Vakbond dreigt nationalisatie der bedrijven aan te vragen Geen uitbreiding aantal ponten te Velsen Het Nederlandsche Trekpaard in volle glorie Wilhelminabrug te Maastricht Philips in Indonesië Gloeilampjes n Gezond idee, rook KAVEEWEÉ Museum van Neder landse ridderorden Indien fabricage van radio's wordt stopgezet Dulles in Tokio Noord-Holland blijft voorlopig eiland Onderzoek gaande naar andere oplossing van zeer grote wachttijden Herbouw volgens plan van Rijkswaterstaat __in één woord VOL-maakt PAGINA mannen die „gezien" zijn, prefereren BRYLCREEM voor mooi, gezond haar 1 October DIESEL-ELECTRISCHE MAASTRICHT—LUIK Grootse manifestatie (Van onze Haagse redactie) De minister van Binnenlandse zaken, prof. dr L- J. M. Beel, zal Dinsdagmiddag 14 September in de Kanselarij der Neder landse Orden een klein museum van de Nederlandse Ridderorden openen. Dit mu seum zal voortaan iedere Dinsdagmiddag van 14 tot 16 uur voor het publiek geopend zijn. Na een jarenlange voorbereiding is de secretaris van de kanselarij, de heer J. A van Zelm van Eldik, er in geslaagd een representatieve verzameling bijeen te brengen van Nederlandse decoraties. Hel is namelijk zo, dat van iedere orde een veelheid van decoraties, waaronder vaak zeer fraaie, kostbare en zeldzame, be staan. Iedere juwelier en iedere tijd heeft zijn eigen typen. Natuurlijk zijn de Mili taire Willemsorde, de Leeuw en de Oranje Nassau in de kleine, maar goed verzorgde expositie, in alle mogelijke varianten te vinden. Ook ere-sabels en de uniformen van de orden van St Jan en de Duitse Orde. De verzameling is echter(lang nog niet compleet. Vele stukken zijn in de loop van de tijd verloren gegaan. Dank zij vele oarticulieren en de hulp van de Ko ninklijke Vereniging van leden der Neder landse ridderorden is echter een redelijke selectie bij elkaar gebracht kunnen wor den. Het nieuwe museum moet dan ook als een eerste begin worden gezien. Het ligt in de bedoeling de verzameling in de loop der jaren uit te breiden met buiten landse decoraties. De verzorgdheid v*n Uw uiterlijk hangt vooral af van Uw haar. Brylcreem, de volmaakte halrdresslng geeft Uw haar een leven dige. natuurlijke glans voor heel de lange dag. i Brylcreem is geëmul- J geerd: dus geen overda- dlge vettigheid. Mas- M seer dagelijks met ff. Brylcreem - de heil- ff zame bestanddelen M houden Uw hoofd- ff;; huid gezond. Uw ff;;; haar vrU van roos. ffsii County Laboratories Ltd., 8tanmore, England - Jacq. Mot N.V., Amsterdam De arbeidersvereniging van de Philips- radiofabriek in Surabaja zal aan de rege ring verzoeken de Philipsfabriekcn te na tionaliseren, indien Philips zijn besluit tot stopzetting van de fabricage van radio apparaten toch zou uitvoeren. Dit heeft de voorzitter van de vakvereniging, Tan Hian Bo, op een te Surabaja gehouden persconferentie verklaard. Zoals gemeld, kondigde Philips enige da gen geleden aan tot voorlopige sluiting van de radiofabriek in Indonesië gedwon gen te zijn wegens het uitblijven van een deviezentoewijzing voor de invoer van noodzakelijke onderdelen. Deze deviezen- vergunning wis in het begin van dit jaar aangevraagd bij het ministerie van Eco- aan de Nederlandse grens met fakkels, sa luutschoten en tromgeroffel als nationale held werd ontvangen. Meyer was in 1945 ter dood veroordeeld, daar hij verantwoor delijk werd geacht voor de moord op acht tien Canadese krijgsgevangenen. In Bonn wordt er aan herinnerd, dat een goed jaar geleden, toen de Britten opgrond van een bijzonder uitwijzingsbevel De Jonge over de grens zetten, in de Duitse pers een protest van de Bondsdag tegen dit ingrijpen werd verlangd. Waarnemers in Bonn vrezen dan ook, dat de Hoge Commissie, wanneer zjj zou besluiten haar invloed aan te wen "en om aan de zaak-Breda een einde te maken, een storm van protesten zou ontketenen bij de zeer talrijke Duitsers, die de betrok kenen eerder als idealisten dan als misda digers beschouwen. Niet op 30 September zoals aanvanke lijk werd gemeld, maar op 1 October zal de eerste diesel-electrische trein Maas trichtLuik gaan rijden. Om tien uur op die dag arriveert deze trein aan het sta tion te Maastricht en vertrekt dan met de Maastrichtse deputatie naar Luik, waar ze officieel door het Luikse gemeente bestuur zal worden ontvangen. Na terug komst te Maastricht zullen de vertegen woordigers van Luik in Maastricht aan zitten aan een lunch in de Stadsschouw burg, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. John Foster Dulles, de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken, is gis teren na een kort bezoek aan Formosa in Tokio aangekomen. Hij werd op het vliegveld begroet door de Japanse minis ter van Buitenlandse Zaken Okazaki Verwacht wordt, dat Dulles vandaag een onderhoud zal hebben met premier Josjida en andere vertegenwoordigers der Japanse regering. Later op de dag zal hij Japan weer varlaten, om Zondag te Denver, de zomerresidentie van de Ame rikaanse president, een vergadering van de Nationale Veiligheidsraad bij te wonen. De tweede dag Woensdag, werd als te doen gebruikelijk met de demonstraties op het nabij de veehallen gelegen sportterrein besloten. Op de tribune waar wij o.m. minister Mansholt, de commissaris der Koningin, prof. De Quay en de burgemees ter van Den Bosch, mr Loeff opmerkten was toen geen plaats meer onbezet en rond de zonovergoten ring hadden zich. rijen dik, vele duizenden kijkers opgesteld. Het werd ook nu weer een grootse mani festatie: deze parade van alle bekroonde hengsten en merriën. Fier, als bewust van eigen kracht en schoonheid, stapten en draafden zij aan ons voorbij, al die prijs winnaars en winnaressen, de een al mooier en machtiger dan de ander. En toen ten slotte de achttallen, de zestientallen en zelfs een vier en twintig-tal in draf voorbü de tribune daverden, toen zwol het applaus welhaast aan tot een laaiende ovatie. Een moment, door een ieder in span ning verbeid, was die Woensdagnamiddag het bekend maken van de uitslag van de prijsvraag: „Wie wordt kampioen?" Van de prijsvraag dus, die ook dit jaar door de bladen der drie Centrale Landbouw organisaties werd uitgeschreven. Ir Knottnerus, voorzitter van het Kon. Nederlands Landbouwcomité, hield voor de microfoon een korte toespraak en droeg tenslotte de hoofdprijs, het Stamboekmer- rieveulen Marie van Churchill, over aan de gelukkige winnaar, Alf. v.' d. Pullen uit Nederasseit (N.-Br.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5