Scheldpartij in de Hockey-leiders in duel Postzegels sasw* r- rj»a saffiawsg i ww m Toch voetbal-fusie in Kerkrade DOS' RECORD IN GEVAAR BIJ VOLEWIJCKERS EN OOK ADO-SVV OM DE KOP (Gloeilampjes S port-S patten Moorman tracht een wig te drijven tussen Bondsbestuur en Urgentie-commissie Proza dat alle fatsoen te buiten gaat NAC zoekt bij Willem II aansluiting Laren-BMHC, Venlo-HTCC, Zwolle-Union Zuidelijk elftal komt oefenen tegen West Belgisch voetbalelftal Motorfabrieken weer in de oppositie EVEN AANDACHT VOOR ÉIIlMJ PAG WA Ti ZATERDAG 6 NOVEMBER 1954 Het vredesvoorstel Intussen passeerde, naar wij menen te DUITSERS EN DE OL. SPELEN Laatste record in gevaar Al 3 dagen uitverkocht Om de aansluiting En dan nog de grote Zuidelijke „derby" in afd. C, waarin het tussen Willem II en NAC gaat om de aansluiting bij de kop lopers PSV en BW, die beide hun reisje naar de Mijnstreek, naar Kerkrade resp. Limburgia, wel weer mét nieuwe winst zullen bekronen. Wjj geloven dat Willem II de beste kansen heeft en dan zou NAC dus even terugvallen. LAATSTE ZONDAGMEETING OP DUINDIGT Met amateurs en amatrices HHYC—MILANO Parijs PROFCLUB IN NIJMEGEN? Nieuwe uitgiften Berlijn B. M. R. S. onze H v,. de kroning van Konineüi Elizabeth B. M. R. y. mm». Ym' mmM Postzegels buiten gebruik Met Ingang van 1 Januari a.s. zullen de volgende bijzondere postzegels bu'ten ge bruik worden gesteld en voor de fran kering waardeloos worden: te voeden, zal het hem, zo menen wij, aan adhaesiebetuigingen in den lande wel niet ontbreken. Velen van hen, die Zaterdag j.l. ter bondsvergadering in de hoed hebben ge offerd ten bate van het Strijdfonds en met geen ander oogmerk dan de Rebellen tot de laatste man te verdelgen, blijken door het feit, dat men heeft onderhandeld, teleurgesteld. fx).De voetbalvrede ligt opnieuw onder de valbijl! Het vredesvoorstel dat, na slechts twee besprekingen, tussen de K.N.V.B.- ITrgentiecommissie en een N.B.V.B.-bestuursdelegaUe kon worden geformu leerd, loopt gevaar „getorpedeerd" te worden nog \oór het de sanctie van bet K.N.V.B.-bestuur verwierf. Niemand minder dan de .h°ofndfffcdi|ië teur van De Sportkroniek, het officiële KNVB-orgaan, zal in het nu®raer dat Maandag a.s. van de pers komt een bij zonder felle aanval lancere aéhriiver KNVB-Urgentiecommissie! De schrijver van dat artikel, de heer M slordig met zijn drukproeven omgespron gen zodat zijn, bijzonder gespierde pen- nevrucht nu reeds, twee dagen voor haar verschijnen, enige deining in de voetbal wereld heeft verwekt. Het bondsbestuur", zo schrijft de heer Moorman „kan in onze democratisch in gestelde organisatie niet anders doen dan de Urgentie-commissie wraken door haar van haar opdracht te ontheffen", nu zij met de vijand heeft onderhandeld. De hoofdredacteur van het officiële or gaan, die pas nog een lofzang gehouden heeft op de Urgentiecommissie en die nu, speciaal voor de gelegenheid, de voorraad zijner grofste adjectieven heeft aangebro ken, noemt de samenstelling van die Ur gentiecommissie nu een „misgreep", meent, dat de bondsvergadering van Za terdag j.l. ronduit „belazerd" (wij maken tegenover onze lezers ons excuus voor dat woord maar 't staat er!) werd, ziet in de heer Joosten, de voorzitter van de Be roepsvoetbalbond nu reeds de „Führer" van de KNVB" en blijkt in het artikel, waarmee Maandag aanstaande de vader landse sportliteratuur op ietwat oorver dovende wijze verrijkt zal worden, een bijzondere voorliefde te hebben voor wei nig gemanicuurde woorden als „varkens trog", „varkens" en „beroepsbenden", zo gauw hij het over de Rebellen heeft. Hoewel de heer Moorman een stuk proza geleverd heeft dat, getuigend van een bittere onverzoenlijkheid en zich be dienend van een rhetoriek, die op de eer ste plaats aan een stakingscomite in Genua herinnert, ietwat misstaat in het officiële orgaan van een bond, die toch als belangrijkste taak heeft onze jeugd op weten, het vredesvoorstel heden. Zater dag. reeds het K.N.V.B.-bestuur. Zijn wij goed ingelicht, dan bevat het niet alleen adviezen inzake een „vredes-competitie", die nog dit jaar zou beginnen, doch ook aangaande bestuursconstructies, over- schrüvingsbepalingen en enige sanerin gen, die zowel in het kamp der Rebellen als in dat van de K.N.V.B. doorgevoerd zouden worden. Hecht het K.N.V.B.-bestuur zijn goed keuring aan deze voorstellen, dan zou, zo vernemen wij, op zeer korte termijn (20 November?), de bondsvergadering op nieuw bijeengeroepen worden om de vre desplannen te bekrachtigen c.q. ze te ver werpen. In het laatste geval zouden zich op nieuw pijnlijke verwikkelingen kunnen voordoen. Men neemt namelijk aan, dat de meerderheid der Eerste-klassers, die nu het werk der Urgentie-commissie toe juichen. zich dan niet zonder meer zou neerleggen bij een poging van het lagere voetbal om tijdens de bondsvergadering een accoord opnieuw te doorkruisen. Naar op het ogenblik in voetbal-krin gen in de Mijnstreek verluidt, zo meldt ons onze Mijnstreek-correspondent, zijn er pogingen gaande om alsnog tot een fusie te geraken tussen de drie Eerste klassers in de Mijnstreek, welke in dit verband reeds eerder zijn genoemd: Bleijerheide, Juliana en Kerkrade. Weliswaar is een eerste poging tot deze fusie, ondernomen toen destijds de heren Brunt en Mollerus van de K.N.V.B.