GEK OP VRAGEN, DIE GEEN VRAGEN ZIJN Betere bestrijding van pijnen en griep! Chefarme,4 Z Dodenherdenking op de Dam WORT- SPEL - SP Onze dagelijkse puzzle Hef Wespennest fDe gemiddelde Engelsman School voor sterren Mag 50-jarige, ten derden male huwend, 20-jarige bruid kiezen? Band oud-strijders 7 December legde krans Boekhouder verduisterde 70 mille Slager stichtte waar- schijnlijk zelf brand Vijf spelers van „Venlo" vroegen overplaatsing Geen Belgische renners in Ronde van Nederland Voetbal-programma in de Eerste klasse Stirling Moss gaat in Mercedes rijden WDENSDAG 8 DECEMBER 1954 PAGINA 4 Waarom 7550 fotoi's? H. ALBERS t Oprichter eerste katholieke bioscoop ter- Op grond van ontdekkingen van geleer den uit de gehele wereld, was het mogelijk de werking van het sinds tientallen jaren meest gebruikte middel te versterken door toevoeging van nieuwe geneesmiddelen. De 4 middelen in één tablet helpen ook dan, wanneer andere middelen falen. tl Kunt U zich voorstellen Handtekeningen nagemaakt In hoger beroep eis drie jaar ZELFBEDIENINGSZAKEN OOK ONDER WINKEL- SLUIÏINGS VERORDENING? IN DUISTERNIS TE WATER GERAAKT BREDASE RAAD IN PRINCIPE GEEN BEZWAAR TEGEN GEMENGD ZWEMMEN CORRECTIES STAATS LOTERIJ OM HET WATER VAN DE NUL 525ste STAATSLOTERIJ 4e Kias ise iijst Van Melis (Rapid J. C.) wil terug naar Eindhoven toe- Oplossing van gisteren David Duncan (The bramble bush) WIM SNOEK GING K.O. TEGEN YOLANDE POMPEE 99 99J Van onze Londense correspondent) Ieder, die in het buitenland woont, wordt vroeg of laat gepijnigd dooi de vraag: hoe is in wezen het karakter van liet volk, in welks midden ik woon? Zijn het de grote levensvragen, die, door de wijze, waarop zij door dat volk worden opgelost, de belangstellende toeschouwer enig houvast geven? Of zijn het de kleine, alledaagse dingen, de kleine zorgen en vreugden? Beide moeten natuurlijk bij het zoeken naar een antwoord in aanmerking genomen worden. De Britten in hun grote politiek, hun handel en hun literaire activiteiten zijn algemeen bekend. Maar de Brit als „klei ne man" is minder bekend, dus laten we ons voor ditmaal eens even bepalen bij dat statistisch gewrocht, dat bekend staat als „de gemiddelde Engelsman" als U begrijpt wat ik bedoel. Om dit werkwaardige creatuur te vin den, behoeven we niet zo heel ver te zoe ken. We gaan eens rondneuzen in de ko lom „ingezonden stukken", die elke krant rijk is, en we nemen daarvoor speciaal de „Daily Mirror", een populair dagblad, dat dagelijks door zeker 12 millioen Brit ten (dat is een kwart van de bevolking) wordt gelezen. Engelsen zijn van nature ietwat schuw. Ze uiten zich in het open baar vaak moeilijk, maar ze halen hun schade in door een oneindige hoeveelheid brieven aan kranten te schrijven, in de hoop, dat ze gepubliceerd worden ook, hetgeen prompt gebeurt, compleet met naam en adres. De rubriek wordt geredi geerd door de „Old Codgers", de „Oude Mannetjes", die antwoord moeen geven op de gekste vragen. Het „record-instinct" is sterk in 't Brit se volk ontwikkeld en zo zond een zeke re meneer Newman, uit Tamworth, een versleten boordeknoopje aan de „Old Cod gers", met de opmerking: „Dit boorde' knoopje heb ik in 1903 gekocht voor 9 pen nies. Ik heb het nu onafgebroken 51 jaar lang gedragen". Dat liet meneer Skinner uit Bournemouth niet op zich zitten, prompt riposteerde hij met: „Mijn boor deknoopje heb ik sinds 1898 onafgebroken gedragen. Ik kan het U niet opsturen want ik draag het nog steeds. Wedden, dat ik het record houd?" Miss Watkins uit Lindon voelde zich ge drongen de wereld kond te doen, dat zij 1000 foto's van het Koninklijk Huis verza meld had.~Dit werd gelezen door miss Cobb, uit Ramsgate, en zij berichtte een paar dagen later vol trots: „Ik heb 7550 foto's van de koningin en haar familie verzameld!" De Oude Mannetjes moeten hun hoofd geschud hebben, want zij merk ten op: „Vertel ons eens, juffrouw: waar om hebt U 7550 foto's van de Koninklijke Familie verzameld? Het merkwaardige van al die ingezonden brieven is dit, dat er zelden of nooit over problemen gesproken wordt, zoals dat strijk en zet op het continent het geval is, doch over wat wij zouden noemen on benulligheden. De menden hebben het er voor over hun kleine zorgen aan het papier toe te ver trouwen, er een postzegel van 2 2 penny op te plakken en aan de krant te sturen. Zo kan mr Caulfield uit Upton Lea blijk baar niet slapen, omdat hij almaar ge kweld wordt door de vraag, welk dier het hoogst ontwikkeld is. Spottend antwoord den de Oude Mannetjes: „De mens, beste jongen, DE MENS". Meneer Whitby uit Hayes heeft één groot verdriet in zijn leven te torsen. Hij klaagt zijn nood aan de „Daily Mirror „Vorig jaar Pasen kocht ik voor mijn vrouw een Paasei met kleine Paaseitjes er omheen, netjes in een doos verpakt. Maar ze heeft de doos nog steeds niet opengemaakt. Wat vindt u, ben ik nu te ongeduldig als ik een stuk van het Paasei vraag?" Maar de Old Codgers zijn van oordeel: „Eens gegeven, blijft gegeven!' en daarmee is ook dit probleem de wereld uit geholpen. Dan zijn er drie. arbeiders in Oxford, die zijn gechoqueerd, door het feit, dat een fabrieksgenoot, reeds tweemaal ge trouwd geweest en nu 50 jaar oud, van plan is voor de derde