Antwerpen bevoorradingshaven voor Brits leger in Duitsland KNVB wijst besprekingen met de Beroepsvoetbalbond af „Locomotief' in het zilver r m m De Vluchteling van Cayenne HONDERD JAAR ADELBORSTEN- OPLEIDING Foorspellingen voor 1955 rtttrfeasttsas srjs»ssÈS".rir3s Oranje-hockeyers technisch goed, maar niet productief genoeg Feesten in Den Helder officiëel geopend Urker vissers gaan ver miste kotters zoeken Eindelijk voor de rechter Abraham Polak beste standwerker van Nederland Belgische index der kleinhandels-prijzen Het kanaalplan Antwerpen-N oordzee Veertienduizend aan vragen voor vervoers- concessies Relatie met wielrensport verloochende zich niet 4 i 1 1 Nationale zwemshow in Amsterdam Rector Boymans: „Zoekt naar een compromis DINSDAG 12 OCTOBER 1954 PAGINA 4 BIJEENKOMST INTERN. TARWERAAD Geen bijzondere ontwikkelingen te verwachten DE „DOKLAAN" IN MOEILIJKHEDEN Met slagzij op modderbank Gearresteerde Nederlanders in Indonesië DIRECTEUR K. L. M. IN WEST-INDIE PATER J. VAN DE ZANDT C.S.Sp. Provinciaal overste van Midden-Brazilië Zwemmers en hoogwerkers NEDERLANDSE JEUGD GEMEENSCHAP Vakbonden vragen regering het cijfer van min. Rey ongeldig te verklaren daS^Zr^.,WSfin v^.p.U.n, feSSfOr hun op Koude douche van Belgische minister BM.R.S. Il1 r~ -1 Oplossing van gisteren Profclub Utrecht wint kort geding door OTTWELL BINNS K.NV.B. STELT URGENTIE-COMMISSIE IN ir* fT 1 .1Jnn MnV Ati/Jnn nnnu KllitnW /-!/"» m00l"^0 «511 De feestelijkheden in Den Helder ter ge legenheid van het 100-jarige bestaan van de adelborstenopleiding Willemsoord wer den gisteren in een buitengewone raadszitting door burgemeester mr G- Re- horst officieel geopend. In zijn rede wenste de burgemeester het Koninklijk Instituut voor de Marine har telijk geluk met het jubileum. Hij herin nerde er aan, dat er in Den Helder van oudsher banden zijn geweest met 's lands oorlogsvloot. In de laatste driekwarteeuw is Den Helder, aldus spreker, meer en meer, zelfs bijna uitsluitend Marinestad geworden. Met dankbaarheid vernam Den Helder na de bevrijding, dat de basis groter zou worden dan ooit tevoren. Toen eerst kon met vertrouwen de wederopbouw van de stad worden aangepakt. De Rijkswerf breidde zich na de bevrijding in ongekend tempo uit. Een indrukwekkend gebouw voor de bewapeningswerkplaatsen werd gesticht en pas weer werd het grote lucht- vaarttechnische bedrijf De Kooy officieel in gebruik genomen. En met deze ontwik keling ging samen de groei van Den Hel der, dat thans een stad met 43.000 zielen is. Na de rede van de burgemeester werd op voorstel van B. en W. besloten de zil veren plaquette van de gemeente Den Helder aan de Marinierskapel van de Kon. Marine aan te bieden. Aan de senaat van het corps adelborsten werd door de bur gemeester een voorzittershamer overhan digd, ontworpen door de beeldhouwer Dirk Bus. Na deze buitengewone raadsvergaderring werden op *t stadhuis de hoge marine- en burgerlijke autoriteiten ontvangen, o.a. dr M. Prinsen, commissaris der Koningin in Noord-Holland, mr W. Schokking, oud-mi nister van Marine, de staatssecretaris van Marine, de heer H. Moorman, de bevel hebber der zeestrijdkrachten, vice-admi- raal A. de Booy Zeemacht Nederland, vice-admiraal F T. Burghard, de com mandant van het Kon. Instituut, kapitein ter zee H. Goosjens, de commandeur G. van Erkel en vice-admiraal C. Heringa. De voorzitter van het comité „Den Hel der Marinestad", wethouder J. Landman, wees er op, dat de feesten, die thans wor den gehouden naar buiten de waarde van het Helderse culturele leven willen de monstreren en tevens de band tussen de burgers onderling en de burgerij en de Marine willen verstevigen- Prof. Wiegers Bruin, stedebouwkundig Naar van bevoegde zijde vernorfien wordt, zijn tijdens de bijeenkomst van de Internationale Tarweraad, welke Dinsdag a.s. te Londen begint, geen bijzondere ont wikkelingen te verwachten. Het betreft hier een regelmatige halfjaarlijkse bijeen komst van de raad welke, wanneer niet een van de aangesloten landen voor een Prof. Wiegers Brum, steaeDOUWKunaig ---- ------ adviseur van de gemeente, gaf een over- verrassing zorgt, slechts 2 a 3 dagen zal zicht van de ontwikkelingsplannen voor de!dll™n- wederopbouw van Den Helder, mede in verband met de te verwachten uitbreiding van de stad tot 60 a 70.000 inwoners. Na deze lezing maakten de autoriteiten een tocht per autobus door de nieuwe wij ken van Den Helder. Spontaan hebben alle Urkers zich gis teren opgegeven om mede te zoeken naar de wrakken van de UK 174 en de DH 8, tijdens een gisteren vroeg gehou den vergadering in de gereformeerde Zui- derkerk. Het gebouw was geheel gevuld, teen de heer R. Brands, voorzitter van de Nederlandse Vissersbond en tevens voorzitter van de plaatselüke vissersver eniging, de vergadering opende. De bur gemeester en verscheidene plaatselijke predikanten bevonden zich onder de aan wezigen. Besloten werd. dat twintig van de groot je schepen paarsgewijze de onheilsplek zullen afvissen met lijnen. De andere, on geveer dertig schepen, zullen gewoon gaan vissen in de omgeving, met dien verstan de, dat de gevangen vis zal worden ver kocht ter dekking van de onkosten. Deze laatste groep is na afloop van de verga dering naar de Noordzee vertrokken. Hoewel aan dit plan grote