Rapid's eerste uitval na rust brak Feijenoord's optimisme Van Melis gaf de Rotterdammers de k.o.=slag Een verrassende Italiaanse zege EXCELSIOR EN M.V.V. IN OPWINDEND SLOT GELIJK Alkmaars voorhoede op dreef A.D.O. lijkt in mets meer op een „wonderploeg Sparta nam een halve revanche Amsterdam op drempel van nieuwe nederlaag Drie prof-clubs op kop y) EBOH BENUTTE KANSEN NAC gaf in laatste 5 minuten een 1-3 voorsprong prijs: 3-3 Janssen en Stroucken scoorden dubbel; Van der Hoeks absentie tweesnijdend Argentijnse elf met 2-0 verslagen N.E.C. kansloos met 6-1 verslagen Grote scores van WV en Alkmaar en de „gard" voor Feijenoord bij Rapid Zware nederlaag van Enschedese Boys MAANDAG 6 DECEMBER 1954 PAGINA RAPID HAD MIDDENVELD Beslissende kentering Men zag in het Hecrlens-Kerkraadse 4» TIMMERMANS ONTKWAM NIET AAN NIVELLERING TEMPO EN WAAKZAAMHEID Goal en blunder Twee voltreffers In een woestenij Longa was topscorer Fortuna aan de kop Feijenoord gekraakt V.V.V.-met-profs Met acht man •J, (Van onze sport-correspondent) KAALHEIDE, Zondag. Al wat Feijenoord in de rust aan goede voornemens gemaakt mocht hebben, werd in de 3e minuut van de tweede helft reeds botweg de boderu ingeslagen, toen bij de eerste tegenaanval van Rapid na de hervatting Janssen zijn hoofd zette onder een midden in een doelworsteling geprikte boogbal en daarmee Van der Bijl voor de tweede maal het nakijken gaf Op slag was alle pessimisme in het Limburgse kamp verdwenen. En daar entegen gingen de Rotterdammers zo dreunend door bun knieën, dat Rapid in het verdere verloop van de tweede helft zijn overwinning nog rustig tot de grote 50 score kon opbouwen Toen de rust met een benauwde 1—0 voorsprong voor Rapid J. C. was inge gaan, was men et temidden van de 5.000 toeschouwers in het sportpark Kaalheide- Kerkrade nog lang niet gerust op. Im mers, in de tweede helft zou Feijenoord de zeer sterke wind als bondgenoot krij gen; en men nam algemeen aan dat de Rotterdammers dan wel meer schotvaar digheid aan de dag zouden leggen dan Rapid voordien had gedaan. Dank zij de storm had de thuisclub in de eerste helft een duidelijk overwicht veroverd. De ab sentie van Hans van der Hoek bleek een tweesnijdend zwaard. Op de eerste plaats misten men in hem een betrouwbare stopper. En op de tweéde plaats miste men nu in het middenveld ook de sterke scha kelspeler die Steenbergen is. want deze Steenbergen moest de stopper-taak van Van der Hoek waarnemen. Alleen met in valler Van der Heide en met linksbinnen Kooien als tweede in- I valler kon aanvoerder I Van de Korput dat middenveld niet in be- zit houden. Rapid zet- 1 te een lange serie i combinaties op, maar op het punt van af werking schoot de bal- contróle op het zware en gladde veld tekort, zodat doelman Van der Bijl het heus niet moeilijk kreeg. Het enige doelpunt in deze middenveld zij fraai werk van Hanneman, die in een duel met vier tegenstanders en ten val gekomen toch nog kans zag de bal door te tikken naar de vrij staande Jans sen, die geen moeit had om Van der Bijl met een secuur schot te passeren. Verder hield Steenbergen de poort goed gesloten en gingen de Rapid-aanvallérs met te weinig intelligentie te werk om nog voor verrassingen te kunnen zorgen. kamp de tweede helft dus somber in. En de pessimisten schenen gelijk te zullen krijgen, toen Feijenoord onmiddellijk na de hervatting een fel offensief opende en Rapid's doelman Vroomcn het zwaar te verduren kreeg. De eerste uitval van de gastheren was echter meteen raak! De verdediging van Feijenoord werd er door verrast, er ontstond een wanordelijke doelworsteling en daaruit kopte Janssen fraai in: 20. Dat bracht in feite de beslissing. De verdediging van