- Urgentiecommissie de Mijnstreek bezoch ten, niet met succes bekroond, maar de tweede poging van thans houdt in, dat de drie genoemde clubs inderdaad tot fusie zouden overgaan, mits.de huidige vredes-onderhandelingen tussen K.N.V.B. en N.B.V.B. inderdaad tot een compromis zouden leiden. Aldus zou in de gemeente Kerkrade het aantal van drie Eerste-klassers wor den teruggebracht tot één Eerste-klasser, die dan bovendien op amateuristische grondslag zou rusten. Janny Silver te Haarlem is de eerste en enige vrouw in Nederland die het diploma parachutespringen heeft be haald en zij is er wat trots op. Haar opleiding kreeg zij in Frankrijk, omdat het Nederland verboden is parachutis ten op te leiden. De aanleiding hiertoe was het enthousiasme van haar ver loofde, Ges Krijgsman, „sport". voor deze Blijkens een verklaring van Karl Rit- ter von Halt, voorzitter van het West- duitse Olympische Comité, zal de West- duitse ploeg voor de Olympische Spelen te Melbourne in 1956 uit ongeveer hon derd athleten en officials bestaan. Voor de uitz'ending van ploegen naar Melbourne, naar de hippische wedstrijden t« Stockholm en naar de winterspelen te Cortina d'Ampezzo, is een bedrag van 2-100.000 Mark (ongeveer 1.890.000 gulden) nodig. Von Halt zeide, dat hiervan onge veer de helft was bijeengebracht. Een nieuw verschijnsel doet in de Eerste klassen van de K.N.V .B.-competitie zijn intrede het als spelers heroptreden van trainers, die veelal reeds een aantal jaren huiten de wedstrijden hebben gestaan doch op wier capaciteiten en ervaring de clubs wederom een beroep doen. En dat alles in de run naar de Hoofdklasse, die aan het eind van dezP competitie wacht. Kwam de 43-jarige Kiek Smit reeds in het Haarlem-eltal terug, ook Pastoors (oud Haarlem-speler) stapt nu als speler trainer van D.O.S. in het veld, Arie de Vroet (voormalig aanvoerder van Feijenoord en van het Nederlands Elftal, daarna spelend in Le Havre en Rouen) zal de ge lederen van het door hem getrainde Be Quick versterken, trainer en oud-speler Smits van Excelsior neemt eveneens een dubbelrol, enzovoorts; wij noemen slechts enkele voorbeelden uit een veelvoud van gevallen, die hier en daar bekend worden. Er blijkt wel uit, hoe veel ernst" de clubs er op het ogenblik van maken. Die ernst treedt ook aan de dag in de grote Zuidelijke „derby" tussen Willem II en N.A.C., die echter in belangrijkheid nog wordt overtroffen door de twee duels tussen Westelijke koplopers en waarbij A.D.O.S.V.V. niets onderdoet voor de aanval die De Volewijckers op het unieke record van D.O.S. gaan wagen. In afd. A is het iets rustiger. Leeuwar den zal zijn leiderspositie wel bij Elink- wijk versterken en ook AGOVV mag bij HVC gèen steek laten vallen (de Amers- foortse debutanten mogen echter niet on derschat worden). Meer strijd verwachten wij tussen Enschede en GVAV, waarbij de Groningers gevaar lopen door de Twentenaren uit de kopgroep te worden verdrongen. Blauw Wit houdt tegen Hee renveen wellicht een puntje thuis, VSV krijgt aan het pittige Vitesse de handen vol, Haarlem moét Wel in staat worden geacht om de niet meer zó grote obstakels op de Wageningse Berg te overwinnen. In Amsterdam-Noord de big-match van afd. B: het düel tussen de Volewijckers en DOS, met de eerste plaats als inzet Nu de Over-IJers, zoals met name ge meld een aantal van hun beste spelers door overschrijving naar Blauw Wit zijn kwijt geraakt, hebben zij de oude vete raan Dirk de Ruijter weer in hun ploeg opgenomen. Desondanks zijn zij toch wel verzwakt, maar dat wil nog niet zeggen, dat DOS morgen de beste papieren zou hebben. Integendeel! DOS' record, het laatste, loopt gevaar! Ajax zit op het vinketouw om dichter DE VROET, weer actief (Van onze hockeymedewerker( Het wordt nu menens in de hockey- Het worui - aj men toch iets competities, na Zondag het cindre_ meer weten te verlenen u.