bezwaren zijn verbonden, aldus voorzitter Brands, mogen we toch niet nalaten het uiterste fe beproeven om de verdronken collega's op te sporen en de betrokken familie zo naar de wrakken van de UK 174 en de HD doende althans enige troost te verschaffen. Verwacht wordt, dat in het slotcommu i.iqué iets gezegd zal worden omtrent de algemene vooruitzichten. Vermoedelijk zal men zich in het slotcommuniqué bepa len tot een uitnodiging aan de aangeslo ten landen en aan de niet-leden voor een conferentie in het volgende jaar over de coekomst van de overeenkomst. Deze zal vroeg of laat uitgebreid moeten worden of vervallen, daar zij naar het schijn* s'echts ongeveer een derde van de interna tionale tarwehandel omvat. Het 500 b.r.t. metende Nederlandse m.s. „Doklaan" heeft in moeilijkheden ver keerd Het schip was Vrijdagavond j.l. met een lading hout van Sikea (Zwedenl vertrokken, om die naar Amsterdam te vervoeren. Toen het nog maar enkele mij len op zee was begon de deklading te schuiven, waardoor er een slagzij ont stond van ongeveer 10 graden. De kapi tein besloot toen terug te keren, doch het ongeluk wilde, dat de „Doklaan", wier slagzij inmiddels tot twintig graden was opgelopen, op een modderbank vastraakte. Men is er toen toe overgegaan de dekla ding te lossen. Dit is Zaterdag en Zondag geschied. Door deze maatregel is de Dok laan weer normaal op het water komen te liggen. Voor nader onderzoek is het schip, dat toebehoort aan de N.V. s.s. Hannah", in de haven van Sikea terug gekeerd. Er deden zich geen persoonlijks ongelukken voor. (Van onze Brusselse correspondent). Uit een destijds door de „Stichting voor Qmuicii wcb-u. uc miuut vo.i s- - de Kempen" ingesteld onderzoek naar het ste schepen paarsgewijze de onheilsplek belang van de spoorwegverbinding Ant- zullen afvissen met lijnen. De andere, on- werpen_HerenthaIs_München Gia<Jbach is, zoals wij t.z.t. hebben gemeld, gebleken, dat deze rechtstreekse verbinding met het Ruhrgebied van groot belang is voor de haven van Antwerpen, evenals voor de langs die spoorlijn gelegen industrie. Dat onderzoek beoogde ook het leveren van het bewijs aan de regering, dat het een dwaasheid was deze lijn gedeeltelijk in verval te laten en te verwaarlozen. Bovenbedoelde stichting komt thans op nieuw met een aansporing aan de rege- Nog deze week zullen de zaken van een aantal Nederlanders, die in Indone sië zijn gearresteerd en die worden be schuldigd van subversieve activiteiten aan het Landgerecht van Djakarta w-or- den overgedragen. Deze verdachten, die behoren tot de enkele maanden gele den gearresteerden, zijn: drs E. I. M. Versteegh. 53 jaar oud en administra teur van de onderneming N.V. Nadjane- gara en A D A* te Tasikmalaja, drs L A M Schmutzer 30 jaar, waarnemend directeur en de Indonesiër J. T Caton, Alias Mahpudin, 42 jaar, employe van dezelfde ondernemingen. Naar Aneta voorts vernam, zullen nog deze maand de stukken van drie andere gearresteerde Nederlanders, eveneens aan het Landgerecht worden overgedra gen. Dit betreft J. H. Jungschlager, wiens naam verscheidene malen is ge noemd in de zaak Schmidt. R de Mey van Gerwen uit Bandung en J. Kolk uit Medan. De heer M. Koster, directeur van het West-Indisch bedrijf van de K.L.M., zal op 1 Februari a.s. zijn functie neerleggen. Hij zal na zijn terugkomst in Nederland de K.L.M.-dienst met pensioen verlaten. Met ingang van dezelfde datum is de heer V. H. L. Dubourcq, thans onderdirecteur en hoofd Westgroep van de K.L.M., benoemd tot directeur van het West-Indische be drijf. De zeereerw. pater J. P. P. van de Zandt Horizontaal: 1. kienspel; 4. vlaskam; 8. C.S.Sp. is benoemd tot provinciaal overste ujtroep; 9. voegwoord; 10. bitter; 13. van de paters van de H. Geest in midden- j schijnsel; 15. lidwoord; 16. drank; 18. lok" Brazilië en tot religieus overste van het spijs; 19. boetepreek; 22. eminentie; 23. vicariaat Tefé. Pater Van de Zandt heeft uitroep van afkeer; 25. soort siersteen, vele jaren gewerkt als overste in ver- 29 Engelse titel; 31. vogel; 32. tentoon- Als onderdeel van het uitgebreide feestprogramma, dat deze week talrijke bezoekers naar Den Helder trekt, werd gisterenavond op het feestterrein aan de Kanaalweg een groot landelijk stand werkersconcours gehouden. De kam pioenen van vele Nederlandse steden waren naar de kop van Noord-Holland getogen om elkaar in een felle woorden strijd de eer te betwisten de beste stand werker van Nederland te mogen worden genoemd. De talrijke toeschouwers hoor den een ware woordenstroom over zich uitstorten en het duurde niet lang of tal van artikelen verwisselden vlot van eige naar. Toen de jury de balans opmaakte bleek, dat bij de afdeling „zwemmers en hoog werkers" de heer Abraham Polak uit Amsterdam met 35 punten de eerste prijs had behaald. Tweede werd in deze cate gorie de heer E. de Meyer uit Utrecht met 34 punten en derde J. Balakian uit Leiden met 30 punten. In de afdeling demonstrateurs werd de heer J. van Veltem uit Amsterdam win naar met 33 punten, gevolgd door S. Levy (Hilversum) met 32 punten. Derde werd de heer J. van Kooyk uit Apeldoorn (30 punten). In de vergadering van de raad van af gevaardigden der -Ned. Jeugdgemeen schap zijn als lid aangenomen de Vrijz. Prot. Centrale voor Maatschappelijk werk, voor zover