l Van 18 Mei tot 3 September 1955 in Rotterdam: MANIFESTATIE VAN NEDERLANDS ENERGIE SOCIALISATIE DER MIJN- INDUSTRIE GE EIST Post bracht een getuigschrift Onverplichte verhoging van maximaal zes procent Vrijdag valt de beslissing Ontmoeting met bestuurder van „vliegende schotel"? J VETGEHALTE VAN DRINKMELK MOEDER EN KINDJE SAMEN VERDRONKEN Loonsverhoging ivorde toch geen vliegende schotel De loononderhandelingen f m - -u Woensdag 15 September 1954 ^DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Kilometerlange kabelbaan over uitgestrekt terrein. Echte mijngang, bedrijven in werking en attractief centrum in liet Park Waarom Rotterdam J Tegen buitenlandse invloeden Cycloon teisterde Z„-Japan Tories en Labours naar Moskou Schotten zochten naar „vermiste" Nederlander Pleidooi voor verhoging tot 3 percent C. V. P. protesteert krachtig Rechtbank acht verklaring vals „Ik ben Duitser en ik blijf Duitser" Het is paratyplius Maine wordt „democratisch" WEERBERICHT Al wandelend Prijzen en kosten De Maas Hallen-complex F^f °msluit een plein, het Rif Prov,nciën kennis maken bruggen-, wegen met waar wij de moderne Het is ook bij dit pfein'dafeerTka- belbaan begint, die 8000 personcn per dag op 12 meter hoogte een zweeftocht kan laten maken over de hele uitgestrektheid Van het terrein naar de Maas-oever, een afstand van ongeveer een kilo meter! Brug der Kennis de Lusthoj Inwoner van Wageningen was echter reeds thuis De Belgische schoolstrijd De .Amerikaan" in de Heimat genezen van geheugenstoornis A Gedetailleerd relaas van een F ranse landbouwer l\og een relaas miM mmm ill Geen verplichte loonronde? Het TS.V.V. over de loonrond Huurverhoging midden 1955 Morgens vroeg op iveg om aardappelen te rooien De weerverwaehting van het geldig van heden- tot Donderdagavond, luidt: Over het algemeen vrij veel bewolking met tijdelijk, vooral in het Noorden van het land wat lichte regen of motregen. Vrij krachtige tot matige wind tussen Zuid-West en Zuid. Minder koude nacht; morgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Donderdag lfi September: Zon op 5.15, on der 18.55 uur. Maan op 20.00, onder 11,26 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De „Brug der Kennis" die het Ahoij'- terrein met het Park sal verbinden en de Westseedijk moet overspannen. Deze brug zal tevens dienen als expositiegele genheid voor het onderwijs, van voorbe reidende school tot en met universiteit. Gedurende de zomermaanden zal een enorme tentoonstelling een samenvattend beeld bieden, van wat Nederland in tien jaren tijds heeft weten te presteren. Deze prestaties hebben reeds alom ter wereld de grootste bewondering gewekt, maar een manifestatie zoals die van 18 Mei tot 3 September 1955 te Rotterdam te zien zal zijn, moet wel bijzonder indrukwekkend worden. Deze dynamische tentoonstelling zal bovendien de jeugd een inspirerend voorbeeld geven. Wanneer zij bedrijven in volle gang zal zien, zal zij zich gedrongen gevoelen, mee te bouwen aan de grootheid van ons volk. Wanneer men zich afvraagt, waarom Rotterdam is uitverkoren voor deze mani festatic, dan kan het antwoord tweeledig zijn. Allereerst is Rotterdam een der ste den, die wel het meest van de oorlog te Hjden heeft gehad en die bovendien heeft getoond het devies „Sterker door Strijd volkomen waardig te zijn. Op de tweede Plaats heeft deze stad zich terstond be reid verklaard, de schouders onder het tverk te zetten en stelde zij een werkkapi taal en een garantiebedrag ter beschik