Programma van de Kath. Kring Volgend jaar wordt het tweede lustum gevierd G „Blanke top" met diepe dalen OUDE TIJD K.F.A. opent het winterseizoen K.N.Y.B. afdelins Rotterdam GerritVerboon, verdienstelijk Schiedammer Niomvs uit STAD EN OMTREK eheugen Hulp Uit die goede Bij zijn eeuwfeest een warme hulde Morgen is Nelly jarig I Wim Sonneveld's nieuwe cabaret-revue Alplien-Excelsior 2-0 Laatste slachtoffer van de „Triton" Windhoos boven N. O. Nederland Twaalfhonderd Neder landse vrouwen in Lourdes Spirit-nieuws MAANDAG 20 SEPTEMBER 1954 PAGINA 2 Don Camillo? AMBROSIUS-SUCCES 'VEKANDELAAR' AANVANG CURSUSSEN SOCIALE SCHOOL IN ROTTERDAM BURGERLIJKE STAND PROPAGANDA-AVOND R. K. EHBO-VER. ST. LIDUINA IN MUSEUM INGESLOTEN ZWANEN IN 'T VERKEER INTERESSANT BEZOEK HOGE DIEFSTAL NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Heren 1 verliest, Dames 1 boek) grote overwinning Een „In Memoriatn U BURGEMEESTER VAN WATERINGEN PROMOVEERT ORANJE-GELE SCHIJF IN DE LUCHT BOVEN DELFT - -— BURGERLIJKE STAND VAN ROTTERDAM ROTTERDAMSE VEEMARKT In het programma van de Katholieke Kring vormt de opvoering van „Peer Gynt" ongetwijfeld een hoogtepunt. Ze is van de kant van het bestuur ongetwijfeld een stoutmoedige onderneming. Dit in vele opzichten zo merkwaardige stuk trok nog zo pas in de grote steden volle zalen. De recensenten zijn het er niet over eens? wat de mensen er heen trekt: Ibsens naam, het onderwerp (romantisch-sentimenteel)de beroemde muziek van Grieg, wiens „Solveigs lied" nog steeds de harten doet trillen? Misschien is het de poëtische sprookjessfeer, welke dan de mens van deze mechanische tijd boeit als een welkome vlucht uit de prozaïsche, harde werkelijkheid van staal en beton. De Maria-avond op 5 October belooft eveneens een evenement te worden, waar mede Katholiek Schiedam het Maria-jaar op een hoog plan zal Verheffen. Het ge zelschap Rien Nout en Cees Griffioen verzorgt dit programma in zes tafrelen. Tilly v. d. Berg, sopraan zingt en van Jac. Schreurs, Gerard Wijdeveld, Gabriël Smit, Albertine Steenhof-Smulders, Al- bert Kuyle, Bertus Aafjes, Cocheret, God fried Bomans en Annie Schmidt zullen liederen ten gehore worden gebracht. Een merkwaardig experiment. Ook weer een ondernemende daad van het K.K.-bestuur. We hopen er tegen de datum van opvoe ring nog eens uitvoerig op terug te komen. Dat er dit jaar geen opera komt, valt te betreuren, want de K.K. bracht hier mede altijd iets unieks naar onze stad. Maar er komt geen Italiaanse Opera naar ons land, omdat ze niet over voldoende krachten kon beschikken, die een goede opvoering zouden waarborgen. - 18 November brengt het toneelgezel schap van Joh. Kaart een opvoering van - het blijspel „Potas en Ferlemoer op va- cantie". Men kan er zeker van zijn, er een avond vol kostelijke leut mee te be leven. Als een ernstige noot, die men zeker niet mag verwaarlozen, staat in het pro gramma de jaarlijkse H. Mis voor de leden en overleden leden van de K.K., die Zondag 26 September a.s. in de kerk van de H. Liduina (Frankenland), des morgens te 8 uur gecelebreerd zal wor den. Op 30 September het cabaret van Kris van der Velden met „In Spin de Wereld in". Het wordt iets aparts, cabaretkunst van hoog gehalte en met een internatio nale inslag. Ook hier verricht de K.K. weer pionierswerk, samen met de jonge- ren-K.K. Het rijke programma kondigt voor lb December een toneelstuk van de Haagse Comedie aan. Welk, is nog niet vastge legd, maar in de verrassing schuilt ook een attractie. 19 December is de dag voor de kinderen. Dan komt het kindertheater van Carla Flink. En het nieuwe jaar wordt op de gebruikelijke wijze ingezet met een bal, waarop de dansband van de Marinierskapel zal spelen. Op 4 Januari komt de populaire mr Regout, die zo on geveer kind in huis is bij de K.K., na zijn lange omzwervingen door de wereld, met een lezing met film „De Wondere Wereld van de Stille Zuidzee", waarin hij inte ressante dingen zal vertellen over het nieuwe Japan, dat thans bezig is, zijn plaats onder de volken in te nemen, als een bolwerk tegen het in heel Azië op dringende communisme en over de Pa cific. Op 20 Januari een bijzondere attractie: de Hoofdstad-operette met „Sag beim Abscheid, leise Servus", waarin de Weense charme hoogtij viert. Daarna, op 3 Fe bruari, Cilly Wang met haar dansen, op 17 Februari de Toneelvereniging uit Am sterdam met een toneelstuk, op 21 Fe bruari men ziet, het tempo der attrac ties versnelt zich Vastenavond.met ca baret, op 8 en 23 Maart en 12 April een drietal lezingen door pater Van Rixtel S.C.J., waarvan het onderwerp nog zal worden aangekondigd. En dan op 21 April de Toneelgroep Arnhem, die misschien.. „Don Camillo zal brengen. Het is iets, om zich reeds nu op te verheugen. Over dit wel bijzondere programma zullen we bij elke voorko mende gelegenheid nog nadere en aanvul lende bijzonderheden geven. Nu i^cds en kele: op 1 Mei Oranjebal, op 12 Mei weer een toneelavond van het vernieuwd Rot- terdamse Toneel. Voor 24 Mei woidt een balletavond overwogen en., het bestuur zal dan beslist op prestaties kunnen te rugzien, die het ingaan van het tiende levensjaar tot een fanfare zullen hebben gemaakt. Het volgend jaar bestaat de K.K. tien jaar. De Jongeren-K.K. is al even actief. We hebben reeds in het kort gemeld, dat het winterseizoen op 30 September zal wor den ingezet met een cabaretavond, die zowel voor leden van de grote als van de kleine of Jongeren K.K. toegankelijk is. Het bestuur van de K.K. slaat de ac tiviteit van de jongeren met grote belang stelling gade, vertrouwend, dat uit hen t.z.t. de nieuwe leiders van de grote K.K. zullbn voortkomen. Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de K.A.B. te Didam is aldaar het eerste internationale muziekcon cours gehouden. Het Harmonie-orkest „St. Ambrosius" heeft als onderafdeling van de KAB te Schiedam aan dit con cours deelgenomen en behaalde in de marswedstrijd de tweede prijs met 102 punten en in de concertwedstrijd even eens de tweede prijs met 247 pun ten. hciikc" de delaat G VEK800NSTR,2 TEL.69986 SCHIEDAM Hedenavond beginnen om kwart over 8 in de R.K. Industrieschool Westmolen straat de curssen van de 2-jaars en be ginnelingen van de 3-jarige sociale school. Donderdag om 8 uur beginnen de cur sisten van de 2-jarige school om 8 uur in het gebouw Arcade (RK Volksbond) Lange Haven. Voor wie nog steeds geen besluit kon nemen, wordt het nu tijd. Ernstige can- didaten kunnen zich nog melden in het gebouw. Verzocht wordt om tijdig aan wezig te willen zijn. Gestart wordt met een flinke groep, die op zichzelf bevredigt. Zij is toch nog veel te klein, gezien het groot belang van de vorming, die er gegeven wordt. Passage Theater: Shane (14 j.) Monopole Theater: Het duel met de duivel (14 j.)- Monopole Theater: De halfbloed (14 j.) Stedelijk Museum: Dagelijks van 2 tot 5 uur. Tevens expositie Het Schone Ambacht, ook Zaterdags en Zondags tot 30 Sept. R.K. Openbare Lees- en Studiezaal en Bibliotheek. Geopend iedere middag van 24 uur, behalve Maandag en iedere avond van 7—8.30 uur, behalve Donder dag en Zaterdag Filiaal Gorzen (H. Hartkerk): Dins dagavond van 6.30—8 uur; Vrijdagavond van 78 uur uitlenen van boeken. Filiaal Kethel (R.K. Ver. Gebouw) elke Zondag van half twaalf tot half een. NACHTDIENST APOTHEKEN. De nachtdienst voor de apotheken wordt waargenomen door apotheek Westendorp, Singel 83. TONEEL EN MUZIEK DINSDAG 21 SEPTEMBER Schouwburg, 8 uur: BaUet der Lage Landen Groote Schouwburg, 8 uur: „Potasch en Fer lemoer" (Gezelschap Joh. Kaart) Luxor, 8 uur „Waar de blanke top" (Wim Sonneveld's Cabaret). BIOSCOPEN Programma's van 17 t.m. 23 September Arena: Ik zoek mijn kind Cal.1.) Capitol: Ten Westen van Zanzibar ((1(4 j.) Centraal: Bakersprookje (18 j.) Cineac: De wereld veroordeelde haar (18 J.) Colossuem: De blauwe gardenia (18 J.) Harmonie: Inter mezzo (18 J.) Lutusea: De levensroman van Richard Tauber ia. 1.) Luxor: The greatest show on earth (14 j.) Passage (Schiedam): Shane (14 J.) Prinses: Inferno (18 Jaar) - Rex: De verloren vulkaan (14 j.) 't Venster: Pépé-le-Moko (13 J.) Victoria: De wereld veroordeelde haar (18 j.). OVERLEDEN: J. C. M. Kram 2 j. GEBOREN: Dirkje d. v. N. Heukels en J. P. Zagwijn; Johannes P. J. z. v. D. P. A. J. van Haren en L. F. M. Thijssen; Jan z. v. H. van Loon en H. J. Hoorweg. Zoals we reeds vooraf dachten is dit dan ook dé Propaganda-avond geworden in de serie na-oorlogse propaganda-avon- den van de R.K. E.H.B.O. te Kethel. De parochianen, als 't ware van nature aanvoelend wat goed, beter en best is, kwamen in groten getale naar de zaal. Elk plaatsje in die zaal was benut. Knusjes zat men in prettige verwach tingsvolle stemming te verlangen naar het begin. Na de gebruikelijke opening door de voorzitter, de heer F. Hofman, die onder meer een extra woord van welkom sprak tot pastoor v. Kampen, dokter Sterk v. d. Weg en echtgenote, mevr. v. d. Kuy, de waarn. dokter mevr. Zijderveld en tot mevr. Kamps als afgevaardigde van het W.G. Kruis, kwam plotseling de grote verrassing van de avond. Opeens hoorden de aanwezigen 'n korte pittige propaganda-speech van dokter v. d. Kuy, enige dagen tevoren, speciaal voor deze avond, opgenomen op de band. De kerngedachte: „E.H.B.O.-er zijn is een voorrecht" typeert dokter v. d. Kuy en deze woorden brachten hem weer voor ons, zoals hij werkt en voelt. Daarna begon het amusante gedeelte van de avond. De heer v. d- Heuvel uit Delft, leider van het cabaretgezelschap, heeft ons ver zekerd, dat zijn spelers uitsluitend uit amateurs bestonden. Menig beroepsgezel schap zou voor deze mensen de vlag moe ten strijken. Dit gezelschap, „Confettie" genaamd, met als leus: „Hou de zonzij" is gegroeid uit een Delftse Kajottersvereniging. Het gevaar bestaat, dat deze vereniging te zijner tijd opgeheven wordt, omdat ver schillende spelers intussen in het huwe lijksbootje gestapt zijn. Het komt ons voor, dat dit een ernstig verlies zal zijn voor het R.K. ontspanningsleven te Delft. Vlot werden door deze mensen eer) tiental sketches gespeeld, afgewisseld door uitstekende muziek en zang. De sketches: Wachtkamer, Mexico, Post-parodie, en Niet zo., maar., deden de toeschouwers schateren. Alles zeer geestig, maar per se nooit banaal. En de sketch: Niet zo.maar.lever de de thuisvereniging zes verdienstenjKe zang-girls met een propagandistisch lied je. Mej. J. Verdel ontwierp en maakte voor deze dames een toepasselijk toneel- costuum. Voor 10 cent per lot.in geen verhou ding staande tot het groot aantal waar de volle prijzen konden er nog talrijke bezoekers gelukkig gemaakt worden. De voorbereiding van deze verzorgde avond heeft het bestuur en medewerkers twee maanden vrijetijdsbesteding gekost. De heer Hofman was hun uiterst dank baar voor die hulp. Een van hen dreigde van de tombola een „Vrolijke keuken" te gaan maken als zijn naam in verband met die tombola ge noemd werd. De heer A. Groeneweegen zal nu naar een ander object moeten uitzien, nu we hem voorzichtig de pluim geven die hem toekomt. De voorzitter sloot de avond met een dringend verzoek aan de aanwezige niet- E.H.B.O.