agrarische Europese .In landbouw geen onrust barende situatie" markt Ollenhauer blijft aandringen op overleg met* Rusland heeft voorrang 2475 NIEUWE REGELING INZAKE BELASTINGRECHTSPRAAK Betérengoedkoper in de sportieve kleding yoor de moderne jongeman O VRUDAG 24 SEPTEMBER 1954 PAGINA 6 door kwaliteit - afwerking - iage prijs Onze zéér ruim gesorteerde speciale JUNIOR-AFDELING biedt U thans volop gelegenheid naar eigen smaak Uw keus te bepalen SPORTPANTALO N S OVERHEMDEN SHAWLS in sportieve club kleuren zuiver wol WOLLEN ANKLETS ^85 095 295 COLBERT COSTUUMS SPORTCOLBERTS Exclusieve collectie in wollen tweed- O Q *7C stoffen, leeftijd 14 jaar fcWaf *1 SCANDINAVIAN COATS SPORTJEKKERS met super- Amsterdam - Den Haag Rotterdam leiden Haarlem Utrecht - Groningen Leeuwarden Arnhem - Nijmegen Eindhoven Breda m- herfst-collectie Benelux-protocollen moeten worden vervangen IV Benelux Onderwijs OPHEFFEN BEWAAKTE OVERWEGEN IN BEBOUWDE KOMMEN ACHTHONDERD GULDEN BUITGEMAAKT Opdracht aan gerechtshoven TUINBOUWSCHUUR UITGEBRAND Voorbijgangers zagen rookwolken PATER K. HERMANS S.C.J. 60 JAAR KLOOSTERLING Ver: RC Men is eenparig enthousiast over onze nieuwe De aparte modellen de exclusiviteit der stoffen en de verras send goede afwerking zijn een openbaring Modieuze, zeer aparte SWAGGER van prachtige fantasie-mohair in jaquard motief, ^5 voor de speciale prijs van Alleraardigste HERFSTJAPON van een bijzonder flatteuze piqué-stof in zeer smaakvol *54 75 verwerkt travers. In diverse tinten BINNENWEG PLEINWEG 196 m zuiver wollen kamgaren, leeftijd 14 jaar Fixpool, leeftijd 14 jaar 18.75 English flannel, leeftijd 14 jaar 16.75 N.B Alle pantalons met verstelbaar elastiek in band prima popeline in 2 mouw- C 95 lengten, leeftijd 14 jaar Kerko, Cable-Junior Shirts in rijk kleurassortiment, leeftijd 14 jaar in moderne kleuren, nylon versterkt Uni 1.75 Sportieve dessins 1.95 zuiver wollen kamgaren C Q 7 R leeftijd 16 jaar U3«# U zware kwaliteit zeeduffel A Q "7 K leeftijd 14 jaar w PEEK a CLOPPENBDRG alpacakraag, alpaca voering, mouwen met wattine en windvangers, zware kwaliteit super gabardine, wateraf stotend, in moderne kleuren. 1-rij model met verdekte QQ Cfl ritssluiting, leeftijd 14 jr OuiUU 2-rij model met afknoopbare super alpaca kraag, >1 C 7 C leeftijd 14 jaar 10i w Wanneer men de ontwikkeling van de toestand in de landbouw, speciaal wat de afzet en de prijzen betreft, van de laatste jaren beschouwt, kan ongetwij feld gesproken worden van een eniger mate gewijzigde toestand. Gelet echter op het nauwe verband tussen de toe stand in de landbouw en de algemene economische ontwikkeling, welke laat ste zeker niet als ongunstig kan worden aangemerkt, en gezien de feitelijke gang van zaken in de landbouw kan niet ge sproken worden van een onrustbarende situatie. Het is echter begrijpelijk, dat de overgang van een schaarste-economie naar een economie met ruimere voorzie ningsmogelijkheden, zoals die zich de laatste jaren heeft voorgedaan, zijn re percussies zal hebben op de prijzen, al dus deelt minister Mansholt mede in de Memorie van toelichting op de land bouwbegroting. De momenteel door het buitenlandse prijsverloop meest in gevaar komende sector van de landbouw nl. de akker bouw. kon door het systeem van de mo nopolieheffingen in belangrijke mate te gen ernstige gevolgen daarvan worden gevrijwaard. Een zekere stabilisatie is ingetreden. De prijzen der veredelings producten bewegen zich nog op een be vredigend peil. Wellicht ten overvloede wil de minis ter er nogmaals op wijzen, dat de Ne derlandse landbouw uit hoofde van zijn functie in het