Rapid laadde zich niet alleen met enige assistentie van middenlinie en een om beurten te ruggetrokken bin nenspelen maar bo vendien en vooral met een enorme dosis zelfvertrou wen en energie. Te gen dat felle en on vermurwbare ver zet zocht Feije noord het steeds meer in de breedte, tijdrovend cn on- practisch; men mis te de snedigheid van een aan zijn stopper-taak ge bonden Steenber gen. men miste ook voldoende strijd baarhei. Met snelle tegenaanvallen brokkelde Rapid steeds meer van Feijenoord's wils kracht af en met regelmatige tussenpozen voerden de R.J.C.-ers hun score op. Eerst was het Van Melis die een fout van Van der Bijl afstrafte en -toen was de strijd al lang gestreden, maar ten overvloede gleed Stroucken nog tweemaal langs Van Kerkum om beide malen zijn solo onbe rispelijk af te werken: 50. V.S.V.'s kleine aanvalsdirigent Van der Kuil neemt hier de door Frans Tcbak en keeper Van Gemert gevormde Eindhovense hindernis, maar de bal verloor hij. VAN MELIS, de k.o.-slag. In hef zogenaamde Olympisch Stadion te Rome heeft het Italiaanse elftal een verrassende 20 overwinning behaald op Argentinië. De bijna 100.000 toeschouwers hadden reeds in de eerste minuut reden tot juichen, toen een perfecte combinatie tussen midvoor Galli en de linksbuiten Frignani de Argentijnse verdediging vol komen overrompelde, waarna Frignani van 20 meter afstand een hard en zuiver schot inzond, het doel trof. Aangemoe digd door dit succes bleef de Italiaanse ploeg aanvallen met linksbinnen Schiaf- fino, rechtsbuiten Boniperti en linkbuiten Frignani als uitblinkers. Langzaam maar zeker wist Argentinië zich van de druk te bevrijden. De aanvallen werden door de gasten keurig opgezet, maar aan de af werking ontbrak veel, waardoor de Ita liaanse verdediging steeds gelegenheid kreeg in te grijpen. Na de rust, welke met een 10 voor sprong van Italië was ingegaan, verhoog de Italië al vrij spoedig de score tot 20. De Argentijnse doelman Carrizo. was ver vangen door Marraponi, hetgeen geen (Van onze verslaggever) WOUDESTEYN. Zondag. Op een slechts matig bevolkt Woude- Bteyn hebben de toeschouwers sporadisch behoorlijk voetbal gezien. Zowel bij M.V.V. als bij Excelsior ontbrak het aan het nodige verband en individueel was er ook maar weinig te genieten. Het was dan ook een saaie vertoning, die echter een sensationeel slot had. Lagerwaard, die bij Excelsior tot de meest op de voor grond tredende spelers behoorde, had vijf mi nuten voor het einde het ongeluk de bal me' de hand te spelen Dre- sens schoot de straf schop in, doch hij moest dit spelletje nog een maal herhalen op gezag i£|£amBMPPi van de scheidsrechter Excelsior was ontwaakt er volgde een stormloop op het Maastrichtse LAGERWAARD, doel, waarvan 'n hoek- ...hands!... schop het gevolg was. Middenvoor Dijkgraaf, nieuweling, die in N.R.C. heeft gespeeld, plaatste de bal goed voor doel, en uit de kluwen spelers kon Braams, die tien minuten voor tijd Wic- kel was komen vervangen, de gelijkma ker tussen de palen werken, 1—1. De strijd begon niet onaardig met en kele goede uitvallen aan weerszijden. M.V.V. had wel enig overwicht, hetgeen resulteerde in enkele hoekschoppen. Um- mels was het meest bedrijvig, maar La gerwaard zwaaide zijn been achter elke bal en voorkwam dat Nyman het onder de lat al t« lastig kreeg. En zo verliep dan de eerste helft zonder dat er ook maar een doelpunt viel. Na de hervatting kwam er wat meer tekening in het spel. werd het vuriger, maar ook wat beter. Links buiten Slavenburg plaatste goed op het doel van de gasten, doch de toesnellende Dresens kopte de bal nog juist bijtijds Amsterdams spil Meijer scoorde het eerste tegenpunt voor de Zwarte Schapen tegen N.A.C. (maar zou één minuut later de achterstand van zijn club helpen vergroten...). Hij is hier juist over de Bredase doelman Goed hart heen gesprongen; links zijn de NAC-verdedigers Lussenburg, Stori.