king. Daarbij kan nog worden gevoegd, dat Rotterdam een bijzonder geschikte achtergrond biedt van een uniek gelegen terrein. Wanneer men vanuit het hart der Maas stad rfaar de tentoonstelling gaat, ziet men links onderaan op de kaart vanuit de Mathenesserlaan een serie trapsgewijs verlopende paviljoens. Het eerste is deels een ontvangst- en erepaviljoen, ingericht door de Regerings Voorlichtings Dienst Hier zien we de positie van Nederland in de wereld uitgebeeld. Voorts vinden we de tijdmeting uitgebeeld en komen we in het carboon- of steenkolentijdperk terecht waarin wij kennismaken met het gebruik, dat Nederland weet te maken van zijn bodemschatten. Via een echte mijngang, aan te brengen door de gezamenlijke Limburgse mijnen, komen we dan in het tweede paviljoen, dat van de delfstoffen (kolen, zout, mergel en olie). Het derde paviljoen stelt ons in kennis met de wonderen der moderne che mie, het vierde met het gas. Het vijfde, grootste en laatste paviljoen van deze serie is wel zeer belangrijk door de mani festatie van de electrische kracht waar onder de kern-reactie en van het mo derne verkeer, zowel het zichtbare van de Ned. Spoorwegen als het onzichtbare van de P.T.T. Ook het luchtverkeer en ai wat daarmee samenhangt, heeft hier zijn ter rein gevonden. Deze paviljoens omsluiten een buiten terrein, dat bijzonder de moeite waard zal worden door een expositie van het mo dernste spoorwegmateriaal en een com pleet seinhuis. Verder vinden we daar een boortoren van de zoutindustrie en 'n „ja-knikker" uit de olievelden. prettig toeven zijn. „Maar dat blijft een verrassing", zei de heer Jac. Kleiboer, die de organisatie in handen heeft. Ruw geschat zullen de kosten van E-55 komen op 5 millioen gulden die men hoopt te bestrijden uit de verhuur van de pavil joens 125 per vierkante meter overdekt en 75 per vierkante meter onoverdekt), uit de bijdrage van Rotterdam en uit de entréeprijzen, die boven de gulden per persoon komen te liggen. Men denkt aan speciale Kunst-dagen, ter wijl men de toezegging heeft van Museum Boymans voor speciale expositie. Ook ver wacht men een demonstratie van kleder drachten door de aanwezigheid van be woners uit gebieden in de typische streek- dracht, zoals Zeeuwen en Friezen. ET PARK WESTZEEO'JK Vanaf dit voorterrein voert een brug waarop de Waterleiding een tentoonstel ling heeft ingericht ons naar de thans in aanbouw zijnde „Energie-hal" (links in het grote zwarte blok der tekening) die een oppervlakte van 40 bij 140 meter overdekt. Hier verzorgen de afdelingen Haven-, Rijn- en Zeevaart van Amsterdam en Rotterdam een gezamenlijke grote in zending. Direct aangrenzend tn die ha) komt de scheepsbouw, terwijl Rijkswater staat ook laat zien, wat Nederland doet om land te verdedigen tegen en te ontruk ken aan het water. Een logische aanvul- hng hierop leveren de grote dijkenbouw- en baggerbedrijven. Hu komen wij aan de grote thans be staande Ahoy'-hal waar wij de metallur- aiiseif metaa'in<justrie, bouwen en wonen paviifoeI<3 vinden. In het uitspringende toestand" j^u'!en WU het verschil tussen de 1945 en 1955 zien uitgebeeld. Terzijde van het grote hallencomplex vinden wij nog enkele paviljoens die ons in kennis brengen met de volksgezond heid, lichamelijke opvoeding, sociaal yerk en beveiliging, welke paviljoens een spre kende achtergrond zullen hebben in het in aanbouw zijnde grote Dijkzigt-Zieken- huis. Wij zijn dan gekomen aan de Westzee dijk. Over de Westzeedijk zal een luchtbrug