maal zijn huwelijks geluk te beproeven met een meisje van 20 jaar: „Vindt u dit nu te pas komen?" De Old Codgers winden er geen doekjes om, als zij ten antwoord geven: „Wat voor de dhebben jullie daarmee te maken? Steek je kwaadaardige neuzen niet in' andermans zaken!" (Van onze Amsterdamse redactie) Gisteren is volkomen onverwacht op 68- jarige leeftijd in zijn woning te Amster dam overleden de heer H. Albers, opricn- ter van de eerste katholieke bioscoop in Nederland De heer Albers is meer dan -23 jaar directeur geweest van Huize De Liefde aan de Da Costakade te Amsterdam. Op zijn instigatie werd in 1932 in dit paro chiehuis, gesticht door pastoor D. J. Kok. een permanente bioscoop ingericht. Zijn doelstelling is altijd geweest de beste films te draaien, die hij volledig met zijn ge weten in overeenstemming kon brengen Immer heeft hij ervoor gevochten bij het reserveren van sen uitgesproken kathcv lieke film voorrang te krijgen. Toen hij op 1 September jl. als directeur aftrad: liet hij een volkomen gezond bedrijf acn Voordat de heer Albers zijn hart aan de film verpandde, was hij solo-hoornist bij het U.S.O. en ook bij de Italiaanse Opera, die toen nog uitvoeringen gaf in het Paleis voor Volksvlijt. (Advertentie) BEROEMDS GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET b TEGEN PIJNEN EN GRIEP 20 TABLETTEN 85 c» Moederjongetjes zijn er ook in Enge land. De dienstplicht is hier nog niet zo heel lang van kracht ^n vele Engelsen voelen het nog als een aantasting van hun burgerlijke vrijheden, dat zij verplicht kunnen worden 's konings wapenrok te dragen. Een jongeman uit Battersea, die schrijft onder de schuilnaam „Scared Stiff" („doodsbenauwd" stort als volgt zijn geprangde hart uit: „Ik moet binnenkort opkomen voor dienst. M'n ka meraden, die er al doorheen geweest zijn (sic!) hebben me verteld, dat 't een nacht merrie is met al die discipline, de mar sen, het eten en de bedden. Kunt u zich voorstellen, dat alleen al de gedachte, dat ik in dienst moet, me ziek maakt? En fel striemen de Old Codgers: „Kom nou, sukkel! 't Is een reuzeleven! Als je maag de cantinethee kan verdragen, zul je ontdekken, dat de rest maar kinderspel is!" Zo zouden we eindeloos kunnen door gaan. Maar 't is genoeg om te laten zien, dat de „gemiddelde Engelsman" zich be zighoudt met nog heel wat andere dingen dan de grote wereldvraagstukken. En dat is maar goed ook, want zo bewaart een mens zijn geestelijk evenwicht. Drie jaar gevangenisstraf met aftrek eiste de officier van Justitie bij de arron- dissements rechtbank te Utrecht gisteren tegen de 43-jarige boekhouder J. V. te Utrecht wegens verduistering van onge veer 70.000 ten nadele van do „N. V. Houtcentrale Utrecht". Verdachte, die als boekhouder een ver trouwenspositie bij zijn firma bekleedde en reeds meer dan twintig jaar in dienst was, had tegen het eind van de oorlog h-;t beheer over een clandestiene kas. In 1943 begon hij kleine bedragen uit deze kas te nemen, hetgeen eind 1945 was opgelopen tot ca 16 mille. Ofschoon hij wist, dat het bedrog moest uitkomen, ging hij door met de boekingen van afnemers te verschuiven en zodoende het ene gat met het andere te stoppen. Door het namaken van hand tekeningen wist hij de accountantscontrole te misleiden en eerst in September van -h: jaar, toen er plotseling navi'Sag werd ge daan over betalingsdata welke niet klop ten, kwam de fraude aan het licht er. legde de boekhouder een volledige beken tenis af. Het door hem ontvreemde geld was besteed aan zijn gezin, aan een royaie leefwijze en het aanschaffen van boeken gramofoonplaten e.d. De officier van Justitie achtte de ver duistering van 50 a 55 mille bewezen, en wilde de 16 mille tijdens de oorlogsjaren buiten beschouwing laten. Hij noemde het gebeurde een van de ernstigste verduis.e- ringszaken wat de omvang betreft, welke de laatste jaren in dit arrondissement zijn berecht "De officier zag geen aanleiding voor het doen uitbrengen van een psychia trisch rapport en eiste drie jaar gevange nisstraf met aftrek. De verdediger drong aan op uiterste clementie. Uitspraak 21 December a.s. Dt procureur-generaal b(j het Amster damse gerechtshof heeft gisteren bevesti ging van een vonnis van de Alkmaarse rechtbank drie jaar gevangenisstraf met aftrek wegens brandstichting ge vraagd tegen de 34-jarige slager F. K. uit Ursem. De slager was ten laste gelegd dat hij opzettelijk op 11 Maan 1954 brand heeft gesticht in zijn slagerij te Ursem. De ver dachte ontkent de brand opzettelijk te hebben gesticht. Zijn verhaal is. dat hij een blik met een mengsel van benzine en olie, dat hij wilde gebruiken om een oude gehaktmolen schoon te maken, op de slaapkamer van zijn zuster heeft laten vallen. De inhoud vier litei ver spreidde zich snel over de vloer. Hij buk te zich om te kijken of er veel benzine onder het vloerkleed was gelopen en daarbij viel een brandende sigaret uit zijn mond. De districts-inspecteur van het brand weerwezen in Noord Holland, als getuige- deskundige gehoord, achtte het uitgeslo ten, dat de brand zou zijn ontstaan op de wijze door de verdachte geschilderd De president had eerder tijdens de zitting ge zegd, dat het pand en de inboedel „zwaar oververzekerd was". Er