het werk voor de jeugdzorg betreft, en het Landelijk ver bond van Katholieke speeltuinorganisa- ties. Met deze uitbreiding is het aantal bi) de N.J.G. aangesloten organisaties en in stellingen gestegen tot 51. Het incident met het indexcijfer der kleinhandelsprijzen voor de maand Sep tember houdt de gemoederen der ar beiderswereld in België nog steeds bezig. Na de katholieke vakhond heeft thans ook het socialistische vakverbond cate gorisch verklaard het indexcijfer 422.7, zoals het door de liberale minister van economische zaken Jean Rey werd bere kend, niet te zullen erkennen en wat de loonconventies betreft slechts te zullen rekening houden met het indexcijfer 424.8 zoals dit door de indexcommissie was voorzien. De vakbonden hebben de liberaal-so cialistische regering inmiddels verzocht het indexcijfer van minister Rey ongel dig te verklaren. Maandagmorgen heb ben afgevaardigden van de katholieke en socialistische vakbonden besprekingen gevoerd over deze aangelegenheid met de ministers Rey, Spaak, Larock en de voorzitter van de Belgische socialistische partij Busset. Het indexcijfer van minister Rey zou eigenlijk moeten leiden tot een verlaging van de lonen in de petroleumindustrie, de cementindustrie en de steengroeven. De minister van economische zaken heeft de werkgevers in genoemde indus trieën echter verzocht de lonen niet aan te passen aan zijn indexcijfer zoals volgens de loonconventies in deze bedrij ven zou moeten geschieden. ring voor de dag. Zij ziet nl. een belang rijk en nieuw argument om de spoorlijn in kwestie niet alleen te doen verbeteren, maar om van haar een dubbel spoor te vragen, in het feit, dat een Brits leger corps, waarbij het Belgische leger is Duitsland is aangesloten, zijn hoofdkwar tier naar München Gladbach heeft over gebracht. Men vindt het vanzelfsprekend, dat dit hoofdkwartier een snelle spoor- en wegverbinding zal willen hebben met de Britse legerbasis in de Kempen en met de haven van Antwerpen. De stichting heeft ï-eeds de aanleg van |een autostrade, „Kempenland", ver kregen. Zij zet thans met verdubbelde ijver haar actie voor het verbeteren van de spoorlijn Antwerpen-München Gladbach voort, vooral nu ook militaire belangen in het spel zijn gekomen. Naar aanleiding van het bovenstaande schreef zojuist de R.K. „Gazet van Ant werpen": „In dit verband dient opgemerkt te wor den, dat de lijn Antwerpen-München- Gladbach al door het Britse leger gebruikt wordt voor verlofgangerstreinen. Weldra zullen daar ook goederentreinen bij- komen, wanneer de bevoorrading van de Britse legers in Duitsland niet meer langs Hamburg, maar langs Antwerpen zal geschieden. De haven van Hamburg had thans de voorkeur, omdat Duitsland dit eiste als tegenprestatie voor de deel neming in de bezettingsonkosten. Het herstel van de Duitse souvereiniteit maakt aan die financiële clausule een einde, waardoor ook de prioriteit van Hamburg als bevoorradingshaven vervalt en de rechtstreekse weg, nl. via de Antwerpse haven, terug in gebruik zal genomen wor den. Het is duidelijk, dat de spoorlijn naar München Gladbach dan meer dan ooit op het voorplan komt. DE EERSTE voorspellingen omtrent In Maart zal een heel geliefde persoon- hetgeen ons in 1955 te wachten staat lijkheid overlijden en de mensheid zal in zijn verschenen. En wel een alma- November wederom het verlies van een nak, welke volgens de traditie het eerst groot man moeten betreuren, wordt aangeboden aan de leden van het maancj juni zal geen enkele indruk- Italiaanse parlement. wekkende gebeurtenis opleveren maar in Geen oorlog, zegt „Barbanera", zoals jujj zaj ecn grote ontdekking op het ge- deze almanak heet, ofwel „Zwartbaard bied van de kankerbestrijding bekend Tenminste, geen grote oorlog. Het is dus worden gemaakt. mogelijk, dat er nog zoiets als een tweede Augustus en September zullen weinig Korea, Indo-Chma of iets dergelijks komt. Spectaculaire gebeurtenissen opleveren. Het zal intussen m Europa met zo voor October worden daarentegen grote slecht gaan. Dit gaat zich steeds nauwer overstromingen voorspeld, die zich eind aaneensluiten, tegen een gemeenschappe- November zuUen herhalen mlaVm^behoeft- gein voot- Van December wordt niets dan goeds spellende geest te bezitten om hier met voorspeld, in zoverre dan, dat de almanak goed gevolg te kunnen.raaen. deze maand slechts terloops noemt en geen De maand Januari zal nogal kalm ver- enkele aantekening inzake bijzondere ge lopen. In Februari zal een belangrijke beurtenissen maakt. internationale kwestie geregeld worden. December is als het ware kenschetsend Voor Maart staan overstromingen op voor het rustige jaar 1955, dat ons te wac'n- het programma en in Mei za' ee" voor- ten staat. aanstaand personage een rede houden, ct-aii Ta volgens Barha- ten aanzien van het weder. Het zal geen geven. winterachtige zomer worden, maar ook Juist vanwege deze eerste zo optimisti- geen hete. Wat het precies wordt, valt uit scbe voorspellingen zien we met een bang de nogal duistere terminologie niet op te ^art de andere tegemoet, maken. Inmiddels, reeds een bijzonder immers geen enkele reden om aan zachte Januarimaand zal oe atmosferische L0^PLTat Ba?Ln^ra"Velhk heeft condities gunstig beïnvloeden. te nemen, dat „Barbanera gelijk neen. (Van onze