„„„.tineen sultaat. Er zijn verschillende o West van kopploegen tegen tij®1'' „„„dacht trekt bovenal Laren—BMHC de mcj want Laren staat met gclqke c(jf HHYC bovenaan. Nu BMHC Bouwman voor de rest van het jaar zal moeten m - sen, geloven we In een succes voor UogB - re en zijn mannen! ZIJ zullen alleen aan op gelijke voet blijven met HHYC, dat op Klein Zwitserland bezoek krijgt van Am sterdam (sterk verdedigend, zwak in do aanval) en wel zal weten te winnen. Togo zal zich door een zege op het be zoekende Groen Geel wel bij het leidend peloton handhaven en bij de interessante derby Hiiversum—Be Fair interesant voor de laatste plaats! houden we het op een gelijk spel. VenloHTCC, altijd de clou van het zuidelijk programma, is ditmaal op papier minder spannend. Doordat de zwarte Eind- hovenaren al enige verliespunten leden, Hjkt hun kans geringer. Echter tegen Ven lo is HTCC altijd op zijn best, zodat het een open strijd zal worden aan de Herun- gergrens bij Venlo. Tilburg—EMHC kon wel eens gelijk ein digen en bij Zwart Wit—MOP en Rapidity —Breda zal men daar ook met ver van af blijven. In Oost krijgt de strijd tussen de beide gelijk staande leiders Zwolle en Union ook het karakter van een big match. Union zal mogelijk een surplus aan techniek op brengen, doch is dat tegen het geweldige enthousiasme der Zwollenaren bestand? DKS krijgt het 10 km buiten Enschede tegen Hengelo niet cadeau en ook bij Nij megenArnhem de oude rivalen! heerst onzekerheid en zal volop spanning zijn. In Noord zal het leidende Groningen te Tietjerk op echt Friese vasthoudendheid moeten rekenen van LHC. Bij Daring-- GCHC twijfelen we niet aan een zege der Veendamse gastheren, doch in de ontmoe tingen GHBSHVA en Groningen Studen tenMeppel liggen overwinningen der Drentenaren in de lijn der verwachting. bij de eerste plaats te komen, maar de mannen van Koolhaas moeten eerst nog maar eens zien, dat zij ongeschonden bij Go Ahead in Deventer vandaan komen' En als de Enschedese Boys hun aanslui ting niet willen verliezen, zullen ook zij zich thuis tegen NEC geen misstap mogen veroorloven; NEC is echter goed genozg om de buit mee naar Nijmegen te nemen. Versterkt met De Vroet kan Be Quick een poging wagen om zich ten koste van Heracles uit de laagste regionen weg te werken; Veendam streeft ook tegen Je Zwolse Boys weer met een kansje naar de'eerste zege; EDO blijft in dalende lijn als ook van Rigtersbleek wordt verloren. Voor Zuid-Holland ls er maar één „wed strijd van de dag" en daar was het Zui derpark in Den Haag dan ook al drie da gen geleden voor uitverkocht. Het is het grote duel om de eerste plaats in afd. D„ de zwaarste afdeling tevens, waar min stens zes capabele ploegen een greep doen naar de slechts vier plaatsen, welke op een promotie naar de toekomstige Hoofd klasse recht geven. Dat grote duel gaat tussen ADO en SVV en de Schiedammers durven optimistisch te zijn. Per saldo neemt de club van de Gorzen niet voor niets de eerste plaats in, nadat ADO ver leden week tegen Feijenoord zjjn eerste nederlaag leed. En met een in topvorm spelende Van Schijndel, die het strategische gevaar van Theo Timmermans in de Haagse ploeg kan neutra liseren, zitten er voor SVV inderdaad kansen in. Er staan verder wei een paar ploegen klaar om de rol van SVV èn van ADO In één slag over te ne men, hoe de uitslag in het Zuiderpark ook valt. Emma loopt bij MVV nog het meeste risico maar moet toch in staat worden geacht om de Maastrichte naren te bedwingen. Feijenoord heeft op papier een -zacht eitje"; in de grote vorm waarin de Rotterdammers nu verkeren en na hun stunt tegen ADO kunnen zij zich de schande niet permitteren om te gen het nog steeds zonder één punt zit tende Brabantia een fout te maken. En ook Eindhoven moet. op eigen grond, de tegenstand van Juliana kunnen breken, te meer daar de Limburgers in uitwedstrij den niet op hun best zijn. NOADBleijer heide gaat om de voorlaatste plaats. DFC •Longa biedt gelijke kansen. Xerxes is in opmars, maar nog niet ver genoeg van de staartgroep weg; misschien valt er ook bij RBC een overwinning weg te halen- al zou een gelijkspel op zich al zeer verdienstelijk zijn Excelsior stelt eveneens nijvere pogingen in het werk om uit het schijnsel van de rode lantaarn te geraken on put wellicht uit de stunt van de arbitrale aankomst per helicopter zo veel inspiratie als nodig is om tegen het moeilijk te bestrijden EBOH enige winst in de wacht te slepen. Dan begint het er voor VVV des te somberder uit te zien, tenzij de Venloërs thuis tegen Sittardia voor een verrassing zouden zorgen. Merkwaardig is. dat zowel Sparta (D) als Hermes (C) vrij zijn. de twee naaste buurclubs, zodat Schiedam helemaal geen wedstrijd heeft en Excelsior de enige Eer steklasser is die in Rotterdam speelt. Dat lijkt ons toch niet goed „geplanned". Van SCHIJNDE1 contra-troef Woensdagavond 10 November a.s. zal in het Utrechts stadion een wedstrijd ge speeld worden tussen een Westelijk en een Zuidelijk elftal, dit met het oog op de samenstelling van het elftal van Zuid-Nederland dat Zondag 21 November tegen Luxemburg zal spelen in de hoofd stad van het Groot-Hertogdom. (Van onze paardensportmedewerker). Voor de laatste Zondagmiddag van dit seizoen op Duindigt zijn voor de vijf dra verijen 80 inschrijvingen binnen gekomen, dus grote velden zullen voor de starter verschijnen. De amateurs zullen elkaar bestrijden om „De Beker", een jaarlijks begeerd kleinood. De grote cracks staan ingeschreven in de Tarantellaprijs: Madame B, Olga Pluto, Nellie Gregor, Ecureuil IX, die het