waren verzeke ringen voor een totaal bedrag van 13.000. De procureur-generaal zeide in zijn re quisitoir, dat de verdachte alle reden had om brand te stichten. Zijn zaak liep niet zo best en hij had vrij veel schulden. De advocaat van verdachte vroeg vrij spraak op grond van het ontbreken van het bewijs, subsidiair het horen van een nieuwe deskundige en meer subsidiair, mocht het hof de sohuld bewezen achten, het doen uitbrengen van een psychiatrisch rapport. Het gerechtshof zal op 21 De cember uitspraak doen. Gisterochtend zijn voor de vijfde maal na hun terugkeer uit Indonesië leden van de Band van Oud-strijders 7 December op de Dam in de hoofdstad tijdens een korte plechtigheid bijeengeweest om hun gevallen strijdmakkers in de z.g. 7 Decem ber Divisie te herdenken. Aanwezig hier bij waren ook familieleden van de geval len militairen en belangstellenden, onder wie een vertegenwoordiger van het ge meentebestuur van Amsterdam, mr A. Ruijs en enkele militaire autoriteiten, onder wie de huidige commandant van de 7 December Divisie, generaal-majoor C. D. Toet. Als eerste spreker trad vlootpredikant ds W. P. Kramer naar voren, die als voormalig geestelijk verzorger van de divisie enige woorden ter herdenking sprak aan de hand vah Josua 4 de verzen 20—24. Vervolgens nam generaal-majoor b.d. H. Durst Britt het woord. Het is, zo zeide de generaal, een plicht om deze traditie nim mer verloren te laten gaan „Helaas kan men in binnen- en buitenlandse pers lezen, dat Indonesië zich in doodsgevaar bevindt en naar de afgrond gaat Daar- naast is in de verhouding tussen Indonesië en Nederland ook veel, dat ons met bitter heid en verontwaardiging vervult. Maar daarover past", aldus generaal Durst Britt, „bij deze dodenherdenking een zwijgen, omdat door omstandigheden bui ten hun wil het doel niet is bereikt, dat zij en wij voor ogen hadden. Nederland heeft een grote plicht aan de gebrachte offers zin te geven door een .wnstige en vastberaden houding. Iedere aarzeling hierbij zal leiden tot een verdere ont reddering van Indonesië" zo besloot spr Hierna sprak de aalmoezenier luit.-kol R. H. W. Verhoeven een kort woord, dat besloten werd met een gebed. Na de kranslegging bij de Indonesische urn werd de minuut stilte in acht ge nomen. Daarna speelde Kapel de taptoe en werd de vlag onder de tonen van het Wilhelmus in top ge hesen. Vele familieleden maakten van de ge legenheid gebruik om bloemen aan de voet van het monument neer te leggen. Zogenaamde zelfbedieningszaken vallen ook onder de winkelsluitingsverordening kruidenierszaken. Tot deze uitspraak is Maandagmiddag de economische politie rechter te Arnhem gekomen in de zaak tegen V. W. te Nijmegen, Van W. had zijn zaak Dinsdagsmiddags na drie uur ge opend gehad, hetgeen in strijd was met de de Kon. Mil. verordening. Vrijwel conform de eis van De 60-jarige P. B. is gisteravond door duisternis misleid in de Veilinghaven te Utrecht te water geraakt en verdronken B. was veilingknecht bij de veiling aan de Croeselaan te Utrecht Toen hij niet thuis kwam stelde men een onderzoek n In de veilingloods trof men sleutels en een hoed van hem aan. Vermoed werd dat B. nabij de veiling in de haven te water was geraakt. Dreggen in de haven bleek aan vankelijk vruchteloos, doch later haalde men 't stoffelijk overschot uit de Veiling haven op. t de officier, die een geldboete van vijftig gulden en de voorwaardelijke stillegging van het bedrijf voor een week had ge vraagd, vonniste de politierechter, t.w met vijftig gulden boete en de voorwaar delijke stillegging met een proeftijd van zes maanden van het bedrijf voor één dag, zulks om cassatie mogelijk te maken. De verdediger in deze zaak, mr Lem tc- Nijmegen, zei ook inderdaad in cassatie te zullen gaan. Naar hij reeds in eers'» instantie had opgemerkt, vallen z.i zeif- bedieningszaken niet onder de betreffende verordening, omddt het hier gemengoe bedrijven betreft en bovendien een aparte groep winkels zoals ook, de warenhuizei (Van onze correspondent) De gemeenteraad van Breda heeft met 28 tegen 4 stemmen het voorstel van B. en W, aanvaard om indien de 'nodige waarborgen aanwezig worden geacht, toestemming te verlenen tot gemengd zwemmen op een daartoe strekkend ver zoek. Voorwaarde zal o.a. zijn, dat het zwemmen hoofddoel ig en ter plaatse heersonde normen van zedelijkheid en fatsoen in acht worden genomen. Er zal echter voor moeten worden gezorgd, dat er voldoende gelegenheid blijft om gese pareerd te zwemmen op de daarvoor meest geëigende uren. Een verzoek om een subsidie van oOO voor het jaar 1955 van de vereniging „I-Iumanitas" werd na een breedvoerig principieel debat evenals verleden jaar afgewezen. In de avondvergadering werden de de batten over de begroting voortgezet. Een sluiten van een ongevallenverzekering voor het college en de gemeente-secre taris zal vandaag worden behandeld. IN DE Rue Cardinal Lemoine te Parijs staat een school. We zijn er herhaal delijk langs gewandeld. En een enke le maal hebben we ons verwonderd over de kinderen, die er school gingen. Ze wa ren van nogal uiteenlopende leeftijd en le ken, zo op het eerste gezicht, toch wel een beetje anders dan andere kinderen. Maar we dachten er niet verder