-ers om dit jaar nog een cursus te volgen. Deze cursus begint op Donderdag 23 Sep tember 's avonds om half acht in het R.K. Verenigingsgebouw- De prijzen van de tombola, die nog niet zijn afgehaald, zijn gevallen op de num mers: 147 - 303 - 409 - 653 - 681 - 967 - 1106 -1311 - 1411 - 1472 - 1537 - 1568 - 1722 - 1764 - 1876 - 1893 - 1929 - 1930 - 1954 - 1992 - 2191 - 2359 - 2446 - 2553 - 2630 - 2641 - 2855. 10.69. Deze prijzen kan men afhalen bij de heer A. Groeneweegen, Iepenlaan 19, Tuindorp- Kethel. Zaterdagmiddag werd de politie opge beld vanuit het Stedelijk Museum door twee bedrukte jongelieden van 19 en 21 jaar Zij waren wat lang blijven kijken naar het moois dat hef museum biedt. In elk geval, toen ^j omstreeks vijf uur naar huis wilden, waren de deuren gesloten. In zo'n geval belt men de politie op, die hen dan ook kwam verlossen. Zij zijn waar schijnlijk bij het sluiten van het museum achtergebleven. Zondagmorgen werd het verkeer in de Rubenslaan gestoord: vijf zwanen, twee groten en drie kleintjes liepen permantig over de rijweg. Tot ongenoegen, maar ge deeltelijk ook tot vermaak van de andere weggebruikers. Een politieman gyeep in, voordat er ongelukken konden plaatsheb ben. De zwanen werden door hem naar de Stadhouderslaan gedreven, waar ze thuis horen. -De bekende Fransche schrijver Huys- mans. die, zooals wij onlangs meldden, naar Nederland zou komen om naspo ringen te doen inzake het leven der H. Liduina, vertoefde heden, vergezeld van een dame en .heer, komende uit Haarlem en Leiden, in" onze stad. De reizigers woonden heden-ochtend (is 1 Oct. 1897) 8 ure in de St. Janskerk aan de Lange Haven de H. Mis bij, waar onder zij tot de H. Ttafel des Heeren naderden. Vervolgens kwamen zij onder de H. Mis ten 9 ure in de O.L. Vr. Visi- tatiekerk aan de Nieuwe Haven, bezich tigden daar de H. Liduina-kapel en be gaven zich daarna naar de pastorie, waar zij werden ontvangen door de zeereerw. .pastoor Poelhekke, die hun later gele genheid gaf in de kapel ook de Reli- kwiën onzer vereerde Stadsheilige te bezichtigen. Heden-middag 3 ure bezochten zij met den zeereerw. pastoor Poelhekke eerst het Ludwina's Gesticht, waar zij in de kapel met veel belangstelling Liduina's merkwaardige grafzerk bezichtigden, en vervolgens de Groote Kerk, die zij even eens met belangstelling beschouwden. Huysmans is in Nederland, te Breda, ge boren en heeft, zijn wij wel ingelicht, "ook nog te Tilburg gewoond, maar over het geheel zoo kort, dat hem zelfs de Nederlandsche taal geheel vreemd is ge bleven. (Nwe Schiedamsche Courant van 2 October 1897). De 2—0 nederlaag, die Excelsior tegen Alphen heeft geboekt geeft geenszins de verhouding weer van het krachtsverschil in deze wedstrijd. Alphen kwam op vrij gelukkige wijze aan deze voorsprong in de eerste helft. Gedurende de gehele wedstrijd was Excelsior verre de meer dere. Het mangelt echter nog steeds aan een schotvaardige speler in de voorhoe de, die de talrijk geboden kansen in doelpunten weet om te zetten. Het geluk was nu ook niet bepaald met de Zwart-Witten, staander en deklat moesten Alphen te hulp komen om zeke re doelpunten te voorkomen. Zuider- wijk op de spilplaats, maakte een solide indruk, terwijl ook de beide halfspelers Bierhuizen en Oosterveer de voorhoede goed steunden. Het middenveld is prac tised geen moment door hen vrijgegeven De vleugelspelers werden goed in het spel betrokken en we konden weer ge nieten van vele snelle rushes van Broere en Boon. Midvoor Van de Ven had het niet gemakkelijk tegen de bijna twee maal zo grote spil. Bij de hooggespeelde ballen had hij geen schijn van kans. Van Huets schoten zaten vandaag niet goed en konden door de keeper gemakkelijk worden gekeerd. Ondanks het gebrek aan schotvaardigheid was het een aan trekkelijke snelle wedstrijd. Er was nog maar pas gestart toen het eerste doel punt viel. Een snelle aanval over links bracht de bal bij de linksbinnen en daar de backs wegens vermeend buitenspel bleven staan, had hij een vrij gemakke lijke kans tot doelpunten, 10. Excelsior trok toen geducht van leer. Aanval op aanval werd gelanceerd. Van de Ven liep goed op een pass van de spil. De keeper kon slechts de situatie redden door uit te lopen. Een heftige botsing volgde, waarna een kleine pauze nodig was om beide spelers weer op de been te brengen. Een goede voorzet van Boon werd door Broere rakelings overgekopt. Het veldoverwicht inderdaad indruk wekkend. De gelijkmaker bleef echter uit. Het kick en rush spelletje dat Alphen de monstreerde leverde vlak voor rust nog een doelpunt op. Via een snelle rush van de rechtbuiten belandde de bal bij de linksbuiten, die na fraai solospel doel puntte, 20. Excelsior zette na rust alles op de aan val. Alphen werd geheel op eigen speel- helft terug gedrongen. Zwaar verdedi gend speelde Alphen om de behaalde voorsprong te behouden en zij slaagde daarin wonderwel. Hele series corners werden afgedwon gen. Verder dan dat, konden de Zwart- Witten het niet brengen. Een schot van Van der Ven werd