FRANSE KUNST VOOR HET KERKGEBOUW Onze dagelijkse puzzle Reclame Een wonder van precisie voor 5 doktoren het misbruik van laxeermiddelen Maakt Gezond idee, rook KAVÈEWEE Maastricht krijgt recreatie-oord Een hoogdravende tentoonstelling Franse enclaves aan India overgedragen waarschuwen tegen in één woord VOL-maakt Nieuw sportterrein voor 25.000 toeschouwers DIRECTEUR DER KATHE DRALE SCHOLA TE DEN BOSCH KAPEL-KERK VAN HUIZE ST. URSULA (NIEUWVEEN) GECONSACREERD HERHALINGS- OEFENINGEN Ministeriële nota over vrijstelling en oproeping FORMOSA TOT V.N.-ZITTING TOEGELATEN Oplossing van gisteren FORMOSAANSE MINISTER VLOOG BOVEN CHINA'S CONTINENT MIDDENSTANDERS TREKKEN NAAR TONGEREN Internationale bedevaart (Wordt vervolgd.) (Van onze correspondent). B. en W. van Maastricht d.elen aan de raad mee, dat zij een plan hebben laten ontwerpen voor de aanleg van een re creatie-terrein voor Maastricht, gelegen in de omgeving van Geusselt. Het plan omvat de aanleg van een hoofdwedstrijd terrein (geschikt voor 25.000 toeschou wers, waarvan 10.000 zitplaatsen, de helft overdekt), een tweede wedstrijd veld (4000 toeschouwers), zes voetbalterreinen, twee terreinen voor schoolsport; twee hockey velden, zes volleybalvelden, negen tennis banen alsmede centre-court. De totale koste van een en ander worden geraamd op ruim 2% millioen. Aan de zeereerw. heer Fl. v. d. Putt i.. Jnnlmltitrp flpViteriiHöö«o «rolt (Advertentie) Schrijfpunt gefabriceerd door automatische precisie-machines Frankrijk en India hebben gisteren een overeenkomst getekend waarbij alle Franse gebieden in India met ingang van 1 November worden overgedragen. Op genoemde datum zal de Indische politie dus Pondichéry, Karikal, Mahe en Janaon bezetten, de resten van het rijk, dat door de Franse Oostindische Com pagnie in de 17de eeuw werd gesticht. Drie dagen geleden had een speciale vergadering van vertegenwoordigers van de Franse gebieden in India zich uitge sproken voor aansluiting bij India. De inkt. die nooit vlekt of uitvloeit. heet In de door minister Staf ondertekende nota naar aanleiding van het verslag van de vaste commissie van Oorlog en Marine uit de Tweede Kamer inzake het wets ontwerp tot herziening der wettelijke be palingen ten aanzien o.a. van rechten en verplichtingen van het reserve-personeel der krijgsmacht, wordt o.m. gezegd, dat de mobilisatievrijstelling een probleem is, dat niet alleen betrekking heeft op de categorie verlofspersoneel, welker rechts positie in dit wetsontwerp wordt geregeld. Quantitatief is dit vraagstuk zelfs van groter belang voor de categorie dienst plichtigen. Dit neemt niet weg, dat voor beide categorieën geldt, dat een zo doel matig mogelijke aanwijzing van personeel voor de herhalingsoefeningen slechts mo gelijk is, wanneer o.m. een inzicht is ver kregen in hoeverre betrokkenen bij een eventuele mobilisatie metterdaad beschik baar zijn voor het vervullen van de func tie. waarin zij gedurende die herhalings oefeningen verder zijn bekwaamd. Al is het dan in de praktijk onmogelijk gebleken, in dit stadium, na het vereiste brede overleg, ter zake definitieve richt lijnen op te stellen, niettemin kunnen thans in de praktijk bij het verlenen van vrijstelling voor herhalingsoefeningen be vredigende beslissingen worden genomen aan de hand van een interim-rapport. In het algemeen kan worden gezegd, dat steeds wordt nagegaan, of een oproeping voor herhalingsoefeningen, gezien de leef tijd, functie in de burgermaatschappij, enz., uit een oogpunt van mobillsatievoor- bereiding wel zin heeft. Dit is in het be lang zowel van betrokkenen als van de krijgsmacht. De Algemene Vergadering van de V.N. heeft Donderdag met 35 tegen 10 stem men, bij 3 onthoudingen, de geloofsbrie ven der afgevaardigden van nationalis tisch China goedgekeurd. De Sovjet-Unie deed bij de stemming geen stappen meer ten behoeve van com munistisch China De tien tegenstemmers waren Tsjecho- Slowakjje Wit-Rusland, Oekraine, Polen en de Sovjet-Unie, het Sovjet-blok n.l., en voorts Zweden. Joego-Slavië. India, Indonesië en Birma. Denemarken. Israël en Noorwegen ont hielden zich van stemmen. (Advertentie) AlB u geregeld laxeermiddelen sllfct, M er nu een manier om er van af te komen. 8S van de 100 persönen lukte het: u kunt het ook. En wel zoi Drink ln de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vaat uur voor uw stoelgang. Neem de le week elke avond twee Carter's Le- verpi lletjes. 