Het gaat nog om honderden mi 11 ioenen mensen Luns over wereldproblemen het lot van De Loonronde Nieuwe Chinese GRONDWET Negen ministers te gast bij de Britse premier 9 n. Hoe is het grote aantal doden te verklaren: Remmen van zwaarbeladen vrachtauto weigerden Philips bouwt nieuwe fabriek in Berlijn Hij vond 's nachts 1000 gnld en WEER VIER GELUKKIGEN VAN PLEISTER-ZONDAG JOSIEN" VERGING MET MAN EN MUIS Excellentie Luns deed beroep op wereldgeweten Dinsdag 28 September 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Nederland zal zicli niet storen aan een resolutie over Nieuw-Guinea Loonsverhoging in het bouwbedrijf Beraad in agrarische bedrij ven Zes procent ook voor rijkspersoneel Staatsmacht berust slechts bij enkelen Verschrikkelijke gevolgen: twee doden, twee ernstig gewonden „Doorbraak van de televisie" De kapitein heeft nooit meer opgeheld Raad voor de Scheepvaart: verkeerd geladen Frisse toestanden in West Java Honorering specialisten WEERBERICHT N_. De kivestie Nieuw-Guinea fx ■g T ranen Duizenden mensen offers van terreur Onderzoek door economische instituten afgesloten De wcerverwachting van het K.N.M.I., geldig van Dinsdagavond tot Woensdagavond, luidt: Wisselend bewolkt met enkele buien. Matige, later tijdelijk krachtige Westelijke wind. Over het algemeen weinig verandering in tempe ratuur. Woensdag 29 Sept.: Zon op 6.36, onder 18.24 u. Maan op 9.29, onder 18.39 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Min Minister Luns was de eerste, die in de vergadering van de Assemblee der V.N. gistermiddag liet woord voerde. De minister opende zijn rede door te verklaren, dat liet welslagen of mislukken van deze zitting grotendeels zal afhangen van het lot van één agendapunt het probleem van de financiering van de economische ontwikkeling van economisch ten achtergebleven landen. „Nimmer in de geschiedenis heeft een vraagstuk van wereldomvattende betekenis, dat het lot van honderden millioenen mensen bepaalt, zulk een snelle ontwikkeling van denken en doen doorgemaakt, als dat van de verheffing van het welvaartspeil van de economisch ten 'achtergebleven gebieden. Het zou onvergeeflijk zijn, indien wij zouden falen onze histori sche taak te zien en te aanvaarden", zo zei de minister. De werkgevers- en werknemersorgani saties in het bouwbedrijf hebben overeen stemming bereikt betreffende de loons verhoging met 6 procent, welke uiter aard uitsluitend van kracht is voor de lonen, vastgelegd in de officiële loonre gelingen. Aan rijksbemiddelaars is ver zocht de nieuwe lonen bindend op te nemen in de loonregelingen en deze van kracht te doen worden met ingang van de betaiingsweek, waarin 1 October valt. Voorts is^ de rijksbemiddelaars ver zocht in de loonregelingen voor de bur gerlijke- en utiliteitsbouw, de wegen- spoor- en waterbouw, de N. O.-polder en het straatmakersbedrijf de z. g. franchi- sebepaling te verruimen van 6 tot 10 pro cent. De gezamenlijke organisaties hebben besloten een ernstig beroep te doen op hun leden om mede' te werken aan het herstel en de handhaving van orde en regel op het gebied der loonvorming, d.w.z. het eisen en betalen van hogere ionen dan wettelijk is toegestaan, na te laten, Er mag geen sprake van zijn, aldus zegt rtc stichting Raad van Bestuur Bouwbe drijf tenslotte, dat de toegestane algeme ne loonsverhoging wordt gehanteerd om ook reeds boven de wettelijke nor men uitgaande lonen te verhogen. Naar aanleiding van de bekendmaking van de regering inzake het toestaan van een bedrijfstaksgewijze loonsverhoging van maximaal 6 heeft de hoofdafde ling Sociale Zaken van de Stichting voor de Landbouw dezer dagen een ver gadering gehouden teneinde toepassing daarvan in het agrarische bedrijfsleven onder het oog te zien. De hoofdafdeling heeft besloten de or ganisaties in de gelegenheid te stellen, zich op korte termijn daarover te bera den. Zij zal weer bijeenkomen op 29 Sep tember