door de binnenkant v. d. staander gekeerd. Vredebregt tot in het strafschopgebied doorgedrongen, schoot rakelijks langs. Oosterveer moest zich nog laten vervangen door de jeug dige Bakker. Deze speler kweet zich heel goed van zijn taak en gaf nog enkele verrassende passes af. De verdediging van Alphen gaf echter geen krimp en bleef met de rug tegen de muur vech ten. Daardoor Excelsior belettend zelfs een tegenpunt te scoren. Overige uitslagen: Excelsior 2RFL 4 74; Hermes 4Exc. 3 02; Exc. 4 Sparta 2 16. Het schijnt, dat er in de Van Smalevel- straat een geveltrourist werkzaam is. Iemand deed aangifte bij de politie, dat er bij hem op het dak ongeveer 25 meter koperen antenne-draad was weggehaald. Ook van een aantal andere bewoners zijn de antennes verdwenen. Een Ierse boer heeft gisteren het stof felijk overschot gevonden van het laatste slachtoffer van de ramp met de Triton, dat nog werd vermist. Het was dat van de 34-jarige W. Hodsom, een Amerikaanse functionaris bij de Unesco. De boer, JVL L. Donnellau, vond het lijk vier mijl van de plaats van de ramp. Het was aangespoeld op het Deilish-eiland in de monding van de Shannon-rivier. Het is inmiddels naar het vliegveld overge bracht. Het zal voor de talrijke supporters van Wim Sonneveld een geruststelling zijn te weten dat hun favoriet zijn ei'm, zo per soonlijke cabaret-stijl ook ln zijn nieuwe programma is trouw gebleven. Onder de titel „Waar de blanke top" heeft Sonne veld een aantal nummers verzarr 1, waar in de hebbelijk- en ón-hebbelijkheden van ons meer of minder dierbaar vader land worden gehekeld. Ook ditmaal zit er in het programma dus weer een duidelijke lijn, met vaste en gevoelige hand uitge stippeld en in de aan Sonneveld eigen, charmante en eenvoudige luchtig- toets uitgewerkt. Vakmanschap en technisch raffinement konden intussen Zaterdagavond, toen ln het uitverkochte Luxor-theater te Rotter dam de officiële première ging, niet ver helen, dat het als geheel wel homogene programma een paar opvallend zwakke punten bevatte. Zo bleef de persiflage op de toeristen-fuik van Marken (Conny Stuart) ver beneden die op de wandelende Opa (Joop Doderer), mislukte de Kunstbe schouwing door het ontbreken van een af-makende pointe, konden wij Karin Lar- sen (een goede zangstem) vrijwel alleen bewonderen in het, dan ook wei verrukkt lijk geslaagde, zeepbelletje van het 1900ste volksliedje Catootje (waarin het gehele en semble van „niets" een bewonderenswaar dig „iets" van voortreffelijk cabaret maak te). vonden wij haar solo als aan het hyper-moderne onderwijs geslachtofferde Kleuterjuf nogalkleuterachtig, kon ook Conny Stuart's samenspraak met de onzichtbare zeeman-Cassanova ons niet enthousiast stemmen en vonden wii de ont boezemingen van dezelfde actrice „diep in haar hart" eerder banaal dan on-interes- sant (de „onvoldoende" kon mevr. Stuart in beide gevallen voor een groot deel af schuiven op Guus Vleugel, wiens penne- vruchten inderdaad „onmogelijk" bleken) Daar stond echter ook veel knap werk tegenover. Michel van der Plas was niet altijd even gelukkig maar voor de Regen tessen van Frans Hals schreef hij een uit muntende tekst, die de solide basis bleek voor een, bij doek-opening reeds spontai" beloond, buitengewoon knap geënsceneerd stukje „statisch toneel", van de vier dames-rollen plus een travesti, dat een der glanspunten van de avond werd. En ook Het bestuur van de Kath. Film Actie had als eerste film op zijn programma een van de beste rolprenten, die de bekende Ita liaanse regisseur Vittorio de Sica ooit ge maakt heeft: „Het wonder van Milaan". Dat hiermede een goede keus werd ge daan, werd wel bewezen door de grote groep belangstellenden, die ondanks het allerongelukkigste uur de koffietafel vaar_ wel gezegd hadden en het Monopole- theater opgezocht had. Na het wereldnieuws van Polygoon be trad de voorzitter, de heer 3. Schaeffer, het toneel en alvorens het woord te geven aan de bekende cineast en publicist Piet van der Ham, deelde hij mede, dat het in de bedoeling ligt een aantal uitstekende films te vertonen, o.a. „Jeu interdit". ,Dieu a besoin des hommes", „Lily", „Mandi", „Rashomon". Elke vertoning zal ingelied worden door een deskundige uit de Ka tholieke filmwereld. De heer Van der Ham wees erop dat bij het vervaardigen van films bijna uit sluitend rekening gehouden wordt met de vraag van het publiek. Men spreekt daar om over filmindustrie en noemt Holly wood een droomwereld. Een bekend pro ducer heeft eens gezegd dat elke film die winst oplevert, een goede film is, ook al zou zij qua vorm en inhoud toevallig niet goed zijn. Het doel van de K.F.A. is nu, het publiek onderscheid te leren maken tussen producten die werkelijk aanspraak kunnen maken op het praedicaat „film" en producten die slechts de aanduiding „kitsch" verdienen. Op die wijze zal be reikt worden dat de vraag langzamerhand gaat veranderen en de industrie zal daar op reageren met aesthetisch verantwoorde films. In verband met de beperkte tijd moest de spreker kort zijn in zijn inleiding over „Het wonder van Milaan", terwijl hij er uren over zou kunnen praten. De Sica is erin geslaagd een meesterwerk te scheppen. Het blijmoedige verhaal van de weesjongen Toto, die in een kamp van zwervers en daklozen terecht komt en daar wat levensvreugde en vriendschap brengt, is op een bijzonder knappe wijze verfilmd. De