TWENTE IN HERFSTTOOI] ONTVING DE KONINGIN Reclame Jag fick en „PhiliShave" M WAAR DAÏ WIEL DRAAIT Mevrouw, wij hopen vóór de twintigste iets van U te horen... 1 PHILIPS „PHILISHAVE" 78 so U KOMTTOCH OOKNAARONSvoor- Maakt Jacht op vrachtauto 1 49.75 SNELSCHEERAPPARAAT OPfLINE EN GABARDINE REGENMANTELS v a 29," J RAAD MEE EN WIN EEN GASFORNUIS! SC H OEN M A VRIJDAG 12 NOVEMBER 1934 PAGINA 6 GEEN ZES PROCENT VOOR RESIDENTIE-ORKEST? ZWEDEN (ik kreeg een PhiliShave Met recht het meest gevraagde droogscheerapparaat ter wereld! 75 sa.sGHitoAW v.a. 22.95 R0KQ8ÖYCÖ ROfCÜ MtCV MYCü ROVCQ /tOKO MYC0 R0K0 1150 schitterende prijzen. 1e t/m. 5e prijs: EEN DORDRECHT-GASFORNUIS, compleet'met zijplaten. ENQUETE-FORIVHJLIER 1. Ik heb Royco Erwtensoep gegeten en ik vind: 2. Ik heb Royco Kalfsbouillonsoep gegeten en ik vind 3. (speciaal voor de prijsvraag) mwq w/w xvm WAW tcewo wyca xoyco broersvestiss (Van onze speciale verslaggever) Het Twentse land had zich gistermiddag op zijn mooist getooid, toen H.M. de Koningin aan enkele voorname centra een bezoek bracht. Een vriendelijk herfstzonnetje gaf een warme gloed aan de prachtige herfst tinten van het laatste gebladerte der bomen in bossen en lanen. Op vele plaatsen wapperde vrolijk de driekleur, op gashouders en hoge fabrieks gebouwen, maar evengoed in het tuintje van een eenvoudige woning. De schooljeugd met zusters en broeders, de juffrouw of de meester, mooi Zondags uitgedost en vaak zwaaiend met een vlaggetje, had zich langs de weg geschaard, niet alleen in Hengelo, Enschede en Hellendoorn, waar de Vorstin enige tijd verbleef, maar ook in de dorpen, die de stoet alleen passeerde. Bij de IJsselbrug in Deventer werd H.M., die vergezeld was van haar parti culier secretaresse, mevr. N. SmittAvis en de Kamerheer, ir. C. T. Stork, opge wacht door de Commissaris der Konin gin in Overijssel, ir. J. B. G. M. Ridder de van der Schueren en burgemeester mr. H. W. Bloemers. Haar eerste bezoek gold het Koningin Juliana-ziekenhuis in Hengelo. Een der patiëntjes, de 8-jarige Marijke van der Linden, beleefde het ogenblik van haar leven, toen zij in een pastel- kleurig jurkje gestoken, op de Koningin toestapte om Haar 'n bouquet orchideeën te overhandigen en keurig haar com pliment deed: „Als 't u blieft Majesteit, we zijn blij, dat u gekomen bent". De Koningin werd in de hal begroet door burgemeester mr. C. J. J. Lambooij, de heer D. W. Stork, voorzitter van het bestuur, de geneesheer-directeur, dr H. Hartstra en de directrice, zuster Z. J. E, Bosch. Sfeer van gezelligheid Bij een maquette zette dr. Hartstra uiteen, hoe het ziekenhuis, waar men een gezellige sfeer heeft geschapen, is ingedeeld. De grootste zaal telt zes bed den en nooit staan twee bedden naast el kaar, maar iedere patiënt heeft zijn eigen hoekje. Ook het zusterhuis, dat bezocht werd, draagt een huiselijk ka rakter. Bij de naamgeving van de afde lingen is afgestapt van de gebruikelijke en zakelijke letter- en cijferaanduidin gen. maar heeft men gebruik gemaakt van de namen van bekende medische persoonlijkheden als Pasteur, Schweit zer. enz., terwijl de kinderafdeling naar de sprookjesschrijver Andersen is ge noemd. Verschillende