Gymnajuventa '55 in Rotterdam «fet de h«ste "">l' MAGGI SOEPEN Pieter Camnegieter's AVONTUREN NIEUWS TREKT ALTIJD - IEDERE DAG Kring KVP Rotterdam stelt voor: TEGEMOETKOMING AAN EN VRIJ VERVOER VOOR MILITAIREN Engelse beschuldigingen omtrent handelsdiscriminaties Voetbal-fusie ook in Rotterdam Verlenging herhalingsoefeningen 1 of 2 KAMERS Kampioenen wm HEI VOOR DE HUISVROUW 6 stuks fijne Taai-Taai' voor slechts 10 cent óók advertentie-nieuws GEVRAAGD 48 THEE GERARD NEDER Weer internationale deelneming Omstreden wetsontwerp aanvaard De affaire-Petersen ZOAVO-verdrag in Amerikaanse senaat Wie zwijgt, stemt die toe? Juliana gaat over naar Rapid Japan hoopt tarieven te verlagen gemeentefonds mmëê GROENTESOEP lllll ZEEUWSE MOSSELEN PASSAGE DE ONDERWERELD VAN Het geschenk van de Sint! DONDERDAG 11 NOVEMBER 1954 NSC PAGINA 4 De Australische havenstakingen Inhoud der tenlastelegging FRANSE KABINET NEEMT ANTI-ALCOHOL MAATREGELEN IN 1956 VERKIEZINGEN IN EGYPTE „SABRES" VOORLOPIG AAN DE GROND Overeenkomst tussen Nederland en West-Duitsland als voor beeld genoemd Moties De groslijst ELECTRICITEITSSTORING IN DEN HAAG Bleijerheide en Kerkrade vormen andere combinatie Wetsontwerp in voorbereiding Bijeenkomst van de GATT WIJZIGING BEGROTING WEST-DUITSLAND GAAT PARACHUTISTEN OPLEIDEN Een heldere, geurige soep, waarin de fijnste groenten zij" verwerkt, cent Maggi is kieskeurig - voor U Want alleen het beste van het beste is goed genoeg voor Uw soep. Verse groenten, zonrijpe tomaten, de fijnste spliterwten, jonge asperges, prachtig, mals kippen- en fijn kalfsvlees... Bij aankoop van een pakje thee of een doosje zakjes Thee - n 116 ct. 112 ct. 106 ct. 102 ct. 98 ct. 11 2 ct. 102 ct. 112 ct. 106 ct. Alle Zilverzakjes voor 4 diepe borden zó klaar om van te genieten JEANNE MOREAU MONïMARTRE (Effi jj de tweede das voor MEENT 96 Terwijl vastgesteld mag worden, dat men in Nederland en ver daarbuiten nog steeds niet uitgepraat raakt over de Gymnaestrada, het zo prachtig geslaagde gymnastiekfestival, dat zich van 15 tot 19 Juli 1953 te Rotterdam voltrok en dat zo volledig is geslaagd, valt te voorspel len, dat van 5 tot 9 Juli 1955 Rotterdam opnieuw gymnastiekstad zal zijn. Dan immers zal daar een gebeurtenis op turngebied plaats vinden, die de zoet klinkende naam van „Gymnajuventa" heeft gekregen, en waaraan medewerken het Koninklijk Nederlandsch Gym- nastiekverbond, het Nederlandsch Chris telijk Gymnastiekverbond. de Rooms- Katholieke Nationale Gymnastiek Fede ratie, de Nederlandse Culturele Sport bond, de Vereniging van leraren en onderwijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland en het Verbond van R.K. leraren in de lichamelijke oefening „St. Thomas van Aquino". De bedoeling is. dat de „Gymnajuven ta" de jeugdgymnastiek, zoals zij in de scholen en jeugdafdelingen der turnbon den beoefend wordt, in het centrum der belangstelling gaat plaatsen. Het zal een internationale samenkomst worden, die een combinatie zal bieden van lezingen en demonstraties. Voor de eerste twee dagen zijn een aantal Nederlandse en buitendse spre kers van erkende reputatie uitgenodigd, een referaat te houden, terwijl geduren de de laatste drie dagen scholen en turn verenigingen in staat worden gesteld, hun kunnen te tonen. Ook de binnen- en buitenlandse opleidingsinstituten worden ingeschakeld Enkele demonstraties zul len van grootse allure worden en in een stadion plaats vinden. Het Congresbestuur. waarin de zes or ganiserende bonden vertegenwoordigd z\jn is bereids geformeerd, en een Rege lingscomité dat eveneens zeer veelzijdig is samengesteld, is aan de arbeid getrok ken. Sub-commissies voor logies en voe ding. voor ontspanning en verkeer, voor pers en propaganda, voor financiën, voor de ontvangst en voor de technische aan gelegenheden zullen Congresbestuur