook daar waar andere middelen (alen. De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren regelmatig groter geworden. Geleerden hebben vastgesteld waan en hoe pijn ontslaat en zij hebben geleerd pijn te meten. Daarna heb ben zij kans gezien de werking van een der oudste pijnbestrijders belangrijk te versterken door toevoeging van nieuw ontdekte middelen. Deze combinatie werlcf bij pijnen - en ook bij griep - beter dan elk middel afzonderlijk. OUUejJOAPV) constructie (geraamte) is 475 ton staal ge bruikt. In de gevels werden 470.000 metsel stenen verwerkt; voor de bestrating wer den o.m. 450.000 straatklinkers gebezigd. In de voorbouw werd 660 m.3 blank glas gebruikt, terwijl de verlichting bestaat uit 300 lampen. De bruto-oppervlakte van de hal be draagt rond 7000 m.2. De staalconstructie van het gebouw werd vervaardigd en ge monteerd door Werkspoor N.V. en De Vries Robbé Co N.V., de afbouw ge schiedde door een groot aantal andere ondernemingen. De politie van Tegelen heeft dezer dagen de 29-jarige woonwagenbewoner V. uit Deurne aangehouden onder verden king van diefstal van o.a. een geldkistje, inhoudende ongeveer 5.000 uit een le- derwarenzaak te Tegelen. V heeft inmid dels een bekentenis afgelegd en zal naar het Huis van Bewaring te Roermond worden overgebracht. Van het gestolen geld konden slechts enkele honderden guldens worden achterhaald De rest had V. reeds „belegd" in een auto en een woonwagen. De inbraak in de leder- warenzaak te Tegelen werd op 29 Augus tus jl. gepleegd. De eigenaar was met zijn huisgenoten naar de kermis. Na vruchte loze naspeuringen leidde het spoor ten slotte naar het woonwagenkamp te Deur ne, waar V. verbleef. Hij had de aandacht op zich gevestigd door abnormaal hoge uitgaven; o.a. had hij een auto en een woonwagen gekocht. V. werd Zondag avond in HeldenPanningen gearres teerd, nadat hij een deel van het gestolen geld op de kermis had verbrast. TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN t 85 et Voor de handel: N.V. Levert St Co, Amsterdam C zaken om een nationale organisatie te vormen, die dan de distributie van Philipsproducten in Indonesië in handen zal krjjgen. De distributie van Philipsproducten ts tot nu toe in handen van buitenlandse be drijven, aldus het communiqué. Hieraan zij toegevoegd, dat de distributie thans geschiedt door een combinatie van de Rvimy (verkoopsorganisatie van Philips) en de Borsumy. Voorts wordt vernomen, dat de radio- fabrieken in Indonesië wel gedwongen zullen zijn, in afwachting van aanvoer van nieuwe materialen, de productie be langrijk in te krimpen. De uitvoering van het nieuwe productieschema zal enige tijd vergen, weshalve de fabrieken gedurende enige maanden practisch stil komen te lig gen. Na de geschiedenis van de bouw van de nieuwe hal te hebben geschetst, waarbij in tlet bijzonder hulde bracht aan net Nieuwbouw-bureau van de Kon. Ned. oogovens en Staalfabrieken, die dit werk kIJ3!1! bdsbestek van 149 dagen tot stand racht, vermeldde mr Fockema Andreae nog enkele technische bijzonderheden over ui u „Uwe Sebouw. De afmetingen van de hal bedragen: 120x56x12 m. Het rust op 213 gewapend-betonpalen van 8 m. lengte en 27 witboorpalen van dezelfde grootte. Voor fundering en vloeren is ca 750 m.3 gewa pend beton gestort, waarvoor circa 110 ton betonijzer werd gebruikt. Voor de staal-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 3