KNVB legt half millioen op tafel LAREN KLOPTE HHIJC IN DEN HAAG! Groningen alleen aan de kop in Noord; leiders-draw in Oost MVV bood Köneman de kans om penalty-fout ter herstellen Emma schudde pas ver na de rast Juliana van zich af Alkmaar dwong Fortuna tot een gelijk spel; Rapid gekraakt Limburg is voetbal-noodgebied nummer 1 Eerste Klassers zetten de oorlog voort 5? vTk "ferS °s Enschede komt nu in goede vorm "ÏÏÏi".» s?ïS»'» ku»en Competitie der profs Beroepsvoetbalbond zette kwaad bloed met ??opkoop-actie" voor Deurne Smeets bedwong Cor van der Gijp Wapeningen werd na de rust overspeeld En zo scoorde S.V.V. de enige goal Rotterdam wilde tegen Venlo rentenieren KiNVB betaalde Blijerheide's reis naar ADO J MAANDAG 18 OCTOBER 1954 PAGINA 5 Totale mobilisatie voor de oorlog Semi-professionalisme onder eigen bestuur 1 Wat de wens tot kctaling ^n het Kapitaal tegen kapitaal Tegen de „opkoop-actie' Loggere, sterkere spil HHYC trof een zeer enthousiast Laren, waarbij Loggere het Haagse binnentrio, Kruize incluis, in bedwang hield. Be Fair otivolledig Nefkens kanon Voor de Zuidelijke eerste klasse heeft Maar Leeuwarden won benauwd VOETBAL IN ENGELAND Groningen benutte kansen In het Noorden hebben Groningen en Daring een goede wedstrijd gespeeld waarbij Groningen beter van de kansen profiteerde en zodoende met 30 won, want de Groninger verdediging weerde zich uitstekend. De rust ging met blanke stand in doch in de tweede helft heeft eerst rechtsbuiten Van der Bent gescoord en daarna had Galema nog tweemaal succes. De uitslag was geflatteerd, de zege echter verdiend. Groningen is thans nog zonder punten verlies. Bij de dames Te groot kractsverschü Fortuna verloor punt O WEST I WEST II ZUID I OOST NOORD ZUID II HOCKEY KORFBAL HANDBAL Graafschapwon. Rotterdam rentenierde JUTPHAAS, Zondag Bertusouderwets DEN HAAG, Zondag (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG, Zondagochtend. Er heerst merkwaardig genoeg hier en daar in de Nederlandse voethal- wereld nogal enig wantrouwen jegens de pers, die men van onverholen gympathieën voor de Ned. Beroepsvoetbalbond verdenkt. Helaas ziet inen in K.N.V.B.-verband nog altijd niet of te weinig in, dat critiek op de K.N.V.B. niet onmiddellijk synoniem is met lof voor de N.B.V.B. en dal die vaak stevige critiek op de K.N.V.B. uitsluitend wordt uitgeoefend in het belan» van die K.N.V.B. zelf. En men ziet over het hoofd, dat de nb.v.b. er heel wat beter slag van heeft om de instrumenten der publiciteit te bespelen dan de K.N.V.B., die door het negeren van contact ïuet de pers zichzelf onbewust maar even onvermijdelijk elke dag schade berokkent. En men heeft altijd nog niet opgemerkt, dat de overgrote Meerderheid van de pers-organen nog steeds het merendeel van haar sympathieën schenkt aan de K.N.V.B., van wie men méér kennis van hel oud-vaderlandse volksgezegde: „Hij is mijn vriend, die mij mijn feilen toont" zou mogen verwachten. Dat wantrouwen jegens de pers was er ook oorzaa van, dat tijdens de Zaterdag middag in Utrecht gehouden vergadering Van de Vereniging van Eerste Klassers géén verslaggevers waren toegelaten. Tij dens die vergadering kwam men echter op die maatregel terug, kwam men tot de erkenning dat men het contact met de pers toch niet kan ontberen en besloot men tot de persconferentie op deze vroege Zon dagochtend in Den Haag, waar de V.E.K.- voorzitter A. Martens alsnog een relaas gaf van het verloop van deze vergadering en bereid was om vragen te beantwoorden een handelwijze, die weliswaar niet be vredigde en waarbij de V.E.K.-vergade ring tóch min of meer een „gesloten" af faire bleef, maar waarbij toch op prettige en openhartige en wellicht zelfs vru- bare wijze van gedachten werd ge In een moeilijke positie gebracht door K N.V B gediefd Men geelt we elat e TC t\j V B -bestuur fouten heeft gemsHKt cn nóg maakt." maar dit bestuur is door de clubs gekozen en de gemaakte fouten kunnen dus voor een groot deel op de clubs worden afgeschoven. In haar hui dige positie kunnen de clubs deze critiek niet al te best verdragen. Want in volle oorlogstoestand (en die is er nu) kan men geen enkele afbreuk aan zijn kracht dul den, maar wil men alle eigen en beschik bare hulptroepen tot één leger mobilise ren. Die mobilisatie wordt doorgevoerd, wantook de V.E.K. wenst de oorlog tegen de N.B.V.B. onverminderd voort te zetten. In het teken van die oorlog en mobilisatie stond dan ook de jongste V.E.K.-vergadering, waarop de volgende besluiten werden genomen en adviezen aan het K.N.V.B.-bestuur werden opge steld: voor dT V.E.K. zelf reeds verkregen, ook aan het Lagere Voetbal moet worden toe gekend, nu het L.V. dit nodig oordeelt. Zoals bekend is onlangs tussen V.E.K. en K.N.V.B. overeenstemming bereikt om trent het instellen van een Bonds-scctie Semi-professionalisme, waarin alle ver enigingen zullen worden ondergebracht (lie haar spelers willen betalen. Halver wege het huidige seizoen zal aan de clubs worden gevraagd wat zij willen: betalen of niet; en dan zal ook de scheiding tussen de secties Amateurisme en Semi-profes sionalisme kunnen worden gemaakt. De clubs die tot de sectie Semi-professiona lisme willen toetreden, zullen dan echter wel aan bepaalde normen moeten voldoen, waarbij een onderzoek naar hun finan ciële middelen zal worden ingesteld. De sectic Semi-professionalisme zal bestaan uit: 1 Hoofdklasse (onlangs door het K.N.V.B.