en Regelingscomité in hun veelomvattende taak bijstaan. Een aaantal bekende figuren uit de kringen van overheid, sport, handel en nijverheid zjjn uitgenodigd zitting te ne men ln het Erecomité. Inmiddels hebben de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr J. M. L. Th. Cals, de Het Australische Huis van Afgevaardig den heeft gisteren het omstreden wets ontwerp aangenomen, waarbij de reders gemachtigd worden arbeidskrachten aan te nemen. Het ontwerp is aanleiding ge weest tot een proteststaking van 26.000 havenarbeiders, die vorige week begon De vakbonden hadden tot nog toe het recht, dat thans aan de werkgevers is verleend. De ministers waren van mening, dat het „zeer waarschijnlijk" is dat de staking spoedig zal zijn afgelopen Het wetsont werp wordt vandaag door de Senaat be handeld. Minister van Buitenlandse Zaken, mr J. W. Beyen en de Minister zonder porte feuille, mr J. M. A H. Luns, zich bereid verklaard, hét Erepresidium te aanvaar den. De uitnodigingen aan Nederlandse en buitenlandse scholen, verenigingen en opleidingsinstituten zijn dezer dagen ver zonden- De eerste reacties en het feit. dat men in de kringen der betrokkenen nu reeds ruime aandacht heeft voor de Gym najuventa, rechtvaardigen de verwach ting. dat deze Gymnajuventa slagen zal. De Amerikaanse regering heeft Dins dagavond de feiten meegedeeld, op grond waarvan dr Joseph S. Petersen, een ge wezen Ud van het nationale bureau voor de veiligheid, wordt beschuldigd van het verraden van staatsgeheimen. Hem wordt ten laste gelegd defensie geheimen te hebben verworven met de bedoeling, of met reden om aan te ne men, dat zij zouden worden gebruikt ten nadele van de Verenigde Staten en ten voordele van een ander land. De Amerikaanse regering heeft eerst het betrokken land niet willen noemen, maar nadat Nederlandse functionarissen hadden gezegd, dat het Nederland was, heeft Amerika dit bevestigd. Nederlandse functionarissen hebben verklaard, dat Petersen gegevens heeft uitgewisseld met een lid van de Neder landse ambassade te Washington. Zij zeiden in de mening te hebben verkeerd, dat deze uitwisseling geoorloofd was. De Amerikaanse regering zegt verder, dat Petersen in Maart of April 1948 „af schriften en aantekeningen heeft gemaakt van geheime documenten, waaruit het succes van Amerika bij het ontcijferen van door de Nederlandse regering ge bruikte codes bleek". Petersen, die een maand geleden werd aangehouden, is op een borgstelling van 10.000 dollar in vrijheid gesteld. Het Franse kabinet heeft gisteren in zijn vergadering een aantal maatregelen geno men tegen het alcoholisme. Een dier maat regelen is dat de Franse café's in de toe komst tussen vijf en tien uur in de morgen geen alcoholische dranken zullen mogen schenken. In het algemeen bestaan er in Frankrijk geen „sluitingsuren" voor de café's. In Parijs zijn bepaalde zaken dan ook 24 uur per dag open. Andere maatregelen van het kabinet betreffen huis-distilleerderij, het adverteren van dranken en het aan moedigen van propaganda tegen alcohol gebruik. Naar radio-Cairo meldt, heeft premier Nasser van Egypte gisteren bekend ge maakt, dat begin 1958 algemene verkie zingen voor het parlement in Egypte zul len worden gehouden. President Eisenhower heeft gisteren het onlangs te Manilla getekende verdrag vóór collectieve veiligheid in Zuid-Oost- Azië ter bekrachtiging aan de Senaat voorgelegd. In een speciale boodschap drong de pre sident erop aan het verdrag spoedig in gunstige overweging te nemen. Een woordvoerder van het Witte Huis deelde echter mee, dat de president niet verwacht, dat de Senaat het verdrag in behandeling neemt, voordat het nieuwe (84ste) Congres in Januari bijeenkomt. In zijn boodschap noemde Eisenhower de ZOAVO „een belangrijke schakel in de verdediging der vrije wereld tegen