Brusselse correspondent). De promotors van het plan om een ka naal AntwerpenNoordzee te graven, hebben een ijskoud stortbad gekregen op een te Gent gehouden vergadering van de Bond van Maritieme Belangen. Nie- man minder dan de socialistische minis ter van Verkeerswezen, de heer Anseele, verklaarde daar o.m. dat de Belgische regering zich gereed maakt om binnen zeer afzienbare tijd een zeer diepgaande bespreking met Nederland te hebben over het kanaal van Terneuzen. Daar het te Antwerpen naar voren ge brachte plan voor een kanaal Antwer penNoordzee aanvast koppelende, zeide de minister dat de op dat plan voorko mende loop van het kanaal absoluut on doelmatig en niet verwezenlijkbaar is. Hij voegde hier nog aan toe: „Een na tuurlijke waterweg door een kunstmatige weg willen dubbelen is onlogisch. Ik verwerp dan ook met klem dat plan, dat niet anders dan de besprekingen met Ne derland kan belemmeren en sommige Nederlandse kringen irriteren. Ik ver klaar hier openbaar, dat de regering niet op dat plan zal ingaan". Het over andere havenbelangen heb bende, zeide de minister ook. dat de ha ven van Antwerpen, en van Gent elk een aandeel zullen hebben in het naar Enge land exporteren van 900.000 ton steenko len. Ook kondigde de minister nog aan, dat de vervoerstarieven eerstdaags zullen worden herzien. De Commissie Vergunningen Goederen vervoer, ingesteld bij de Wet Autover voer Goederen, welke in Februari van dit jaar van kracht werd, zal op 11 No vember haar eerste openbare zitting te Groningen houden. Tijdens deze zitting zullen uitsluitend aanvragen voor conces sies voor ongeregeld vervoer worden be handeld, voor zover deze aanvragen niet ter afdoening in handen van de rijks inspecteur van het verkeer, district Gro ningen zijn gesteld. Ongeveer 14.000 aanvragen voor conces sies over het gehele land voor ongeregeld en geregeld goederenvervoer langs de weg z'jn bij de commissie vergunningen goe derenvervoer binnengekomen. Bovendien moet de commisise ruim 8000 aanvragen voor de binnenscheepvaart behandelen Men hoopt echter over een jaar deze mas sa te hebben afgewerkt. Bovendien zal de commissie het afdoen van tijdelijke vergunningen zoveel mogelijk trachten te bespoedigen. 1 1 - 1nnunHminrloril IQ. Tpl fc i De KNVB deelt ons mede, dat in tegen stelling tot anders luidende berichten er geen sprake is van besprekingen met de Beroepsvoetbalbond. De KNVB voegt hier aan toe, dat het aanbod van 29 september j.l. van de Beroepsvoetbalbond tot samen werking volstrekt onaanvaardbaar is- Im mers, inwilliging zou alleen betekenen, dat de Bcroepsvoetbalbond zou gaan beschik ken over al hetgeen hjj nu mist, t.w, een spelersreservoir, terreinen, officiële erken ning, nationaal en internationaal, scheids rechters, gelicentieerdc trainers, consuls en voorts over de gehele verdere organisa tie van de KNVB. De concurrentie-moei- lijkhedcn voor de KNVB-clubs zouden in- veie jat ti» schillende huizen van de Nederlandse pro vincie. In 1949 werd hij benoemd tot pas toor te Matozinhos in Brazilië. In Augus tus van dit jaar vierde hij aldaar zijn 25-jarig priesterjubileum. Z.J C;UoClaC kikt*, w*. stellingsgebouw in Amsterdam; 34. zetel; 36. geleider; 38. en dergelijke (afk.); 39. lengtemaat (afk.); 40. vrucht; 41. snelle. Verticaal: 1. afnemen; 2. nu; 3. voor- Uitiendinr vanuit En*. Transit Camp te Hoek van Holland. Golflengte 25 meter. Woensdag 13 October 22.00 Operette muziek. 22.30 Jo Stafford zingt. 22.45 De Band speelt. 23.00 Bing Crosby Show. 23.30 Verzoekplaten. 00.30 Sluiting. WOENSDAG 13 OCTU tTTT VFRSUM I (402 nl) 7.0024.uü .,OftV. 7 00 NWS 7.10 Gewijde muz. 7.45 Een woord voo? de d.g 8°0oVws 8^5 Gram. 8gO Idem. q nn V d zieken. 9.30 V. d. huisvr. 9-Jo waier st?V» Gram 10.15 Idem. 10.30 Morgenmen.t 11.00 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.53 Idem. 13.00 Nws. 13.15 ru op pad". 13.20 Metropole ork. 14.00 „Boris to dounov", opera. 15.00 Interscholair 15.45 Gram. 16.00 V. d. jeugd Gram. 17.30 Ot f?pl 18 00 Mil. caus. 18.10 Gram. t; en orgel. 18.45 Caus. 19.00 Nws. 19.10 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. !0.10 Rad:lo- krant. 20.20 Radio Fhjlh. ork. 21.15 Caus. 21.3o Viool, cello en piano. 22.00 Gram. 22.15 Canta 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.30 Caus. 23.45—24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) 7.00 VARA. 10.00 VPRO 10.20 VARA. 19-30 VPRO. 20.00—24.00 VARA 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gym. 7.30 Gram. 7 45 ..Even opkrikken!" 7.50 Gram. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.10 V. d. huisvr. 9.00 Gym. v. d. vrouw. 9.10 Gram. 10.00 Schoolradio. 10.20 V. d. vrouw. 11.00 Gram. 12 00 Aceordeonork..12.30 Land- en tuinbouwmeded. 12.33 V. n, platte land. 12.38 Gram. J3.00 Nws. 13.15 Tcntoonstel- linssaeenda. 13.18 Hawaaiianmuz. 13.45 Gram. 14.00 Medische kron. 14.10 V. d. jeugd. 18.00 V. d. zieken. 16.30 Gram 17.30 17.50 Regerlngsuitz. 18.00 Nws 18.20 Act. 18.30 Dansmuz. 19.00 V. d. kind. 19.10 Lezing. 19.25 VARA-varia. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Nws. 20.08 Pol. comm. 20.15 „Zii vielen uit Gods hand, hoorsp. 21.40 Concertgebouwork. 22.4a Caus. 23.00 Nws. 23.15 Soc. nws. 23.20 Hammondorgel. 23.40—24.00 Gram. Engeland, BBC Heme Service 330 m. 13.00 Quiz. 13.30 V. d. boeren. 