Kremlin voert zenuwenoorlog Rusland zal vriendschapsver drag met Frankrijk opzeggen Nieuwe aanval op Parijse accoorden Italiaanse arbeiders naar Nederland Vuur vernietigde Vlaardingse chocoladefabriek Mist had het verkeer danig in greep zijn Port Wellington" liep tweemaal aan de grond Bondsdag zette eerste stap naar ratificatie Slinkende meerderheid voor vermoeide Adenauer IIIL U dagblad Voor scmedam en omstreken Zal t schoolgeld kunnen worden teruggehaald Voor bouwerij en metaalindustrie De Parijse verdragen Vrijdag 17 December 19o4 Voor de zoveelste maal Brandweer machteloos ondanks twintig waterkanonnen Stil op Schiphol Matte stemming f 2.300.000 voor de vluchtelingen Draadomroep lieeft half millioen abonné's Heilig Paterke van Hasselt WEERBERICHT Het enigszins dreigende feestgedruis over het tien jarig bestaan van het Russisch-Franse vriend schapsverdrag was nog maar nauwelijks in Moskou verstomd, toen daar de Russische minister van bui tenlandse zaken gisteren een nieuwe waarschuwing overhandigde aan de Franse ambassadeur in de Sovjet-Unie, de heer Joxe: Rusland zal het op 10 December 1944 gesloten Frans-Russische vriend schapsverdrag opzeggen, indien de Parijse verdra gen door Frankrijk worden bekrachtigd. De tekst van de nota een nieuwe maar, naar de mening van Londen, zeker niet de laatste zet in de Russische zenuwenoorlog tegen de Franse Natio nale Vergadering aan de vooravond van de ratifi catie der verdragen werd gisteravond op het Sovjet-ministerie van buitenlandse zaken ter kennis van Russische en buitenlandse journalisten gebracht. Voorbespreking „Grote Drie' De ministers van buitenlandse zaken van Frankrijk, Groot-Brittannië en de 3ULGOMME Donderdagavond ts «mstr-eefcs 2.1.30 brand uitgebroken m de nauKet, Choco lade- en 'Suikerwerkenfabriek De Valk to Vlaardingen. Overzicht jdens de brand. 16000 liter per minuut Door golfbreker gevaren Ttveemaal. Kotter bij Camperduin op ^e keien Rl (Telefonisch van onze correspondent) BONN, Donderdagavond. In Bonn hebben de Parijse verdragen de eerste etappe op de weg naar de latiticalic afgelegd. Dc Bondsdag sprak zich vanavond met een stevige meerderheid ten gunste van de verdragen uit, weinige minuten nadat uit I arijs het slechte nieuws gekomen was, dat de defensie commissie van de Nationale Vergadering zich tegen dc verdragen had gekeerd. Dc socialisten eisten hoofdelijke stemming over hun voor stel om de Parijse verdragen tot na een beraad met Moskou te laten rusten, /ij verschaften daarmee de Bondskanselier de kans op een duidelijk principieel votum en tegelijk op een inzicht in dc gewijzigde krachtsverhouding in het parlement. Met 236 tegen 153 stemmen werd de socialistische aanslag op de ratificatie gepareerd. Dit betekent dus wel een veilige meerderheid, doch eveneens een bewijs dat de greep van dr Adenauer op het parlement verminderd is. „Ook de echte misdadigers'' vrij! Dispuut over Evangelisch appèl Voor Belgische radio en televisie NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT De weerverwachting van het K.N.M.I., geldig van heden- tot morgenavond, luidt: Aanvankelijk nog hier en daar mist, overi gens zwaar bewolkt, met plaatselijk wat lichte regen ot motregen, maar later van het Noord- Westen uit opklaringen. Overwegend matige Zuid-Westelijke wind. Iets hogere temperatu ren. vooral in het Noorden en Westen van het land. Zaterdag 18 December: Zon op 8.44 uur; onder 16 29 uur. Maan op 1.49 uur; onder 12.39 uur. .y In de nota wordt gezegd, dat de han delingen van de Franse regering, zoals zij tot uiting komen in de overeenkom sten van Parijs, volslagen in tegenstel ling zijn met de verplichtingen, die Frankrijk in het kader van dit verdrag op zich heeft genomen. Ook reeds door het verwerpen van de uitnodiging der Russische regering tot de Moskouse conferentie over de Europese veiligheid heeft de Franse regering ge toond geen rekening te