de bezoeker leiden naar het tweede deel van het 37 hectaren grote terrein: het Park. Daar komt hij in een geheel andere sfeer, nl. die van de landbouw en de vee houderij. De Brug der Kennis, die de Westzeedijk zal overspannen, dankt zijn naam aan een samenvatting van alle vor men van onderwijs van voorbereidend tot hoger die men op die brug gemani festeerd zal vinden. Dalen wij met een zwierige draai in het Park neer, dan vin den we daar al direct het type van een oude boerderij in de vorm van 'n typisch- Twents „lös hoes" naast een modern boe renbedrijf als contrast. Er loopt en tript 'laar allerlei stamboekvee en pluimvee rond en men ziet er de hele boerenfami- in actie. Wanneer we hier ook de zui- v.rPro<lucten met alles wat daaraan vast zit hebben gezien, komen we aan de tuln- fn de visserij, waarmee we dan de wa eimg <j0or het eerste paviljoenen- TPcW hel Park besluiten. tussen twee vijvers en op de P, rZ, t ee.rtWs een historische rechte slot liep, omt dan een lang-gerekt pavil joen m r zÜ"uitbouwen. Daarin vinden we GJoe> en Bloei van Stad en Land, PaP' n grafische industrie, mode en sieraad, bankwezen en verzekeringen. Geheel aan heteind van het Park, tegen de Parkkade Rings de Maas is dan tenslot te een afdeling export, groothandel en in ternationale contacten. Vermoeid van het kijken vinden wij verpozing in een 0I?tsPa"ningsxentrum omsloten door een vijver (links op <te' Park-plattegrond). Dit terrein heet „in <je Lusthof" en het zal daar, gezien de ver rassingen die men ervoor in petto heeft, Zondags zal het tentoonstellingsterrein na kerktjjd wel geopend, doch de bedrij ven zullen dan niet in werking te zien zijn. Voor de onderbrenging van toeristen nl een speciale commissie werkzaam zijn. Dit probleem is er een, dunkt ons. van de eerste orde, gezien het gebrek aan hotel-accomodatie dat zich reeds in het voorseizoen van dit jaar deed gevoelen, ook wanneer de omliggende grote en gro tere steden zijn ingeschakeld. Tenslotte dient vermeld, dat de Lijn baan-bouwers, de architecten prof. ir' J. H. v. d. Broek en J. B. Bakema als hoofd architecten van de opbouw van het mani festatie-complex optreden. „Het Park hebben wij met de uiterste zorg ontzien", zei prof. v. d. Broek. Zelfs toen twee grote, mooie bomen in de weg stonden, hebben we er omheen gebouwd". Een wervelstorm heeft Zuid-Japan ge teisterd. Achttien personen kwamen om; 83 werden gewond. Zestien mensen wor den vermist. Drie en dertig vaartuigen zijn gezonken en 73 beschadigd of op drift geraakt. Voorts wordt nog gemeld, dat minstens 45 personen om het leven zijn gekomen bij een aardverschuiving in het dorp Mizoekami op het Japanse eiland Kioes- jioe. De vakbond der mijnwerkers in West- Duitsiand heeft opnieuw een socialisatie van de mijnindustrie geëist. Naar de voorzitter van de vakbond, Imig, ver klaarde, wordt deze eis niet gesteld uit politieke overwegingen, doch als „econo mische noodzaak". Volgens de leiding van de vakbond is het slechts door een ge meenschapseigendom over de gehele mijnindustrie mogelijk de niet rendabele mijnen in het Ruhrgebied voor onder gang te behoeden. In de Ruhr werken thans dertig mijnen met verlies, die tezamen zestien procent van de Westduitse kolenproductie leve ren. In deze mijnen werken negentigdui zend man en hun emplooi zou naar de opvatting van de vakbond in gevaar kun nen worden gebracht, wanneer de niet renderende mijnen onder particulier be heer bleven. Aanleiding tot het hernieuwd stellen van