STARRE FRANSE HOUDING1 BELEMMERT VOORTGANG Mendès-Franee blijkt niet voor Spaak's plan gewonnen Jonaste loonmaatregel en sociale verzekering De loonronde Spanning binnen Westduitse regeringspartij en Opzienbarende arrestaties r Mandement jes Aantal slachtoffers gestegen tot zeventien Weer loonronde gedenk morgen ook het Kerkenfonds De Londense conferentie in mineur Nieuwe ontwikkeling in zaak-Dides Advies tot verhoging militaire wedden Het autobus-ongeluk te Valkenburg Noodregeling voor weduwen en wezen Zaterdag 2 October 1954 Overeenstemming over LONDEN, Vrijdagavond. De optimisten, die Donderdag meenden dat de Londense negen-Ianden-conferentie reeds zo goed als „voor elkaar" was, heb ben Vrijdag ongelijk gekregen. De vierde dag van de conferentie is de minst vrucht bare geweest sedert de besprekingen Dins dag een aanvang namen. Westduitse soiivereiniteit Advies van de Stichting v.d. Arbeid: loongrens ziekte- en invaliditeit 6000 Hogere lonen in land en tuinbouw Liberale fractieleider keert zich tegen Adenauer Twee lioge ambtenaren pleegden verraad Twee zwaar gewonden gisteren gestorven DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN DE RAMP MET DE „TRITON" si §|pi|l WEERBERICHT Het officiële communiqué van Vrijdag avond laat dit doorschemeren door te zeg gen, dat het overleg van de vier ministers (namelijk van Groot-Brittannië, Frankrijk de Verenigde Staten en Duitsland) „goede vooruitgang" heeft geboekt, maar dat de voltallige conferentie van negen haar be sprekingen slechts „voortzette", waarbij van vooruitgang dus niet wordt gesproken. De groep van vier heeft het trouwens niet moeilijk gehad. Haar accoordbevinding van de aanbevelingen der deskundigen in zake het herstel van de Duitse souvereini- teit en de opheffing van het bezettings statuut werd algemeen verwacht. Het zal enige tijd vergen, deze aanbevelingen in praetische daden om te zetten dit in verband met de vele technische détails, die moeten worden geregeld maar om dit te ondervangen zijn de drie Westelijke mogendheden van plan, morgen, Zaterdag, een gemeenschappelijke verklaring te pu bliceren, waarin hun besluit om de bezet ting op te heffen en de Duitse souvereini- teit te herstellen, formeel zal worden af gekondigd. OOK ZES PROCENT VOOR TEXTIELINDUSTRIE De goede geest Nader specialistisch onderzoek Overleg in de K.V.P. Voorstellen voor middengroepen DUCLOS TE PARIJS TERUG De voltallige vergadering van de con ferentie had met veel grotere moeilijkhe den te kampen. Zij vervolgde haar dis cussie van drie onderwerpen van essen tieel belang voor de gemeenschappelijke verdediging van West-Europa; de afbake ning van de „strategisch bedreigde gebie den", waarvoor een bijzondere strenge wa- pencontróle zal worden geschapen, de kwestie van de controle op de sterkte van strijdkrachten en hun bewapening in het algemeen en de kwestie van een geïnte greerde continentale wapenproductie. Niet alleen bleken in het laatstgenoemde onderwerp de „voetangels en klemmen" waarvan in het overzicht van gisteren melding werd gemaakt rijkelijk aanwezig te zijn, maar ook het vraagstuk van de controle op de strijdkrachten en hun be wapening waarvan de meeste delega ties gister endachten dat het zo goed als afgedaan was werd vandaag opnieuw tot een onderwerp van discussie gemaakt. De oorzaak van het optimisme van gis teren. voor zover het dit punt betrof, was dat acht van de negen delegaties sterk de indruk hadden gekregen, dat ook de ne gende, de Franse delegatie, het door Spaak ingediende voorstel aanvaard had. Dit voorstel ging minder ver en was van min der gecompliceerde aard dan het plan, dat de Fransen oorspronkelijk hadden inge diend. Vandaag stelde premier Mendès-Franee dit onderwerp echter opnieuw aan de orde en daarbij bleek, dat de Franse delegatie geenszins in alle opzichten accoord ging met Spaak's plan. Bovendien bleek, dat Mendès-Franee nog niet in het minst