13 55 Weeiber. 14.00 Nws. 14.10 Ooggetuigeversl. 14.30 Dans muz. 13.00 V. d. scholen. 16.00 Hoorsp. 16.3o Hoorsp. 16.35 Idem. 17.00 Vespers. 17 45 Caus. 18.00 V. d. kind. 15.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Caus. 19.25 Sport. 19.25 Volksdansen. 20.00 Hoorso met muz. 20.30 Gevar. muz. 'met comm.) 21.00 Symph. ork en solist. 22.00 Nws. 22.15 Symph. ork. 23.00 Caus. 23.20 Gevar. muz. 23.45 Caus. 24.00—0.08 Nws. en weerber. Engeland. BBC Light Programme 1500 en 247 m. 12.00 Mrs Dale's Dagb. 12.15 Vooizlr. 12.30 Orkestconc. 13.00 Dansmuz. 13.230 Orgelspel. 13.45 Orkestconc. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 15.40 Sport. 16.00 Amus. muz. 16.45 Lichte muz. 17.15 Mrs Dale's Dagb 17.30 Or kestconc. 18.30 Dansmuz 19.15 V. d. jeugd 19.45 Hoorspel. 23.00 Nws. 23.1o Act. 23.20 Spoit. ■>3 45 Brieven van luisteraars. 0.05 Voordi. 0.20 Lichte muz. 0.50—1.00 Nws. NWDR 309 m. 12 00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Operaconc. 14.15 Gevar. muz. 16.00 Rhythm, muz. 17.00 Nws. 17.45 Koorzang. 20.45 Omus. conc. 21.45 Nws. 22.10 Symph. ork. en sol. 23.00 Gevar. muz. 23.20 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.25—1.00 Orgelmuz. Frankrijk Nationaal programma 347 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.05 Nws. 18.30 Amerikaanse uitz. 20.00 Vocaal ens. 20.55 Gram. 21-00 Hoorsp. met muz. 22.45 Ka mermuz. 23.45—24.00 Nws. Brussel 324 «n 484 m. 3::il?5 Gram. 12-30 Weerber. 12.34 Gram. 13.15 Lichte muz. 13.30 Gram. 13.45 Lichte muz. 14.00 Schoolradio 15.45 Gram. 16.00 Koersen 16.02 omr nrk 17 00 Nws. 17.10 Gram. 17.30 caus. 17.40 Gram. 17.50 Dc boekenmarkt. 18.00 Kla- rinet en piano. 18.15 Zang en piano. 18.30 V. d cnlri 19 00 Nks. 19.40 Gram. 20.00 Hoorspel. 2i 30 Omr. rk. 22.00 Nws. 22.15 Jazzmuz. 22.45 Gram, 22.55—23.00 Nws. 484 m. zetsel; 5. drank; 6. aftapinstrument; 7. werpstrik; 11. zangnoot; 12. oude bewoner van Noord-West Europa; 13. ruw geschat; 14. voorzetsel; 17. eminentie; 20. aanzien, roem; 21. tijdperk; 24. bloem; 25. kleur; 26. nummer (afk.); 27. zeeheld; 28. plaats 3 f 9 /O u 2 V ff /4> 2c Xi TP ir !h 2S <1 Jo JJ h - J' M V' 12.00Gram. 13.00 Nws, 13.15 Gram. 14.15 Omr. ork. 15.00 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Viool en piano. 17.45 Giam. 18.00 V. d. sold. 18.55 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Groot svmph, ork. en sol. 21.35 Volksmuz. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55 Nws. Engeland, BBC European serv. ultz. voor Nederland. 22.00—22.30 Nws. Zoeven verschenen, viaag- gespr. met onze luisteraars. Vrijbuiters radio- dagboek iOp 224 en 75 ml. in de bloembollenstreek; 30. titel; 33. de somma van; 35. lofdicht; 37. familielid. Horizontaal: 6 lente, 7 kader, 9 portret, 11 rok, 12 extremiteit, 15 robe 16 loodsen I" genie, 20 oehoe. Verticaal: 1 slappe, 2 snor, 3 voordeel, 4 ik. 5 prik, 8 derde, 10 tricolor, 13 trein, 14 tondel. 15 Riga, 17 scha, 19 er. (Van onze Amsterdamse redactie). „Locomotief" en wielrensport, dat zijn in Nederland twee begrippen, die de ken ner onmiddellijk met elkaar associeert. En dat is begrijpelijk voor iedereen, die weet, dat de grondlegger van de „Locomotief"- rüwielfabriek, de heer J. A. Slesker, als stayer iets betekend heeft. De fabriek be staat in zijn huidige vorm thans 25 jaar en daarom was er gisteren in Bcllevue in Amsterdam groot feest, een feest, dat zowel door de leiding van de N.V., onge veer 600 agenten met bun dames en de oude bekenden uit de wielersport, zowel van vroeger als van nu, van harte mee gevierd is. De heer Jan Slesker beheerde in de jaren rond 1895 op de hoek van de Marnix- straat en de Brouwersgracht een smederij. Op een keer liet hij bij oen fabriek een fiets repareren. Toen hij de factuur in handen kreeg, zette hij grote ogen op. Laar stond voor het inzetten van een paaj spaken zo maar een bedrag van f la. „Daar moet geld in te verdienen zijn ze- dacht hij en prompt begun hij een herstelplaats voor rijwielen Het ,.Pr0" duct" bekoorde hem zo, dat hij zelf ook op de racefiets ging zitten en zich daar naast bekwaamde in het bouwen van fiet sen voor wielrenners. Het was tn Parijs, waar hij eens als stayer reed, dat bij hem de idee geboren werd, zijn race-fietsen de naam van „Locomotief" te geven, om dat Jaap Eden, de toenmalige Neder landse wereldkampioen, in hetzelfde stadion de bijnaam van „Le Locomotive^ kreeg. Omstreeks 1918 droeg „Ome Jan zijn rijwielzaak over aan zijn broer Theo, om zich geheel aan de sport te kunnen wijden. Ook de heer Theo Slesker mocht voor een generatie wielrenners de uiterst lichte racefietsen bouwen. Grootheden als Cor Bleekemolen, jhr Bosch van Drake- stein (de eeuwige amateur en eens Olym pisch kampioen) en George Hoogenkamp (die meer afweet van fietsen dan wie ook) leerden de Locomotleffiets waarderen. In 1929 werd de huidige Locomotief- fabriek opgericht in een pand in de Oude Nieuwstraat. Men vervaardigde eerst al leen maar rijwielframes, ongeveer 110 in de week. een productie, die in 1937 al gegroeid was tot 30.00035.000 stuks per jaar. Op aandrang van een grossier begon men in dat jaar met de bouw van een uiterst lichte fiets voor het dagelijks ge bruik, die vooral na de oorlog opgang maakte door zijn