communistische agressie". In het verdrag is een clausule opge nomen, volgens welke de V.S. verklaren dat „de enige gewapende aanval in het verdragsgebied, die zij als noodzakelij kerwijze voor hun vrede en veiligheid beschouwen, een communistische aanval is." In de boodschap was een schrijven van minister Dulles opgenomen, waarin ge zegd wordt, dat de Amerikaanse deel neming aan de ZOAVO „geen materiële veranderingen in de militaire plannen van de V.S. vereist". De minister voegde hieraan toe, dat de V.S. het verdrag, wat het aantal deelne mers of de omvang van het gebied be treft, niet zullen uitbreiden, zonder dit opnieuw aan de Senaat ter bekrachtiging voor te leggen. De Amerikaanse luchtmacht heeft be kend gemaakt dat de commandant van de basis Nellis, in Nevada, tijdelijk het ge bruik van tweehonderd op deze basis ge- stationneerde „Sabre"-straaljagers heeft verboden. Het verbod houdt verband met de on gelukken die zich de laatste tijd met dit type hebben voorgedaan. De Empire Industries Association and British Empire League, een organisatie tot bevordering van de handel van Engeland en het Gemenebest, heeft een verklaring gepubliceerd, waarin gezegd wordt, dat West-Duitsland, Nederland en de Ver- Staten zich hebben schuldig gemaakt aan handelsdiscriminaties, welke door de Al gemene Overeenkomst voor Tarieven en Handel (G.AT.T.) verboden zfln. Als voorbeeld van een beweerde discri minatie werd de handelsafspraak tussen West-Duitsland en Nederland van Sep tember jl. aangehaald. „De besprekingen tussen de beide landen leidden tot een overeenkomst tot vergroting van het we derzijdse handelsverkeer met een bedrag van omstreeks f 555 millioen. West-Duits land zal meer auto's, machines en plastic producten uitvoeren en de Nederlandse exportquota voor bloembollen, snijbloe men, verfstoffen en minder belangrijke „Er wordt zoveel ten koste gelegd aan het militaire materiaal, dat wij de mens daarbij niet behoren te vergeten. Wij weten, dat na een twee-jarige dienstplicht heel wat jongelui in hun materiële omstandigheden gehandicapt zijn. Wij weten ook, dat zij gedurende die twee jaren vaak tijdens verlofdagen op de plaats van hun legering moeten blijven. Wij moeten iets voor hen doen". Dit waren overwegingen die leidden tot een voprstel, dat door de kring Rotterdam van de K. V. P. werd geformuleerd en zal worden opgezonden ter behandeling in de partijraad. stemming over de eerste candidaat, maar over de gehele groslijst. Overschie voelde meer voor het af vaardigen van kiesmannen door de af delingen, welke kiesmannen dan zou den stemmen over de groslijst. Na enige discussie kwam men niet tot overeenstemming. Het standpunt der ver gadering was tenslotte, dat men zich met het voorstel van het Partijbestuur zou verenigen, behoudens het punt, dat de KVP-leden die niet aan de groslijst-stem ming zouden deelnemen, geacht zullen worden vóór het politiek advies te heb ben gestemd. Van dit „wie zwijgt stemt toe" bleef men afkerig. Er werd een motie aangenomen het Partijbestuur te verzoeken, met alle mogelijke middelen te bevorderen dat het Katholiek Sociaal Program zo spoedig mogelijk tot stand komt. Voorts een motie, waarin de kring zijn afkeuring uitspreekt over het voor nemen der regering om over te gaan tot invoering van huurbelasting en het over gaan tot instelling van een huur-egalisa- tiefonds. Tenslotte een motie, waarin de kring zijn afkeuring uitspreekt over het voor nemen der regering om met voorstellen te komen tot verhoging der tarieven van de vennootschapsbelasting. Tegen het middernachtelijk uur ging men uiteen, doch niet dan nadat voor zitter mr F. Nlvard een ernstig beroep had gedaan op de activiteit van de af gevaardigden der afdelingen, tot het werven van vele nieuwe leden. De toe stand van de kring, zo zeide hij, baart