deze eis vormen de onlangs afgeslo ten onderhandelingen over nieuwe loon- contracten voor de mijnwerkers. Daarbij zijn verhogingen van vijf procent over de gehele linie toegestaan, doch de werkge vers hadden zich aanvankelijk verzet te gen een loonsverhoging ook in de niet renderende bedrijven. De vakbond heeft de socialisatie der mijnen aangediend als de enige mogelijkheid om de nadelige in vloeden van de door de geallieerden uit gevoerde ontvluchting der Ruhrconcerns ongedaan tg maken. Hij acht haar even eens nodig als tegenwicht tegen de af schaffing van de „Gemeenschapsorgani satie Ruhrkolen", die door Nederland van de hoge autoriteit der K.S.G. is verlangd. Bovendien acht de vakbond de tijd rijp voor het opnieuw aandienen van zijn oude eis, daar hij „met bezorgdheid heeft kennis genomen" van het veld winnen van buitenlandse kapitaalsinvloeden in de Ruhrindustrie. Hij vreest, dat nog meer ondernemingen, die op bevel der geal lieerden verkocht moeten worden, in bui tenlandse handen zouden kunnen geraken. Ook daartegen zou de socialisatie volgens de vakbondleiding een afdoend middel zijn. Zestien conservatieven en Labours uit beide huizen van het Britse parlement zullen een delegatie vormen, die aan het eind van deze maand Moskou zal be zoeken. De uitnodiging voor het be zoek is uitgegaan van de opperste Sovjet. De delegatie vertrekt 29 September en zal ongeveer 18 dagen in de Sovjet- Unie blijven. Twee dagen en nachten zijn Schotse hoeren en vissers in de weer geweest om te zoeken naar een „vermiste", die in de omgeving van het eiland Skye verdronken moest zijn. Een bewoner van de Noord- Westkust van Schotland had een rugzak aan het s-trand gevonden, welke vondst er op duidde, dat er iemand vermist moest zijn. Onmiddellijk sloeg de man alarm met gevolg, dat er twee dagen en twee nach ten intensief gezocht werd naar de man of vrouw, die bij deze rugzak behoorde. De 27-jarige drs K. B. A. Bodleander uit Wageningen, aan wie de rugzak bi- hoorde, wist daar evenwel niets van. Op 22 Juni maakte de heer Bodleander een trip door Noord-Schotland. In de omge ving van het Skye-eiland begaf hij zich langs het strand, waarbij hij verschillende vreemde capriolen moest maken om niet te water te geraken Bij een van deze capriolen zag hij zich gedwongen over een kloof te springen. Teneinde minder last te hebben van zijn rugzak bij de sprong, gooide hij deze alvast naar de overkant, maar de rugzak kwam in het water te recht en verdween. Dezer dagen werd d» tas nu echter gevonden op het strand van Noord-West-Schotland. Na twee dagen en twee nachten zoeken stuurde men de tas aan de familie" van de heer Bodleander, die begrijpelijkerwijs wel zeer vreemd op keek, toen hij daar plotseling zijn reeds verloren gewaande tas terugvond. Voor de Schotten was het op hun beurt weer een hele opluchting, toen zij vernamen, dat de „vermiste" nog in leven was. In de Veemarkthal te Nijmegen is giste ren de jaarvergadering gehouden van de Kon. Ned. Zuivelbond F.N.Z. Tijdens deze vergadering werden diverse vraagstukken, o.a. het vetgehalte van de drinkmelk en dat van de bestuurders der zuivelcoöpera- ties, besproken. Tevens nam de heer J. A. Geluk, die 38 jaar lang secretaris van de bond is geweest, op deze dag afscheid. De heer Geluk hield een beschouwing Na afloop van een bijeenkomst van de C.V.P.