was gezwicht voor de argumenten van minister Beyen en verschillende andere delegatieleiders om het Franse plan voor integratie en collec tief beheer van de continentale wapen- productie pas bij een latere gelegenheid na diepgaande studie van de consequen ties,, aan de orde te stellen. De bezwaren die er van alle kanten tegen te berde zijn gebracht hebben de Franse delegatie niet kunnen afbrengen van haar gehechtheid aan dit plan, waar in conferentie-waarnemers een onver hulde poging zien om de toekomstige herleving van een nationale Duitse wa penproductie radicaal onmogelijk te Het bestuur van de Stichting van maatregel voor de sociale verzekering. den Arbeid heeft een advies uitge bracht aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, omtrent de consequenties van de jongste loon- Naar aanleiding van de bekendmaking van de regering over de mogelijkheid van een loonsverhoging heeft de hoofdafdeling sociale zaken van de Stichting voor de Landbouw aan de organisaties, die betrok ken zyn b\j de loonvorming in de land bouw, geadviseerd alle basis-uurlonen van maniyke arbeiders van 23 Jaar en ouder te verhogen met 6 cent per uur en de weeklonen hierop af te stemmen. Wat de tuinbouw betreft, heeft de hoofdafdeling aan de betrokken organisa ties geadviseerd, alle uur- en weeklonen van manlijke arbeiders van 23 jaar en ouder te verhogen met 6 pet. De tijdlonen van manlijke arbeiders be neden 23 jaar, alsmede die van vrouwelijke arbeiders, zouden volgens de schalen, die voor deze groepen bestaan, een evenredigs verhoging ondergaan. De hoofdafdeling acht het voorts ge wenst, dat de tarieven worden afgestemd op de nieuwe basis-uurlonen en dat de vaste toeslagen slechts zullen worden ver hoogd, indien en in zoverre dit door de betrokken organisaties nodig wordt ge- acht- Tenslotte heeft de hoofdafdeling ge adviseerd, bedoelde loonsverhoging te doen ingaan op Maandag 4 October 1954. De organisaties, die partij zijn bij de collectieve arbeidsovereenkomst voor de textielindustrie, hebben overeenstemming bereikt over de loonsverhoging, zo ver nemen wij van de vakraad voor de textiel industrie. De minimum-uurlonen van de C-A.O. en de goedgekeurde classificatie- lonen worden met 6 pet verhoogd, met ingang van de loonweek waarin 1 October valt. De feitelijke lonen en tarieven zullen aan de gewijzigde basisionen worden aan gepast De werkgevers- en werknemers organisaties zijn het er over eens, dat deze aanpassing aan de nieuwe normen ook op redilijke wijze zal moeten geschmden daar waar de feitelijke lonen boven de rechtens geldende lonen uitgaan Over deze aanpassing zal van |eval tot geval tussen de werkgevers- en de werknemers organisaties overleg worden gepleeg Een groepje mannequins van ele wereld bekende Parijse modekoning Jacques Fatli, dat met de „Prinses Irene" in Hoek van Holland arriveerde voor een verblijf van enkele dagen in Nederland, lieeft Vrijdagmiddag een bezoek ge bracht aan de kaasmarkt van Alkmaar en aan Hoorn. Een olijk moment op de Alkmaarse kaasmarkt. V.l.n.r.Patricia, achter vrouw in klederdracht Anna, Freddy, Nicole in de arm van 'tl stoere kaasdrager en Nathalie die het met de dragers blijkbaar ook best kon vinden... maken en zo mogelijk tegelijkertijd de positie van de Franse wapenindustrie te versterken. Compromis-pogingen faalden Nadat pogingen van de Amerikaanse, Belgische en Canadese kant om een com promis tussen het Franse standpunt en dat der andere delegaties tot stand te brengen, vergeefs waren geweest, deed minister Eden naar verluidt met een heftigheid die iedereen verbaasde, een beroep op de conferentie en speciaal op Mendès-Franee om 't probleem aan te pakken „in de geest van het streven naar Europese eenheid". Dat een dergelijk beroep nodig was, werd vanavond door sommigen beschouwd als een veelzeggend commentaar op de stem ming die hedenmiddag in Lancaster House heeft geheerst. Minister