afdelingen werden bezocht en een leuk tafereel zag men in de lifthal van de Vrouwenafdelingen, waar een tweetal bedden met jonge moeders was geplaatst, die de pasgebo rene in haar armen hielden, welke peu ters door H.M. natuurlijk bewonderd werden. Een bloemetje voor iedere patiënt Een bijzonder aardige attentie van de Koningin was haar zorg. dat iedere pa-* tiënt een vaasje met bloemen bij zich had staan, waartoe de avond tevoren een vrachtauto uit Soestdijk met 391 bloem- stukjes naar Hengelo was gereden, als mede naar Hellendoorn. waar de Ko ningin een bezoek bracht aan het sana torium. De 46-jarige mevrouw R. Nijhuis Kramer en de 62-jarige mevrouw J. H. van Raalte—Voorhuis genoten de eer bloemen uit de hand van de Koningin te ontvangen. Elf meisjes werden verrast met een van goed gemaakte pop en de negen jongens kregen een vulpotlood. Ook onder de kinderen waren er twee bevoorrecht. De 4-jarige Greetje Stam huis wist niet, hoe zij het had. toen de Koningin haar zo maar een pop gaf. Eerst had zij alleen oog voor de foto grafen, maar eenmaal in het bezit van de pop, drukte zij die stevig tegen zich aan en vergat toen alles om haar heen. En de 6-jarige Jaap Velthuis was wat gelukkig met het vulpotlood, dat de Ko ningin hem gaf. In de eetzaal gebruikten de Koningin en de genodigden de thee. nadat eerst de daar aanwezige verpleegsters en het huishoudelijk personeel een „hoeraatje hadden aangeheven. Intense belangstelling In Enschede heeft de Koningin met intense belangstelling de Textielvak- school in ogenschouw genomen en zij luisterde zo aandachtig naar de uit eenzetting van de voorzitter, de heer John. A. Ledeboer, dat zij interrum peerde om te vragen, wanneer Taylor de uitspraak, dat de industrie aan de maatschappij niet alleen economische, maar ook sociale diensten moet bewij zen, had gedaan. De heer Ledeboer wist er prompt een antwoord op te geven. De Koningin wandelde, vergezeld o.a. door burgemeester M. van Veen en de directeur der school, de heer G. J. Huitz- bergen verschillende lokalen door, waar de leerlingen ijverig aan het werk ble- 'ven en bezichtigde ook de spinnerij, spoel- en scheerzaal, weverij en mon tage-afdeling. Een vrolijke ontvangst wachtte de Ko ningin ook in Hellendoorn, waar de ver pleegsters. opgesteld voor het hoofdge bouw van het sanatorium, ter afwisse ling applaudisseerden om haar vreugde en welkom te uiten. Heel parmantig stond op het bordes de 4-jarige Miertje Vos, dochtertje van de geneesheer-directeur met een kleur rijke toef bloemen. Er werden weer verschillende patiënten afdelingen bezocht en in de hal wees dr Vos op het borstbeeld van zijn vader, wijlen dr H. H. Vos, die hier vroeger geneesheer-directeur was en op dat van wijlen mr G. Jannink. Gesprek met vluchtelingen In het sanatorium zijn zes vluchte lingen van de „Ton voor Triëst-actie" opgenomen en met een van hen, de 53- jarige Joegoslaaf Pinto, onderhield de Koningin zich geruime tjjd in het Frans. De heer Pinto was zo attent om mede namens zijn lotgenoten de Koningin te danken voor de gastvrijheid, die zij in ons land genieten. Met de 25-jarige Catharina Furi, een Hongaarse, converseerde H.M. in het