willen houden met deze verplichtingen. De „huidige Franse politiek gaat lijnrecht in tegen die der Sovjet-Unie en van de andere vreedzame Europese landen". De nota geeft dan, voor de zoveelste maal, een opsomming van de vermeende gevaren van het nieuwe Duitse leger, dat door de Parijse accoorden tot stand zal komen, terwijl toch het verdrag van '1944 juist gericht was tegen een herle ving van de Duitse militaire agressie, en concludeert dan, dat na ratificatie van de Parijse accoorden de Russiche rege ring geen ander alternatief blijft dan het presidium van de Opperste Sovjet voor te stellen het verdrag tussen de Sovjet Unie en Frankrijk te annuleren". Het Frans-Russische verdrag, dat 10 December 1944 te Moskou werd gete kend door Bidauit en Molotof, bepaalt o.m. dat beide partijen na de oorlog ge zamenlijk alle maatregelen zouden ne men, die nodig zijn voor het uitschake len van eventuele nieuwe gevaren van Duitse zijde. Rusland en Frankrijk ver bonden zich daarbij geen bondgenoot schap te sluiten en niet deel te nemen aan een coalitie die tegen de ander ge richt zou zijn. Het behoeft geen betoog, dat men te Parijs in de Parijse accoor den onmogelijk een coalitie tegen welke staat ook kan zien. Officiële commentaren zijn er in de hoofdsteden van de Westelijke landen nog niet geleverd. De Quai d Oisay zeide dat er „geen commentaar was. Wel werd vernomen, dat Mendes-France heeft gezegd, dat de Russische dreige menten weinig invloed zouden hebben op de stemming in de Nationale Verga dering over de Parijse accoorden. in Washington wordt er op gewezen, dat de Russische nota niet als een verrassing is gekomen. In Londen meenden diploma tieke kringen zelfs, dat dit nog niet de laatste stap zou zijn in de .zenuwoor- log" tegen de Franse Assemblee. Ook in Bonn achtte men de mogelijkheid niet groot, dat de nota het Franse parle ment zeer zou beïnvloeden. In ieder geval zal de nota geen veran dering brengen in het Franse parlemen taire programma. Het ratificatiedebat begint a.s. Maandag en als de regeling de vertrouwenskwestie stelt, zal er Eerste Kerstdag moeten worden ge stemd. Verenigde Staten hielden Donderdag avond een voorbespreking van twee en een half uur. Uit gewoonlijk betrouwbare bronnen werd vernomen, dat de heer Dulles zijn Britse en Franse collega's heeft meege deeld, dat president Eisenhower het Con gres had geadviseerd de nieuwe West- europese Unie dezelfde waarborgen voor Amerikaanse steun te geven, als de E.D.G. zou hebben gekregen. Hij zeide te Hopen, dat de Verenigde Staten hierover een officiële verklaring zouden afleggen vóór de ratificatie van de Parijse verdra gen was voltooid. De heer Mendès-France zou de kwestie van de Brits-Amerikaanse garanties voor het nieuwe Saar-statuut hebben aange sneden. Zowel Sir Anthony Eden als de heer Dulles zouden de Franse premier op dit punt gerust hebben gesteld. De Franse premier zei, dat hij geen voorstander van een viermogcndheden- bespreking over de Saar-kwestie was. zo als de Westduitse kanselier Woensdag in het debat in de Bondsdag heeft geopperd. In de overeenkomst betreffende het Saar- gebied van de vorige maand is voorzien in verdere onderhandelingen over de toe passing van bepaalde artikelen en deze onderhandelingen zouden „volgens plan" plaats vinden, aldus premier Mendès- France volgens deze bronnen. Dc jongste Russische nota aan Frank rijk werd door de „Drie" niet behandeld, aangezien met niet over een officiële tekst beschikte. Zuid-Slavië en Indonesië hebben Woensdag de Verenigde Naties kunst werken geschonken, die de vrede sym boliseren. Het Zuidslavische geschenk is een beeld: een vrouw te paard van vijf meter hoogte op een sokkel van acht meter. Indonesië stelde een uit hout ge sneden gezicht ter beschikking. De kunst werken zijn bedoeld voor versiering van het gebouw van de Verenigde Na ties te New York. De regeringen van Nederland en