°F VVV verdiende de revanche na het vierde doelpunt Bossche aanvallen strandden op hechte defensie HVC's snelle aanvallen waren Hendriks te machtig G.V.A.V. viel méé in Schiedam DFC scherper dan S.V.V. maakte nog op tijd gelijk Lenstra en Van Schijndel streden om hoofdprijs Nieuw Elinkwijk stelde teleur AGOVV v 4 r RBC-Xerxes: reprise met surprise Dordtenaren werkten hun aanvallen beter af, Van Asselt ten spijt Fraaie strijd tussen Emma en DOS, twee technisch knappe ploegen MAANDAG 6 DECEMBER 1954 PAGINA. Weer gelijk spel in de Amsterdamse derby Bakker (ex-Volewijckers) schoot heide goals voor Ajax Ocwirk blijft voor Austria spelen Graafschap-voorhoede kreeg geen kans Wild geraas buiten de lijnen en heerlijk avondje er binnen! VOETBAL IN FRANKRIJK Maar er kwamen geen doelpunten Fortuna oppermachtig tegen Heracles Heerenveen hanteerde zijn oude wapens Boeiend duel verwarmde de harten van de Friese voetbal-liefhebbers Slechts minimale zege op Wageningen ve VOETBAL IN ENGELAND SVV-DEFENSIE VERZWAKT Wisselende score West-Nederlandrit VI Start om 7 i.p.v. 8 uur De belangen van liet Amateurvoetbal Goed voetbalmaar geen schutters WEST I WEST II NOORD OOST ZUID I ZUID II HOCKEY KORKBA5 SCHAAKSPELERS VOOR HET HOOGOVENTOURNOOI (Van onze sport-correspondent) BAARLO, Zondag. Eén minuut na de rust knalde de blonde Akkermans met een strak scliot het vierde doelpunt voor VVV '03 in de Bossche touwen. Toen stond het voor de vijfduizend toeschouwers, die wind en regen hadden getrotseerd om deze eerste thuiswedstrijd van de gefuseerden te aanschouwen, zo vast als een paal boven water, dat de Venlonaren een tweede zege hadden in gepalmd. Het gekke van het gpval was echter dat niemand van ooi e.il was dat deze 4-0 voorsprong verdiend was. Integendeel, deze voorsprong was wel heel erg geflatteerd. Niet dat de Venlose sportclub slecht speelde, verre van dat, maar BW speelde minstens even goed; edoch, it is all m the fame, terwijl VVV succes had met zijn aanvallen, konden de Bossche naren niet tot scoren komen. Toch heeft VVV deze wedstrijd verdiend ge- wonnen en wel in de periode na het vierde doelpunt, loen leg en de Ven- lonaren een spelletje voetbal op de doorweekte grasmat waarvan de Bosschenaren niet terug hadden. Toen deed zich weer het tegenstrijdige voor, dat de Venlonaren geen enkel doelpunt scoorden. Doelman Van der Burgt, die reeds de hele eerste helft blijk had gegeven van keeperrtalenten, liet zich geen enkele keer passeren. De Venlonaren kozen wind mee en had den hiervan veel vo^rd5?};p!f PXtra vaart pal in de rug en gaf de ballen extra vaart. Zo lukte het Gijs Nass in de dertiende minuut het eerste doelpunt te scoren van wel dik dertig meter afstand. Nas® stond in enigszins teruggetrokken positie en terwijl er voor het Bossche doel enig ge harrewar ontstond kreeg hij de bal toege speeld. Oerhard schoot hij over alles wat voor hem stond, de Bossche doelman in cluis in de bovenhoek. Vier minuten later maakte Max van Beurden B.V.V. beet fel van zich af bijna gelijk, maar doelman Swinkels, die weer subliem keepte, kreeg in dit geval assistentie van de paal. De tegenaanvallen die V.V.V. hierna lanceerden, leverden al spoedig het tweede doelpunt op. Het heext geen zin dit te gaan beschrijven. het kwam weer van de voet van G«s Nass f' Was een getrouwe eopie van heteeers B.V.V. versaagde met. Zowel Max van Beurden als Van Overbeek - de beste voorhoede-spelers van de Bossche ploeg, voelden Van der Hurk, Gubbels erTeeu- wen geducht aan de tand, maar deze ne den gaven geen krimp en in laatste in stan,tie was daar altijd nog kpls die naar de vorm van een nationale doelman gloeit. Zijn opstellen is keung cn zijn reactievermogen zeer scherp. Viif minuten voor de rust kwam de thuisclub aart het derde doelpunt. Ditmaal was het Koopal' die de eer genoot en ver diende. want deze Venlose „newcomer ■meelde een technisch knap en snel aan- valsspel. Zijn schot wast fel en hoewel het toch zeker doel zou hebben getroffen, gai back Huybrecht® de bal nog enig effect, waardoor doelman Van der Burgt er hele- maal geen kijk meer op had. Het vierde doelpunt is reeds beschreven evenals de wijze waarop V.V.V. de volle winst daar na verdiende. (Van onze sportcorrespondent) AMSTERDAM, Zondag. De Volewb'ckcrs en Ajax zjjn vanmiddag op het doorweekte Mosveld na een zeer slechte wedstrijd op een 2—2 score ge komen. Een score, die de verhouding juist weergaf. Noch Ajax, noch de thuisclub verdiende een overwinning, omdat beide ploegen op deze grauwe dag alles