Engels. Een der andere patiënten, de 18- jarige Johanna van Bruggen, bood de Koningin een pop aan, die onder leiding van de „Wellfare" was vervaardigd. De Koningin beurde de pop hoog op en vroeg de mede-patiënten van de schenk ster of zij het mooie stuk al gezien had den. Deze eenvoud en vriendelijkheid, typerend voor het bezoek, dat de Konin gin overal bracht, maakten op allen die pe indruk. In de mooie ontspanningszaal gebruik te de Koningin de thee, waarbij zij geen ogenblik heeft gezeten, omdat zij het te druk had met het bewonderen van het mooie schilder- en boetseerwerk, dat langs een der wanden was tentoonge steld. H.M. sprak over deze arbeids- therapie ook met de leidster van het schilderen, mevr. J. Brugmande Vries, beeldhouwster te Almelo en over het Wellfare-werk liet zij zich ihlichten door mej. A. Ruygrok. Het tijdschema was reeds lang over schreden, toen de Koningin Hellendoorn verliet om onderweg nog op menig punt een ovatie in ontvangst te nemen. Zij liet een dankbaar Twente achter. Van Amby naar Maastricht Beschonkene achter het stuur Het viel de Rijkspolitie van Rothem- Meerssen Woensdagavond op, dat een u't de richting Maastricht komende vracht auto met zeer snelle vaart naar Amby reed. Vlak, nadat de wagen voorbij was. stopte een personenauto, bestuurd door F uit Tegelen, bij de politiepost. F. verklaar de, dat hij op de Meerssenerweg door deze vrachtwagen was aangereden. Wachtmees ter K. zette toen met de personenauto on middellijk de achtervolging in. Hij had de vrachtwagen spoedig ingehaald, maar de chauffeur, die via Amby naar Maastricht terugreed, dacht er aanvankelijk niet aan om iemand te laten passeren. Op de Ber gerstraat lukte het de wachtmeester toch voorbij te komen; hij gaf een stopteken maar de vrachtwagenchauffeur negeerde dat. De achtervolging werd beëindigd in de Hoenderstraat te Maastricht. Er ont stond hier een luid rumoer, toen de be stuurder van de vrachtwagen, die onder invloed van sterke drank bleek te zijn. zich aan het onderzoek door de politie wilde onttrekken. De wachtmeester en <je chauffeur vormden de kern van een klu wen worstelende personen. De wacht meester bleef meester van de situatie en het gelukte hem de man naar het politie bureau over te brengen. Het bleek te zijn de groentenhandelaar J. H. uit Maastricht Nadat proces-verbaal was opgemaakt, werd de man ter ontnuchtering een tijdje gastvrijheid verleend. Daarna is hij op vrije voeten gesteld. Het gemeenteraadslid, de heer G. van Praag, heeft B. en W. gevraagd, of het juist is, dat de leden van het Residentie orkest de 6 pet loonsverhoging nog niet hebben gekregen. Indien B. en W. van mening zijn, dat ook de leden van dit orkest recht hebben op deze verhoging, welke stappen heeft het college bij de be voegde instanties dan ondernemen om deze toekenning te bevorderen? Tenslotte vraagt de heer Van Praag, of er zekerheid bestaat, dat de leden van dit door onze gemeente gesubsidieerde or- kest alsnog deze verhoging zullen krijgen. Luitenant vlieger Carl Persson Sjöskumsvagen 15, Enskede „Mijn vrouw wist wat ze deed, toen ze mij een Philips „PhiliShave" Snelscheerapparaat cadeau gaf. Dat is een geschenk, waaraan