- mans, Canjels met zijn bewaker Meijer mee terug gekomen voor eigen doelen Michielsen uit positie gespeeld. weg. Excelsior trok enige malen ten aan val en toen het in de Rotterdamse voor hoede niet vlotte, probeerde de hardwer kende Dörr het met een onverwacht schot, dat echter in de veilige handen van doelman Weysen belandde. En zo ver streek de strijd zonder dat er enig uitzicht op een doelpunt was. In de laatste vijf minuten kwamen er toen aan elke kant nog één. Bjj de ontmoeting BaronieT.S.C. brak de doelman van eerstgenoemde club Jan Kools. zün linker-scheenbeen bij een botsing met de rechtsbinnen van T.S.C. versterking van het achtertrio bleek te z'ijn. Midvoor Galli zag kans er 20 van te maken. De Argentijnen, niet ontmoe digd, oefenden geruime tijd druk uit op de Italiaanse defensie. Midvoor Bonelli was gevaarlijk, maar de Italiaanse achter hoede hield stand en naar mate de tijd verstreek werd het duidelijk dat e Ar gentijnen, die Zondag j.l. Portugal had den verslagen, in Rome een nederlaag zouden lijden.' (Van onze sport-correspondent) ALKMAAR, Zondag. Ten aanschouwen van ongeveer 4.000 toeschouwers, slaagden Alkmaar erin een overtuigende zege te behalen op een teleurstellend N-E.C. De Alkmaarse achter hoede wist met het vaak te korte spel van de Nijmegenaren wel raad en de enkele keer dat deze aanval en in het bijzonder de linkerwing gevaarlijk werd wisten Kabel c.s. door resoluut ingrijpen erger te voorkomen. De Alkmaarse voorhoede scoorde er lustig op los, mede door het feit, dat de N.E.C.-verdediging vooral voor de rust, weinig vat op het vaak uitstekende spel van de Allcr.iaarders, kon krijgen, zodat zij met de rust tegen een 40 achterstand aankeken. Uitblinkers waren er niet te vinden, trouwens de Alkmaarse ploeg bezit deze niet. De wedstrijd had een bijzonder vlot en aantrekkelijk verloop, waarschijnlijk van wege de aanwezigheid van St. Nicolaas en zijn knecht, die voor de spelers een presentje had meegebracht. De eerste aanvallen waren voor Alkmaar. Klaas Smit kreeg een kans. doch zijn schot was te hoog. Een hoekschop bracht evenmin succes. Kort daarop was het Klaas Smit, die uit een goede voorzet de bal achter Janssen kopte Direct daarop moest Snabelie al zijn talenten tonen, om een hard schot van Bos te keren. De Nijmeegse middenvoor Willemse schoot naast. De aan vallen van Alkmaar werden gevaarlijker en het was Klaas Smit die er 2—0 van maakte. Kort daarop was het de jeugdige Buis die de stand op 30 bracht. N.E.C. trachtte het spel te verplaatsen, hetgeen hun een korte poos gelukte. Een schot tegen de paal was hun enige succes Toon Smit was het die er 4—0 van maakte. Na rust was het N.E.C. dat ten aanval trok, maar de Alkmaarse verdediging gaf geen thuis. Alkmaar deed het beter en nadat Janssen een aanval had afge slagen, was het Van der Sluis die op een goed aangegeven bal doorliep en fraai doelpuntte, 50. N.E.C. hield goed vol. De actieve linksbuiten Bos viel op door zijn goed spel. Hij was het ook die Willemse de gelegenheid gaf Snabelie te pas seren, 51, waarna Van der Sluis de stand op 61 bracht. Ondanks diverse pogin gen beiderzijds, kwam hiermede het einde van deze in de beste verstandhouding gespeelde en door scheidsrechter Formenoy uitstekend geleide wedstrijd. (Van onze speciale verslaggever) SPANGEN, Zondag. Sparta's nieuwe, jeugdige doelman Andries van Dijk, met het begin van een Landman-allure, kreeg in de spannende slot-phase van het duel dat zijn versterkte verdediging tegen