-groepen van de Belgische Kamer en Senaat werd gister een motie aange nomen, waarin bet ontslag van het hon derdtal leerkrachten uit het katholieke onderwijs ten scherpste wordt afge keurd. „Vastgesteld is", zo heet het in de mo tie, „da,t de regering, door de handel wijze van naar minister van onderwijs goed te keuren, zich schuldig maakt aan de ergste aantasting, welke zich na de oorlog heeft voorgedaan, van het con stitutionele principe van een gelijke toelating van alle Belgen tot openbare ambten. Door de leerkrachten, die ge vormd werden door de katholieke uni versiteit van Leuven en door de katho lieke normaalscholen ter zijde te stel len, begaat de regering een grove on rechtvaardigheid en geeft zij duidelijk blijk van haar vijandigheid tegenover het katholieke onderwijs". De Duitser Günther Fischer, die ruim een maand in Enschedé heeft vertoefd als de aan geheugenstoornis lijdende „Arr.eri- kaanse militair D. S. Rollins", heeft nu erkend, inderdaad Duitser te zijn. Aan de Duitse politie in Gronau, door wie hij van de Nederlandse marechaussee na zijn uit wijzing was overgenomen, vertelde hij „Ik ben geen Amerikaan; ik ben Duitsei en dat blijf ik". Hij deelde ook mee, ge heel te zijn genezen van zijn geheugen verlies. De politie in Gronau heeft ge zegd, dat Fischer gerechtelijk zal worden vervolgd wegens onwetige grensover schrijding. „Het hele getuigschrift is mij een raad sel Ik begrijp er niets van. Het is onge vraagd opgemaakt en mij per post toe gezonden". Dit zei gisteren de 33-,iarige bouwkundig opzichter F. L. M. B. uit Bussum voor de Amsterdamse rechtbank over het attest met gegevens over de be kwaamheid en duur van zijn betrekking ais bouwkundig opzichter in dienst der gemeente Bergen (N.-H.), voorzien van handtekeningen van de burgemeester en de gemeente-secretaris dier gemeente. De man was ten laste gelegd dat hij dit getuigschrift vals had opgemaakt. De als getuigen gehoorde burgemeester van Bergen, dr W. Huygens en de gemeente secretaris, de heer W. de Vries, verklaar den eenstemmig, dat de handtekeningen niet van hen afkomstig ziin en dat zij het getuigschrift nooit tevoren hebben gezien. Als getuige deskundige werd ook ge boord de 78-jarige schriftkundige dr W. F. Hesseling uit Den Haag, die in zijn rap port tot de conclusie komt, dat het ge tuigschrift vals is en dat het niet met de schrijfmachine geschrevene op het attest afkomstig is van de hand van verdachte. Uit het verhoor voor de rechtbank bleek, dat verdachte het getuigschrift had ge bruikt bij het solliciteren naar de functie van architect der gemeente Nieuwkoop. Hij was reeds in deze functie benoemd, doch na het ontdekken van de vervalsing, werd de aanstelling ingetrokken. De officier van Justitie achtte de ver valsing wettig en overtuigend bewezen. Hij eiste zes maanden onvoorwaardelijke gevangenisstraf. De verdediger sprak zijn twijfel uit over de feilloosheid van het soort rapporten als van de schriftkundige. Hij zei hierbij o.m. te denken aan de zaak van de „Ber- kelse arts", waarin de deskundigen ook van mening verschilden over een hand schrift. over heden en toekomst van de zuivel- coöperaties, waarbij hij het bestuurslid maatschap ter sprake bracht. Dit onder werp werd ook aangesneden door de bondsvoorzitter in zijn openingswoord. Ten aanzien van het vetgehalte (thans 2V2 pet) van de drinkmelk. bevestigde de heer Van Waes "opnieuw het standpunt van de F.N.Z., dat ten behoeve van de consument, alswel teneinde het huidige overschot aan botervet te verminderen, dit gehalte op 3 pet dient te worden gebracht. Dan wordt tegelijk een eind gemaakt aan een thans zinloze