over na. Onze journalistieke speurzin was in de vacantie blijkbaar ietwat verdoofd Dezer dagen echter troffen we in een buitenlands blad een artikel over die school aan. En opeens kwamen ze ons weer voor ogen: de meisjes met de pijpe- krullen of met balletschoentjes onder de arm, de jongens met muziekinstrumenten bij zich of in 'n overall die kennelijk over het een of ander buitennissig costuum ge trokken was. Leerlingen van de „Ecole du Spectacle deze jongens en meisjes. Stuk voor stuk sterren op 't een of ander gebied. Ze spe len in films, treden op als acrobaten, dan sen in de opera, vervullen een rol in een toneelstuk. Wie luistert naar de redenen, welke door de leerlingen worden opgegeven, als ze te laat komen of wanneer hun zusje of broertje niet op school gekomen is, kijkt verbaasd. Want in zijn jeugd en op zijn school was het een brug. die openstond of een tram, hie te laat was. Mijn zusje heeft plankenkoorts", zegt een jongen. „Ze zou toch haar hoofd niet bij 't schoolwerk kunnen houden. Morgen maakt ze haar debuut.... Een meisje heeft voor haar broertje een ander excuus. „Hij moest naar de lingen niet bij. Menige leerling moet bij- om zijn haar te laten permanenten ,want gewer[5t worden. Want soms moeten een hij treedt morgen in de turn op en daar- jongen of een meisje mee naar het buiten voor moest het." iand, als daar scènes worden opgenomen Aan de wanden hangen behalve de ge- voor een film. De 10-jarige Jacques Moul- wone schoolplaten foto's met scenes uit j^res bleef al in het begin van dit school- films, toneelstukken, variété etc. Daarop jaar een maanc] weg) omdat hij in Portu- ziet men leerlingen in diverse stadia van gaj moest filmen hun opleiding voor hun beroep van to"ee'" De „Ecofe du Spectacle" heeft met da speelster, danseres, musicus, zang regisseurs van toneelstukken en films een sco/c dn Spectacle te Parijs een merkwaardige school. is zangeres etc. etc. overeenkomst gesloten. Zoveel mogelijk Het is niet in de eerste plaats de °P'ei~ morden de reDetities des morgens gehou ding, welke hen ert°a Tuist hun'prac- dn- Maar dit kan lan§ niet alti;id en me" du Spectacle te meest nigmaal blijft een leerling daarom een of tische werkzaamheid maakt het hun twee middagen weg, wat twee volle al onmogelijk een gewone school te bezoe- schoo]dagen betekent en heel wat werk kCZe komen uit heel Parijs en omgeving om in te h.alen' naar deze merkwaardige school die alleen Het initiatief tot oprichting van da middags seoDend is school werd dertig jaar geleden genomen Madame Essertier is het hoofd. Ze door 'n Pa^s®, kwam er dertig iaar geleden, bij de op- schoolgaande kinderen had. Ze traden me- richting als onderwijzeres. Sinds 8 jaar nigmaal op en konden hierdoor op de ge- is haar de zware taak toebedeeld een per- wone school niet mee. De man deed toen 1 iit» loirfpnriat in de helft van de tijd aan de minister van onderwijs het voor de leerlingen dezelfde leerstof moet bi£ stel een speciale school voor in de kunst- brengen als op dë gwone school. werkende kinderen op te richten. Deze ac De „Ecole du Spectacle" telt 8 klassen cepteerde dat en aldus ontstond de „Ecole -,,"m san WrJimmn van zes tot vijf- du Spectacle". Alle 1 erlinsen van t bal en ruim 350 leerlingen, van zes tot vijf tien jaar. Het onderricht vindt van 1 tot let van de Parijse 5 uur plaats. Huiswerk is er voor de leer- school Opera gaan er op In categorie eigen geld: 3348 moet zijn 3448. In categorie 3371 moet zijn 3471. Nieten: 13430 moet zijn 13431. De Soedan en Egypte onderhandelen op het ogenblik over een herziening van de overeenkomst van 1929 over de ver deling van het water van de Njjl. De besprekingen werden gisteren onderbroken, toen de Egyptische onder handelaars bekend maakten, dat zij over leg met hun regering zouden moeten ple gen aleer een definitieve uitspraak te kunnen doen. De Soedanese minister voor het be- vloeiingswezen, Mirghani Hamza. ver klaarde, dat zijn land vastbesloten is zich een billijk aandeel te verwerven van het water van de Nijl. HOGE PRIJZEN' f5000 17476 7000 5456 5916 6244 1500 18202 1000 1655 3218 6133 7490 9412 11268 '13618 14643 f 400 1316 3205 3798 5513 5600 5632 6164 6464 7961 11744 14128 lo732 16259 17274 17703 19315 19699 ƒ200 1443 2069 2427 2478 2950 4638 5615 7084 8115 9292 9345 9360 9765 10015 1006S 10637 11050 11129 11513 12162 12934 13935 14001 lo647 16144 17373 17383 18949 19907 20185 20718 20934 21114 PRIJZEN VAN f80.— 1019 040 185 239 266 282 293 369 379 384 468 490 573 693 S41 842 876 943 982 2027 042 314 402 455 483 491 500 564 570 657 683 765 766 811 813 875 884 885 3002 066 083 139 347 348 371 546 579 616 622 673 806 826 828 867 872 935 4193 194 327 396 539 561 586 690 703 884 922 937 5046 234 437 569 891 6059 063 076 469 507 534 562 631 977 7091 212 236 440 574 610 613 614 622 633 879 8035 075 169 322 356 399 410 469 479 599 753 775 776 880 9038 089 159 348 394 443 453 577 579 606 711 729 810 824 886 918 967 10047 211 276 325 336 389 563 573 587 680 746 765 845 937 972 11027 056 119 196 216 306 354 539 646 869 907 910 978 12012 082 092 185 235 242 417 447 449 472 529 530 643 13055 067 151 214 223 427 466 686 694 747 965 979 14086 107 111 315 409 504 000 656 690 759 15019 044 237 300 305 474 573 650 718 820 969 987 16192 223 294 350 432 443 539 551 563 572 759 921 17135 260 390 467 547 578 620 948 18086 113 140 172 295 326 371 422 439 496 702 755 994 19055 072 080 232 245 263 269 396 422 492 497 562 638 734 829 865 899 928 20076 383 475 570 659 673 886 899 21125 223 325 330 411 448 507 529 572 690 765 822 828 832 899 949 DONDERDAG 9 DECEMBER HILVERSUM I (402 M.) 7.00 KRO, 10.00 NCRV, 11.0 OKRO. 14.00—24.00 NCRV 7 00 Nws 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.20 Gram. 9.00 V d. huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio 10.00 Gram. 10.30 Morgend. 