Osservatore wijst op dwalingen der „lekenmoraal" Molotov's ministerie heeft heimwee naar Genève (join/will noorbeek Üsn alarmerend verschijnsel in de Amer. maatschappij Onbestendig weer Chefarine „4" doet wonderen Geen strikte scheiding tussen het tijdelijke en geestelijke Weer rassenscheiding op school De berging van de „Triton" Heftige critiek op ZO AVO Dierlijke slagaderen op mensen overgeplant V. S. versterken Pacific-vloot ^OENSDAG 15 SEPTEMBER 1954 PAGINA 5 Na incident in W. Virginia yttór moderne mensen Advertentie Woedende ouders en stakende school kinderen hebben weten te bewerken, dat in het district Greenbrier County, in de Amerikaanse staat West-Virginia, de rassenscheiding op de openbare scholen weer is ingevoerd. Vijf dagen geleden was hier de scheiding van blanke en ne gerkinderen op de openbare scholen op geheven. De politie moest gisteren 25 negerkin deren in bescherming nemen na een bijeenkomst van 600 ouders, waarop ge dreigd was met mishandeling van de ne gerleerlingen van de middelbare school in White Sulphur Springs. Na deZe protest- vecgadering gaf de schoolopziener de schoolhoofden opdracht terug te keren tot het stelsel van afzonderlijke scholen voor blanke negers. Zoals bekend, heeft het Amerikaanse opperste gerechtshof in Mei j.l. beslist, dat rassenscheiding op openbare scholen in strijd met de grondwet is. TEGEN PUNEN EN GRIEP 20 1 AP.LEITEN 85 cl Dinsdag is het voornaamste deel van de romp van de „Triton" geborgen, alsmede de vleugels en twee van de vier motoren. Deze resten worden bewaakt totdat van daag de vrachtruimte is geopend. Dinsdag is de cockpit, die Maandag avond aan wal werd gebracht, onderzocht en men hoopt van'daag de staart en de overige motoren te bergen. Gisteren is verder verklaard, dat de Amerikaan William S. Tuller, wiens lijk Maandag werd gevonden, aan hartverlam ming, veroorzaakt door „shock" en uit putting is gestorven. Op 1 October zal de schouwing op de lijken van 26 andere slachtoffers, die Dinsdag is geopend, voortgezet worden. Ter gelegenheid van de jaarlijkse bijzon dere najaarskaasmarkt te Bodegraven werden de veteranendie reeds veertig jaar of langer de kaasmarkt bezoeken op charmante wijze gehuldigd. De oudste veteraan, de 81-jarige Van Leeuwen, die reeds 41 jaar op de kaasmarkt niet heeft ontbroken, proeft met kennelijk genoegen de hem gepresenteerde kaas. grip voor de noden der Aziatische vol ken en dat zij de nadruk hebben gelegd op hun wens, om tot normale betrekkin gen met de Chinese Volksrepubliek te komen. „In dit verband denken wij aan de verklaringen, welke te Genève door of ficiële Britse en Franse vertegenwoor digers zijn afgelegd", zo zegt het Rus sische ministerie: „Deze verklaringen zijn niet te rijmen met Britse en Franse deelneming aan een agressief militair blok, dat tegen de Aziatische landen in het algemeen en tegen communistisch China in het bijzonder is gericht. De Sovjetrussische regering kan de Zuidoostaziatische verdragsorganisatie dan ook niet anders zien dan als een ge vaar voor vrede en veiligheid in Azië en in het Verre Oosten, en als een bedrei ging van de vrijheid en nationale onaf hankelijkheid der Aziatische volken. De oprichters van dit nieuwe militaire blok moeten daarom de volledige ver antwoordelijkheid voor hun handelwijze, die volkomen in strijd is met het bevor deren van de vrede, aanvaarden", aldus besluit de Russische verklaring. in de bedoeling, dat dit front afdelingen zal hebben in de gehele archipel. De initiatiefnemers hebben uitnodigingen gezonden aan politieke partijen, volksor ganisaties en vooraanstaande figuren in de samenleving, die „land en volk van Indonesië, de democratie, de vrede en God liefhebben" om zich bij het front aan te sluiten. Drie chirurgen uit Washington hebben bekend gemaakt, dat zij erin geslaagd zijn in vier gevallen stukken van de aorta (de hoofdslagader) van hun patiënten te ver vangen door overeenkomstige weefsels van kalveren en varkens. De dierlijke aorta's werden eerst gedroogd en met antisepti- ;che middelen behandeld. Hierdoor wer den deze weefsels „gedood" en vormden ze beter materiaal voor overplanting dan plastische stoffen die zich vaak niet goed tot vormverandering lenen. In één van de vier gevallen diende het stuk overgeplante aorta als de basis, waarop een nieuw slagaderlijk weefsel kon groeien. De dierlijke basis werd met tertijd zonder nadelige gevolgen door het menselijke lichaam geabsorbeerd. Een zegsman van de Masjumi verklaar de. dat de oprichting van dit front kan worden beschouwd als een „formeel be sluit van de Masjumi, dat deze partij op het terrein van principiële en politieke aangelegenheden nimmer zal samenwer ken met de communistische partij". Als een van de redenen, die tot dit feit heb ben geleid, werd genoemd het streven van de communisten in Indonesië naar de vernietiging van de Islamieten. Deze zegsman zeide, dat er sprake is van een geheime instructie van de Partai Kom- munis Indonesia, welke in handen is van de procureur-generaal, om „alle Masju- mileiders te doden". Een andere reden is gelegen in de overweging, dat de P.K.I. er naar streeft het volk naar armoede te leiden, omdat het communisme uitslui tend kan gedijen in een land, waar ar moede en onveiligheid heersen. Tenslotte, aldus de zegsman van de Masjumi, staat in de Koran duidelijk vermeld, dat het verboden is samen te werken met groe pen, die de godsdienst wensen uit te roeien. Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van marine heeft bekend gemaakt, dat in de loop van de volgende vier maanden het vliegdekschip „Mid way" en 16 torpedobootjagers van de Atlantische vloot aan de Stille Oceaan vloot zullen worden toegevoegd om het evenwicht tussen de Amerikaanse vloot- strijdkrachten in beide Oceanen te ver zekeren. De woordvoerder zeide, dat tussen deze maatregel en de situatie langs de kusten van communistisch China geen enkel rechtstreeks verband bestaat. Van ambtelijke zijde te Washington is verklaard, dat de Amerikaanse Stille- Oceaanvloot op het ogenblik 15 vliegdek schepen, ongeveer 10 kruisers, 125 torpe dobootjagers en 60 duikboten omvat. Dit waren „ronde getallen". Belgisch consul in Breda. Bij K. B. Is mr G. E. F. M. van der Schrieck erkend en toegelaten op de voe! van Nederlander, als honorair consul van België te Breda.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5