ontluikende liefde, die in an dere films de hoofdschotel pleegt te zijn wordt hier slechts terloops opgediend, maar op welk een natuurlijke en geestige wijze! Met zulke films zal de K.F.A. er ongetwijfeld in slagen de belangstelling te blijven trekken. Hopelijk zal er een mogelijkheid geschapen kunnen worden om ook de jongeren, die door hun lidmaat schap bij een sportvereniging verhinderd zijn deze cyclus te doen meemaken. Want juist zij, die de toekomst hebben, zullen door hun vraag de productie van de „droomfabrieken" gaan bepalen. (Van onze correspondent) Om even na zeven uur hedenochtend is een windhoos, gepaard gaande met zware regen over een deel van Oost-Nederland getrokken. Takken werden van de bomen gerukt en vooral in de omgeving van Steenwijk moesten schoorstenen en dak pannen van enige huizen het ontgelden, alsmede schuttingen e.d. Op het IJssel- meer sloeg ter hoogte van Elburg een vissersboot met twee broers aan boord om. Zij werden door andere vissers aan boord genomen. Vier andere schepen kre gen averij. Omstreeks acht uur trok de windhoos over de stad Groningen. Vooral in de woonschepen-haven werden schrik en ont steltenis verspreid, verschillende schepen werden losgeslagen en dreven stuurloos rond. Van huizen werden daken bescha digd, maar persoonlijke ongelukken kwa- nen niet voor. het succes van het „leeglopers"-trio Dode- rer-Vasei\-Staal ln de zeer raak getroffen karakteristiek „Doe maar gewoon", vlijm scherp van realisme en een onverbloemd vonnis over de asfalt-jeugd, kon voor een groot deel terug gebracht worden tot de tekst van Van der Plas met wiens mede werking Sonneveld een goede greep heeft gedaan. Meesterlijk was de solo als Baby-sitter. door hemzelf geschreven, van Wim Son neveld, voortreffelijk in woord en gebaar, waarvan het succes door Kitty Kluppell in het Bedsermoen van Riwka Bruining heel dicht werd benaderd. En dan was er nog de conference van Sonneveld zelf vlotte en geestige babbeltjes, met een zeer ge slaagd liedje op het weinig bezongen the ma van het „normale gelukkige huwelijk" Friso Wiegersma mag met ere genoemd worden voor zijn ontwerpen van décors en costuums, een nog groter compliment ver dient Jelle de Vries, die bij de muzikale entourage enige opmerkeliike vondsten etaleerde en wiens vleugel-begeleiding door Jan Blok op de guitaar werd onder steund. Een tuin vol bloemen accentueerde ten slotte het hartelijke applaus, waarmee het Rotterdamse publiek deze première van Wim Sonneveld's nieuwe programma waardeerde. „Een uniek feit in de geschiedenis van Lourdes" noemde de aalmozenier A. Mouwen uit Bréda in zijn welkomstwoord aan de grot het massale optrekken van 1200 vrouwen uit het arbeidende volk van Nederland naar Maria's genadeoord. De reis naar het genade-oord is zeer gunstig verlopen. Verlieten de pelgrims het vaderland in een atmosfeer van kilte en regen, hoe verder zij naar het Zuiden kwamen, des te milder werd het klimaat. De aankomst te Lourdes geschiedde onder een onbedekte hemel met stralende zon, die het schilderachtige landschap van Zuid-Frankrijk in volle schoonheid toon de. Het milde zomerweer schijnt overigens ook een gunstige invloed gehad te hebben op de 360 zieken, die de vermoeienissen van de reis goed doorstaan hebben. Er heerst onder hen een dankbare en zeer tevreden stemming. Men roemde de goede zorgen van de medische staf onder lei ding van dokter J. Beckers, de eerw. zus ter Manfreda en de heer l. Goffin. Een aardig intermezzo mochten de be devaartgangers nog ervaren te Bordeaux waar pater De Bruin met een aantal as sistenten op het perron aanwezig was om de goede gaven van de Nederlandse pel grims in ontvangst te nemen. De oogst was zeer groot. Niet minder dan 12 wa gentjes werden gevuld met geschenken in natura van alle mogelijke aard voor de verwaarloosde jeugd van Bordeaux. Pater De Bruin was uitermate blij en dankte de pelgrims in bewogen woorden Zondag beleefden de pelgrims na de emoties van de Sacramentsprocessie en de lichtprocessie op Zaterdagmiddag en -avond opnieuw een hoogtepunt, toen mgr Paulissen, des morgens om half negen een pontificale Hoogmis cele breerde. le kl. A: AVO—SVDPW 1—6, AVS—WF 6—2. Hekelingen—GLZ 5—1, Hurric.—Nestoro 3—0, Noorderkw.Roga 46. B: Bloemh.SFC 45, NoordenTediro 62, O.Beijerl.Progress 01, UrsusDemos 01. C: RCR/DKSDJS 15, DOK—Hellev. 2—0, Germinal—Martinit 0—1, Sat.Sportv. 21, Schied.—Eureka 22. 2e klas A: ActivitasGVMD 81, DOZ-BIij- dorp 43, Floriss.VMoorw. 12, Gr. Witten VND 3—1, TOGBSportifia 44. B: Croosw. Pechv. 10, Ons HuisWico 21. RETSt. Lod. 00, Vierp.Onit 05. C: ASBRVVB 23, SingelkwartierSVDP 2—1, SSAVR Soag 2—0, Zwart WitLuno 03. 3e klas A: HWS—Abbenbr. 3—2, St. Hooger— Havoor 5—2 gest.. SunriseUSC 31, Varken. Puttersh. 44. B: HBBAfr. Boys 31, OBR Kortenaer 34 gestaakt, VIRDESV 23. C: Sch. Boys—NHS 2—0, OML—P. Boys 1—2, Pos- tef RJB 2—5. D: GBR—Fios 1—4, Hagero—ZVC 0—3, Radio—VBP 7—0, VOB—Boulev. Boys 2—3. Res. le kl. A: Coal 4—HDVS 5 0—5, CVV 5— Feijen. 5 03, Exc, R 5Sparta 5 23, RFC 5 SVV 5 1—1, Xerxes 5—HOV 4 4—2. B: CKC 2— Exc. R 6 1—0, Feijen. 6Musschen 3 61, Leon. 2Transv. 2 12, Sparta 6Nept. 5 6—2, R.Hope 2 RFC 6 1—1. C: DHZ 4—Feijen. 7 1—2, RDM 3—R.Hope 3 6—0, Sparta 7—Voc 3 4—0, Spart. 20/3—CKC 3 0—3, VFC 3— Exc. R. 7 21. D: Bolnes 2Musschen 4 1—0, Eve. R. 8 Dindua 2 08, Overm. 