rankheid, gepaard aan degelijkheid. Het spreekt vanzelf, dat ook de banden met de wielersport behouden bleven en de successen van onze Tour- ploeg zijn daar het beste bewijs van. na Ongeveer een jaar is de fabriek eerst nog in de Monnikenstraat gehuist te zhn geweest nu ondergebracht in de PÏlotenstraat, waar samengewerkt wondt met de Simplex, hetzelfde bedrijf, dat zoveel jaren geleden middels een factuur ongewild de stoot gaf tot de oprichting van de „Locomotief". Sinds een half jaar brengt men ook een bromfiets op de markt Het zilveren feest begon gisteren met een agentenvergadering, terwijl de dames zich konden vergasten aan een modeshow. Daarna volgde er een boottocht door de grachten, terwijl de directie, in de per sonen van de huidige directeur, de heer .J H. Slesker, en zijn twee naaste mede werkers in een tot een ware tusthof om getoverde zaal van Bellevue recipieerden. Tal van zakenrelaties, fabrikanten, leve ranciers. alsmede bekenden uit de wieler- sjjort kwamen hun opwachting maken en deden hun gelukwensen van een schat van geschenken vergezeld gaan. Zo mocht men ven de Tourploeg een prachtige kristallen vaas met daarin een opdracht in ont vangst nemen. Van officiële zijde waren aanwezig ir C. Visser van het ministerie van Economische Zaken en dr J. J. van Soest, directeur van Handels- en In- dustriebelangen namens de gemeente Am sterdam. In het Sportfondsenbad Oost te Amster dam is Zaterdagavond ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het bad een twee daags internationaal zwemfeest begonnen dat Zondag werd voortgezet. De uitslagen van de eerste dag luidden: 100 meter vrije slag heren: 1. De Vreng, A.Z. '70 (Amsterdam) 59.2 sec.; 2. Willemse, Robben .Hilversum) 60 sec.; 3. Geurtsen, HPCl Heem j stede) 1 min. 0.6 sec. i 100 meter vrije slag dames; 1. GeertjeWlclema 1 V.ZC (Hilversum) 1.06.4 ^^uw Persoonlük I record)2. Hettie Balkenende, ZAR (Amster j dam 1.09,0; 3. Lous Zandvliet, LGB (Leiden) 1 ÏOO' meter vlinderslag heren: 1. Wiering Het IJ (Amsterdam) 1.12.5; 2. Muller, Dolfijn (Am sterdam) 1.13.3; 3. Evertse: Neptunus (Amerc- t0^ meter' rugslag heren; 1. Korteweg, AZC IApeldoorn 1.07.7 (nieuw persoonlijk record 2. Van der Veen. LZO (Leeuwarden) 1.09.5; i. Peter Swijghuisen, Het IJ (Amsterdam) 1.09.6. 200 meter schoolslag dames: 1. Rika Bruins, GZ en PC (Groningen) 2.56.7; 2. Nel Garritsen, RDZ (Rotterdam) 3.03.0: 3 Letje Bysvogel. ADZ 'Amsterdam) 3.07.1. 5 maal 50 meter estafette vrije slag heren: 1. Het IJ 2.21.6: 2. Les Enfants de Neptune Frankrijk 2.21.8; 3. HPC Heemstede 2.26.1. Brus- seis Swimming Club (Belg.) 2.37.4 gediskwali- ficeerd. De uitslagen van de zwemnummers on de tweede avond luiden; Vreng A i '70 ,^terd^H%5Af4;h?e"vnVe,^,VffienZmu ver?um 2.13.8; 3. Ten Thije, LZO (Leeuwarden) 2.17.3. 100 meter schoolslag heren: 1. Bekkering, Sleutelstad (Leiden) 1.17.4; 2. Van Zijl, Sleu telstad (Leiden) 1.17.5; 3. Wiltenburg, DJK (Amsterdam) 1.17.6. 400 m.: vrije slag dames: 1. Mary "Kok, Rotv hen (Hilversum) 5.25.8: 2. Leny de Nijs, Robben (Hilversum) 5.28.8; 3. Florence Peters. Neptunes (Arnhem) 5.35.8. 100 meter rugslag dames: 1. Geertje WIeiema HZC (Hilversum) 1.12,— 2. Joke de Korte. ODZ (Rotterdam) 1.12.9; 3. Jopie van Alphen. l\uz< (Rotterdam) 1.14.7. aaBiy. Koppelrace over 500 meter. 1. 1 4.54.3: 2. DJK Amsterdam 4.56.2; 3. Het LJ Amsterdam 4.57.4; buiten mededinging Bonds Ploeg KNZB (Van Rooy, Korteweg en Ten Thije) 4.51.8. tussen onverminderd ja zelfs in nog sterkere mate voortduren, omdat de tien beroeps N.V.'s hun competitie-wedstrijden zouden voortzetten. Uit de berichten van 10 October J.l. blijkt nog iets duidelijker, aldus luidt de mededeling van de K.N.V.B. verder, welke de werkelijke bedoelingen van de Beroepsvoelbalbond zjjn. Niet alleen wil deze Bond zich uitbreiden, opnieuw op kosten van de K.N.V.B.-clubs, maar hij strekt nu ook zjjn belangstelling uit naar amateurclubs van de K.N.V.B., omdat deze aldus de Beroepsvoetbalbond „behoefte zonden hebben zich in een ander verband dan de K.N.V.B. aaneen te slui ten". Volledigheidshalve zij nog vermeld, dat het de K.N.V.B. bekend is, dat de Beroeps voetbalbond in het bijzonder belangstel ling heeft voor de vermoedelijke spelers van het Nederlands Elftal, waardoor de nationale vertegenwoordiging in Antwer pen op 24 October a.s. in gevaar zou kun nen komen. Het is duidelijk, zo besluit de mede deling van de K.N.V.B., dat de Beroeps voetbalbond onder het uitspreken van de plechtige verklaringen, dat hij geen oorlog wenst, deze in feite zelf voert. Het is even duidelijk, dat het bestuur van de K.N.V.B. onder deze omstandigheden volstrekt af wijzend moet staan tegenover besprekin gen met deze bond. i ji~i-f ««v. «-vota iTi-ORnpnintf rlnch (Van onze hockey-medewerker) Op de prachtige nieuwe velden van de S C.H.C. te Bilthoven werd Zaterdag door het voorlopig Nederlands elftal en de B- ploeg een zeer goede wedstrijd gespeeld, die het aanschouwen ten volle waard was Het ais een biljartlaken gelijke veld stond goed toe dat de bal over de grond aangegeven werd. Bovenal waren de ver dedigingen hecht en dat er maar één doelpunt gemaakt werd (Kruize gaf na een soloren de bal op het juiste moment aar. Bouwman die Gouka kansloos passeerde) :t wel bovenal daaraan te danken, echter