Opzienbarend bezoek van Mendès- France aan De Gaulle Orkaan „HazeF' teistert Haïti Het weerloze meisje Standsorganisaties en Guatemala r ^aijfemenfjes -1 Mendès-France was met De Gaulle in gesprek. Raadsels Voorspel op de (mogelijk vervroegde) verkiezingen Dijkwachters paraat Honderd geiten gingen de lucht in Koffiebeurs onder controle Wereldproductie Materialisten hebben geen zuivere kijk op levensdoel COMMUNISTISCHE HOOGMOED Donderdag 14 October 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Herhalingsoefeningen Derde Divisie „Binnenduits" verkeer op de Rijn Vlieger-desertie beloond Complot in Cuba ontdekt Jongedames in verzet tegen politie Geen Nederlandse peren en appelen naar België Ernstig beraad over sociaal programma Ten bate van de bevolking van Israël Angstig avontuur van Frans parachutist Sovjet-Unie voldaan ovet accoord inzake Triest Ho Tsji Min: een rode God WEERBERICHT V PARIJS, hedenmorgen. De ontmoeting tussen de Franse premier, de heer Pierre Mendès-France en generaal De Gaulle die gisteren plaats vond in het hotel van de heer Malraux in rue Laperouse, waar de generaal elke week een dag verblijft, heeft in de politieke kringen een groot opzien gebaard en tot allerlei veronderstellingen aanleiding gegeven. Zulks bevreemdt wel enigszins, waar generaal De Gaulle nagenoeg na iedere kabinetswisseling contact heeft gehad met de nieuwe bewind voerder. Achtereenvolgens had dat dus plaats met de heer Ramatier, Queuille, Bidault, Faure en Pinay. Er moet ook aan herinnerd worden, dat hij de formatie van het ministerie generaal De Gaulle zijn veto heeft uitgesproken, toen de heer Soustelle, die de Gaullistische kamerfractie leidt, een portefeuille wilde aanvaarden. Beiden kunnen er dus prijs op stellen te weten wat zij aan elkander hebben, temeer waar de stijl van de premier niet onwelgevallig moet zijn aan het karakter van generaal De Gaulle. Van 4 Nov. tot 4 Dec. Voor het grootste deel legering in Duitsland Volgende week onderhandelingen Ter belettin? van verkiezingen VOORTDURENDE STIJGING TeruggaDg in N.-Amerika Behoud geestelijke waarden Katholiek sociaal programma IOp God gericht De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Vanavond en vannacht vorming van mistvel- den Overigens zwaar bewolkt met aanvanke lijk 'in het Noord-Westen nog wat lichte regen of motrégen. Morgen in het Zuid-Oosten van het land enkele opklaringen. Matige tot zwak ke wind tussen Zuid-West en Zuid. Weinig verandering in temperatuur. Vrijdag 15 October: Zon op 7.03 uur onder 17 48 uur; Maan op 19.25 uur, onder 11.4o uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT (Telefonisch van onze Parijse correspondent) Men wist, dat Gaullisten als Palewski en Soustelle de premier hadden aangera den contact met de generaal op te nemen. Dat de werkzaamheden van de premier zulk een contact tot na de vacanties heb ben doen uitstellen, heeft niets vreemds. Ook mag niet vergeten worden, dat de beide heren reeds zeer nauw met elkan der hebben samengewerkt en dat voor wat de toestand van het ogenblik, betreft de heer Mendès-France volmacht heeft nrn bii decreten besluiten te nemen, ter- wi l hii uit Londen is teruggekeerd zonder supra-nationale plannen en na de E.D.G te hebben doen verwerpen. E.e.a. is wel 'eer naar de wens van De Gaulle ge weest immers, sinds De Gaulle het be- wind'heeft prijsgegeven, heeft hij niets j anders gedaan dan om een grondwetswij- i zigin» vT-agen die het uitvoerend bewind versterkt en die een scheiding tussen de wetgevende en uitvoerende macht strak doortrekt. De pers is er unaniem van overtuigd, dat bij het onderhoud gesproken is over de houding van Frankrijk in de verhou ding tussen Oost en West. De heer Men dès-France, aan wie zowel door de socia listen als door de Gaullisten nog tijdens het jongste kamerdebat gevraagd werd de onderhandelingen over de Westerse verde- diaingsunie en over een te entameren con ferentie tussen de grote vier om tot