maatschappelijk bestel te allen tijde kan rekenen op de bijstand der overheid. Hij meent echter goed te doen er de aandacht op te vestigen, dat een meer gedetailleerde garantiepolitiek op den duur weinig succes zal kunnen hebben. Vrijheid voor handel Bij de afzet van agrarische producten wordt ernaar gestreefd, dat handel en industrie hun normale functie kunnen vervuilen. Op de in 1953 Ingeslagen weg tot ver dere inkrimping van overheidsimporten is in 1954 voortgegaan. In dit jaar is het nl. mogelijk gebleken de import van ruwe oliën, vetten en oliehoudende grondstoffen aan de particuliere handel en industrie over te dragen. Verwacht mag worden, dat het bedrijfsleven, even als zulks bij de voedergranen het geval is. op uitstekende wijze in de Nederland se behoeften zal kunnen voorzien. Het streven van de minister is erop ge richt eerlang ook de importen van tarwe welke thans nog door het voedselvoorzie- nings Import bureau worden verzorgd, aan de particuliere handel over te dra gen. Internationaal beleid Aan het overleg in multilateraal ver band over aangelegenheden betreffende landbouw visserij en voedselvoorzoening blijft de minister zeer groot belang toe kennen. Zijn beleid ten deze zal in het onderhavige begrotingsjaar niet ver schillen van dat wat in voorafgaande ja ren werd gevoerd. De van 6 tot 10 Juli 1954 te Parijs ge houden conferentie van ministers van landbouw heeft na zeer moeizame bespre kingen geleid tot aanvaarding van een resolutie, waarin wordt vastgesteld, dat de voortzetting der werkzaamheden van de conferentie inzake de organisatie van de Europese agrarische markten binnen het kader van de O.E.E.C. dient te ge schieden. De bewindsman is over de gang van zaken niet ontevreden. Hij stelt zich voor de Staten-Generaal een uitvoerige nota over het verloop der conferentie en, in dien zulks op betrekkelijk korte termijn mogelijk is, van de verdere behandeling dezer aangelegenheden, te zenden. Ten aanzien van de verwezenlijking van de economische unie tussen Nederland. België en Luxemburg valt op te merken, dat de omstandigheden in het algemeen gunstig zijn om tot een consolidatie van de in de afgelopen jaren tot stand geko men overeenkomsten tussen de partner- landen over te gaan. Evenwei is de minis ter van mening, dat wat de agrarische sector betreft, moet worden voorkomen, dat de landbouw-protocollen van 9 Mei 1947, 20 en 21 October 1950 en de minis teriële conclusies van 28 en 29 December 1950 in de consolidatie worden betrokken en aldus een permanent karakter zouden krijgen. Hij is daarom voornemens te streven naar vervanging vari deze proto collen door een overgangsregeling van andere aard. Deze zal het uitzicht moeten openen op een coördinatie van de land bouwpolitiek der drie landen en van uit gesproken tijdelijk en aflopend karakter dienen te zijn, waardoor de bezwaren, die dezerzijds bestaan tegen het eenzijdig treffen van maatregelen dooi de partner- landen, met name het sluiten van de grens voor het Nederlandse product, zo veel mogelijk worden weggenomen. De minister is van mening, dat, tenzij regelingen als boven aangegeven tot stand komen, de verwezenlijking van de eco nomische unie in gevaar zou kunnen wor- den gebracht. Het ontwerp ener nieuwe Pachtwet heeft het departement verlaten. De werkcommissie, die tot taak had te adviseren omtrent een wettelijke regeling van de uitbetaling van melk naar kwali teit, heeft haar werkzaamheden, precies een jaar na de aanvang, voltooid Of de voorstellen van de meerderheid in de commissie zonder meer kunnen worden overgenomen, is een vraag, waarover de bewindsman