misten, wat een voetbalwedstrijd aantrekkelijk en opwindend kan maken. Vijfduizend toe schouwers verlieten na afloop danook met sombere herinneringen de tribunes. Diezelfde toeschouwers Waren overigens strijd juichend van hun plaatsen ver wedstrijd juichend van hun plaatsen ver rezen. Want zonder dat een Ajaxcied de bal had aangeraakt, was middenvoor Schenkel na een pass van Advocaat door de verdediging van de rood-witten ge glipt om daarna doelman Pieters Graaf land met een schuiver te passeren: 10. Ajax raakte door deze bliksemtreffer niet geïmponeerd. Integendeel, het nam de aanval over, maar het vergat daarbij doelpunten te maken, ofschoon er enige doelpuntrijke kansen ontstonden door toe doen van middenvoor Michels. Naarmate de strijd vorderde zakte hef peil aanzienlijk. Er werd bijzonder slecht geplaatst, hetgeen voor Ajax een aanlei ding werd zijn voorhoede om te gooien. Het resultaat liet echter lang op zich wachten. Pas in de 45ste minuut werd de stand met behulp van een mistastende Volewij ckers-achterhoede, in evenwicht geschoten door Bakker: 1—1. Ook na rust is het spelbeeld zeer matig geweest, Na. vijf minuten kon Ajax een 12 voorsprong nemen, toen een vrije schop van Van der Wel bij Burgers te recht kwam, die half miste, waarna Bak ker de aanval succesvol afrondde: 1—2: en beide Ajax-goals gescoord dooreen vroegere Volewijckers-speler Het antwoord van De Volewijckers miste overtuiging. Eerst na een half uur, toen Van Dijk bij Ajax vervangen was door Goedkoop, kwamen de Noord-Amsterdam mers feller opzetten. Hun slot-offensief, waarin de oude De Ruyter de plaats van de in de 37ste minuut geblesseerd geraakte Smit bezette, leverde de gelijkmaker op. Drie minuten voor tijd nam Van der Muts een vrije schop. De bal werd voor de Am sterdamse doelmond geplaatst. Er volgde een schijnbeweging van De Vries, die Pieters Graafland dermate verraste, lat hij niets, meer kon doen: 22. Het werd de eindstand. De aanvoerder van Oostenrijk's natio nale voetbalelftal, Ernst Ocwirk van Austria, heeft het aanbod van de Franse prof-club Racing Club de Paris (200.000 gulden) afgeslagen en blijft voor zijn 'Weense vereniging spelen. Zoals bekend mogen Oostenrijkse voetballers boven de 30 jaar naar het buitenland vertrekken en sedertdien hebben de Franse prof clubs een ware jacht op hen gemaakt. Zo was Austria reeds vier spelers van internationale klasse: Melcluor, Komi- nek, Stojaspal en Aurednik, kwijt ge raakt, andere Weense clubs eveneens. Ocwirk had te kennen gegeven, dat hij wel bij Austria wilde blijven, mits hij in de gelegenheid zou worden gesteld om ten. een eigen benzinestation te pachten. Hy werkt in deze branche en wilde nu wel voor zichzelf beginnen, maar hem ont braken de benodigde gelden. Een van Austria's officials, de heer Stroh, is eigenaar van een station; en hij heeft Ocwirk nu aangeboden om mede-eige naar te worden. Ocwirk heeft dit aan vaard. En Austria haalt verlicht adem. Tjjdens de vierde klas wedstrijd tussen Vlijmense Boys en Haarsteeg hebben spelers en scheidsrechter zich een kwar tier voor het einde teruggetrokken, om dat een groot aantal toeschouwers zich op het veld begeven hadden. Er was on der hen onenigheid ontstaan over een dubieus doelpunt. Een schot van de Boys was voor de doellijn door een Haarsteeg- speler gekeerd, maar de Vlijmense sup porters beweerden dat de bal had geze- (Van onze verslaggever) AMERSFOORT, Zondag. Niemand van de toeschouwers lxeeft na de rust ook voordat Van de,. Horst, de linksbinnen van HVC, zes minuten voor het einde met een onge lofelijk hard schot de stand op 3-1 bracht een moment oprecht in een overwinning van De Graafschap geloofd. Gedurende de gelijk op en neer gaande strijd, hadden 5000 steenkoude voetbalminnaars een deugdelijke Amersfoortse achterhoede bewonderd, die een verbetenheid en een onver zettelijkheid demonstreerde, waartegen de Oostelijken zich te pletter liepen. Aan de andere kant opereerde een beweeglijke voorhoede met een spran kelende linkerwing Van Eeden-Van der Horst, die herhaaldelijk openingen vond waarop de wat logge verdedigers geen vat konden krijgen. (Van onze sportcorrespondent) ROOSENDAAL, Zondag. „Hoort wie fluit daar kinderen, hoort wie fluit daar uit de maat 't Is d'arbiter zeker, die verdwaald is zeker, en nu speelt voor Sinterklaas Dit arrangement op een bekend liedje hoorden we op de voor avond van Sints verjaardag op het R.B.C.