-bestuur reeds officieel aange kondigd) van 16 clubs, 3 Eerste klassen van 16 clubs, verder Tweede en Derde klassen en parallel daaraan ook Reserve klassen, alles naar gelang het aantal clubs dat zich voor deze sectie zal aanmelden. Door dit besluit is het voorstel voor de Bondsvergadering van 30 October, om ook aan het Lagere Voetbal betaling toe te staan, in feite min of meer overbodig ge worden 2. Na de historische Bondsvergadering van 28 Augustus, waar tot de „Nieuwe Koers" voor de Eerste Klassers was be sloten. had men van het K.N.V.B.-bestuur snelle' maatregelen ter bescherming van het K.N.V.B.-voetbal in zijn geheel ver wacht. De snelheid die nodig was, bleef echter uit. Op aandrang van de V.E.K. is toen de aparte Bonds-sectie Semi-profes sionalisme in het leven geroepen, die een grote uitvoerende macht dient te krijgen en waarvan het bestuur zal gevormd moe ten worden uit vertegenwoordigers van de betalende verenigingen. Het K.N V B.- bestuur zou liefst een commissie instellen om deze sectie te leiden, de V.E.K. daar entegen wil een eigen bestuur, dat be voegd is om de reglementering van het Semi-professionalisme op te stellen en dat weliswaar in het K.N.V.B.-verband doch min of meer autonoom kan optreden. Er zullen in dit bestuur vier vertegenwoor digers van de V.E.K. worden gekozen, terwijl drs W. Reyseger als K.N.V B.- bestuurslid zitting zal nemen. 3. In de door het K.N.V.B.-bestuur be noemde „oorlogsraad" (de z.g. Urgentie commissie), waarin naast drs W. Reyseger (K.N.V.B.-bestuur) en mr P. C. van Hou ten (Rotterdam, Lager Voetbal; de beer Van Houten komt uit „good old" H.E U voort) nu ook jhr ir C. M. Mollerus CP.S.V. namens de V.E.K.) is benoemd, dient ook de heer A. Martens als V E.K.-voorzitter zitting te hebben. Een speciale commissie o.l.v. het „oorlogsraadslid" Van Houten zai een plan ontwerpen om tot een an dere stemmenverhouding op de Bonds vergadering te komen. Op het ogenblik is pagina, deze stemmenverhouding te zwaar in het nadeel van de V.E.K. 4. De Urgentie-commissie van de K.N. V.B. dient de beschikking te hebben over een aanzienlijk kapitaal om de strijd tegen de Beroepsvoetbalbond met succes te kunnen voeren. Het K.N V.B.-bestuur stelde daartoe reeds een bedrag van 100.000 gulden beschikbaar. Per senior-lid zal bovendien een bijdrage van 1 gulden, per junior-lid van 50 cent gevraagd wor den, waardoor een bedrag van 450.000 gulden bijeen komt. Een grote Eerste Klasser in Rotterdam-West stelde reeds 10.000 gulden voor de Urgentie-commissie beschikbaar. De Urgentie-commissie is door het K.N.V.B.-bestuur geheel vrij ge laten om in de strijd tegen de N.B.V.B. te doen wat zij wii en nodig acht, ook fi nancieel; zij is daarbij aan geen enkele vergadering, ook niet aan de Bondsver gadering, verantwoording schuldig. 5. De V.E.K.-vergadering sprak over de Overschrijvingsbepalingen, die gewij zigd dienen te worden. Dit is in behande ling bij de Vrijdag j.L benoemde Regle- ments-commissie van 6, die ook de moge lijkheid van een transfer-systeem in on derzoek zal nemen. De Bondsvergadering heeft op 28 Augustus aan de Eerste Klas sers voorlopig de volle vrijheid gelaten, maar er zullen nu toch binnenkort een ze kere ordening en uniformiteit dienen te komen ten aanzien van alles wat met het Semi-professionalisme verband houdt. 6. Ook een eventueel aftreden van het huidige Bondsbestuur kwam ter sprake, maar er was slechts een minimale minder heid (2 van de 52), die dit wenst. Het is het K.N.V.B.-bestuur niet helemaal kwa lijk te nemen, aldus de mening van de V.E.K.-vergadering, dat het niet in één nacht van het oude en door dik en dun verdedigde Amateurisme naar het Semi- professionalisme kan overstappen en dan de slagvaardigheid bezit om in deze nieu we situatie meteen alle noodzakelijke leiding te geven. De V.E.K. stelt er prijs op, dat het K.N.V.B.-bestuur aanblijft als overkoepelende instantie en als bestuur van de Amateur-sectie, maar zij wenst dan ook voor de sectie Semi-professionalisme een eigen bestuur. 7. Tenslotte stipte de V.E.K.