2e Week - elke avond één. 3e Week om de andere avond één. Daarna niets meer. want Carter's Leverpilletjes stellen uw inge wanden in staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veel eten net tempo van uw ingewanden tijdelijk vertra gen, neem dan tUdelyk Carter's Leverpilletjes om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet in de laxeer middel en-gewoonte. Haal direct Carter s Le verpilletjes, f 1.20 per flacon. 07 Horizontaal: 1 plek, 5 pink, 9 ieder, 11 hekel, 12 ad, 13 ga, 14 lk, 15 ta, 16 set. 18 atm, 19 roet. 21 Otto, 22 olm, 23 sein, 25 Arie, 28 pen, 29 sta, 31 ir. 32 la, 34 al, 36 ta, 37 order, 39 beker, 41 neet, 42 oord. Verticaal: 1 pias, 2 leder, 3 ed, 4 keg, 5 pek, 6 ik, 7 netto, 8 klam, 10 ra, 11 hl, 17 To, 18 at,, 20 ton, 21 oma, 23 serre, 24 en, 26 is, 27 etter, 28 pion. 30 aard, 32 let, 33 ar, 34 ab, 35 Leo, 38 de, 40 ko. Uit nationalistische militaire bron op Formosa wordt vernomen, dat de Chinese nationalistische minister van defensie, Da vid Joe Ta Wei, Woensdag heeft deelgeno men aan een vlucht over de provincie Foe- kien, waarbij millioenen pamfletten wer den uitgeworpen. Volgens de nationalisten zijn aanvallen op twee door nationalisten bezette eilan den, welke door communistische kikvors mannen werden uitgevoerd, afgeslagen. (Van onze correspondent). Zondag a.s. zullen middenstanders uit Nederlands- en Belgisch-Limburg en het bisdom Aken, naar Tongeren trekken in het kader van de tweede internationale middenstandsbedevaart. De eerste bede vaart van die aard werd verleden jaar gehouden naar Maastricht, waaraan toen 2000 personen deelnamen. Ditmaal zal de deelneming groter zijn; er hebben zich 1500 Belgen, 500 Nederlanders en 400 Duitsers gemeld. Zij trekken Zondag om twee uur naar het O. L. Vrouwecollege te Tongeren, waar een vergadering wordt gehouden, die wordt geopend door de heer J. A. Knoops uit Venlo, voorzitter van de Ned. Kath. Middenstandsbond. Daarna voeren de bondsadviseurs van de drie vertegenwoordigende organisaties 't woord. De middenstanders zullen in Ton geren mgr dr A. Hansen, bisschop-coad jutor van het bisdom Roermond, mgr De- mont uit Aken en mgr Van Zuylen uit Luik in hun midden hebben. Laatstge noemde draagt na de vergaderihg om vier uur een Pontificale Hoogmis op in de basiliek van Tongeren. noemd had. Was dat de oorzaak van haar bleekheid? Dan herinnerde hij zich de opgewondenheid, waarmee Sandy naar de schorpioenen gezocht had, die hij niet kon vinden. Meteen ging hij naar Sandy toe, die op de omgekeerde kano zat, zijn pijp gloeiend in de duisternis tvan de nacht. Sandy, begon hij, zonder inleiding, Die schorpioenen.. Gevaarlijke beestjes, kerel! Ik heb nog nooit gezien, dat je er bang voor was. Nee, het is gek. De ene keer geef ik er geen zier om en de andere keer ben ik als de dood er van. Ik zag er geen, zei cR jonge man zonder acht te slaan op de woorden van de oudere, en ik geloof ook niet, dat er schorpioenen waren. Neen er waren er ook geen, maar je noemde een naam.. De Faramond? Juist, die naam doet het meisje pijn, dat heb ik al eerder opgemerkt en daar om zette ik die kleine comedie op touw; als ik jouw was, zou ik die naam maar nooit meer uitspreken in haar bijzijn. Dudley Langdon gaf geen antwoord, maar staarde nadenkend voor zich uit in de duisternis, terwijl zijn metgezel zich vergeefs afvroeg, wat te antwoorden op de vraag, die hij zeker verwachtte. Sandy, welk geheim zit er achterT Wat betekent Henri de Faramond voor Mimi? klaar is, zullen we de wasinrichting op zetten. Dan is alles klaar en kunnen we beginnen. En als de plek werkelijk zo rijk is, als je beweert, kerel, zullen we in een maarid tijd alle drie millionnair zijn. Zo gauw zal het wel niet gaan! Maar hier liggen werkelijk buitenge woon mooie stenen, dat weet ik zeker. Langdon's gezicht trok een ogenblik strak Om ze te tonen ben ik helemaal naar Parijs gegaan, samen met. Met. je vriend, dat weet ik alle maal, onderbrak Sandy hem haastig, trachtend het gesprek verwijderd te hou den van een onderwerp, dat wel zeer pijnlijk moest zijn voor het meisje, dat vlak naast Dudley zat. Die boef van de Faramond was er enthousiast over, en.. Verdraaid, schreeuwde de Schot, terwijl hij opsprong en rond zich op de grond begon te stampen. Wat is er? Schorpioenen., twee. Ik zag ze kruipen. Pas op, Mimi. Het duurde zeker twee minuten eer de Schot, die anders niet de minste aan dacht aan schorpioenen schonk, zichzelf weer gerust scheen te voelen, maar hij ging niet meer bij het vuur zitten. Het is tijd om de hangmatten op te zoeken.Ik ga even kijken of de kano veilig vastgebonden ligt. Dit was slechts een verzinsel om weg te komen, zoals Mimi en Langdon wel begrepen De laatste keek glimlachend naar het meisje. Sandy is een echte gentleman, meen

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 9