a.s. teneinde een advies op te stellen voor de bij de loonvorming in de land- en tuinbouw in de provincies en rayons betrokken organisaties en de pro vinciale sociale secties, waarin de be sprekingen plegen te worden gehouden. Deze laatste zullen rond 1 October bij eenkomen. De landelijke sociale commissies voor de bloemisterij, de bosbouw en het veen- bedrijf zijn met hetzelfde doel bijeenge roepen op 30 September a.s. Verleden week is de Centrale Com missie voor Georganiseerd Overleg in ambtenarenzaken bijeengeweest voor een bespreking van een aan de minister van Binnenl. Zaken uit te brengen advies omtrent een algemene salarisverhoging voor het rijkspersoneel, zulks in verband met de voor het particuliere bedrijfsle ven aanvaarde verhoging der richtlijnen voor de beloning met maximaal 6 De commissie besloot aan de minister te adviseren tot toekenning van een sa- larisverhoging van 6 aan het gehele rijkspersoneel en aan de gepensionneer- den uit overheidsdienst. Erop wijzend, dat het enige concrete plan, dat in deze een oplossing zou kun nen brengen, het z.g. „SUNFED-plan" (special United Nations fund for econo mie development) is, sprak de minister de hoop uit, dat nog tijdens deze zitting tot instelling der SUNFED zal worden overgegaan. Vervolgens pleitte de minister voor de vorming van de voorgestelde fondsen een van vijf en een van twaalf millioen dollar teneinde tot definitieve oplossin gen voor het vraagstuk der Europese vluchtelingen te komen. Tenslotte zette de heer Luns het stand-, punt uiteen van de Nederlandse rege ring t.a.v. de kwestie Nieuw Guinea. Hij zeide o.a.: „Wanneer de V. N. doorgaan met bittere debatten naar aanleiding van iedere wil lekeurige klacht, die bij haar wordt ingediend, werkt zij aan haar eigen on dergang. Wanneer belangrijke leden ertoe moeten overgaan bepaalde zittin gen niet meer bij te wonen, omdat zij zich door het debat in hun elementaire rechtsgevoelens gekwetst achten, en wan neer dit bovendien gebeurt in gevallen, waarin geen enkel gevaar voor de vrede dreigt en geen enkele regel van internationaal rechts is gesehonden, dan begeven wij ons op de verkeerde weg". De Nederlandse regering is van me ning, dat het door Indonesië ingediende agendapunt inzake Nederlands-Nieuw- Guinea onder dergelijke verschijnse len gerekend moet worden. Zij is van mening, dat geen enkel internationaal belang door het dispuut over Nieuw- Guinea wordt geschaad en zij ziet niet in, op welke wijze de toekomst van Nieuw-Guinea door een debat in de V.N. wordt gediend. In de behandelende commissie zal de Nederlandse delegatie dit nader toelich ten. In het kader van dit algemene debat kan ik slechts waarschuwen voor zulke agendapunten, die meer tot verbittering dan tot verbetering van onze betrekkin gen kunnen leiden. De Nederlandse regering zal -dus doen uiteenzetten waarom zij behande ling van het Indonesische agendapunt ongerijmd acht en zij heeft voor het overige het vaste voornemen haar be trekkingen met Indonesië door een en ander niet te laten aantasten". Vervolgens gaf minister Luns een overzicht van de gang van zaken t.a.v. de Ronde-Tafelconferentie met Surina me en de Nederlandse Antillen. Na be ëindiging van de parlementaire phase zal de inhoud van het statuut aan de V. N. worden overgelegd. Hij sprak de het dan i'.'der voldoe duidelijk zou zijn, dat t.a.v. deze rijks delen door Nederland geen informa ties meer bij de V. N. kunnen worden ingediend. Na het Amerikaanse initiatief t.a.v. het vreedzaam gebruik van atoomenergie te hebben vermeld en er Nederlandse me dewerking voor te hebben toegezegd, be sloot minister Luns zijn rede met een analyse van de huidige politieke toe stand. De Nederlandse ambassadeur in Was hington, dr van Royen, heeft gistermid dag inmmidels verklaard, dat Nederland zich niet zal storen aan een mogelijk door de Verenigde Naties te aanvaar den resolutie betreffende onderhande