zorgen. Er wordt nu voorgesteld, er naar te streven dat aan militairen een extra toe lage zal worden verstrekt wanneer zij de dienst zullen verlaten en dat de mo gelijkheden tot kosteloos vervoer wor den verruimd, om de band met het gezin zo goed mogelijk te behouden. In de kringvergadering, die in restau rant Engels werd gehouden, werden bij meerderheid van stemmen aangewezen als leden voor de partij- en bestuurs raad de heren dr R. Eysink en J. M. Smit en als hun plaatsvervangers resp, de heren R. Warnars en R. Wilke. Het belangrijkste punt van de ver dere agenda was wel het bepalen van een standpunt ten aanzien van het voor stel van het Partijbestuur, dat een in grijpende wijziging van de groslijst-stem mingen voorstelt. De parochie van de H. Familie gaf de voorkeur aan stemming in de afdeiings- vergaderingen, waarbij dan een toelich ting zou worden gegeven door een lid van de adviescommissie. En dan niet producten zullen vergroot worden- Derge lijke overeenkomsten zijn zeer gewoon maar zijn zuiver discriminerend", aldus de verklaring. Verder wordt opgemerkt, dat de krach tigste tegenstander van de imperiale voor keursrechten de preferentiële rechten binnen het Gemenebest de Ver. Staten zijn. Toch zijn de Ver- Staten volkomen bereid om toe te staan, dat groepen lan den zich verenigen tot een nauwe douane unie en binnen hun groep vrij handels verkeer hebben met de mogelijkheid ta rieven te heffen van landen, die niet van de groep deel uitmaken. Volgens de verklaring moet wederom het recht worden verleend een stelsel van preferentiële rechten te hanteren. De be staande voorkeursrechten dienen echter na voldoende bespreking en individueel onderzoek herzien te worden en te wor den verhoogd, verlaagd of onveranderd te blijven. De genoemde organisatie is een niet officieel lichaam, dat de zienswijzen ver tegenwoordigt van een invloedrijk deel van de Engelse politici en industriëlen. Een gedeelte van het Haagse Bezulden- houtkwartier, begrensd door Theresia- straat, Carel Relnierszkade, Schenkkade en Laan van Nieuw Ooat-Indië is gister avond omstreeks zes uur in donker komen te zitten. De oorzaak was overbelasting van een hoogspanningsvoedlngskabel. De storing werd Ingeleid door het door- smelten van een aantal hoogspannings patronen in enige kabels, waardoor in vier transformatorzuilen de spanning wegviel. Zeven hoogspanningsverbindin gen werden hersteld, maar ook in het laagspanningsnet moest een aantal door geslagen veiligheden vervangen worden. Om kwart voor negen hadden de meeste straten van het genoemde stadsgedeelte al weep licht. Zoals réeds gemeld overweegt men in N.B.V.B.-kringen een fusie tussen de profclubs Den Haag en Rotterdam, mits de bekende vredes-voorstellen door de Bondsvergadering van de K.N.V.B. wor den aangenomen. De gefuseerde prof club zou dan haar thuiswedstrijden in Den Haag spelen, evenwel niet langer op Duinhorst maar vermoedelijk op het V.U.C.-terrein, waarover besprekingen gaande zijn. Intussen vernemen wij, dat het, we derom mits de Bondsvergadering met de K.N.V.B.-N.B.V.B.-vrede accoord gaat, eveneens mogelijk is, dat de prof-club Rotterdam een overeenkomst aangaat meteen K.N.V.B.-club, in casu een Rotterdamse Eerste-klasser, in welk ver band de namen van verschillende clubs worden genoemd. Inderdaad zou de Rotterdamse prof club liever een overeenkomst betreffende de beschikking over een speelterrein aangaan met een Eerste-klasser in Rot terdam, dan een fusie met de Haagse prof-club. Zelfs worden ook namen van Tweede- en Derde-klassers genoemd. Geen van deze verenigingen kon ons, op een desbetreffende vraag, echter een bevestiging van gevoerde besprekingen geven. In een Dinsdagavond laat te Heerlen gehouden bijeenkomst zijn de besturen van de Heerlense prof-club Rapid en de jjerr" raadse Eerste-klassers