echter niet zo gemakkelijk zullen hebben om het te verwachten dichte veld aan de kop, te passeren, o-a. P. Louis II, Odylie Spencer, Our Bonni B. Hier volgt het volledige programma met de paarden, die o.i. de meeste winstkans bezitten: Tiende van Zoraprijs: 2100 m., 17 inschrij vingen. Shadam, Ramses, Sylvia Anna. Traviataprijs 2100 m., 17 inschrijvingen: Quirina Fanfare, Speedy Lady, Uosa- munde. Grote P. Q. R-prijs, 2500 m., 12 inschrij vingen: Quick Hollandia G, Rose Marie. Padua. Beker der Amateurs, 2100 m., 15 inschrij vingen: Omar Spencer, Otto H, Persimmon. Tarantella-prijs, 2000 m., 19 inschrijvin gen: Madame B, Nora Spencer, Nellie Gregor. La Potimèreprijs, ren 2100 m., 13 in schrijvingen: Rosjanara, Algol, Donce France. La Classeprijs, ren 1800 m. (amatrices), 10 inschrijvingen: Tsatli, Margriet, Frédé- rique. La Rafaleprijs ren 200 m., 8 inschrijvin gen: Viticulture, Invicta, Pistache- De ijshockeyploeg van HHYC zal Woens dagavond 10 November tegen Milano Inter Nos, de kampioensploeg van Italië en winnaar van de Spengler Cup 1954, in haar sterkste formatie uitkomen. Naast de Ca nadezen Zukiwski en St. Onge zuilen in het HHYC-team meespelen de Canadezen Girard uit Krefeld en Drake uit Dussel- dorp. De samenstelling van het Belgische voetbalelftal voor de wedstrijd tegen Frankrijk, op 11 November a.s. te Parijs, is als volgt: deel: Meert; achter: Dries en Van Brandt; midden: Huysmans, Carré en Mees; voor: Lemberechts, Houf, Coppens, Moes en Mermans; als reserves: Gernaey, Diricx, Van Kerkhoven en Quoilin. Mermans is dus teruggekeerd. Moes gaat van de buiten- naar de binnenplaats, waar hij Givard vervangt. De heer C. Gilbert Smith, directeur van de Norton-fabriek, heeft verklaard dat zijn fabriek niet door kan gaan met de voorbereiding van het aanstaande race seizoen, in verband met de mogelijk heid dat de internationale races door de Britse en de continentale fabrikanten in de ban zullen worden gedaan. Hij zeide dat de sportcommissie van de fabri- kantenbond het permanente interna tionale bureau van fabrikanten van motorrijwielen op 115 November a.s. te Londen bijeen zal komen ten einde een besluit te nemen of al dan niet zal worden doorgegaan met inter nationale races. Hij voegde hieraan toe: „De fabrikanten in Groot Brittannie en op het Europese continent menen dat de huidige omstandigheden, waaronder zij aan races moeten deelnemen, niet lan ger aanvaardbaar zijn. Zij oordelen dat de F.I.M. een politiek volgt welke niet m het belang is van de sport. „In het bi. - zonder aldus de heer Smith I ben wij en de renners een afkeer van het systeem volgens hetwelk sinds vijf jaar de Wereldkampioenschappen worden ge reden Wij zullen ons houden aan de be slissing van de meerderheid. En als wij besluiten de F.I.M. niet te steunen zal dat het einde betekenen van de motorraces in Groot Brittannië zowel als op het continent". De heer P. Nortier, voorzitter van de sportcommissie van de F.I.M., tot wie het A.N.P. zich naar aanleiding van het bovenstaande wendde, zeide dat een dergelijk besluit geenszins het einde van de motorrace-sport zou betekenen. Hij was van meening dat, ingeval som mige fabrieken zich afzijdig zouden hou den, dit zelfs onder bepaalde omstandig heden een nog veel spannender strijd in diverse klassen ten gevolge zou kun- en hebben. Overigens wees de heer Nortier er op dat de Fabrikantenbond in het begin van dit jaar een besluit van gelijke strekking heeft genomen, wat niet wegneemt dat de Wereldkampioen schappen zijn doorgegaan zoals altijd en met een volledig succes zijn bekroond. Twee advocaten, die cliënten vertegen woordigen. die betrokken zijn in de zaak van de uitverkoop van defensie geheimen, hebben vandaag met elkaar een afspraak gemaakt. Neen, niet om enkele juridische bijzonderheden uiterst spits te bespreken: ze gaan elkaar met artillerie te lijf, in dit ge val met revolvers. U heeft het al ge raden: hier is sprake van een echt- Frans affaire d'honneur. waarbij alleen bloed de smaad nog kan uitwissen. Dies zullen de maitres Pierre de Per- pessac en Jean Babtis trachten van daag in elkaar een gaatje te boren. Wanneer we er nog nader van horen, zullen we U de afloop melden. Ver wacht U maar niet een haren-te-berge rijzend verhaal: over het algemeen ontzien de heren elkaar wel. En bo vendien is duelleren verboden, zodat de politie meestal gelijk met de kemp hanen ter plaatse is. Naast de combinatie „Novum", die ten doel heeft een prof-voetbalclub in Nij megen op te richten, doch hierin nog niet is geslaagd, is een nieuwe combinatie „Keizer Karei" gevormd, die wil trachten de prof-voetbalclub „Keizer Karei" in het leven te roepen. De initiatiefnemers zou den het voornemen hebben zich ook tot Duitse spelers te wenden. Intussen hebben thans alle spelers van het eerste elftal van N.E.C. (Nijmegen), het contract van de K.N.V.B. getekend. TER GELEGENHEID van de uitgifte