een voluit aanvallende ADO aanging, een spontane hand van Theo Timmermans toegestoken, toen hij een kogel- hard schot van de rood-groene aanvoerder Rosmalen uit een directe vrijs trap nog met één vuist over de lat hokste. Wellicht hehbedde Van Dijk daarmee zijn ploeg voor een nederlaag, want wel zwaaide de bal uit de cor ner van Rijnvis verraderlijk pal onder de lat, maar Terlouw bokste het leer met een machtige kopstoot weg en de laatste kans op tóch nog een zege voor ADO ging ietwat onfortuinlijk door hands van Verhoek verlorem Met een 1-1 gelijk spel nam dus Sparta een „halve revanche" voor de 41 neder laag, welke liet twce-en-halve maand geleden tegen ditzelfde ADO had geleden. Ditzelfde A.D.O.? Er was een hemels breed verschil tussen de „wonderploeg" I van enkele maanden geleden en het on machtige A.D.O. van deze middag. Bij de start van de herfst-competitie trok een ambitieus ADO zich op aan de figuur van een Theo Timmermans en zij hees zich (Van onze Amsterdamse sport-correspondent) OLYMPISCH STADION, Zondag. Twee minuten voor het einde van een fel en spannend dhel tussen de prof-club Amsterdam en liet roemruchte NAC uit Breda zagen de ruim 20.000 toeschouwers de nieuwe Amsterdamse middenvoor Brom (ex-VVA en overgekomen van de Twentse profs) zijn eerste goede daad van deze mid dag stellen. Wederom was het de nijdassige rechtsbuiten Tolmeijer, die de bal met een gevaarlijke voorzet voor de Bredase doelmond prikte. Nerveus geworden onder het stormachtige Amsterdamse slot-offensicf beging doel man Goedhart wederom een foutje en toen kreeg Brom de eerste vrije kans waarom hij de hele dag al had lopen bedelen. Daaruit schonk hij dan Amsterdam op de drempel van een nederlaag toch nog een gelijk spel: 3-3, nadat NAC lange tijd" met 1-3 de leiding had gehad. Waaraan het in de Amsterdamse voor hoede vooral ontbrak, was tempo. Er werd wel aardig gecombineerd en de dartele Vonhoff vierde zijn terugkeer wel met aardige solo-stuntjes, maar vaart en ver rassing zaten er niet in. En waaraan 't de Hoogcnhuizen ruim baan kreeg voor een voltreffer. En drie minuten later sloeg Canjels toe. Rechtsbuiten Overbeke vilde over de vleugel langs Boskamp, zette goed voor en de Bredase middenvoor schoot meteen raak: 20. Dat gaf het weer buitensporig grote zelfvertrouwen van de Amsterdammers 'n gevoelige knauw. Men bleef wel trach ten, met constructief voetbal openingen in de Bredase linies te vinden, maar Brom bleek een faillure en de NAC-stopper Lussenburg kreeg alle gelegenheid om heel de doorgang in het centrum te controleren en secuur af te dammen. Wederom bleek, dat er in de voorhoede van de Zwarte Schapen geen schot zat; Lussenburg en Michielsen gaven geen ruimte voor een zorgvuldig afgewogen kans en tot vuurwerk-bij-verrassing ble ken Brom en Gallis noch Vonhoff en Klein in staat. Ten bewijze van de onmacht der Am sterdamse aanvallers nam spil Meijer na 8 minuten in de tweede helft een vrije trap van Mesman mee om daaruit de bal achter Goedhart te deponeren. Gejuich voor Meijer dus. Doch nauwelijks een minuut later werd hij verguisd, toen hvi opnieuw een duel met Canjels verloor cn verdediging van de Zwarte Schapen ont- £aarbij zo blunderde, dat Canjels een brak, was waakzaamheid. Vooral spil Meijer nam de allure aan van een reus, die een dwerg onder zich ziet. Maar toe vallig is de NAC- middenvoor Canjels helemaal geen dwerg doch een pittig door stomende aanvals- tank; en verder is Meijer helemaal zo'n „reus" niet. Er ont sponnen zich direct enige levendige duels; en bet was slechts aan het tijdig naar binnen kruipen van Boskamp en Mesman te danken, dat Meijers verlies in deze twee gevech ten de Amsterdam mers niet direct