-terrein De Luiten te Roosendaal, waar toen de reprise plaat* had van de enkele weken geleden gespeelde match RBC-Xerxes. Een reprise in de dubbele betekenis van het woord, want ook nu verloor Xerxes met één doel punt (nu 1-0 en toen 2-1). Voor de „surprise" zorgde echter scheids rechter Verkerk uit Vlissingen, die, als een Sinterklaas in burger, binnen de krijtlijnen een „heerlijk avondje' organiseerde en erbuiten een „wild geraas" dat pas verstomde toen de bekende maan doot de al even vermaarde bomen scheen. De uitslagen van de in de Franse Eredivisie gespeelde wedstrijden luiden: Lens-Toulouse 11; Nice-Reims 33; Mar seilleNancy 2—-2; BordeauxSt Etienne 21; SochauxMonaco 52; MetzStraatsburg 33; Troyes—Rijssel 1—0; Roubaix—Racing Parijs 3—3; Lyon—Nimes 2—2. Reims en Toulouse hebben de leiding met 22 punten uit 17 wedstrijden, gevolgd door Marseille met 20 uit 17, Bordeaux en Straats burg 19 uit 17, en Lens en St Etienne met 18 punten uit 17 wedstrijden. Onder aan de lijst staan Monaco met 13 uit 16, Roubaix met 13 uit 17 en Nimes, de hekkensluiter, met 12 pun ten uit 16 wedstrijden. (Van onze sport-correspondent) GELEEN, Zondag. Het is louter en alleen aan het dappere doelverdedigertje Westerink van Heracles fe danken geweest, dat de Fortuna-achut- ters Zondagmiddag het score-bord niet verder dan op 3 kregen gebracht. Het ene tegenpuntje dat de Almelose club wist te scoren, kwam bovendien voort uit een regelrecht cadeautje van de Geleensc de fensie die volkomen vergat in te grijpen by een vrfö onbelangrijke aanval. Fortuna, nog steeds spelend zonder Van der Hart, heeft weinig moeite gehad, en bovendien ook weinig moeite gedaan om een imponerend spel o,p de groene grasmat te leggen. Het lag eigenlijk al in het pril.e begin vast wie van beide ploegen hier ging winnen. Met geen mogelijkheid heett Heracles voor de rust kans gezien om verder dan het middenveld te komen. Doelman De Munck .kreeg dan ook prak tisch geen bal te verwerken. Aan de andere zijde heeft doelman Westerink daarentegen des te meer zijn capaciteiten moeten tonen. En hij heeft dit op weer galoze Wijze gedaan. Vier minuten na de aftrap konden da 2500 toeschouwers reeds juichen toen a J^pnent uit een pass van linkshalf Pie- npman hoog onder de lat schoot. Ook voor ilderp rest heeft alles wat schuifel de v«rd® ppieense gelederen geschoten; heet m de Geleense Aengenent en maar hoe Dingena, bun beus n;et Ravensteyn ook probeerden, op malse kogels werden door de geweldig op dreef zijnde Westerink gekeerd. Ook de tweede helft kende een flitsend begin. Weer was het Aengenent die direct na de aftrap de bal in zijn bezit kree„ Zijn scherp schot bracht zelfs Westeridk tot capituleren. In de 23ste minuut were het 30 'oen Huys een solo-manoeuvre besloot met een hard schot. Door midvoor Mos konden <je Almelo'ers een kwartier voor bet einde de eêr redden. De (Van onze verslaggever) SCHIEDAM, Zondag. kennismaking van Schiedam met het Groningse voetbal via de blauwhem- den van G.V.A.V. viel niet tegen, want deze verre voetbalvrienden demonstreer den in soms aardig ploegverband, met in de voorhoede goede vleugels (De Koe en De Grooth), een soms aardig schakelende hoewel te langzame La Crois en een te veel achterblijvende ex-Oosterparkers- midvoor Wolda. een voorhoede, die als geheel echter toch niet sterk genoeg was om de goed spelende Burger en Melief erg te verontrusten. Ook de Groningse defensie liet geen steek vallen. Vooral spil Benninga stond z'n mannetje. Maar erg moeilijk hadden deze heren het toch ook weer niet, want de Schiedamse gelegen- heids-roodhemden sukkelen nog steeds met 'n nijpend voorhoede-probleem. Mid voor Bergers (ex-Aeolus) was een faillure en later als linksbuiten hebben we hem welgeteld één goede pass zien geven. Rechtsbuiten Van der Zee stichtte nog wel eens gevaren, maar daar de Janse's en Cock v. d. Tuyn, hoewel hardwerkend, ook maar zelden tot een goed schot kwa- men, had de goede doel- m man Roffel een makkelijk karwei. Slechts éénmaal na rust deed hij zijn reputatie alle eer aan, door fantas tisch te' reageren op een even schitterende kopbal van Cock v. d. Tuijn, 7 mi nuten voor het einde, toen men de Hermes-goal al bijna telde. Wanneer de Groningers, vóór rust met de harde n A n,TTv»T wind mee, beter geschoten Mina I hadden, zouden -ze wellicht J de hele buit naar het hoge Hoorden hebben meegenomen. Want het was, vooral in het eerste kwartier, een ware belegering van het Schiedamse ddel. Maar schoten van De Koe, Wolda, De Groot en Drewes (rechtsback!) bleken =ilp slecht gericht. Eerst na een kwartier kwam Hermes in het Groningse