11.00 V. d. zieken 11.45 Inst. cept. 12.00 Angelus. 12.03 Lunchco'nc. 112.30—23.33 Land- en turner- meded 12.33—12.40 V. d. boeren). 12.50 De sluiting V h. Mariajaar door Z, H de Paus. 13.00 Nws 13.20 Pianovoordr. 13.50 Gram. 14.00 Gram 14 45 V. d. vrouw. 15.15 Gram. la „0 Kamerork. 16.00 Bijbellez. 16.30 Viool, cello en clavecimbel. 17.00 V. d. jeugd. 17.30 Radio Philh Ork. 18.15 Piano. 18.30 Voor. 13.4a Gram. 19.00 Nws, 19.10 Gram. 19.20 Soc. gesps. 19.3a Gram. 20.00 Radiokrant .20.20 Gevar. Progr. 22.00 Periodiekenparade. 22.10 Gram 22.20 Orgel. 22.45 Avondoverd. 23.00 Nws. 23.1524.00 Gram. HILVERSUM II 1298 M.) 7.00 AVRO. 7.50 VPRO, 8.00—24.00 AVRO. 7 00 Nws. 7.10 Gram. 7.1a Gym. 7.30 Gram. 7.50 Dagopening 8.00 Nws. 8.15 Gram. 97S0 V. d vrouw. 9 35 Gram 9.40 Morgenw 10.00 Gram. N 50 V. d kleuters. 11.00 Dc Antwoordman. 11.15 Amus.muz. 11.45 Caus. 12.00 Musette ork. 12,25 ..In 't spionnetje". 12.30 Land- en tuinb.- meded. 12.33 Amus.muz. 12.50 COaus. 13.00 Nws 13.15 Meded. of gram. 13.25 Amus.muz. 13.55' Beursber. 14.00 Sinterklaasprogr. 14 2a Gram. 14 45 V. d. zieken. 15.30 Caus. 16.0a Gram. 16.15 Voordr. 16.30 Gram. 17.00 V. d. jeugd 17.45 Regeringsuitz.: „Gezondheidszorg in de Ned. Antillen". 18.00 Nws. 18.15 Sport- problemen 13.25 V. d jeugd, 18.40 Piano, gitaar en bas. 19.00 V d. kind. 19.05 Gesproken brief uit Londen 19.10 Rep. 19 la Metropole ork. 19.45 Caus 20 00 Nws. 20.05 Radoi Philh. ork. 21.05 Hoorspel. 21.30 Vera Lynn. 22,15 Orgel, piano en trompet. 22.45 Buitenl. overz. 23.00 Nws. 23.15 Sportact. 23.30—24 00 Dansmuziek. Engeland, BBC Home Serv. 330 m. 1-2.00 V. d. scholen'. 13.00 Orgelspel. 13.25 V. da arb. 13.55 Weerber 14.00 Nws. 14.10 Meded. 14.20 Gevar. muz. 13.00 V. d. scholen. 16.00 Gram. 16.30 Hoorspel. 18.00 V. d. kind. 18.55 Weerber. 19.00 Nws. 19 15 Caus. 19.15 Sport. 19.30 Gram. 20.05 Caus. 20.15 Concert. 21.15 Caus. 21.30 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Dis cussie. 23.00 Theaterork. 23.30 Wetensch. overz. 23.45 Pari. overz. 24.000.08 Nws. Engeland, BBC Light Progr. 1500 en 217 m. 12.00 Mrs. Dale's Dagb. 12.15 Voordr. 12.30 Orkestconc. 13.00 Pari. overz. 13.15 Gram 13.4a Orkestconc. 14.45 V. d. kleuters. 15.00 V. d. vrouw. 16.00 Sopr. en piano 16.30 Gram. 16.45 Amua. muz 17.15 Mrs. Dale's Dagb. 17.30 Caus. 17.45 Orkestconc. 18.30 Mil. ork. 19.15 V. d. .icued. 19 45 Hoorsp. 20.00 Nws. 20.25 Sport 20.30 Gevar. progr 21.00 Gevar. muz 21.45 In- terv, 22.00 Hoojrsp. m. muz. 22.30 Gevar. progr 23.00 Nws. 23.15 Act. 23 20 Dansmuz. 0.05 Voor dr. 0 20 Amus. muz. 0.501 00 Nws. N.W.D.R. 309 m. 12.00 Ork. conc. 13.00 Nws. 13.10 Ork. conc 18.00 Filmmuz. 16.25 Pianokwrnt. 17.00 Nws_ 17.50 Gram. 19.00 Nws. 19.15 Ork. conc 21.45 Nws. en weerber. 22.10 Schlagers. 23.00 Instr sext. 23.15 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.25 Lichte muz. Frankrijk, Nationaal Programma. 347 m. 12.30 Operamuz. 13.00 Nws. 13.20 Operamuz. 14.05 Vioolspel. 10.45 Zang. 17.10 Orgelspel. 17.5a Gram. 13 00 Ork. conc. 18.30 Amerikaanse ultz, 19.01 Balletmuz. 20.00 Ork. conc. 22.25 Gram. 23.15 Idem. 23.4524.00 Nws. Brussel. 324 en 481 m. 324 m.: 11 45 Gram. 12.30 Weerber. 12.34 Gram. 13.00 Nws. 13 la Orgelconc. 14.00 Engelse les. 14.15 Koorzang. 14.30 Franse les 14.45 Kamerork. en soliste. 15.20 Meisjeskoor. 15.45 Kamerork. en soliste. 16.15 Gram. 17.00 Nws. 17.10 Zang en piano. 17.15 V. d. kind 18.15 Cello en piano. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Caus 20 00 Verz. progr. 21.00 Gram. 22.00 Nws. 22 la' Cello en piano. 22.55—23.00 Nws. 484 m. 12.00 Gram. 13.00 Nws. 13.15 en 14.15 Gram. 14.30 le Acte ..Le Turc en Italië opera. 15.50 Gram. 16.05 Lichte muz. 17.00 Nws 17.15 Gram 19.30 Nws. 20.00 Groot symph. ork en soliste. 21.30 Volksmuz. 22.00 Nws. 22.15 Gevar. muz. 22.55 Nws. Engeland. BBC Europ. Serv. Uitz. voor Nederl. 