al duur te staan kwam. NAC's voorhoede bleef gevaarlijker maar moest ruim een kwartier wachten, alvorens linkshalf Storimans een vrije trap zo geraffineerd MEIJER, in de doelmond geen „reus" plaatste, dat de Am sterdamse verdedigers op slag hun positie- gevoel verloren en rechtsbinnen Van vrij veld voor Van Raalte s vervanger Visser kreeg: 1—3. Dit nieuwe Brabantse succes haalde de laatste illusie bij de Amsterdammers weg. Toen echter.... ging NAC in de verdedi ging Daarmee ga ven de withemden 't middenveld prijs En daarmee ook df overwinning. Am sterdam drong steeds sterker op en ofschoon Lus senburg een prach tige partij bleef stopperen. vielen er onder de toe nemende druk ge leidelijk meer ga ten. Toen de laatste vijf minuten ingin gen en Amsterdam heel zijn voorhoede al dooreen had ge gooid: Gallis naar het centrum, Brom naar links. Tol meijer naar rechts maakte een paniek zich meester van NAC-doelman Goedhart, die onder de be storming van twee Amsterdammers een voorzet van Tolmeijer in eigen doel sloeg, uit balans geraakt door het duel dat Brom en Lussenburg bijna boven op zijn rug uitvochten. En met een nieuwe voorzet legde Tolmeijer, eindelijk „los", vlak voor he<t eindsignaal, zoals gezegd, de basis voor Amsterdam's eerste winstpunt; 2—2. daarmee op een ni veau dat een klasse hoger dan zijn nor male capaciteiten lag. Maar op den duur kan nivellering naar beneden niet uitblijven. Timmer mans is in een ver loop van een paar maanden daaraan niet ontkomen en zijn spel-rendement VAN DIJK, is onmiskenbaar in open doekje. dalende lijn gegaan- En bovendien is ge bleken, dat ADO boven zijn stand had geleefd; de hele ploeg zakte met Timmer mans mee en vanmiddag zakte zij wel tot een zeer pover peil. Geen van beide ploegen kon de bul derende Noordooster storm baas; er trad een ernstig tekort aan techniek aan de dag, in beide verdedigingen werd soms raar geschutterd, maar aan weerskanten gedroegen de voorhoeden zich nog stun- teliger en wisten zij uit een veelvoud van kansen ieder slechts éénmaal te scoren Zo ontstond een rommelige wedstrijd op laag peil. een hemelsbreed verschil met het treffen van September, in alle opzich ten: ook de publieke belangstelling was voor Kasteel-begrippen zeer matig en veel meer dan 12.000 toeschouwers zijn er vanmiddag niet op Spangen geweest. Sparta koos bij de toss de harde wind mee en ging spoedig in.het offensief. Van Ede en Boot bereidden een paar aardige combinaties voor. waaruit de schoten van Boot en Den Boer iets te hoog gericht wa ren, maar geleidelijk verloor de rood witte voorhoede zich in te kort spel ter wijl zij bovendien nogal eens m de buiten spel-val liep. Theo Timmemans slaagde ei- niet in, enige lijn te brengen in de A.D.O.- aanval, die alleen door rechtsbuiten Ver hoek met enige vleugelschoten en voorzet ten gevaarlijk werd. Ook Terlouw zette eenmaal de buitenspel-val open, maar Rijnvis glipte tussen de mazen door en kreeg toen een zeer goede kans, die hij echter schromelijk miste. In een woestenij van slechte passes en ordeloos getrap zetten in de 30e minuut Den Boer en Boot een aardige combinatie op en toen haalde Den Boer ineens uit voor een keihard schot dat hoog in het ADO-doel sloeg. Benningshof en Van Ede trachtten het voorbeeld te volgen, maar Kok was pa raat en daarna verviel de thuisclub weer in vruchteloos gepingel. Uit een afgesla gen corner op het ADO-doel bouwde Iim. mermans een grote tegenaanval op; u een adembenemende rush dreef hij het leer voorbij drie Spartanen, zijn diepte pass op Verhoek was precies op maat in de loop-ruimte, maar Van Dijk was uit zijn doel gekomen en p onderschepte het leer precies op tijd. En het was Verbeek, die even