doelge- wJn maar verder dan een hoekschop en 'te hoog gerichte kopbal, van Cock v. fouten makende Heeneman ontging. Te gen de rust werd Hermes wat actiever en moest Roffel voor 't eerst in actie ko men bij een omhaal van Leo Janse. Was de eerste helft dus zeer eenzijdig, na rust was de strijd meer verdeeld. Her mes met wind mee kwam wat meer in de aanval, maar de soms goed langs de grond plaatsende G.V.A.V.'ers wisten de balans toch beter in evenwicht te houden. Melief stond echter als een vertrouwen wekkende rots en onderbrak menige com binatie, terwijl ook Van Diest enige ma len goed ingreep. Een Schiedams slot- offensief bleef eveneens vruchteloos: 00. Amper vijf minuten had de strijd ge duurd. toen De Graafschap kennis kon nemen van de slagvaardigheid van hun tegenstanders. Gedurende de tijd, die de achterhoede nodig had om de hardheid van het schot, vertrokken van rechtsbui ten Houtveen's voet en de daarop volgen de enorme safe van hun doelman te over denken, had Van Eeden de teruggekomen bal reeds beheerst in de hoek geprikt Spil Jonkers moest even later wegens een blessure het veld verlaten. Linksbinnen voetbalacteur Hendriks moest nu, voordat hij zijn waarde als voorhoedespeler had kunnen bewijzen, de spilplaats innemen. Dit was mogelijk een verzwakking van de voorhoede, het betekende een nodige versteviging van de verdediging. De schoten van Houtveen en de rushes van Van der Horst waren in ieder geval ver ontrustend genoeg. Uit Meyers' virtuosi teit en Van der Weerd's stormlopen kon laatstgenoemde weliswaar de gelijkmaker distelleren, maar de geslaagde pirouettes, die de dartele Van Eeden om de verdedi gers draaide, waren vol beloften. Nog voor de rust loste hij die zelf in, toen hij na een algehele wanorde de withemden geen tijd gunde voor een reorganisatie. Via de versteende voet van back Joohem- se liet hij de bal voor de tweede maal ach ter Gerritsen verdwijnen (2—1). Na de rust wederom een zich snel ver plaatsend spel. Een vrije trap genomen door de uitstekend verdedigende en de soms brutaal aanvallende kanthalf Stee king beroerde de lat aan de andere kant was linksbuiten Kluin niet ad rem genoeg om de bal in 't door Brits verlaten doel te deponeren. Maar tijdens het lichte overwicht van De Graafschap, bewerk stelligd door het onvermoeibare zwoegen van kanthalf Faiber, gunde de H.V.C. ach terhoede aan Meyers c.s. zelfs geen illusie van een doelpunt meer. Spil Biezenbos en de geroutineerde Molenstein blokkeer den de stoutmoedigste capriolen van Meyers en Van der Weerd en stonden niet toe dat Brits in moeilijkheden kwam. H.V.C. daarentegen trachtte nog menig maal doelman Gerritsen te verrassen. Kon Hendriks met een wanhopige sliding Houtveen het scoren nog verhinderen, tegen het diagonale schot van Van der Horst had men geen remedie. Het laatste greintje twijfel van de angstigste H.V.C.- supporter was verdwenen. Voor bijna iedere speler had Ver kerk een verrassing. Het grootst was deze echter wel voor rechtsbinnen Bruijninckx van R.B.C. Toen de bal aan de andere zijde van het veld out was, kwam Verkerk, als door een schoorsteen 'gekropen, ineens voor Bruijninckx staan. Er volgde een korte preek en toen wees de arbiter eerbiedwaardig in de richting van de kleedkamer, waarheen een plots ver bleekte Bruijninckx ging als bete kende dat voor hem de roe. De sur prise sloeg over op het publiek, want niemand behalve de scheidsrechter had iets stouts geconstateerd. Stout was toen het publiek dat een gejoel aanhief als eén wild geraas, terwijl de jeugd smalend in koor zong als geloofde ze al lang niet meer in Sin terklaas. Achteraf bleek, dat Bruij ninckx een „meningsverschil" met een Xerxes-speler had. De scheids rechter zag niet wat de Xerxaan deed, zag wel dat Bruijninckx trapte, en dus R.C.B. speelde met tien man dap per verder en wist haar 1—0 voor sprong te handhaven omdat Xerxes er kennelijk ook geen plezier meer in had. Voor de rust had de scheids rechter de wedstrijd bepaald stuk gefloten, en na' de rust kon hij nog zo minzaam buigend optreden: het ging niet meer. R.B.C. had vrijwel heel de wedstrijd een licht veldover- wicht, schoot ook veel meer dan Xerxes, maar miste stootkracht. Xerxes' voorhoede was nergens, ook Moulijn, die overal vergeefs zijn vorm liep te zoeken. Direct in de tweede helft doelpunt te Bruijninckx uit een afgemeten corner van rechtsbuiten Bindels van dichtbij uit een scrimmage. Vermeer, die uitstekend werk verrichtte, had daaraan nauwelijks schuld. De één voor R.B.C. prijkte als een