Beyen herhaalde vanmiddag zijn gisteren gedaan voorstel om de behande ling van de hele kwestie uit te stellen tot na de conferentie en hij kreeg daarbij steun van de V.S. en Canada. Maar Men dès-Franee bleef bij zijn standpunt; dat streng toezicht op de bewapening en de wapenproductie in het door deze confe rentie te sluiten verdrag moest worden verankerd om de publieke opinie in Frankrijk op dit punt gerust te stellen. Toen minister Eden gisteravond om half acht de zitting sloot met de woorden ,moge de nacht wijsheid brengen", ver tolkte hij vermoedelijk de gedachten van de meeste gedelegeerden. De Zwitserse stad Zurich beroemt zich op het ogenblik op een zeer speciale attractie voor toeristen in de,ze koude en bijzonder regenrijke herfst. Midden in de stad zit dagelijks op een rotspuntje een eenzame ooievaar, die daar een kwij nend en, door de koude, kommervol bestaan leidt. Een poosje geleden leerde de mannetjes-ooievaar op deze plaats een wijfje kennen en hij werd meteen tot over zijn witgeveerde kop verliefd, zodat hij besloot een tweede kennisma king af te wachten. Die tweede kennis making zal zich echter nimmer afspelen daar in Zurich omdatde geliefde onlangs tegen een hoogspanningskabel vloog en dit met het leven bekocht Van dit alles is de wachtende minnaar echter onkundig gebleven. Nu lieeft de Ten aanzien van de loongrens wordt aanbevolen op korte termijn unificatie tot stand te brengen door een ver hoging van de loongrens van de invali- diteits- en ziektewet tot j 6000, onder handhaving van de huidige loongrens van de werkloosheidswet. Tevens wordt aanbevolen in de invaliditeits wet de intrede-grens tot f 3600 te ver hogen. Voorts wordt voorgesteld de maximum uitkeringen van de noodwet-ouderdoms voorziening voor gehuwde mannen in alle gemeenteklassen met 72 en voor ongc- huwden in alle gemeenteklassen met f2 te verhogen. Teneinde enig soulaas te bieden aan een gedeelte van de zgn. ver geten groepen wordt tevens aanbevolen de maximum-grenzen van het zgn. eigen inkomen voor gehuwde mannen te stel len op 2000 voor de eerste gemeente klasse en op daarmede corresponderende voor de overige gemeente- stad zich echter om hem bekommerd en bedragen een warm nest voor hem gespreid in het klassen. Voor ongehuwden zou .n de eer- Zwitserse Ornithologische Instituut. De j ste gemeenteklasse deze grens op 13o0 enige vraag die nog openblijft is nu, of de teleurgestelde minnaar zich vöör de lievige koude zal laten vangen Vrijdag werd te Bonn bekendgemaakt dat, de Westduitse Bondsdag voor Dins dagmiddag is bijeengeroepen om een verklaring van dr Adenauer over de resul taten van de Londense conferentie te horen. Intussen heeft dr Thomas Dehler, de leider der liberale fractie in de Bondsdag, (een regeringspartij) Vrijdagmiddag voor de pers in Bonn een massieve aanval op het beleid van dr Adenauer gericht! Hjj schreef het verwachte succes van de Londense conferentie en het toetreden van Groot Brittannië tot de continentale verdediging geheel en al op rekening van Mendès France en voegde er schertsend aan toe: „Of gelooft u soms, dat de be moeiingen van onze hoogvereerde heer bondskanselier tot dit succes hebben ge leid?" Dehler achtte kennelijk de ontwikkeling, die thans in zicht is gekomen veel ge zonder dan de E.D.G, Hij zei het te betreuren, dat hij samen met Adenauer „de E.D.G.