22.00—22.30 Nws. Eng. literatuurgeschiedenis. (Op 224 mi. 1006 013 044 070 080 108 109 120 125 147 J64 200 212 222 248 253 286 289 335 359 363 372 421 427 438 459 483 486 531 554 713 S72 882 8R5 886 902 970 2022 024 092 101 133 158 168 173 222 224 236 247 283 302 359 373 399 429 452 503 540 571 593 612 639 658 670 704 713 730 746 747 764 772 793 SOO 801 824 894 895 930 964 967 978 3003 035 041 046 089 109 126 134 157 207 273 284 332 339 357 392 416 421 450 456 513 582 590 607 612 642 715 749 831 847 857 871 883 900 925 947 956 962 973 983 4018 029 057 075 077 093 094 097 132 143 169 178 183 204 208 247 292 307 334 377 393 409 453 465 477 481 573 605 621 682 704 721 744 754 755 770 867 869 875 882 903 905 924 940 943 986 997 5016 020 032 146 161 169 171 186 188 227 229 298 3(12 305 348 353 415 441 460 551 599 617 627 628 633 674 751 778 787 795 798 826 835 841 852 880 901 987 995 6016 096 155 178 185 217 220 225 235 282 285 299 314 322 358 363 365 383 440 457 462 467 536 540 544 561 563 601 638 680 732 734 771 780 880 90S 956 958 979 7000 7004 051 070 085 112 129 181 184 205 249 259 270 281 292 309 363 386 391 456 478 506 523 603 605 619 635 645 657 662 668 686 695 706 740 778 789 794 821 829 836 857 877 906 927 954 975 990 998 8020 037 114 141 142 144 153 171 281 310 334 358 413 418 421 472 482 488 518 567 584 614 649 675 68.3 684 685 697 699 712 791 794 809 810 817 833 854 889 907 913 930 963 996 9014 020 030 083 105 122 147 185 189 200 205 216 218 221 226 239 266 283 328 3.33 369 396 545 550 566 573 575 578 605 658 699 709 716 719 721 726 741 755 790 806 833 852 858 860 962 996 998 10030 036 082 086 113 122 131 218 220 232 279 285 298 315 320 332 369 405 442 480 504 536 545 575 596 661 679 681 704 727 763 793 802 807 817 832 862 889 913 990 992 NIETEN 11078 107 116 133 151 164 192 274 304 329 .e... L'OI) Uil (-.AA U7C 332 382 420 4'25 485 500 630 6.31 644 b76 687 720 726 729 731 750 762 764 808 842 844 858 863 S68 877 879 912 981 12000 12034 069 110 111 130 133 167 216 258 272 291 348 412 440 450 502 505 516 519 52a 551 555 573 612 659 665 673 686 688 704 707 709 747 758 781 821 832 860 872 893 13015 016 020 045 073 086 090 144 174 205 218 287 300 311 315 325 352 364 410 420 430 446 557 574 596 692 720 723 730 732 744 764 784 804 830 846 855 859 893 977 14003 035 046 053 093 141 ISO 187 204 228 229 250 284 291 292 385 411 417 494 512 531 557 593 629 639 645 651 681 694 727 735 743 775 S37 870 8S3 894 915 934 986 15009 011 027 029 068 179 195 211 284 293 303 447 520 521 524 527 625 648 659 738 746 763 776 787 793 842 890 930 948 980 16009 015 025 1160 100 102 143 162 231 329 336 340 389 393 396 454 493 499 502 528 568 592 632 663 674 684 690 698 706 715 731 771 837 846 916 923 17000 17004 085 137 163 231 237 251 257 3Ö3 312 325 347 432 447 479 507 556 558 574 605 679 680 728 766 776 786 801 817 822 826 847 855 863 868 905 909 915 916 930 946 973 18041 062 073 076 109 118 130 144 161 210 243 262 288 300 315 327 396 408 413 417 433 435 438 448 449 511 535 543 546 561 591 597 615 654 687 701 726 734 770 774 778 875 906 921 956 967 972 980 10035 075 083 098 119 157 17.5 ISO 194 216 220 224 280 322 333 444 446 465 481 483 491 597 603 624 645 661 669 672 688 698 701 713 752 759 786 796 861 867 883 953 958 988 •20003 035 055 073 101 119 163 165 178 187 188 196 225 257 265 269 282 305 339 355 357 463 46'J 518 526 563 566 596 602 607 624 672 690 706 713 723 757 888 951 953 955 957 977 997 21045 070 075 081 090 158 202 '244 258 '297 318 328 359 382 407 423 431 443 445 460 464 473 524 552 565 591 608 677 701 72a 826 838 842 SS9 965 993 Naar wij vernemen hebben vijf spelers van de vroegere Profclub Venlo over plaatsing aangevraagd naar andere ver enigingen in ons land. Zoals bekend is men bij de fusiebesprekingen tussen V.V.V. en Venlo '54 overeengekomen, dat de spelers van de nieuw te vormen ver eniging, V.V.V. 1903 vrij zijn naar an dere clubs over te gaan. Ook de heer Joosten zegde zijn medewerking aan een eventuele aanvrage tot overplaatsing Vijf spelers nu maakten van dit recht gebruik en hun verzoek werd ingewil ligd. Het zijn Hovens, Van Rhee, Schreurs en Driesen, die overgaan naar Be Quick in Groningen, en Kleintjens vroegere speler van Maurits, die terug gaat naar Geleen om daar nü voor Fortuna '54 te gaan spelen. Voorts hebben de.spelers Van Rixoort en Rumpen overschrijving aangevraagd naar Sittardia, nadat zij door Rapid J. C. waren vrij gegeven, U Ook Noud van Melis, de vroegere mid denvoor van Eindhoven en van het Ne derlands Elftal en die thans voor de gecombineerde club Rapid J. C. speelt, heeft de wens te kennen gegeven te vertrekken. Van Melis wil naar Eindho ven terug; besprekingen hierover hebben echter nog niet tot een besluit geleid. Andere Rapid-spelers, die thans „over- tallig" zijn geworden, hebben met goed vinden overschrijving aangevraagd: Van 't Hooft naar M.V.V., Timmermans naar Rode Sport, Kramer en Wetzels naar de 3e klasser RKTSV. Daarentegen willen twee spelers van Sportclub Émma: Beckers en Diricx, naar de le klasser Limburgia overgaan. Volgens het Belgische blad Les Sports heeft de Belgische Wielerbond zijn be sluit gehandhaafd om aan Belgische wiel renners geen toestemming te verlenen tot deelneming aan de Ronde van Nederland. Deze houding van de Belgische bond staat in verband met het feit, dat in de week van de Ronde van Nederland van 2330 April de wedstrijd Parijs—Brussel (24 April) wordt gereden terwijl voorts de Waalse Pijl op 30 April en Luik—Bastena kenLuik op 1 Mei wordt gehouden. Er zou sprake van zijn geweest de Ron de van Nederland te verschuiven naar de periode 27 Juni2 Juli, welke data vrij gekomen zijn in verband met de annule ring van de Ronde van Duitsland Maar aangezien dit plan niet doorgaat heeft de Belgische Wielerbond aan de organisato ren van de Ronde van Nederland laten weten dat bij zijn verbod handhaaft. In de Eerste klasse competitie van de K.N.V.B. zijn voor a.s. Zondag de volgen de wedstrijden vastgesteld: Eerste klasse A: Flamingo'sExcelsior StormvogelsLonga Zwolse BoysVeendam LeeuwardenAmsterdam NACEmma DOSGo Ahead Roda SportMW Eerste klasse B: RigtersbleekSparta Brabantia—Fortuna '54 Heracles—Elinkwijk Wageningen—DWS Willem II—Heerenveen SVV—EDO SittardiaADO Eerste klasse C: Vitesse—Alkmaar '54 HaarlemRapid J.C. Feijenoord—Hermes DVS GVAVPSV Blauw WitEnschedese Boys EBOHNO AD LimburgiaNEC Eerste klasse D: DFCHVC AGOVV—RBC Xerxes—VVV BVVDe Volewijckers AjaxBe Quick Enschede—VSV Eindhoven—De Graafschap Horizontaal: 1. muzikaal drama. 