later een schot van Rijnvis smoorde, aldus op zijn beurt eveneens een dreigende gelijk maker voorkomend. Maar dat was dan al les, wat de ADO-aan val aan kansen op bracht; en dat terwijl er door het zwakke spel van de half-spe- lers Verbeek (aanval- LEO HORN, marsepein. EERSTE KLASSE A: Flamingo'sStormvogels 21 LONGAZwolse Boys 72 VeendamLeeuwarden 35 AmsterdamNAC 33 EmmaDOS Go AheadRoda Sport ExcelsiorMVV 0—0 1—1 1—1 EERSTE KLASSE B: RigtcrsblcckBrabantia Fortuna '54Heracles Elinkwtjk/ll.Wagcningen DWS—Willem II HecrenveenSVV EDOSittardia 21 SpartaADO 11 3—2 .3—1 1—0 0—1 EERSTE KLASSE C: VitesseHaarlem 14 Rapid J.C.Feijenoord 5 Hermes-DvsGVAV 0 PSV—Blauw Wit 3—1 Enschedese BoysEBOII 1—5 NOADLimburgia <1—4 Alkmaar '54NEC 61 EERSTE KLASSE D: DFC—AGOVV 3—1 RBCXerxes 10 VVV 1903—BW 4—0 De VolewijckersAjax22 Be QuickEnschede afg. VSVEindhoven 11 HVC—De Graafschap 3—0 De tweede dag van de clubs wel zeer succesrijk nieuwe Eerste-klas-competitie is voor de prof- verlopen. Met zes overwinningen in acht wed strijden kwamen zy heel wat beter uit de bus dan verleden week, toen de buit fifty-fifty werd gedeeld. En als er dan toch op de dag van 5 December gesproken moet worden van pepernoten, wel: zowel Alkmaar met 61 tegen NEC als VW met 40 op BW hebben zeer royaal gestrooid. Maar de grootste surprise was toch ongetwijfeld de daverende 50 overwinning van Rapid J.C. op het overigens door twee invallers gehandicapte Feijenoord. Opmerkelijk is, dat in vrijwel elk wedstrijd-verslag gesproken wordt van slecht spel; bijna steeds kwam men techniek te kort om de moeilijk heden van de bulderende stormwind te overwinnen. En bijna overal ook bleef de publieke belangstelling ver onder normaal, wat wij een.... góéde noot vinden voor het bij uitstek Nederlandse gezinsfeest van deze dag. Ofschoon slechts met moeite en met 21 van Stormvogels winnend, hand haafden de Flamingo-profs zich in afd. A aan de kop. De Haags-Rotter damse combinatie hield gezelschap van Leeuwarden, dat in het Noorde lijk duel met Veendam eveneens zijn tweede zege behaalde. Daarentegen stond de prof-club Amsterdam aan de rand van haar tweede nederlaag, maar op de valreep kon tegen NAC nog een 3—3 gelijk spel worden be haald. Emma en DOS bleken even 6terk, Excelsior en MVV speelden eveneens gelijk en ook Go Ahead liet zich door Roda Sport de helft van de (Deventer) koek van het brood eten. De grootste score van de dag boekte Longa, dat de Zwolse Boys met 7—2 verpletterde. Fortuna '54 nam in afd. B de leiding door een kleine 31 over winning op Ileracles, dat meteen naar de middenmoot werd verwezen. De Geleense profs bielden een ge ringe score-marge op Willem II, dat met de enige goal bij DWS wegtrok. Gelijke tred hield, voorlopig nog, EDO, dat thuis over Sittardia baas bleef. Prof-club Elinkwijk/—Utrecht be haalde met 1—0 op Wageningen zeer benauwd het eerste succesje. Sparta nam een „halve revanche" op ADO (voor beide ploegen het eerste winst punt), Heerenveen en SVV riepen ook in de score een herinnering op aan de kampioenswedstrijden van 1949. want ook nu werd het een 44 gelijk spel en tenslotte behaalde Rigtersbleek in de duels van de Oostelijke clubs met diverse West- en Zuid-ploegen de enige overwinning en wel ten koste van Brabantia. EERSTE KLASSE A: Flamingo's 2 4 71 Leeuwarden 2 4 105 MVV 2 3 5—2 DOS 2 3 4—2 Emma 2 3 21 NAC 2 3 7—4 Longa 2 2 97 Excelsior 2 2 22 Stormvogels 2 1 23 Roda Sport 2 1 23 Amsterdam 2 1 57 Go Ahead 2 1 2—5 Veendam 2 0 49 Zwolse Boys 2 0 212 EERSTE KLASSE B: Fortuna '54 2 4 61 Willem II 2 4 5—2 EDO 2 4 4—2 SVV 2 3 8—4 Heracles 2 2 63 Brabantia 2 2 55 Sittardia 2 2 44 Elinkwijk 2 2 3— 4 Rigtersbleek 2 2 47 Heerenveen 2 1 67 Sparta 2 1 