Eisenhower weigert de Sovjets te veroordelen Plannen tot verplicht stellen van geneeskundige diensten „GROVE FOUTEN" IN RUSSISCHE ANTI RELIGIEUZE PROPAGANDA Rarbara en Bogumula kwamen naar Friesland Honorarium huisartsen van ziekenfondsen Lichte stijging aantal werkloze mannen Opstandige priester-arbeiders publiceren geelboek Erkennen van ruwe houding tegenover gelovigen! Het vliegtuig-incident bij Japan v. Krieken meegevoerd door inwoners van Westelijk Nieuw-Guinea Kroetsjef in „Pravda" Partijsecretaris laakt ruwe houding tegenover gelovigen Een betreurenswaardige stap Communistische uitgeverij brengt het boek op de markt Donderdag 11 November 1954 DAGBLAD VOOR SCHIEDAM EN OMSTREKEN Status van het bewuste territoir is onzeker Vluchtelingenhulp f 1.084.000 Soldijverhoging zeer gewenst Bij ondernemingen van bepaalde grootte „Firefly" op Curacao verongelukt Overbrenging naar Djakarta Honderd Poolse kinderen voor drie maanden in ons land Mgr Montini wordt 12 Dec. bisschop gewijd Nu per patiënt zeven gulden Nog geen overeen stemming met artsen WEERBERICHT Koninklijke verheugenis Tweede-Kamer-leden Piloot gedood Indonesische ambassade te Canberra verklaart: propaganda geschaad sche Toleranter houding? Loongrens 6000.- De weerverwachtlng van het K.N.M.I., geldig van vanavond tot morgenavond, luidt: Zwaar bewolkt met aanvankelijk wat lichte regen of motregen. Morgen opklaringen en en kele verspreid optre'dende buien. Krachtige tot harde en langs de kust stormachtige Zuid- Westelijke wind, draaiend naar West tot Noord- West en iets afnemend. Morgen iets lagere middagtemperaturen. Vrijdag 12 November: Zon op 7.53, onder 16.o4 uur Maan op 18.09, onder 10.32 uur. NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT Ook president Eisenhower heeft gisteren op zijn wekelijkse pers conferentie gesproken over het incident van j.l. Zondag, waarbij een Amerikaans superfort door Russische Migs werd neergeschoten. Opvallend was, dat de Amerikaanse president weigerde het Sovjet optreden in deze ronduit te veroordelen. «De toedracht van deze zaak is weinig duidelijk'', zo zei hij. Dc president wees er in dit verband op, dat het incident plaats vond een gebied, dat enerzijds door de Sovjet-Unie en anderzijds door de tegen, als zou de Amerikaanse regering de Chinese nationalisten op Formosa opdracht hebben gegeven hun aanvallen op het Chinese vasteland stop te zetten. ,,De V.S. trachten met hun partners te onderhande len en zij geven hun geen bevelen", zo zei Eisenhower. Hij gaf wel toe, dat de V- S. aan het verschaffen van materieel bepaalde voor waarden met betrekking tot het gebruik er van hebben verbonden. S. en Japan wordt gerevindiceerd. De Sovjets maken aanspraak op een kleine groep eilanden vlak ten Zuiden van de Koerillen, doch dit standpunt is n0°n door de V. S. of Japan aanvaard, zo zei Eisenhower, en de V. S. zijn dan ook van Het Comité Vluchtelingenhulp i954 heeft gisteren 54.000 aan bijdragen ont vangen. Daardoor is het totaal verzamel de bedrag geworden 1.084.000. H M. de Koningin heeft gisteren aan de voorzitter van het comité Vluchtelingen hulp 1954, de heer M. A. Reinalda, een telegram gezonden naar aanleiding van het bereiken van de eerste millioen gul den. Dit telegram was het antwoord op een telegrafische boodschap van de heer Reinalda aan de Koningin, dat Dinsdag dit eerste millioen was volgestort. Het antwoord van H.M. luidde: „Uw mededeling, dat gisteren het eerste mil lioen voor de actie voor de vluchtelingen in Oostenrijk en Griekenland werd be reikt, heeft mij bijzonder verheugd. Moge dit prachtige resultaat een eerste mijlpaal vormen op de weg, die leidt tot daadwer kelijke oplossing van de noden van alle vluchtelingen en er toe bijdragen, „v001 hen een nieuwe toekomst te openen". In het voorlopige verslag van de Twee de Kamer over de ontwerp-begroting van