Ook betaalbaar per week of per maand we beiden veel plezier beleven. Nu hebben we 's morgens geen gehaast en gejaag meer, In een wip ben ik spiegelglad geschoren Evenals millioenen andere mannen, overal ter wereld, is ook deze Zweed enthousiast over het Philips Snelscheerapparaat! Het geheim van de bijzondere scneer- kwaliteit schuilt in de juiste combinatie van twee ronde scheerhoofden in één grote langwerpige spanring. Vraag Uw handelaar een demonstratie en overtuig U zélf hoe razendsnel en spiegel glad dit snelscheerapparaat scheert! mef internationale garantie Elegante Mantel met rijke persi-garnering - Dit goed afkledend model tot in de grootste maten voorradig alle modekleuren alleen bij ons Leuk Baby-manteltje in de warme arraché- stof in rood, koren, groen en Havana. Ca puchon met Teddy ge voerd en dit kost bij ons Het nieuwste In stof en model. Zeer elegant door zijn afneembare sjaal. In alle herfstkleu ren voorradig en voor slechts slechts Tweka. Het moderne Jersey Deux-pieces in alle kleuren en maten Nlst geldig voor haleon en Tweka artikelen El. kachels 10.75 14.50 16.75 El. strijkijz. 8.75 11.75 14.75 Plafondjés m. ball, 1.95 2.10 Plastic snoer p.m. 8 12 Naalmach.lampjë 4.25 4.55 Boekleeslampje 3.05 Marco snelwasmachlne 192 Waswringers 39.- 41.- 51.- Wringerbok 13.95 Wastellen 5.66 7.01 7.92 Wasketels 7.21 7 79 8.98 Era. kolenemmer 3.25 3.65 Rolschaatsen 11.- 14.95 17.75 Autopeds 24.50 27.50 29.75 Kinderfietsjes 17 50 21.50 Hamers Nijptangen Zagen 5-delige zaag Steekbeitels Blokschaven 1.10 1.40 1.85 1.- 1.29 1.40 3.75 4.75 5.25 2.80 2 40 2.80 3.25 2.05 3.75 7.25 Schroevendraaiers 30 60 85 Comb.tangen 1.30 1.60 2.35 Plat- en rondbektangen 1.25 El. rijw.lamp 9.90 12.50 14.25 Sponsrub. zadeldek 2.75 3.25 Rijwielsplegels 1.60 2.75 Rijw. schijnwerpers 5.25 6 25 Bromfle'tshandkapp. 7.. 10.50 Rijw.handkapp. 4.- 5.15 7.25 Kachelpijpen, ellebogen, roosters, kolenschoppen, poken, Ijzerwaren en gereedschappen voor elke vakman Alle soorten Philipslampen, lichtbalken, bulzen TE VEEL OM OP TE NOEMEN - KOM EENS KIJKEN HOOGSTRAAT 67-69 TEL. 68436 EN ONMISBAAR Voor talloze ge legenheden, waarbij U correct gekleed moet zijn, is een geklede schoen onmisbaar In zwart, oxblood en bruin calfs fjllVESE UERS>5 U hebt natuurlijk al gelezen over deze enquête, die overal in ons land zoveel weerklank heeft gevonden. Maar hebt U al meegedaan? Zo niet, dan vragen wij U nu: Hoe denkt U over Royco Erwtensoep en Royco Kalfsbouillon soep. U hebt deze twee belangrijke Nederlandse gerechten ongetwijfeld geproefd. En juist omdat U als huisvrouw zo volkomen vertrouwd bent met alle problemen van de keuken, is Uw oordeel voor ons van het grootste gewicht. In het formulier hiernaast zijn enkele vragen gesteld. U behoeft alleen maar een kruisje te zetten in de vakjes die naar. Uw mening daarvoor in aanmerking komen. Hebt U bepaalde wensen of opmerkingen: U kunt ze eveneens op het formulier vermelden. Het door U ingevulde for mulier dient uiterlijk 22 November 1954 te 24 uur in bezit te zijn van:Royco, Postbus 987, Rotterdam. Wij danken U bij voorbaat voor Uw vriendelijke medewerking. En Royco nodigt U uit... Hoeveel