zich bij eerste kennismaking niet aanstonds een oordeel kon vormen en waarover hij zich thans nog beraadt. Hoewel het aantal winterscholen naar de mening van de bewindsman mei voor zichtigheid moet worden uitgebreid, heeft hij gemeend voor 1955 gelden te moeten aanvragen voor de stichting van twee bij zondere landbouwwinterscholen Ten aanzien van gezamenlijke exploi tatie ener landbouwwinterschcol in de Noord-Oostpolder werd inmiddels over eenstemming bereikt tussen de groep, welke in het najaar van 1953 tot de op richting van zulk een school was over gegaan, en die, welker plannen tot stich ting ener landbouwwinterschool reeds in een vergevorderd stadium verkeerden. Het aantal lagere land. en tuinbouw scholen denkt de minister nog met een vijftal uit te breiden. In de rijksbegroting voor 1955 van Ver keer en Waterstaat is een nieuw artikel opgeijomen: „Bijdrage in de kosten van het opheffen van gelijkvloerse kruisingen van spoorwegen, niet zijnde rijkswegen." Dit artikel strekt ter betaling van het aandeel van het rijk, opkomende voor het landelijke verkeer, in de Kosten van het opheffen van bewaakte overwegen in de bebouwde kommen. De totaal-raming voor de rijksbijdrage is voorlopig gesteld op 20 min. In verband met een diefstal van on geveer 800 ten nadele van de zuivel fabriek „Ozmi" te Winschoten heeft de politie aldaar de 50-jarige melkrijder H. H. uit Drieborg aangehouden. De man heeft een bekentenis afgelegd. Bjj de Tweede Kamer is ingediend een wetsontwerp, houdende een nieuwe rege ling inzake belastingrechtspraak. In de memorie wordt opgemerkt dat zowel de bezwaren, verbonden aan de huidige in richting der rechtspraak, als de nog steeds voortschrijdende ontwikkeling van het belastingrecht er toe nopen in de toe komst de rechtspraak op te dragen aan personen, die zich geheel aan die taak kunnen wijden. Het beginsel, dat ook de rechtspraak in belastingzaken in eerste aanleg doo^ be- roepsrechters dient te worden uitge oefend, leidt of wel tot instelling van uit sluitend met de behandeling van belas tingzaken belaste administratie-rechtelij ke colleges of wel tot opdracht van deze rechtspraak aan de gewone rechterlijke macht, die daartoe uiteraard met specia listen zal moeten worden versterkt. De ministers hebben gemeend zulks in overeenstemming met het advies van de Hoge Raad het laatste stelsel te moeten verkiezen. In de competentie van de ta riefcommissie zouden de ministers voor alsnog geen wijziging willen brengen Nu de belastingrechtspraak door kamers der gerechtshoven uitgeoefend zal wor den, zal de aanvulling dezer kamers ge schieden nadat door het Hof een aanbe veling is opgemaakt. De bezetting der kamers levert bijzondere moeilijkheden op; het aantal meesters in de rechten, dat zich tot dusverre heeft gespecialiseerd in De Westduitse sociaal-democraten blij ven volharden in hun pogingen om nog voor de Londense conferentie hun gedach ten over een herenigd Duitsland zonder militaire bondgenootschappen te ont vouwen. Gisteren hebben zij, aan bet einde van de zitting van de Bondsdag, voorgesteld een debat over de buitenlandse politiek te openen, doch dit voorstel werd door de regeringscoalitie van de hand gewezen. De leider der socialisten, Ollenhauer, kondigde daarop aan, dat hij het socialis tische standpunt vandaag op een perscon ferentie zal uiteenzetten, nu hij daartoe in de Bondsdag geen gelegenheid krijgt. Kanselier Adenauer had zich bereid ver klaard om Maandag, vlak voor zijn ver trek naar Londen, de buitenlandse com missie van de Bondsdag over zijn plannen in te lichten. De socialisten achten even wel zulk