een vredelievende „co-existentie" tussen West en Oost te komen, parallel te voeren, heeft genoegzaam laten blijken, dat hij gene gen is een dergelijke internationale poli tiek tot de zijne te maken. Dat hij daarbij od de aanmoediging van generaal De Gaulle kan rekenen, die, mèt de heer Bi- dault, het nog niet geheel in het Vergeet boek geraakte verdrag tussen Moskou en parijs heeft tot stand gebracht, is buiten kijf- Voor wat de grondwetsherziening be treft is het minder zeker, of de heer Men dès-France, die meer de toepassing der huidige grondwet critiseert dan haar in houd zelf> verwant is aan De Gaulle. Het is eerder te verwachten, dat hij op het Radicaal congres, dat hed/m te Marseille begint, de herziening van het kiesstelsel op°het voorplan van de binnenlandse poli tiek zal trachten te brengen, natuurlijk naar de opvatting der Radicalen, die naar het arrondissementstelsel met twee stem busgangen terug willen, om met dat stel sel het probleem van de onbestuurbare assemblee op te lossen. De kwestie van de wijziging van het kiesstelsel is des te meer actueel geworden, daar de heer Mendès-France een geheel andere samen stelling van zijn kamermeerderheid wenst. Tot dusver is daarvoor vooral de terug keer van dc socialisten in de regerings meerderheid beoogd en nu is het^ wel merkwaardig, dat juist van socialistische zijde, o.a. van Franc-Tireur, enige onge rustheid aan de dag wordt gelegd over de ontmoeting van gisteren, waarvan van socialistische kant blijkbaar gevreesd wordt, dat de Gaullisten, die by alle tus sentijdse verkiezingen verliezen hebben geleden en die vooral de wind uit de zei len van de M.R.P. willen nemen, de vruchten gaan plukken. Wat er op het ogenblik gaande is voor een kabinetsherziening, die door het Ra dicale congres zodanig verhaast kan wor den, dat zy reeds zeer kort na de inter nationale conferenties van de volgende week ondernomen zou kunnen worden, is reeds een voorspel van het samengaan van bepaalde partijen by de algemene verkiezingen van 1956. Men bereidt zich op deze verkiezingen des te ernstiger voor, omdat de mogeiykheid van ver vroegde verkiezingen niet is uitgesloten en men beweert, dat dit naar de wens van de heer Mendès-France zou zyn. De Gaullisten hunnerzüds verhopen daarvan, met behulp van een ander kiesstelsel, her stel van hun invloed. Het schijnt ons niet gevaarlijk om uit het contact De GaulleMendès-France de conclusie te trekken, dat het voor het onmiddellijke niet meer dan een beleefd heidsbezoek is geweest, doch dat het be- langrijk is voor de toekomst om beiden, die het, vooral wat de buitenlandse maar ook wat de binnenlandse politiek betreft, in zovele opzichten met elkander eens kunnen zijn, naar een verkiezingsplatform te doen zoeken, waardoor de heer Men dès-France niet met de socialisten en vooral niet met de M.R.P. alleen zou wor- den gelaten. Indrukken van de M.R.P. hebben wij nog niet kunnen ontvfjgen. In de periode van ongeveer 4 November tot ongeveer 4 December zullen de mili tairen van de Derde (Drietand) Divisie voor herhalingsoefeningen worden opge roepen. De divisie zal in twee gedeelten onder de wapenen komen, het eerste deel op of omstreeks 4 November, het tweede deel op of omstreeks 19 November. De herha lingsoefeningen beogen in het bijzonder het oefenen van de individuele man en de kleine eenheden. Na aankomst in de diverse opkomst plaatsen in Nederland zullen, enkele da gen later, de meeste onderdelen der divi sie, hetzij per trein, hetzij over de weg, naar Duitsland worden vervoerd, waar zij gelegerd zullen worden in kampen in de Britse bezettingszone, zoals Sennelager, Vogelsang, Hohne, Münsterlager, enj. Gedurende een tiental dagen zullen in deze omgeving in kleinere en grotere ver banden oefeningen worden gehouden waarna de onderdelen zullen terugkeren naar hun opkomstcentra voor demobili satie. Voor het naderende winterseizoen is door de Rijkswaterstaat een regeling ge troffen, waarbij