4SMV 2 23, Poor- tug. 2FSV Pret. 2 4—1, VOC 4—Holl. 4 3—0. DAC8MO VOOff SCHIEDAM CH OMSTHtKtA 76ste Jaargang No. 22565 D« kantoren der Redactie en Admini stratie zijo gevestigd te Schiedam. Dam 18, telefoon 66152. Gironummer 599948 Abonnementsprijs f 8.25 per kwartaal t 4iS pei uio I 0.5e oei «eek AUveiTeiiLiepiUs op gewone Kolom breedL C ,.ia per miiuuieter 'lungie. ingezonden Mededelingen op redactionele tsu contract gelden lagere taneven. welk. Kjioiiitneeüte i o.ïi: per uillUit.eter noogtt DO de adniiniiiiHtie ol OU de erkende ad yerteiilielidtéHiix vei knigDanr Ztln Kaïnpioenen (kleine advertenuen) tot w woorden so cent eik woord meer s cent Mammum so woorden. Plaatsing uitsluitend bij vuorultDetanng AUe advertentie orders worden afgesloten en geplaatst overeenkomstig de Kegelen voor het Advertentlewezen, Het eerste herenelftal van Spirit heeft de competitie niet met succes geopend In een wedstrijd, waarin Spirit volkomen werd overspeeld door MRHC, moesten zij een 4j nederlaag incasseren. Reeds voor de rust bleek Spirit, dat met invallers uitkwam, verre de minde re te zijn, zodat MRHC tweemaal kon scoren, 20. Na rust was het weer de prima voor hoede van MRHC, die de Spirithelft be heerste. Eerst toen de stand tot 4 0 was opgevoerd, wist J. Nefkens de eer voor Spirit te redden. Uit een stvafcorner passeerde hij de MRHC keeper onhoud baar: 41, in welke stand geen verande ring meer kwam. Er wordt op gerekend dat, Heren I, in de komende thuiswed strijd van Zondag a.s. over deze kinder ziekte van het nieuwe seizoen heen zal zijn. Dames I, dat in Den Haag tegen Groen Geel II speelde, boekte een geheel onver wachte, sensationele 70-overwinning. Reeds in de eerste helft werd een 40 voorsprong genomen. Groen Geel werd volkomen overvleugeld en respectieve lijk scoorden B. de Jonge (2 x), C. Janse en D. Hoenderkamp. Na half-time bleef het spel dezelfde meerderheid van Spirit vertonen, hetgeen resulteerde in nog drie doelpunten. Met deze 70 overwinning heeft het eerste Dames een prima debuut gemaakt in de tweede klasse van de KNHB. Ook het pas gepromoveerde Heren II deed het niet slecht, door het technisch sterke HGC een gelijkspel 11 af te dwingen. Vooral in de tweede helft had Spirit door zijn grotere snelheid en uit houdingsvermogen een veldoverwicht, Slechts de prima HGC backs en een do sis pech voorkwamen het winnende doel punt. Andere uitslagen waren: Dames: Spirit IIDordt I 42; Spirit III—Togo IV 3-1. (II en slot boekhouden; hij was ervaren in natuur- en werktuigkunde; de toestellen die hij ter veraanschouwelijking van zijn on derwijs nodig had, ontwierp en bouwde hij veelal zelf. Deze begaafdheden op het terrein der exacte wetenschappen verwierven hem in 1836 de vererende uitnodiging als lid j te willen toetreden tot het gezelschap „Physica". Hoezeer men hem daar waar deerde kan blijken uit het feit, dat men Wanneer wij niets anders van Gerrit Verboon wistendan dat hij hem in 1852, toen zijn krachten hem 6'{ jaar lang de leiding heeft gehad der talrijk bevolkte armenscholen, met meer toelieten e verga ermgen dan zou dat al een voldoende grond zijn om de vitaliteit van deze man te bewonderen en te benijden; de onderwijzers onder de lezers sullen dit wel willen beamen. Maar gelukkig bezitten wij enige nadere gegevens 's mans levenswerk. Zij zijn schaars helaas, en slechts te vinden over in de lofredenen ter gelegenheid van zijn gouden en diamanten jubilea, in 1840 en 1850. Dit soort literatuur moet ons voorzich tig stemmen, want het is nu niet bepaald de meest objectieve bron die de historicus zich wensen kan. Daar staat echter tegen over dat de roem die hem, vaak in ge zwollen en breedsprakige rhetoriek naar de trant des tijds, in redevoering, gedicht en zang, wordt toegezwaaid, zich niet ver liest in vage en inhoudsloze termen, maar zich baseert op concrete feiten en verdiensten. Zijn steeds jeugdige enthou siasme en zijn toewijding aan de zaak der jeugd vormen een veelbezongen thema, maar er is veel meer: als „in voerder van onderscheiden, destijds ge heel nieuwe leerwijzen" wordt hij gehul digd, als ook om zijn „toepassing van op voedkundige beginselen wier gebruik door de ondervinding gebleken is van de meest weldadigen invloed te zijn op de verstandelijke en zedelijke beschaving der jeugd, vooral bij de minvermogen den". Daarbij stond hij opmerkelijke gesteldheid ondanks zijn klimmende jaren en tot in zijn ouderdom, steeds open voor nieuwe en frisse denkbeelden en bleef hij niet zweren bij wat hij in een vroegere en andere geaarde periode heil zaam en doelmatig had geacht. Eenzijdig heid, bekrompenheid en vooroordeel schijnen hem vreemd te zijn geweest. En niet alleen dit; hij heeft „daarenboven de Armenschool der stad Schiedam tot een vruchtbare kweekschool voor aankomen de onderwijzers weten te verheffen, uit welke een aantal niet slechts doorkun dige maar beroemde mannen in het vak opgetreden zijn, die thans aan het hoofd van onderscheiden inrichtingen van on derwijs zijn geplaatst. Inderdaad, Gerrit Verboon zag zijn taak ten aanzien van de leerling niet beëindigd wanneer deze de school verlaten had, maar hij volg de hem waar mogelijk, en steunde hem zo daartoe aanleiding was. De activiteit van mannen als Prinsen, Gouka, Wols- ky, die in de onderwijsontwikkeling te Schiedam een rol hebben gespeeld, heeft haar prikkel gevonden in het be zielend contact met de vereerde mees