-vergade ring ook de mogelijkheid van een bespre king met de N.B.V.B. aan, maar zij liet zich daarover niet verder uit. De heer Martens erkende de verdienste van het pionierswerk van de N.B V.B., maar de jongste politiek van de heer Joosten: de „opkoop-actie" van het complete Neder landse Elftal voor Deurne, heeft een storm van verontwaardiging gewekt. De V.E.K. besloot tot haar volledige steun aan de Urgentie-commissie van de K.N.V.B. in de strijd tegen de N.B.V.B. 8 En wat verder de model-contracten van de K.N.V.B betreft: volledige garan tie bieden zij riiet (zullen de clubs inder daad een speler, die dit contract niet wil tekenen, ook niet betalen c.q. niet op stellen maar er is in ieder geval een basis om de N.B.V.B. in zijn ronsel-toch- ten te stuiten. Over de voetbal-nood speciaal in Lim burg en over de regelingen voor de Beker competitie, punten die eveneens ter sprake kwamen berichten wij hiernaast op deze HAARLEM NIET OP SCHOT (Van onze sport-correspondent) ENSCHEDE, Zondag. Enschede koint langzamerhand in vorm en nu werd weer een verdiende 31 overwinning op Haarlem be haald. Kennelijk heeft de training van Jaap v. d. Leek reeds vruchten gedragen, want vergeleken met het vorig seizoen heeft de ploeg aan technisch kunnen gewonnen. De zwakke plek van de Enschedeërs, die over een goede verdediging beschik ken, was de voorhoede. Maar die heeft door de opstelling van de vroegere P.E.C.-speler Voges aan kracht gewonnen. Deze jonge man die pas uit dienst is teruggekeerd, heeft een goed spelinzicht en bovenal een hard schot. Als ploeg was Haarlem eigenlijk beter, maar de roodbroeken bleken niet in staat tot doeltreffend voorhoedespel te komen Er werd slecht geschoten en dè gevaarlijke linksbuiten Groeneveld had een geduchte tegenstander aan Busschers die ditmaal zeer resoluut en trapvast was. Reeds na vijf minuten nam Enschede de leiding. Een goed-opgezette aanval werd gevolgd door een pass van midvoor Mod- dejonge jr. aan Voges, die beheerst langs doelman Snijders schoot. Met goed posi tiespel trachtte Haarlem daarna tot het Enschedese doel door te dringen, maar daar stuitte men op hevig verzet. Tegen de rust kregen de bezoekers een overwicht en vier maal achter elkaar werd een hoek schop genomen. Uit de laatste schoot Roozen hard in. maar Enschede's links achter Groen, trapte de bal uit de doel- mond. In de tweede helft zette Enschede het doel van Haarlem onder zware druk Links-buiten Jansen kwam alleen voor Snijders maar hij schoot hoog over. We gens een overtreding op de rand van het strafschopgebied. kende scheidsrechter Bronkhorst een vrije trap toe aan En schede. Die werd door rechtshalf Modde- jonge sr. via een been van een tegenstan der ingeschoten. Ongeveer een kwartier voor afloop bracht Enschede de stand door Voges op 30. Groeneveld scoorde vlak voor tijd na een soloren een tegenpunt voor Haarlem. (Van onze hockey-medeiverker) Men behoeft de uitslagenlijst der hockeyers slechts te raadplegen om te zien hoe geweldig spannend de competities zijn. Laren s zege op HHIJC vormt wel de clou van de dag. Loggere en zijn mannen delen nu met HHIJC de eerste plaats. Groen Geel won in Crailo van Be Fair, TOGO nam de Hilversumse klip met succes en BMHC, zonder Bouwman, ont snapte ternauwernood aan een nederlaag in het Wagener-stadion, waar 1-1 de uitslag was. Venlo ging in Zuid verder op het pad der ovet- winning, in Oost speelden de twee koplopers gelijk en in het Noorden won Groningen met 30 van Daring en staat nu alleen aan de spits. Fausto Coppi is winnaar geworden in de wedstrijd om de Coppa Bernocchi, een rit tegen het uurwerk over 108 km. en de laatste, die meetelt voor het kampioen schap van Italië o. de weg. Magni werd zevende, maar neemt in de algemene rangschikking de eerste plaats in, zodat hij zijn in 1953 gewonnen titel heeft be houden. Desondanks scoor de Kruize vóór de rust door een foul van Gouka, doch in de tweede helf, werden de Larenst aanvallen gevaar lijker en wistei Schölvink en Var Erven Dorens (4 minuten voor tijd) de zege veilig te stellen. Hilversum was vóór de rust iets in ,0,,rFR,, de meerderheid te- LQGGLRE. gen TOGO en sterke SPU drukte dit uit in een goal van Schel ling uit een voorzet van Ras. In de tweede helft was TOGO meer in de aanval en kreeg door doelpunten van Van Beau mont en Dudok van Heel de volle buit binnen. AmsterdamB.M.H.C. was vol span ning doch het zware veld was wel een ernstige belemmering. Voor de rust was Amsterdam sterker, doch daarna ging de strijd meer gelijk op. Uit een voorzet van Kuyt kon Vleemmg met een vliegend schot Amsterdam de lei ding geven, die Mohu na een goed ge stopte corner met een fraai geplaatste bal te niet deed. Groen Geel wist te Crailo de onvolle dige achterhoede van Be Fair (waarin o.a. Jos Terlingen ontbrak) vóór de rust te overrompelen en met 30 voor te ko men. Daarna domineerde Be Fair, doch verder dan 2 tegenpunten kwamen de kanaries niet. De stand is nu: H.H.Y.C. 58, Laren 5—8, BMH.C. 5—7, Amsterdam 4—5, T.O.G.O. 5—5, Groen Geel 5—3, Hilver sum 41, Be Fair 51. Venlo in Oss tegen de benjamin Rapi dity terdege moe ten werken. Wel was Venlo tech nisch beter en daar het kanon Willy Nefkens weer ter dege functionneer de, eerst bij eer strafcorner en toei met een houdbaai rollertje leidde Venlo met de rus met 20. Daarna heeft rechtsbuitei Acket voor Rapidj een tegenpunt ge maakt en was er weer spanning tot dat Van Gassell met een derde tref fer de