oók aan onvoldoende finishing touch er, onzuiver schieten. Vóór de rust domi neerde A. na de rust was B door sneller spel en beter steun van de middenlinie ge- decideerd sterker en een gelijk spel ware het minste dat B verdiende. Men is nu zo ver dat er langzamerhand twee gelijkwaardige elftallen zijn, op zich Maandag heeft de Utrechtse rechtbank vonnis wijzende in het door de profclub Utrecht ingediende kort geding, de prof club ontvankelijk verklaard in haar vor dering- Hierdoor is het DOS verboden de speler Wtm Visser te doen deelnemen aan haar wedstrijden, als reserve-speler op te stellen, aan de training te doen deelnemen, als trainer te doen optreden of anderszins. Dit alles met een dwangsom van vijf dui zend gulden voor iedere keer dat in strijd met dit bevel gehandeld wordt. Het vonnis was o.m. gegrond op de vol gende overwegingen: Visser heeft op 2 Augustus een schriftelijke arbeidsovereen komst aangegaan. Hij heeft getoond zelf hiervan overtuigd te zijn door zijn deel neming aan wedstrijden en training aan de profclub Utrecht. Ook na zijn schrijven van 26 Augustus, waarin hij meldde de overeenkomst in te trekken bleef hij ge bonden gedurende vier jaar niet te spelen of te trainen buiten het verband van de Nederlandse Beroepsvoetbalbond. Naar wij van de zijde van de profclub Utrecht vernemen zal zij mqt haar advo caat mr F. P. van Ravenswaay overleg plegen tot het indienen van een kort ge- d'ng tegen D.O.S. en Elinkwljk inzake het uitkomen van een aantal spelers uit deze verenigingen, die zich eerst contractueel aan de profclub hebben verbonden. Het zelfde wordt overwogen betreffende de speler Jan Vonk die gisteren met zijn oude TH j ~v. het nut. club Elinkwijk tegen HVC meespeelde, zelf een grote voldoening, nadat hij zich de vorige week aan de prof- öreken van een voldoende schotvaardig clufe utrech ha<J verbonden. voorhoede blijft de grote zorg. Op Zaterdag 16 October wordt om nau vier des middags te Laren ^(e®r een oefenwedstrijd gespeeld tussen Nederland A en B. De opstellingen van oe ploegen voor deze ontmoeting zijn: A-elftal; doel: Mulder (AmsterdamO; achter; Terlingen (Be Fair) en Drijvei lEMHC). Midden: Gerrits (Venlo); Loggerse (Laren) en Van Dijck (Kampong); vooi: Hooghiemstra (SCHC), Bouman (Bloemen daal) Kruise (HH1JC). Zwier (SCHC) en Van Heel (HHIJC). „hter B-elftal: doel: Gouka (Laren); aebte Garrels (HHIJC) en Both (SCHC); modern Ancion (Kieviten), Van den Wl'?enbvaT (HTCC) en Zeelen (Venlo): erven Dorens (Laren), Boerstra (HHIJL) Van Grimsbergen (NTCC), Du Heel (Togo) en Van Baumont (TUOU). .05 42. Dat is eerlijk, antwoorde hij. „Je zult Mimi heten tot we Cayenne^ be reiken en je vader vinden laaL,j zul je weer aan het werk moeten. Dud ley moet te eten krijgen." Bouillon! Dat kan ik wel klaarma ken, onderbrak het meisje. Uitstekend juffie. Ik zal het geheel aan jou overlaten, terwijl ik hout voor het vuur ga kappen. Hij verdween stroomopwaarts m nei woud, en het meisje begon de bouillon klaar te maken. Terwijl het vocht op het vuur stond te pruttelen, herinnerde ze zich plotseling een paar woorden, die Sandy zo straks gezegd had, en naden kend staarde zij voor zich uit. Na enige tijd zag zij Sandy terugkomen uit het bos met een armvol takken. Even aarzelde zij, maar dan snelde ze hem vastbeslo ten tegemoet. Mijnheer begon ze haastig, maar hij onderbrak haar. VVe waren overeengekomen dat het Sandy zou zijn. Goed dan Sandy, ik wilde u iets uitleggen, iets dat u verkeerd begrepen heeft Wat ik! spotte de Schot goedgehu meurd. „Dat kan niet." Ik meen het werkelijk, antwoorde zij op een toon, die hem duidelijk maak te, dat het haar ernst was. „U moet goed luisteren. Het betreft uw vriend en Philibert en de anderen- Vooruit er mee, Mimi. U meent, dat zij van plan waren, mijnheer Langdon weer naar het bagno terug te brengen, dat hoorde ik u zo juist vertellen. Maar zo was het met. Een onbekende, een Amerikaan, een vriend van mijnheer Langdon had hen een grote beloning toegezegd, indien zij Langdon zouden terug brengen bij hem.. Alle duivels! riep Sandy verrast uit. En daar hij en de vrouw meende, dat u hen vóór zoudt willen zijn, en zelf de beloning zoudt willen opstrijken, wil de Philibert u doden, helemaal niet om dat zij mijnheer Langdon weer naar de gevangenis wilden voeren. Verdraaid! Aan zo iets heb ik nooit van mijn leven gedacht. En juist toen ik het u wilde ver tellen, kwam Philibert aansluipen, zoals u zich zult herinneren, verklaarde het meisje. Met zijn mes gereed! Ja, ik herin ner het me volkomen duidelijk, en ik kan me best begrijpen, dat je toen vergeten hebt, verder te vertellen. Dus terwijl ik vast overtuigd was, in zijn beste belang te handelen heb ik voortdurend Dudley de weg naar de vrijheid versperd. Dat is nog niet zo zeker. Die lie den waren absoluut niet te vertrouwen. Het is heel goed mogelijk, dat zij de uitgeloofde beloning opgestreken zouden hebben, om daarna uw vriend toch aan de gevangenis uit te leveren. Lieve hemel, ja, dat is lang niet onwaarschijnlijk. En bovendien, ze wilden u doden, en ik weet zeker, dat mijnheer Langdon daar grote spijt van zou hebben. En ik niet minder! Sandy lachte zorgeloos, en dacht enige ogenblikken diep na, waarna hij meende: Nu ja, het is nu toch allemaal zo gelopen, we