Italic bestuderen thans de mogelijkheid tot tewerkstelling van Italiaanse arbeiders in Nederland teneinde de in ons land be staande algemene tekorten op de ar beidsmarkt ongedaan te maken. Het Rijksarbeidsbureau voert inmiddels be sprekingen met het bedrijfsleven over de vraag in hoeverre door de aantrekking van Italiaanse arbeiders in de bestaande behoefte kan worden voorzien. De te werkstelling zou hoofdzakelijk kunnen geschieden in de bouwnijverheid en de metaalnijverheid. Omtrent het resultaat van de besprekingen is nog niets bekend. Naar wij bij informatie vernamen schijnt de plaatsing van Italiaanse ar beiders in de metaalnijverheid de meeste kans van slagen te hebben. Tewerkstel ling in de woningbouw acht men voorlo pig minder geschikt,omdat de werkme thode in ons land téveel verschillen met die in Italië. De werkmethoden in de metaalnijverheid vertonen evenwel veel overeenstemming. Nadrukkelijk gaf men ons te verstaan, dat, wanneer de plan nen doorgang vinden, het slechts een voorlopige maatregel betreft. Zodra de verhoogde spanningen op de arbeids markt tot het verleden behoren, zullen de Italianen naar hun land terugkeren. Zoals bekend, heeft Italië thans te kampen met het probleem van een mas sale werkloosheid. Ongeveer twee mil- lioen arbeidskrachten zijn zonder em plooi. Reeds in vele landen zijn werk loze Italiaanse arbeiders tewerk gesteld, zoals in België en Duitsland. Ook in ons land werkt een gering aantal Italianen in de mijnen. Het plan tot tewerkstelling van Itali aanse arbeiders in de Nederlandse bouw en metaalnijverheid is door het gemeen schappelijk overleg op diplomatiek ni veau ontstaan. Er zijn diverse problemen die nog overwonnen dienen te worden, zoals de huisvesting, de voeding en de vraag of men gehuwden of ongehuwden moet aantrekken. loc. riAJND van JSCHUiMiTv ddli, uiemaiikHijk te bevestigen l» k kHiik ui net underlie-iiq Een .lievige brand, zoals er in geen jaren is geweest, heeft in de afgelopen nacht liet gehele gebouw van de Banket-, Choc. Biscuit- en Suikerwerkfabriek „De Valk" aan de le van Leyden Gaclstraat te Vlaai- dingen volkomen in de as gelegd. De brand is ontstaan in het ketelhuis aan de achterzijde van de fabriek gelegen. Tegen half twaalf werd de brand ontdekt. Dc ondercommandant van de brandweer, T. Maat, die liet eerst her plaatse aanwezig was, oordeelde het al spoedig noodzakelijk met groot materiaal uit te rukken, zodat het vuur met ruim twintig stralen, aan de voor- en achterzijde opgesteld, kon worden aangetast. Omstreeks drie unr was de vuurgloed bedwongen. Van het fabrieks complex restten nog slechts enkele geblakerde muren. Aan de overzijde van de straat is de vaten- en kistenfabriek, houthandel van de fa C. v. d. Burg gevestigd en aan de achterzijde van het brandende complex, hiervan, door een 2 meter brede gang ge scheiden, is de Touwbaan van de Ver. Touwfabrieken N.V. gelegen. Het fabrieks gebouw is aan de straatzijde ingesloten door een expeditiebedrijf aan de ene en door een vishandel aan de andere zijde. Gezien deze situatie bestond er voor de gealarmeerde brandweer aanleiding met al het beschikbare brandweermateriaal uit te rukken, teneinde het vuur tot het aan getaste fabriekscomplex te kunnen be perken, Voor het eerst werd ook de nieuw aan geschafte magyrusladder voor het blus- singswerk gebruikt. Het fabieksgebouw besloeg aan de straatzijde een lengte van yuim 40 meter en was pl.m. 20 m. diep. Het bestond uit drie bouwlagen en was ca 13 m. hoog. In het gebouw bevonden zich op de begane grond de bonbons- en chocoladeafd., terwijl in 't gebouw tevens het kantoor en de opslagplaatsen waren gevestigd. Vanuit het ketelhuis verbreidde het vuur zich al spoedig over de gehele oppervlakte van het gebouw, terwijl de vlammen weldra de bovenste verdieping bereikten. Het mocht de brandweer onder leiding van de commandant H. Groene- veld aanvankelijk niet