oorlogs maatregel. De heer Van Waes was van mening, dat het besluit, het vetgehalte op 3 pet te brengen diegt te worden genomen voor de op handen zijnde loonsverhoging. Een onderzoek heeft uitgewezen, dat de besmettelijke ziekte, die in Katwijk aan de Rijn vele personen heeft aangetast, paratyphus is en geen typhus waarmede de artsen aanvankelijk ook rekening hielden. Inmiddels is die ziekte gisteren bij nog meer personen geconstateerd Er zijn in Katwijk aan de Rijn thans ongeveer negentig paratyphus-patiënten. Ook in het nabij gelegen Valkenburg (Z.-H.) Is deze ziekte bij twee personen waargenomen. In totaal zijn twintig ernstige patiënten in het ziekenhuis te Leiden opgenomen. De andere patiënten worden thuis ver pleegd. Er worden, althans voorlopig, geen voorbereidingen getroffen om in Katwijk aan de Rijn een noodverpleegruimte ln te richten. Een gedeelte van de romp van de „Triton" komt boven water, opgelicht door een aantal grote luchtzakken. De bergingswerkzaamheden gaan nog steeds voort, al worden zij ernstig belemmerd door de ztvare zee, die er in de mond van de Shannon-rivier staat. Zoals we in een deel van onze vo rige editie nog konden melden heeft het bestuur van de Stichting van de Ar beid gistermiddag het beraad over de ioonhoogte hervat, nadat daar gistermor gen een gesprek met de ministers Suur- hoff en Zjjlstra aan vooraf was gegaan, welk beraad van ministeriële zijde enige mededelingen bevatte, die voor de ver dere loononderhandelingen van nut zou den kunnen zijn. Naar wij vernemen heeft de bespreking van gistermiddag in het bestuur van de Stichting van de Arbeid tot een gemeen schappelijke conclusie inzake een voor- Een 56-jarige landbouwer, die als een «alm en evenwichtig mens beschouwd Wordt, en woonachtig is te Bugeat in het Franse departement Corrèzc, is aan do Gendarmen van zijn woonplaats komen Veritiaren, dat hij °P I® September, toen "8 van het veld terugkeerde, een vreemd soortig ogenschijnlijk menselijk wezen h«d ontmoet van gewoon postuur, dat als hoofddekking een helm droeg. De „man" "ad hem de hand gedrukt en hem ver volgens omhelsd onder het uitbrengen VaJJ onverstaanbare woorden. Daarna was de „vreemdeling" in een 'ch vlak bij hem bevindend toestel ge- ^Pt, dat de vorm had van een sigaar en "geveer 4 meter lang was. Het toestel was loodrecht opgestegen en A Westelijke richting vertrokken, terwij) ®t niet meer geluid maakte dan een gon- egde bij. pi P de door de landbouwer aangeduide laats konden de gendarmen evenwel niets vinden van sporen, op de grond door het toestel achtergelaten. Tezelfdertijd ongeveer is een 34-jarige metaalarbeider te Quarouble (N.-Frank- rijk) Bugeat ligt veel meer naar het Zuiden van Frankrijk toe aan de politie komen verklaren, dat hij een „vliegende schotel" heeft zien landen met twee man nen, die klein van gestalte waren. De naam van de metaalarbeider wordt als Marius Dewilde opgegeven. Volgens zijn zeggen droegen de twee mannen grote helmen en waren zij gekleed in overalls. De arbeider had niet met de mannen ge sproken, want nauwelijks had hij hen ge zien. of een schitterend groen licht schoot uit het toestel en verblindde hem. Daar-1 na steeg de machine de lucht in. terwijl zij een zwarte rook uitstiet 'en verdween.1 Het toestel zag eruit als een ronde dek schaal, was ongeveer 3 meter hoog en had een middellijn van 5 5 6 meter. Het liet in de verte een roodachtige lichtstreep na, ..