de dijkwachten worden opgeroepen via een telegram. Bij een bepaalde waterstand, gebaseerd op waterhoogten over een aantal jaren, moet de „beperkte dijkwacht" aantreden, bi; een hogere stand komt de „uitgebreide diikwacht" in werking. Na 15 October zullen telegrammen wor den uitgezonden als proefalarm om te controleren binnen welk tijdsbestek da dijkwachten ter plaatse zullen zijn. Boven: Een beeld van de ravage, welke werd aangericht bij de botsing tussen twee personentreinen op het emplace ment bij Eist. Onder: Onmiddellijk na de ramp werd met het opruimingswerk begonnen. Naar wordt verwacht zullen in de loop van de volgende week besprekingen be ginnen tussen Nederlandse en Duitse vertegenwoordigers van de direct belang hebbenden by de Rijnvaart inzake de Nederlandse deelneming aan het z.g. binnenduitse verkeer op de Rijn. Van Nederlandse zijde zullen aan de besprekingen deelnemen de heren mr J. Elshout, L. Galavazi, dr W. van Gun- steren, H. Holthuizen, dr J. van den Houten en mr W. Jonker, terwijl als waarnemers van de Nederlandse rege ring zijn aangewezen drs S. Meyer van het ministerie van Buitenlandse Zaken, drs H. van Oorschot van de ministerie van Economische Zaken en mr C. Kal- horn namens het ministerie van ver keer en Waterstaat. Twee Zuidkoreaanse vliegerofficieren, die op 1 en 2 October met hun vlieg tuigen naar Noord-Korea waren uitge weken, zijn onderscheiden en hebben elk een beloning van 60.000 hwan ontvaogen. Volgens onofficiële schattingen te Tokio maakt dit bedrag hen tot twee van de rijkste mensen van Noord-Korea. Het ls tienmaal zoveel als een hoog jaarsalaris. Dc wervelstorm „Hazel", die over Haïti is getrokken, werd gisteren gevolgd door een vloedgolf, die honderden slachtoffers heeft geëist. De stad Caycs, een plaats van 20.000 zie len aan Haiti's Zuidkust, is bijzonder zwaar door de storm getroffen. Berichten uit Port-Au-Prince gewagen van 200 doden en 350 gewonden in Cayes. Jcremie, een plaats van 11-000 zielen, zou by na geheel met de grond gelijk gemaakt zijn. Een kazerne, een bankgebouw en een kiooster zouden de enige gebouwen zijn, die nog overeind staan. Ook de stad Port-De-Pai werd Dinsdag avond door de orkaan geteisterd. Het lage deel van dé stad werd overstroomd door dat een rivier buiten haar oevers trad. Verdere bijzonderheden zijn niet bekend door dat de normale verbindingen zijn uit gevallen. Het Amerikaanse vliegdekschip „Saipan" :s naar de Zuid-Oostkust van het getroffen eiland onderweg om hulp te bieden. Het Amerikaanse rode kruis heeft 25.009 dollar beschikbaar gesteld voor steun aan de slachtoffers van de orkaan. Het Zuidelijke en het Westelijke deel van Guatemala werden gisteren getrof fen door de orkaan „Hazel". Volgens de eerste schaarse berichten is in de havenstad Champerico aan de Stille Oceaan, ongeveer 40 km ten Zuiden var. de Mexicaanse grens, het merendeel van oe huizen verwoest. De telefoon- en tele graafverbindingen met deze stad zijn ver broken. De havenstad San Jose zou door de hoog opgejaagde zee zijn overstroomd. Voorts wordt gemeld, dat de plaats Hue- huetenange, gelegen op meer dan 2.000 m hoogte, door zware regens wordt geteis terd, die reeds verscheidene dagen aan houden.* Het hoofd van de Cubaanse politie, Canizares, heeft Dinsdagavond medege deeld, dat er een complot is ontdekt, dat de Cubaanse algemene verkiezingen op 1 November a.s. beoogde te verhinderen. Het complot stond onder leiding van prof. dr Barcenas, aldus de politiechef. Barcenas had Maandag of Dinsdag het land verlaten. Er werden talrijke personen in hechte- nis genomen, onder wie dr^e artsen en het werd waarschijnlijk geacht, dat er overal in hei land nog meer personen zouden worden gearresteerd. In een spreekkamer van een arts wer den ruim 200 handgranaten, bommen en springstof gevonden. Prof. Barcenas, die wist te ontkomen, is reeds eerder bij dergelijke complotten betrokken geweest en herhaalde malen in hechtenis genomen. Vorig