het ministerie van Oorlog wijzen zeer vele leden op het feit, dat in de afgelopen jaren de soldij van dienstplichtig perso neel gelijk is gebleven, terwijl er in het particuliere bedrijfsleven een aantal loonronden is geweest. Een navenante soldijverhoging leek al deze leden daar om zeer gewenst. oordeel dat het superfort het volste recht had te zijn waar het was. Hij legde er de nadruk op, dat de V. S., als benadeelde partij, op zijn minst recht hebben op beleefde antwoorden en een behoorlijk onderzoek van de zaak. De president voegde hieraan oyerigens dat naar zijn mening de Sovjet-Unie bij dit laatste incident een aanzienlijk ver- zoenlijker houding had aangenomen dan bij dergelijke voorvallen in het verleden het geval was geweest Gevraagd naar zijn mening over een eventueel gebruik van gevechtstoestellen om verkenningsvliegtuigen te escorteren, zeide de president, dat, wanneer vliegtui gen worden gebruikt voor noodzakelijke of wenselijke opdrachten in gevaarlijke gebieden, zij hiervoor ook „speciaal uit gerust" moeten zijn. Als een escorte ge vechtsvliegtuigen nodig mocht -ijn ter be scherming van verkenningsvliegtuigen, dan zou tot het gebruik van zulke escortes worden besloten. Op de vraag van een correspondent, waarom de V. S. na de oorlog er mee hadden ingestemd de Koerillen, die vroeger aan Japan behoorden, aan de Sovjet-Unie over te dragen, antwoordde Eisenhower, dat hij dit werkelijk niet wist. Hij had n.l. gedurende de oorlog geen van de conferenties met de Russen over het Verre Oosten bijgewoond nooit gesproken met een van de voor naamste deelnemers aan dit overleg. De president sprak tenslotte berichten Een „Firefly" van de Marine Luchtvaart Dienst is gisteren omstreeks het middag uur plaatselijke tijd, dat is te ongeveer lg,30 uur Ned. tijd, nabij het dr Albert pjesmanvliegveld te Willemstad op Cura pao verongelukt. Hierbij kwam de be stuurder, de korporaal-vlieger F. R„ af komstig uit Berkel (Z.H.), om het leven. De „Firefly" behoorde bij het M.L.D. squadron, dat op de Antillen is gestation eerd voor voortgezette gevechtsopleiding Het squadron, het zg. Squadron I, omvat ongeveer 10 vliegtuigen. Omtrent de toe dracht van het ongeluk zijn nog geen bij zonderheden bekend. Het is van groot belang, dat dc preven tieve gezondheidszorg ook door de be drijven zelf ter hand wordt genomen. Nu sedert enkele tientallen jaren de bedrijfs geneeskundige diensten, welke daartoe het geëigende middel vormen, steeds tal rijker zijn geworden, acht de overheid de tijd gekomen, hiervoor wettelijke voor schriften uit te vaardigen. Daarom wordt overwogen om voor ondernemingen van een bepaalde grootte de oprichting en instandhouding van een geneeskundige dienst, eventueel in combinatie met andere ondernemingen, verplicht te stel len. Aldus staat te lezen in het jaarverslag over 1953 van het ministerie van Sociaia Zaken, waarin de verschillende activitei ten van het departement worden op gesomd. In het verslagjaar 1953 was er een groter aantal stakingen dan in 1952, nl. 58 tegenover 38, terwijl het gemiddeld aan tal betrokken arbeiders in 1953 ook meer bedroeg, nl. 11.383, tegenover 3451 in 1952. Anderzijds dient echter te worden opge merkt. dat in dit verslagjaar het aantal verloren gegane arbeidsdagen lager was, nl. 29.852. terwijl in 1952 31.237 arbeids dagen verloren gingen. T.a.v. de nieuwe kinderwet wordt ver klaard. dat deze goed voldoet, terwijl op gemerkt wordt, dat de instelling van ondernemingsraden in de verschillende bedrijfstakken in 1953 nog niet op be vredigende schaal geschiedde. Dit doet de vraag rijzen, of er bij de betrokken representatieve organisaties van werk gevers en werknemers wel steeds voldoen de animo bestaat om zo spoedig mogelijk tot een integrale toepassing van de wet te geraken. Aan het verslag is als bijlage toege voegd een nieuwe beschikking