-wagen veel te lang had meegetrokken". Dehier sprak zich voorts, tegen de opvattingen van Adenauer in, uit voor een snelle conferentie met de Russen. Tegelijk uitte hij de vrees, dat Adenauer het plan zou hebben alle me dewerkers, die hem in de laatste maan den van goede raad hebben gediend, op de brandstapel te brengen. Het enige goeds, dat Dehler over Adenauer's be leid te zeggen had. was dat de kanselier eindelijk afstand had gedaan van de these', supranationaal of niets. De libe rale fractieleider zag kansen voor een groot-Europese conventie, waarin niet alleen Groot Brittannië, doch ook Noor wegen en Denemarken zouden kunnen medewerken. Daardoor zou volgens hem ook eindelijk een betere atmosfeer kun nen worden geschapen voor een inten sief en i-echtstreeks gesprek tussen Frankrijk en Duitsland. Dat gesprek moest volgens Dehler voornamelijk in economische richting worden gestuurd. Daardoor zou Frankrijk kunnen worden gesteund en zou de Duitse vrees voor discriminatie haar grond kunnen verlie zen. Dehler dacht daarbij o.m. aan de vestiging van nieuwe wapenfabrieken met Frans en Duits kapitaal in Noord- Afrika. Bovendien zou volgens de liberale leider zulk een economische samenwerking ook tot oplossing van het Saarvraagstuk kun nen leiden en wel zonder dat Duitsland politiek afstand van het gebied zou be hoeven te doen. Tal van commentaren in vooraanstaan de bladen menen in de groei van een bredere Europese gemeenschap betere kansen te zien voor een vergelijk met Moskou. Het feit, dat Groot Brittannië hierin een beslissznde rol zal spelen, kan volgens ernstige Duitse commentators het uitgangspunt voor een nieuwe poli tieke oriëntering tegenover de Sovjet- Unie worden. Ook dr Dehler nam dit standpunt in. Hij ziet in de Londense plannen de vervulling van een voor waarde voor nieuw contact met de Sov jet-Unie. Voorts zou volgens Dehler het zojuist door Visjinsky in de V.N.-Assem- blé ontvouwde plan voor de ontwapening aanleiding kunnen worden om al te simplistische opvattingen te herzien. grens dienen te worden gesteld en in de overige gemeenteklassen op daarmede correspon derende bedragen. Aanbevolen wordt, dat voor trekkers van invaliditeits- en ongevallenrenten de rente inclusief de daarop verleende bij- Klagen met zes procent worden verhoogd, terwijl ook inzake de lopende, respectieve lijk tijdelijke uitkeringen, ingevolge de ziektewet en de ongevallenwetten tot zekere verhogingen wordt geadviseerd. Met betrekking tot de kinderbijslagen is het Stichtingsbestuur, in afwachting van nader beraad over de principiële aspecten van deze voorziening van oor deel, dat de recente loonmaatregel dient te leiden tot een verhoging van de uit keringen met z»s procent. „Wij vertrouwen op de geest van §®lo°E. waarmee gij, evenals uw Y°oro"^ -tèeds lering en leiding van Uw herders in religieuze eerbied en grote volgzaam heid pleegt op te nemen, met alleen ten aanzien van waarheden, welke Wi] u gezag van God en Zijn Kerk voorhouden, maar ook in zake practisch beleid, waar in Wij als uw door God gestelde Herders leiding moeten geven".. Twee hooggeplaatste ambtenaren van de Franse Nationale Defensieraad, het hoogste Franse orgaan voor militaire planning, zijn Donderdag plotse ling gearresteerd in de opzienbarende affaire van de uitgelekte militaire geheimen. Het zijn Réné Turpin, kabinetschef van de secretaris-generaal van de raad, en Roger Labrusse, die speciaal belast was met vraagstukken van de binnenlandse defensie in het secretariaat. Nadat zij de gehele nacht van Donderdag op Vrijdag aan een streng verhoor waren onderworpen, bekenden de beide mannen, in aanwezigheid van de minister van binnen landse zaken, Mitterrand, verantwoordelijk te zijn voor liet uitlekken der geheimen, aan de communisten. Zij werden daarop Vrijdag formeel beschuldigd van het bedreigen van de uitwendige veiligheid van de staat, een beschuldiging die gelijk staat met verraad. Deze sensationele ontwikkeling in de z ff affaive-Dides, zo genoemd naar de geschorste inspecteur Dides, in wiens aktetas door leden van de contraspionna- gedienst enkele vermiste geheimen wer den aangetroffen. Dides, die verklaarde de stukken van een journalist, een zeke re Baranès; te hebben ontvangen, be schuldigde toen, zoals £eme)xb de leider van de contra-spionnage Wybot van communistische gezindheid. Er ontsto grote beroering in geheel Frankrijk over het gebeurde en een officieel on derzoek werd door de contra-spionnage- dienst