van de kinderzègels 1954 zijn bij de postzegel- handel wederom zogenaamde eerste-dag- enveloppen verkrijgbaar. De op 1 November a.s. aan een loket van een postinrichting afgegeven eerste-dag.enveloppen, waarop uit. sluitend een of meer kinderpostzegels 19.54 mogen zijn geplakt, worden voorzien van een afdruk van een bijzondere stempel. V ïsi-i-y ti hoog en 20 cm breed naar onze ervaring is dit een maat, welke voor nractisch alle eerste-dag-enveloppen geschikt is en deze kaarten worden opgeborgen in de lade van een kaartenkastje. Vóór elk land wordt een kaart geplaatst, die gedeelte lijk iets hoger is, met vermelding van de naam van dat land. Door de uitsteeksels (tabs) te laten verspringen van links naar rechts, zijn de kaarten gemakkelijk te vinden Men heeft dan een opbergsysteem dat eenvoudig is en in de practijk stellig zal voldoen, terwijl beschadiging van de brieven practisch is uitgesloten. leidelijk aan zullen verschijnen, kwamen dezer dagen de 25 ct (paars) 50 ct (olijf groen), 80 ct (groen) en de 3 Ptas (blauw) in omloop; alle dragen wederom afbeel dingen van beroemde Spaanse Maria- schilderijen. De heer J. F. van der Heyden, voorzit ter van de Belgische Zwembond, vice- voorzitter van het Belgisch Olympisch Comité en van het Belgische Comité voor Lichamelijke Opvoeding, is op 75-jarige leeftijd overleden. Onze volksdemocratische vrienden in de Oost-Duitse politiekazernes vertel len elkaar thans grinnekend het vol gende grapje, waarvan zij beweren, dat iedereen het tegen iedereen in West-Duitsland vertelt. Hier komt de mop: De NaTo heeft een dagorder uit gevaardigd, waarin het volgende wordt bepaald over de te gebruiken talen. Voor de stafofficieren: Engels; in de officiersverblijven Frans; aan het front: Duits; in krijgsgevangenschap; Russisch. Grand Rapids (V.S.) Voor liefhebbers van vliegende scho tels: in Amerika wordt het volgend jaar de constructie van een kunstma tige satelliet van de aarde in studie genomen. Deze eerste satelliet, een soort kunstster dus, zou een middel lijn van ongeveer honderd-en-vijftig meter hebben en op een afstand van achthonderd kilometer in 24 uur om de aarden draaien. Men stelt zich voor de satelliet in gedeelten in de ruimte te zenden en dan vervolgens de delen met telecommando's braaf elkaar te laten opzoeken. Bovendien zullen tele visiecamera's. die op de satelliet zullen worden ingebouwd, naarstig bezig zijn de aardoppervlakte van deze afstand te fotograferen. Amsterdam De passagiers van de „Oranje", die gistermiddag na een operette-staking van de Indonesische bedienden, enkele uren later dan het plan was de sluizen van IJmuiden passeerden, hebben zich Vrijdagavond, na de vertrek- emoties te boven gekomen te zijn, kunnen amuseren met de navigatie- tafel te bestuderen, die ten gerieve van de passagiers in de veranda van de eerste klas is opgesteld. Men kan daar nu precies de positie van het schip aflezen. Gennep Groot feest was er deze week in het St. Norbertushuis voor ouden van da gen: de tweeling was namelijk jarig. Dat waren de zusjes Derks, die aardig op weg zijn om de oudste tweeling van het land te worden: de dames werden namelijk allebei 86 jaar. Een publicatie van ongeveer deze in houd ontvangen we geregeld van de PTT. tegen de tijd, dat er een uitgifte voor het van bijzondere zegels op komst is. SHet „Trofeo Baracchi is in een zege voor het (evens een sel„ voor de verzame- duo Coppi—Fnippi geëindigd Zij oehaai zogenaamde first-day-covers, den in de drie onderdelenwegwedstnd,rnet een JemplJ; baantijdrit en bfa"^c„ht® 2 Bobet- 1 zal kunnen worden vermeerderd. ten. De uitslag luidde verder. Hgt }g langzarnerhand een speciale lief- Anquetil 77 pnt.; 3. K Austrua hebberij geworden, het bijeen brengen pnt., D. Msuud van <Jezë brieven en naar onze mening pnt.; 4. Magni—Piazza 56 - Defilippis; 6. Albam Auregg briZucconelli; 8. Maule-Moser. Onze landgenoten Adri en Gerrit Voor tg zetten na de wegwedstrijd de liegende plaats en werden voor de twee volgen onderdelen uitgeschakeld, omdat hieraan bijeen een hobby, waar men veel voldoening en plezier van kan beleven. Geleidelijk aan worden steeds meer van deze enveloppen in diverse landen bij verschillende ge legenheden uitgegeven. Aan het bedrukken wordt door de des- slechts de acht bestgeklasseerden mochten betreffende instanties meestal veel zorg deelnemen. I besteed Kleurrijke afbeeldingen treft I men er dikwijls op aan. We noemen in dit Het Belgische koppel Bruneel—Acou t v'erband de uitgiften van de Posterijen heeft de zesdaagse van Dortmund gewon- n de staat Israel, welke stuk voor stuk nen- Zij behaalden 263 punten en legden uttmunten door fraaie kleuren en zmvo 3494,6 km. af. Tweede en derde werden de eekozen voorstellingen. Ook eerste-dag- i andere landen trekken de en Roth—Bu- koppels GillenTerruzzi cbgr, Onze landgenoten Plantaz met respectievelijk Holzman en Bintner als koppelgenoten