van de minister met betrekking tot de organisatie van het departement. Een der nieuwe punten is het bevorderen van het kosten- besef bij afdelingshoofden, ondergebracht bij de afdeling comptabiliteit. De Indonesische ambassade in Canberra heeft gisteren een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat de gevangenne ming van een Nederlandse politieagent „door inwoners van Westelijk Nieuw- Guinea, die naar de Molukken zijn geva ren, waar de agent zich thans onder be waking bevindt, heeft onthuld, dat ver schillende malen verzet tegen het Neder landse bestuur in Westelijk Nieuw-Gui nea is voorgekomen". Dit heeft ook aangetoond de mogelijke oorsprong van het onjuiste rapport van Nederlandse zijde, waarin werd gezegd, dat gewapende Indonesiërs daar onlangs zijn geland", aldus voegt deze verklaring van de Indonesische ambassade in Can berra hieraan toe. Een telegram, dat gisteren in Canberra werd ontvangen, zegt, dat de gevan gen genomen politie-agent, Louis van Krieken, naar Djakarta zal worden over gebracht. De verklaring zegt voorts, dat Van Krieken aan de Indonesische auto riteiten op Ambon heeft medegedeeld, dat inwoners van Nieuw-Guinea, die hij be schreef als gewapende opstandelingen, hem gevangen hadden genomen en per prauw naar Indonesisch grondgebied had den gevoerd. Een woordvoerder van Nederlandse zijde ontkende deze berichten pertinent en bleef bij de reeds afgelegde verklarin gen inzake de gewapende Indonesische infiltratie in Nederlands Nieuw-Guinea. Voorts merkte hij op, dat er geen sprake is van verzet van de Papoea-bevolking tegen het Nederlandse bestuur; integen deel, de bevolking verleent haar volle medewerking bij het opsporen van de infiltranten. In het partijblad der communistische partij van de Sovjet-Unie, „Prawda", is over bijna drie kolommen een decreet gepubliceerd, getekend door Kroestsjef, namens het Centrale Comité van de partij, over de anti-religieuze propaganda. Hierin wordt onder meer gezegd, dat „grove fouten' zijn begaan bij het voeren van deze propaganda en dat het in bepaalde bladen en andere publicaties tot „beledigende aanvallen" óp geestelijken en gelovigen is gekomen. Alle partij organisaties hebben opdracht om in de toekomst erop toe te zien, dat fouten in de atheïstische propaganda verwijderd worden en dat in geen geval toege laten wordt, dat de gevoelens van gelovigen of geestelijken gekwetst worden. Ook mag het be ir niet ingrijpen in de activiteit van de Kerken. Zonder grond hadden propagandisten bepaalde geestelijken en gelovigen voorgesteld als het politieke vertrouwen onwaardig en sommige plaatselijke partij-organisaties en personen hadden toegestaan, dat het bestuur zich be moeide met de activiteit van religieuze groepen en dat een „ruwe houding" werd aangenomen tegenover religieuze leiders. xvt i l"l «.1 1 Reuter, die steeds gehandeld hebben als Wetenschappen]K-atneiStlSCIl~ oprechte voorstanders van de Sovjetrussi- laatste tijd toegenomen en in het buitenland een ongunstige uitwerking zou hebben. Niets in het decreet wijst echter op een verandering in de anti religieuze houding van de communis tische partij, hoewel mogelijk een to leranter houding tegenover de gelo vigen zal worden aangenomen. „Deze fouten in de anti-religieuze pro paganda zijn lijnrecht in strijd met het program en de politiek van de communis tische partij ten aanzien van de religie en de gelovigen, en vormen een schen ding van een aantal richtlijnen van de partij betreffende de ontoelaathaarheid van het beledigen van de gevoelens van gelovigen", aldus het decreet. „Het ontbreken van een juiste controle door de partij-organisaties op het juiste verloop van de wetenschappelijk-atheïsti- sche propaganda veroorzaakt ernstige schade aan het opvoedende en culturele werk onder de bevolking". Reuters correspondent in Moskou seint dat