Bleijerheide, Kerk rade en Juliana teruggekomen op hun be sluit om samen één (betaald) elftal te for* meren- In de gemeente Kerkrade vond men het opgaan van vier Eerste-klasse elftal len in één elftal een te groot offer op het altaar van de sportieve zakelijkheid. In de bijeenkomst van Dinsdagavond heeft men in principe besloten, dat Bleijer heide en Kerkrade één (betaald) elftal zul len vormen met daarnaast behoud van eigen verenigingszelfstandigheid, en dat Rapid en Juliana zullen fusionneren met behoud van de naam „Rapid", die nu een maal een bekende klank in Nederland heeft gekregen. Rapid blijft ln het gemeente-sportpark van Kaalheide ln de gemeente Kerkrade (waarvan de rechten reeds door Juliana aan Rapid waren overgedragen) spelen. Onder welke naam de combinatie Bleljer- heide-Kerkrade zal uitkomen, ls nog niet bekend, evenmin op welk terrein zal wor den gespeeld. Van deze nieuwe besluiten is de Urgen tie-comm)ssle op de hoogte gebracht. (Van onze Haagse redactie). Op het ministerie van Oorlog ls een wetsontwerp ln een ver gevorderd sta dium van voorbereiding, waarbij de duur van de herhalingsoefeningen thans 85 dagen zal worden verlengd. Dit ter compensatie van de verkorte diensttijd. Deze verlenging is noodzakelijk om de paraatheid van de landmacht op peil te houden. Over de grootte van de verlen ging wist men ons van officiële zijde nog niets mede te delen. De Japanse ambassadeur in Engeland, Matsumoto, heeft in de bijeenkomst van de organisatie der Algemene Overeen komst voor Tarieven en Handel (G.A.T.T.) medegedeeld, dat zijn land hoopte zijn ta rieven te verlagen, wanneer het volgende jaar de besprekingen beginnen over het volledige lidmaatschap van Japan van de organisatie. Hij zeide verder, dat Japan zijn invoer rechten reeds op een zeer laag niveau heeft gebracht. Japan stemt volgens da ambassadeur tn met een Frans voorste', van het vorige jaar, om de tarieven, over een periode van drie jaren verdeeld, met 30 pet te verlagen. De Deense minister van economische zaken, J. O. Krag. zeide dat Denemarken dit plan slechts een kleine stap tn de goede richting vond. Een eensgezinde aan val op alle belemmeringen van de handel zeide de minister te kunnen steunen. „H«t is van bijzonder belang voor Denemarken, dat niet op een onevenwichtige wijze te werk wordt gegaan. Het zou gevaarlijk zijn, wanneer wij zouden besluiten quota te verbieden, zonder tegelijkertijd doel treffende maatregelen te nemen tot af schaffing of vermindering van andere be lemmeringen. welke naar onze mening schadelijker zijn voor onze wederzijdes fe,', en de Internationale arbeids verdeling dan ooit tevoren", aldus Krag. De ministers van Financiën en van Bin nenlandse Zaken hebben de Tweede Ka mer een nota van wijzigingen doen toe komen op de ontwerp-begroting 1955 vaa het Gemeentefonds. In overeenstemming met het advies vaa de rijkscommissie van advies voor da gemeenteflnanclën zijn zij van oordeel, dat voor de algemene uitkering aan ge meenten een bedrag van J 580.760.000 dient te worden uitgetrokken, zodat 50.000.000 voor toevoeging aan de reserve kan wor den bestemd. West-Duitsland zal binnenkort twee op leidingsscholen voor parachutisten openen. Een centrum voor Noord-Duitsland wordt Zaterdag op het vliegveld Essen-Muehl- heim geopend en te Egelsbach, bij Frank fort, zal later een Instituut voor Zutd- Duitsland worden opgericht. Op de scholen zal het valschermspringen hoofdzakelijk als sport worden beoefend, doch er zullen ook parachutisten voor hulpverlening bij rampen worden opgeleid terwijl tevens beroepsvliegenleri ln het gebruik van valschermen zullen worden onderwezen. Met grote dankbaarheid aan God, geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje JOHN CHRISTIAN Jan Schoenmaker» Chavela Schoenmakers- de Luna Chavellta Dallas 19 