lingen met Indonesië over Nieuw-Guinea, „zelfs al is zulk een resolutie in gema tigde termen vervat". De heer van Royen legde een korte verklaring tegenover de pers af na een bezoek aan de Amerikaanse onder-minis ter van buitenlandse zaken betreffen de aangelegenheden van de Verenigde Naties, Dgvid Key. De ambassadeur had echter naar zijn zeggen geen onderhoud met deze Amerikaanse functionaris over de kwestie Nieuw Guinea gehad. Het communislisch-Chinese „Volkscon gres" heeft gisteren een in Moskou op geleide communist, Lioe Sjao Tsji, gekozen Gisteren zijn de Belgische en Nederlandse ministers van buitenlandse zaken, de heren Spaak en Beyen, en tenslotte ook bondskanselier Adenauer in Londen aan gekomen, om deel te nemen aan de negen mogendheden conferentie, die heden be gint. Des avonds waren de nu voltallige mi- VD ij -j' Ï'-T TO*# IT1 iTDI ÜPP? 1 Het eerste kind van Prinses Ragnhild van Noorwegen en haar echtgenoot, de reder Erling Lorentzen, is gedoopt in de kerk van Asker, een kleine gemeente buiten Oslo, icaar de residentie van de kroonprinselijke familie is gevestigd. Een beeld uit de residentie „Skaugum" het verblijf xian de kroonprinselijke familie, enige mijlen ten Westen,, van Oslo gelegen. Prinses Ragnhild houdt de baby Haakon in de armen. Achter haar staan Kroonprins Olav, de grootvader van het hind (rechts), cn Koning Haa kon VU, de °vergrootvader, naar wie het kind werd genoemd (links). nisters van buitenlandse zaken de gast van Sir Winston Churchill op een diner in 10 Downingstreet, Bij zijn aankomst op het Londense vliegveld had bondskanselier Adenauer het doel van de conferentie duidelijk samengevat, toen hij verklaarde, dat hij hoopte, dat op 2 Punten overeenstemming zou worden bereikt: op de eerste plaats herstel van de WestelMïce eenheid in het streven naar vrijheid en vrede, en ten tweede, herstel van de souvereiniteit der Bondsrepubliek. Zijnerzijds verklaarde minister Beyen, dat hij optimistisch is ten aanzien van de afloop der conferentie, alle afgevaardig den waren gekomen met het vooropge zette doel om resultaten te bereiken Hij zeide te hopen, dat men niet zou pogen te veel tegelijk te regelen doch dat men snelle resultaten ten aanzien van de ver schillende vraagstukken zou vinden. Inmiddels werd het voorbereidend overleg voortge' Zo heeft minister Dulles een on<3cjjhoud met Mendès- France gehad, evenals met generaal Gruenther, de opperbevelhebber van Je NATO in Europa, en met de drie ministers van de Benelux. Minister Eden heeft eveneens een onderhoud met Mendès-France en met minister Beeh gehad, evenals met zijn Italiaanse collega. Voorts had minister Beyen een onderhoud met de Franse premier. tot voorzitter van de permanente commis sie van het Nationale Volkscongres. Reuter tekent hierbij aan, dat misschien zal blijken, dat deze positie de sterkste in het land is. Indien het Volkscongres niet bijeen is en het komt maar eenmaal jaarlijks samen heeft de permanente commissie n.l. de bevoegdheid oorlog te verklaren en vrede te sluiten. De wetten en decreten, die door president Mao Tse Toeng zullen worden uitgevaardigd, kun nen alleen worden gemaakt in overeen stemming met de permanente commissie. Krachtens de nieuwe grondwet is de staatsmacht nog meer dan tevoren in han den van enkelen- De belangrijkste plaatsen worden ingenomen door Mao als president, Tsjoe Teh als vice-president, Lioe als voorzitter van de permanente commissie en Tsjou en Lai als minister-president. Er bestaat, aldus Reuter, een grote afstand tussen deze vier leiders en de der tien vice-voorzitters van de permanente commissie. Als vice-voorzitter werd ondermeer de Dalai Lama van Tibet voor gesteld. De burgemeester van Peking, de'commissie"'6 algemeen secietaiis vanj Dordrechts 75.000ste, Marianne Smits, met haar vader, moeder en broertje. p CflioomrQQi4 warVlQai«f?o rlo 4- m/vffaHHr De wervelstorm, die Zondag het Japanse eiland Hokkaido trof, heeft o]) zee aan minstens 1.400 personen het leven gekost, terwijl op liet eiland zelf zeker 300 doden te betreuren zijn. Onder de doden bevoncjen zich ruim duizend passagiers en leden van dè bemanning van de „Toja Maroe", de veerboot van de spoorwegen, die, zoals gemeld, in de haven van Hakodate omsloeg, en driehonderd opvarenden van andere schepen, die in dezelfde haven vergingen. Anderen kwamen om het leven bij overstromingen, grondverschuivingen of in de grote brand, die de stad Iwanai. 