kunnen er niets meer aan veranderen. Wat gedaan is, Is gedaan. Ik handelde naar beste weten, en iemand die een ander zonder enige grond een mes in het lijf wil steken, kun je be zwaarlijk een andermans leven veilig toevertrouwen. Ik geloof, dat het voor Dudley veel beter is uit hun handen te blijven, en als je het goed vindt, zou ik hem maar niets vertellen over die Ame rikaan. Het is beter, dat hij daar niets van af weet, anders kon hij wel eens te ongeduldig worden. Zoals u wilt. Maar het leek me het veiligst, dat u er van op de hoogte was. Natuurlijk. Maar het hindert eigen lijk niets, dat ik het indertijd niet gewe ten heb. Dat stelletje ginds was toch niet te vertrouwen En bovendien, jij was er zelf ook nog meisje. Na wat ik gezien heb en na hetgeen je me vertelde, weet ik zeker, dat die kerel niet veel goeds met je van plan was. Ik geloof vast, dat zoals alles gelopen is, het ook het beste was. Mimi, die zich van een last bevrijd ge voelde, was het volkomen met hem eens, en wandelde met een glimlach op haar gezichtje naast hem naar het kamp te rug. Sandy begon een van zijn afschuwe lijke liederen te zingen. Toen de bouillon klaar was, bood zij hem een kop aan, om ze naar Dudley te brengen. O, neen, meisje, lachte hij je bent de hoofdverpleegster. De patiënt hoort nu geheel in jouw handen. Jij moet hem dus ook te eten geven. Ik moet nodig voor vers vlees gaan zor gen, want je kunt niet weten, hoe lang het. duurt eer we onze voorraden weer aan kunnen vullen. Hij nam zijn geweer op en verdween achter de Bomen. Het meisje droeg voor zichtig de bouillon naar de hut. Langaoi scheen te slapen, maar toen ze binnen- t.rad, opende hij terstond de ogen. D. blik waarmee hij haar aankeek, deed haar blozen, en verlegen sloeg ze haar ogen neer. ik breng u uw bouillon, sprak ze racht. Daar zult u van opknappen. Langdon lachte zwak. Dat heb ik wel nod'g. Maar u zult me moeten helpen, Mimi, ik ben zo slap als een pasgebo ren kind Zoals u wilt mijnheer. Het is me een groot genoegen, u van dienst te zijn. Dat bent u me reeds vele malen geweest, meende hij. Sandy heeft me er alles van verteld. Ik dank u mijn leven, en Sandy heeft me veel te veel lof toegezwaaid. Hij zelf heeft U hebt me geen moment alleen ge laten, ging hij door, zonder op haar on derbreking acht te slaan. En dat, ter wijl u weet wat ik ben, een arme, ont- snapte gevangene door een gro^^^Vaar! Maar hoe kunt u weten wat U vergeet, dat als iemand ijlkoorts heeft hij in zijn koorts de diepste gehei men 'van zijn hart verraadt, sprak het meisje snel. Dat is waar, stemde hij toe- Ln ik denk wel, dat ik flink aan het Ülen "en geweest. Heb ik namen genoemd. Jawel, antwoorde zij, op nadenkende toon, u sprak over een zekere Jyles. Een vertrouwde vriend, legd® hij uit, iemand die het zelfde onrecht heeft moeten lijden als ik. Maar ik moet ze- ker nog een ander© naarn ë©zegd hebben niet van een vriend de naam van de man, die ons naar de gevangenis zond, de man die ik eens zijn loon zal geven. Het meisje sidderde zo hevig, dat de lepel tegen de tinnen kroes, die zij in haar hand droeg, roffelde. Dan sprak zij fluisterend en met trillende stem: Ik bid God, dat u dat nooit zult doen Maar u kunt het niet begrijpen. De kerel schoot een vriend van me, als een hond neer en beschuldigde mij en Jules van Oh neen! Zo slecht kan hij niet ge weest zijn. (Wordt vervolgd.) Tijdens een op verzoek van de jubilaris in besloten kring gehouden huldiging van het K.N.V.B.-bestuurslid J- v. d. Bosch (Eigelshoven), die reeds gedurende 25 jaar vele en diverse functies in de K.N.V.B. be kleedt. heeft rector P. Boymans, nationaal adviseur van de Ned. Kath. Sportbond, tn frappante tegenstelling tot andere spre- kers (vertegenwoordigers van afdelings- en dtstrictsbesturen) totkalmte ge maand. De oplossing van de huidige voet- balconflicten ligt, aldus rector Boymans, niet in het negeren van de Beroepsvoet balbond. Het moet voor menige die-hard onder de K.N.V.B.-officials op deze huldiging te Heerlen een „vreemd" geluid zijn geweest, toen rector Boymans zei: „Men moet op waardige en verstandige wijze zoeken naar een compromis". Het bestuur van de K.N.V.B. heeft dezer dagen besloten tot de instelling van een commissie van drie, die tot taak heeft de urgente gevallen te behandelen, de strijd met de Ned. Beroepsvoetbalbond betreffende. Zij heeft vergaande bevoegd heden ontvangen. Van deze commissie maken de heren drs W. Reyseger, tweede voorzitter van de K.N.V.B., Den Haag, en P. C. van Houten, Rotterdam, deel uit. Over de aanwijzing van een derde lid zijn nog besprekingen gaande. Als secretaris is aan de commissie toegevoegd de heer L. Brunt, secr.-pen ningmeester van de K.N.V.B. De eerste ploeg van de Trekvogels heeft de traditionele, door het Haagse SIOMO georganiseerde Laakkwartier-estafetl j ge wonnen. Van der Voort, Blankensteyn en Slijkhuis noteerden voor de 3 maal 2000 m. een tijd van 18 min. 8,4 sec. LDA werd tweede (18 min. 35,4 sec.), Trekvogels en Vlug en Lenig werden drie en vier. In de Leidse Hout Is de jaarlijkse Bos- loop-estafette gehouden voor dames en meisjes. GITA uit Haarlem won het num mer dames in 1.38.8, terwijl de meisjes van Minerva eerste werden In 1.00.7.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4