gelukken, deze vuurzee te temperen, niettegenstaande er branding steeds gevaarlijker heen en weer geslingerd. Tegen acht uur seinde de „Marijtje" op verzoek van het Neder landse motorschip „Helvetia" dat haar positie was één kilometer ten Noorden van een Duits wrak voor de Hondsbossrhe Zeewering tussen Petten en Camperduin. Inmiddels was de sleepboot „Hector" van Weissmuller uit IJmuiden uitgevaren naar de „Marijtje". die vroeg of de „Hec tor" naar haar wilde doorstomen, ook al zou de bemanning zich in veiligheid bren gen. De toestand voor de opvarenden werd iedere minuut slechter en omstreeks acht uur werd besloten het schip te verlaten. Precies om 8.07 seinde de.„Marijtje", dat de zender werd afgezet en de laatste man zich van boord zou begeven. per minuut 16000 liter water- in de vlam men werd gespoten. Personeel van de Touwbaan en de fa v. d. Burg hielden sur veillance om deze complexen te bewaken en terstond onheil te kunnen melden Dak en voorgevel Omstreeks 1 uur stortte het dak in, zodat de brandweer gelegenheid kreeg, de watermassa ook van boven af op de vuur zee te richten. Van vermindering van de vuurgloed was vooralsnog geen sprake. Omstreeks half twee stortte een gedeelte van de voorgevel naar beneden. Omstreeks 2 uur verminderde de vlammenzee. Het ge hele pand was toen uitgebrand, doch ge vaar voor uitbreiding bestond toen niet meer. De brandweer is hierna nog enkele uren bezig geweesf met het nablussings- werk. Burgemeester mr Heusdens, die met de gemeenteraad op het stadhuis de begro.- ting voor het komende jaar behandelde, werd om 12 uur gewaarschuwd, dat groot alarm was gemeld, waarna hij zich naar het terrein van de brand begaf. Hier waren mede aanwezig de commissaris van politie, de heer K. v. d. Ham. terwijl latei arriveerden mr H. W. van Dooren, subst officier van Justitie te Rotterdam en de heer J. Roelofs, Prov. Inspecteur van het Branndweerwezen. Na afloop van de raadszitting, omstreeks 1 uur, verschenen ook de wethouders en een groot deel van de raadsleden op het terrein van de brand De schade loopt in de tonnen. De ver zekering dekt de schade. De vochtige vacht van mist, heeft het verkeer gisteren de gehele dag danig in haar greep gehad. Vooral Amsterdam en omstreken hadden er van te lijden. Op Schiphol landde slechts één toestel, n.l. een machine uit Bremen-Hannover. Wel konden er een aantal vliegtuigen opstij gen. Twee K.L.M.-toestellen vertrokken omstreeks kwart over tien van Schiphol, en wel een naar New-York en een naar Londen, terwijl vrij veel Europa-machi nes hun reis konden aanvangen; om een uur vertrok vannacht nog een charter toestel naar New-York. Maar voor de rest lag het verkeer op de hoofdstedelijke luchthaven toch stil. Ook het verkeer te water ondervond ernstige vertraging van de mist. Twee grote schepen lagen gisterenmiddag om 5 uur nog steeds voor anker bij IJmuiden, omdat ze niet konden binnenvaren. Tal loze andere schepen, die zich Woensdag avond al genoopt zagen langs de kanaal dijk tussen Velserbrug en Hembrug stil te gaan liggen, konden hun reis nog steeds niet vervolgen. Ongelukken bleven in deze dikke mist niet uit, al deden er zich geen persoon lijke ongelukken bij voor en bleef de ma teriële schade tot het uiterste beperkt. Omstreeks acht uur gistermorgen voer het 3256 b.r.t. grote Spaanse s.s. „Mar qués de Chavarri" door de houten plan ken van de Oostelijke golfbreker in de Amsterdamse haven heen. Alleen het houtwerk van de golfbreker werd bescha digd. Het schip, dat van Spanje kwam om hier cokes te laden, liep geen averij op en kon verder varen. Om ongeveer half elf gisteravond boven de Nieuwe Waterweg hing toen een zeer dikke mist liep het 10.609 b.r.t. metende uitvarende Engelse dubbel- schroef motorschip „Fort Wellington", dat eigendom is van de „Port Line. Ltd." te Londen, tussen Vlaardingen en Maas sluis in de Nieuwe Waterweg aan de grond. 