Texas, 10 Nov. 1954 I 3322 KnighstreeL op behoorlijke stand om als kantoorruimte in te richten, waarin dagelijks door 1 of 2 personen wordt gewerkt. Brieven onder no. C 759 Nieuwe Schiedamsche Courant, Dam 18. Personeel gevraagd Nette meisjes voor alle afde lingen gevraagd. Aanmelden: Stoom- en Chem Wasserij Nico Nljman, Voorhaven 37-41, Rotterdam-West. Voor direct gevraagd halfwas machinale houtbewerkers en jongens voor stoelenfabrlcage. Aanmelden Walvisstraat 6 of Hoogstraat 113, Schiedam. Gevraagd net meisje van 8 tot 3 uur. Zaterdags vrij. Aanmel den na 8 uur: N. de Wit, Stad houderslaan 56. Handel en bedrijf Glasplaten voor ronde tafel; en thecmeubelen, glas ln lood, verzilveren van verweerde spiegels en moderniseren; ad vies gratis. Van Loopik's Glas industrie, Boterstr. 39, Schie dam, Tel. 68945. Het Radiohuis, Hoogstraat 92, Tel. 68044. Electronisch Jaar boekje 2.25, soldeerbouten 5.15, 6.25, kristalonlvanger 5.60, koptelefoons 7.50, spanningzoekers 1.75, 2.45 kristalontvanger bouwdoos 15 50, bouwdoos v. 3 lamps ontvanger 27.75. microfoons 16.50, 17.50 en hoger. Het Radiohuls, "Hoogstraat 92, tel. 6S044. Philips radiotoe stellen vanaf 98 -. Infraphll 37.50, hoogtezon Ultraphil 76.50, Remington scheerap parten 88.- 98.-, Phili shave 49.75, strijkijzers 14.65 16.45 16.75 28.50, Hol land Electro stofzuigers 135 145 155, luidsprekers vanaf 9.75. Desgewenst gemakke lijke betaling wlpW I* - - -W* mss1 Een geurige, smeuïge, voed zame soep roet volop eerste soort Goudgele, zuivere kippenbouillon met vermicelli. Heel even 't is allemaal echt! »plii«wten. 58 gekruid. 48 cent cent Diversen Dierenhuis. Steeds voorradig rashondjes, zang- en slervo- gels, tropische vis, levende waterluls, tublfex, kooien, aquaria, planten enz. Billijke prijzen, ln- en verkoop. J. Doe- jaaren, Dam 27, Schiedam, tel 68278. (fpcthatji Deze aanbieding geldt uitsluitend tot en met 16 November 1954 Goudmerk 100 gr. Zilverroodmerk 100 gr. Blauwmerk Oranfemerk1 Groenmerk. Grove thee Zwartmerk Grove thee Bruinmerk China thee. 1 00 gr- 1 00 gr. 100 gr. 1 00 gr. 100 gr Zakjes thee, doosje 20 st. Iin het van ouds bekende adres Café-Restaurant „MODERN", Joh. M. Bloemendaal v.h. A. V. J. don OUDEN - Kleiweg 221-223 - Rotterdam-N., tel. 40533 Uitgebreid restaurant TELEFOON 69563 DAG 2 EN 8 UUR ZAT EN ZONU. 2- 4.15 -1 9,15 DONDERDAGAVOND GEEN FILMVOORSTELLING met JEAN G A B I N in een film van Jacques Becker DORA DOLL neOEPIand (Touche! p.i .u griibl) De „DERBY" dassen fabrieken geven bij aankoop van een das a van f 3.95. f 4.95 of f 5.95 MEREN MODES In hel hart van Rotterdam Even voorbij het Beursgebouw 551, „Wat wil dat zeggen," riep Karolus, „waarom vliegt dat ding niet doorWij kraaien hebben toch ook geen last van benzinegebrek!„Vliegtuigen wel," sprak Pieter somber..., en dat wil zeggen dat we nu gaan landen. De schrik sloeg de kraai alweer om het hart„Mmaaaaaarrr wat dan?????" bibberde hij. „We zullen een plekje gaan uitzoeken stelde Pieter voor. Samen keken ze over de rand van het vliegtuig naar beneden. „Kijk daar ligt een dorpje.... ik zal proberen het toestel achter de kerk aan de grond te krijgendat grasveldje ziet er aan lokkelijk uit, vind je niet." Pieter wees met zijn vinger naar beneden en Karolus steunde „stonden we er maar vastIk heb zo'n gevoel dat het mis gaat..,, je bent nu wel een hele Piet in vliegen, maar landen heb ik je nog nooit zien doen." „Er zal toch niets anders opzitten," sprak Pieter, alle moed bij elkaar rapend, „let op daar gaan wel!" Pieter duwde de stuurknuppel vooruit en het vliegtuig begon een prachtige zweefduik in de richting van het groene weilandje. „Niet zo hard," rilde Karolus, pas op je bent al haast bij de grond. Kijk uit,.... zie je die bomen daar dan niet....

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4