jaar leidde hij een beweging, die zich meester wilde maken van het militaire hoofdkwartier te Havanna. Na afloop van de hearings van de bank- commissie van de Amerikaanse Senaat ever de koffieprijzen bestaan thans sterke j aanwijzingen, dat in het uit te brengen verslag zal worden aangedrongen de New Yorkse koffie- en suikerbeurs onder con- Commo<Jity Exchange Autho- j rity (C.E.A.) van het ministerie van Land- i touw t.e plaatsen. Verwacht wordt dat het rapport begin November zal worden uit gebracht. De voorzitter deelde na afloop I van de hearings mede, dat duidelijk is aangetoond, dat er ten tijde van de prijs stijging (eind 1953 en begin 1954) geen tekort aan koffie was. Blijkens liet Octobernummcrvan het Statistische Bulletin der Ver. Naties is de industriële productie <n de gehele wereld zich in de eerste helft van 1954 jn stügen- de lijn blijven bewegen, hoewel de pro ductie in Noord-Amerika 8 pct lager was dan in 1953. De productie der communis tische landen is hierbij buiten beschou wing gelaten. De industriële productie van Europa was in de eerste helft van 1954 5 pet groter dan in de tweede helft van 1953 en 8 pet groter dan in de eerste helft van 1953. De industriële productie van Azië, Afri ka. Latijns-Amerika en Oceanië is in de zelfde mate gestegen als die van Europa. Argentinië en Chili bleven echter aan zienlijk ten achter bij de gemiddelde pro ductiestijging der andere landen. De Amsterdamse politie komt tot de conclusie dat de laatste tijd vele jonge dames in toenemende mate de mening zijn toegedaan, als zouden verkeersmaat regelen niet voor haar van toepassing zijn. Steeds meer blijken zij er van overtuigd te zijn, verzet te mogen plegen tegen po litiemannen, die haar voor verkeersover tredingen ter verantwoording roepen. Het besef schijnt bij haar niet te leven, dat door verkeersovertredingen eigen en an dermans veiligheid in gevaar wordt ge bracht, aldus deelt de politie mee. Zo trok een 25-jarige secretaresse zich Dinsdagmorgen niets aan van een stop teken, dat een agent gaf voor de voet gangers bij de Westelijke uitgang van het Centraal Station. Toen een tweede agent haar hiervoor een proces-verbaal aanzeg de, reageerde zij met door te '°Pe"- De agent pakte haar bij de arm, doch zij trachtte zich los te rukken. Niet dan na enige moeite lukte het de politie de weer spannige secretaresse naar het posthuis over te brengen. Het publiek trekt in het algemeen par ty voor de dames, zo zegt de politie, om dat men zich niet afvraagt wat de aan leiding is, en omdat men het niet kan waarderen, dat een sterke politieman zo hardhandig met een weerloos meisje om springt. Met ingang van heden is de export van Nederlandse appelen en peren naar Bel gië stop gezet. Van deze maatregel zijn uitgezonderd bij de appelen het ras cox orange pippin en bij de peren het ras conference. Deze mogen nog wel naar België worden geëxporteerd. Nader vernemen wij, dat er per dag de laatste tijd gemiddeld zestig ton appe len en zestig ton peren van Nederland naar België werden uitgevoerd. Appelen en peren zijn z.g. „protocolproducten". In het landbouwprotocol is ten aanzien van deze producten bepaald, dat België de in voer mag stopzetten, wanneer de prijzen voor appelen en peren in België zijn ge daald beneden de minimumprijzen die daarvoor zijn vastgesteld. Dit is thans het geval. Honderd vederwitte jeugdige geitjes hebben gisteren hun luchtdoop ondergaan. Ze werden op Schiphol in een tweemoto- rig vliegtuig van de Israëlische lucht vaartmaatschappij El Al geladen en even later vertrokken de emigrantj es naar hun nieuwe vaderland. Oe regering van Israel heeft een kloek, doch kostbaar besluit genomen. Israels be volking stijgt nog steeds door de aan houdende immigratie van Joden De vraag naar alle soorten levensmiddelen houdt daarmede gelijke tred. Ook de vrtiag naar melk. Nu is in de eerste plaats het im porteren van koeien moeilijk en uitermate duur. Doch in de tweede