bezetten de ze vende en achtste plaats, beiden op vijf ronden achter de winnaars. De 100 km. wedstrijd snelwandelen, Van Vliet en aandacht Wie herinnert zich b.v. niet de werden uitgegeven, mogen ook worden gezien.. Was het exemplaar, dat, dij oe ven die bovendien van een afdruk van een speciale stempel worden voorzien, reeds de harten van vele verzamelaars hebben veroverd? Hierbij speelt ook het idee „waarde" waarvoor nven toch altijd nog een zwak heeft «en rol. Het aantal dei first-day- covers is immers gering tegenover dat van de postzegels, mede als gevolg van het feit, dat de afstempeling slechts op een dag plaats vindt. Daar komt nog een factor bij. Doordat ze veelal zijn voorzien van eigen naam en adres, dragen deze enveloppen on willekeurig een min of meer persoonlijk cachet, zulks in tegenstelling met de ge wone losse postzegels. Van de zijde der Posterijen in alle lan- j den kan men rekenen op medewerking wat betreft het afstempelen van de post zegels. Komen nieuwe uitgiften op brieven ook al dikwijls tengevolge van stempel- machines er wel eens minder goed af, nog nimmer zagen we een first-day-cover, waaryan het uiterlijk door zware of over vloedige stempelafdrukken was geschon den. Het bewaren van deze enveloppen kan misschien nog enige moeilijkheden op- in een gewoon postzegelalbum is dit niet goed mogelijk. In „De Post hoorn", het maandblad voor onze jeugdige Duitsland (Bondsrepubliek): Naar verluidt zal de weldadigheidsserie „Hel ler der Menscheit", dit jaar de afbeel dingen dragen van Kathe Kollwitz (7 3 Pf.), Lorenz Wertmann (10 5 Pf.), Johann Friedrich Oberlin (20 10 Pf.) en Bertha Pappenheim (40 10 Pf.). Frankrijk: Volgende week zal een nieuwe reeks „wapen-zegels" worden uit gegeven. bestaande uit acht waarden, resp. van 50 ct (rood-blauw-geelmet 't wapen van Mainz, 70 ct (rood-geel-groen) Navarre, 80 ct (geel-blauw) Nivernais, 1 fr. (blauw-geel-rood) Boui bonnais. 2 fr. (geel rood) Angoumois, 3 fr. (rood-geel) Aunis en 5 fr. (blauw-geel) Saintonge. In een Franse courant werd de opmer king gemaakt, waarom er nog zegels be neden de 1 franc worden uitgegeven; voor frankering hebben deze weinig nut. We kunnen ons deze opmerking voorstellen, De „Dag van de postzegel" was aan leiding tot de emissie van het hierbij af gebeelde zegel van 80 ct (donkergroen), waarop de Spaanse schrijver Menendez y Pelayo voorkomt. De oplaag bedraagt 15 millioen exemplaren. Ver. Staten: Een nieuw expresse zegel kwam in omloop, dat dp Dlaats in- waaraarTdoÖr 55 athleten te Milaan werd emTsrie va'het Bonifacius-zegel werd uit- P^tefeyroHen hiervoor i V00ral V°0r 0QZe I enveloppe 'be-Uge >e„ 5oo Ljuneren in de tijd van tu uur si min. en 21 se® "gemiddeld 9,478 km.'u.). Tweede werd De Rrit Stone, die er 5 min- en 59 ^c. iangef over deed- Onze landgenoot Jan Cys eindigde als veertiende in de tijd van U uur 23 min en 41 sec. De Russische gewichtheffer Piotr jon heeft bij wedstrijden te Moskou bq het drukken 110,5 kg omhoog gebracht, een nieuw wereldrecord in de vedergewichts- klasse. Het officiële record staat sinds M April op naam van zijn landgenoot Khanu- kashvili met 107 kg.,' een reco'd dat door Kirsjon in de afgeto' °n maanden jierhaal- delijk werd verbeterd. katholieke verzamelaars? Is het dan een wonder, dat zulke brie- van fotohoekjes op een kaart van 15 cm ANCAI i's. h irt. Hit te geven ZWITSERSE ..PRO JXJV EN TV TE"-ZEGELS dra'11 i wederom afbeeldingen van insectenop de laagste waarde de schrijver J. Gotthelf. wanneer men weet dat een normale brief naar het buitenland reeds met 30 francs moet worden gefrankeerd. Voor het bin nenland zijn de posttarieven natuurlijk lager, maar men rekent daar blijkbaar toch niet meer met centimes maar met francs. N i e u w-Z e e 1 a n d: Zowel op de 2 t d. (blauwgrijs) als op de IV2 d. V2 d (paars) van de elk jaar verschijnend' Health-serie komt 'r jonge bergbeklim mer voor, complee met kaart en rugzak De jongeman kijk naar de besneeuwd Mount Aspiring. Door middel var een afbeelding in een medaillon wordt te vens herinnerd aan Sir Edmund Hillary, die de Mount Everest besteeg 1 Spanje: Van de Madonna-serie, een reeks van negen waarden ter gelegenheid I van het Mariajaar, die, zoals gemeld, ge- www neemt van een soortgelijke postzegel die reeds van 1925 dateert. De afbeelding wordt gevormd door een expresse-brief, die uitgereikt wordt, terwijl op deze brief opnieuw de nieuwe waarde voorkomt tezamen met het zegel met het vrijheids beeld. Zwitserland: Ook omtrent de bin nenkort verschijnende jaarlijkse Zwitserse weldadigheidszegels zijn thans bijzonder heden bekend geworden. Evenals dit de laatste jaren het geval was. komen op vier van de vijf waarden insecten voor; deze zijn uitgevoerd in vierkleurend! uk. Op de 10 10 Rp. ziet men een vlinder (Arctia caja), op de 20 10 Rp. een hom mel (Bombus terrestris), op de 30 10 Rp. een libelle (Ascalaphus iibelluloides) en op de 40 10 Rp. een koninginnepage (Papilio Machaon). De bruinrode 5+5 Rp. draagt het portret van Jeremias Gotthelf (pseudoniem van A. Bitzius). de Duits Zwitserse volksschrijver, die honderd jaar geleden overleed. de in 1953 uitgegeven watersnoodzegel van 10 ct; de zomerpostzegels uitgifte 1953 (bloe- menserie) van 2, 5, 6, 10 en 20 et; de in 1953 uitgegeven Rode-Kruis-zegels van 2. 