zege voor Venlo consolideer de. E.M.H.C. heeft van het bezoekende M. O. P., dat een snel spelend jong team heeft, maar met 4—3 gewonnen. De snelle Verhulst gaf M. O. P. de leiding, WTT T.y NEFKENS, waarna Drijver uit een strafcorner de schotvaardig partijen op gelijke voet bracht. De rust ging in met 1—1. Weer gaf daarna Ver hulst M. O. P. de leiding, doch toen nam E.M.H.C. het spel meer en meer in han den en werd het door Hardijk (2) en Ba- kels 42. Vlak voor tijd kon Verhulst uit een strafcorner nogmaals scoren, zodoende de hattrick volbrengende. Breda moest in een gelijk opgaande partij met een nederlaag tegen het be zoekende HTCC (0—1) genoegen nemen. Tilburg kon door een moeilijk bevoch- (Van onze correspondent) (Van onze sportcorrespondent) WAGENINGEN, Zondag. t heeft op de Wageningse Leeuwarden heelt inning behaald. Berg een verdie,ndet£msclub geen slechte Toch speelde de thu dikwijls wedstrijd. De aanvallen werd k°WagêningeD ,Urtt« direct vlotte attaques, waarbij v. d. Kolk.een gevaarlijk doorbrak, doch tenslotte te s P inschoot om doelman Koopman te kunne verontrusten. De gasten lieten een sne spelletje zien. waarbij vooral de "nRer vleugel goed werk liet zien. Het was rer- werda. die de Friezen met een fikse trei- fer de leiding bezorgde. Wageningen ant woordde met vele aanvallen, terwij] oo verschillende corners werden geforceerd.. Eindelijk drie minuten voor de rust kwam de gelijkmaker, toen v. d. Kolk in moei lijke positie - de bal naar Taks doorzond, die met een fraaie kopstoot het Leeuwar der net liet trillen: 11. Na de hervatting had Wageningen met veel meer te vertellen. Leeuwarden nam het heft in handen en reeds na acht minu ten schoot middenvoor Bakker keihard in. 2—1. De bezoekers bleven stug doorvech ten, terwijl Wageningen zich tot enkele uitvallen moest beperken. Het bleef 2—1 voor de Friezen. SPEKHOLZERHE1DE, Zondag Er dreigde een nieuwe sensatie in Spek holzerheide. want bij de rust had Ju 1, ana een alleszins verdiende 1—0 voorsprong tegen Emma en ook na de hervatting be hield de thuisclub nog een tyd.ie he hoogste woord Maar in het laatste hall uur gingen de Dordtenaren toch nog met een 13 zege schuiven. Het was een middelmatige wedstrijd. Het robuuste ingrijpen van Juliana, dat de geestdrift als sterk wapen voerde, bracht Emma uit zijn gewone doen; bovendien speelde de effectvolle grasmat de bezoe kers ook nog parten. Van de zl)de der TC had men bijzondere belangstel.mg voor Cor van der Gijp, maar de Dordtse mid voor presteerde niet veel bijzonders Hij slaagde er vrijwel niet in om de -Juliana stopper Willy Smeets voorbij te komen; en toen hij na de rust naar de linksbuiten plaats uitweek, verging het hem tegen rechtsback Hermans niet veel beter. In de eerste helft waren de aanvallen van Juliana gevaarlijker, maar dank zij goede saves van Van den Berg bleef het tot de 20ste minuut 0-0. Toen gaf Adang rf^Ar, vnnrzet waaruit Van t Hooit achterhoede de heren Van der U jp doorbreken belette. Ook na de rust behield Juliana aanva - kelijk het initiatief. Uit een voorzet van Adang kopte Lens hard in, maar Van den Berg stopte het leer fraai. Na 12 minuten plaatste Wim van der Gijp een vrije trap hoog voor het doel en het was Freek van der Gijp die Belski het nakijken gaf. Prompt daarop ontsnapte het Emma-doel ,Weemaal achtereen aan een doorboring Na een door Adang ingeleide aanval schoot Loo keihard tegen de lat en de te rugspringende bal werd door Lens even- epnc tegen de lat gekopt, waarna Van 't Hooft weliswaar in moeilijke positie naast SCNa0t25 minuten, toen Cor van der Gijp aan de aandacht van Smeets ontsnapt was kopte hij een hoge voorzet vallend fraai in. En 6 minuten later kreeg Juliana de doodsteek, toen Wim van der Gijp in het strafschougebied door Smeets te zwaar werd geattaqueerd. Freek van der Gijp knalde de penalty langs Belski en daarmee was het pleit beslecht: 1 3. de in de Engelse League De uitslagen van gespeelde wedstrijden luiden: Eerste divisie: Arsenal—Portsmouth 0—1. BurnleyBolton Wanderers 2—0. Chelse; -Manchester United 5-6, Everton-SunderUnd 1—0. Leicester City-Huddersfield Town 1—3 Manchester City-Aston Villa 2—4, Newcastle United-Tottenham Hotspur 4-4 Preston North EndCharlton Athletic 12. Sheffield United Blackpool 2—1, West Bromwich Albion—Shef field Wednesday 1—2. Wolverhampton Wande rersCardiff City I1. Tweede divisie: Birmingham City Swansea Town 2—0, BuryDerby County 2 2 Hull City—Port Vale 2—1, Ipswich Tow- - Fulham 2—4, Leeds United—West Ham United 2—1, Lincoln City-Doncaster Rovers 5 -1. Ln ton Town—Plymouth Argyle 31, Mlddlesbr Notts County 20 Notts Forest—Blackb. Rovei- 12, Rotherham UnitedBristol Rovers 62 Stoke CityLiverpool 20. In het Sportpaleis te Brussel heeft Reg Harris zaterdagavond het sprintnummeT om de Grote Prijs der Kampioenen ge wonnen. Gosselin. Deksen en Belïenger bezetten de tweede tot en met de vierde plaate in het eindklassement. (Van onze correspondent) Het is de Boschpoortbewoners niet vdor de wind gegaan Stormloop na stormloop werd op het S.V.V doel, vooral in de tweede helft ondernomen, om die hatelijke achterstand van 01 te nivelleren. Maar het geluk was hun niet gunstig. Paal en lat vormden niet te vermurwen hinderpalen, terwijl daarnaast keeper Kouwen telkens op zijn qui-vive was om als gevaar dreigde in te grijpen. Zo bleef de achterstand die in de 35e minuut van de eerste helft was opgelopen door een gemiste penalty, die door slordig wegwerken van een drietal M.V V.