Kroestsjefs verklaring zes maanden na een intensivering van de anti-religieu ze campagne komt. Sommige bladen heb ben kortelings bittere aanvallen uitge voerd op de Kerken, voornamelijk de Or thodoxe en de Baptistenkerken. Deze waarschuwing is mogelijk het gevolg van .vredespolitiek Mogelijk ook is de partij van me ning, dat de felheid van de anti-reli gieuze propaganda het tegenoverge stelde gevolg zou kunnen hebben het aantal jonge kerkgangers is de Opmerkenswaardig is nog. dat een de creet van het centrale comité van de partij getekend is door de eerste partij secretaris, Kroestsjef, zelf. Meestal zijs dergelijke decreten getekend met „het Centrale Comité van de Communistische Partij van de Sovjet-Unie". Flevoland de Se Zuiderzeepolder zal zijn voltooidmoet zo snel mogelijk met iict afmalen van het water binnen de bedijking worden aangevangen. De daartoe benodigde gemalen moeten dus op dat tijdstip gereed zijn. Drie gemalen worden er op het ogenblik gebouwd, die de nieuwe polders leeg moeten malen en later droog moeten houden. Onze fotograaf maakte van een dezer gema len, de „Wortman" bij Lelystad, deze opname tijdens de bouw. De capaciteit van de drie pompen welke aangedre ven door dieselmotoren hier sullen worden opgesteld zal 1500 mS water per minuut zijn. 315 km 2 polder zal door dit gemaal in samenwerking met. het ge maal te Ketelhaven droog gehouden worden. Luchtopname A.N.P.-foto) Volgens een K.N.P.-bericht zal de H. Vader op 12 December a.s. aan mgr Mon tini de bisschopswijding toedienen. De nieuwe aartsbisschop zal op 6 Januari op de aartsbisschoppelijke zetel van Milaan worden geïnstalleerd. De voorlopige standaard-overeenkoms* ziekenfonds-huisarts 1954 bevat een voor lopige regeling van het basis-honorarium van huisartsen- Volgens deze voorlopige In de afgelopen maand is het aantal werkloze mannen toegenomen van 31.678 tot 32.572 en is het aantal arbeiders op aanvullende werken van 5131 tot 3269 ge daald, zodat het aanbod van arbeidskrach ten in totaal met 968 afnam. Deze daling een protest van de zijde der Kerken, aldus I van de geregistreerde arbeidsreserve - (Van onze correspondent) Barbara Mlynowski van drie jaar uit het v'uchtelingenkamp in Bremen Lesum, de even oude Bogumula Mozdy- nicwicz uit het kamp Marx en Stanislaw Mowski van vijf jaar uit het kamp Friedrichsfeld en nog honderd andere Poolse kinderen van drie tot veertien jaar uit andere kampen in Noord-Duits- land, waarin zij in veie gevallen ook zijn geboren, kinderen, die nooit anders dan gebrek hebben gekend, zijn gisteren in Friesland aangekomen, waar zij drie maanden bij R.K. Friese pleegouders worden ondergebracht. In Workum. St Nicolaasga. Bolsward, Heerenveen en andere plaatsen zullen deze kinderen lichamelijke en geestelijke kracht kunnen opdoen dank zij de acti viteiten van het, Ned. R.K. Huisvestings comité in Den Bosch, dat na de oorlog reeds 15.000 kinderen tijdelijk kon onder brengen. Dat de oiderbrenging thans in Het eerste onthaal in het gastvrije Fries land. Friesland mogelijk is, is ook te danken aan het enkele maanden geleden tot stand gekomen Katholiek Sociaal-Chari tatief Centrum in Friesland, dat een commissie heeft gevormd, welke huis vesting van deze kinderen in deze pro vincie heeft geregeld. Katholieke gezin nen in Friesland hebben spontaan mede gewerkt. In minder dan veertien dagen had men reeds plaatsingsmogelijkheid voor 103 kinderen. De meesten van deze kinderen, die het vierde transport vor men. dat nu in Friesland is aangekomen zijn half wezen. Maria Petruszka en Janina Czarnecke en hun 100 kameraadjes hadden nog nooit de wereld buiten de troosteloze kampen, waarin zij opgroeiden, gezien. Zij behoren nu tot de gelukkigen, die tiaar ons laad konden worden gehaald, (Telefonisch van onze Parijse correspondent) PARIJS, Woensdagavond. Een aantal Franse Priester-arbeiders