100 km. ten Noorden van Hakodate teisterde; 3.200 huizen, ofwel vier-vijfde gedeelte van de gehele stad, ging in vlammen op. Twee personen zün eedood, twee zeer ernstig gewond en een licht gewonj bij een verkeersongeval, dat gisterenmiddag omstreeks half vjjf gebeurde bij het kruis punt ParallelwegVaillantlaan in Den Haag. V(jf wielrijders, die op de Paral'elweg voor de stopstreep wachtten lot de op het kruispunt geposteerde verkeersaren' de weg zou vrijgeven, werden van achter aangereden door een met vier ton zand geladen vrachtauto, waarvan de remmen weigerden. De vijftigjarjge mevrouw W. J. V.P.. wonende Tak van Poo.tvlietst aat te Den Haag en 28-jarige R. T. »'t de Raephorst- laan, werden op slag gedood. De 45-jarige J V., echtg -noot van de omgekomen vrouw, kreeg een bekkenfrac tuur en werd in ernstige toestand in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. Het der tienjarige meisje P B. uit de Bresterstraat had een ernstige shock en vermoedelijk ook ander letsel Zij is eveneens in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen Ook haar toestand is ernstig. Het veertien'-rige meisje R van S., wonende Laakkade. kreeg slechts zeer licht letsel. De fietsen werden alle vernield. De verkeerspolitie heeft de vrachtauto voor onderzoek in beslag genomen De chauffeur verklaarde slechts met matige snelheid te hebben gereden Het kruisnunt Parallelweg Vaillantlaan ligt in de put" voor het viaduct in de spoorlijn Den Haag —Delft, zodat de weg ter plaatse helt. De vraag, die de overheid en de be volking thans bezig houdt, is. hoe het komt, dat de storm zo veel slachtoffers heeft geëist. De weerkundigen worden er van beticht, dat zij, toen de wervelstorm Hokkaido naderde, slechts van een tro pische storm hebben gesproken. De meteorologen sommen van hun kant een reeks stormwaarschuwingen op, waaraan geen aandacht zou zijn geschonken. Over de wijze, waarop de veerboot „Toja Maroe'' is vergaan is mep het niet eens. Er is meteen een onderzoek ingesteld naar de toedracht Een woord voerder van de Japanse Raad voor de scheepvaart verklaarde, dat mogelijk een gerechtelijke vervolging zal wor den ingesteld. De bouwers van het schip hebben in middels verklaard, dat het vaartuig niet topzwaar was en dat speciale voorzienin gen waren getroffen om kapseizen van het schip te voorkomen, wanneer het geladen spoorwagons vervoerde, zoals tijdens de ramp het geval was. Aan boord van de veerboot bevonden zich 1.229 passagiers en bemanningsleden. Onder de eerste groep was een aantal Amerikanen, voor het merer,dee' militai ren met hun gezinnen. Hefschroefvlieg- tuigen zoeken de met schuim overdekte zee af naar overlevenden. Onder de slachtoffers bevinden zich de kapitein van de veerboot en vele hoge functionaris sen van de Japanse spoorwegen. Volgens de Japanse Raad voor de scheepvaart zijn 209 schepen, waaronder negen stoomschepen, tengevolge van de typhoon vergaan, terwijl duizenden vaar tuigen aan de grond zün gelopen of be. schadigd. Behalve de „Toja Maroe" zijn nog vier veerboten van de spoorwegen ge zonken, die vracht vervoerden. Deze vaar. tuigen hadden ieder een bemanning van 80 leden. Een Amerikaans tanklandings- schip strandde bij Hakodate Alle opva renden, onder wie 191 leden van de eerste cavalerie-divisie konden worden gered. De Liga van rode-kruisverenigingen heeft inmiddels internationale hulp aan de slachtoffers