ter, in zijn nooit versagende arbeid, in zijn warme genegenheid, in zijn pro tectie ook. Misschien verklaren de woor den van een der redenaars het geheim van zijn volkomen toewijding aan de jeugd: „Zijn helder oog zag Gods schep ping zoo wel in het gemoed des kinds, als in de overige natuur". Zijn oud-leerling Gouka wijdde hem enkele maanden na zijn dood een kort maar piëteitvol In Memoriam en het is met behulp daarvan dat wij ons beeld van de man enigszins vollediger vermo gen te omlijnen. Op het gebied der on- derwijspaedagogie was hij hoe kan het anders een autodidact, maar een met een helder en bezonken en door de ervaring steeds rijper wordend oor deel, „zodat zijn school weldra allerwe gen in ons land met roem bekend was en hem onder de meest verdienstelijke hervormers van het onderwijs in ons vaderland een plaats werd toegekend". Behalve deze opvoedkundige bekwaam heid had hij zich bijna geheel door zelf studie een uitgebreide kennis verwor ven in vele takken van wetenschap: al gebra en meetkunde waren zijn lieve lingsvakken; hij had begrip van navigatie, van bouwkundig tekenen, van Italiaans bij te wonen, tot buitengewoon lid be noemde, uit de hulde verder die de voorzitter, Dr C. Vaillant, hem bracht in zijn herdenkingsrede, ruim een week na zijn overlijden, en uit de aankoop door het gezelschap van een deel der door hemzelf vervaardigde instrumenten, toen deze openbaar verkocht werden. Dank zij de ontplooiing van zoveel werklust, die geregeld en geleid werd door een grote kennis van zaken, hadden „niet alleen duizenden kin deren van allerlei stand maar daaren boven ook nog een menigte van stuur lieden, bouwkundigen, boekhouders, be minnaars van natuurkennis en voor al ook onderwijzers der jeugd aan hem hun vorming en opleiding te danken". En bij deze kennis en de reputatie die hij deswege genoot bleef hij in alles en altijd „een voorbeeld van beschei denheid en nederigheid, wars van alle aanmatiging" Het wekt na dit alles geen verwonde ring meer wanneer wij vernemen, dat de bij allen aanwezige waardeling voor zijn werk zich op vele ogenblikken on dubbelzinnig manifesteerde. De erken ning van het hoogste gezag in den landé viel hem te deel, toen hij verheven werd tot broeder in de Orde van de Neder landse Leeuw; (Je Stedelijke raad ver eerde hem een zilveren schenkblad, de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen schonk hem haar grote zilveren medail le; en duidelijker taal nog spreekt de opkomst tijdens zij» jubilea van het gehele stadsbestuur, van aanzienlijke ingezetenen, van geestelijken der on derscheiden religies, van de hoogste autoriteiten uit de onderwijswereld, ook buiten Schiedam. Het was een gelukkige gedachte van de stedelijke Raad toen zjj besloot de naam van deze man te hechten aan de straat die thans een der hartaders van het Schiedamse verkeersnet is. Misschien vermag dit artikel aan deze en gene dui delijk te maken waaraan hjj die eer te danken had. DE STADSARCHIVARIS. E: DRL 2—Belv. 2 2—2, Nado V 2—H'berg 03, Schiebroek 2Zuiderster 2 15, ODI 2— St. Volh. 2 0—3. F: Aeolus 2—RKWIK 2 1—0, DHZ 5—OVV 2 3—0, DZB 2—Dindua 3 1—3, FSV Pret. 3—HWD 2 3—3, SMV 3—Overm. 5 1—6. G: LMO 2—Ursus 2 1—2, Mart. 2—Noor derkw. 2 1—3, Nestoro 2—DOK 2 2—3. Schied. 2—O.Beijerl. 2 5—4. Sportv. 2—Noorden 2 2—1. H: Hurric. 2—Bloemh. 2 2—1, SVDPW 2— TOGB 2 2—2, Tediro 2—AVO 2 7—1, WF 2— SFC 2 0—2. I: Noorden 3—USC 2 2—3, Onit 2— TOGB 3 4—1, Sportielia 2—Floriss. 2 0—10. VND 2—Roga 2 1—5. Res. 2e kl. A: Fort. 4—VDL 2 1—1. HDVS 6- Sparta 8 4—6, HOV 5—Feijen. 8 3—1, RFC 7— CVV 6 0—7, Xerxes 6—SVV 6 3—2. B: DCV 4— SVV 7 1—2, Fort. 5—VDL 3 1—3, Leon. 3— Transv. 3 23, Xerxes 7DCL 3 48. C: DCL 4 Sparta 10 25, DDC 2Nieuwenh. 2 50, Spart. 20/4—Hillesl. 4 2—3, SVV 8—Siod 2 2—0. D: Exc. 20/4—Sparta 11 1—8, Nept. 6—Zuider ster 3 3—3, Overm. 6—DRL 3 1—4, VFC 4—DHZ 6 1—3. E: EDS 3DRZ 3 4—0, DZB 3—Hion 3 8—3, RKWIK 3—DEH 3 0—3, Nado V 3—DDC 3 3—0 St. Volh. 3—Aeolus 3 U—3. F: EDS 4- Belv. 3 20. Eureka 2Demos 2 05, FSV Frei. 4—DHS 4 1—2, Progress 2—Hellev. 2 6—0- G- DJS 3—Tediro 3 3—1 Sat. 2—AVS 2 2—3. Schied. 3—Ursus 3 4—0. H: Progress 3—NHL 2 7—1,RVVB 2—Ons Huis 2 2—0, St. Lod. 2- WF 3 2—3 Wico 2—RET 2 2—3. .1. SVDP 2— SSAVR 2 7—1 Varken. 2—DOZ 2 4—5. J: Noorde 4—VBP 2 2—1, Tediro 4—ZVC 2 7—2, VND 3—SFC 4 0—5. Res. 3e kl. A: Coal 5Feijen. 10 0—5, Exc. R 0—HOV 6 3—6, HDVS 7—DCV 5 2—2, RFC 8- SVV 9 Xerxes 8—Sparta 12 2—3. B: CVV 7— HDVS 8 2—4 Feijen. 11—CKC 4 7—0, Slikkerv. 3—R.Hope 4 71, Sparta 13Transv. 4 35, SVV 10—RFC 9 3—3. C: Exc. 20/5—RDM 4 4—2, Leon. 4—VOC 5 3—1, Spart. 20/5—Dirksl. 2 2—0, SVV 11—HDVS 9 sch. n.o., VFC 5—Hillesl. 5 1—6. DHZ 7Overm. 7 51, H'berg 3Spart. 20/6 11, Musschen 6Nept. 7 08. E: Aeolus 4—Spart. 20/7 2—9, DHZ 8—SMV 4 0—0, Siod 3 Poortug. 3 0—3. F: DHS 5—DHZ 9 4—6, Din dua 4—DZB 4 2—1, St. Voih. 4Flakkee 4 0—1, RKWIK 4—Overm. 9 0—8. G: Germ. 3—Spart. 20/8 41, Mart. 3Nado V 5 30, Noorderkw. 3—GLZ 2 8—3. St. Volh. 5Sportv. 3 0—5. H: Dok 3—Hekel. 3 2—1, Hurric. 3—Germ. 4 11—1, Progress 4Sat. 3 2-2, Schied. 4DJS 4 33, SVXDPW 3—AVS 3 6—3. I: Singelkw. 2—Blij- dorp 2 0—7, Soag 2—Gr. Witten 2 2—8, Vierp. 2 ASB 2 0—0, Voorw. 2—SVDPW 4 7—4. J: NRC 3—ASB 3 2—2, RVVB 3—St. Hooger 2 6—4, SVDP 3Smeetsl. 