boterlet ter op het scorebord, maar verder was de wedstrijd meer „taai-taai".. (Van onze sport-correspondent) DORDRECHT, Zondag AGOVV heeft hij de kennnismaking in Dordrecht een. goede indruk achter gelaten en de Apeldoorners hebben ondanks de nederlaag bewezen dat zij ook in Westelijk milieu voor menige ploeg een zware tegenstander vormen. Met spelers als Hanskamp en Van Asselt gaven zij een fikse partij voetbal ten beste en ook doelman Bremer bleek uit prima hout gesneden. D.F.C. op zijn beurt komt er steeds beter in en de roodhemden worden in deze nieuwe competitie een ploeg waarmee rekening gehouden dient te worden! Een technisch brillante partij is het op het gladde veld en onder de harde dwars- wind niet geworden en vooral aan de af werking van de aanvallen ontbrak door een tekort aan balcontróle zeer veel. Col- Onze landgenoot Joop Overdijk werd tweede in een cross over 6 km, welke Zondag in de Belgische plaats Binche is „v gehouden. H(j noteerde een tijd vanbal genaderd was, 758 sec. Winnaar werd de Belg Mes- schoot eenmaal rakelings over niet. G.V.A.V ging d. Tuyn kwa™fehnad'"van Diest geluk, door en eenmaal naa met de toen Dé Grooth hem hed dicht met^ae (Van onze sport-correspondent) HEERENVEEN, Zondag. Het spel van Heerenveen mag dan in doorsnee niet zo veel meer be tekenen als in de Friese glorie-jaren, het is toch weer eens gebleken dat de ploeg van de Pompebledden er altijd nog mag zijn als het op verrassend en stootkrachtig aanvalsspel aankomt. Zeker, het voetbal van SW lag iets hoger door een betere techniek, een scherper tactisch inzicht en een hech tere ploegenheeid daar stond tegenover, dat de Friezen weer eens met succes hun oude wapens van geestdrift en doortastendheid hanteerden en.... dat Abe Lenstra ditmaal een ouderwetse goede vorm toonde! Rechtshalf de mm. kens in 25 min. 40 sec terwijl ook.de I Schiedamse doelman ver voor J derde plaats naar een Belg ging nl- Van werd vastgehouden, hetgeen de Achten in 26 min. 34 sec (Van onze sport-correspondent) UTRECHT, Zondag. n» eerste thuiswedstrijd van Elinkwijk/l trecht, die tef£" Wageningpn, is op h Pt resultaat na zonder meer een teleurstelling: geweeiSt. - Jj®J8lechtiste wed- ttriia eeworden, welke de profs, die versterking hadden ge R'en a,i Kraak, lot iL hebben gespeeld. Excuses zijn daarvoor niet te L verzachtende to- Hen daarvan is allereerst het feit. dat Wageningen, zi| het in omstandig j,onltig speelde, hetgeen nu eenmaal onmogelijk mooi telgen- efl vloed gehad. De Utrechtenaren wonnen met de on even goal en dat is ook wel het juiste resultaat. Dat doelpunt werd zeven minu ten na de rust gescoord, toen rechtsbin nen Van Rheenen bij een algemene aan val dicht voor het doel was beland. Doelman Peutjes Verwachtte een schot. Van Rhee- I™ midden- Pe Jonghech ter m volkomen vrije positie staan, waarna hij hem het leder prompt toe speelde. De Wage- ningse doelmén bleef toen niets anders over dan uit zijn hok te kojnen. Gelijktijdig ,sch?°t De Jongh de bal beheerst in (1 u(- Hoofdzakelijk dank zij een grote dosis enthousiasme hiel den de groenwitten de krachten volko men in overwicht. Maar in de tweede helft was de nieu we combinatie on- eetwijfeld de be tere Ploeg' Na een KRAAK, goed debutant in nieuwe omgeving de piofs naar hun den verscheidene groeien Plotseling «e geboUwd. Daar- vloeiende combinaties we Dg Jongh uit resulteerden een sell kopstoot van tegen de paal en eenP dg bgl echter dezelfde speler, waa Spoedig verviel juist over de lat SU1S 'rienlijk gedoe en het spel echter m onaa enkele opleving dat bleef behoudens een zo tot het einde. cnortieve strijd Het was overigens eedebuut maak- waarin Kraak een pracm B1 „tige schoten te door verscheidene zeer cbadelijk te door goed timen resoluut onschaaenjs maken. De uitslagen van de wedstrijden, gespee, voor de Engelse league luidem 0_2 Eerste divisie: Aston Villa-Cardiff ulty u t. BlackpoolArsenal 2-2; Charlton Athletic Sheffield United 3—1; Huddersfield ^0" Burnley 0—1; Manchester United 'b£ C CitV 3—1; Portsmouth—West Bromwlch fy0'"" 1Sheffield WednesdayNewcastle United n3' SunderlandManchester City 32; Tot,en- ham HotspurEver ton 1—3; Wolverhampton Wanderers—Chelsea 34. Tweede divisie: Blackburn RoversLeeds United 12; Bristol Rovers—Stoke City 1—1; nerbV County—Lincoln City 30; Doncaster Rovers—Hull City 2—2; Fulham—Notts Forest i__l- LiverpoolMiddlesbrough 31; Notts County—Birmingham City 3—2; Plymouth Ar- gVje_'Rotherham United 21; Port ValeLutor Town 1—1; Swansea Town—Ipswich Town 