-ers toch nog door Köneman in een doelpunt was omgezet, tot de laatste minuut op de M V V.- zenuwen werken Ongetwijfeld stond het S.V V.-spel technisch stukken hoger dan dat van M.V.V., doch het tempo lag daarentegen bij de Maastrichtenaren hoger, waardoor de bezoekers niet ten volle hun overwicht in de eerste helft konden uit buiten. ten zege met 32 op Zwart Wit uit Breda de gevaarlijke zóne ontwijken. Voorlopig vechten Rapidity en Zwart Wit tegen de laatste plaats, zoals uit de stand blijkt: Venlo 510, E.M.H.C. 5-6, Breda 55, Tilburg 44, H.T.C.C. 45, M.O.P. 53, Rapidity 4—2, Zwart Wit 41. Voor de Oostelijke eerste klasse heeft kampioen D.K.S. tegen het bezoekende Union een puntloos spel geforceerd. Had den de Enschedeërs de kansen, die zij voor de rust kregen, beter benut, dan zouden zij gewonnen hebben. In de twee de helft ging de strijd gelijk op, doch de verdedigingen bleven de situatie beheer sen en zo bleef het 00. Hengelo—Zwolle was meer spannend dan fraai, Zwolle was wel sterker, doch niet tot doelpunten in staat, zodat het puntloze spel de verhouding goed weer gaf. NijmegenZutphen speelden eveneens gelijk na een zeer spannende en prettige match. De stand in Oost is nu: Zwolle 4—7, Union 47, Nijmegen 44, Arnhem 33, Zutphen 4—3, P.W. 3—2, D.K.S. 4—2, Hen gelo 42. MeppelH.V.A. werd omgezet in H.V.A.Meppel. Deze Drentse derby was rijk aan spanning. De Assenaar Verboom gaf zijn ploeg de leiding in de eerste helft, doch kort na de hervatting maakte Bots van Meppel gelijk en drie minuten later gaf dezelfde speler de Meppe- laren ook de leiding, die enkele minu ten voor tijd door Verboom uit een strafcorner te niet werd gedaan. De wedstrijden Gron. Studenten G.C.H.C. en L.H.C.—G.H.B.S. werden in verband met de toestand der velden af gelast. De stand is thans: Groningen 48, Da- ring 4—6, Meppel 45. H.V.A. 33, G.H.B.S 3—2, G.C.H.C. 3—2. Gron. Stud. 2—0, L.H.C. 3—0. Er begint ook tekening in de dames competitie te komen. In West leidt BDHC met behoorlijke voorsprong, in Zuid gaat EMHC aan de spits, in Oost is Quick ongenaakbaar en alleen in Noord is de oude kampioen Groningen weer favoriet- In de eerste 10 minuten van deze ont moeting kwam M V.V. er practisch niet aan te pas, doch de voorhoede van de Schiedammers wist geen profijt te trekken van de afgemeten passes van J. v. Schijn- del. In de 10e minuut zagen we eerst een goede aanval van de thuisclub doch het schot van Toennard belandde bij keeper Kouwen in vertrouwde handen. Verdon- schot zou het dan eens oroberen. doch on besuisd loeide zijn schot over. In de hierna volgende afwisselende aanvallen rammelde het danig in de M V.V-achterhoede, waar Van Bun zeer primair stopperde, doch S.V.V. pingelde te veel, waardoor de M.V.V.-ers zich telkens konden herstellen In de 20e minuut gaf Köneman een verre pass naar de vrijstaande Dries wiet:- schot in het zijnet belandde In de 26e minuut deed Verdonschot het hem aan de andere zijde na doch net voor de toestormende Toennard wis! keeper Kouwen de bal weg te plukken. Even later ontstond voot het doel der bezoekers gevaar door een vrije trap doch Wink was present om d't gevaar net op het nippertje te keren. Toennard passeerde dan zeer goed Corveiiin en zijn voorzet kwam bij Verdonschot mar' weer knalde hij het ieder onbesuisd over. Geleidelijk gingen toen de S V V.-ers een druk op het M.V.V.-doel uitoefenen In paniekstemming veroorzaakte v. Bun door handsbal een penalty. Köneman zou het vonnis voltrekken maar zijn schot knaide van de lat terug en de verbouwereerd toe kijkende M V.V.-ers werkten niet vlug weg. zodat Köneman zijn kans kreeg om de fout te herstellen 9—1. Geladen ging toen M.V.V. in het offensief. Toennard kreeg ir, de 37e minuut door missen van Wink eett vrije kans doch over de lat ging zijn schot. Ummels zou het dan proberen, doch keeper Kouwqn was op zijn post en zo ging de rust met. 0—1 in. De tweede helft drong M.V.V geleidelijk haar spel aan de Schiedammers op zodat het doel der bezoekers het meest onder hoge druk stond. De meeste schoten waren echter 'osse flodders waarmee keeper Kouwei geen moeite had en de scherpe schoten waarmede Ummels, v, Cauwen- berg et 'erdonschot hem nu en dan be kogeld kregen ook geen genade Spora disch kramen de bezoekers nog aan bod doch de M V.V -achterhoede wees resoluut terug Hoe MVV het ook tot het bittere einde vol hield om tenminste een geliik spel. dat eerliik verdiend zou zijn. te be halen keeper