plaats is Isia 1 voor een groot deel bergachtig, in deels kale bergen kunnen koeien moeuijx aan hun voedsel komen, nog afgezien van de vrijwel onoverkomelijke moeilijkheden, die het transport van koeien naar deze verafgelegen en hoge bergstreken met zich meebrengt. Maar in diezelfde streken ves tigen zich telkens meer kleine zelfstan digen en onder hen zijn ook boeren. Zij allen hebben melk nodig, melk die^hefst ter plaatse moet worden geproduceerd en niet over lange afstanden moet worden aangevoerd. Daarom heeft Israël geiten nodig, want ook geitenmelk is gezond en-kan_in vele behoeften voorzien. En aangezien Israel niet voldoende geiten van eigen natio naliteit had, moet het laud deze nuttige beestjes invoeren. In Nederland zijn er al een duizendtal besteld. Daarna zullen er waarschijnlijk nog enkele honderdtallen volgen. Ze zijn hier bij particulieren uit alle provincies, behalve Drente, gekocht voor een gemiddelde prijs van circa 35. maar voor ze bij hun nieuwe eigenaar in Israël aankomen, zijn ze in waarde mis schien wel tot het drievoud gestegen. De aflevering naar Schiphol alleen al, die zoals dat heet free on board geschiedde, deed de prijs per geit tot 60 stijgen. En dan komt daar nog het voor rekening van de Israëlische regering komende lucht transport, plus dat in Israël zelf bij. (Van onze correspondent). Bij de opening der feestvergadering van de Katholieke werkgeversvereniging in het Bossche bisdom, die gisteren in het Casino te Den Bosch haar zevende lus- I trum vierde, begroette de voorzitter dr H. J. van Doorne onder de talrijke gas- ten o.m. speciaal de minister van Maat schappelijk Werk mr F. van Thiel, de burgemeester van Den Bosch mr H. J. Loeff, de vertegenwoordigers van de an dere standsorganisatics in het diocees en van de zusterorganisaties in de andere bisdommen, de algemeen voorzitter van de A.K.W.V., de heer L. van Heyst, le den en adviseurs van het Praesidium. o.w. prof. dr Albregts, alsmede de beide inleiders van deze feestelijke bijeen komst prof. mag. dr F. A. Weve O.P. en prof. dr J. J. Dalmulder. In zijn overzicht vermeldde de voor zitter dat de vereniging, die bij haar op richting 50 leden telde, thans de 500 is gePHoewel'men zich de laatste tijd", al dus dr H. J. van Doorne, „wel eens heeft afgevraagd of het werk van de stands- organisaties niet in zijn geheel zou kunnen worden overgenomen door de vakorga nisaties, hebben de Bisschoppen in het Mandement dit ten zeerste in twijfel ge trokken en zij zouden hierin alleen dan verandering willen zien. indien hiervoor dwingende redenen aanwezig zouden zijn. De zorg van het Episcopaat is, dat bij een dergelijke organisatiewijze het tijdelijke het geestelijke gaat overheer sen, terwijl juist het geestelijke de voor rang hebben moet". Het werk van de standsorganisatie zag de diocesane voorzitter als belangrijk. De problemen zijn blijvend, maar steeds opnieuw zal men. rekening houdend met de tijdsomstandigheden, zich op nieuwe oplossingen moeten bezinnen. „Door de toenemende regcringsbe- moeiingen", zo vervolgde de voorzitter, „zal dit steeds met meer zorg en verant woordelijkheidsbesef moeten geschieden dan ooit tevoren. Immers onze adviezen moeten de regering tot leidraad zijn. Dit vraagt van de standsorganisatie intense bestudering en menigeen zou verstomd staan wanneer hij kennis kon nemen van het vele belangrijke werk, dat door de A.K.W.V. wordt verzet". Onder de titel „Beginsel en werkelijk heid" hield prof. Weve O.P. daarna zijn rede, waarin hij door een magistraal betoog het verband schetste tussen ener- •zijds de beginselen van de christelijke maatschappijleer en anderzijds en beweeg lijke en veelzijdige realiteit, die elk ogenblik een ander inzicht vraagt en ook tot andere oplossingen aanleiding geeft. „Zij, die materialistisch denken hebben noodzakelijkerwijs ongewenste en ver keerde voorstellingen over de doelein den van het maatschappelijk streven, n laatste instantie