lieeft, zoals bekend, zich op 1 Maart j.l. niet willen neerleggen bij de nieuwe voorschriften die omtrent bun arbeid zijn gegeven. Twee weken geleden heeft kardinaal Feltin bij een déjeuner dat hem door de buitenlandse persvereniging te Parijs werd aangeboden medegedeeld, dat het bier een veertigtal priesters betreft. «Zonder natuurlijk de edelmoedigheid van die priesters in twijfel te i en trekken, heeft de Kerk gemeend, dat een bijzondere voorbereiding 11111 nieuwe leven voor deze priesters nodig is, en zo heeft zij voor- r< en gesteld betreffende beperking van de arbeidstijd en het deei- 1 van deze priesters aan bepaalde (wereldlijke) organisaties. iiiï^kom'pn6^ bepaalde' overgangsrege- chies tn d™S^'inetbocht T<? 'T,? P8r°" in het Noord-Westen)hUn%Te?seèfeinZhet leven geroepen, waarbij priesters die de voorschriften hebben parochiegeestelijkheid .„TS» KA samenwerken Wij hebben non sm vraagd zich in kleine communiteiten van drie of vier priesters te groeperen. Eén groep is in wording in Montreuil, terwijl in Lille en in Lyon eveneens oplossingen worden gezocht. In elk geval wens ik (al dus nog steeds kardinaal Feltin) vurig, dat de priesters actief deelnemen aan het le ven der arbeiders Op dat ogenblik wisten sommigen reeds dat de bekende uitgeverij „Le Seuil" een werk Ier perse had dal veel leek op „een geelboek" zoals de hoofdredacteur van La Croix", pater Gabel het noemde - van dc priesterarbeiders, die zich niet aan de voorschriften hebben onderworpen. Bij nader inzien heeft „Le Seuil" dan ook geweigerd het werk uit te geven en het is nu verschenen bij een uitgeverij, wier werken veelal een communistische tendens vertonen. Het werk is aangediend als een geel boek van al wat zich sinds Maart 1943 lot Maart 1954 in deze kwestie heeft voorge daan. Het bevat tal van beschouwingen, die ondanks bewering van het tegendeel, in feite niets anders zijn dan een pleidooi van hen die zich niet hebben onderwor pen, terwijl het allerminst de houding weergeeft van de priesters, die zich in Maart van dit jaar hebben teruggetrok ken. Ruim vijftig bladzijden richten zij zich tot de gemiddelde lezer met hoofdstuk ken met veelzeggende titels als: „Uitnodi ging tot ernst", „Twee levensstijlen" Van het goede gebruik der theologie" en vervolgens zijn er negen hoofdstukken met documenten die overbekend zijn. maar niet altijd met de gewenste objectiviteit weer gegeven. Daarbij is ook het „Cahier Vert", het geschrift jvaarmee de priesters die zich niet wilden neerleggen zich ln Fe bruari van dit jaar- tot het episcopaat heb ben gewend. Helaas blijkt daaruit maar al te zeer welke betreurenswaardige tendenzen, on der de invloed van het arbeidsveld, zich van die priesters hebben meester gemaakt. Het is nog volkomen onbegrijpelijk dat 46 priesterarbeiders het stuk niet hebben willen tekenen en zich naar de voorschrif ten van de Kerkelijke overheid hebben gevoegd. Het boekwerk eindigt met de woorden: „Een ding is zeker: heden zo goed als voor Maart blijven de vraagstukken in hun geheel bestaan De Kerk kan dit niet voorbijzien en ze kunnen niet zonder de Kerk worden opgelost". Het is uitermate betreurenswaardig, dat de priesters, die tot deze aanstootgevende publicatie zijn overgegaan, niet hebben ingezien, dat zjj zodoende niets doen om tot de oplossing van het vraagstuk bjj te dragen. Het is maar beter de inhoud van de publicatie te laten rusten, die is in feite niets anders dan koren voor de anti godsdienstige propagandamolen. De in wendige verscheurdheid dier priesters ten overstaan van de diepe ontkerstening der arbeidersmassa is niet voldoende veront schuldiging voor hun .geelboek", dat over vloedig aantoont hoe nodig het ingrijpen van Rome en van het Franse episcopaat is geweest. Nog afgezien van de feitelijke onjuist heden van deze publicatie en eveneens af gezien van de