Kouw- g°helnen door paal en lat vormden telkens hindernalen die een doorboring in de weg rtorden, zodat het einde kwam met 01. In de competitie van de Ned. Beroeps voetbalbond behaalde Amsterdam weer een grote overwinning en we' ten koste van het Heerlense Rapid met 61 De Amsterdammers liepen daardoor een punt in op FortunaGeleen. dat tegen Alkmaar met 33 gelijk speelde. De uitslagen van dit weekend waren: Amsterdam—Rapid 6—2 FortunaAlkmaar 33 Graafschap—Twente 32 RotterdamVenlo 3 3 Den Haag—Utrecht4-2 HILVERSUM Zaterdag Ruim 10 000 toeschouwers zagen in Hil versum een weinig spannende wedstrijd: het krachtsverschil tusesn Amsterdam en Rapid was te groot en bovendien maakte doelman Rixoort var. de Heerlenaren een onzekere indruk. Met individueel beter spe! bleven de Amsterdammers hun tegen standers bij wie weinig combinatie-ver mogen te bespeuren viel, gerftakkeliik de baas. Alleen Van Melis speelde een rol van betekenis maar hij genoot siecbts weinig bewegingsvrijheid. Desondanks scoorde hij twee fraaie doelpunten. De Amsterdamse goals werden gefabriceerd door Klein (2), Gallis, Vonhoff (2) en Tilmeijer. GELEEN, Zondag Cor van der Hart vond in de Alkmaar middenvoor Van der Sluis eer. tegenstan der, die hem eindelijk eens handen vol werk bezorgde En prompt vielen er in de anders zo hechte Fortuna-defensie grote gapingen, waar de Alkmaarse aan vallers zich met veel vinnigheid door wrongen Alkmaar nam het 'nitiatief en zette de Geleense veste ondet druk. Ruim 000 toeschouwers zagen na 25 minuten Frans de Munck na een botsing met back Dormans uitvallen: plaatsvemanger Fran ken stond seen minuut onder de lat of Stelling had hem reeds met een kopbal verslagen Snabilie weerde schoten van Angenent en Notermans goed af. maar (Van onze speciale verslaggever) DEN HAAG Zondagochtend. Zaterdag stuurde Bleqerl xeide een tele- Sltk1iaard»h^it KN VB-bestuur waarin het verklaarde dat het voor de uitwedstrijd tegen ADO met ïoll opkomen omdat het „n V ,'1 nict kor betalen. Het KNVB-bestuur heeft zich toen bereid verklaard deze reiskosten te betalen en A DO nam de verblij fkosten van de Lim burgers voor zijn rekening. Toen kon de wedstrijd doorgaan. Dit deelde de VEK-voorzitter A. Mar tens tijdens zün uiteenzetting over de --vergadering mee ter illustratie van ri -nneilïike toestand waarm vooral de F -ste Klassers in Limburg zich bevinden. De MrnRnrsse Club met de slechtste re cettes trok in 4 wedstrijden 1600 bezoekers; gunstigste gemiddelde ligt nog beneden 2000 Het Limburgse publiek blijkt sterk °P de hand van de NBVB te d*^aat- regelen van de KNVB tegenover vvv en Maurits hebben veel antipathie gew Pe, Limburgse clubs zouden graag hn_.te h^tlitatie van het vroegere Sesck°rslg VVV-bestuur zien, nog afgezien van de ^estle"Maurits- - _i„ De Limburgse clubs hadden reeds, ais Eerste Klassers bijeen, geprotesteerd tegen de wijze, waarop door de pers, speciaal door een deel van de katholieke pers welk deel?; Red.), in artikelen be|i publiek zijdig wordt voörgelichr en het g - de KNVB in zijn strijd tegen de NBVB hetzij bewust hetzij onbewust wordt on dergraven. Zij hadden toen reeds- n het belang van de voetbalsport ernstig g waarschuwd tegen de pogingen worden aangewend om amateur-clubs de NBVB onder te brengen. Ook de Limburgse clubs doen dus in dc strijd tegen de NBVB mee Naar de heer Martens meedeelde, komen deze Eerste Klassers in Limburg bet eerst in aanmer king om door de Urgentie-commissie van dc KNVB te worden gesteund. Overigens merken wij op, dat twee jaar geleden de KNVB ook reeds de reiskosten van een Limburgse club moest betalen t.l. van Chèvremont, dat toen in de Eerste klas speelde. De KNVB ging toen daartoe over, nadat Chèvremont voor een uitwed strijd tegen Hermes DVS in Schiedam niet had willen opkomen. Het optreden van de NBVB heeft de zorgen van de Limburgse clubs wel vergroot, maar daarvóór was de toestand ook al vaak moeilijk. Naar wij vernemen zal de Urgentie-commissie be studeren of wellicht een brede sanering van het Limburgse voetbal nodig is. Tweede Klasse A t Gooi-Ede -0 Zeeburgia-Holland 1-2 De Kennem.-HFC 1-1 KFC-DWV 8-1 VVA-UVV 0-5 De Spért.-Rapidit, 1-2 Tweede Klasse B HRC-West-Frisia 2-i Watergraafsmeer-ZFC 1-1 RCH-B ever wijk "-0 Volendam-Helder 1-2 Derde Klasse A Vitesse '22-Zaand. 3-8 Zilverm.-Purmerst. 0-2 ZVV-WFC 3-1 VVB-Terrasvogels 3-0 Derde Klasse B ADO '20-Alkm. B. 2 1 Velsen-W. a. Zee 2-1 Schoten-DEM 1-1 HKAFC-Alcm. V. 1-4 OSV-SCV 2-3 QSC-KVV 0-5 Derde Klasse C Baarn-Alw. Forw. 4-3 Wilh. Vooruit-SDW 5 3 ZSGO-DCG 1-2 JOS-TOG i-o R.KV AA-Rivalen 3-2 DEC-Donar 3-5 Derde Klasse D Zeist-Veenendaal 0-3 Stichtse B -Patria 2-1 HMS-BVC 2-0 CIN-Hercules 3-3 DWSV-Hilvèrsum 1-3 Tweede Klasse Wassenaar-ONA 4-j Vriendensch.-RFC 5 fluks-DHC 0-1 HVV-Velox DCV-Quick ï-1 Tweede Klasse B Fortuna-HBS 0-V Leerdam-VUC a-4 CVV-VCS 1-3 Coal-UVS 0-0 Gouda-Unitas 4-2 Derde Klasse A Archipel-Zand voortm BEC-Laakkwartier 0-2 Ripperda-HBC 1-P Hillegom-TYBB 0-1 De Postri. Scheven. 