zullen zij er °P moeten zijn aan allen de grootst mo"®" lijke stoffelijke welvaart te verzekeren, als hoogste en voornaamste doel der ge hele maatschappelijke orde. Vanda^."" streven naar nivellering, naar geU.I, verdeling, een miskenning ook \an de waarde der persoonlijkheid en var1 de geestelijke ontwikkeling, die niet enkel in wetenschap en kunstbeoefening is gele gen, maar die vooral bestaat in ^e .ont plooiing en de groei van het morele le ven, de bloei der deugden, de opvoering van de geest naar zijn hoogste maatstaf. die hij in Christus en Zijn heiligen vindt". Prof. dr J. J- Dalmulder ging in zijn voordracht over nationaal inkomen en groepsbelang" na wat de zin is van de vorming en de verdeling van het natio nale inkomen, alsmede of deze vorming en verdeling thans zinvol is. Hij concludeerde dat er duidelijke aan wijzingen zijn dat bepaalde belangen groepen hun reëel inkomen hebben we ten te vergroten ten koste van andere belangengroepen en achtte voorts het moment aangebroken om zich binnen de kring der geloofsgenoten ernstig te bezin nen op een katholiek sociaal program, dat het antwoord zal zijn op de oproep welke de bisschoppen in hun Mandement tot ons richtten. Zoals uit de woorden van de voorzitter bleek heeft prof Weve O.P, bet voorzit terschap op zich genomen van een com missie. die aan dit katholiek sociaal pro gram gestalte hoopt te geven. Een Franse parachutist, sergeant Jean Weinachter, heeft gisteren een angstig avontuur beleefd toen zijn parachute bleef haken in het valluik van het transport vliegtuig, waaruit hij zijn sprong maakte. Een kwartier lang bleef de hupst aldus hangen boven een hoogte van 400 meter, terwijl een observatie-vliegtuig rond hem cirkelde om zijn positie op te nemen. Maar het observatie-vliegtuig kon wei nig hulp bieden de parachute brak. Won der boven wonder ging zij echter nor maal open en de parachutist slaagde erin veilig te landen. Het was de 103e sprong van sergeant Weinachter. De Sovjet-Unie heeft gisteren, in een schrijven van haar delegatie-voorzitter Vysjinsky, de V. N. 'nL weten, dat zij nota heeft genomen van de Joego- slavisch-Italiaanse overeenkomst inzake Triest. Visjinski zeide, dat het accoord ,,het vestigen van norm. Ie betrekkingen tussen de twee landen zal bevorderen' en de spanning in dat deel van Europa zal doen verminderen. De kwestie-Triëst heeft verscheliene jaren op de agenda van de Veiligheids raad gestaan. Vorige week lieten Italië, Joego-Slavië. de V. S. en 'OOt-Brittannië de voorzitter van de raad w dat de overeenkomst tot regeling van het geschil tussen Joego-Slavië en Italië was gepara feerd. Zij verzochten de voorzitter dit t:r kennis van de leden van de Raad te bren gen. Het persbureau van de H. Congregatie de Propaganda Fide „Agenzia Fides" meldt, dat in door de coram sten gere geerd gebied in Indo-China aan vele ker ken is gelast een portret van Ho Tiji Min aan-te brengen. Op enkele plratsen moes ten de kinderen by het maken van een kruisteken de naam van de communisti sche leider toevoegen. Terwijl in sommige districten stipen dia verboden zijn, heeft de regering el ders het stipendium verhoogd, met dien verstande, dat 2/3 moet worden afgestaan aan de „gemeente", verteg.,- door een regeringscomm' aris. Voort? zijn er belastingen ingesteld voor het bijwonen van H. Mis, het aanbrengen van een kruisbeeld in huis en het dragen van een kruisje om de hals. In één rt werd een belasting van drie maten tarwe gehe ven van ieder gezinshoofd ten behoeve van Mao Tse Toeng. m. menig huis vader heeft er geen idee van .'ie dat wel kan zijn Ook van het openbaar leven is Christus Verlosser en Koning. In de op God gerichte levensstijl in de middeleeuwen was de mens wellicht even zwak als nu maar de levensvorm, zoals die bepaald werd door de christelijke leer en de christelijke in stellingen. was op God gericht en hielp de mens voor God te leven".

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9