34 ADO 2 1 2—3 Wageningen 2 0 04 DWS 2 0 0—5 De grote klap viel in afd. C, waar prof-club Rapid met de zware cijfers 50 Rotterdam's favoriet Feijenoord (zonder Hans van der Hoek) naar huis terugstuurde. Rapid nestelde zich daarmee op de tweede plaats, achter Limburgia, voorlopig nog de enige ploeg in deze afdeling, die, dank zij een grote score op NOAD, nog op het maximum-aantal punten staat. Haarlem en Hermes-Dvs redden nog .iets van hun leiderspositie, ook al moesten de Roodbroeken wederom een draw bij Vitesse toestaan en al eindigde ook het tweede duel Schie dam tegen het Noorden in een draw (GVAV 0—0 bij Hermes). Prof-club Alkmaar revancheerde zich voor de verleden week tegen Haarlem ge leden nederlaag door NEC met 61 te kraken, PSV hees zich in het leidende peloton door een verwachte zege op Blauw Wit en met grote cijfers liep EBOH de Enschedese Boj's onder de voet. VVV-mèt-profs gaat een soortge lijke rol ais een-twee-drie jaar ge leden vervullen. De Venloërs namen inderdaad een daverende revanche «P BW cn gaan nu in afd. D met grote voorsprong aan de kop. Daarentegen leed prof-club De Graafschap een duidelijke nederlaag tegen debutant HVC, een knappe prestatie van de Amersfoorters, maar van de Doetinchemers be paald zwak. RBC bleef ook nu over Xerxes de baas en de Amsterdamse derby VolewijckersAjax eindigde voor de tweede maal in een draw. Op herstel duidt inderdaad het gelijk spel, dat Eindhoven bij VSV weg sleepte; zeer goed was ook de over winning van DFC op AGOVV en ten slotte schreven Be Quick èn En schede de eerste afgelaste wedstrijd van deze nieuwe competitie op hun naam. EERSTE KLASSE C: Limburgia 2 4 7—1 Rapid J.C2 3 6—1 EBOH 2 3 7—3 Hermes-Dvs 2 3 21 PSV 2 3 5-3 Haarlem 2 3 32 Alkmaar 2 2 73 GVAV 2 2 1—1 NOAD 2 2 2—4 Feijenoord 2 2 26 Vitesse 2 1 23 Blauw Wit 2 0 25 Ensch. Boys 2 0 28 NEC 2 0 1—8 EERSTE KLASSE D: VVV 2 4 7—2 Eindhoven 2 3 5—1 DFC 2 3 4—2 HVC 2 3 4—2 Enschede 1 2 1—0 VSV 2 2 1—1 BW 2 2 5-6 R.BC 2 2 3—5 Ajax 2 1 45 Volewijckers 2 1 23 AGOVV 2 1 2—4 Xerxes 2 1 1—2 Graafschap 2 1 13 Be Quick 1 0 04 lend wel veel beter) en Zuidgeest toch nogal eens gaten in de Sparta-defensie vielen. Scheidsrechter Leo Hom deelde in de malaise, reikte geenszins naar interna tionale vorm, zag handsballen van zowel Sonneveld als Timmermans binnen het strafschopgebied (penalties!) over het hoofd en nam er nogal zijn gemak van. Een van de tientallen mistrappen van middellijk na de rust een opgelegde kans; maar hij schoot tegen doelman Kok a3ni een moeilijkere kans voor Benningshof leidde tot een schot dat rakelings over vloog. Geleidelijk werd ADO. nu met de wind in de rug, wel iets sterker; eenmaal gaf Terlouw. overigens goed spelend, een kansje weg, maar Rijnvis schoot weder om hoog over. Een inswing-corner van Rijnvis zaaide paniek voor Van Dijk's doel, de afgeweerde bal werd door Rijn vis opnieuw scherp ingeschoten, onder Sonneveld door, maar Van Dijk redde ge knield óp de lijn. Bij het ingaan van het laatste kwartier kwam Timmermans eindelijk op dreef. Met zÜn dieP doorstotende rushes dreef hij Sparta met acht man op de 16-meter- lijn, maar bij gebrek aan schutters (in- valler-midvoor Schuurman kreeg geen en kele bal onder controle en Verhoek kwam aan de lijn niet uit de voeten) moest Timmermans zélf zijn soli afwerken. Hij bracht het tot een paar vinnige schoten, die echter rakelings naast of over gingen ofwel door Van Dijk goed werden ge stopt. En des tc verrassender was dan ook het keiharde schot, dat linksbinnen Wasmus 10 minuten voor het einde ineens afvuu' dc, nadat wéér een ADO-aanval in eige' gewriemel was verstrikt. Van meer da 20 meter afstand kogelde Wasmus ineen; plompverloren in en