«sag A OW •v stel geleid, dat de vertegenwoordigers van de centrale organisaties ieder in eigen kring zullen verdedigen. Vcrwae.ht mag worden, dat Vrijdag a.s. een beslissing ter kennis van de regering zou kunnen wor den gebracht. Indien de geruchten juist zijn, zouden de partijen tot overeenstemming zijn ge komen over een maximumpercentage van zes procent, zodat dus van beiden kanten wat is toegegeven. Nu er echter van een verplichting geen sprake is, zal wel per bedrijfstak over de verhoging moeten wor den onderhandeld. Wjj menen aan het bovenstaande te kunnen toevoegen, dat het verschil van mening in de Stichting van de Arbeid uit sluitend nog ging over de hoogte van een eventueel percentage, dat bij de lonen zou dienen te komen, zodat aangenomen wordt, dat de werknemersafgevaardigden in het bestuur van de Stichting van do Arbeid zich er bij neergelegd zouden heb ben, dat men geen verplichte loonsver hoging krijgt, doch slechts een vergun ning daartoe, hoewel reeds eerder van werknemerszijde niet verheeld is, dal men de voorkeur zou geven aan een ver plichting. Na de besprekingen, die Dinsdagmiddag door het bestuur van de Stichting van de Arbeid zijn gehouden, heeft het verbonds- bestuur van het N.V.V. zich uitvoerig be raden over het overleg inzake de komen de loonronde. Het heeft het gevoerde be leid van haar vertegenwoordigers in de Stichting van de Arbeid goedgekeurd en tegen Donderdag een speciale hoofdbe- sturenvergadering uitgeschreven om het definitieve standpunt ten opzichte van het voorgestelde vergelijk te bepalen. Nader vernemen wij nog, dat de minis ters Suurhoff en Zijlstra gisteren tijdens hun onderhoud met de vertegenwoordigers van de Stichting van de Arbeid hebben medegedeeld, dat de regering een huurver hoging overweegt, welke omstreeks het midden van 1955 zou moeten ingaan. Het percentage daarvan zou zodanig zijn, dat het voldoet aan de in de recente nota van de Sociaal-Economisch Raad gestelde eis. dat een nieuwe huurverhoging zo groot zou moeten zijn, dat hiermede een belang rijke stap op de weg naar een economisch verantwoord huurpeil wordt gezet. Zoals bekend ligt het in de bedoeling deze huurverhoging te compenseren door belastingverlaging en eventueel nodige maatregelen. „Pdv?n ouds republikeinse staat Maine (V.S.) heeft voor het eerst sinds 20 jaar een democratische gouverneur gekozen bij de verkiezingen, die Maandag zijn go- houden. Deze uitslag wordt beschouwd als een belangrijke graadmeter voor de be oordeling van Eisenhower's populariteit na een bewind van twee jaar. (Van onze correspondent) In een veenkanaal te Klazienaveen zijn Dinsdagmorgen een jonge vrouw en haai veertien maanden oude zoontje verdron ken. Om ongeveer elf die ochtend be merkte een voorbijgar;-'er het lijkje van een kindje in hét waL.. Zii waarschuwde enige arbeiders, die uc.n 1 de buurt aardappelen aan het i aren. Nadat het lijkje uit het watt. gehaald was, zag men ook een broodtrommeltje drijven, gen 6en aan'eidin® was om verdei te dreg- Toen kwam het hele drama aan het licht, want na korte tijd haalde men hel ontzielde lichaam van de moeder, de 19- jarige M. S.H., uit het water. Hoe het ongeluk is gebeurd, weet niemand. De vrouw was 's morgens om zeven uur per fiets met haar zoontje voorop uitgegaan om aardappelen te rooien. Waarschijnlijk is zij onderweg de macht over het stuur kwijt geraakt in het mulle zand van het pad, dat vlak langs het veenkanaal loopt, waardoor het ongeluk vermoedelijk is ge schied.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1