van de ramp aangeboden. Het jaar 1954 heeft de „doorbraak van de televisie" gebracht, aldus verklaarde Graf von Westarp van de Deutschen Philips GmbH naar aanleiding van de Industrietentoonstelling te Berlijn. De Duitse televisie-industrie heeft in de periode Januari tot Augustus 40.000 toe stellen vervaardigd en geleverd en zij vertrouwt erop voor het einde van het jaar nog meer dan 100.000 toestellen te kunnen maken en afzetten, zodat de pro ductie voor het jaar op «tngevecr 150,000 toestellen zal komen. In de Industrietentoonstelling wordt door de industrie een uitgangspunt ge zien voor verdere ontwikkeling van de afzet van televisietoestellen, aangezien de industrie op deze tentoonstelling te Ber lijn de toestellen naar voren zal bren gen, waarmee zij de verwachte vraag hoopt te bevredigen, aldus ontlenen wij aan het Handelsblatt uit Düsseldorf. Philips heeft in Berlin-Tempelhof een stuk bouwgrond gekofcht, waarop een nieuwe fabriek zal worden gebouwd ter waarde van ca DM 3 millioen, welk be drag uit eigen middelen zal worden ge fourneerd. Men hoopt de bouw. in de herfst van 1955 te beëindigen. Er zui- en 600 personen in tewerk gesteld kunnen worden en het huidige bedrijf aan de Franklinstrasze, waar 400 per sonen werken, zal er naar worden overge bracht. De waarde van de productie van het Berlijnse bedrijf van Philips beliep in 1953 DM 13 millioen. In 1954 zou dit bedrag ongeveer verdubbeld zijn. Naast de productie van gramofoons ontwikkelde zich die van ventilatoren bijzonder gunstig. Alleen al in September werden hiervan 22.000 stuks gefabri ceerd, een bewijs, dat een artikel van goede kwaliteit en aantrekkelijke prijs ook, in een schijnbaar reeds verzadigde markt nog nieuwe koperslagen kan ont sluiten. Daarenboven ziet het reële kan sen op export. In de nieuwe fabriek te Berlijn zal Philips ook huishoudelijke apparaten gaan maken. Het aantal gelukkigen van de Pleister actie na de eerste vijf aanmeldingen is nog gestegen met vier „laatkomers", zodat zich tot en met gisteren negen van de vijf tien bezitters van geluks-pleisters hadden gemeld. En de hoofdprijs van 5000 is er nogsteeds niet uit! We komen nog eens terug op de 23- jarige Amsterdamse vertegenwoordiger B, die 's nachts zijn geluk ontdekte. Als ergens duizend gulden goed vielen dan was het bij hem. Hij ■was ten einde raad. „Liep in -de ziektewet" al zeven weken lang. Heel de natte Zondag had hij thuis gezeten. Vóór zessen was hij nog even gaan kijken of de uitslag van de actie er al hing, maar er was toen niets te zien. Met een „wij hebben toch niks" is hij weer naar huis gegaan en verdiepte zich tijdens een avondpraatje met kennissen over de gril len van de fortuin. „Al zijn de kansen klein, tóch zijn er altijd die het treffen," zei hij. Om nog wat frisse lucht te schep pen, maakte hij 's nachts een kort wan delingetje, kwam langs de kerk en zag het uitslag-bulletin. Zijn verbazing kende geen grenzen, toen hü zag dat hü 1000 gulden had gewonnen Direct belde hij zjjn gasten van de afge lopen avond uit bed. In pyama stonden ze hem te woord en huilden van blijdschap om zijn geluk. „Toen ik thuis kwam, was mijn vrouw er helemaal weg van", zei hij. De 69-jarige weduwnaar v. d. Heuvel uit Baarlo is niet zelf zijn prijs van 250!) komen halen- Hij wacht meer rustig af tot het komt. Een nieuweling in de rij der gelukkigen is de 42-jarige landarbeider H. Grenen van de Gravendijkseweg 43 in Voorhout. Toen hij zijn 1000 gulden kwam halen, vertelde lij, dat hij ze bést kon gebruiken. .Tenslotte was daar de 43-jarige nog ongehuwde landbouwer J. Slutter uit Varsseider-Gendringen. Ook hij kreeg 1000 gulden en ook bij hem komen ze goed tt pas, want hij is thans verloofd en dan denkt men aan trouwplannen. Toen nij Zondagavond bij zijn meisje was, zag hij om een uur of 10 een grote drukte bij de kerk. Hij ging eens kijken en toen bleek het bij hem raak te zijn. 