gemoedstoestand van haar samenstellers, moet het niettemin toch wel zeer pijnlijk zijn voor de H. Vader, dat dit gebeurd is. Sinds bekend werd dat deze publicatie ter perse was zijn de priesters-arbeiders, die zich wè] onderworpen hadden spon taan tn de omgeving van Parijs in retraite gegaan. Kardinaal Feltin heeft zich bij hen gevoegd en samen hehhen zij het vraagstuk van de ontkerstening der mas sa onderzocht, in trouw aan en in vertrou wen op de H. Kerk, .u terwijl de werkloosheid in October ge woonlijk ongeveer 5000 hoger komt te lig gen is een gevolg van het ongunstige weer voor de aardappel- en bietenoogst waardoor uit vrijwel alle beroepsgroepen arbeidskrachten bij de oogstwerkzaam- heden konden worden ingeschakeld. Onder invloed van de gunstige conjunc tuur handhaafde zich de bedrijvigheid in de industrie en de dienstensector in het algemeen op hoog niveau. Ook in de bouwnijverheid heerste grote activiteit. Een groot aantal losse arbeiders vond werk bij de suikercampagne en, wegens de seizoendrukte, in de conservenindustrie. In de metaalindustrie kon o.a. een aanta. jongelui van de lagere technische scholen worden geplaatst, terwijl ook veel jeugdig handels- en kantoorpersoneel een arbeids plaats kreeg. De vraag naar mannelijk personeel daalde van 52-609 tot 46.751. De vraag naar personeel beneden 19 jaar daalde van 16.132 tot 14.574. De relatieve werkloosheid was einde October het hoogst in Noord-Brabant, Noord- en Zuid-Holland, Gelderland en Friesland, met 11 werklozen per 1000 man - nelijke beroepsbeoefenaren en het laagst in Limburg met 5, terwijl het rijksgemid delde 10 bedroeg, evenals op 30 September. Het aantal als werkloos geregistreerde vrouwen daalde van 5805 tot 5506. De ge registreerde vraag naar vrouwelijk per soneel daalde van 29.488 tot 28.839. regeling betalen, in afwachting van de definitieve regeling, de algemene zieken fondsen aan de huisartsen over ten hoog ste 3000 patiënten per arts een honorarium van 7.— en over het aantal patiënten per arts boven 3000 tot en met 4000 een honorarium van 5.— per patiënt per jaar. Voor wat betreft het aantal patiënten boven 4000, is het honorarium eveneens op 5.per patiënt per jaar gesteld maar was bepaald, dat daarvan 2.— door de fondsen zou worden gereserveerd. Later hebben door partijen aangewezen economisch-deskundigen verklaard, dat uit te hunner beschikking gekomen enquête materiaal voorlopig kan worden geconclu deerd, dat de degressie der kosten van niet-apotheekhoudende huisartsenpraktij ken zodanig is, dat zij kan worden geacht te zijn gedekt door de bestaande vermin dering van het honorarium van 7.— voor de eerste 3000 patiënten tot 5.— daarboven. Daarom verklaarden de des kundigen, dat geen aanleiding bestond, de blokkering van 2.— per patiënt boven 4000 patiënten te handhaven. Als gevolg hiervan hebben de organisaties van alge mene ziekenfondsen en de Kon. Ned. Mij tot Bevordering der Geneeskunst geza menlijk besloten, dat de reservering on gedaan wordt gemaakt en het hoofdelijk per arts gereserveerde bedrag wordt uit betaald. De ziekenfondsraad heeft dit be sluit goedgekeurd. Overzicht van de Basiliek van St. Pieter tijdens de zaligverklaring van zuster Maria Assunta, missionaris van Maria. Op de achtergrond een groep zusters van dezelfde Orde als zuster Maria Assunta. (Van onze Haagse redactie) Naar aanleiding van berichten als zou tussen de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en de Koninklijke Ne- derlandsche Maatschappij tot bevordering van de Geneeskunst overeenstemming zijn bereikt over optrekking van de loon grens van 5300 tot 6.000,zijn on juist. Van bevoegde zijde deelt men ons mede dat over dit onderwerp wel van ge dachten is gewisseld maar dat het ten aanzien van de loongrens nog niet tot een conclusie is gekomen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1