61; West Ham United—Bury 3—3. Een ongunstige factor, die van grote invloed is geweest, was voor de Schie dammers de dubbele verzwakking van hun achterhoede, waarin zowel stopper Wink als linksback Meerwijk wegens blessures ontbraken. En al deed Kouwen voor treffelijk werk. in zijn voorland werden te veel fouten gemaakt en dèt kan men zich tegenover kansen-uitbuiters als Len stra en Brandsma toch nog altijd niet permitteren. SVV ging met knap combinatiespel van start en nam al spoedig de leiding, toen Van Schijndel in zijn eentje met grote passen door de blauw-witte verdediging laveerde en zijn solo onberispelijk afwerk te. Maar de gastheren hadden hun ant woord klaar, toen Brandsma met een theoretisch onmogelijke kopbal toch het net trof. De weer voortreffelijk spelende Lenstra zag een staaltje van meesterlijke techniek beloond met een doelpunt waar door Heerenveen de leiding nam, maar nu was het SVV, dat een gelijkmaker scoorde, toen Veenstra hands maakte en scherpschutter Van Pelt de penalty ge nadeloos inkogelde. Bij deze stand bleef ook na de rust de spanning er volledig in en de strij'd zette zich op hetzelfde aantrekkelijke niveau voort. Het score verloop bleef schommelen. Hek was de behendige Köneman, die de bezoekers met - een prachtig beheerst en secuur gericht schot de leiding hergaf, maar toen Brandsma zich in zijn eentje door de rood-groene ver dediging wrong was de stand op nieuw gelijk. De SVV-verdedi- ging werd nu nog doordat invaller Baas zich op zijn beurt eveneens en wel door Lakwijk moest laten vervangen. Opnieuw vielen' er gaten; na een prachtige opbouw- actie van Lenstra, die vlagen van waar lijk fantastisch spel had, miste Brandsma weliswaar een open kans; en de friese middenvoor mocht nóg een kans missen, alvorens (de hattrick scorend) toch zijn ploeg opnieuw de leiding te geven. Da?r" mee scheen Heerenveen de overwinning binnen bereik te hebben. Maar het slotwoord was voor Van Schijndel; zoals hij begonnen was, zo nam hij ook de „finale" van deze boeiend? strijd voor zijn rekening. Wederom een fraaie zig-zaggende solo-rush, wederom afgewerkt met een scherp schot, dat via de paal in de touwen sprong: 44. Een alleszins juiste en voor beide ploegen verdiende uitslag van een strijd, die sinds lange tijd de harten der Friese voetbal liefhebbers weer eens had verwarmd. Met het oog op het aantal deelnemers zal de start voor de West-Nederland-rit VI op Vrijdagavond niet om 8 uur, doch ■om 7 uur aanvangen. Circa 120 auto mobielen zullen dan om de minuut van het „Ahoy"'-gebouw te Rotterdam ver trekken voor een nachtelijke kaartleesrit door West-Nederland. Voor de A-klasse, die meetelt voor het Betrouwbaarheidsrit- Kampioenschap 1954 der Kon. Ned. Auto mobielclub, zijn 45 equipes ingeschreven, de B-klasse telt ca 75 wagens. Klasse A rijdt een traject van ongeveer 450 kilometer met een uurgemiddelde van 40 km, terwijl het parcours voor klasse B veertig kilometer eerder eindigt en met een gemiddelde van 36 km/u. moet wor den afgelegd. De finish voor de A-rijders ls nabij Laren (N.-H.), die voor klasse B nabij de Lage Vuursche. De rit wordt gereden aan de hand van een zgn. „blinde kaart", waarop volgens een nieuw procédé de verplicht te volgen route met een rode lijn is aangegeven. lombon en De Jager mochten wel her- f haaldeüjk goede Dordtse combinaties ff; op touw zetten, maar strandden steeds op AGOVV's secure spil Van Asselt en ook op doelman Bremer i al verkeerde deze p wel een paar maal in benauwde situa ties. Bij een vrije trap van De Jagvr kon Bremer nauwe lijks het leer uit zijn kooi stompen en even later bokste hij een kopbal van Van Dordtse voorhoede bleek iets scherper te kunnen reageren en na een kwartier buitte Van Es een wederom verwarde situatie voor Bremer's doel met een boog- balletje handig uit: 2—0. AGOVV scoor de kort daarop zijn tegenpunt toen Van Bruggen en Advocaat voor buitenspel bleven staan maar Hanskamp zich daar niets van aantrok. Felle aanvallen nu van weerszijden, met legio corners, totdat Van Es de bal fraai kreeg toegespeeld van de in een eindeloze solo vrij gekomen Versteeg; een harde diagonale schuiver sloeg Bremer kansloos: 3—1. In de slot-phase consolideerde DFC zijn voorsprong. Helaas brak kort voor het einde de Apeidoornse rechtsback Kruit- bosch zijn enkel, waardoor de wedstrijd een beetje triest eindigde. BREMER, Es uit een door de ondanks goed werk wind gratis gelever- driemaal geklopt de inswinger in een lange zweefduik weg. Collombon bleef de DFC-aanval leiden en