dat schot was da ook onhoudbaar. ADO ging nu op de valreep nog volif in de aanval. En hoewel Sparta opnieu' acht man rond eigen strafschopgebid terugtrok, kregen zowel Timmermans 3 Schuurman uit een voorzet van Rijnv'1. een opgelegde kans, die beiden misten. In die period onderscheidde Sparta's aaf1, voerder Hans Sonneve'' zich; op de voor hem vreet" de rechtsbackplaats be- heerschte hij zijn gebied me zo opmerkelijke rust én kerheid, dat hij voor deZ' allround-prestatie zeker d' beste man van het veld S® noemd mag worden. U! strijd werd in die slot-pha? vinnig en soms hard en Ld uit zijn marsepein-philos" fieën ontwaken om de teugels in handc' te houden. Niet de jonge Van Dijk, mat Sparta's manager en keeper uit de ja ré' ach SONNE. VELD, all-round. Horn moest dertig Jos Cohen ving, achter het do®' een laatste schot van Timmermans; f daarna kreeg Van Dijk zijn open doek)1 voor de safe, waarmee hij als boven ge zegd het 11 gelijke spel voor Sparta b" hield. Want naar een nieuwe voorsprol1- mocht de Kasteel-voorhoede, gehandicaf door uiterst zwak spel van Den Boer c\ Terlaak op de buitenplaatsen en vs'. Zuidgeest als invaller-linkshalf, in d< laatste tegenaanvallen niet meer grijpef (Van onze sport-correspondent) LUSSENBURG ENSCHEDE, Zondag. Doelpunten beslissen dc wedstrijd. Dat hebben de Enschedese Boys ondervonden, die ondanks een grote meerderheid gedu rende het grootste deel van de wedstrijd, een 15 nederlaag tegen E.B.O.II. moes ten incasseren. In tegenstelling met de bezoekers waren de meeste spelers van dc thuisclub blijkbaar van mening, dat het beter is een of twee tegenstanders te passeren cn daarna pas de bal af te geven. De Dordtcnarcn beschikten over een paar snelle buitenspelers, die meestal vrjj spel hadden omdat de beide backs van de Boys hen onvoldoende dekten. Daarbij kwam nog, dat bij stopper Klaver de jaren gaan tellen. Iïij was niet tegen zijn taak opgewassen en daardoor ont stonden mede ernstige hiaten in de de fensie. E.B.O.H. bleek een ploeg van zeer harde werkers te zijn, hoewel bet spel niet kon imponeren. In het eerste kwartier leek het er veel op, dat de roodhemden van de kaart zouden worden geveegd. Het doel van E.B.O.H. werd onder zware druk ge zet en de Boys kregen enkele reële kan sen om te doelpunten. Zo verscheen rechtsbinnen Nijsink op enkele meters af stand voor het doel van Broere- maar hij zag nog kans tegen de lat te schieten. Aan de andere kant bleek bij enkele uit vallen, dat de Enschedese defensie verre van stabiel was. Toen rechtsachter Brug- geman de Dordtse linksbuiten Hybeek vrij spel liet, zag deze kans de bal naar mid voor Schoon te plaatsen, die de reserve doelman van de Boys, Waanders, h«t na kijken gaf. Drie minuten later kon rechts' binnen 'Wouters profiteren van een fob van Klaver om de 6tand op 02 te bref' gen. In de laatste tien seconden van de eef' ste helft kreeg rechtsbuiten Welink nof een goede kans een tegenpunt voor d< Boys te scoren, maar op de grond liggen" schoot hij tegen de paal, inplaats van f het verlaten doel. Vlak na de rust plaatste midvoor Se'' derhuis Jr, de bal over de uitlopend" Broere, maar het leer werd door de l3 gekeerd. Het werd daarna 30 voor E.B.O.H. door rechtsbuiten ScheurwalC' Twee minuten later moest Broere echte" zwichten voor een schot van Nijsink. Ve gehele Boys ploeg ging toen naar vore" en het leek er veel op, dat de achterstand zou worden ingehaald. Maar zoals het vaak gaat in dargrfS^* situaties, de tegenpartij krijgt bij uitval' len scoringskansen. E.B.O.H. kreeg er minstens vijf, maar slechts twee leidden tot een doelpunt, die door Wouters en Schoon werden gemaakt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4