ingesteld, geleid door de militaire rechter van instructie, Jean de Resse- guier. Na tien dagen van geheim onderzoek, waarbij talrijke geruchten in de Parijse pers de ronde deden, werd Donderdag overgegaan tot het verhoor van beide bovengenoemde hoge ambtenaren, in het ministerie van binnenlandse zaken in de Rue du Faubourg St. Honoré. Dit ver hoor begon Donderdagmiddag en duurde tot de volgende ochtend.' De gehele nacht trachtten de beide mannen te onkennen. Zij werden enkele malen geconfronteerd met de secretaris-generaal van de De- Defensieraad. de heer Mons, maar ook dat leverde aanvankelijk geen resulta ten op. Tegen middernacht kwam de minister Mitterrand persoonlijk aan de verhoren deelnemen. Eerst tegen de schemering onthulden de beide mannen, dat zij geheimen, in de raad besproken, hadden doorgegeven aan de reeds eerder genoemde en thans gezochte, nog steeds voortvluchtige, journalist Baranés, die op zijn beurt zijn gegevens verder doorgaf an de commu nistische party. Turpin en Labrusse wer den in de loop van dc dag naar de barak ken van Reuilly overgebracht om door De Resseguier formeel in staat van be schuldiging te worden gesteld. Tegen Vrijdagavond werden zij opgesloten in de gevangenis van Fresnes, even buiten Parijs. Volgens ambtenaren van 't ministerie van binnenlandse zaken is de toedracht van het verraad als volgt geweest: de heer Mons. was als secretaris generaal één van de drie mannen, die van de besprekingen in de Defensieraad aantekeningen moch ten maken. Hij heeft, deze aantekeningen door gegeven aan zijn kabinetschef Tur pin, om een rapport samen te stellen. Deze heeft tezamen met Labrusse mis bruik van deze, uiteraard geheime, op drachten gemaakt. De opwinding in Parijs is zeer groot. De arrestaties werkten als een bominslag'. Geruchten over verdere opzienbarende arrestaties zijn in omloop en de betrok ken autoriteiten laten zich uit op een wijze, welke doet vermoeden, dat die ge ruchten waarheid bevatten. De commissie? voor de officieren en de militairen beneden de rang van tweede luitenant voor het georganiseerd overleg van landmacht en luchtmacht besloten na een gisteren gehouden bijeenkomst unaniem aan de minister te adviseren de wedden van het gehele militaire personeel te verhogen met zes .procent en daarin ook de gepensionneerden te doen meedelen. Voorts vroegen de commissie de aan dacht van de regering voor de in 1951 verleende salarisverhoging van 5 pet met een maximum van 200 per iaar. De com missies achten het thans het juiste tijd stip om tot opheffing van cot maximum van 200 over te gaan. O vO Het aantal slachtoffers van het autobus ongeluk te Valkenburg is helaas nog ge stegen en bedraagt thans zeventien. In het iekenhuis te Heerlen overleed gisteravond de 60-jarige ongehuwde Belgische vrouw. Maria Devillcr. De gius van de gemeente grot te Valkenburg, de heer Armand Vij ghen, die ernstig gewond werd toen de verongelukte bus Woensdagmiddag in dolle vaart langs de Cauberg vloog en hem daarbij aanreed is gisteren in de middaguren aan zijn opgelopen verwon dingen gestorven. De heer Vjjghen was zestig jaar oud. De vijftien andere slachtoffers zijn gis termiddag in een lange stoet van lijk wagens van het Maastrichtse ziekenhuis SI Annadal overgebracht naar Grace- Berleur. De Maastrichtse gemeentepolitie zorgde voor een geleide van de stille, droeve stoet, welke zoveel mogelijk via de buiten wijken van Maastricht ging en in de na bijheid van de stad één der Belgische grer.skantoren passeerde Bij aankomst t< Grace-Berleur werden de kisten met d» stoffelijke overschotten opgebaard in een chapelle ardente, welke in de bewaar school van Grace-Berleur is ingericht. In 's Wérelds eerste tank met straalaan drijving is er. Zij werd gedemonstreerd tijdens een show van de nieuwste Britse militaire voertuigen bij het Centrum voor het Onderzoek en de Ontwikkeling van Gevechtswagens te Cliertsey