hij was het ook, die vlak na de rust van een misverstand in de Apeidoornse defeftsie profiteerde en handig scoorde: 1—0. Het werd in de tweede helft een beetje harde strijd, met veel vrije schoppen en onderbrekingen wegens blessures. De Mr E. W. Fiellietaz Goedhart is toege treden tot het Comité tot Bevordering van de Belangen van het Amateurvoatbal, waarvan ir E. M. Neuerburg voorzitter is en de heer H. Erbe te Amsterdam secretaris. Het comité heeft thans een op roep gericht tot alle verenigingen, af delingen en leden van de K.N.VB om steun te verlenen als „vriend" van het amateurvoetbal en hiervan mededeling te doen aan het secretariaat van het comité. In de oproep wordt gezegd, dat sedert de invoering van betaald voetbal, weinig aandacht is besteed aan de positie van het amateurvoetbal in Nederland De be langen van dit amateurvoetbal, hetwelk toch door de overgrote meerderheid der leden van de K.N.V.B. wordt gespeeld, trekken door de moeilijkheden om het be taalde voetbal te regelen, niet steeds zo veel aandacht als wenselijk is. Het is de bedoeling, dat het Comité tot Bevordering van de Belangen van het Amateurvoetbal samenwerkt met alle ge ledingen en bestaande belangenorganisa ties in de K.N.V.B., teneinde een orgaan te verkrijgen dat het amateurvoetbal be vordert en zijn belangen verdedigt DORDRECHT, Zondag. Dat een wedstrijd zonder doelpunten geen eenzijdige, saaie vertoning behoeft te zijn bewezen Emma en DOS; twee technisch knappe ploegen gingen daar geen duimbreed voor elkaar uit de weg. Van begin tot eind bleef de spanning er m. Dp 0—0 uitslag mag geenszins geheel op een domineren der defensies over de. aan vallers werden geschreven. Gedeeltelijk kon het gemis aan doelpunten der Utrech tenaren worden geweten aan het slecht richting kiezen, terwijl hij de thuiseluh dit euvel werd veroorzaakt door een telang treuzelen, een te kort houden van het spel, vooral door Cor en Janus van der Gijp (broer Wim bleek er ditmaal finaal uit te zijn). Zó vielen de punten meer brandsma, de hattrick verzwakt, Tweede Klasse Zeeburgia-KFC 0-3 't Gooi-VVA 3-0 Ede-P piditas 1-1 Holland-UVV 3-1 HFC-DWV 1-3 Tweede Klasse B Volendam-RCH 2 1 HRC-Hollandia 4-2 Derde Klasse A Kinheim-HSV 2-5 Purmersteijn-WFC 1-3 Derde Klasse B Velsen-RKAFC >0 Alkm. Boys-OSV 1~0 ADO '20-KVV 3-4 Wijk aan Zee-CSV 4-1 DEM-Alm. Victrix 5-1 Derde Klasse C SDW-JOS -> 5 Baarn-RKVVA 4-1 Alw. Forw.-Donar 1-0 Derde Klasse D DWSV-Stichtse B. 1-2 Zeist-HMS M Maarssen-Hilvers. 1-4 Veenendaal-BVC 1-0 Hercules-Patria 1 2 Tweede Klasse A Vriendensch.-Fluks 2-1 Wassenaar-HVV 2-2 ONA-Quick 4 3 Velox-RFC DCV-DHC 0-7 Tweede Klasse B Leerdam-Coal l-l Fortuna-Gouda 3-2 HBS-ODS 0-0 VUC-Unitas i-2 VCS-UVS 2-0 Derde Klasse A LFC-Ripperda 7-2 Archipel-de Postd 3-10 Zandvo'ortmeeuwen- Blauw Zwart 2-2 Laakk.-Scheven. 3-3 HBC-TYBB 0-0 Derde Klasse B Lugdunum-HPSV 10-1 Westerkw.-VlOS 4-1 RKAVV-Westland, 3-2 GDA-Wilhelmus 2-0 Alphen-The Rising Hope 2-1 Derde Klasse C Hillesl.-De Mussen 1-2 SVW-DHZ 2 2 Waddinxveen-VOC 2-2 DCL-De Holland. 5-1 Slikkerv.-Albl.dam 0-2 Sliedr.-Dubbeldam 6 1 Derde Klasse D Spart. '20-Overm. 2-1 Papendr.-Leonidas 1-1 Amm. SV-Transv. 7-3 RDM-VFC 0- 2 VDL-Zwijndrecht 0-2 Vierde Klasse A ASC-Teijlingen 2-2 Rood«nburg-THB 1-2 Tonegido-SJC !-2 VVSB-DOSR 7-'. Lisse-Warmunda 0-0 Vierde Klasse 3 Delft-BMT 1-2 DHL-Hoek v. Hoil. 3-0. Naaldw.-Voorburg 1-1 's-Gravenz-Spoorw 3-1 BTC-Concordia 2-7 Vierde Klasse C VEP-Alphia 0-2 Hnastrecht.DONK 7-4 UNIO-Lekkerkerk 2-3 GSV-EDS 3-3 Vierde Klasse D Belvédère-Celerit. 4-8 Maasstr.-Schoon h. 4-2 HWD-Steeds Volh. '1-0 Te Werve-Quick St 4-0 RVC-Moordrecht 2-1 Vierde Klasse E RAVA-ATVV '1-1 Graaf Willem II- Vac-KRVC 2-3 PDK-Olympia 5 0 StoVwijk-ADS S-i Lenig en Snel- Zwart Blauw 4-1 Cro?nvliet-VDS 4-0 Vierde Klasse F Dirksland-OVV 0-1 SIOD-Aeolus 3-2 RKWIK-FSV-Pret. 1-5 DEH-NADO V 1-3 HION-Schiebroek 4-2 Rockanje-DKL 1-1 Vierde Klasse G Dindua-Niewenh. 0-0 Zuiderst.-Poortug. 3-3 PFC-DZB 0-3 Hermandad-DDC 2-4 Wit Rood Wit— Flakkee 0-1 Vierde Klasse H RCD-DHS 3 0 Geluksvogels-DRZ 2-1 Merwede-Strijen 6-1 ODI-Hardinxveld 3-2 ASW-Heukelum 6-0 's-Gravend.-LSV 4-4 Tweede Klasse A Nicator-LSV 5-4 Sneek-Zw. West. 9-1 Tweede Klasse Achilles-Stadskan. 0-4 Derde Klasse A Steenw.-De Kooi 7-2 Jubbega-Olyphia 2-2 GAVC-Black Boys 0-<. .Tweede Klasse A Quick '20-Eilerm. 3-2 PEC-Hengelo 1-0 Tubantia-Labor 3-0 Tweede Klasse B Quick N-ESCA 2 1 WAVV-Roda 6-1 Derde Klasse A Borne-DOS '19 2-0 Vogido-UDI 3-0 Derde Klasse B Wierden-Va assen 3-1 Epe-Sallandia 3-3 Vict. Boys-Davent. 