3. bergplaats. 6, verricht, 9. klein vaartuig, 13. meisjesnaam 15. voorzetsel, 17. voor zetsel, 19. onvruchtbaar, 20- jongensnaam, 21, engels bier, 23. incasseren, 25. hinder, 27. deel van een muziekinstrument (meerv.), 29. te zijner plaatse (Lat. afk.), 30. meubelstuk. Verticaal: 2. meisjesnaam, 3. haal met de tong, 4. voorzetsel. 5. voorvoegselniet even, 6. klein zeediertje. 7. onverstandig, 8. leuk, 10. alpenweide. H- opzettelijk kwijtraken, 12. boter winnen 14. elec- trisch geladen deeltje. 16. water in Fries land 18. reeds. 22. Duitse badplaats, 24, gevangenis. 26. speelgoed, 27. zangnoot, 28. zangstem. Horizontaal: 1. sater; 5. tabak: 10. peer; 12. arno; 13. er; 14. Emmen; 17. ne; 18. lak; 20. een; 21. fat; 22. ent; 23 roos; 24. ezel; 26. tor; 29. vos; 31. Epe; 32. sol; 34. ar; 35 arend; 37. va; 38. ader; 40. open; 42. leger; 43. drang. Verticaal: 1. speld: 2. aera; 3. te; 4. ere; 6 aan; 7. br; 8. Anna; 9. koets; 11. amen;' 15. meester; 16. enteren; 19. kroes; 21. fiets; 25. ovaal; 27. open; 28. slang; 30. orde; 33. oven; 35. are; 36. dor; 39. eg; 41. pa. 18 Johnny Lo had met zijn nieuwe slot een goede zet gedaan. Het was nu geen hangslot aan de «buitenkant, maar een gewoon slot, dat aan de binnenzijde een knop had. Alles wat ilj te doen had, was die knop om te draaien en ik stond buiten. Ik liet de deur op een kier staan, zodat ik zo nodig op het laatste ogenblik nog een terugtrekkende manoeu vre kon maken, maar het bleek overbo dig. Toen ik, beneden aan de trap ge komen, op het trottoir stapte, werd ik omhelsd door San Francisco's natte, kou de mist. ik dook diep in mijn kraag en trok mijn hoed ver over mijn voorhoofd Ik sloeg links af. Hier liep ik dus in San Francisco, ontsnapt uit de gevangenis; maar in San Francisco uit de gevangenis breken be tekent alleen maar je cel vergroten. Het betekent nog geen vrijheid. De wegen, die van dit schiereiland af voeren, zijn, om te beginnen, al heel schaars; en voor wie geen geld op zak heeft, zijn ze zo goed als afwezig. Je kunt zelfs niet over de Golden Gate brug wandelen zonder tol te betalen en over de brug over de Baai kun je helemaal niet. Meer naar het zuiden toe verbreedt- het schierei land zich, maar pas na veertig mijl houdt de baai op en kun je het eigenlijke vas teland op gaan. Ik verkeerde nu niet be paald in omstandigheden om rustig veer tig mijl langs 's Heren wegen te kuieren met een gestolen overjas aan - de kran ten stonden tenminste vol van mijn foto's. Ik had in de allereerste olaats geld nodig. En er was maar een piek waar zij, die over geld beschikten, het me niet''zouden durven weigeren. Ik ging Market Street door en sloeg rechtsaf. Er waren nog heel wat men sen op straat, zodat ik niet al te zeer opviel. Ik bleef diep in mijn kraag en onder mijn hoedrand gedoken en stapte stevig door. Bij de Zeventiende Straat sloeg ik weer rechtsaf, onderwijl uitziende naar punten waarop ik men oriënteren kon. Ik herin nerde me geen enke! bekend gebouw of iets van die aard, maar naarmate ik de heuvels beklom, kon ik beter bepalen waar ik was door af en toe omlaag te kijken. Het zou zo'n kunst niet geweest zen Humboldt Terrace te vinden, maar ik durfde het huis niet van de voorkant naderen. Ik nam steeds die krommingen die me hogerop brachten, tot ik ten laat ste op een geasfalteerde laan belandde die in een lange bocht langs de zijkant van de heuvel liep. HOOFDSTUK X Na ongeveer een mijl de laan gevolgd te hebben, zag ik door de mist het gro te bier-reclamebord schijnen. Het meis je hief nog steeds haar glas op. Ik ver liet de weg en begon langs de heuvel af te dalen. Het huis moest ergens recht voor me liggen. In dit gedeelte van de stad stonden de huizen trouwens ver van elkaar af. Tenslotte vond ik het, ik herkende het aan het balkonnetje aan de achterzijde. Ik drong verder door, tot het struikge was aan de rand van het verwaarloosde grasveld ophield. Het huis lag op nog geen twintig passen van mij af, en de vloer van het balkonnetje was een dikke twee meter boven de grond. Ik kon het makkelijk met een sprong bereiken, als er tenminste geen mens op de uitkijk stond. Aan de kant van het huis waar zich de keuken bevond, was een garage met een oprijlaan naar achteren. Ik dook diep in mijn overjas en wacht te ruim een kwartier. In die tijd kwam er twee keer een agent voorbij. Hij oa- trouilleerde langs de achterzijde van het huis, maar hij kuierde telkens naar de zijkant, waar hij dan even praatte met een andere agent, die de voorzijde be waakte. Ik wachtte tot de agent weer langs de achterkant gelopen was en zijn collega ontmoette. Toen stond ik op en rende ovm het gras naar de