's Avonds om half tien op 3 Februari j.l. kreeg de heer P. Ie Noble, chef-water klerk van de Hollandse Zeerederij te Rotterdam, een radio-telefonische ver binding met de kapitein van het 499 brt. metende kustvaartuigje „Josien" van deze rederij. „We zijn juist Ouessant gepasseerd", hoorde hü de kapitein zeggen en de stem vervolgde: „het is zeer slecht weer. Vier a vijf standaard hout van onze la ding is over boord geslagen. We hopen morgen onder de Engelse kust te zijn". „Bel me dan weer op" zei de heer Ee Noble „en goede vaart". Maar de kapi tein heeft nooit meer opgebeld. de kapitein van de „Josien" een alles zins bekwaam zeeman, zodat hij aan neemt, dat het schip in zeewaardige toe stand uit Bayonne moet zijn vertrokken. De raad spreekt zijn deelneming uit je gens de nabestaanden van de slachtof fers. Een lieel rijtje gelukkigen uit Thorn. Rechts de winnaar van f 2500, de 20-jarige Marlinus Dijkstra, die thans „aandeelhouder" in de drukkerij van papa (derde van rechts) is. Kapelaan Engelen, tussen hen in, heeft reden tot glunderen: op zijn kerk komt een lichtkruis. Geheel links mama, wie ook ivel iets toekomtomdat de pleisters uit haar portemonnaie tverden betaald. Het gesprek met zijn rederij is het laatste, dat de kapitein heeft gevoerd. Diezelfde nacht is de kleine „Josien" met man en muis vergaan. Vele dagen later zagen enkele schepen in het Kanaal hout drijven; tenslotte werden een luik en 'n roer van een reddingboot van de „Jo sien" gevonden als tragische bevestiging van een ramp, waarbij de kapitein en zijn elf bemanningsleden hun zeemans graf hebben gevonden. Het is niet mogelijk met zekerheid aan te geven door welke oorzaak de „Josièn" is vergaan", aldus het oordeel van de Raad voor de Scheepvaart, die op 10 Augustus j.l. een openbaar onder zoek naar deze tragedie heeft ingesteld en thans uitspraak heeft gedaan. „Het is niet aan te nemen, dat dit is geschied door een mijnontploffing". De raad acht de meest waarschijnlijke oorzaak het kenteren van het schip na verschuiving der lading. Het is zeer waarschijnlijk, aldus de raad, dat de „Josien" door de wijze van beladen niet zeewaardig was. In verhouding tot de in het ruim gestuw de lading was de deklast te zwaar. Het bootje was op 31 Januari in Ba yonne (Frankrijk) geladen met voor Londen bestemd hout. Volgens het ma nifest was ruim 418 ton hout in het ruim geladen; op het dek droeg de „Josien" nog ruim 270 ton hout. Kapitein P. de Vries van het m.s. „Libelle". die veel er varing heeft met hout laden te Bayonne, heeft verklaard, dat de bootwerkers al daar geneigd zijn niet al te veel moeite te nemen met het goed vol maken der zijden van het ruim en dat de scheeps- leiding voortdurend controle moet uit- j oefenen om een goede stuwing te ver- 1 krijgen. Volgens de heer Le Noble was De Indonesische minister van voor lichting. de heer Tobin, heeft, na met twee andere ministers een tocht te heb ben gemaakt door de terreur-gebieden van West-Java, in Bandung aan de pers medegedeeld, dat in 1953 het aantal slachtoffers van benden in West-Java 4295 bedroeg, inclusief militairen, bur gers en leden van de benden zelf. Tot nu toe werden dit jaar 2342 personen slacht offer van de benden. In 1953 werden 11.494 huizen in de as gelegd, dit jaar tot Sep tember 8391 huizen. De laatste tijd zijn er o.a. 18.000 voor de benden gevluchte personen naar Gunung Tandjung geto gen. De Ned. Vereniging van Specialisten deelt mede, dat het onderzoek, ingesteld door de economische instituten van Rotterdam en Tilburg, inzake specialis tenhonorering, inmiddels is afgesloten. Het resultaat hiervan zal dezer dagen of ficieel worden overhandigd. Met het oog hierop heeft de Ned. Vereniging van Specialisten zich gewend tot de zieken fondsen en de landelijke specialisten vereniging met het verzoek hierover ge zamenlijk onderhandelingen te willen openen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1