2-1 LFC-Blauw Zwart 1-8 Derde Klasse B RKAVV-GDA l Westerkw -Alphen 3-i HPSV-Excelsior '20 1-0 VIOS-VVP 2-5 Westlandia-The R. H. I-O vielen de punten Lugdun.-Wilhelm. 1-3 Derde Klasse C Waddinxveen-DCL 5-4 SV W-Slikkerveer 1 -1 De Mussen-Dubbeld 1-5 DHZ-Sliedrecht 1-3 VOC-Alblasserd. 4-1 Hillesluis-De Holl. 2-V Derde Klasse D Ammerst. SV-RDM 1 4 Papendrecht-VDL 0-2 Overm.-Neptunus 1-? Leonidas-CKC 3-2 Transvalia-Zwijndr. 1 v Spartaan "30-VFC 2-5 Vierde Klasse A Tonegido- V VSB 2-J Roodenb -Rouwk. 7-2 Teijlingen-Lisse 3ö THB-Warmunda 0-2 SJC-Meerburg *_i ASC-DOSR *-3 Vierde Klasse B Fi'll Speed- Naaldw 1-2 DHL-'s-Gravenz. L 0 BMT-BTC 8-0 H. v. Holl.-Conc. 3-0 pDSO-Spoorwijk 2-3 Delft-Voorburg 2-2 Vierde Klasse C Haastrecht-GSV i-3 Oudewater-ünio 4-0 Alphia-Lekkerkerk 1-3 DONK-Woerden 0-2 Boskoop-EDS 1-3 Vierde Klasse D HWD-Te Werve 2-ï Maasstr.-Rijswijk -2 Celeritas-RVC 2-1 Schoonh. -Moordr. 0-2 Steeds V.-DUNO ^-1 Belvedere-Quick Steos 2-2 Vierde Klasse E PDK-ADS 3-1 Gr. Willem II/Vac-L. en Snel 1-'j ATVV-Cromvliet 1-2 KRVC-VDS 1-3 RA VA Stolwijk 2-1 Olympia-Zwart BI. ?-l Vierde Klasse F RKWIK-DEH 1-2 SIOD-HION °-6 OVV-Rockanje 1 0 Aeolus-DRL - 3 FSV Pret.-Schiebr. 3-1 Dirksland-NADO/ 0-2 Vierde Klasse G Hillegersb.-Hermandad Derde Klasse D Appingedam-W agenb 15 0 Scheemda-BATO 3-1 Hunsingo-ZNC 2-' THOS-Meeden 3-2 Tweede Klasse SET-Helmondia Nieuwenh.-Wit R. W. >-6 Bolnes-Flakkee 6-2 Poortugaal-DDC 8-j Dindua-DZB Vierde Klasse II ODI-ASW '-0 Merwedie-'s-Gravend. 1-J DRZ-DHS S1rijen-RCD 0-1 Hardinxveld-LSV ó-V Geluksv. -Heukel. 4-0 Tweede Klasse A Velocitas-Haren a-> Frisia-Hcipman 6-2 LSC-Sneek 0-2 FVC-Zwaagw. 1-S Friesland-GRC 1-8 Tweede Klasse B FVV-BNC 3-2 N. Buinen-Achilles 2-1 Veelerv.-Muntend. *-0 WW-Noordster 0-0 Asser B.-Hoogez. 1-1 Derde Klasse *A Steen wij k-Jubbega 8-1 Harlingen-MSC 1-2 Rood Geel-GAVC 1-2 De Kooi-DOG 3-1 Bergun-Olyphia 0-j Derde Klasse B liaulerw.-Fenrum 1-2 Peize-Roden x -) VAKO-Drachten #-] Houtigeh.-Gruno 2-? Derde Klasse C VKW-STA 5-3 Rolder Bovs-Eext 3-8 Titan-Dcdeuisvaart 3-2 CEC-Musselkanaal 3-5 Tweede Klasse A Oldenzaal-Labor -'-3 Hengelo-Eilerm. 3-8 PEC-Achilles '12 3-2 Alcides-Zwartem. 3-j Tubantia-ZAC °-I Emmen-Quick '20 0 a Tweede Klasse rt Dirense B.-Theole 4-3 Quick N.-WVC Eendracht-W A VV t-j ESCA-RODA 3-2 Arnh. B.-Qe Quick '4 V Rob. et Vel.-Rheder 2-0 Derde Klasse A PW-BWO Vosta-DOS '19 MVV '29-TAR Almelo-VOGIDO Avanti-Phenix UDI-Borne A 2-0 2-fc 1-C 2-1 1 1 1-0 B 1-5 1-3 3-3 1-3 1-3 l-l Derde Klasse B GFC-KHC 1-2 Wierden-UD ROHDA-Sallandia 2-1 Hattem-Epe 2-i Vict. B.-R- Vóóruit l i Derde Klasse C W. Rheden-Zutph. ü-2 VVG '25-Va.ssev. 2-2 Silvolde-SDOUC J 1 AZC-Gelna 1-- VDZ-Doetinchem 3-4 VVO-LONGA '30 1-1 Derde Klasse D SML-Hatert BVC '12-Uchta SCH-AWC Union Tcrmania TEC-CüRC 1-3 1-5 2-i 4-4 2-0 De TreXfers-Oosteh. 5-3 RESK-De Valk De Specht.-Sarto Wilhelm.-OSS '20 Helmond-Veloc TOP-Schijndel Tweede Klasse DOSKO-MOC '39 1-2 Vlissingen-TSC 1-2 RAC-Internos 2-2 Goes-Middelburg 4-1 Rood Wit W-Baroni? 0-3 Derde Klasse A Sparta '25-Kolp. SDW 4-? ODC-Tongelre 1-3 Woensel-R Sport 2-1 SCB-Boxtel 0 -2 MULO-UNA 1 0 Bladella-GVV '12 2-3 Derde Klasse B RKTVV-Hlerónym. 3-4 WSC-RKDVC 1 0 Conc./SVD-St. Mich g. 5-j Zwal. VFC-Taxandnc 0-S Uno Animo-Heusden 3-6 Derde Klasse C RWB-DHV 4-1 Dongen-VOAB 3-3 WVO-Zierikzee 5-1 Virtus-Baardwijk 2-4 Hero-Odio 3-2 Derde Klasse D Biervliet-METO 2-3 Axel-RKFC 5-3 Flontenisse-Hulst 2-1 N. Borgvl.-De Zeeuw. 1-0 Corn. B.-Terneuz. 4-2 Zeelandia-RCS J. j Tweede Klasse A Schuttersv.-Gr Ster i-l RKBSV-Waub. B. x-5 Chèvrem.-Sp. Emma 0-7 Waubach-RKONS 3-0 Heksenb.-Almania 1-1 Tweede Klasse B Wittenh.-Wilhelm. C8 1 0 Roermond-Kimbria 2-0 W. Zwart '32-Heer 2-2 Sp. Irene-VSV '34 0-0 BJerick-De Ster 1-1 Derde Klasse A Geleen-Standaard «•-? Mariarade-Maastr. B 1-1 Schinnen-RKVVL 2 3 Caesar-Willem I 3-3 Minor-WVV '28 2-4 Derde Klasse B KEV-Nieuw Einde 4-C Hoensbr.-Miranda -A SVN-RKTSV 1 -i Laura-RKHBS 1-C R K. Kolonia-Heerler i-l Derde Klasse C Lindenh -BSV '29 --4 PSV '35-SVHR 2-0 Linne-GVCG 3 3 Obbicht-Swift '36 3-2 RIOS '31-DVO 0-4 Derde Klasse D Gem ep-lVO <>.j VCH-Juliana 0-3 JVC '31-BeJfeldia 9-2 RKDEV-FVC 6-3 Tiglia-Sevenum 1-0 HEREN Eerste Klasse Westen Amsterd.-BMHC 1-i Be Fair-Gr. Geel 2-3 HHIJC-Laren 1-2 Hilversum-TOGO 1-2 Oosten DKS-Union 0-0 Nijm »„er, Zutphen x-ï Hengelo-Zwolle 0-0 Noorden Groningen-Daring 3-C Meppel-HVA 2-2 Zuiden Breda-HTCC 0-1 EMHC-MOP 4-3 Rapidity-Venlo 1-3 Tilburg-Zwart Wit 3-2 Overgang West Kampong Amsterd. II i-Q Gooi-HDM 2-4 Laren Il-Victoria 0-2 SCHC II-HCG 1-2 BMHC II-Alliance >-0 Amersf.-Pinoké 1-2 SCHC-HHIJC II 4-1 Aeolus-HCG II 0-f, Promotie West MRHC-Hillegersb. d-2 Gr. Geel li-Spirit 2-2 SV '35-HHIJC III >-] Rijswijx-D Stud, ü-0 TOGO II-Leiden 3-3 HDM II-Ring Pass 3-2 Victoria U-Kieviten 3 2 Asvior.-Zuidwijck -4 Alkmaar-Kameleon i-2 Eechtiop-Strawb. i-4 Zandvoort-Hilvers. 3-' IJsvogels-HBS 2-4 Kraaien-HIC 2-4 Hilversum Il-Schaerw. 