enquête-formulieren zal Royco ontvangen? U kunt het aantal dat U raadt invullen op het for mulier hiernaast. Stuurt U het ons toe, dan maakt U kans op een van de 1145 andere prijzenRuton stofzuigers, Gero Zilmeta cassettes, prijzen van 10 mud anthraciet, Platinal keukenuitzetten, Presto pressure cookers, wollen Zaalberg-dekens, Iinnenuitzetten, Ruton. strijkijzers, Platinal pannen, leuke soepkoppen met scffotel. En... nog duizenden aardige verrassingen I (verschijnt in de Nederlandse dag- en nieuwsbladen) U. dat Royco Erwtensoep mij zoveel tijd bespaart b. dat Royco Erwtensoep zo stevig en voedzaam is C. dat Royco Erwtensoep net zo lekker smaakt als mijn eigengemaakte (Eventuele opmerkingenj U. dat -Royco Kalfsbouillonsoep mij zoveel tijd bespaartÏZH b. dat Royco Kalfsbouillonsoep zo romig gebonden is C. dat Royco Kalfsbouillonsoep van kalfsvlees is getrokken d. dat Royco Kalfsbouillonsoep zo opwekkend en versterkend isQ (Eventuele opmerkingen (Wat is volgens U van toepassing? Zet een kruisje in de betreffende vakjes. Dit geldt voor de vragen 1 en 2) Volgens mij zult Uex. van deze formulieren ontvangen. Naam: --- Straat:huisno PRIJSVRAAGREGLEMENT 1 Wie het totale aantal ingezonden geldige formulieren precies heeft geraden ontvangt de eerste prijs. Is dit aantal niet geraden, dan is de eerste prijs voor degene die het het dichcst heeft benaderd. Wie daarop volgt ontvangt de tweede prijs, enz. Bij ge- lijke aantallen beslist het lot. 2 Alleen formulieren uil de krant en formulieren die vrijblijvend verkrijgbaar zijn bij de winkelier tellen mee. 3 Om voor een prijs in aanmerking te komen is het niet noodzakelijk de op het formulier voorkomende vragen 1 en 2 in te vullen. Slechts het in vraag 3 ingevulde getal is maatstaf. Vergeet niet Uw naam en adres in te vullen. 4 Alle prijswinnaars krijgen bericht. De volledige uitslag zal t.z.t. op aanvraag worden toegezonden. 5 Inzendingen van ons eigen personeel en hun gezins leden komen niet in aanmerking voor een prijs. Dit is ook van kracht voor ons Reclame Bureau. 6 Inzendingen dienen uiterlijk 22 November 1954 te 24 uur in ons bezit te zijn. Van den Bergh en Jurgens N.V. neemt geen enkele verantwoordelijkheid voor het niet ontvangen, verloren gaan of te laat bezorgen van inzendingen. De inzendingen moeten volledig, leesbaar en voldoende gefrankeerd zijn. Inzen dingen, welke niet aan dit reglement voldoen zijn ongeldig! 7 Vermeld ook op de enveloppe Uw geschatte aantal. Alle inzendingen worden eigendom van Van den Bergh en Jurgens N.V., welke tevens alle auteursrechten verkrijgt. Over deze prijsvraag kan niet worden gecorrespondeerd. Woonplaats: - Naam van mijn leverancier: Zijn adres l JLUBJtfHiaL'ja«aB3agB (Schrijft U duidelijk, bij voorkeur met blokletters) Wilt U dit formulier invullen, uitknippen en in een enveloppe, gefrankeerd met 10 ct. postzegel (Rotterdam 7 ct.),sturen aan: ROYCO, POSTBUS 987, ROTTERDAM Inzendingen dienen uiterlijk 22 November 1954 te 24 uur in ons bezit te zijn Als U aan de prijsvraag meedoet, vermeld dan ook het aantal formulieren dat U raadt, in de linkerbovenhoek van de enveloppe. dag I

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 6