3-1 Derde Klasse C VVO-Silvolde 3-1 VVG '25-AZC 4-2 Worth-Rheden- VDZ 2-2 Varssev.-Doetinch. 0-0 SDOUC-Gelria 1-1 Derde Klasse D De Treffers-SCH 0-1 BVC '12-Union 4 -i SML-TEC 0 Hatert-Oosterbeek 1 4 AWC-Germania 3-2 Tweede Klasse A TOP-De Spechten 1-1 Wilhelmina-DESK 5-2 SET-Helmond 0-' Helmond.-Schijndei 4-2 De Valk-Veloc 2 1 Sarto-OCC '20 1-1 Tweede Klasse Rood Wit Wv- DOSKO 4-0 Goes-Alliance 2-3 Baronie-TSV >-* MOC '39-Internos 1-2 Middelb.-Vlissing 2-2 Derde Klasse A ODC-Bladella 5 2 Tongelre-UNA 1-1 Reusel Sp.-Boxtel 3-0 GW '12- Kolping SDW 4-1 Derde Klasse B Uno Animo- Concordia SVD 4-1 WCS-Zw. VFC 1-4 Hieronymus- Heusden .-4 RKDVC-RKC 2-0 St Michielsgestel- Ta xandria 0-3 Derde Klasse C Virtus-Dongen -1 RWB-WVO I S VES '35-ODIO 3-1 BSC-Hero 2-0 Derde Klasse D Axel-N. Borgvliet 0-1 Biervl.-Corn. Boys 1-3 Meto-RCS 0-D RKFC-Terneuzen 3-2 Tweede Klasse A RKBSV-Waubach ?-0 Sp. Emma-RKONS 1-3 Tweede Klasse B Venray-Wit Zw. '32 i'-O Roermond-VSV 34 2-2 Wittenh.-Maurits 1-1 Wilh. '08-De Ster 3-2 Kimbria-Blerick «0-0 Heer-Sp. Irene 1-1 Derde Klasse A Leonidas W-Caesar 4-1 Ammelie-WVV '28 3-3 StandT-Willem I 4-0 Derde Klasse B Simpelv. B.-SVM 3-0 Nw Einde-Heerlen 6-1 VTV-RKHBS 2-0 Mlranda-RKTSV 5-3 Derde Klasse C RIOS '31-Linne 3-2 BSV '29-DVO 6-1 SVHR-Swift '36 1-C GVCG-EVV s- 3 Derde Klasse D VCH-JVC '31 1-3 Gennep-RKDEV 1-3 HEREN Eerste Klasse WESTEN Groen Geel- Amsterdam 0-2 Be Fair-Laren 0-x TOGO-HHIJC 1-3 Overgang West Laren II-HDM 0-5 Allance-Amersf. 0-2 BMHC II-HGC II 2-2 SCHC-Pinoké 4-1 HHIJC II-Aeolus 1-2 Promotie West MRHC-Delftse St. 1-3 SV '35-Spirit 1-2 HHIJC III-Rijsw. 2-1 Ring Pass-TOGO II 2-3 Asvion-Leiden 1-4 Hilvers. III-Hurley 3-4 Eecntrop-Kameleon 3-2 Strawberries- Zandvoort 4-0 Gooi II-IJsvogels 1-0 Hilversum II-HBS 1-1 Schaerweij de- Kraaien 1-1 OOSTEN Union-Arnhem 1-1 Promotie Oost Wageningen-PW II 2-1 EHV-Doetinchem 1-1 ZUIDEN Tilburg-HTCC 4-3 EMHC-Venlo 1-2 Zw. Wit-Rapidity 2-1 Promotie Zuid Geel Zw.-HTCC II 0-0 Push-Pelikaan 8-1 HUAC-HMHC 5-2 Eindhoven-Gr Star 7-0 Venlo II-Weert 3-1 Or. Zwart-Maastr. U-2 DAMES Eerste Klasse WESTEN Gooi-Amsterdam 0-1 Be Fair-Kieviten 2 0 TOGO-HHIJC 5-0 Promotie West Alliance-Gr. Geel 4-1 BDHC II-RBC 4-3 Aeolus-Leonidas 2-0 BDHC III-Amersf. 3-1 Laren-Pinoké 1-1 OOSTEN Union-Deventer 3-1 EHV-Nijmegen 1-1 Promotie Oost Union II-Arnhem 0-5 Wageningen- Apeldoorn 0-0 ZUIDEN MOP-Venlo Girls 5-1 EMHC-Venio 2-1 Push-Or. Zwart 1-1 Promotie Zuid HTCC-Green Star 4-0 Eerste Klasse NOORD-HOLLAND Archipel-Luto 6-5 BI. Wit-Westerkw 1-10 Rohda-Samos 10-0 ZUID-HOLLAND Gymnasiasten- Deetos 3-9 OOST B Noviomagum-ZKC 2-4 Vada-SOS 8-0 ZUID Sportlust-Deto 4-1 PSV-KCT 20-6 Odilo-Rust Roest 6-1 Emma kreeg de straffe wind voor de de rust mee. De voedende achterhoede lanceerde de diepte-passes echter te ver, zodat zij steeds een prooi werden van de hechte DOS-verdediging. Westbroek en de zijnen waren er altijd eerder bij dan de naar voren stormende Dordtenaren. De Utrechtse aanval bleek een knap, ho mogeen onderdeel te vormen. De attaques werden fraai opgezet, de balcontróle was uitstekend en het samenspel zuiver, doch niet verder dan de doelmond, want daar faalde men. Schieten deden de gasten maar slecht. Van der Linden richtte naast en Luyten schoot na geraffineerd samen spel met Nachtegaal in handen van in valler-keeper Noltèe, die uit het goede hout bleek gesneden. In de tweede helft had dus DOS de wind in de rug. Het leek een waardevolle steun. Lammers Jr kanjerde al direct tegen de paal. Maar Emma altijd tot het einde fit beet flink van zich af en bleek voor de gasten niet on der te doen. Deze waren tegen het einde van de eerste helft wat afge zakt en waren daarna zeker niet sterker. Scho ten van Cor v. d. Gijp sorteerden geen succes. De Dordtse halflinie met Stolk (ex-Fluks) als rechtshalf en Van der Hoeven links was uit stekend op dreef. Emma werd sterker, maar Westbroek bleef in het centrum on wrikbaar. Cor van der Gijp wisselde met broer Janus van plaats, maar kwam ook op de vleugel niet verder dan twee ver geefse pogingen. Zo werd er niet ge scoord, maar wel uitstekend gevoetbald. Aan de Internationale Tienkamp van het 17e Hoogoventournooi, dat van 8 tot en met 16 Januari a.s. te Beverwijk wordt gehouden, nemen als buitenlanders deel Czerniak, Milic, O'Kelly, Pilnik en Toran. Van Nederlandse zijde zijn uitge nodigd dr Euwe, Prins. Bouwmeester, Kramer en Bergsma. COR v. d. GIJP geen kans

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 5