6. 7, 10 en 25 ct; de weldadigheidszegels (kinderzegels) uitgifte 1953 van 2, 5, 7, 10 en 25 ct. Voorts worden met ingang van genoem de datum buiten gebruik gesteld de brief kaarten met zegelafdruk 12T'2 ct, uitgifte 1947 (beeltenis Koningin Wilhelmina) met zwarte opdruk 6. Zaterdae 6 November 1954 22.00 uur: Verzoekplaten. 23.00 Een ogenblik s.v.p. 23.45 Vervolg verzoekplaten. 01.00 Sluiting. ZONDAG 7 NOVEMBER HILVERSUM 1 8.00 KRO. 9.30 NCRV. 12.15 KRO 17 00 IKOR. 19.00 NCRV. 19.45-24.00 KRO. TOO Nws. 8 15 Gram. 8.25 Hoogmis, 9.30 Nws 9 45 Geest. lied. 10.00 Geref. kerkdienst. 11.30 Gram. 11.45 Orgelconc. 12.00 Vocaal ens.. Bach- ork 12.15 Gram. 12.20 Apologie. 12.40 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.15 Lunchconc. 13 40 Boekbespr. 13.55 Gram. 14.00 Vd. jeugd. 14 30 Viool en piano. 16.00 Caus. 15 10 Tenor en plano. 15.35 „Hansel und Gretel", opera. 16.10 Kath. Thuisfr. overal! 16.15 Sport. 16.30 Vespers. 18 00 Zangd. 18.45 Pastorale rubr. 19.00 Boek bespr. 19.10 Samenzang. 19.30 Caus. 19.45 Nws. 20.00 Amus. muz. 20.15 De Instuif. 21.00 Act. 21 15 De gewone man. 21.20 Gram. 21.30 ,,Pss OD. Mr Lipman komt", hoorsp. 22.15 Pianospel. 22.30 Gram. 22.40 Caus. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. HILVERSUM II (298 m) 8.00 VARA. 12.00 AVRO. 17.00 VARA. 18.30 VPRO. 19.00 IKOR. 20.00-24.00 AVRO. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.45 Caus. 9.00 Sport- meded. 9.05 Gram. 9.45 Caus. 10.00 Kamerork. 10.30 Met en zonder omslag. 11.00 Carillonrnuz. 11.10 Puzzle-rubr. 1125 Promenade-ork. I2-00 Sportspiegel. 12.05 Amus. muz. 12.35 ..Even afrekenen. Heren!". 12.45 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Meded. of gram. 13.15 Gevar. progr. v. d. sold. 14.00 Boekbespr. 14.20 Radio Pniln. ork. 15.30 „Hendrika'\ muz. coined ie. lo.ou Dansmuz. 16.30 Sportrevue. 17.00 Stnjksextet. 17.30 V. d. jeugd. 17.50 Sportjourn 18.15 Nws. 18.30 Korte Kerkd. 19.00 Kinderd. 19.30 Caus. 20.00 Nws. 20.05 Gevar. muz. 20.45 „Paul Vlaanderen' 21.25 Gram. 21.45 Hersengym. 22.05 Lichte muz. 22.20 Journ. 22.30 Bariton en piano. 23.00 Nws. 23.15-24.00 Gram. Engeland, B.B.C. Home Service. 330 m. 12.20 Gram. 13.00 Muz. caus. 13.50 Caus. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 „Rural rides". 14.40 Gram. 15.00 Crit. 15.45 Symph. ork. en solist. (16 45—17.00 Caus.). 17.45 Boekbespr. 18.00 V. d. kind. 18.50 Caus. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Versl Ver. Naties. 19.25 Ork.conc. 20.15 Muz caus. 20.45 Kerkdienst. 21.25 Liefdadigh. oproep. 21.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.15 Lezing. 22.45 Symph. ork. en solist. 23.45 Gram. 23.52 Epiloog. 24.oo-0.08 Nws en weerber. Engeland. B.B.C. Light Progr. 1500 en 247 m. 12.20 Gram. 12.30 Kerkdienst. 13.00 Verz.progr 14.15 Gevar. muz. 14.45 Gram. 15.30 Gevar. progr. 17.00 Hoorsp. 17.30 Idem. 18.00 Piano spel en gram. 18.30 Voordr. 19.00 Hoorsp. m. muz. 19.30 Wedstrijd tussen jongens- en meisjes scholen. 20.00 Nws. 20.30 Gevar. progr. 21.15 Pianosp. 21.30 Samenzang. 22.00 Amus. muz. 23.00 Nws. 23.15 Geestelijke liederen. 23.30 Orgel spel. 24.00 Voordr. m. muz. 0.15 Gram. 0.501.00 Nieuws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Gevar. muz. 13.00 Nws. 13.10 Amus.muz 13.30 Lichte muz. 15.00 Verz.progr. 16.30 Dans muz. 18.20 Symph.ork. en solist. 19.00 Nws 20.00 Gevar. muz. 21.45 Nws. 22.15 Dansmuz. 22.45 Cabaret. 23.15 Lichte muz. 24.00 Nws. 0.15 Symph. ork. 1.15 Gevar. muz. Frankrijk, Nationaal Programma. 34* m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.20 Hoorsp. 14.47 Gram. 15.30 „Veronique", opera. 17.35 Gram 17.40 en 19.30 Idem. 20.00 Ork.conc. 21.30 „Maria Goretti", oratorium. 22.45 Klass. muz. 23.45-- 24.00 Nws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 12.00 Lichte muz. 12.30 Weerber. 12.34 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera- conc. 15.30 Gram. 16.00 Sport. 16.45 Gram. 17.00 Symph. ork. en solist. 17.45 Nws. 18.05 Volks zang. 18.30 Godsd. halfuur. 19.00 Nws. 19.30 Gevar. progr. 21.30 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Verz. progr. 23.00 Nws. 23.0524.00 Dansmuz. 484 m. 12.15 Gram. 13.00 Nws. 13.10 Verz.progr. 14.30 Gram. 15.00 Groot Symph. ork. 15.45 en 16.45 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Gram. 17.15 V. d. sold. 19.00 Godsd. halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.15 Omr. ork. en sol. 22.00 Nws. 22.15 Vrije tijd. 22.55 Nws. 23.00 Dansmuz. 23.55 Nieuws. Engeland. B.B.C. Eur. Serv. Uitz. v. Nederland. 