2 3—3, Wico 3—SFC 5 3—4. DESV 2—OML 2 3—0, Kortenaer 2—Radio 2 8—2, RJB 2—SVO 2 5—3, VIR 2—Sunrise 2 3—6, DJS 5—West End 2 W.E. n.o. L: P. Boys 2—VOB 2 1—2, Postel 3ASB 4 0—4, SVO 3 —Kortenaer 3 1—7, USC 3—TOGB 4 2—2. Res. 4e kl. A: Coal 6—Fort. 6 0—3, CVV 8— SVV 12 1—4, DCV 6—RFC 10 4—1, Feijen. 12— Xerxes 9 7—3, HOV 7—Exc. R 10 4—1. B: HOV 8—Fort. 7 2—6, Nept. 8—Feijen. 13 1—5. Slik kerv. 4—DCL 5 2—5, SVV 13—Leon. 5 1—2. C: Feijen. 14—Exc. 20/6 5—0, Holl. 6Transv. 5 1—3. R. Hope 5—Nept. 9 3—6, VOC 6—Leon. 6 2—3. D: Exc. 20/7—H'berg 4 0—5, Feijen. 15— Musschen 7 4—2, Nept. 10—DHS 6 1—3, VOC 7 —Leon. 7 5—3. E: HWD 4—DRL 4 3—0, VDL 4 DRZ 4 0—2, Zuiderster 4Schiebr. 4 20. F: DHS 7—Spart. 20/9 9—0, DRL 6—DES 5 4—3, Feijen. 16—Dindua 5 3—2, VOC 8—H'berg 5 6—8, Exc. 20/8—Aeolus 5 1—9. G. Roga 3— Zw. Wit 2 2—1, RCR/DKS 3—Demos 3 5—5, H'berg 6—Dindua 6 3—6, Bloemh. 3—Eureka 3 7—4, H: GLZ 3—Bloemh. 4 5—3, Sportv. 4— Nestoro 4 3—4, Ususu 4—VND 4 1—3. LMO 4— Noorderkw. 4 40, AVS 4Mart. 4 65. I: Act. 3—RET 3 4—1, Eeueka 4—Gr. Witten 3 2—8. Germinal 5—Onit 3 2—2, Pechv. 3—DOZ 3 1—0, Voorw. 3—WCR 3 3—5. J: DPB 2—SFC 6 sch. n. O. OBR 2—HBB 2 6—0. R. Groen 2— Sch. Boys 2 2—0, SVDPW 5—Ons Huis 3 1—1, Sportifia 3—Sportv. 56 7—3. K: Boulev. Boys 2 TOGB 5 6—1, GEM 2—DESV 3 4—2, TOGZ 2— RVVB 4 19—0, ASB 5—DPB 3 0—0, Gr. Witten ML Hooger 3 33, Afr. Boys 2RJB 3 3—2. De burgemeester van Wateringen, de heer Meissen, hoopt op 29 September a.s. aan de Lcidso universiteit to promovGrcil tot doctor in de rechtsgeleerdheid op proefschrift „Vergelijking van Belgisch en Nederlands gemeenterecht". Geboren in Blokker, als zoon van een tuinder, genoot de heer Meissen zijn nasiale opleiding aan het klein seminari Hageveld. Na een jaar philosophie wertl hij in 1927 benoemd tot ambtenaar ter ge" meentesecretarie van Bovenkarspel. ver volgens in Naaldwijk Wateringen 1932— 1936 en in 1936 werd hij secretaris-ontvan ger der gemeente Voorhout In 1946 ten slotte volgde zijn benoeming tot burge meester van Wateringen. Bijzonder veel zorg heeft burgemeester Meissen besteed aan bet onderwijs. Zo is hij mede-oprichter van verscheidene scho len waaronder vier middelbare in Delft en Den Haag Voorts is hij lid van Prov. Staten van Zuid-Holland voor de KVP en voorzitter van het KVP-kringbestuur en de rijkskieskring Dordrecht. TOGZ 3—Varken. OBR 3 5—4. 2 4—4, Boulev. Boys 3- Mevrouw M. van Oostrum en haar zes tienjarige neef, die Zaterdagavond tussen Delft en Nootdorp fietsten, hebben daar om ongeveer kwart over tien een oranje gele schijf, die in het midden donker was, in de lucht waargenomen. De schijf stond stil, doch nadat de wielrijders wa ren afgestapt, verdween hij snel in Oos telijke richting, waarbij een zacht flui tend geluid werd vernomen. De wielrij ders hebben nog getracht de schijf een eindweegs te volgen, doch deze poging moesten zij spoedig opgeven. Ie klas A 3 3 SVDPW 2 2 Roga 2 2 3 2 1 AVS 3 1 1 1 Hurricanes 3 1 1 1 WF 3 1 2 Nestoro 3 1 2 AVO 3 3 Noorderkw. 3 3 le klas B 3 3 2 2 3 2 .w— 1 3 2 1 2 1 1 3 1 2 3 1 2 3 1 2 2 2 2 2 le klas C 3 2 1 3 1 2 3 2 1 3 1 2 3 l 1 1 Hellev 3 1 2 Germinal 3 1 2 RCR/DKS 3 1 2 DJS 3 1 2 3 1 2 Aangiften d.d. 16 September 1954 BEVALLEN: C Klauss geb. Kraaijeveld d ESC Koetsier geb. Bongers d J Slob geb. Eerland d M van der Hout geb. Hensen d M Littel geb. Doorn d M Bosma geb. Koet sier d H van der Velden geb. van de Graaf z T Reijs geb. Bos d W J Venema geb. Mensinga d P J Buitendijk geb. Kaptein z AM Heil geb. Jongen d G W van Vliet geb, Velthove d J A Goedegebuur geb. Groene veld d A J Nieuwendijk geb. Snel z J M C Tuijtel geb. van Campen z S J Maliepaard geb. Baartmans d N Zaanen geb. Huijgen z E L M L van t Hof geb. Clercx d Z Swankhuisen geb. Steunenberg d E Munninghoff geb. Opgelder d C K van den Berg geb. Groen d M Gorree geb. Spanjersberg 2d J G Konijn geb. de Visser z J C C van Grevenbroek geb. Vaasen z - H Marijs geb. Hoekman z J Bongera geb. Gabeler z T Th van Geest geb. Arts z M Chr Kok geb Kfop d J van Dam geb. van de Erve z A M F Stam geb. Poppeliers z M Bastiaans geb. van Linschoten d M A G van Steenbergen geb. Eijgelsheim z K Pen- ninkx geb. Burger z A Mojel geb. Bos z W Meeuwsen geb. van de Polder z J M Hessels geb. Exaltus z C G van Eijk geb. Bodegraven z C Roozemond geb. van Olffen z J A van Schaik geb. Maier d Chr A Martens geb. van der Graaf z J P Boersma geb. Okkerse d. OVERLEDEN: A Versteegen, man, geh. gew. met A D van Overeem (i9 jr - W B de Kruyff, vr., geh. gew. met H J de Koning 75 jr E van Lieshout, vrouw van N J Geleijnse 55 Jr C van der Waal, man van C J Luijten 45 jr M C Heijer, vr., geh. gew. met A F Mosheuvel 86 jr M M Loep, vrouw van J G Huetink 79 ir E H Vinke, man. geh. gew. met E R L van Weeren 78 jr C J Pleune, man van L Vijg 69 jr A J Penninkx man van J M Spie- rings 34 jr M van Gent, man van E Grund 43 jr J M Verspaandonk, vrouw van J Mooy 66 jr J C de Jong. man van C M Nagtegaal 62 jr P aan de Wiel, man van YL. Legerstee 68 jr. ROTTERDAM, Maandag 20 September 19,3.4/ Aangevoerd werden naar schatting 1172 vf koeien en ossen; 587 varkens. Aanvoer in totaa' 1759 dieren. De prijzen waren voor fresp. le. 2e en Se kw£ liteit) vette koeien f 2.682 78, f 2.50—2.60. f - J —2,36; varkens (lev. gew.) f 1.96, f 1.94 en t L-m per kg. Aanvoer vette koeien even meer, handel en prijzen iets minder prima's boven n°Jfr"fe\ aanvoer varkens (lev. gew.) als v. week, han tamelijk; prijzen iets lager.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 2