3-i Promotie Zuid DES-HTCC II 1-1 's-Hertogenb.-Forward 1-2 Pelikaan-MEP J-3 Geel Zwart-Push 0-5 Eindhoven-HUAC 1-0 HMHC-Weert 1-2 Venlo Il-Or. Zwart J 2 Promotie Oost Deventer-PW ÏI 2-1 Upward-Bully -1 Doetinch.-Almelo 3-0 Wageningen-EHV 2-1 DAMES Eerste Klasse W esten Amsterdam-BDHC 1-i' Be Fair-Gooi 1-1 HHIJC-K viten 2-? Hilversum-TOGO Oosten Deventer-PW Quick-Union Nijmegen-Almelo Hengelo-EHV Noorden HCW-GCHC -3 Groningen-Daring »-(. Meppel-HVA i-fi Zuiden Venlo Girls-Eindh. i-2 EMHC-MOP 2-2 Or. Zwart-Venlo 0-2 Tilburg-Push 0-0 Promotie West BDHC JI-Alliance Gr. Geel-Leonidas 4 0 Aeolus-Victoria 3-0 TOGO II-RBC 0-> SCHC-Hilvers. II 4-0 Promotie Zuid Breda-Were Di i-0 's-Hertogenb.-Forwaï d HTCC-HUAC 2-1 Heerlen-EMHC II 1-3 Promotie Oost Arnhem-Apeidoorn 3-0 DKS-Union II 0 0 Zutphen-Tempo '41 6-0 Wagen.-Zwolle 2-5 Eerste Klasse Noord-Holland BI Wit-K. Zaandijk a A. Weerb. Archipel 4 c Wes*erkw.-Luto o-7 Zuid-Ilolland Het Zuiden-HSV 13 2 BI. Wit '51-Ons Eibet nest 4-10 Deetos-Spangen 15-7 Gymnasiasten-Vic. 1-, t-2 3-0 fl-1 Oost A Naas-Quick DOS-Rapiditas Hellas-Gr. Zwart Oost B ECKA-Noviomag. SOS-St. Hoger Vada-ZKC Noord Sparta-Nic W. Kwiek-LDO Zuid Rust Roest-XTC Det-DOT Eindhoven-PSV Odilo-OEC Hoofdklasse Dames Sagitta-PSV 3 Woensel '39 Hygiea 2-4 ZAC-UD1 i'i ESCA-Vriendschap 4 Hoofdklasse Heren Aalsmeer-PSV 9-lo Eindhoven Hellas 0-' DES-Olympia >1 8 Turnlust-Niloc 10-20 moest zwichten toen Ravensteyn de ge lijkmaker scoorde en even later nam Fortuna door Dingena zelfs de leiding. Onmiddellijk na de hervatting hernam Alkmaar het initiatief èn door vol treffers van Klaas Smit en Stelling de leiding. Er ontwikkelde zich daarna tot het eind een forse strijd, waarin Dingena uit een vrije trap voor Fortuna gelijk kon maken, maar daarna niet meer gescoord werd, zodat onder enortne spanning het eir.de kwam met 33. DOETINCHEM. Zondag De Twente Profs mochten dan in de eerste helft het beste spel hebben en tot een kwartier na de rust zelfs met 0—2 de leiding hebben door twee doelpunten van de Amsterdammer Brom, die aan de Graafschapse stopper W. Hendr'ks handen vol werk gaf, daarna werden zij het slachtoffer van de enorme geestdrift waar mee de Graafschap-ploeg zich voor de mogelijkheid van haar eerste overwinning inzette. De blauw-witte aanval won aan kracht, toen back Beumer de plaats van de dom genoeg als midvoor opgestelde stopper Jonkman innam. Epie Jansen zag daarna kans om van twee fouten van de Twentse keeper Kosters te profiteren en het was tenslotte Kluin die de zege tóch nog aan de pittige ploeg van de Graaf schap bracht. Rotterdam dacht bji een t0 voorsprong, door doelpunten van Kentie er Schouten, na een kwartier reeds te kunnen gaan rentenieren. De Venlose achterhoede lag toen al in onherstelbare wanorde en Bak beheerste in grote stfjl het middenveld. Maar toen Venlo de kans kréég om zich los te rukken, stond Rotterdam's zege meteen op losse schroeven. Weliswaar miste de Venlose voorhoede voorlopig het raffinement om van kan sen gebruik te maken, maar desondanks werd het door Van Rhee 2—1. En in de tweede helft kwam Sijbers op toeren en gmg het in de Limburgse aanval een stuk beter. Het was diezelfde Sijbers. die Bak tot hands verleidde. Van dér Hurk spoot de penalty keihard onder Landman door. Toen was het groot alarm bij de Rotterdammers, die door een combinatie van de beide broers Heijster wel de lei ding heroverden, maar niet duurzaam. Want Venlo had het succes geroken en kwam door Akkermans inderdaad toch nog aan een 33 deling. Bertus de Harder, tot nu toe voor het Haagse publiek min of meer een teleur stelling, heeft in de wedstrijd tegen de Utrechtse profs zich plotseling in zijn oude gedaante getoond. Hij veargastte de 4000 toeschouwers (bij ADO waren er 11000) op brillante staaltjes voetbalkunst en met drie magnifieke doelpunten heetf hij prof-club Den Haag een tweede zege ge schonken. Dat gebeurde overigens pas nadat de beide Utrechtse vleugelspelers Blom en De Jongh de score hadden ge opend en de Haagse linkshalf Wiliemsen een tegenpunt had gescoord Toen kwam de hattrick van Bertus de Harder en daarmee de zege: 42. Clavan en Rijs- houwer waren bij Den Haag de spel- opbouwers. Van de Bogert en Schijve naar blonken bii Utrecht uit Kraak keep te in ongenaakbare vorm er sneed ver dere Utrechtse scoringspogingen reso luut af De stand luidt thans: Fortuna tGeleen) 6 4 2 0 10 18—11 Amsterdam 6 4 1 1 9 20- 7 Ranid (Heerlen) 6 3 1 2 7 18-17 Alkmaar 6 2 3 1 7 13—12 Rotterdam 6 1 4 1 6 11—11 De Graafschap 6 1 3 1 5 10—13 Venlo (1954) 6 0 5 1 5 10—11 Den Haag 6 2 1 3 3 9—15 Utrecht 5 1 1 3 3 12—15 Twentse Profs 6 0 1 5 1 6-15 Bij internationale wedstrijden gewicht heffen te Rijssel heeft de Amerikaan lom Kono, die in de middengewichtkiasse.uit kwam, bij het drukken 131 |cg. omhoog gebracht. Dit betekent een nieuw wereld record. Het oude record stond op naam van de Egyptenaar Touny met 127,5 kg.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5