8.00—8.iö Eng. les v. beginnelingen, lessen 73 en 74, deel 3. (Op 464 en 76 m.). 17.0017.15 Eng. les v. beginnelingen, lessen 143 en 144, deel 6. (Op 224 en 49 m.h 22.00—22.30 Niews Zoeven verschenen. Vragen die de Engelsen bezighouden. (Op 224 m.). Zondag 7 November 1954 22.00 uur: Een beetje anders dan gewoon. 22.45 Make mine music. 00.30 Sluiting. MAANDAG 8 NOVEMBER 1954 HILVERSUM 1 (402 m) 7.00-24.00 NCRV 7.00 Nws. 7.10 Gewijde muz. 7.30 Gram. 7.45 'n Woord v. dag. 8.00 Nws. 8.15 Sportuitsl. 8.2b Gram. y.OÜ V. d. zieken. 9.30 V. d. vrouw. 9.35 Waterst. 9.40 Mastklimmen. 10.05 Gram. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.20 Gevar. progr. 12.2b V. boer en tuinder. 12.30 Land- en tuino.meded. 12.33 Gram. 12.53 Gram of act. 13 00 Nws. 13.15 Koorconc. 13.35 Gram. 14.05 Schoolradio. 14.30 Kamerork. 14.45 V. de vrouw. 15.15 Gram. 15.20 Harp en mezzo-sopr. 16.00 Bijbeli. 16.30 Hobokwart. 17.00 V' d. kleuters. 17.15 Gram. 17.30 V. d. jeugd. 17.45 Regerings- uiiz.: Malaria in Nieuw Guinea". 18.00 Mannen koor. 18.20 Sport 18.30 Gram. 18.40 Eng. les. 19.00 Nws. 19.10 Orgelconc. 19.30 Caus. 19.45 Biokfluitens. 20.00 Radiokrant. 20.20 Metropoie- ork. 21.00 „Ik ben vader", hoorsp. 21.30 Koper kwart., vocaal ens. en orgel 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.45-24.00 Evangel.-uitz. in de Hong. taai. HILVERSUM II (298 m) 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20-24.00 VARA. 7.00 Nws. 7.10 Grain. 7.15 Gym. 7.33 Gram. 7.50 Quatre-mains. 8.00 Nws. 8.18 Gram. 8.35 Rhythm, muz. 9.00 Gym. 9.10 Gram. 10.00 Caus. 10.05 Morgenw. 10.20 V. d. zieken. 11.15 Pianorecital. 11.40 Voordr. 12.00 Gram. 12.15 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 V h. platteland. 12.38 Dansmuz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. Midden stand. 13.20 Orgel en zang. 13.45 Gram. 14.00 V. d. vrouw. 14.15 Strijkkwartet. 14.40 Gram. 15.45 Nestig minuten voor boven de zesng". 16.45 Gram. 17 15 Orgeisp. 17.35 Gitaarens. 17.50 Mill. comm. 18.00 Nws. 18.20 Lichte muz. 18.40 Pari. overz. 18.55 V. a. jeugd. i9.0b Jeugdconc. 19.45 Regermgsuitz. 20.00 Nws. zü.05 Acl. 20.10 „De Familie Doorsnee". 20.40 Aetherforum. 21.20 Dansmuz. 21.55 Caus. 22.10 Gram. 23.00 Nws. 23.15 Gram. 23.40-24.00 Idem. Engeland, B.B.C. Home Service. 330 m. 12.00 V. d. schoten. 13.00 Accord, muz. 13.20 Gevar. muz. 13.55 Weerber. 14.00 Nws. 14.10 Gevar. progr. 14.40 V. d. scholen. 16.10 Inierv 16.40 Ork.conc. 17.4o Caus. 18.00 V. d. kind, 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19.15 Caus. 19.25 Sport. 19.30 Gram. 19.55 Strijkkwari., mannen koor en sol. 20.15 Caus. 20.3U Gevar. muz. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 23.45 Pari cverz. 24.000.08 Nws. en weerber. Engeland. B.B.C. Light Progr. 1500 en 247 m. 12.00 Mrs. Dale's Dagb. 12.15 Voordr. 12.30 Dansmuz. 13.15 Orgeisp. 13.45 Orkestconc. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Revue ork. 16.45 Amus. muz. 17.15 Mrs. Dale's Dagb 17.30 Hoorsp. 19.00 Pianospel. 19.15 Hersengym. 19.45 Hoorsp. 20.00 Nws. 20.25 Sport. 20.30 Hoor spel. 21.00 Wedstrijd tussen jongens- en meisjes scholen. 21.30 Caus. 22.00 Gevar. muz. 23.00 Nws. 23.15 Act. 23.20 Interv. 23.30 Jazzmuz. 23.50 Amus. muz. 0.05 Voordr. 0.20 Amus.muz. 0.50— 1.00 Nws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.10 Gevar. muz. 16.00 Omr.ork. en solist. 17.00 Nws. 17.45 Gevar. muz. 19.00 Nws. 19.30 Symph.ork. en solist. 21.45 Nws. 23.10 lKass. muz. 24.00 Nws. 0.25 Lichte muz. 1.15 Dansmuz. Frankr^k, Nationaal Programma. 347 m. 12.15 Pianorecital. 12.30 Ork.conc. 13.00 Nws. 14.05 Gram. 14'.30 Hoorsp. 16.50 Kamermuz. 17.50 Gram. 18.30 Amerikaanse uitz. 19.00 Operette- muz. 20.00 Ork.conc. 23.20 Gram. 23.4524.00 Nieuws. Brussel. 324 en 484 m. 324 m. 11.45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 V. d. landb. 12.42 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Pianospel. 13.3U Gram. 13.45 Pianospel. 14.00 Schoolradio. 14.30 Gram. 15.00 Kamerork. en solist. 15.30 Gram. 15.45 Vlaamse liederen. 16.00 Koersen. 16.02 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.10 'Lichte muz. 18.00 Franse les. 18.15 Gram. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Idem. 21.00 Kunstkaleidoscoop. 21.15 Gram. 22.00 Nws. 22.15 Lichte muz. 22.55— 23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 14.15 Kamermuz. 15.00 Omr.ork. 15.30 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws. 17.15 Gram. 17.30 Pianorecital. 17.50 Gram. 18.00 V. d. sold. 18.33 Chansons. 19.15 Gram. 19.30 Nws. 20.00 Lichte muz. 20.45 Kamerork. 22.00 Nws. 22.15 Hoorsp. 22.45 Gram. 22.55 Nws. Engeland. B.B.C. Eur. Serv. Uitz. v. Nederland. 8.008.15 Engelse les v. beginnelingen, lessen 73 en 74. deel 3. (Op 464 en 76 m.j 22.00—22.30 Nws. Zoëven verschenen.- Eng. les v. gevorder den. (Op. 224 m.).

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 11