1 Het schip blokkeerde de Westgeul, het vaarwater tussen de Nieuwe Rotterdamse j Waterweg en de Oude Maas, zodat de scheepvaart moest worden gewaarschuwd. Tegen half twaalf slaagden de haven sleepboten ..Papendrecht" en „Amerika" van de Ned. Stoomsleepdienst v/h van P. Smit Jr er in, de „Port Wellington" vlot te slepen. Maar tegen middernacht liep het schip weer aan de grond, thans aan de Noordelijke oever van de Nieuwe Water weg. De sleepboten zouden in de nabij heid' blijven. Omstreeks twee uur vannacht is de Urker motorkotter UK 64 „Marijtje welk scheepje in de loop van dit jaar werd gebouwd, voor de Noordhollandse kust bij Kamperduin op de keien van de zeewering gelopen. Het schip stootte zwaar en kwam door het zakkende water het werd juist eb hoe langer hoe meer scheef te hangen. Men seinde aanvanke lijk. dat het schip nog niet lek was en dat er nog geen water in de machine kamer stond. Door het steeds verder zak kende water begon het schip echter steeds meer te stoten, waardoor de „Marijtje" later wel lek stootte en vrij hevig water begon te maken. Het zakken de water bleek toen echter voordelig, want om half drie vannacht was het waterpeil zo laag, dat het schip geheel droog kwam te staan. Voor de bemanning bestond toen geen gevaar meer. De red dingboot van Den Helder, die was uit gevaren. kon niets uitrichten en keerde terug. Er staat weinig wind en men hoopte het schip om twaalf uur heden middag, wanneer het volgende hoog water wordt verwacht, vlot te kunnen trekken. De toestand, waarin dc UK 64 „Marijtje" zich bevond, werd in de vroege ochtend snel slechter. Het schip werd in de sterke De zware taak van vicaris-generaal van kardinaal Liénart, in diens functie van prelaat voor de „Mission de France" en de abdij Nullius van Pontigny, is toe vertrouwd aan de 37-jarige abbé VINA- TIER. De jeugdige vicaris-generaal heeft, zoals wij reeds meldden, de tien jaar van zijn priesterschap geheel door gebracht in de „Mission de France" en over het werk in de ontkerstende stre ken van Frankrijk belangrijke studies geschreven. - H| 4 Toen ruim 'n jaar geleden de regerings coalitie gevormd werd, kon deze prat gaan op een meerderheid van twee-derde. Die meerderheid konden de militaire verdra gen bij lange na niet meer behalen. Nog geringer was de meerderheid der regering bij de stemming over een socialistische resolutie waarin nieuwe Saar-onderhande- hngen werden geëist, toen een groot deel der liberalen en afgevaardigden der vluch- telingenpartij de socialisten bijvielen. De laatste partijen hadden voordien nog eens hun afkeer tegen de Saar-regeling uitge sproken. Daarbij bleek echter dat de vlue^telingenpartij verdeeld is. Dr Aden auer kan hier nog altijd op enkele stem men voor zijn Saar-verdrag rekenen. Maar de Duitse Partij, de kleinste der coalitie, Is hem trouw gebleven. De meerderheid is ook ondanks alle strubbelingen dus nog altijd aanwezig. En de Bondskanselier kon dan ook verklaren, dat hij bij alle menings verschillen er niet aan denkt zijn hand tekening onder het verdrag niet gestand te doen. In Bonn gaat nu het interne parle mentaire werk aan de verdragen begin nen. Zij zullen hier eerst in Januari weer te voorschijn worden gehaald, om de beide laatste lezingen te ondergaan. Eersi daarna wordt de beslissing van Bonn definitief. Het algemene kenmerk van het twee daagse debat in Bonn was dc versterkte strijdvaardigheid der oppositie en de matte stemming, waaronder de in zich zelf zo verdeelde rcgerings-coalitie leed. Dr Aden auer scheen tegen het einde van het debat te delen in deze malaise, nadat hy de eerste dag de strijd met een zo byzondet krachtige en heldere rede geopend had. De vermoeiende uren in de regeringsbank hebben van dc byna 80-jarige kanseliet blijkbaar le veel gevergd om nog fris de slotrondc in te gaan, waarvoor de socia listen blijkbaar al hun scherpe pijlen hadden bewaard. Zo liet de kanselier