muur toe. Het balkon had een houten balustrade, maar de vloer stak rondom bijna een decimeter uit. Ik sprong en greep de uitstekende lijst, en bleef een ogenblik hangen om me ervan te vergewissen dat het plotselinge gewicht de planken niet zou doen breken Ze hielden het. Ik trok me omhoog tot ik een elleboog op de vloer on werken, daarna pakte ik met mijn vrijgekomen hand de balustrade. Het hout kraakte, maar in een minimum van tijd was ik er overheen en lag ik plat op mijn buik aan de andere kant. Het stemmengemompel aan de zijkant van het huis hield op, en toen zei een van de agenten: Wat was dat? Wat, vroeg de andere. Er was een ogenblik stilte. Ik dacht dat ik iets hoorde. Misschien binnen in het huis. Bij he' meisje in de kamer is het licht nog aan Ik zal toch eens kijken. De agent kwam terug. Hij knipte een lantaarn aan en liet bet schijnsel ove: de achtermuur van het huis glijden. Dan gleed de straal over het balkon. De muur boven mij werd verlicht; een ogenblik later gleed de bundel weg. Ik hoorde de agent de garage in gaan. Tk schoof naar de deur en rolde me op mijn rug. Sinds ik er de vorige keer door gegaan was, was zij niet meer op slot' gedaan. Zonder overeind te komen, draaide ik de kruk om. Binnen was de gang duister; ik duwde de deur verder open kroop naar binnen, stond op en stoot de deur. Alles was doodstil, en tk liep op mijn tenen de gang in. De eerste deur rechts gaf toegang tot wat mijn slaapkamer had moeten voorstel len. Wat verder was mevrouw Tremaine's slaapvertrek. Waar de andere deuren op uitkwamen, wist ik niet, maar ik hoorde ergens muziek Onder de laatste leur scheen licht door. Ik sloop er naar toe. Voor de kamer van mevrouw Tremaine bleef ik staan en .luisterde, maar binnen was alles doodstil. Ik duwde de deur zo ver open dat ik zien kon, dat de kamer in duister gehuld was; dan ging ik naar binnen. Bij het beetje licht, dat door het raam naar binnen kwam, zag ik dat het bed onbeslapen was. Ik keerde terug naai de gang en ging tastend verder tot aan de deur waar het lichtschijnsel on derdoor kwam De muziek die ik ge hoord had, klonk aan de andere kant van deze deur Het leek een radio, die zacht speelde. Ik greep de deurknop stevig beet en draaide langzaam. Dan legde ik mijn hoofd tegen de muur en duwde de deur open tot er een kier was, groot ge noeg om doorheen te gluren. Het was een soort salon, of eigenlijk gezegd, een zitkamer. De blinden waren omlaag en er hingen geschulpte, kanten gordijntjes. De stoelen, die ik zag, wa ren allemaal van het model, dat door gaans door vrouwen zo op prijs gesteld wordt, bekleed met gebloemde zijde. De ru',fo stond links, en in een stoel vlak er voor zat Catherine Tremaine, met haai rug half naar de deur. Ze droeg een lichtblauwe kamerjas, die met een soort Russische kraag hoog om haar hals stond. Ze had haar haar voor de nacht losgemaakt en gekamd, en het hing tot over haar schouders. Haar voet schom melde zachtjes op de maat van de mu ziek, en vertoonde zodoende een elegant muiltje. Ze had een tijdschrift op haar schoot liggen, maar ze las er niet in. (Wordt vervolgd) De jonge Engelse auto-coureur Stirling Moss heeft een contract (met een hand geld van 200.0000 gulden) getekend met de Duitse Mercedes-Benz fabrieken. Hij deed dit nadat hij met een nieuwe Mer- cedeswagen het baanrecord van het Hockenheim-circuit evenaarde. Zijn snel ste ronde werd afgelegd met 210 km/h. Moss verklaarde, dat hij er naar streeft de eerste rijder te worden, die de wereld titel verovert in een Engelse wagen, maar indien hij hierin niet mocht slagen, ten minste de titel naar Engeland te brengen door de beste wagen te kiezen, die in het buitenland voor hem beschikbaar is. Engelse wagens van bijzonder formaat worden er op het ogenblik niet gebouwd, en de beste buitenlandse wagen zou dan Mercedes zijn. In de hoofdpartij van een Internationaal boksprogram in de Harinay Arena te Lon den heeft de Nederlandse halfzwaarge- wichtkampioen Wim Snoek een knock-out nederlaag geleden tegen Yolande Pompee uit Trinidad. In de derde ronde ging onze landgenoot voor de volle tien tellen neer. He Milaan is een begin gemaakt met de tenniswedstrijd Italië—Duitsland, welke voor de tweede ronde van het tournooi om de Koning Gustaaf Beker wordt gespeeld. In bet eerste enkelspel won Gardini (It.) met 6—2 9—7 63 van Poettinger (Did.) en in het tweede enkelspel zegevierde Merlo (It.) met 60 8—6 6—3 over Bucholz (Did.) Italië leidt met 2—0. De tweede ijshocky-landenwedstrijd tus sen Duitsland en Zwitserland, welke te Mannheim werd gespeeld, eindigde in een 22 geliik spel. De tussenstanden waren: 1_1 1-1 o-n. Zwitserland had de eerste wedstrijd met 46 gewonnen. De Engelse fiscus heeft 15.600 pd, «t. (ongeveer 164.000 gulden) aan vermakelijk heidsbelasting ontvangen voor de verleden week te Wembley gespeelde wedstrijd En geland- Duitsland. De ontvangsten voor de wedstrijd bedroegen 51.716 pd. St. of ruim 543.000 gulden. De finale van het herendubbelspel van de Internationale 1' pioenschappen van Victoria.!» gewor.„en door dt Amerikanen Seixas er Tiabert, die in de finale Rose en Harwich (Austr.) versloegen met 46, 6—3 6—4 6—2.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 4