een verklaring op de valreep on voldoende om de kanselier hun vrees ken baar te maken, dat de Duitse eenheid op de conferentie te kort zal worden gedaan. Het argument waarmede de socialisten om een debat in de Bondsdag hebben ge vraagd, is de wenselijkheid om nog voor de Londense conferentie een nieuwe po litieke lijn uit te stippelen, die door alle partijen van de Bondsdag zou kunnen wor den aanvaard. Na de deze week tussen Adenauer en Ollenhauer gehouden bespreking, die volkomen negatief is geweest, wordt de kans op zulk een overeenstemming evenwel nihil geacht. De socialisten blij ven aandringen op een politiek, die aan stuurt op een spoedig overleg met de Sovjet-Unie tot herstel van Duitsland's eenheid, doch Adenauer wenst derge lijke besprekingen niet vooraleer de aansluiting van de Bondsrepubliek bij het Westen voltrokken is. het belastingrecht, is voorshands nog be perkt. De ministers hebben zich, bij nader in zicht, bij de opvatting van de Hoge Raad kunnen aansluiten, dat ook ten aanzien van de raadsheren en raadsheren- plaatsvervangers, leden van de belasting kamers van de eis van de wet op de rech terlijke organisatie niet anders dan voor een overgangstijd dient te worden afge weken. In het ontwerp wordt mitsdien voorgesteld het mogelijk te maken, hen die geen doctoraal examen in de rechts wetenschappen hebben afgelegd, doch de hoedanigheid hebben van candidaat-no- taris, dan wel met goed gevolg het exa men in de belastingwetenschappen aan de rijksbelastingacademie, of daarmede ge lijkstaande examen hebben afgelegd, ge durende de eerste 10 jaren na het in wer king treden der wet, tot vice-president, raadsheer of raadsheer-plaatsvervanger te benoemen. Gisterenmiddag omstreeks half één is brand uitgebroken in de tuinbouwscbuur van de heer A. H. van Staalduinen aan de Heenweg te 's-Gravenzande. Enkele voor bijgangers zagen rookwolke opstijgen uit de schuur, welke was gevuld mei stro, veevoeder en een grote hoeveelheid papie ren zakken. Zij waarschuwden de eige naar, die met zijn gezin aan het middag maal zat. De direct gealarmeerde brand weer was spoedig ter plaatse, maai kon niet verhinderen, dat de gehele schuur met inhouden uitbrandde. De schade loopt in de tienduizenden guldens. De oorzaak is vermoedelijk kortsluiting. De eigenaar wa verzekerd. De oudste nog in leven zijnde priester van het H. Hart in Nederland, pater K. H. Hermans viert op 4 October zi„n zestigjarig professiefeest. Pater Hermans, die van 1943 af in het noviciaat van het H. Hart te Asten een welverdiende rust geniet, trad op 19-jarige leeftijd in de Congregatie van de Priesters van het H. Hart en werd in 1900 te Lille priestei gewijd In 1905 werd hij benoemd tot rector van het Juvenaat te Bergen op Zoom, welke func tie hij in het Voogdijgesticht „St. Jozef" te Heer, bekleedde van 1917 tot 1923. Tot zijn emeritaat, gedurende 20 jaar, was pater Hermans werkzaam in Maastricht aan de rectoraatskerk te Scharn. Drie 'land, or kort vc van hun Vo tussen goedere De si gelaten, wegdek de remi gereden soldater die in f nog kal Dit gel Joseph pen, ni spoorba bracht gebrokt hij in h genome nield. Op c Verkee uitgetn brugge: dit bec behoev nelbou' de bec dit we: som vé worder van di fondsei een bi; die, w stellen wordei Twes de J c wonen1 bank t tot eei met af De i schuld: koopm een be De i Schmi voortg Amboi wordt onderj regerii ting a legd. Geti het v dienst achter' militai plaatst K.N.I.l militai nant 1 (Prins gearre dracht „Derm contac zegger derlan namel: Nolter selaar, Schmi In J admin heer I waaro;

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 6