in Surrey. De tank die hier werd ontwor pen en gebouwd, wordt aangedreven door een gasturbinemotor, gebouwd door i O. A. Parsons en Co. uit Newcastle, in samenwerking met het Ministerie van Materieelvoorziening. De tank is nu nog een proefkonijn, waaraan vele waarde volle gegevens zullen worden ontleend, De tank veel sneller dan welke van j haar soortgenoten ook op weg over 1 het oefenterrein. de loop van gisteravond en hedenmorger werd de bevolking gelegenheid gebodei de laatste eer aan de slachtoffers te be wijzen: De gezamenlijke teraardebestelling van de verongelukten had vanmiddag om half vier plaats op de kleine, eenvoudig' begraafplaats van Grace-Berleur. De Maastrichtse officier van Justitie mr C. H. Nuis deelde mede, dat een voor lopig onderzoek is ingesteld naar het ai of niet voldoende functionneren van dt remmen, de versnellingsbak en de hand rem van de verongelukte bus. De resul taten, waartoe dit eerste onderzoek heeft geleid, zijn van dien aard, dat een nader technisch-specialistisch onderzoek zal moeten worden ingesteld. Het Dagelijks Bestuur van de K.V.P. zal in dc eerstvolgende vergadering van het Partijbestuur twee belangrijke rapporten, samengesteld door daartoe aangewezen partijcommissies, aan de orde stellen en zijn standpunt met betrekking tot die rap porten bepalen. Het eerste rapport is samengesteld door een daartoe speciaal benoemde commissie, waarin a.s. deskundigen op het gebied der sociale wetgeving uit dc verschillende maatschappelijke groeperingen zitting hebben. Het betreft een voorstel voor een nood- regeling weduwen- en wezenvoorziening in afwaching van de totstandkoming van een rapport van de S.E.R. over een wet telijke pensioenregeling voor weduwen en wezen en het daarop hopenlijk te ver wachten wetsontwerp De noodtoestand waarin vele weduwen en wezen verkeren vormde de aanleiding tot dit voorstel, dat dus een overgangsregeling beoogt. De com missie werd drie maanden geleden door het Dagelijks Bestuur der K.V.P benoemd. Het tweede rapport is afkomstig van de commissie Middengroepen der K.V.P., die in October 1952 haar rapport publiceerde over de slechte situatie der middengroe pen. In het rapport verlangt zij op grond van haar berekeningen en haar prognose betreffende de economische ontwikkeling van ons land een stijging van het gemid delde reële inkomen der middengroepen, dat tot a 65'/» van het vooroorlogse reële inkomen was gedaald tot 80"/i van dat van 1338 en wel in een vierjarige periode. Nu deze periode voor de herfst verstreken is geeft zij opnieuw een schets van de si tuatie der middengroepen en doet zij voor stellen met betrekking tot de ontwikkeling in de komende twee ja^en. Het Partijbe stuur zal zijn standpunt over beide rap porten bepalen in de vergadering van Za terdag, 16 October a.s. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Thans officieel openbaar onderzoek gelast De Ierse minister van industrie en han del beeft thans een officieel openbaar onderzoek gelast naar de oorzaken van de ramp met het K.L.M.-vliegtuig „Triton en de omstandigheden, waaronder deze ramp is geschied. Een verzoek is gedaan aan allen, die verklaringen willen afleggen, zich te mel den bij deze autoriteit. Jacques Duclos, leider der parlemen taire fractie van de Franse communisti sche partij, is Vrijdagavond per vliegtuig uit Moskou waar hij verscheidene we ken verblijf heeft gehouden te Parijs teruggekeerd. De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van Zaterdagavond tot Zondagavond, luidt:- Ir de nacht en ochtënd hier en daar tijdelijk mist of laaghangende bewolking, later op de dag vrij zonnig'en warm weer. Zwakke tot ma tige wind uit Zuidelijke richtingen. Zondag 3 October: Zon op 6.43, onder 18.15 uur. Maan op 13.39, onder 21.04 uur. Maandag 4 Octobe'r: Zon op 6.44, onder 18.13 u. Maan op 14.24, onder 22.04 uur.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1