zich enkele malen in scherp duel met de oppositie in een hoek drijven, waar voor hem geen uitweg meer was. Daarbij bracht de roerigheio oer coalitie met zich mee, dat hij zich naar twee kanten moest weren. De kanselier- doelde niet op de socialistische leider Olienhauer, toen hij verzuchtte dat in hei debat vele woorden gevallen waren, dit ei niet toe konden bijdragen Duitsland's vertrouwensbasis in het buitenland te ver- oreden Wellicht doelde hij daarmee op de Saar-eisen, die neerkwamen op da erkenning van een Heim-ins-Reich-bewe- g'ng in het Saar-gebied. Wellicht echter óók op de wijze waarop de liberaal Merde en de afgevaardigde der Duitse Partij Schneider voor de vrijlating van alle Duitse oorlogsmisdadigers in het veld tra- Oen. De eerste is de man, die indertijd de Bredase vluchteling Touseui in de Bonds dag ontving op het ogenblik waarop deze door de politie werd gezocht. Mende is een der leiders van de in het Rijnland thuishorende nationalistische vleugel de* l berale partij. Schneider wond er geen doekjes om en verlangde, dat de algemene amnestie ook „echte misdadigers" zou omvatten, die naar zijn smaak nu al lang genoeg geboet zouden hebben! Daar de kaarten bij voorbaat open lagen ontbrak aan het debat elk element van spanning. Slechts drie maal kwam het tot levendige disputen. Het eerst lokte da socialist Fritz Erler die uit, toen hij een appèl citeerde, dat leidende figuren der Evangelische kerk tot de Bondsdag hadden gericht om deze te bezweren de bewapening uit te stellen. Er waren man nen van naam onder de zeven en twintig ondertekenaars, zoals praesens Held van 't Rijnland, praesens Wilm van Westfalen en de Bonner theoloog prof. Ollkitzer. Ook ds Niemöller ontbrak natuurlijk niet op het appèl. Uit de christelijke fractie werd heftig geopponeerd tegen deze Evange lische aanval. En sommige afgevaardigden wierpen de dominéés zelfs in één pot met de communistische agitators tegen de be wapening. Tweede hoogtepunt was een duel tussen Adenauer en prof. Carlo Schmidt over de vraag cf de kanselier inzake de Saar voo.* een Frans ultimatum zou zijn geweken Later duelleerde Adenauer nog met Olien hauer over de kosten der bewapening. Ge allieerde bronnen hadden namelijk de kanselier de slechte dienst bewezen daags voor het debat te laten verluiden, dat West-Du;tsland een slordige zeven milliard per jaar meer zou moeten betaler dan de regering tevoren had toegegeven Bij dat alles werd de Bondskanselier op pijnlijke wijze in het defensief gedrongen Hij moest een aantal der vragen, waarmee nlj bestormd werd, afdoen met de bemer king, dat hij eerst in Januari zou antwoor den. Passiespelen 1955. De medespelenden laten baard en haar groeien en studeren gemeenschappelijk hun rollen in. V.l.n.r. Annas, de heer G. Nessen, Christus, Piet Niessen, de Jood, de heer A. Buurkens en Judas, de heer Thissen. O Gisteren is bij het Comité Vluchtelin genhulp 1954 48.000 binnengekomen. De stand van de actie is daardoor geworden 2.300.000. De actie voor de vluchtelingen in het staatsbedrijf der PTT heetf een bedrag van 133.000 opgeleverd. Dit bedrag is voor de helft afkomstig van de 53.000 employés der PTT en voor de andere helft van de directie. Het aantal aangegeven radio-ontvang- toeslellen in Nederland bedroeg op 1 December j.l. 1.954.248 tegen 1.942.105 op 1 November. Het aantal abonné's van de draadomroep overschreed in de loop van de maand October dc 500.000 en be droeg op 1 November 502.317. Op 1 Oc tober j.l. was dit aantal 498.826. Op 1 Januari zat hel 50 jaar geleden zijn. dat in het minderbroederklooster te Hasselt de bekende en vereerde P. Va- lentinus Paquay, beter bekend als het „Heilig Paterke van Hasselt" overleed. Op 1 Januari zal de Belgische Tele visie een uitzending aan hem wijden. Ook de Radio zal een schets van zijn leven geven.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1954 | | pagina 1